13 15 Overgang gemeente Waddinxveen op groene stroom een feit Wereldwinkel eert Trouwe Klant Politie controleert fietsverlichting Orgelconcert in de Morgenster Speculaasactie Scouting Sint Victor Bezoek directeur Ethiopische ontwikkelings organisatie aan bijeenkomst Kerngroep De geschiedenis van houthandel Alblas (deel 2) Ba'1 J-listonscli ‘IVacIdinxueen Leerlingen organiseren meer dan zestig workshops voor zichzelf én voor ouders MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN GOUDA j. u De firma J. en G. Alblas Brand en rampspoed WO VR Colofon d y PAGINA 11 WOENSDAG 6 NOVEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN buiten MID- uur 'W en 4 GEREFORMEERDE Goudkade 1 Gouda (naast de Trendhopper) Door C.Verlooij j De Morgenster, Sterrenlaan woensdag 6/1 I Dankdag I9.30 uur ds.J.de Jong zondag 9.30 uur ds. J. Westland, Bergambacht 17.00 uur ds. H. Schipaanboord Ontmoetingskerk, Groensvoor- de vrijdag I0.00 uur Ouderenvie ring, pastor A. vd Helm zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering, pastor W.vd Meer zondag I 115 uur Eucharistievie ring, pastor W. vd Meer WADDINXVEEN - Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen houdt op woens dag 13 november een informa tieve bijeenkomst waarop aan dacht gegeven wordt aan de drie projecten in Ethiopië die de Kerngroep steunt. De avond wordt gehouden in het Anne Frankcentrum (jan van Bijnen- pad I) en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Speciale gast die avond isTeklewoini As- sefa, directeur van de Relief So ciety of Tigray waarmee de Kerngroep sinds I996 betrek kingen onderhoudt. Het eerste onderdeel van het programma is een vraaggesprek metTekle- woini over de situatie in Ethio pië en die in Tigray in het bij zonder. De twee projecten die WADDINXVEEN - De gemeente Wad dinxveen gebruikt voortaan groene stroom. Dat is vastgelegd, nu wethouder Dijkstehruis namens de gemeente afge lopen week een contract heeft getekend met groene stroom leverancier Ener- gyXS uit Almelo. De gemeente Waddinx veen koopt hiermee haar totale elektri citeitsverbruik (ruim 2,5 miljoen kWh) ’groen’ in. Het gaat om 100% schone energie uit waterkracht en windenergie. Door de overgang op ’groene’ stroom wordt 1.600 ton CO2 uitstoot verme den. Ondertekening van dit contract is tevens start van grootschalige promotie actie van ’groene stroom’ onder bevol king. Het Platform Duurzaam Waddinx veen start daarom een actie om het gebruik van groene elektriciteit onder de Waddinxveense bevolking te promo ten.Via jeugdleden van verenigingen worden huis aan huis informatiepakket ten over groene energie verspreid.Voor iedere aanmelding voor groene stroom ontvangt de deelnemende vereniging een bedrag van 20,00 van de leverancier. Van woensdag 13 t/m zaterdag 16 november staat Praxis bol van de stunts. Vier dagen lang 'gewone' doe-het-zelf artikelen en 'stapelgekke' artikelen voor absolute stuntprijzen. Maar er zijn ook allerlei leuke activiteiten. En... we stunten elke dag met een speciale aanbieding. Daar moetje dus razendsnel bij zijn! De actie wordt dan ook gehouden on der het motto: sponsor uzelf, het milieu en uw vereniging. Het streven is om iedere Waddinxveense woning over te laten stappen op groene elektriciteit. Dit is niet alleen beter voor het milieu, maar kan tegenwoordig ook nog eens voordeliger. Een doorsnee ge zin kan met groene stroom jaarlijks on geveer 50,00 voordeliger uit zijn. Bo vendien kunnen de Waddinxveense verenigingen door deze actie nog een aardig bedrag incasseren. durende de godsdienstoefenin gen stilgezet zou worden. ken door bakkerij van den Berg uit Moerkapelle. Vanaf I0.00 uur gaan de bevers, welpen, ka bouters, esta’s, gidsen, verken ners, rowans en sherpa’s langs de deuren in heel Waddinx veen. De pakken speculaas kos ten 1,50 per stuk. KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 gers I3.3O uurTrektochtdienst Oost 36,Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan ^.Wad dinxveen en Hoge Gouwe 2I, Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-III63246, voor minder dringende vragen: vragen@die- renkliniekzevenhuizen.nl. