Politie introduceert pepperspray praxTs 16 13EJ15 Perrons aanpassen voor proef met lightrail als aanvulling op wapenstok en vuurwapen Moeder en dochter delen schoonheidssalon CDA praat overVrijwilligersbeleid Openhuis en inzamelingsactie Provincie aan de slag met plan Bentwad woude er op dat snelheid welis waar geboden is, maar dat ook op een zorgvuldige manier ge handeld moet worden. Architect Jan van Leeuwen, mede-initiatief- nemer van het plan Bentwad, be nadrukte in zijn toespraak nog eens, dat de watervariant voor het Bentwoud in feite een driel uik is: een Bentbos in het wes ten, Bentmeren met een flexibel waterpeil in het midden en oos ten en behoud van een deel van het akkerland aan de randen Cursus Tekenen en Schilderen Hoofdpijn Wondermiddel r DO GOUDA ZA WO VR PAGINA 15 WOENSDAG 13 NOVEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN T 1 Op zaterdag 16 november is er voor de kinderen, Een snoepketting maken, schminken en een leuke suikerspin! college aansporen tot een vrij willigersbeleid dat daadwerke- Van woensdag 13 t/m zaterdag 16 november staat Praxis bol van de stunts. Vier dagen lang 'gewone' doe-het-zelf artikelen en 'stapelgekke' artikelen voor absolute stuntprijzen. Maar er zijn ook allerlei leuke activiteiten. En... we stunten elke dag met een speciale aanbieding. Daar moetje dus razendsnel bij zijn! Roel Veenstra is adviseur van de Integrale Beroepsvaardigheids Training in Alphen a/d Rijn en al in extremere klimaat en de verhar ding (bebouwing, kassen, PCT, ICT.etc) in de regio ontstaan. De hevige wolkbreuken in augustus spreken in dit verband boekde- len.Tevens wees Van Leeuwen de leden van de Deelgebiedscom- missie er op, dat het Bentwad- concept ook een belangrijke rol kan spelen bij problemen die net over de landscheiding met Schie- land spelen. Indien het Bentge- bied, zoals tot voor kort de be doeling was, geheel zou worden het de tegenstander meteen uit schakelt. Ook voor de lange ter mijn, want als mensen eenmaal in aanraking zijn gekomen met de pepperspray zorgen ze er wel voor dat het ze geen tweede keer gebeurt. Dreigen met spuiten is daarna vaak al voldoende. Je ziet ook mensen met een hoge pijn grens en hele grote kerels door de knieën zakken. We hopen hier mee dat we het vuurwapen min der hoeven te gebruiken.” Wat de pepperspray wel doet, is de huid prikkelen en zorgen voor een hevig branderig gevoel aan de ogen en aan de neus. De ogen kunnen voor de eerstkomende minuten zelfs niet eens meer worden geopend. Het gevoel kan worden vergeleken met het in de ogen wrijven met de vingers, na dat daar eerst pepers mee zijn schoongemaakt. Bovendien ver oorzaakt de spray een beklem mend gevoel in de keel en een verstoring van de lichaamsmoto- riek.Toch is de pepperspray niet schadelijk omdat hij geheel is sa mengesteld uit voedingsmiddelen, waarbij de peperplant het belang rijkste ingrediënt is. Dit soort producten wordt in de voedselin dustrie ook wel gebruikt bij bij voorbeeld Fisherman’s friend, ta basco en chili. Belangrijken zijn echter de psy chologische effecten. Het slacht offer raakt in paniek. De wil om verzet te plegen verdwijnt meteen en daardoor is de persoon wel een kwartier uitgeschakeld en be gint vaak te trillen en te beven. De politie kan de verdachte ver volgens eenvoudig in de boeien slaan en in de auto plaatsen. Ook tijdens het vervoeren naar het bu reau heeft de politie geen last van de verdachte. Na een half uur zijn alle symptomen volledig verdwe- Het gevoel van pepperspray in je ogen is te vergelijken met het wrijven in de ogen nadat er pepers mee zijn schoongemaakt. (Foto: Liesbeth van der