Discussie (H)eerlijk duurt het langst in premiere over verkoop huurwoningen Stapels boeken mee naar huis... Bewoners Oostpolderwijk planten samen met gemeente bloembollen Gemeente zal Platform Gehandicapten bij sommige besluiten om advies vragen I 1t RA I J 1 Politie zoekt in de taal I h Lezing: ernst en humor Inloopmiddag Psoriasis Opbrengst N.K.G.G. Voorlichtings avond over zelf beschadiging bij borderline GOUDA/REGIO - De RIAGG Midden-holland, de Robert-Fieury Stichting en de Stichting Labyrinth/ln Perspectief organiseren gezamenlijk een voorlich tingsavond over ’zelfbe schadiging bij borderline’ op dinsdagavond 19 no vember. Deze avond staat in een reeks van voorlich tingsavonden over de bor derline stoornis. Ook deze avond zal in het kader van borderline worden geor ganiseerd, maar ook men sen die op een andere ma nier met zelfbeschadiging te maken hebben, worden van harte uitgenodigd te komen. Voor de avond is uitgenodigd: cliënten, fami lieleden, hulpverleners en andere naastbetrokkenen. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot circa 22.00 uur en is gratis. De avond wordt gehouden in ’t Brandpunt.Turfmarkt 58 te Gouda. Aanmelden vooraf is niet nodig. Voor meer informatie: Joanne Leerlooijer van de afdeling Preventie dienstverle ning van RIAGG Midden- Holland, telefoon 0182- 516422, e-mail: j.leerlooijer@riaggmidden- holland.nl. patiënten 0172 21 37 15 info@loo.nl HYPOTHEKEN Tweede afdeling voor harmonieorkest Concordia Raad achter initiatiefvoorstel PvdA getuigen ongeval Kol lekte r A ALEX JANMAAT ANTIEK 1 (018 I2I 96 I2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel 1 Opening Art House 2002/2003 VAN DER LOO De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek 10 jaar Z v.a. 5,0% ili i w I I ir.v E WOENSDAG 13 NOVEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 1‘ F Na ruim een jaar konden de spelers van de musical eindelijk hun werk tonen aan een volle zaal. (Foto: pr.) John Verbeek ADVIES 6 BtMIPDttINC Op de donderdag en vrijdag 2 t/m 17 november ook op zondag van 10.00 tot 18.00 uur ZEVENHUIZEN - In de nieuwe theater zaal van Dorpshuis Swanla vond zater dag 9 november de première plaats van ’(H)eerlijk duurt het langst’. In een uit verkochte zaal genoot het publiek van een spetterende vertolking van de be kende musical van Annie MG Schmidt en Harry Bannink met klassiekers als 'Op een mooie Pinksterdag’ en ’Zeur niet’. ’(H)eerlijk duurt het langst’ is georgani seerd door Stichting Polderromance en bewijst weer eens dat een klein dorp groot kan zijn. Maar liefst negentig men sen uit Zevenhuizen-Moerkapelle en omstreken hebben sinds september 2001 aan deze musical gewerkt. De mu- sicalspelers worden ondersteund door een ballet en een live-combo. Ook ach ter de schermen hebben heel wat vrij willigers hun armen uit de mouwen ge stoken, met als resultaat een prachtig decor, verzorgde kostuums en professio- geen belemmering voor neel licht en geluid,Tijdens een vlekkelo ze première viel alles op zijn plaats. Het publiek had genoten, zo bleek uit de po sitieve reacties na afloop van de premiè re. De voorstellingen op 15, 16 en 23 november zijn reeds uitverkocht Voor vrijdag 22 november zijn nog kaarten verkrijgbaar. Kaartverkoop vindt plaats op vrijdagavond van 18.30 uur tot 20.30 uur bij het ticketbureau van Albert He- ijn-Zevenhuizen. gen. Eveneens het wandelpad vanaf de brug aan de Molenring formatie: tel: 070-3820202 oj. maandag, dinsdag, woensdag er vrijdag tijdens kantooruren. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN GOUDA - In het Groene Ha Ziekenhuis te Gouda, op de J< WADDINXVEEN - Op woensdag 20 november ontvangen de Vrouwen van Nu, afd. Moerkapelle op hun afdelingsavond de heer P.Waelput. Hij houdt een lezing over ’ernst humor in de taal’.Tijdens de lezing is er aandacht voor nieuwe spelling, taalgebruik in de politiek en de media, als mede aan de toenemende invloed van Engels en Duits in onze taal. Geluk kig bestaat er nog humor in de taal: dit onderwerp komt in het tweede deel van de avond uitgebreid aan de orde.Voor zover de tijd het toelaat bestaat de mogelijkheid tot het stel len van vragen respectieve lijk het voeren van discus sie. