CDA wil centrum op passagelocatie en vraagt duidelijkheid van wethouder Asfaltering Kerkweg-west wordt zeker een jaar opgeschort Crea- en Water in het Groene Hart I Kop-staart-aanrijding op de snelweg Bijeenkomst voor startende ondernemers Politie wil balans in evenwicht brengen I I 40 Verbaasd Steun ‘Ga vrolijk door’ r Collecte Geef voor Diabetes Vorming en Toerusting: Kunst kijken Marc Chagall I Rijbewijs kwijt na beschonken rit Geslaagd hobbybeurs PCW,WeWa en D66 geven wethouder ‘de ruimte’ Barth: ’centrumplan is een zieke patient, we onderzoeken nu wat er aan de hand is’ Kop pel klaver jassen in de Boog Bingo in Zonnig Zuid I PAGINA 13 WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN l I F (Foto: Liesbeth van der Vis.) - De partij blijft wel vertrouwen hebben in de wethouder. „We steunen hem zeker bij het ar gument dat de juridische klu wen nu eerst ontward moeten worden. Daarmee heeft hij ab soluut een punt te pakken. Maar we moeten hem nauwer vastpinken op de vraag binnen welk kader dat moet gebeuren. Er moet wel iets boven water komen”, aldus Van Berkesteijn. WeWa-fractievoorzitter Bos vindt dat het CDA voor de mu ziek uit loopt. „We moeten zorgvuldig zijn, de wethouder moet eerst uit onderhandelen. En ik weet zeker dat hij heel hard loopt, daarvan ben ik overtuigd. Hij heeft al meer be reikt dan in de afgelopen twee jaar is gebeurd. Stap je nu te snel af van de passagelocatie, dan stuit je op schadevergoe dingen van de projectontwikke laar en gaat het de burger geld kosten, terwijl we al een mil joen aan het centrum kwijt zijn.” Dat het CDA duidelijk heid mist, ziet Bos als kortzich tigheid. „Het is zo klaar als een klontje, maar misschien kan de wethouder het nog één keer aan het CDA uitleggen.” En een discussie voeren? Daar is Bos wel voor in, maar dan met het plaats om Barth nu ’z’n gang te laten gaan’”, aldus fractievoor zitter Kees Bax. tijd die nodig is voor het nader beraden over het nog nieuw te ontwikkelingen centrum. Er zal een onderzoek worden gestart naar de weginfrastruc tuur in de omgeving van het huidige centrum, waaronder het oostelijk deel van de Kerk- weg-west. Dit onderzoek zal nog enige vindt u op: www.rotterdam. kvk.nl/2november Hoewel het aantal startende ondernemingen in de eerste zes maanden van 2002 met I5 procent is gedaald, staat Ne derland, Europees gezien, nog steeds te boek als ’onderne mersland’. In vergelijking met tijd in beslag nemen, en daarom heeft het college besloten de uitvoering van de eerder ver melde werkzaamheden voorlo pig op te schorten. Zoals het college nu kan overzien, zal in oktober 2003 definitief worden besloten of het oostelijk deel van de Kerkweg-west heringe richt wordt. onze buurlanden heeft Neder land een aantrekkelijk starters- klimaat. De Startersdag helpt bij een goede voorbereiding van de starter op zijn onderne merschap. Zodoende wordt de kwaliteit van startend onderne merschap in Nederland gesti muleerd. WADDINXVEEN - Marian van Straalen (24) heeft op vrijdag 18 oktober haar artsendiploma in ontvangst genomen. Zij stu deerde hiervoor aan de univer- siteit van Rotterdam. Hierna zal zij zich gaan specialiseren. meer op tijd tot stilstand wist te komen voor voor hem lang zaam rijdende auto’s. Hij reed daarop tegen 35-jarige auto mobilist uit Meppel en een 5I- jarige automobilist uit Hoevela ken. Steun krijgt het CDA van de WD en de PvdA. WD-fractie- voorzitter Wientjens: „We zijn het volstrekt met hen eens, de alternatieven zouden verder moeten worden onderzocht net als de verschillende par- keermogelijkheden. En ook wij zouden meer willen weten. De informatie die we van de wet houder krijgen is vrij minimaal. Het lijkt allemaal wel open, WADDINXVEEN - Het ooste lijk deel van de Kerkweg-west wordt voorlopig niet geasfal teerd. Het college komt terug op een eerder besluit om dit deel van de Kerkweg te asfalte ren en te voorzien van nieuwe inrichting met onder meer een fietspad en parkeervakken. Re den voor de opschorting