Hyva gaat uit zijn dak bij supermotard Helm voor de winnaar KNMV Cup M MultiRent Nu ook in Alphen! Gedragsregels Huurauto nodig? t'p I Nieuwsgierig? J M L° WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 VIPS weer welkom in Betekenis van gegeven signalen: en www.multirent.nl Van weekendauto tot verhuiswagen. Richting aanduiding door middel van handgebaren: Direct uitwijken naar de aangegeven rijrichting, er is een opstakel in de baan die voor u gevaar op kan leveren. Blauwe vlag, uitgestoken, stil of gezwaaid: Ruimte maken voor het laten passeren van een rijder die u op een ronde achterstand zet. Rode vlag, stil of gezwaaid: Direct stoppen en instructies afwachten van de dienstdoende officials. Gele vlag, uitgestoken en stilgehouden: Pas op gevaar, vaart minderen, gereed houden voor uitwijken. Vaak wordt vergeten dat al deze mensen vrijwilligers zijn. Zij besteden hun vrije tijd uit liefde voor de motorsport, dus aan de hobby van de rijder. De volgende zaken gebeuren helaas nog steeds tijdens de wedstrijden: Gebleken is, dat niet elke rijder de gedragsregels kent waaraan hij/zij zich dient te houden. Daarmee wordt hoofdzakelijk bedoelt het goed en afdoende reageren op aanwijzingen en signalen die aan de rijders gegeven worden door onder andere: Het niet opvolgen van instructies van clubmedewerkers inzake o.a. parkeren en dergelijke. Gele vlag, uitgestoken en gezwaaid: Pas op gevaar, snelheid minderen, verboden in te halen en gereed maken om te stoppen. lijk van we wel of niet extra partti mers nodig. Als er veel werk Niet reageren op een vlagsignaal of richtingaanduiding van een baancommissaris, soms wordt zelfs de vlag uit de handen van de baancommissaris gereden. De winnaar van de KNMV Cup 2002 krijgt van ARAI de nieuwste Supermotardhelm aangeboden voor het seizoen 2003. Deze helm die in Alphen gelanceert wordt, is een combinatie van een wegracehelm, met motorcrossmodificaties, kortom bij uitstek geschikt voor supermotard. Arai zal tijdens de Supermotard in Alphen a/d Rijn met een grote demonstratiewagen aanwezig zijn, om de presentatie van de helm te ondersteunen. Hierdoor wordt het steeds moeilijker om vrijwilligers te vinden die nog mee willen werken aan het organiseren van evenementen. „We moeten ons wel blijven realise ren dat we allemaal motorsportliefhebbers zijn en dat we elkaar nodig hebben om te kunnen blijven organi seren en rijden", zo zegt de motorcross commissie op de site van de vereniging Supermotard Nederland. „Denk er aan dat deze mensen voor uw eigen veilig heid langs de baan staan, dit gedurende de hele dag, in weer en wind. Respecteer deze mensen dan ook en volg hun aanwijzingen op." wordt de door de klant ge wenste coating bracht. De keuze van juiste coatingsysteem hangt sterk af van het belang van lage onderhoudskosten en de zwaarte van de omge vingsomstandigheden." pital. Ook in de verkoop ui teraard. En nu werk ik dan een half jaartje bij Ten Ber ge." Wie nieuwsgierig is naar wat Hyva allemaal in huis heeft moet zondag maar eens een bezoekje brengen aan de su- permotardwedstrijden. Behalve een flink aantal verschillende opbouwen met trucks zijn de twee nieuwe zware kranen te bewonderen. „Een Deens pro duct", vertelt Peter Briaire. „Ze zijn vernoemd naar de góden Odin en Thor en staan syno niem voor kracht en slimheid. Verder staat er een demo-trai- ner met een flink aantal kranen uit het leveringspakket. Wel licht staat er langs het circuit ook nog een haakarm en een portaalsysteem of een auto met een Hyva-floor (een bewe gende vloer). Ook de Hyva- achteroverkipper of de driezij- den kipper mogen niet ontbreken. Het zijn tenslotte al lemaal bouwstenen van het ge heel. Hyva heeft een breed le veringsprogramma. Jacco Haze niet hoeft te le ren. Nadat hij twaalf jaar ge leden afscheid nam van Rijn en Gouwe (waar hij adver tenties verkocht) vond Haze 'onderdak' bij BFI. „Acht jaar heb ik als verkoper ge gaan. Vaak zal dan duidelijk worden dat het helemaal niet zo slecht is." Hyva werkt momenteel aan een aantal grote projecten voor de gro te Truckfabrikanten als Volvo, Sca nia, MAN en Mercedes. Voor Stu dio Sport-presentator Mart Smeets wellicht reden om hier de volgende kijkersvraag aan verbinden: 'Wie missen we?' Peter Briaire zou onge twijfeld als eerste naar de telefoon grijpen met de veelzeggende woor den: „Het is nog steeds jammer dat DAF bij dit rijtje ontbreekt." gevend