Vrouwenraad viert jubileum op feestelijke wijze redelijk stabiel in afgelopen maanden was Bijna driehonderd Waddinxveners tekenden condoleanceregister Inhaalslag bij handhaving gen aanpak. Maar er staat nog niet in hoe de betreffende ta ken in de organisatie van de ge meente zullen worden ver deeld. Er zal een handhavingfunctionaris worden benoemd, die duidelijk om schreven bevoegdheden zal moeten krijgen. De aansturing zal duidelijk moeten worden omschreven. Herfstactiviteit Politie: Criminaliteit op Dierendal WADDINXVEEN - Kinderen kunnen op woensdag 30 okto ber aan de slag op Kindeboerde- rij Dierendal. Dan is er een doe- middag die volledig in het teken staat van de herfst. Kinderen kunnen iets creatiefs maken van kastanjes, eikels, nootjes, herfst bladeren etcetera. De middag WADDINXVEEN - De gemeenten Waddinxveen wordt georganiseerd door vrij- skoop hebben het politieteam de zomermaanden mei tot willigers van Natuur en Milieu educatie. Kinderen kunnen zich Haalbaarheidsonderzoek scholen kern Zevenhuizen Cursus bloemschikken Het Zuidhonk Goud van Oud Feest Vrouwen Bijbel- studieochtend Bingo voor senioren Opbrengst collecte Dieren- Inbrekers stuiten op autopech bij diefstal uit showroom Geslaagd bescherming I f Inbraken Milieu PAGINA 11 WOENSDAG 16 OKTOBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN en flora- en faunawet plaats. (Foto: Liesbeth van der Vis.) delijke redenen een uitschieter Penders. Op de laatste dag dat het condoleanceregister voor Claus opengesteld was, telde het register een krappe driehon derd afscheidsteksten voor Z.K.H prins Claus. Jong en oud kwamen naar het gemeentehuis 7) WADDINXVEEN - Stichting wijkwerk de Zuidplas houdt op zaterdag I9 oktober een rom- Zuidhonk. De rommelmarkt begint om I0.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Particulieren ver- twintig procent van die feiten plaatsvonden op het asielzoe- inbraken vormen een probleem in de twee dorpen. Het jaar 2001 Het niet naleven van vergunning- voorwaarden en afvalovertredin- dingsmiddelen. Voor assimilatie- verlichting werd bekeurd. Ook radio’s zorgde voor overlast De politie verscherpte de controle en bekeuringen werden uitge schreven. „De jeugd begreep on ze controle wel, het contact is ten en boden hun excuses aan met een bloemetje. De meldin gen van overlast zijn na mei ook leg meegenomen worden. Bin nen zen De jeugd zorgt voor minder overlast, het aantal incidenten daalde. De controles namen toe. eveneens te hard gereden. Na klachten van omwonenden con- hogend werkten, bleek niet juist Gemiddeld rijden 5,5 procent van de bestuurders daar te hard aangebrachte fysieke maatrege len ter beperking van de snelheid denen was in het voorjaar geen cabaret avond gericht op de verkiezingen geor ganiseerd. De afgelopen jaren zijn de doelstellingen van de Vrouwenraad de zelfde gebleven namelijk dat mannen en vrouwen gelijkwaardig zijn in de Neder landse samenleving. De Vrouwenraad heeft zich in de afgelo pen jaren bezig gehouden met de kin deropvang, zij heeft cursussen aangebo den en recent is de Vrouwenadviescommissie weer opge richt, die de gemeente gaat adviseren over nieuw- en vernieuwbouw van hui zen en wijken. Wat echter nog een grote verbetering behoeft is het contact van de Vrouwenraad met de allochtone vrouwen in de gemeente. Dat is het doel voor de komende tijd. De Vrouwenraad heeft wel deelgenomen aan de multicul turele week van I tot 8 juni en naar alle waarschijnlijkheid krijgt dit evenement in 2003 een vervolg. In ieder geval is de Vrouwenraad voornemens om ook dan weer deel te nemen aan deze culturele week. Hierna trad de bekende cabaretière Ma