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: I0.00 uur leesdienst I8.30 uur leesdienst JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg I38 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0I82) 69 88 20 www.dam-mh.nl REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag I7 november I0.00 ds.A.S. Lenseling Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage woensdag 6/1 I 19.30 uur ds. E. Brink, Dankuur voor gewas en arbeid zondag 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. K. de Vries, Alphen a.d. Rijn van slecht weer. Jaarlijks vinden onnodig veel verkeersongeval len plaats, waarbij het niet voe ren van de verlichting van cruci aal belang was. De politie kondigt deze actie aan, maar zij gaat er ook vanuit, dat ouders en wettelijke vertegenwoordi gers hun verantwoording blijven nemen en er ook voor zorgen, dat de kinderen veilig op weg kunnen gaan. Controleer de fiets regelmatig en zorg - wan neer nodig - voor snelle repara tie. Een slogan is dan ook: ’Uw kind veilig op de fiets? Help ze dan goed op weg’. Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: sterven door verontreinigd wa ter, een dak boven het hoofd, gezondheidszorg. Kinderen moe ten bijna altijd meehelpen om een toereikend inkomen te ver dienen, maar de kinderen moe ten wel onderwijs krijgen.Alles in de Wereldwinkels wordt ver kocht onder de zelfde voorwaar den als die van Max Havelaar. De leveranciers worden allen ge keurd door de Landelijke Vereni ging van Wereldwinkels, die ook de controle verzorgd. De We reldwinkel Waddinxveen is lid van de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels in Utrecht. In alle landen in Europa waar Wereld winkels zijn hebben zo’n vereni ging, zij werken samen in Afrika, Azië en Latijns Amerika en heb ben zich verenigd in het Net werk News. deerde hij bij de Duitse organist Günther Kaunzinger te Würz burg (orgelsymfonieën van Wid- or en Vierne en improvisatie). Zijn internationale debuut als concertorganist maakte Ever- hard Zwart in 1983 te Barcelo na, waarna hij regelmatig concer teerde in verschillende Europese landen, maar ook in Amerika en Canada. Sinds 1987 is hij hoofd organist van de Nederlands Hervormde Nieuwe Wester- kerk te Capelle aan den IJssel. Het aanvangstijdstip van het concert is 20.00 uur, de toe gangsprijs bedraagt 4,- en 2,- voor kinderen t/m 12 jaar. De opbrengst is bestemd voor de voltooiing van het orgel in de Morgenster. Redactie Sanne van der Kolk 01 72-4205 12 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 01 72-2 I I 73 I E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag I 6.00 uur. Bezorging Telefoon: 0181-219612 worden geloot. „Salsa, streetsoc cer, high tea en zelfverdediging bijvoorbeeld. En ’koken op ka mers’ is ook heel populair, dat komt ook wel door de docent denk ik. Voor starmaker moes ten leerlingen zelfs auditie doen”, vertelt Lisanne. Zeventig procent van de leerlingen is bij minimaal een workshop inge deeld. Voor de meeste klassen geldt ook nog een verplichte workshop. Voor de examenklas- sen bijvoorbeeld, de organisatie leek het nodig dat zij op het eindexamenfeest wél een beetje kunnen dansen. Lisanne: „En dus moeten ze verplicht op stijldans les.” Ouders worden ook bij de KEI-week betrokken. Bijvoor beeld bij het eindfeest op 14 no vember. „Nee, niet dat ze daar mogen komen, maar we zullen wel in een ander zaaltje voor wat activiteiten zorgen, speciaal voor ouders”, licht Daniel Klein, oud-leerling en medeorganisator toe. De KEI-week lopot van 11 tot en met 15 november, ’s Och tends zijn er gewoon lessen, van af 13.00 starten de workshops. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. Donderdagavond is alhier een groote houtloods van de N.V. WADDINXVEEN - ’Kreezy Ek- tif Impoet’ is de volledige bena ming van de KEI-week die 11 november start op het Coene- coop College. Een week boor devol activiteiten op het Coene- coop College. Elke middag en avond kunnen leerlingen mee doen aan onder meer culturele, sportieve, culinaire, muzikale en spirituele workshops. „Nu zijn het er 66 in totaal, maar daar ko men nog meer bij” vertelt Lisan ne van der Veen, zij zit samen met ruim veertig anderen in de organisatie. Het zijn workshops die op de interesselijn van de leerlingen zitten. Zoals didgeri- doo spelen, streetsoccer, koken op kamers, platenbusiness game, politiehondentraining, geluids technicus, cabaret, cheerleade- ring en een LAN-party. Dat is nog maar een greep uit het gro te aanbod. De organisatie weet kennelijk goed wat populair is onder de jongeren, welke workshops aan zullen slaan. De inschrijvingen stroomden bin nen, bijna alles zit vol. Sterker nog, voor vele workshops moest De Hoeksteen, Esdoornlaan woensdag 6/11 Dankdag 19.30 uur ds. H. Schipaanboord