is de WADDINXVEEN - Zaterdag 26 oktober is er een crea- en hobbybeurs in het Anne Frank Centrum (jan van Bijnenpad I), van I0.00 tot 16.30 uur. Er worden demonstraties kunst- bloemschikken gegeven en figu ren maken. De entree bedraagt I2 euro, kinderen tot I2 jaar gratis. BOSKOOP/REGIO - Geen re gering meer maar wel een poli tie die de orde in dit land moet handhaven. Uitgerekend op het moment dat de nieuwe plaats vervangend korpschef J. Stik- voort van de politie Hollands Midden aan de pers werd voor gesteld, was op de televisie het beleidsplan van de inmiddels demissionaire regering te belui steren. Zowel korpschef R. Straver als zijn nieuwe collega willen zich inzetten om vooral de balans te gaan bewaken. Een balans tus sen de politie en de burgers maar ook een balans binnen het korps, zodat alle werk zaamheden de aandacht krijgen die ze verdienen. De afgelopen jaren is er binnen Hollands Midden met succes gewerkt aan een herstructurering van het korps en het beoogde re sultaat om meer criminelen achter de tralies te krijgen. De keten waarbij de politieman op straat aan de basis staat, moet echter tot in de hoogste regio nen functioneren wil alle in spanning lonen. In Den Haag heeft men ook inmiddels be grepen dat het Openbaar Mi nisterie, rechters en rechtban ken maar ook opvangcapaciteit voldoende moeten zijn om de samenleving veiliger te kunnen maken. Stikvoort bepleit het uitgangs punt van zijn korps Hollands Midden: „Vriendelijk als het kan en streng als het moet”. Zicht- steden omvat zoals Leiden en Gouda is het hier nog redelijk rustig. Reden om het ook zo te houden. Stikvoort maakt zich zorgen om de beoordeling van de burgers richting de politie. „Wij kijken niet zo zeer naar de cijfers, de resultaten, maar meer naar de wijze waarop dit tot stand komt. Ik hecht waar de aan de professionaliteit en vakmanschap van de politieman of -vrouw. Met z’n allen willen we de criminaliteit omlaag brengen. Wanneer we kunnen voorkomen dat jongeren ont sporen en in een crimineel cir cuit omlaag glijden doen we dat ook. Via intensieve begelei- dingsprojecten kunnen wij ze helpen en zij kunnen laten zien dat ze iets van hun leven willen maken. Goed gedrag kan leiden tot het kwijtschelden van een voorwaardelijke straf of verrui ming van dwangopvoeding. De politie is het uithangbord van de overheid. Wanneer er iets mis gaat worden wij er op aan gekeken. Dat trekt een wissel op de leidinggevenden van het korps en hun medewerkers. Daarom zie ik het als mijn taak om intern de mensen te blijven stimuleren te blijven studeren. In Hollands Midden werken op dit moment ruim I750 mensen waarvan 900 in de basis politie zorg. Er zijn nog 60 vacatures te vervullen en het wachten is dan ook op de instroom vanaf de politieschool”, aldus Stik voort. 47-jarige inzittende gewond. Beiden zijn ondermeer met borstletsel overgebracht naar het St. Fransicus Ziekenhuis in Rotterdam. De aanrijding ontstond door dat de man uit Maassluis niet WADDINXVEEN - Van 27 ok tober tot en met 2 november is de 2lste collecte Geef voor Diabetes van het Diabetes Fonds. Dankzij wetenschappe lijk onderzoek zijn betere me dicijnen ontwikkeld, is de be handeling van diabetes en de kwaliteit van leven verbeterd. De definitieve oplossing voor diabetes is nog niet gevonden. Meer wetenschappelijk onder zoek moet daar verandering in brengen, vandaar de collecte. In Waddinxveen lopen in die week 160 mensen met een col lectebus langs de deuren. maar eigenlijk wordt er bijzon der weinig gezegd.” Ook de PvdA vraagt ook om meer informatie van de wet houder. „Nieuwe informatie krijgen we maar mondjesmaat, we hebben geen helder beeld van waar de wethouder mee bezig is en kunnen daardoor niet ergens over mee praten. Het CDA slaat de spijker op z’n kop als ze het gevoel omschrijft dat de wethouder zegt: ‘slaap zacht ‘t komt wel goed.”, meent fractievoorzitter Stoffers. De partij heeft tevens gemengde gevoelens over de externe ad viseur die onlangs is