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Introducés welkom tegen betaling van 3,40. alles goed op de rails te zetten. Ook met bewoners zullen, in een later stadium, actief hierbij betrokken worden. Het project om bloembollen in de Oostpolderwijk op 16 no vember start om 10.00 uur. De hoekpunten van de twee gras velden aan de Heemraadweg en een strook van het grasveld aan de straatkant zijn aangewe zen locaties. Er is voor gekozen alleen de hoekpunten te be- montstraat) wordt op 20 nc vembervan 14.00 uur tot 16.0 uur een inloopmiddag gehot den voor Psoriasis patiënten c mensen die er meer van wille HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN PENSIOENEN smettelijke, chronische huid aandoening, waar meer dar 350.000 mensen in Nederlanr last van hebben. De Psoriasis vereniging beschikt over uitge breide informatie en vertegen groen, Verkeer en vervoer en Sociale zaken en werkgelegen heid. In het convenant is o.a. geregeld met wie en hoe vaak het PGW overlegt met de ge meente. Vier maal per jaar ver gadert het PGW met de ver antwoordelijke beleidsmede werker. Bij twee van die over leggen is ook de verantwoor delijke wethouder aanwezig. Verder vindt overleg plaats met ambtenaren indien noodzake lijk. Er wordt met name vaak overlegd over zaken die te ma ken hebben met de Wet voor zieningen gehandicapten. Ook is in het convenant geregeld hoeveel geld het PGW tot zijn beschikking krijgt voor het uit voeren van taken en welke ta ken het daarvoor uit dient te voeren. Te denken valt aan het organiseren van themabijeen- WADDINXVEEN - De Oost polderwijk staat zaterdag 16 november in het teken van een bloembollenactie. Op verschil lende plaatsen in de wijk poten bewoners van de Oostpolder wijk, samen met het wijkon- derhoudsteam van de gemeen te én de werkgroep Groenvoorziening van Wijk- en buurtbeheer Oostpolderwijk bloembollen. Het idee komt van de werk groep Groenvoorziening van Wijk- en buurtbeheer Oost polderwijk. Deze werkgroep richt zich op de groene leef omgeving, fungeert als spreek buis naar de gemeente en heeft een signaalfunctie als het gaat om onderhoud. Doel is uiter en buurtbeheer van de ge meente Waddinxveen. Zo zijn er vier werkgroepen: Speeltui nen, Verkeer, Infra en Groen voorziening. Naast het bestuur ontplooit elke werkgroep ini tiatieven, gericht op verdere verbetering van de woon- en leefomgeving en sociale be trokkenheid in de wijk. Iedere werkgroep brengt momenteel in kaart welke zaken aandacht moeten krijgen. Eind november praten de werkgroepen en me dewerkers van de gemeente over de ideeën om te kijken of deze passen binnen de ge meentelijke beheer- en meerja renplanning. Het vergt echter Nog even vlak voor sluiting van de bibliotheek een heleboel boeken halen! Die kan hadden de inwoners van Zevenhuizen afgelopen week. Een verbouwing zorgt voor eei WADDINXVEEN - Het harmo nieorkest van muziekvereniging Concordia Waddinxveen nam op 9 november deel aan een concours in Enschede. Het was tien jaar geleden dat het orkest deelnam aan een concours. Nu wilde het orkest weer weten op welk niveau het orkest thuishoort zodat het orkest van daaruit verder kan gaan opbou wen. Het orkest kwam dan ook afgelopen zaterdag eerst uit in de introductieafdeling. Na het spelen van een verplicht mu- Vanaf: v.a. 3,8% 5 jaar:v.a.4,45% Het college van burgemeester en wethouders tekenden op 15 juli van dit jaar bezwaar aan te gen de voorgenomen verkoop van de huurwoningen door Woonpartners. Het bezwaar vloeit voort uit het volkshuis vestingsbeleid van de gemeente. De verkoop van woningen mag niet ten koste gaan van de doelgroep die aan gewezen blijft op de sociale huursector. Woonpartners Midden-Holland heeft besloten toch tot de verkoop van het genoemde aantal woningen over te gaan. De voorgenomen verkoop beperkt zich tot oude re. woningen in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Wat betreft de zes woningen aan de Wollefoppenweg in Oud ziekwerk genaamd Telemark en een vrij gekozen muziekwerk Aquarium, welke thuishoren in de eerste afdeling, oordeelde de jury dat het orkest op dit moment thuishoort in de twee de afdeling. Dit is nog niet be paald hoog (het begint bij de derde afdeling en hierna volgen nog ongeveer vier afdelingen), maar het orkest weet waar