in materiaalbe- scherming", stelt hij krach tig. „Een prestigieus kan toorgebouw, efficiënte fabriekshallen, een stevig hekwerk, vrolijke speeltuin- toestellen, brandwerende celdeuren maar ook onder delen vanuit de automobiel industrie. Al deze materia len, en meer, beschermt ons bedrijf langdurig tegen che mische- en weersinvloeden. Wij beschermen aluminium, blank staal, verzinkt staal, rvs of combinaties hiervan voor binnen- en buitentoe passingen", aldus Haze die - zoals het bij een goed ver koper hoort - rap van de tongriem gesneden is en nauwelijks te onderbreken is. „Platen, voorgevormde profielen en buizen. Nieuw bouw en renovatie, grote en kleine formaten en opper vlaktes. Volautomatisch en handmatig. Altijd hebben wij dat ene uitgelezen coatingsysteem, dat precies pas bij alle wensen. Desge wenst net zo lang als de Officials die tot taak hebben om het evenement in goede banen te leiden en houden. Baancommissarissen die voor uw veiligheid langs de baan staan en door middel van de bekende gele vlag aangeven dat er iets is gebeurd op de baan en dat u uw rijgedrag dient aan te passen. Medewerkers van clubs, die moeten trachten iedereen een plaats te geven op het rennerskwartier. Poedercoaten. Die zijn uit stekend geschikt voor op staal en aluminium. Natlak coaten, o.a. PVDF (polyvinylidieenfluoride). Dit wordt toegepast op gebouwen waar men streeft naar maximale uit straling en minimaal on derhoud in zware omstan digheden. „PVDF is 's werelds meest bestendige coating tegen chemische- en weersinvloe den. Het is al toegepast op wereldberoemde wen Haze zal dan ook zeker een van, de vele, toeschouwers zijn. „Ik vind het leuk om te zien. Af en toe kruip ik zelf ook wel eens op de motor. Gewoon als het mooi weer is", voegt hij daar aan toe. Ten Berge Coating Systems werkt voor BFI afvalverwer- bestaat dit jaar 52 jaar. De king en dan voornamelijk in wieg van het bedrijf stond in de bouw- en aannemerijwe- Scheveningen, maar is sinds reld. Daarna zat ik vier jaar vijf jaar gevestigd in het bij GE (General Electric) Ca- fraaie pand op het industrie terrein Molenwetering. „We zijn een club van rond de ze stig man", vertelt Haze. „Het is een beetje afhanke- De 39-jarige Alphenaar is al de drukte. Hebben aardig ingewerkt en weet precies hoe hij zijn nieuwe werkgever naar buiten toe is huren we uitzendkrachten moet uitdragen. „Ten Berge in." Verkopen is iets wat je Coating Systems, toonaan- Telefoon 0172 46 09 90 Alphen aan den Rijn, Curieweg 9 Gouda, Keerkring 3, tel. 0182 68 39 35 Karin van der Steen-Bok hun dak. voor Hyva een hot item. „In Europa gaat het momenteel niet echt ge makkelijk", moet ook Briaire beken nen. „Met name de bouwmarkt in Duitsland is al enige jaren slecht, maar ook in Nederland en de rest van Europa is een economische te ruggang te bespeuren." Vanaf de start, nu 23 jaar geleden, is Hyva bezig geweest met product diversivering en spreiding van de klanten kring over de gehele we reld. Briaire: „Meerdere malen heeft dit geholpen om economische terug gang in bepaalde continenten op te vangen op andere continenten. Momenteel zijn Zuid-Korea en Chi na de grote afzetgebieden, maar ook India ontwikkeld zich zeer posi tief. In Nederland is er door de hoorcommissie een bepaalde te rughoudendheid op het gebied van investeringen ontstaan. Er is echter geen reden om te spreken van een recessie. Het aantal verkochte trucks zit op hetzelfde aantal als in de 'normale' jaren, maar er is de laatste jaren wél een extra vraag geweest." Hyva - een bedrijf met 600 mensen in dienst, waarvan er ongeveer 350 in Nederland werken - zit niet stil. Naast de bestaande dochters (17 stuks) overweegt Hyva nieuwe dochterbedrijven te starten in Tsje chië en China. „De bekendheid van Hyva is zeker in die landen en ook in Korea toegenomen. En dat komt mede door onze goede service", voegt Karin daar nog aan toe. „Bovendien", zegt Briaire, „is het momenteel een goede tijd om in tern alle kosten en gemaakte fou ten eens goed te analyseren. Om vervolgens vanaf dat punt weer met een gezonde basis verder te Peter Briaire gingen vorig jaar helemaal uit (Foto Walter Planije) Als verkoopmanager weet Jacco Haze hoe hij zijn werkgever naar buiten toe moet uitdragen. „Ten Berge Coating Systems, toonaangevend in materiaalbescherming", stelt hij krachtig. (Foto Walter Planije) kantine van ten Berge Als de VIPS komende zondag