Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle worstelt met geldstromen Dreunende bassen en een foute folder BUURT BEMIDDELING Nieuw elan bij milieubeheer J F' - Ontmoetingskerk omgebouwd tot theaterzaal Gemeente werkt hard aan gebieds perspectief voor Eendragtspolder ZEVENHUIZEN/MOERKAPEL LE - Op de commissievergade ring van 7 oktober gaf wethou der van der Stee informatie over de ontwikkeling van de Een dragtspolder. In de Vinac (De vierde Nota Ruimtelijke Orde ning Accent) stelt het ministerie van LNV 20 miljoen euro ter be schikking voor aankoop van grond en inrichting in de Een dragtspolder. Voorwaarde is dat de provincie Zuid Holland voor I januari 2003 een gebiedsper spectief uitbrengt. Fietstocht voor senioren Natuurtalenten Inloopochtend voor Musical favorieten in de kerk Playstation, zaalvoetbal Dankbetuiging Bingo in ’de boog’ Honderdste leerling voor Koningin Julianaschool gezocht Fibromyalgie- patiënten en kegelen voor de jeugd L I T ’JU Op het matje Dieren mishandeling T L -r- 1T- i i PAGINA 21 WOENSDAG 16 OKTOBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN maakt, ’s Middags is Diny en Cees Loose 9 9 9 speurtocht in het Gouwe Bos voor de hele school. Wie wil komen kijken: dat kan van 10.30 tot 12.00 uur, de school staat aan de Peter Zuidlaan. zullen vier in december avonden op het podium staan en hopen zo voor twee duizend bezoekers een grootse kerstuit voering te spelen. De optredens zijn op I0, 11, I3 en I4 december.Tot die tijd wordt nog veel ge oefend. Zo kreeg ook de techniek afge lopen zaterdag de kans om alle registers qua lampen en geluid open te trekken. Voor het eerst kon het effect worden beoordeeld van de 26 toneellampen die Met lood in haar schoenen ging ze naar het gesprek. De buur man was gekomen en er zaten twee bemiddelaars bij: een man en een vrouw. Iedereen moch ten zijn of haar verhaal vertel len. De buurman werd inder daad steeds driftig en begon te schreeuwen, maar de bemidde laars grepen dan direct in. gebruikt worden en werden de wind- en rookmachines getest. Inmiddels is de kaartverkoop voor het Theater Zang Spektakel op gang geko men. De bedoeling is ruim tweeduizend kaarten van 12 euro per stuk te verko pen waarbij de opbrengst gaat naar de restauratie van de St.Victorkerk. Kaarten zijn onder meer te bestellen via info@maskeradeweb.nl en via de websi te www.maskeradeweb.nl team Gouda Alphen aan den Rijn, telefoon Ol 82-580664 (na 19.00 uur). U kunt via dit tele foonnummer ook de folder ’na tuurtalenten gezocht’ opvra gen. WADDINXVEEN - De Ontmoetings kerk is zaterdag voor de tweede keer deze maand even omgebouwd tot een heuse theaterzaal. Een kleine groep vrij willigers zorgde ervoor dat acteurs en ■zangers van toneelvereniging Maskerade en de St.Victorparochie zoveel mogelijk in kleding en geschminkt konden repete ren voor hun kerststuk A Christmas Ca rol van Charles Dickens. Een toneeluit voering op groot formaat, de acteurs Pieter de Nijs, een avond met bekende liederen uit diverse musicals voor. Zo als de songs The day you sang this song, He Promise me, Love changes everyt hing en Tears in heaven. Een mooie afsluiter was het bekende Thank you for the music. (Foto: pr.) beurten is geworden om met veel plezier en voldoening op terug te kijken. Inmiddels wo nend in West-Brabant, onze geboortestreek, kijken wij met veel genoegen terug op 23 jaar wonen en werken inWaddinx- veen. Het ga Waddinxveen en haar inwoners goed. digd. De bijeenkomsten stonden ook open voor belangstellende burgers. Er was daarbij een groot draagvlak voor de visie om een grote plaats aan waterberging in de polder te geven. Aan de uitwerking van het ge- biedsperspectief werken Het Hoogheemraadschap Schieland, het Recreatieschap Rottemeren, de regio Rotterdam en de ge meente Zevenhuizen/Moerka- pellë mee. Een belangrijk deel van het werk wordt verzet door