zondag 9.30 uur prof. Dr.W.Ver- boom 18.30 uur dr. M.Verduin, Zeist Bethelkerk, Bilderdijklaan woensdag 6/11 Dankdag 19.30 uur ds. C.D. Zonnenberg zondag 9.30 uur ds. M. van Cam- pen 17.00 uur ds.A.W. van der Plas ’De Rank’, confessioneel-her- vormde gemeenschap, Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos 18.30 uur ds. G.J. van Beek, Put- tershoek RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur spreker: geen opgave ontvangen BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer B. de Jong Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan 6/11 19.00 uur Oecumenische Vesperviering in Remonstrantse kerk, daarna Lagerhuisdebat over de kwaliteit van het leven. Zondag 10.00 uur mw. Ds. M. Jansen, Swifterband 13.30 uur Trektochtdienst in Ontmoetingskerk ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Woord- Communieviering dinsdag 19.00 uur Eucharistievie ring, pastor A. vd Helm uur ds. P.A.C. Bon- WADDINXVEEN - Het politie team Waddinxveen - Boskoop houdt in november en decem ber extra toezicht en controles op de fietsverlichting. Op 2 no vember zijn door de gezamenlij ke rijwielhandelaren, in combi natie met de plaatselijke 3VO’s in de gemeenten Waddinxveen en Boskoop, gratis reparaties aan de fietsverlichting verricht. Jarenlang al laat de fietsverlich ting nogal eens te wensen over. En juist fietsers - onder hen veel scholieren - zijn het meest kwetsbaar, zeker tijdens duister nis, in de schemering en in geval DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 24 november 11.00 uur pastor J.L Delhaas, 10e zondag vd herfst, laatste zondag vh ker kelijk jaar, gedachtenis overleden WADDINXVEEN - Jac Bost van BostAdvies Groep krijgt zater dag 9 november het certificaat Trouwe Klant van Wereldwinkel Waddinxveen. Al jarenlang neemt Jac Bost koffie af van de Wereldwinkel al voordat de kof fie het Max Havelaar keurmerk kreeg en dat is nu al 12 jaar gele den. Bovendien wordt door Bost Advies Groep ook jarenlang kerstpakketten gekocht van de Wereldwinkel. Nog nooit zijn de prijzen van koffie, in de normale handel zo laag geweest als nu. Voor de koffie met het Max Ha velaar keurmerk zijn afspraken gemaakt over een minimumprijs, dat zorgt ervoor dat de kleine koffieboeren een redelijk be staan opbouwen: voldoende voedsel, schoon drinkwater, mil joenen mensen worden ziek en Hu is Artsen Post Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) In 1899 verkocht Leendert Proos Hoogendijk de zagerij en de ’houtkooperij’ aan zijn zoon, Leonardus Fopbertus, voor 18.000,- Deze had snel genoeg van de zagerij, want op de woensdagen I en 8 augustus 1900 werd in het koffiehuis van weduwe De Ruiter aan de brug van Waddinxveen de stoom- houtzagerij publiek geveild. In de houtzagerij stonden de vol gende machines en toebeho ren: een stoommachine en stoomketel, houtwolmachine met pers, slijpmachine, twee lintzaagbanken met zagen, een houten en een ijzeren cirkel- zaagbank met aanvoerwerk, cir- Houtzagerij en schaverij v.h.J. en G. Alblas ingestort Omtrent de oorzaak vernemen wij, dat de loods, een zogenaamde raggel- schuur, welke een oppervlakte be slaat van 20 x 50 m, en tjokvol met opgestapeld hout stond, door houtverschuiving moet zijn inge stort De instorting geschiedde met oorverdovend geraas en een groote stofwolk vloog boven de huizen uit Men dacht niet anders of er was brand uitgebroken en velen snelden naar de plaats des onheils. De loods is in een ruïne veranderd. Het dak was met dak pannen afgedekt en honderden pannen liggen aan stukken vers trooid. De woningen zijn op last van de politie ontruimd. De scha de loopt in de duizenden. De hui dige loods werd er voor in de plaats gebouwd. Over twee weken volgt deel drie van houthandel Alblas linder Comp ound. De eveneens gebouw de schoor steen van 18 meter hoog is pas begin 1993 af gebroken. De stoom machine dreef een raamzaag aan voor het zagen van de boomstam men. Alleen het Bestuur van de naastgelegen Remonstrants Gereformeerde Kerk eiste dat de vergunning slechts verleend zou worden als de machine ge- ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK DeVierstroom Spreekuur: Maandag t/m donder dag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12,2741 HS Waddinxveen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u auto matisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw bood schap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatiebu- ro Waddinxveen