aangesteld „De wethouder is met voor keurstemmen gekozen, hij heeft grote deskundigheid door eer dere projecten en toch is een adviseur nodig. Dat roept op z’n minst vragen op.” zorgdheid te zijn. Het opper vlaktewater wordt bedreigd door vervuiling en overbemes ting en zowaar verdroging door verlaging grondwater. Natuur lijk ook veel aandacht voor al les wat leeft en bloeit in de wa terrijke natuur. De avond wordt gehouden in buurtcen trum ’de Boog’ (Const. Huy- genslaan 2). Aanvang 20.00 uur. Entree leden gratis, niet-leden betalen 2,30 euro. Informatie: tel. 0182-616078. WADDINXVEEN - Vorming en Toerusting verzorgt drie avon den, 5, 12 en 19 november, met het thema: Kunst kijken Mare Chagall. In de wereld van kerk ramen en bijbelse voorstellin gen neemt Marc Chagall een bijzondere plaats in. Marc Chagall werd in Rusland (I887) geboren in een arm joods gezin. Hij leefde daar vol gens de chassidische grondbe ginselen, die later in schilderin gen, tekeningen en ramen zijn terug te vinden. CDA. „Het is goed om de wet houder onder druk te zetten, maar het moet wel reëel blij ven.” De PCW heeft ook, overigens onverdeeld zo zegt de fractie voorzitter, vertrouwen in de wethouder, én in het college. „Over de inhoudelijke kant kan ik niet oordelen, maar de wet houder komt heel professio neel over en hij volgt de route van het collegeprogramma. Ook kijkt het college mee over zijn schouder.Wij vinden het nu gepast om de wethouder ruim te te geven. Gezien de hele his torie maken we nu pas op de VERMIST: Waddinxveen: Reu, Yorkshire Terrier X, zwartbruin hangoren, slagen in vacht (Pater Jornaweg). Cyperse poes, zon der wit, bruine wollige buik, flinke kat (Neptunuspad). Zwarte poes, grote brede kat, heeft thuis kittens schuw (Win gerd). GEVONDEN: Waddinxveen: Cyperse kat, donker, zonder wit, klein van stuk (Zuidpla- slaan). Rode kat zonder wit, licht gekleurde poten (Roosje Voshoeve). Zevenhuizen: cyper se kater met witte aftekeningen (Rozenstraat) Voor gratis registratie en infor matie: tel. 0186-601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl WADDINXVEEN - Op vrijdag 25 oktober is er weer koppel- klaverjassen in buurtcentrum 'de Boog'. De zaal gaat open om 20.00 uur en het klaverjas sen begint om 20.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. Chagall is geen geleerde en heeft geen religieuze training gehad; hij herleidt alles tot die ene gemeenschappelijke, diep religieuze ervaring: In alles is de goddelijke vonk aanwezig en het gaat erom die vrij te ma ken, ook in de mens. Als mensen hem vragen wat de betekenis is, zegt hij: Je moet niet vragen - je moet kijken. Tijdens de drie avonden is me vrouw Van Steen aanwezig, aan de hand van dia’s vertelt ze over het werk van Mare Cha- Toch mist het CDA duidelijk heid wat betreft het centrum. „We hebben het vermoeden dat wethouder Barth uiteinde lijk toch op een andere locatie uitkomt. Dan willen we daar nu duidelijkheid over, zodat we met z’n allen dezelfde kant op bewegen. We willen informatie en argu menten. Misschien neemt de wethouder wel iets te snel af scheid van zaken. Welk plan ligt er als de passagelocatie niet doorgaat?”, aldus Van Ber kesteijn (CDA). De wethouder begrijpt de on gerustheid van de christende mocraten niet. „Waarom zou den we niet serieus met de passage bezig zijn? De route is in het collegeprogramma uitge stippeld en zo ga ik ook te werk. De duidelijkheid die de partij wil, kan ik niet geven. Ik doe niet geheimzinnig, ik weet gewoonweg niet meer.” Barth vergelijkt het centrum met een zieke patiënt. „Die wil graag duidelijkheid van medici, maar die kan dat soms nog niet ge ven omdat ze de patiënt onder zoekt. Zo gaat dat nu ook met het centrum.” Wel wil Barth nog even benadrukken dat de verwachting nu niet gewekt moet worden dat de passage Ook uiten de christendemo craten kritiek op de andere partijen. „WeWa en D66 zeg gen eigenlijk: ’ga maar vrolijk door’, de PvdA en WD zit op dezelfde lijn als het CDA en PCW lijkt