medewer kers van de Afdeling Ruimtelijke Ordening van de gemeente. Het gebiedsperspectief zal worden aangeboden aan de provincie Zuid Holland die er Uiteindelijk over beslist. Bij de aankoop van grond gaat het om een oppervlakte van on geveer 200 hectare. gave van 94.000 euro. Dit loopt verder op tot 235.000 euro in 2006. Binnenkort wordt een voorstel voor de aanpak van het milieu beheer in de komende jaren voorgelegd aan het centraal bestuur van Midden Holland. Verder komt er een begelei dingscommissie samengesteld uit vertegenwoordigers van het bestuurlijk en het ambtelijk niveau. Naar aanleiding van de presen tatie stelde de heer de Bruin (WD) vast dat er in de afgelo pen jaren een grote afstand tussen de gemeente en de Mi lieudienst is gegroeid. Hij vroeg zich af welke garanties er zijn dat de dienst nu beter zal gaan functioneren. De heer Van der Kooy (CDA) vroeg zich af of er geen mogelijkheden voor ver betering van de efficiency zijn. Mevrouw Ruwhof antwoordde dat de milieudienst eens per kwartaal rapporteert. Moge lijkheden tot efficiencyverbete ring ziet zij vooralsnog eventu eel alleen op het gebied van de mogelijke samenvoeging van bestanden. taken. In 1996 droeg het rijk de financiering van de Milieudienst over aan de gemeenten. Er is toen in Midden-Holland geko zen voor een veel lager aantal uren dan door hetVNG werd aanbevolen. Dat lijkt tot overbelasting van de medewerkers van de dienst te hebben geleid met alle ge volgen van dien. Om verbete ring in de penibele situatie te brengen heeft mevrouw Ruw hof een voorstel aan de be stuurscommissie en het be stuur van de dienst voorgelegd waarin zij uiteenzet drie maal zo veel mensen nodig te heb ben als de huidige bezetting. Zij kreeg toen de opdracht om met zo laag mogelijke kosten verbetering in de situatie te brengen.Als minimum niveau is gekozen voor de situatie van I995 toen het rijk de dienst fi nancierde. De milieudienst moet in 2004 op 60% van dit niveau komen. Dit betekent voor de gemeen ten een enorme uitbreiding van de taken en dus een ver hoging van de kosten. In 2003 zal dit leiden tot een extra uit- De Ontmoetingskerk fun geerde afgelopen vrijdag als concertzaal voor het optreden van het koor His Revolution dat 12,5 jaar be staat. Onder de naam Mu sic Favourites schotelde het koor, daarbij geholpen door Die Gouwe Sanghers, John’s Combo en de pianist Oefening baart kunst, toneelspelers van Maskerade en de St.Victorparochie kwamen afgelopen zaterdag bijeen om opnieuw te oefenen voor een groots kersttoneelstuk dat in december zal worden opgevoerd. (Foto: Liesbeth van der Vis.) hem niet langer aan te spreken. Terwijl ze de overlast eigenlijk niet meer kon verdragen. ontdooide de buurman wat. Zijn grootste kwaadheid ebde weg. Vanaf dat moment probeerde de bemiddelaars te kijken hoe ze er samen uit konden komen. We hebben afgesproken dat de buurman de muziek na elf uur s’avonds zacht zet en dat hij de zich aanmelden bij het Regio- hond in de gaten houdt. Zij duwt niet langer achterbaks folders bij hem in de bus. Maar het belangrijkste voor haar is echter dat zij en de buurman elkaar weer kunnen groeten. En dat ze niet meer schichtig de deur uit hoeft te glippen. Mede namens mijn echtgenote wil ik iedereen die op enigerlei wijze van zijn of haar belang stelling heeft doen blijken bij gelegenheid van mijn afscheid als gemeentesecretaris van Waddinxveen op 19 septem ber jongstleden daarvoor har telijk bedanken. Mede door uw grote en hartelijke belangstel ling is mijn afscheid een ge- WADDINXVEEN - Op vrijdag I8 oktober is er weer een bin- goavond. U bent van harte wel kom in buurtcentrum ’de Boog’ aan de C. Huijgenslaan 2. Er zijn buurtbemiddeling mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De financiële positie van de gemeente staat onder druk. Dat blijkt uit begro ting voor de jaren 2003 tot en met 2006, die vorige