Lionsclub in 2003 Femail op de planken met theater van start met over huiselijke relaties Nieuwbouw Autotech jaarlijks concert College vindt aantal WD vragen over loods wethouder suggestief en grievend Rijsbergen in Coenecoop R?- - Politie houdt Kindertheater Unicef avond WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS bij Vrouwen van Nu fietskijkdag Basta speelt ’Toverdraad’ Van der Torren: ‘Ik moet boven deze rellerigheid staan’ WD: ’Het college doet alsof ik informatie verzin, maar ik haal alles uit het advies’ Taizé viering Gods Koninkrijk; zijn zaak of ook mijn zaak? 3^ V 'I T';£' Advertentie Suggestief Bliksemafleider 'V A j VL SP o clS stilte voor de STORM PAGINA 17 WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Liesbeth van der Vis.) José volgde drie jaar lang een studie aan de Amsterdamse theateracademie, nam daarna een periode van rust maar het begon toch weer te krie belen. Ze wilde het theater in, ze voelde dat daar haar hart lag. In de krant vond ze een 'advertentie waarin stond: ’midlife meiden gezocht om samen theater mee te maken’. „Ik voelde me meteen aange sproken en ik schreef een brief”, blikt José terug. De post bracht deze brief bij de afzender van de advertentie, Ada Olieman. Ada: „Ze was de enige met theaterachter- grond die reageerde en het klikte ook nog.” Repetitieruimte vonden ze in gen, maar nog niet met de fei telijke bouw en daarom was een verdere formele toestem ming van de gemeente niet no dig, tenzij materieel niet aan de voorwaarde van de gemeente zou zijn voldaan en de gemeen te de vergunning had moeten en zullen intrekken”, zo zegt het college. men gramma ‘Onderhuids’. Rotterdam, in het Vrouwen huis. Daar oefenden en brain stormden ze op sketches. „We maken geen cabaret, maar theater”, verduidelijkt José.Van alles wat je bedenkt, gooi je negentig procent weer weg, zo vertellen ze beiden. „Optreden is toetsen voor ons. We weten dan wat het publiek er van vindt, zo pas sen we ons programma aan.” Ze staan nog in de kinder schoenen, zo menen ze bei den. „We hebben nog veel te leren, maar dat willen we ook. Daarom kost een kaartje in het Zevenhuizense theater voor onze voorstelling ook maar vijf euro. We willen ge woon een volle zaal, we willen publiek, het liefst een beetje een kritisch publiek.” Leuk, vinden ze het om in Zeven huizen op te treden. „Heel fijn, als een warm bad.” Optreden met dit programma hebben ze wel al vaker ge daan. In het Vrouwenhuis, voor een groep vrouwelijke huisartsen en in het Kapelle tje in Rotterdam bijvoorbeeld. „Elk publiek reageert weer anders. Zo’n groep als die huisartsen bijvoorbeeld, was heel stil tijdens de voorstel ling. Dachten we zelf nog dat ze het niets vonden, maar ze zeiden later dat ze juist onder de indruk waren.” Een voorstelling in Den Haag en Gorkum staat ook al vast. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - Emancipa tie, menselijke verhoudingen onderling, huiselijke relaties, mishandeling van vrouw en - kind, incest. Een mond vol be grippen, veelal zware onder werpen, maar het theaterduo Femail brengt ze op een luch tige manier aan hun publiek. „Ja en dat kan”, vertelt José Mooijman. „We willen tonen dat deze onderwerpen nog al tijd spelen, maar hebben ze wel zo verpakt dat het in het theater behapbaar is”, vult haar theatermaatje Ada aan. „Zo zingen we een onschuldig incestliedje in ons program ma.” Nu Zevenhuizen een volwaar dig theater binnen haar gren zen heeft, kan