toe zijn aan hun natje en droogje, kunnen ze als vanouds weer terecht in de kan tine van Ten Berge Coating Systems. „Een ideale ruim te", zegt Jacco Haze, sinds een half jaar verkoopma nager van het bedrijf aan de Antonie van Leeuwenhoekweg. „Er is niet alleen genoeg plaats om te zitten, maar als de mensen willen kunnen ze ook ach ter de ramen de wedstrijd volgen. Al moet je voor de echte sfeer natuurlijk wel op het parcours zijn." constructie mee moet Mogelijke coatingsystemen gaan." Wie tevens prijs stelt zijn onder andere: op een maximale uitstraling door middel van verrassen de kleurmogelijkheden is bij Ten Berge aan het juiste adres, zo verzekert Jacco Haze. Coating immers bete kent meer dan bescherming alleen. „Verfraaiing ook. Kijk maar in je eigen huis. Naar een kozijn van aluminium op een deur of op een raam. Daar zit een kleurtje op. Be scherming én verfraaiing, dat is coating." De materialen worden eerst voorbehandeld. Dat is af- wereldberoemde gebou- hankelijk van het materiaal wen zoals de Pyramide van volgens een speciale proce- het Louvre en La Grande Ar- dure, die voor een optimale che, beide in Parijs. Maar hechting en bescherming ook op de luchthaven Schip- onder de laklaag zorgt. Ha- hol en verschillende projec- ze: „Na de voorbehandeling ten in het Verre Oosten en Amerika. Of we daar zelf aange- ook naar toe gaan? In princi- het pe niet", betreurt Haze. „Vanaf onze fabriek leveren we het gewoon gecoat op." Ten Berge, dat vooral levert aan de ramen- en deurenin dustrie (Haze: „De Bouwnij verheid"), werkt volgens het Qualicoat en lso-9002 certi ficaat. Haze tot slot: „Wij koppelen met succes onze kennis en ervaring aan een Zorgvuldig en hoogwaardig productie proces, dat aan alle moder ne kwaliteitsnormen vol doet. Want, zoals ik al eerder heb opgemerkt, Ten Berge Coating Systems is toonaangevend in materi aalbescherming." Met grote billboards aan de rand van Alphen kondigt SMC Zevenho ven de supermotardwedstrijden in het weekeinde van 26 en 27 okto ber aan. 'Uit je dak' prijkt met gro te letters op het affiche, waar rechtsboven ook de naam van HY VA opvalt. Waaruit blijkt dat het Al- phense bedrijf in hydraulische sys temen als sponsor geen eendagsvlieg is geweest en dit jaar zelfs tot een van de grotere geld schieters moet worden gerekend. Anders krijg je toch niet zo'n pro minente plek op de 'aanplakbiljet ten'. Het is Peter Briaire (directeur van Hyva Nederland) en Karin van der Steen-Bok (public relations) vorig jaar dan ook uitstekend bevallen. Wij vonden het een zeer spectacu lair evenement, ook zeer span nend", zeggen beiden in koor. Op zaterdag waren Peter en Karin al tijdens de trainingen aanwezig en werden gedurende de dag steeds enthousiaster. „Nadat we een rond je achter op een quad waren mee gereden om het circuit van heel dichtbij te zien, konden we bijna niet wachten tot het zondag zou worden en de echte wedstrijd ver reden zou worden." Ook het eigen personeel, klanten en vrienden raakten geïmponeerd door supermotard. „De mensen die zaterdag bij ons kwamen om de training bij te wonen, zijn ook alle maal zondag teruggekomen. Zo en thousiast waren ze allemaal", aldus Karin, die het als een eer be schouwde dat zij aan het einde van de dag de prijzen mocht uitreiken. „Het idee om een trailer, en dan niet zomaar een trailer maar onze eigen Hyva-buizenwagen, te ge bruiken als ontvangstruimte is ons ook zeer goed bevallen. Dat doen we dit jaar ook weer en misschien zelfs twee." De reden dat Hyva dit jaar opnieuw als sponsor optreed heeft volgens Briaire een aantal redenen. „Hyva wil iets doen aan het sociale ge beuren binnen Alphen aan de Rijn", zegt hij. „Wij zijn prettig verrast door de professionele aanpak van de organisatie en waren derhalve zo enthousiast dat wij spontaan ja gezegd hebben om ook dit jaar te spon soren." Om het commercieel wat meer draagkracht te geven heeft Hyva de introductie binnen de Be nelux van twee nieuwe zware kra nen binnen het HMF-pakket (HMF staat voor Hojbjerg Maskin Fabriek) gepland op de trainings- en kwalifi- catiedag. „En natuurlijk zullen wij met deze dealers de supermotard bezoeken", verzekert Briaire. „Want vorig jaar was ook voor ons pas na het bezoek het enthousias me ontstaan. Dus wie weet." Net als bij veel andere bedrijven is de 'problematiek' in de wereld ook PAGINA - LAZl i

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 31