week werd aangeboden. Om die reden stellen B&W voor de onroerend zaakbelasting (OZB) volgend jaar met tien procent te verhogen en een aantal maatregelen ter be zuiniging te treffen. De vrouw belde naar de wo ningbouwvereniging met de vraag of zij wat aan de kwestie konden doen. Konden ze de buurman niet op het matje roe pen en hem dreigen met huis- uitzetting? De woningbouwver eniging adviseerde haar om bij buurtbemiddeling aan te klop pen. Daar proberen onpartijdi ge bemiddelaars twee ruziënde buren weer aan de praat te krijgen en een oplossing voor het probleem te zoeken. Ze belde met buurtmiddeling en had een eerste gesprek. Toen ze hoorde dat het de be doeling was om samen met de buurman rond de tafel te gaan zitten, schrok ze wel. En zou zo’n bemiddeling wel helpen? Ze besloot het er op te wagen. Een feestje voor de honderdste leerling op de Koningin (Foto: pr.) WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling senioren, organiseert al weer de laatste fietstocht van dit seizoen. Op dinsdag 22 ok tober is een tocht gepland van ruim 40 kilometer, richting Nieuwkoopse plassen/de Me- ije. Vanaf 9.I5 uur kunt u in schrijven in het Anne Frank-ac- tiviteitencentrum (Jan van Bijnenpad) en een kopje koffie of thee drinken. Rond de klok van 10.00 uur wordt er gestart. Halverwege de tocht staat de koffie of thee klaar in het dorpshuis in Nieuwkoop. U kunt daar uw meegebrachte boterhammen opeten. Na te rugkomst in het Anne Frank- centrum kunt u nog even na praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname bedra gen 2,50 per persoon (inclu sief 3 consumpties). Alle en thousiaste fietsers van 50 jaar en ouder zijn van harte wel kom. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor infor matie daarover kunt u die dag vanaf 9.00 uur bellen met de S.WW op telefoonnummer (0182) - 615555. WADDINXVEEN - Een groot jes gemaakt die op I7 oktober feest voor een kleine school, zijn te bezichtigen, de kinderen Zo was het afgelopen week op kunnen op de boot in de school de Koningin Julianaschool, daar spelen en er wordt muziek ge werd de komst van de hon- maakt, ’s Middags is er een derdste leerling gevierd. De le raren en leraressen zijn trots op hun ’kleine school met ge zellige sfeer’. „Iedereen is be kend met elkaar en het organi seren van feestjes en uitstapjes met de hele school is goed mo gelijk, dat gebeurt dan ook re gelmatig”, vertelt een lerares van de school. De school is niet te klein voor een computernet werk, dit jaar is gestart met een nieuw computernetwerk zodat de kinderen van de onder- en bovenbouw kunnen werken met de nieuwste programma’s die aansluiten op het lespro gramma. Op 17 oktober kan ie dereen deze komen bekijken. Dan is de afsluiting van het ’Honderdste leerling feest’ én de kinderboekenweek. Tijdens de projectweken van de kinder boekenweek zijn diverse werk- Julianaschool De lange termijn zag de wethou der goede mogelijkheden door de ontwikkeling van de Een- dragtspolder aan die van de Zuidplaspolder te koppelen. Ver der bestaat er de mogelijkheid dat er metselzand wordt gevon den. In dat geval ziet de financië le situatie er dan nog een stuk gunstiger uit De heer Rooker (Gemeentebe langen) wilde graag weten of er ook een plaats voor woning bouw is in het gebiedsperspec tief. De wethouder lichtte toe dat dit slechts in zeer beperkte mate het geval is. Binnenkort ko men de vertegenwoordigers van de vier deelnemende partijen bij een voor beraad waarna de amb tenaren de nota gaan uitwerken. De gemeenteraad wordt vanzelf sprekend ingelicht over de voortgang. Mevrouw Spanjaard was iedere keer als ze de deur uitstapte, bang om de buurman tegen het lijf te lopen. Ze voelde zich niet langer prettig in haar huis en buurt. Dat kwam zo: de buur- map hield er van om ’s avonds laat flink uit zijn dak te gaan op housemuziek. De bassen dreunden dan door de muur haar