Vk.) men dat vrijwilligersorganisaties vanuit het gemeentehuis wor den geconfronteerd met een beleid waarin ze zich totaal niet herkennen. Daarom zijn per brief zoveel mogelijk Waddinx- veense organisaties die werken met vrijwilligers uitgenodigd, als sportverenigingen, kerken, Sou- burgh en de brandweer. bebost, is goed waterbeheer in de toekomst niet meer mogelijk. Als het aan de Deelgebiedscom- misie (waarin onder meer de ge meenten Rijnwoude, Zoeter- meer.Waddinxveen en Boskoop zijn vertegenwoordigd) ligt, zal in februari duidelijk zijn hoe de wa- terberging in de diepe droogma kerijen moet worden gereali seerd. En vooral ook hoe groot de wateropvang moet zijn om de bewoners van de betreffende gemeenten op korte zowel als langere termijn droge voeten te kunnen garanderen. WADDINXVEEN meenteraadsfractie Tijdens een behandeling kan er ook een hand- of voetverzor ging gegeven worden. Ter kennismaking geven zij een kortingsbon op een gezichtsbe handeling (advertentie elders in dit blad). Ze werken alleen op afspraak. Sandra op maandag en dinsdag: tel. 06-24691361. Lia op woensdag en donderdag: tel. 0172-212846. Goudkade 1 Gouda (naast de Trendhopper) Vermist: Cyperse kater, wit op borst, buik en aan voeten, wit in snuit met bruine vlek op neus (Tweede Bloksweg.Wad- dinxveen). Gevonden inWaddinx- veen: Cyperse kater, hals band tijgerprint (Linden- gaarde). Zwarte kat, enkele witte borstharen, band grijzig koker (Graanakker). Rode kat, vanaf kin naar wit front en witte voorpoten (jan Dorrekenskade-West). Zwarte kat, witte kin, bef, buik en sokjes (Onder weg). Grijsbruine konijn (Acaciastraat).Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevon den dieren: tel. 0186- 601 I99. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl lijk inspeelt op de behoeften van organisaties die werken met vrijwilligers. Het college is momenteel hard bezig met een nieuwe nota vrijwilligersbeleid. De provincie stelt hier ook geld voor beschikbaar. Het CDA wil vrijwilligers betrekken bij het tot stand komen van een vrij willigersbeleid om te voorko- van 13 tot en met 16 november, Ontvangt elke betalende klant met kind een vingerpoppetje. kan er bij de kop van Jut een cadeaubon van 2.00, 5.00 of 10.00 gewonnen worden! Zoek de letters bij onze medewerkers en ontvang gratis een minilakrolsetje. Iedere klant die 12.50 of meer in één keer besteedt ontvangt een cadeaubon van 2.50. was geraamd. Deze kostenver hoging zit voornamelijk in de beveiliging. Deze moet worden aangepast omdat de snelrams en treinen over het hetzelfde traject gaan rijden. De betrokken partijen hebben de afgelopen maanden meer malen ervaren dat het voor het eerst realiseren van een derge lijke proef met trams en trei nen tezamen op het hoofd spoor bijzonder lastig kan zijn. Niet alleen de organisatie en de financiering, maar ook veilig heid vormt een stevige uitda ging. Om de veiligheid goed te regelen en toch binnen afzien bare tijd met de proef te kun- deze dag komt ten goede aan het directe evangelisatiewerk van de IZB. De stichting Goed- werk biedt tal van producten uit ontwikkelingslanden aan zoals thee, suiker, koffie, speelgoed etc. Verder werken mee vrou wenvereniging Maria Martha, de Verniging Bescherming Ongebo ren Kind en de Bond tegen het Vloeken. Bovendien houdt de wordt vergoed door het rijk, op basis van een Europese sub sidie voor dergelijke projecten. Met ingang van maart 2003 worden er zes sneltrams voor een periode van bijna twee jaar ingezet op het traject. Ze gaan de gewone trein niet helemaal vervangen, de spitstreinen en het goederenvervoer blijven zoals het is. Uitbreiding