rijke Boon op. Met liedjes en vrolijke sketches, vooral over dieren, wist zij de aanwezigen op een vakkundige manier uitstekend te vermaken. Na afloop werd zowel aan de cabaretière als aan de afge vaardigde vrouwen van de 12 aangeslo ten organisaties in verband met dit fees telijke karakter een boeket bloemen aangeboden. (A.B.) Kruistum voor de studie Itali aanse taal en letterkunde met haar doctoraalscriptie Le fate nelle tavola rotonda (de feeën in de ronde tafel). WADDINXVEEN - Taarten de coreren met kruiden ’slagroom’ UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0181) 21 96 12 Op de donderdag en vrijdag WADDINXVEEN - Tijdens een feestelij ke bijeenkomst op 8 oktober vierde de Vrouwenraad in het Anne Frank Cen trum het 15-jarig bestaan. De Vrouwen raad is een instelling die is samengesteld uit vertegenwoordigsters van diverse politieke, culturele en andere organisa ties. Voor deze avond bestond een be hoorlijke belangstelling. Van de Vrouwen raad Boskoop was een afvaardiging aanwezig. Hoewel de mannen tegen woordig ook welkom zijn, lieten zij nog steeds verstek gaan. Voorzitter BepVermeij stond in haar openingswoord stil bij het overlijden van Prins Claus. Zij sprak mede namens alle aanwezigen haar medeleven uit met de koninklijke familie. Om verschillende re- Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. en met augustus niet veel meer werk opgeleverd dan een vergelijkbare periode in voorgaande jaren. De gemelde eerste avond bloemschikken op maandag 28 oktober om uur in het Zuidhonk. Kosten zijn 10,50 euro. Voor meer informa tie en aanmelding: Debby de Wolf, tel. 0182-633917. De ochtend wordt gehouden in de Morgensterkerk (Sterrenlaan I) en begint om 10.00 uur, de zaal is open om 9.30 uur. Er is een crèche aanwezig. De och tend is om 11.30 uur afgelopen. van een groep jongeren. Na in grijpen van de politie is de over last gestopt. Waddinxveen kent wel locaties waar de jeugd graag hangt: de Havikhoek en Zuidplaslaan. De WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling seniorenwerk, organi seert op dinsdag 22 oktober een bingo-avond in het Anne Frank-activiteitencentrum (j. van Bijnenpad I). De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 2,00 voor één plankje of 2,50 voor twee plankjes voor zeven ronden, inclusief een kopje koffie. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55- plussers in Waddinxveen. politie verklaart dat uit de ver schillen in culturen en feitelijke en persoonlijke omstandigheden van de mensen die daar wonen. Het Zwembadprotocol dat deze zomer minaplein is een groot succes geworden. De opbrengst blik ken en knabbels was zeer ver rassend. Voor inlichtingen over het werk van de dierenbe scherming: tel. 0182-616519. zich af of er wel een goedé af weging is gemaakt tussen reno vatie, realisatie ter plaatse en realisatie op een andere loca tie. De heer Bac (SGP) vond in eerste instantie de door het college ter beschikking gestel de informatie onvoldoende. Hij liet zich echter overtuigen door een enthousiast betoog van wethouder Fons van der Stee (WD). De heer Rooker (Gemeentebelangen) zei posi tief tegenover het voorstel te staan, maar vroeg zich wel af of het geld niet beter voor de bouw van de scholen zelf kon worden gebruikt. Hij zei een si- WADDINXVEEN - Op zondag 13 oktober om 22.30 uur kreeg de politie de melding van een inbraak in een autobedrijf op de Coenecoop. Ter plaatse bleek dat nog onbekende da ders een grote ruit van de showroom hadden ingeslagen. De daders wilden een perso nenauto wegnemen uit de showroom en hadden de auto sleutels uit de brievenbusbak weggenomen. Aangezien de au to