een voorstelling van Femail niet ontbreken. Tenslotte komt José Mooij man zelf uit Zevenhuizen. Sa men met Ada Olieman vormt ze een theaterduo en probe ren ze samen als beginnelin gen een plek te krijgen in de theaterwereld. Ze staan ruim een half jaar met het zelfge schreven programma ’Onder huids’ op de planken. Met antwoorden op huiselijk geweld bijvoorbeeld, komen ze niet. „Voor ons is het voldoende om te laten zien dat het nog bestaat. Het verbaast me hoe mensen daar mee omgaan. In het theater kun je situaties natuurlijk rijkelijke overdrij ven, heel groot maken. Zo kan een zwaar onderwerp toch met een glimlach worden ge bracht”, vertelt José. Ze spe len scenes tussen moeder en zoon, kinderen onderling, zwervers en nog veel meer. Het decor is heel huiselijk. En om niet te vergeten, ze heb ben ook wel luchtige onder werpen en liedjes, het polle- pellied bijvoorbeeld. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - leder jaar organi seert het Project Grootkoren in vrijwel alle provincies en grote steden koorprojecten, begeleid door nationaal en vaak internationaal bekende solisten en orkesten. In maart 2003 zal zo’n concert ook in Zevenhuizen plaats vinden, waaraan iedereen kan meedoen. Lionsclub Ze venhuizen wil geleidelijk nieuwe elementen toevoegen aan de fondsenwerving, waarbij de inwoners meer gebo den wordt en de opbrengst wordt vergroot. Het eerste concert is op 21 maart in de Hervormde Kerk in Zeven huizen. MOERKAPELLE - Op 23 okto ber geeft Irene Hardenbol een lezing over Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties. Haar thema voor deze avond is: Bangladesh: help kinderen aan een beter leven. Introducés zijn welkom tegen betaling van 3,40. Het is mogelijk op deze avond kerstkaarten, kalenders en agenda’s te kopen. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer, aanvang 20.00 uur, zaal open I9.30 uur. NIEUWERKERK A/D IJSSELZ Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Regelmatig geeft de politie het publiek de gelegenheid om te kijken of een voorgoed verlo ren gewaande fiets niet toch op het politiebureau staat gestald. De politie van Nieuwerkerk aan den Ijssel heeft op zaterdag 26 oktober van 09.00 - 17.00 uur een fietskijkdag. Het betreft fietsen die aangetroffen zijn in de gemeenten Nieuwerkerk aan den Ijssel, Moordrecht, Ze venhuizen en Moerkapelle. Het politiebureau is gevestigd aan het Raadhuisplein 50. ZEVENHUIZEN - Prinses Sa- lomé van Salamania is de draad kwijt. Om haar te redden moet iemand een sluier van ’tover- stof’ voor haar weven. De arme wever Amoeno wil het probe ren, maar dan moet hij eerst naar de spinnenkoningin om ’toverdraad’ te bemachtigen. Geholpen door een waarzeg ster gaat hij op weg naar het spinnenrijk. De Zeven Muzen organiseert deze voorstelling in oosterse sfeer voor kinderen van ongeveer 5 t/m 10 jaar. Het wordt gespeeld op zaterdag 2 november in de nieuwe toneel zaal van dorpshuis Swanla.Aan- vang is 14.00 uur en de entree bedraagt 3,50 euro voor ieder een. Reserveren: Conny Smal, tel. 0180-633863. Natuurlijk zouden ze het leuk vinden als ze uiteindelijk met theater hun boterham konden verdienen, maar voorlopig kost het meer geld dan het oplevert.Toch, het begin is er. Overigens hoeven mannen niet bang te zijn dat ze zich niet zullen vermaken tijdens het optreden. „We geven mannen helemaal niet de schuld van de man nenmaatschappij, we wijzen vrouwen juist op hun verant woordelijkheid. Het is geen