zij aan kan werken. De vakjury heeft de gespeelde werken be- tijdelijke sluiting van de bieb. Om het leesgenot daar niet onder te laten lijden, mocht oordeeld op o.a. ritme, klank, per pas tien boeken worden geleend. Op 16 december gaat de vernieuwde bibliotheek zuiverheid en samenspel. weer open en gelden weer de normale openingstijden. (Foto: Liesbeth van der Vis.) MOERKAPELLE - De polith zoekt getuigen van een ongeva op de Bredeweg op dinsdag november rond 18.00 uur Hierbij is een 32-jarige auto mobilist uit Gouda ter hoogtr van een asverspringing in eer sloot naast de weg terechtge komen. Hij raakte hierbij nie gewond en kon op eigen krach uit de auto komen. Het ongeva zou door een aantal menser zijn gezien. De politie wil graa; met deze getuigen in contac komen. Zij kunnen bellen me 0900-8844 (lokaal tarief). balt. Ook bij het plein aan de vijver van de Alpherwetering zeflocatie (ingang Jan van Bear gaan bloembollen de grond in. Rondom de vijver staan bo- lacacia’s en de boomspiegels worden beplant met narcissen. De enige voorwaarde is dat de bewoners rondom de vijver op weten. Psoriasis is een niet-be een zeker moment het afge storven loof moeten verwijde ren. Het moet echter geen probleem zijn de omwonenden te vragen een boomcirkel te onderhouden als zij er een fleurige aanblik voor terugkrij- woordigers van de organisatie weten uit ervaring wat het be tekent een chronische aandoe langs het kanaal richting Burge- ning te hebben. Voor meer in meester Trooststraat wordt opgefleurd. Hier is gekozen voor het poten van verwilde- ringbollen, die passen in de na tuurlijke aanblik van deze strook met riet en knotwilgen. Op den duur vormt dit een ta pijt van boshyacintjes, vogel- melk en botanische narcissen. Bij de uitvoering van dit initia tief zal het wijkonderhouds- team van de gemeente de be woners tijdens het poten met raad en daad terzijde staan. Al le bewoners van de wijk zijn van harte welkom dit initiatief op één van de locaties bij te wonen of mee te helpen. aard een leefbare en prettige wijk, waar iedereen zich zo veel mogelijk thuis voelt. Dat valt of staat dit bij de betrok kenheid van de bewoners en de wil om er met elkaar iets van te maken. Wijk- en buurtbeheer Oost polderwijk is nu nog een proef, maar hoopt dit jasje zeer bin nenkort van haar af te kunnen schudden om vervolgens de finitief in deze wijk door te gaan. Achter de schermen wer ken het bestuur en de verschil lende werkgroepen er hard aan om samen vorm te geven in een Wijk- en buurtbeheer Oostpolderwijk. Zij worden hierbij goed ondersteund door nog wel tijd en geduld om dit de tijdelijke coördinator wijk- WADDINXVEEN - De op brengst van de Nationale Kol lekte Verstandelijk Gehandicap ten, gehouden in de week vai 23 tot en met 28 septembe heeft een bedrag van 5.815,1- euro opgebracht. Met bijna d< helft van dit bedrag kunnen ir de eigen regio weer tal var goede projecten worden on dersteund, zoals de Klup, voo vormings- en ontspannings werk; Spelespel, een speel-o theek waar speciaal speelgoer wordt uitgeleend voor Meer voudig Complex Gehandicap ten; Logeerhuis Waalschut ir Waddinxveen die graag eer nieuwe boombank in de tuil wil plaatsen en regionale Ou derverenigingen die geld nodi; hebben t.b.v. voorlichting en in formatieprojecten voor ou ders. Het geld gaat allemaa naar de Verstandelijk Gehandi capte doelgroep in deze eiger regio. captenbeleid.Toch was het niet eenvoudig om overeenstem ming te bereiken over de ver ordening cliëntenparticipatie. Het PGW wil voldoende in vloed en middelen om tot een goed integraal gehandicapten beleid te komen; de gemeente wil een werkbare situatie en geen onnodige vertraging. Dit betekent bijvoorbeeld dat niet alle adviezen van het college aan het platform worden voor gelegd, maar wel adviezen over Welzijn en volksgezondheid, Recreatie en sport, Onderwijs, Volkshuisvesting en bouwza ken, Ruimtelijke ordening en Door Walther Micke WADDINXVEEN - Woonpartners wil 77 huurwoningen in de gemeente gaan verkopen. Naar aanleiding van een initiatiefvoorstel van de PvdA-fractie werd over de pres tatieafspraken tussen gemeente en Woonpartners gedis cussieerd in een commissievergadering. Óp de vergade ring gaf de heer W. Visser van Woonpartners