motorpech had, startte de auto niet. Door rondvliegend glas werd een oldtimer in de showroom beschadigd. De ei genaar heeft aangifte gedaan. De daders zijn zonder buit weggegaan. De politie stelt een onderzoek in. inbrekers aangehouden, twee meer dan in heel 2001. „Ook Verkeer hadden we afgelopen zomer de vakantiekaarten, waarmee men sen ons konden laten weten tie. De Jip/Jopbus en renwerker zorgen voor een beter contact met de jeugd en er zijn gesprekken gevoerd met omwonenden. „Zo ontstond naar aanleiding van meerdere Het aantal woninginbraken in vernielingen contact met enkele beide gemeenten ligt onder het jongeren. Zij vergoedden de kos- melmarkt in wijkgebouw Het geprognotiseerde aantal voor dit jaar. „Die trend startte in 1999 en lijkt door te zetten met een daling van twintig procent”, aldus daar drastisch afgenomen”, weet kopen op deze markt hun de politie.Tot 31 augustus zijn vijf tweedehands spullen. De bar is open voor koffie en broodjes. laten een constant beeld zien. Wel baart het hoge aantal auto-inbraken zorgen. In 2001 nam het aantal auto-in- braken toe en die trend lijkt zich voort te zetten, zo meldt de politie. Het team gaat dan ook meer activitei ten uitvoeren op dit thema. riode van 2001 het aantal aan houdingen met betrekking tot het rijden onder invloed van al- kleine stijging zien. Dit zal de cohol niet afgenomen.Tot nu toe zijn 58 aanhoudingen verricht Aan de Lehranstalt für Logopa- die in Kassel (BRD) slaagde Rhodé Piets voor het staats examen logopedie. Ze zal zich binnenkort in Düsseldorf gaan vestigen. Vorige maand slaagde ge rechtsongelijkheid. Zij mist de Waddinxveense Mirjam van ook een duidelijke prioriteits- de ge- telling. Als grootste probleem ziet Spekman dat het college geen garanties geeft dat er voor alle locaties gebruiksver gunningen worden verleend. De heer Westendorp gaf hierbij autobezitters kregen te maken met inbraak in het voertuig. Da- in de Parklaan juist snelheidsver- ders zijn niet makkelijk op te sporen. Overigens is deze regio geen uitzondering, in andere teamgebieden is het zelfde beeld met een gemiddelde snelheid van deze ochtend: tel. 0182- te zien, of zelfs erger. 57 km/uur. Bij de alcoholcontroles werden 23 aanhoudingen verricht. Aan drie regionale alcoholcontroles werd niet deelgenomen. On danks dat is in tegenstelling tot gen vormden het grootste deel de ontwikkeling in de zomerpe- van de 35 milieuonderzoeken in de eerste helft van 2002. Ge luidsoverlast van de horeca laat een komende tijd in het horeca-over- zijn. Dat project loopt nog, resul taten daarvan volgen later”, aldus tal Penders. Na een aantal inbraken in Groenswaard werden twee en Bo- Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Het college van B W wil een haalbaarheidsonder zoek instellen naar nieuwbouw voor de openbare basisschool 't Reigerbos en de christelijke basisschool de Eendragt te Ze venhuizen. B&W willen op 29 oktober aan de raad voorstel len hiervoor een bedrag van 50.000 euro ter beschikking te stellen. In de commissievergadering van 7 oktober riep het voorstel een aantal vragen op bij de le den van de commissie. Zo vroeg de heer de Bruin (WD) De heer Freeke (Christenunie) vroeg aan de burgemeester of het piepsysteem nu echt van de baan is. De burgemeester ves tigde er de aandacht op dat er in het land veel gediscussieerd wordt over gedogen. Je kunt niet altijd alles handhaven. Er zijn soms gevestigde praktijken waarbij je moeilijk kunt optre- sen voor het er even op dat bij de Bad huisweg extra aandacht nodig stichting De Waag in Den Haag was. Bij het voetgangers- en flet- gestuurd om daar op vrijwillige sersbruggetje naar