aanval op de man, we zijn niet anti-man maar we willen wel dingen laten zien. Misschien dat de gefrustreerde man ons programma ons niet leuk vindt, dat kan.” De Rijsbergen Groep is een groothandelsketen in automa terialen, banden, gereedschap pen en werkplaatsbenodigdhe den. Autotech, sinds 1983 gevestigd aan de Kanaaldijk 40, maakt al een aantal jaren onderdeel uit van de Rijsbergen Groep, met vestigingen in Leiden, Alphen, Katwijk en straks dus op Coe- necoop in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De eerste paal van het nieuwe pand van Autotech Rijsbergen is afgelo pen week op Coenecoop de grond ingegaan. Op 17 oktober stapten Jan Benschop (direc teur) en Rob Rijsbergen (alge meen directeur) de kraan in om deze taak te vervullen. De bouw van dit pand luidt een nieuwe periode in voor Auto tech Rijsbergen. „Het veel te op straat ziet liggen.” Sugges tief? „Soms wel, omdat het vra gen zijn als: ,in het geval dat het antwoord op vraag x ’ja’ is, klopt het dan enzovoorts. Ja, dat is soms suggestief.” Grie vend? Nee hoor, ik hoor wel degelijk in het dorp dat mensen vragen stellen over de wijze van toepassing van het ambte lijk advies.” Nee, het is geen wrok tegen de persoon Van der Torren, zo wil de WD kenbaar maken. „Wij hebben vragen van agrariërs gekregen over de bouw van die loods. En ik heb zelf lang genoeg mee gedraaid in het college om te weten dat het niet gebruikelijk is om een bouwvergunning in het college te behandelen. Dat gebeurt alleen als er iets aan de hand is. Daarom hebben wij het stuk opgevraagd. Ik heb het ge voel dat er nog steeds iets niet klopt.” Wethouder Van der Torren is en blijft zich van geen kwaad bewust en is blij met de woor den van het college. „Ik heb niets illegaals gedaan en omdat ik weet dat de combinatie ’on dernemer en wethouder’ dit soort vragen kan opleveren, heb ik alles zo open mogelijk gedaan. Ik heb geprobeerd om Optreden: vrijdag I november om 20.1S uur, theater ’dorpshuis Swanla’ (Burg. Klink- hamerweg 86). Kaarten kosten vijf euro per stuk en zijn elke vrijdagavond van 19.00- 2I.00 uur te koop bij de Albert Heijn (Dorpsstraat I29), of aan de deur van het theater op de avond van de voorstelling. De Zevenhuizense José Mooijman speelt sa- met haar theatermaatje Ada Olieman in het theater van Zevenhuizen het pro- (Foto: Liesbeth van der Vis.) is uit de lucht gegrepen als de WD zegt dat door deze wijze van funderen over een jaar of vijf scheuren zullen ontstaan in de loods.” En: „De WD sugge reert dat het college subjectief met bestuurlijke soepelheid handelt en dat het college zich ongeloofwaardig en onbe trouwbaar zou opstellen. Daar van is geen sprake. Integendeel, iedere soortgelijke aanvraag mag op een zelfde consistente afhandeling reken. Wij ervaren deze suggesties van de WD als grievend.” Het college ontkent dat de wethouder schriftelijk moet bevestigen dat de bruik baarheid van de loods uitslui tend en geheel voor eigen re kening is. schijnselen. Het college noem de bij de beantwoording een aantal vragen ’suggestief en grievend’. „Er is geen sprake van onregel matigheden”, zo laat het colle ge weten. Er is niet begonnen met de bouw voordat de for mele toestemming van de ge meente er was, is de conclusie. „Wel is, vooruitlopend op een geotechnisch rapport, begon nen met de bouwvoorbereidin- zo zorgvuldig mogelijk hier mee om te gaan, heb me voor al aan de zijlijn begeven bij de afhandeling bijvoorbeeld en heb het in de