een toelichting op het beleid van de woningcorporatie. WADDINXVEEN - Bij elk col- legebesluit zal voortaan eerst worden onderzocht wat moge lijke consequenties zijn voor gehandicapten. Zijn die conse quenties er, dan zal de gemeen te advies vragen aan het Plat form Gehandicapten Waddinxveen (PGW). Dat staat in het convenant dat de gemeente en de PGW afgelo pen week ondertekenden. Na langdurig onderhandelen zijn zowel de gemeente als het PGW tevreden met het resul taat. Het PGW en de gemeen te overleggen geregeld over verbetering van het gehandi- komsten en het verspreiden van nieuwsbrieven aan haar le den. Naast een structureel be drag wordt eenmalig een be drag aan het platform verstrekt planten zodat de bloembollen voor de werving van nieuwe Ie- geen belemmering vormen den voor de werkgroepen en voor de jeugd die hier voet- cursussen voor het inwerken van nieuwe bestuursleden. Het platform is de spreekbuis voor mensen met een handicap en chronisch zieken. Belangstellen den kunnen contact opnemen met het platform als zij moge lijkheden zien om het gemeen telijk gehandicaptenbeleid te verbeteren. Voor een gratis nieuwsbrief: secretariaat van het PGW, Mw. G.A.J. Paling, tel. 0182-613718, e-mail: gaj-pa- ling@hetnet.nl. Via deze nieuwsbrief wordt u op de hoogte gehouden van de activi teiten van het PGW. de te leveren prestaties kon worden gemaakt. Wethouder Zijderhand (Ge meentebelangen) zei het bui tengewoon zinvol te vinden om over het betreffende onder werp van gedachte te wisselen. Hij zei het op prijs te stellen dat een medewerker van Woonpartners bereid was het beleid toelichten. Zijderhand wees er op dat Woonpartners op zich autonoom is en voor stellen aan de gemeente en de Inspectie voor Volkshuisvesting kan doen.Vervolgens kun je dan prestatieafspraken maken. De wethouder zei het bijzonder nuttig te vinden om met woon partners de discussie over de kemvoorraad voort te zetten. Hij deelde mee binnenkort een gesprek met de directeur van Woonpart ners te hebben om de ver koop van huurwoningen te evalueren. Wytze Visser van Woonpartners gaf vervolgens een toelichting op het beleid van de woningcorporatie. Uit gangspunt daarbij is dat wonin gen over tien jaar nog moeten voldoen. Woonpartners ver wacht een afname in de vraag naar huurwoningen. En voorzo ver er vraag naar huurwonin gen is, wil men meer ruimte en meer kwaliteit en is men ook bereid daar een hogere huur voor te betalen. Woonpartners wil een brede groep aan een koopwoning helpen en de klant de keuze geven om te kopen. Visser zei graag afspraken met de gemeente te willen maken over de definitie van de kern- voorraad. De heer de Bruin (WD) stelde dat er een eind komt aan wat mensen kunnen betalen. Hij was van mening dat er woningen aan de onderkant van de markt verloren gaan. Visser wees er op dat er een toenemende vraag is naar wo ningen voor ouderen en star ters.Wethouder Martin Zijder hand zegde toe binnenkort een notitie met het standpunt van het college aan de raad te zul len voorleggen. Verlaat stelt de PvdA-fractie: „Allereerst moeten we constateren dat de verkoop van zes wonin gen in een klein buurtschap als Oud Verlaat een forse aderla ting is op de beschikbare huur woningen aldaar (25% van de voorraad).” Om in de toe komst te voorkomen dat grootschalige verkoop van huurwoningen ten koste gaat van de kemvoorraad in Zeven huizen, Moerkapelle en met na me Oud Verlaat verzoekt de PvdA fractie het college gede tailleerde prestatieafspraken te maken metWoonpartners Mid den Holland waarbij corpora- tiebelangen ondergeschikt zijn aan het eigen volkshuisvestings beleid. Rooker (Christen Unie) is het in grote mate eens met het standpunt van de PvdA. De Bruin (WD) vroeg hoe een en ander past in het totale beleid voor huurwoningen in de ge meente. Van der Kooy vond het voor stel van de PvdA tamelijk de fensief. Fermont (PvdA) stelde dat als je zoveel woningen uit de voorraad haalt je weinig over houdt om aan te bieden aan de mensen die op huursub sidie zijn aangewezen. Van der Kooy vroeg of er voor Cats- burg geen totaalafspraak over Goudse straatweg 34 Oudewater tel (0348) 56 34 22 www.alexjanmaatantiek.nl A&5 V M.' I -

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19