de Otweg on- basis in therapie te gaan voor het dervonden passanten overlast leren omgaan met agressie. Een aantal geweldsincidenten van de afgelopen vier maanden springt in het oog. „Een vecht- een bekerfinale bij een voetbalvereniging in Wad- WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel (Lijsterbesstraat 18) orga niseert vrijdag I november een muziekfeest voor volwassenen. Swingen op de muziek van de jaren ’60, ’70, en '80. Aanvang: 20.30 uur, entree voor leden en donateurs gratis. Voor niet-le- den is de entree 2 euro. om het register te teke nen. Zo schreef een jonge Waddinxveense bijvoorbeeld een klein gedichtje. Nu de prins is bijgezet in de Delftse graf kelder, is ook het register gesloten. Binnen een maand stuurt de gemeente het register op naar de familie. (Foto: Liesbeth van der Vis.) plan en een beeldkwaliteitsplan komen en er moet worden ge keken naar de afhandeling van het verkeer en naar de accep tatie door de omgeving. Het uitgangspunt is dat het project zichzelf moet financie ren. Dat betekent dat er ter plaatse wordt gebouwd in combinatie met woningbouw. Aan mogelijke wankelmoedigen onder de commissieleden hield de wethouder, die zeer op dreef was, voor zelf eens ter plaatse te gaan kijken en zo overtuigd te worden van de zienswijze dat renovatie niet wenselijk is. VERMIST: Waddinxveen: Yorks hire Terrier X, reu, zwartbruine hangoren, slagen in vacht, al en kele maanden vermist (Pater Jornaweg). Witte poes, groene ogen (Oostpolderweg). Zwarte kater, zonder wit, gehavende oren (Groensvoorde). Cyperse poes, zonder wit, bruine wollige buik, flinke kat (Neptunuspad). Zwarte poes, grote brede kat, heeft thuis kittens, schuw (Wingerd). GEVONDEN: Cyperse kat, donker, zonder wit, klein van stuk (Zuidplaslaan, Waddinx veen). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren: tel. 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente ge gevens op www.dierencentra- le.nl De Zijde in Boskoop en andere infrastructurele verkeersmaatre- wanneer ze met vakantie zouden gelen vragen veel adviseringsacti- viteiten van de politie. „Het aan- snelheidsovertreders is WADDINXVEEN - Op woens- Penders. Na een aantal inbraken onacceptabel hoog”, aldus de po- dag 30 oktober is er een Open in Groenswaard werden twee litie. Op de Noordkade en Cho- Vrouwen Bijbelstudieochtend. preventieavonden gehouden, de- pinlaan in Waddinxveen wordt ze werden druk bezocht. „Ook met dit soort preventieve pro jecten gaan we door.” De auto- troleerde de politie op de Park laan in Boskoop en de Burge meester Trooststraat in was een topjaar wat die crimina- Waddinxveen. De indruk, dat de Op deze ochtend spreekt Mar- liteit betreft Ruim vierhonderd leen Ramaker over het thema ’Matheid: wat doen wij ermee?’ Er is een boekentafel aanwezig en voor de kosten van deze och tend wordt in de pauze een col lecte gehouden. Voor vragen over 613818. opgeven bij kinderboerderij Die- geweldsincidenten namen iets toe en de woninginbraken rendal, tel. 0182-630777. Tevens is er op de Kinderboerderij een expositie ingericht over de herfst. Daarin staan vele padde stoelen, noten en boomsoorten. Door het Warnaarplantsoen is een bomenroute, hiervan is een boekje uitgebracht, exemplaren doen steeds vaker aangifte, zijn te verkrijgen op Dierendal. tuatie te kennen waar meer aan het onderzoek was besteed dan aan het project zelf. Van der Stee legde uit dat op een project van vier tot vijf mil joen euro de uitgave van 50.000 euro voor een haalbaar heidsonderzoek alleszins ver antwoord is. Er moet volgens hem eerst een programma van eisen worden opgesteld. Daar na moet worden onderzocht welke