commissie nog verteld. Volgens mij heeft dit wel te maken met het verle den.” Hoe kijkt hij aan tegen deze ac tie? „Je weet dat je boven dit soort rellerigheid moet staan, maar je trekt het je toch wel aan. Vooral omdat het een im pact heeft op mijn gezin. Sinds ik wethouder ben, heeft mijn vrouw een groot deel van de handel overgenomen en mijn kinde ren zetten zich ook veel in. Zij worden hier nu op aangespro ken en dat is heel vervelend. Je moet je heel erg gaan verdedi gen.” Wientjens: „We maken geen onderscheid tussen de ene wethouder en de andere. Dat Van der Torren bij onze partij heeft gezeten heeft hier niets mee te maken. Dat zou de makkelijkste reactie zijn om het hier op te gooien”, aldus Wien tjens. De WD zal met de behandeling van dit onderwerp in de raads vergadering ingaan op de wijze van beantwoording van de vra gen. WD-fractievoorzitter Wien tjens ziet nog heel wat onjuist heden in de beantwoording van de vragen. „Het college doet alsof ik informatie zelf verzon nen heb. Neem de zettingsver- schijnselen en de schriftelijke bevestiging van de wethouder, dat staat allemaal letterlijk in het ambtelijk advies en de voorgestelde beslissing.” Ze meent dat het college de woor den ’suggestief’ en ’grievend’ in de mond neemt als bliksemaf leider. „Het gaat hier om de in houd en ik kan me voorstellen dat het college die liever niet WADDINXVEEN -Vijftien vra gen ontving het college van burgemeester en wethouders vorige week van de WD over de loods die wethouder Van der Torren bouwt op zijn erf. De vragen gingen over de wijze van vergunningverlening en fun deren van de landbouwloods. De partij vroeg zich onder meer af of hier sprake is van belangenverstrengeling omdat ze constateerde dat de wet houder eerder was begonnen met de bouw voordat de for mele toestemming van de ge meente er was. Ook wees de partij op de voorbeeld functie van een wet houder en op de fun dering van de loods in verband met zet- tingsver- brengst van het concert. Het geheel is een coproductie van Lionsclub Zevenhuizen, Groot- koor Rotterdam, en het Bilance Service Fonds. Tijdens het Lions-Lente-con- cert treedt ook een ensemble uit de Oekraïne op. Het en semble, bestaande uit I0 top- musici, brengt muziek ten ge hore vanRussische romances tot klassieke maar ook populai re muziek. Het ensemble staat onder leiding van Vasil Viznyuk, een musicus die vele instru menten bespeelt. In Kiev is hij directeur van het conservatori um. Wie mee wil zingen en lid wil worden van het Grootkoor Rotterdam, kan zich aanmel den. Het Grootkoor Rotter dam repeteert op maandagen in de Open Hofkerk te Rotter- dam-Ommoord. De kosten be dragen euro 35,- inclusief een koorboek met bladmuziek, stu- diecassette of -cd en een kor tingskaart voor een bezoeker. Het aantal repetities naast de zelfstudie bedraagt circa zes. Deelneming aan het Groot koor Rotterdam valt heel goed te combineren met andere ko ren, aangezien het telkens om een afgeronde activiteit gaat. Aanmelden kan op www.groot- koor.nl of bij Lionsclub Zeven- huizen-Moerkapelle: csar- neel@wxs.nl. Voor verdere inlichtingen (0180) 631956. ZEVENHUIZEN - Het volgen de oecumenisch avondgebed in de traditie van Taizé is op zon dagavond 27 oktober. Deze vie ringen kennen eenvoudige lie deren die bij herhaling worden gezongen. Zo is het meer een gebed dan zang. Verder is er een lezing uit het evangelie, ge beden en stilte voor meditatie. Veel aandacht gaat naar het scheppen van