huis binnen. Die bezorg den haar hoofdpijn en slapeloze nachten. Ook had de buurman de neiging om zijn hond los te laten lopen. Die deed dan prompt zijn behoefte bij haar op de stoep. Ze had hem al een paar keer gevraagd om hier op te letten. En of hij de muziek wat zachter kon zetten. Daar reageerde de buurman eerst wat nors op en de laatste keer zelfs agressief. Nu was ze bang van hem geworden. Ze vond hem ook wat eigenaardig, om dat hij zulke vreemde kleren aanhad en van die rare snuiters op bezoek kreeg. Ze durfde tehuis een betere dienstverle ning aan de burgers mogelijk ma ken. Tegelijkertijd zal in het ver lengde van de verbouwing ook de gemeentelijke organisatie ge stroomlijnd moeten worden. Een belangrijke knelpunt vormt daar bij de personeelsvoorziening. Het blijkt moeilijk te zijn om voor de gemeentedienst in vol doende mate gekwalificeerd per soneel aan te trekken. Het colle ge noemt ook nog een aantal belangrijke onderwerpen zoals een verkeerscirculatieplan, een volkshuisvestingsplan en een dis cussienota over een integraal veiligheidsbeleid. Over deze on derwerpen willen B&W dit jaar nog notities aan de raad voorleg gen. Verder heeft het college zich voorgenomen om in 2003 een volksgezondheidsnota aan te bie den. Ook op het gebied van de ruimtelijke ontwikkeling staat in 2003 veel te gebeuren. Zo zullen stedenbouwkundige plannen voor de dorpskernen worden ontwikkeld en zullen de bestem mingsplannen worden geactuali seerd. Inmiddels is het laatste woord over de begroting nog lang niet gezegd en zal er heel wat water door de Rotte zijn gestroomd al vorens deze definitief wordt vastgesteld. Op 3I oktober is er een geza menlijke commissievergadering voor beleidsinhoudelijke behan deling. Op I2 november zal de gemeenteraad de begroting vast stellen. Ze probeerden uit te vinden waarom de buurman toch zo boos op haar was. Zij had hem toch niets misdaan? Het bleek dat hij gevallen was over een folder die zij een keer bij hem in de bus had gedaan. Het was een folder over dierenmishan deling en de buurman vatte dit op als een persoonlijke aan klacht. Hoe kwam zij er bij dat hij zijn hond mishandelde? Hij vond het een grove belediging. Zij had het wel een beetje als een pesterij naar hem bedoeld. Omdat hij zijn hond altijd maar los liet lopen, zodat die bij haar op de' stoep poepte. Ze wist niet dat hij hier zo van over stuur was geraakt. De buurman gaf aan dat hij sinds die folder ook geen rekening meer met haar wenste te houden. Dus draaide hij zijn geluidsinstallatie nog enkele decibellen hoger. Een beetje terugpesten dus. Ze was niet te beroerd om te gen hem te zeggen, dat het kin derachtig van haar was. Toen WADDINXVEEN - Dagelijks komen mensen namens het Wereld Natuur Fonds op voor de bescherming van bedreigde diersoorten, voor behoud van bossen en waterrijke gebieden, voor het tegengaan van kli maatverandering en voor meer ruimte voor natuurontwikke ling. Dit gebeurt niet alleen ver weg, maar opkomen voor de natuur is ook dicht bij huis no dig. Daarom zoektWNF-Regio- team Gouda Alphen aan den Rijn enthousiaste mensen die op willen komen voor de na tuur en tijd en energie over hebben om zich regionaal in te zetten voor het Wereld Natuur Fonds. Belangstellende kunnen GOUDA - De Nationale Ver eniging voor Fibromyalgie- patiënten F.E.S. houdt op woensdag 23 oktober een in loopochtend in het Groene Hart Ziekenhuis (Jozeflocatie) te Gouda. Deze Inloopochtend is voor Fibromyalgiepatiënten en belangstellenden. Fibromyal- gie is een vorm van weke delen reuma en betekent letterlijk pijn in spieren en bindweefsel, de weke delen. Deze in loopochtend is van I0.00 tot 12.00 uur.Vrijblijvend kan men terecht met vragen bij een van de contactpersonen. Voor meer informatie: F.E.S Ella Ho genkamp, tel. 0182 -384059 of 0! 