op dit moment ver deeld.We missen de discussie.” WADDINXVEEN - Op dinsdag 29 oktober is er een bingo- avond in het wijkgebouw van speeltuinvereniging Zonnig Zuid (Victorstraat 2). De avond begint om 20.00 uur en is on geveer 22.30 uur afgelopen. De zaal is om 19.00 uur open. Er worden elf rondes gespeeld, in clusief de spaarpotronde. Een enkel boekje kost 7,50 euro en een dubbel boekje kost I I eu ro. gall, en zijn ramen in het bijzon der. Kosten per avond: 2,50. De avonden vinden plaats in de Immanuëlkerk om 20.00 uur. Aanmelden bij: Corrie Smalle- gange, tel. 614401 of Tineke Doornbos, tel. 616372. Vrijdag 8 november is er een Taizé-viering in de St Victor- kerk. Het inzingen begint om I9.30 uur en de viering om 20.00 uur. Via de zijkant kun je de kerk binnengaan. Iedereen is van harte welkom. WADDINXVEEN - Maak een haalbaar plan op de passa gelocatie, zo laat het CDA weten. „We moeten dit plan niet zomaar weggooien, niet zolang er geen duidelijkheid is over de verdere aanpak. Dat zou ronduit onverstandig zijn”, zo meent het CDA. De partij komt met deze uit spraak nadat het college heeft voorgesteld om met een schone lei te beginnen en zowel het masterplan als de in- tentieovereenkomst af te ronden. Wethouder Barth neemt de uitspraak van het CDA als een hartenkreet aan. „We verschillen in dit opzicht niet van mening, we kijken heel serieus naar de passage, zo staat ook in ons collegeprogramma beschreven.” „Daar is wel wat voor te zeg gen, hoewel de onderbouwing zeker in cijfermatige zin zwak is en het is te kort door de bocht. Want een streep door dit plan betekent in feite dat we terug zijn op het moment dat de gemeente met een rechter lijke uitspraak werd geconfron teerd. Met een streep door de plannen hebben we eigenlijk geen plannen meer”, aldus het CDA. Het CDA gaat voor de passa gelocatie en de Kerkweg Oost om de stedenbouwkundige kwaliteiten van de locatie, de nabijheid van ouderenhuisves ting en de snelheid waarmee op deze locatie tot realisatie kan worden overgegaan. „Er is geen andere plek waar winke len, diensten, bestuurlijke aan gelegenheden en recreatie zo dicht bij elkaar komen. Nergens anders in Waddinxveen is zo’n compleet hart te realiseren”, stelt het CDA. Maar ook wenst de partij om zo snel mogelijk een eerste paal de grond in te zien gaan. „Een andere locatie betekent vele extra jaren aan voorbereiding, nieuwe discus sierondes, mo gelijke verhui zingen van sportclubs, creëren van nieuwe sport- voorzieningen hiervoor, maken van programma’s van eisen, ste denbouwkundige plannen, teke ningen, bestemmingsplannen en inspraakrondes enzovoorts. Dan zal de eerste paal in deze raadsperiode niet geslagen worden.” Een nieuw te bouwen winkelvoorziening hoeft wat het CDA betreft geen meg- acentrum te worden. „Indien nodig kan het aantal vierkante meiers kleiner zijn. Je kunt bij voorbeeld op andere plaatsen vierkante meters zoeken. Par keren moet zo veel mogelijk vrij zijn, en dat hoeft niet persé onder de grond. En we moeten zoeken naar een locatie voor de weekmarkt. En het plan zou zo moeten worden gemaakt dat de realisatie van het grote centrumplan later misschien toch nog tot de mogelijkheden behoort. „Maak een haalbaar plan op de passagelocatie. En dat is echt heel wat anders dan te onderzoeken of een plan op die locatie haalbaar is.” WADDINXVEEN - Tijdens een alcoholcontrole op donderdag I7 oktober op de Kanaaldijk werd een 47-jarige automobi list uit Waddinxveen betrapt op het rijden onder invloed van al cohol. De automobilist werd omstreeks 20.30 uur aange houden nadat een blaastest een uitslag gaf van 675 ug/l terwijl 220 ug/l de limiet is. Tegen de automobilist wordt proces ver baal opgemaakt. Het rijbewijs werd ingevorderd en er werd een rijverbod van zeven uur opgelegd. E>8oc?