een sfeer in de kerk die daarbij past. De viering vindt plaats in het gebouw van de Gereformeerde kerk (Dorpsstraat 106) en duurt van I9.00 tot I9.30 uur. Vooraf start het inzingen om I8.30 uur. De Taizé werkgroep be staat uit leden van de RK Ge meenschap, Hervormde Ge meente en de Vrijzinnig Hervormde kerk van Zeven huizen en de Gereformeerde Kerk te Zevenhuizen- Moerka pelle. Iedereen is welkom.Voor meer informatie: Caroline Zwanenburg 0180-633905 of Herman Vos (0180-631912). ZEVENHUIZEN - Is het Ko ninkrijk van God iets wat pas komt na onze dood? Roept de bijbel op om maar stil af te wachten totdat Gods Konink rijk uit de hemel komt vallen? Is Zijn Koninkrijk nu al zichtbaar? Hoe ziet dat er dan uit? Heb ben wij invloed op Gods Ko ninkrijk en welke dan? Welke rol speelt zonde in ons leven en welke rol speelt levensheiliging? Wat moeten en kunnen wij in ons dagelijkse leven met deze begrippen? Wat zou God wil len? Vrouwen voor Gods Ko ninkrijk en Mannen in Beweging organiseren een avond waarin deze vragen aan bod komen. Ie dereen is welkom. Entree: drie euro. De avond wordt gehou den in de Gereformeerde Kerk (Dorpsstraat 106), aanvang is 20.00 uur. Voor meer informa tie: Mark Ineke van de Lage- maat, 079-5931520 of mpl@solcon.nl. Het college noemt het sugges tief om te stellen dat wethou ders zich aan wet- en regelge ving hebben te houden zo als de WD zich af vroeg. „De ze vraag gaat uit van de veron derstelling dat iemand, en in het bijzonder wethou ders, zich wel eens niet aan wetgeving en regelgeving hoe ven te houden.” Ook noemt ze de vraag of bestuurders een voorbeeldfunctie hebben sug gestief, omdat dat niet alleen aan wethouders is voorbehou den. Zonder enige toelichting zegt het college dat hier geen sprake is van belangenverstren geling. En over de kans op gro te zettingsverschijnselen: „Het kleine pand aan de Kanaaldijk kan medio mei 2003 verruild worden voor een groter pand, gesitueerd tussen veel van onze klanten”, aldus Jan Benschop. „Voor ons een hele verbetering waarbij leveringen in de regio efficiënter kunnen verlopen.” Rob Rijsbergen: „Met deze nieuwe locatie kunnen wij ook op langere termijn een goede service blijven garanderen.” In samenwerking met het Grootkoor Rotterdam zullen de Lions-Lente-concerten in Zevenhuizen plaatsvinden in plaats van in Rotterdam. Het Grootkoor Rotterdam bestaat uit meer dan I50 leden en telt al een aantal deelnemers uit Zevenhuizen, waarbij tot nu toe werd meegewerkt door Vicky Brown, Louis van Dijk, Lee Towers, Anita Meyer, Thijs van Leer, Kamahl, Ernst Daniël Smid, en vele andere bekende solisten en orkesten. De Hervormde kerk beschikt volgens de directie Grootkoor- projecten over een uitstekende akoestiek en ambiance. De ar tistieke leiding van de Groot- koor-projecten is in handen van Etty van der Mei en Nan van Groeningen. De pianobegelei ding is in handen van Rob van Dijk. In heel Nederland zullen er zo’n 12 identieke voorjaars- concerten gegeven worden, waarvan één in Zevenhuizen. De opbrengst van het Lions- Lenteconcert zal bestemd zijn voor de herinrichting van de poliklinieken langs de Surina- merivier. In het afgelopen jaar kon een aantal microscopen ter beschikking worden gesteld voor bloedonderzoek, nu is ge kozen voor een aantal medi- cijnkoelkasten op gas. Cordaid, en wel met name door het Bilance Service Fonds, verdubbeld de op- B GEMEENTE VADD/NXVEEN O O i

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17