per I-1-2001: maandag 11.00-12.30 uur. kelzaag-kortbank, eenzijdige schaafmachine, twee ijzeren balkzaagramen met slede en za gen, twee ijzeren snijramen.een zaagknip- en ponsmachine, de kraan met kettingen, vier drijf assen, drijfriemen en riemschij- ven.De broers Johannes en Gerardus Alblas werden eige naren van de zagerij en het bij behorende herenhuis voor het bedrag van 13.365,50. Zij noemden zich stoomhoutza- gers en houthandelaren. Zij wa ren zoons van metselaar Cor nells Alblas en van Trijntje Hoogendoorn. Zij waren ge trouwd met twee zussen, Cor nelia van Eeuwen en Catharina van Eeuwen, dochters van win kelier Cornelis van Eeuwen, ook al geen onbekende naam in Waddinxveen. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- de sponsorloop voor de basis scholen die dit voorjaar door de Kerngroep is gehouden, gaat ook naar het project van IHA. De heer Assefa is woensdag de hele dag de gast van de Kern groep. 's Ochtends zal hij ont vangen worden door burge meester Jonkman en wethouder Gerts. Verder staan ondermeer een bezoek aan een basisschool en een boerde rij op het programma. De Voor spoedmedicatie kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: WADDINXVEEN - Everhard Zwart bespeelt zaterdag 9 no vember het orgel in de Morgen ster (Sterrenlaan I). Hij zal wer ken ten gehore brengen van Asma, Walther, Bach, Franck, Becker en Zwart: tevens is er sa menzang. Everhard Zwart (1958) ontving op jonge leeftijd zijn eerste orgellessen van zijn vader Willem Hendrik Zwart, waarna hij al spoedig deze lessen (koraalspel en literatuur) ver volgde bij Feike Asma. Hij stu deerde in 1983 af aan het Con servatorium te Rotterdam. In 1983 en 1984 volgde hij de in ternationale meestercursussen (interpretatie en improvisatie) bij de bekende Franse orgelvir- tuoos Jean Guillou. In 1987 stu- WADDINXVEEN - Scouting Sint Victor houdt zaterdag 9 november de jaarlijkse specu laasactie. Alle leden van scou ting Sint Victor gaan die dag op pad om pakken speculaas te verkopen. Deze speculaas wordt gebak- de Kerngroep steunt, zullen daarbij in het bijzonder de aan dacht krijgen. Daarna wordt aan Teklewoini de Waddinx veense bijdrage voor de beide projecten overhandigd. Na de pauze volgt een presentatie door Loes van der Meer over een bezoek aan de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. In sep tember heeft Loes daar een bezoek gebracht aan IHA-UDP, een kleine Ethiopische organi satie die werkt aan de verbete ring van de levensomstandighe den in de armste krottenwijken in Addis. Gedurende een aantal dagen heeft zij samen met en kele andere bezoekers ’meege lopen’. Aan de hand van een diapresentatie zal zij hiervan verslag doen. De opbrengst van In 1920 was de bekende Cor nelis Hoogendoorn, de groot vader van de huidige directeur, in de vennootschap gekomen en het bedrijf werd voortgeZet onder de naam N.V. Houthan del voorheen J. G. Alblas. In 1926 werd het uit een schip ge laden hout rechtop in de loods geplaatst. Wat er toen gebeur de meldde de Goudsche Cou rant van 9 augustus 1926 als volgt: CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 6 november Dankdag 9.30 en 19.00 uur ds.J.G. van Til burg zondag 9.30 en 17.00 uur ds.J.G. van Tilburg woensdag 13 november 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg Wethouder Dijksterhuis zette vorige week zijn handtekening onder het contract om over te gaan op groene Stroom. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Kerngroep grijpt de gelegen heid aan om de contacten met REST te verstevigen. Assefa wordt vergezeld door Haile Getachu die aan het hoofd staat van het waterdeparte- ment. Dit is een belangrijke af deling binnen REST, die zich be zig houdt met verschillende methodes en technieken om te voorzien in voldoende en schoon (drink)water voor de landbouw en het huishouden. In 1905 werd een vergun ning ver leend om de oude stoom machine en stoomke tel te ver vangen, er werd een stoomke tel ge plaatst van 6 meter 80 cm. lang met een diameter van I meter 70 cm, de stoomdruk bedroeg 8 kg/cm. en had 40 m. verwar mend oppervlak. Tevens werd een stoommachine van 75 pK geplaatst, een staande twee cy- NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost woensdag 6/1 I Dankdag 9.30 uur ds. H. Schipaanboord, 19.30 uur ds.A.W.van der Plas zondag 9.30 uur ds. H.Visser, Kat wijk aan Zee 17.00 uur ds. WJ. Dekker, Reeuwijk

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 11