82-386307 Rianny van den Berg. Bij buurtbemiddeling bestaat ge heimhouding. Bovenstaand voor beeld- komt uit een andere ge meente in Nederland. De namen en omstandigheden zijn vanwege de privacy veranderd. Heeft u overlast van uw buren of bent u verwikkeld in een burenruzie, bel dan naar Gouda, ze werken ook aan zaken in Waddinxveen: 0182 528888. ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - In de herfstvakantie worden door Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Hol- land in samenwerking met jeugdgroep Zevenhuizen- Moerkapelle een zaalvoetbal- toernooi, kegel- en playstation- wedstrijd georganiseerd. Op dinsdag 22 oktober is er een zaalvoetbaltoernooi in dorps huis Swanla. Het toernooi start om 10.00 uur en is om 16.00 uur afgelopen. Kosten voor deelname bedragen vijf euro per team en een team bestaat uit vijf veldspelers en een keep er. De leeftijd om mee te doen is 10 tot en met 14 jaar. Opge ven kan bij Mainstreet tot 19 oktober of op telefoonnummer 06-12839280. Donderdag 24 oktober is het tijd om te kege len en te playstationen. Het playstationen is op groot scherm 2m x 2m. Dit alles in dorpshuis Opmoer. Het begint om 19.00 tot 22.00 Uur. De ac tiviteiten zijn gratis. Iedereen in de leeftijd van 10 tot en met 16 jaar is welkom. Als er nog vra gen of ideeën zijn, bel dan num mer 06-12839280. Door Walther Micke WADDINXVEEN - Op de ver gadering van 29 september ging de gemeenteraad akkoord met het milieuprogramma 2002-2003. De ISMH gemeen ten hebben het milieubeheer uitbesteed aan de Milieudienst Midden Holland. Per I januari 2002 is mevrouw W Ruwhof tot directeur van de dienst be noemd. Binnen de gemeente is Erik Molenaar onlangs aange steld als milieucoordinator. Op de commissievergadering van 7 oktober gaf mevrouw Ruwhof een presentatie over de activiteiten van de milieu dienst. Zij vertelde dat zij bij haar aantreden een zorgwek kende situatie aantrof. Er was een groot aantal vacatures en het ziekteverzuim was hoog. Inmiddels zijn de vacatures grotendeels weggewerkt. De belangrijkste taak van de milieudienst bestaat uit het verlenen van vergunningen en het toezicht houden op de ac tiviteiten van bedrijven die van invloed op het milieu kunnen zijn. In het verlengde daarvan ligt er nog een aantal andere De begroting heeft als motto ’panta rhei’ (alles stroomt) mee gekregen. Dat alles stroomt, alles verandert en niets blijvend is, werd al 500 jaar voor Christus door de Griekse wijsgeer Hera clitus opgemerkt. Die verande ringen kunnen soms lastig zijn. Nu heeft de gemeente vooral met veranderende geldstromen te maken. Blijkens de begroting blijkt het in de juiste banen lei den van de geldstromen mis schien nog wel zo lastig te zijn als het in toom houden van het wa ter. Door een aantal oorzaken is de belastingopbrengst in 2002 ach tergebleven bij de ramingen. B&W stellen in de begroting: ’De werkelijke belastingopbrengst in 2002 blijft ver achter bij de ra mingen omdat de inwoners in feite een lagere aanslag hebben gekregen dan op basis van de uit gangspunten die ten grondslag la gen aan de begroting verwacht mocht worden.’ Met de verho ging van de OZB wil het college de tegenvallende baten aanvul- len.Verder is er in een aantal be zuinigingen voorzien. Het betreft hier onder meer het afschaffen van de bibliobus in Moerkapelle (waar weinig gebruik van ge maakt lijkt te worden), bezuini ging op groenonderhoud en het bereiken van een kostendekken de exploitatie van de dorpshui zen. Ondanks de moeilijke financiële positie heeft het college grote plannen voor volgend jaar. Zo zal de verbouwing van het gemeen- In het begin van dit jaar heeft de gemeente Zevenhuizen/Moerka- pelle het initiatief genomen tot het organiseren van workshops over de inrichting van de Een dragtspolder. Hier waren verte genwoordigers van alle betrok ken partijen en belangenverenigingen uitgeno- gil—E s i sk J

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21