van het aantal opstapplaatsen is voor alsnog niet aan de orde, daar over moet een besluit worden genomen als de proef een suc ces blijkt te zijn. Het experi ment met de lightrail gaat 12,3 miljoen euro kosten. Dat is 4,5 miljoen meer dan aanvankelijk Hoeksteen (Esdoornlaan 2) van I0.00 - 15.00 uur. De boekenta fel van de IZB laat vooral een zeer groot aantal christelijke boeken zien en ook vele wens en kerstkaarten plus cd’s en ca deauartikelen. De opbrengst van nen starten is er voor gekozen om bestaande, goedgekeurde treinbeveiligingssytemen te ge bruiken. Op langere termijn zijn deze treinsystemen echter niet geschikt en te duur voor trams die ook in de stad moeten kun nen rijden. Daarom is het van belang dat ook het bedrijfsle ven een actieve rol gaat spelen tijdens de proef. Siemens Ne derland heeft plannen om naast de proef op hetzelfde traject te experimenteren met nieuwe systemen die zowel op het spoor als in de stad te gebrui ken zijn. Ook andere bedrijven en organisaties kunnen van de ze ’proeftuin’ gebruik maken. De combinatie van een proef met dubbel gebruik van treinen en trams en het inrichten van deze ’proeftuin’ zal, naar ver wachting van de deelnemende partijen, een belangrijke stimu lans zijn voor de verdere-ont- wikkeling van lightrail in Ne derland. Daarnaast brengt het de RijnGouweLijn weer een stap dichterbij als essentiële re gionale openbaar vervoers voorziening in een gebied dat zich uiteindelijk zal uitstrekken van Gouda tot de Noordzee kust. Financiers van de proef zijn de provincie Zuid-Holland, het ministerie van Verkeer en Waterstaat en Railinfrabeheer. ven aan het medicijngebruik en de leefwijze van mensen met hoofdpijn. Ook kan hier een persoonlijk gesprek over Volgens Veenstra’s collega Hans Schimmel reageren de mensen be ter op de pepperspray dan op ie der ander wapen: „De personen zijn naderhand vaak minder boos. Ze weten dat ze van een klap met de wapenstok vaak langer last hebben. Het scheelt ons ook klachten die we na het uitdelen van klappen vaak krijgen. Nu mer ken ze na afloop niks meer, je bouwt vaak zelfs een goede band met ze op. Ze zijn namelijk geheel afhankelijk van de politie op het moment dat ze in aanraking ko men met de pepperspray. Ze heb ben onze hulp dan nodig voor de nazorg.” Er is slechts een aantal mensen dat er tegen kan. Dat zijn vaak ook psychisch gestoorde mensen. „Toch moet je er altijd rekening mee houden dat de persoon die voor je staat net die ene kan zijn die er tegen kan”, aldus Veenstra, „je moet zeer attent blijven. Daar om hangt de pepperspray aan een koordje naast het vuurwapen. Als de situatie daarom vraagt kan de agent zijn pepperspray laten vallen en gelijk zijn vuurwapen trekken.” Met een pepperspray op zak voe len de meeste agenten zich veel zelfverzekerder volgens Schimmel: „In het verleden kwam je nog wel eens in situaties terecht dat je zonder versterking een persoon niet de baas kon zijn. Nu weet je dat iedereen zo uit te schakelen is als hij zich verzet. De pepperspray is echt een wondermiddel.” BOSKOOP - Een eigen salon, het bezig zijn met mensen en de gezelligheid. Dat is voor Lia en Sandra de Wild (moeder en dochter) de reden om een ei gen schoonheidssalon te begin nen. Dat wil zeggen: ze gebrui ken allebei de praktijkruimte op het adres Dr. Hamburgerlaan 44, maar ze hebben ieder een eigen onderneming. Moeder Lia werkt onder de naam Jac queline, dochter Sandra werkt onder haar eigen naam. Ze hebben beiden hun eigen klan tenkring en maken op basis van afspraak gebruik van dezelfde ruimte. Afgelopen anderhalf jaar volgden ze tegelijk de op leiding aan de Nederlandse