voorzieningen eventueel voor de scholen gezamenlijk kunnen worden getroffen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een gymnastiekzaal. Er moet verder een stedenbouwkundig gegeven aan milieuwetgeving. De burgemeester wees er op dat de handhaving op het ge bied van de milieuwetgeving is uitbesteed aan de milieudienst Midden Holland. mevrouw Spekman (PvdA) is de boodschap van de nota dat deze geen enkele be scherming biedt tegen de huidi- WADDINXVEEN - In de week partij tijdens van 4 oktober is er in Wad dinxveen weer volop gecollec- dinxveen en negen keer agressief Havikhoek liet in april om ondui- teerd voor en door de Dieren- gedrag gevolgd door geweld in bescherming. De opbrengst verkeer. Het aantal incidenten zien.Vooral het gebruik van auto- hiervan bedraagt dit jaar 5184 van bedreigingen vertoont geen euro en zal zorgvuldig worden zorgelijk beeld”, aldus de politie, besteed aan dieren, die dit hard Opvallend is wel dat ongeveer nodig hebben. Ook de actie ’Voedsel voor de zwerfkatten’ bij Albert Heijn aan hetWilhel-' kerscentrum inWaddinxveen.de ook nog steeds goed”, aldus de politie. „De overlast is dan ook nu tot nagenoeg nul geredu ceerd, terwijl vorig jaar nog in twee maanden tijd 23 meldingen daar vandaan kwamen.” in werking trad, zorgde Ook de hangplek op de Zuidpla- voor vier aanhoudingen in het slaan kreeg aandacht van de poli- Waddinxveense zwembad, be- tie. De Jip/Jopbus en de jonge- i - Rommelmarkt in trekkenen hebben een toegangs- renwerker zorgen voor verbod gekregen. Slachtoffers van geweldszaken con- nen Boskoopse gemeentegren- cludeert de politie. Het aantal ge- zen werden drie onderzoeken weldszaken dat bekend wordt bij uitgevoerd betreffende bestrij- de politie is stijgende. Geweld binnen relaties laat zien dat het team in de meeste gevallen in he- vonden controles op de visserij terdaadsituaties de verdachte ter plaatse aanhoudt. De politie - stopt veel energie in het overtui- Jeugd i’ gen van meestal vrouwen om en fruit. Dat is de invulling van de toch aangifte te doen. „Zo bena deren we vrouwen in een later 20.00 stadium vaak nogmaals om over de situatie te praten. Geweld bin- Boskoop kent geen vaste plaat- nen relaties komt meer voor dan sen die in aanmerking komen we denken”, zo legt teamchef voor gerichte controles, al leek Frans Penders uit.Voor het eerst zijn een dader en slachtoffer naar den. Op een aantal gebieden zal sprake zijn van een structurele aanpak. Er zullen prioriteiten worden gesteld. Op sommige Volgens terreinen zal echter incidenteel worden ingegrepen. De heer Boersma (CDA) zei de nota met instemming te hebben ge lezen en deze geschikt vond om voor te leggen aan meenteraad. Hij zei echter te weinig informatie over moge lijkheden tot besparing te heb ben aangetroffen. Boersma vond ook dat er teveel de na druk op straffen wordt gelegd, als antwoord dat de gemeente Hij zei tegen een heksenjacht druk bezig is met het verlenen op futiliteiten te zijn. van gebruiksvergunningen en De heer Fermont (PvdA) zag elke suggestie van het tegen- graag dat er prioriteit wordt deel verre van zich te werpen. Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Het college van burge meester en wethouders heeft een Nota Handhavingsbeleid opgesteld en wil deze op 24 oktober aan de gemeenteraad aanbieden. In de afgelopen pe riode is er te weinig aandacht voor handhaving geweest en er zal een inhaalslag moeten plaatsvinden. Burgemeester Westendorp noemde als sterk punt van de nota dat er een vrij open be schrijving wordt gegeven van de huidige situatie en de te vol- N.->, C S:

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 11