®ix> WADDINXVEEN - Het Nl- VON, afdeling Waddinxveen en omstreken, organiseert op donderdag 30 oktober een dia- lezing over de rol van het wa ter om ons heen. De heer Chr. Verwoert van Natuurmonu menten laat middels dia’s diver se gebieden zoals duinen, pol ders, vroegere zeearmen, rivieren, beken en vennen zien. Hoewel Nederland wordt ge zien als een waterrijk land, blijkt er ook reden tot be- De eigen partij van de wethou der, D66, is verbaasd over de kritiek van CDA,WD en PvdA. „Het lijkt wel alsof zij het colle geprogramma niet hebben ge lezen. Daarin staat de werk wijze zoals de ze nu ook uit gevoerd wordt. Eerst de inten- tieovereen- komst en daar na de haalbaarheid”, is de reactie van fractievoorzitter Zoodsma. „Eigenlijk hinkt hun kritiek op twee gedachten. Aan de ene kant willen ze sneller aan de andere kant willen ze meer informatie. Dat gaat niet samen.” Daarbij vraagt hij zich af of een ander het centrum plan beter aangepakt zou heb ben. „En ik vind het gek dat de partijen daar nu, vijf maanden later, mee komen.” Het CDA begrijpt ook wel het plan van de wethouder om met een schone lei te beginnen. WADDINXVEEN - Op I8 ok tober rond I9.15 uur ontstond op zuidbaan van de Rijksweg Al2 een kop-staart-aanrijding tussen drie auto’s. Bij deze aan rijding raakte een 50-jarige be stuurder uit Maassluis en zijn REGIO - Op zaterdag 2 no vember organiseert de Kamer van Koophandel op drie loca ties van I0.00 uur tot 16.00 uur een ’Startersdag’. Op deze dag wordt aan startende on dernemers een gevarieerd en gratis programma aangeboden. In deze regio wordt de dag ge houden in de locatie Gouda, in KvK kantoor, Burgemeester van Rheenensingel I0I. Tijdens de Startersdag kan de startende ondernemer, of ie mand die nogslechts met een goed idee rondloopt, zich uit gebreid oriënteren. Er is een infomarkt, er zijn diverse workshops over ondernemer schap en bezoekers kunnen een individueel gesprek voeren met een adviseur op het gebied van wetgeving, belasting, finan ciën en bedrijfsvoering. De acti viteiten op deze dag zijn gratis. Het complete programma en de aanmeldingsmogelijkheid baar naar de burgers toe is daarbij de inzet van de wijkge- bonden agent. Hij of zij kent niet alleen de mensen in de wijk of omgekeerd maar kent ook de mentaliteit en de even tuele problemen. Maatschappe lijk beheer, handhaving en toe zicht nemen een prominente plaats in, maar ook opvoeding. Korpschef Straver vraagt aan dacht voor de opvoeding van onze kinderen. „Als politie kun nen we allerlei maatregelen be denken en nemen ter bestrij ding van delicten toch blijft het voorkomen ervan nog altijd be ter. Dat moeten we als burgers en maatschappij samen doen”. Een groot probleem vormen op dit moment de veelplegers en jongeren. Het regerings voorstel om criminelen die voor de derde keer worden opgepakt zonder meer I tot 2 jaar gevangenisstraf op te leg gen lijkt een aardige maatregel om de straten even schoon te houden. Maar hiervoor moet de wet gewijzigd worden. De pakkans is met alle nieuwe technologische ontwikkelingen veel groter geworden. In de grote steden maakt men ge bruik van speciale verordenin gen om handhaving beter uit te kunnen voeren. In sommige straten van Rotterdam mag de politie vragen naar je legitima tie of fouilleren. Dat zijn echter middelen waarvoor een ge gronde reden moet zijn. Hoe wel Hollands Midden enkele als locatie doorgaat. „We zitten nog in het haalbaarheidsonder zoek.” Momenteel voert de wethouder gesprekken met alle winkeleigenaren in de passage. Hoe zit dat dan met het CDA, zij sprak op de laatste raads vergadering nog over het trek ken aan een dood paard wat betreft de passage locatie en opperde toen om voor een andere lo catie te kie zen. Komt de partij daar nu op terug? „Die indruk kan zijn ontstaan, maar wat ik heb willen zeggen is: als duide lijkheid ontbreekt, dan is het trekken aan een dood paard. We willen zeker weten dat we niet met een zinloze actie bezig zijn, als de wethouder eigenlijk denkt dat hij op een andere lo catie uitkomt. Maar wat ons be treft gaan we helemaal voor een centrum op de passagelo catie.” GERO 1 TT

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13