Vi sagisten School, bekroond met het diploma. In die tijd werd er al vlijtig geoefend op vrienden en bekenden, begin oktober zijn ze officieel gestart met de sa lon, als gediplomeerd schoon- heidspecialiste. Lia koos voor de naam Jacqueline als eerbe toon aan haar man Jack. „Hij heeft me destijds enorm gesti muleerd, en tijdens de opleiding veel moed ingesproken.” Tij- (Bentveldachtige landschapsele menten). Op die manier wordt aan een breed pakket van belan gen tegemoet gekomen, waaron der verziltingsbestrijding, voor komen van overstromingen, tegengaan van de oprukkende verstedelijking, natuurontwikke ling en tal van recreatieve moge lijkheden. Dit laatste zowel in het bos, op het water als aan de randen daarvan. Hij herinnerde de aanwezigen aan de steeds nij pender situaties die door het nen en voelt de gearresteerde zich weer helemaal goed. De pepperspray mag niet zomaar door de politie gebruikt worden, elke agent moet eerst een certifi caat hebben. Dat kan worden be haald na het goed uitvoeren van een schriftelijke toets en een praktijktraining, die wordt ver deeld in twee dagen. Daarin leren agenten snel hun pepperspray te trekken en bij het gebruik van het wapen een meter afstand te hou den. Er zijn strenge voorschriften ge maakt voor gebruik van de pep perspray, want het staat officieel geregistreerd als wapen. De spray mag alleen gebruikt worden als de persoon die aangehouden wordt een wapen bij zich heeft en dat ook dreigt te gebruiken. Het mag ook als de persoon zich verzet tegen de arrestatie. Er moet eerst luid en duidelijk gewaarschuwd worden dat de spray gebruikt gaat worden als de verdachte niet vrij willig meegaat.Tijdens het gebruik moet de afstand tussen de politie en het slachtoffer minimaal een meter bedragen. Er mag slechts tweemaal een seconde gespoten worden. Vervolgens moet de poli tie meteen uitleggen wat er is ge beurd en op een goede nazorg toezien. In de auto wordt de ver dachte al met een spuitbus met daarin verkoelend water in de ogen gespoten. Op het politiebu reau staan oogdouches waarmee de ogen uitgewassen worden. De politie moet daarna zelf een pro ces verbaal maken. Er moeten rapportages ingevuld worden en de zaak wordt behandeld door justitie. Elke agent die de spray gaat ge bruiken, moet hem ook een keer zelf ondergaan. Het kan namelijk mooi is bij bruidsmake-up wat zij beide geven. „Wij werken met producten van Webecos Bereide Cosmetica), deze geven zelden een allergische reactie. Wij werken uitsluitend huidverbe- terend en geven adviezen om het resultaat thuis door te zet ten. Verder kun je voor diverse behandelingen bij ons terecht. rijk te weten hoe ze erop moeten reageren, maar ook dat ze weten wat ze een ander aandoen. Door Carlo Willemsen REGIO/WADDINXVEEN - In ver schillende landen wordt er al met succes gebruik van gemaakt en sinds deze week ook door Politie Hollands Midden: de pepperspray. Het nieuwe geweldwapen is een spuitbus met vloeistof waarmee de 'tegenstander’ voor korte tijd onschadelijk kan worden gemaakt. De relatief goedkoop te produce ren pepperspray kan zeer gericht op het doel worden ’afgevuurd’. De gebruiker kan nauwkeurig een persoon uit een groep mensen in het gezicht raken, zonder er zelf last van te hebben. Bijkomend voordeel is dat het wapen geen blijvend letsel bij het ’slachtoffer’ veroorzaakt. stichting Kinderhulp Roemenië een inzamelingsactie voor schoolkinderen in de leeftijd van I3/I4 jaar. Om de jongens tim meren te leren zoeken zij ha mers, schroevendraaiers, nijp tangen enz. Voor de meisjes om het vak naaien te leren zoeken ze lappen stof, garen, band, rit sen, knopen enz. Zelfs goede ge bruikte gordijnen zijn welkom. het bezit van de pepperspray. Vol- gens hem werkt het heel effectief: „Het mooie aan dit wapen is dat REGIO - Er komt snel overleg tussen de provinciebestuurders enerzijds en het Hoogheem raadschap Rijnland en water schap Wilck en Wiericke ander zijds over de omvang van waterberging in het ’Bentge- bied’.Tijdens de openbare verga dering van de Deelgebiedscom- misie Bentwoud van afgelopen donderdag was dat de belang rijkste afspraak. Tot nu toe was er - zoals provincieambtenaar J. Clausman stelde - „enige ruis” geweest op de lijn met de wa terschappen, maar na overleg is besloten, dat er nu een be trouwbaar overzicht moet ko men over de wateropvang in het gebied. Voorzitter gedeputeerde L. van der Sar wees in navolging van wethouder Uljee van Rijn- WADDINXVEEN - Op zater- WADDINXVEEN - In januari start De Zeven Muzen weer met een cursus ’tekenen en schilderen’ voor volwassenen. De cursus wordt begeleid door de Bleiswijkse kunstenaar Piet Kouwenhoven. Jaarlijks zullen er twee keer tien lessen van twee uur gege- dag I6 november houden de In- ven worden op de dinsdag- wendige Zendingsbond en avond. Er zijn nog enkele plaat- Goedwerk hun Open Huis in de sen vrij. Belangstellenden kunnen zich opgeven en/of informatie in winnen bij Lydia Vos, tel. 0180- 63I9I2. WADDINXVEEN/REGIO - Vanaf I maart 2003 zullen voor het eerst in Nederland zowel treinen als trams op hetzelfde spoor rijden op het traject Gouda - Alphen aan den Rijn. Daarvoor is het nodig perrons deels aan te passen omdat de instap van de sneltram een stuk lager is dan van een trein. De provincie Zuid-Holland is van plan hiervoor 750.000 euro be schikbaar te stellen. Om op tijd klaar te zijn is het nodig al op korte termijn te beginnen met de aanpassing van perrons, ook in Boskoop en Waddinxveen. De provincie gaat er van uit dat deze investering op termijn gebeuren dat ze per ongeluk zich zelf besmetten als ze de spray ge bruiken. Het is niet alleen belang- Apotheek van Doorn houdt van 18 tot en met 22 november een speciale informatiewee over hoofdpijn. WADDINXVEEN - De ge- Tijdens deze week wordt in de meenteraadsfractie van het apotheek extra aandacht gege- CDA houdt op maandag 18 no vember een 'ronde tafel confe rentie’ over vrijwilligersbeleid. De avond start om 20.00 uur in gesprek over ’tTrefpunt. Met behulp van deze hoofdpijn worden aangevraagd, bijeenkomst wil het CDA het Voor meer informatie: tel. 0182-614162. dens de studie werd haar man ziek en kwam te overlijden, in die moeilijke periode heeft Lia zich in haar studie vastgebeten. (Wetenschappelijk Juist nu wilden moeder en dochter niet opgeven en het di ploma beschouwen ze als een overwinning, mede dankzij hun man en vader. Dankzij tevreden klanten en goede mond tot mond reclame hebben ze het allebei redelijk druk. Er is veel werk in, er is veel behoefte aan. Veel mensen leiden een druk le ven, zijn soms wat gestresst. Be halve de verzorging van de huid, geeft een behandeling ook een stukje ontspanning. Lia en Sandra volgen nu de op leiding ’Professional’ in Rotter dam, die één jaar duurt. Met deze opleiding willen zij zich specialiseren in diverse behan delingen die niet standaard zijn, zoals Couperoze prikken, mini lift, diverse hals- en oogbehan- delingen, anti age behandelin gen, warmtepakkingen, algen therapie, cellulite behandelingen en veel nieuwe massages. Sand ra heeft zich ook toegelegd op Sanda (links) en Lia in hun gezamenlijke praktijk met een acryl kunstnagels dat ook heel bereidwillig poserende cliënte. (Foto: Cicero)

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15