SMOKING PARTYOVERHEMD VLINDERSTRIKJE Sensationeel slot van polodames Jaap Zweere 30 jaar leider Velocitas TTV Kwiek wint ^Poonakker overtuigend WSE gelijk op valreep Hoondert schaatst oude Oma Sterk met kleinzoon op bezoek bij Ajax RUIM1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD Voorverkoop Wintershow! Feyenoord op zaal toernooi WSE Johan Bol generaal kampioen P.V. de Sperwer WADDINXVEEN - Johan Bol is het afgelopen sei zoen generaal kampioen van de Waddinxveense postduivenverenging de Sperwer geworden. Na een zeer spannend verlo pen seizoen - er waren tot op het laatste mo ment nog zes gegadigden die aanspraak konden ma ken op de titel - was hij uiteindelijk de sterkste. Tweede werd R.A. v/d Made, derde C.A. Bode. De Sperwer heeft een re delijk vliegseizoen achter de rug met helaas te wis selvallige weersomstandig heden. Er werden circa 10.000 duiven door de le den in concours gezet. Thans is voor de actieve leden en de duiven het zogenaamde ’stille sei zoen’ aangebroken. Op zaterdag 14 december zal de Sperwer de kampioe nen van het afgelopen sei zoen huldigen. Op 3 en 4 januari wordt de jaarlijkse verenigingstentoonstelling gehouden. Beide gebeur tenissen vinden plaats in het lokaal aan het Sta tionsplein. Moons en Bijl treden terug WADDINXVEEN - De voetbalvereniging WSE houdt op maandag 25 no vember de algemene le denvergadering in het clubgebouw. Aanvang 20 uur. Bij de bestuursverkie zing zijn voorzitter Andre Moons en secretaris Fred Bijl aftredend en niet her kiesbaar. Verder wordt het financieel jaarverslag be handeld. De voetbalclub Waddinxveen houdt de jaarvergadering op 9 de cember. Be Fair heeft de jaarvergadering al achter de rug, maar deze had een matige opkomst. Hockeymeisjes promoveren er nu nog maar twee hogere poules boven de poule van Wad dinxveen in heel Zuid-Holland. Doel is om volgend jaar in de top van Zuid-Holland te spelen, (de eerste wedstrijd werd inmiddels ook met 6-1 winnend afgeslo- Begin zaalseizoen bij Korbis Waterpolodames maken tweede ’Gouwe Meiden’ kalender Flyers Heren I met goede wedstrijd naar ruime zege record aan flarden TOOS wint eerste prijs op regionale springwedstrijden I j ■w i WOENSDAG 13 NOVEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto. Ton Bennemeer.) Oma Sterk geniet van de wedstrijd die ze volgde vanuit de Koninklijke loge. (Foto:pr.) locitas Cup. Zweere: „We hebben die wedstrijden tien jaar lang georgani seerd. In 1995 zijn we gestopt. We za ten twee avonden plus de zaterdag stampvol. Ik volg de wedstrijd van on ze turnselectie nog wel, maar dan in mijn functie als voorzitter". Jaap Zweere ontving verscheidene at tenties. Secretaris Mini Kuijntjes be dankte hem voor zijn inzet voor de vereniging en een van de gymnasten, Roxane Rakic, had een lied gemaakt, dat voor Jaap werd gezongen. De komende weken staan bij Veloci- tas de volgende wedstrijden op het programma: 9 november: regionale springwedstrijd in de sporthal De Zebra met 230 groepen (bijna dui zend sporters), 14 december: club- kampioenschappen in De Sleutel, maart: nationale wedstrijd ritmische gymnastiek. De agrogroep bereidt zich voor op een optreden volgend jaar in Portugal. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werd de eerste com- petitieronde van het zaalseizoen afgewerkt met een beperkt pro gramma. Korbis I kwam nog niet in actie voor de competitie. Bij de senioren leed Korbis 4 een ruime 6-14 nederlaag tegen Sagitta 3. Bij de jeugd verspeelde de Al onnodig een punt tegen KOAG.VIak voor het eindsignaal scoorde de ploeg uit Krimpen a/d IJssel de gelijkmaker, waar door de wedstrijd in 10-10 ein digde. De A2 won haar eerste ook met 6-1 winnend afgeslo ten.) De Heren van Waddinxveen hebben hun draai nog niet hele maal gevonden. Gewonnen wed strijden worden afgewisseld met zwakke. Zondag wordt weer thuis gespeeld tegen Forcial. Dit team staat op gelijke hoogte, dus zaak voor de Heren om te win nen. De daarop volgende wed strijd is ook thuis tegen Bleiswijk. sters behaalden twee tweede plaatsen, eentje op de trampo line met 8,07 punten en op de lange mat met 8,87 punten. Zij staan ook onder leiding van Re ne Kleiweg. WADDINXVEEN - Rol- schaatsvereniging Rolling ‘90 houdt op Vrijdag 15 november in Dorpshuis Op Moer een voorver koop voor de Winter show 2002.Van 20.00 uur tot 22.00 uur zijn kaarten te koop. De wintershows worden verreden op 23, 24, 27 en 28 december. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. WADDINXVEEN - WSE organiseert op zaterdag 4 januari het jaarlijkse zaal- toernooi in de sporthal de Dreef. In tegenstelling tot vorig jaar wordt het toernooi maar op één dag gespeeld voor alleen de C-junioren. Behalve de aanwezigheid van Ado Den Haag, Excelsior en natuurlijk WSE zelf, zal ook Feyenoord met maar liefst twee teams deelne men. De voorbereidingen zijn nog in volle gang en het aantal deelnemers zal nog verder toenemen, maar nu al is de organisa tie tevreden over de aan loop. Er wordt gespeeld in twee poules van vier teams met uiteindelijk de kruisfinales als hoogte punt. De entree is gratis. MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) handeld als echte VIP’s. Een heuse plaats in de Koninklijke loj ;e. Zo zaten zij plotseling tus sen onder anóere Leo Beehnakker en voor zitter Michael van Praag.Toen de heer Van Praag mevrou w Sterk van harte welkom heette, moest zij wel een traantje wegpinken. Samen met h< tar kleinzoon had mevrouw Sterk de dag /an haar leven. Zij genoot wer kelijk van alle:Deze week ondergaat me vrouw Sterk I laar zoveelste operatie. On danks dat kor nt er een lach op haar gezicht als zij terugde mkt aan de dag bij Ajax. Voor oma sterk ging afgelopen week een grote wens in vervulling. De aan haar rolstoel gekluisterde mevrouw Sterk komt alleen nog maar uit huis om naar een ziekenhuis te gaan waar weer een onderzoek of operatie wacht. Daarom was voor haar de verassing groot toen zij hoorde dat kleindochter Natalie Ajax bereidt had gevonden om een grote wens voor haar in vervulling te laten gaan. Samen met kleinzoon Jimmy werd zij uitgenodigd voor de wedstrijd Ajax- Nac. Zij kregen niet zomaar een stoel aangeboden, zij werden be- T PAGINA 25 van Uden-de Gouwe 6-5 onder andere door een geweldig ach terwaarts doelpunt van Sandra Berckenkamp. De laatste periode waarin van Uden-de Gouwe moest zien haar voorsprong vast te hou den verliep anders. Uiteindelijk kon PSV vlak voor het einde van de regulliere wedstrijd ge lijk komen 7-7. Aangezien een bekerwedstrijd niet met een gelijkspel mag ein digen werd twee maal drie mi nuten verlengd. In deze verlen- terstand gehad. De gasten na men geregeld een tiental pun ten voorsprong, maar het lukte Flyers steeds om deze achters tand te verkleinen tot twee of drie punten.Via 22-23,24-28 en 17-21 begon men aan de vierde periode. Flyers deed hierin iets terug en in de achtste minuut was de stand 76-81. Toen vol trok zich het wonder. Dunkinn raakte volledig de kluts kwijt en Flyers kwam met nog één mi nuut te spelen op gelijk hoogte en in de laatste tien seconden werd de overwinning gepakt. Uitslag 83-81 .Topscoorder: Ro nald Gordijn met 20 punten. WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van ttv Kwiek heeft flink uitgehaald tegen het Delftse Phoenix-2. Was de uit wedstrijd al een 8-2 overwin ning, in de thuiswedstrijd werd het 9-1. Ronald Verboon open de overtuigend in drie games tegen B. Spigt (I 1-5/11-8/15- 13), Kees Vos had meer moeite tegen T. de Krieger, maar won wel (I I-8/5-I 1/9-1 l/l 1-8/1 I- 7). Wim van Wageningen liep te gen het enige verliespunt op en verloor in vier games van P. Knoesten (6-1l/lI-8/7-11/6- I I). Kwiek blijft de lijst aanvoe ren in de eerste klasse van de regionale afdeling Holland- West. In de Goudse competitie doet Kwiek-4 het goed en won in de tweede klasse met 6-4 de thuiswedstrijd tegen het Haast rechtse TOP-3. Leon Bouwman bleef ongesla gen Chris de Kogel won twee keer, Ed Slappendel won één partij. In poule D blijft Kwiek aan de leiding. In 4-promotie kan Kwiek-8 het kampioenschap bijna niet meer ontgaan. Met 6-4 werd gewonnen van het Goudse Vriendenschaar-18. Henk Vermeulen won z’n drie partijen, Wim de Wit en Piet van Es wonnen beiden één keer en samen ook het dubbelspel. Winst was er, in dezelfde klas se, ook voor Kwiek-9 (6-4, te gen Vriendenschaar-16). 30 op het bord. In de derde pe riode ging het aanvankelijk ook gelijk op, maar het lukte LUSV om Via 18-15 een kleine voor sprong te nemen. In de vierde periode ging het mis. De gast vrouwen startten goed en ver grootten de voorsprong tot 60-50. Hierna kon Flyers nog iets terug doen, maar de winst was uit handen gegeven. Uitslag 73-65. Topscoorder: Anita van Unen met 17 punten.De week- endprijs voor de spannendste, maar vooral verrassendste wedstrijd, was voor Heren 2 tegen Dunkinn. Heren 2 heeft bijna de hele wedstrijd een ach- WADDINXVEEN - Het eerste meisjeselftal van Hockeyclub Waddinveen is tussentijds naar een hogere poule gepromo veerd. Dit op basis van de eerste serie wedstrijden vanaf septem ber tot aan de herfst. Al deze wedstrijden werden met dikke cijfers gewonnen. Normaal ge sproken gaan na de herfstvakan tie de sterkere ploegen een nieu we poule vormen en worden ook de zwakkere bij elkaar ge plaatst. Voor Waddinxveen is een uitzondering gemaakt en zijn ze tussentijds naar een geheel ande re poule geplaatst met uitslui tend sterke ploegen. In feite zijn wedstrijd in de zaal wel. NIO werd thuis met 14-11 verslagen. Ook de A3 startte voortvarend. De uitwedstrijd tegen Maassluis werd met 5-18 met groot ge mak gewonnen. De C3 speelde ook tegen Maas sluis. Lange tijd hielden de ploe gen elkaar in evenwicht, maar aan het einde van de tweede helft wist de C3 de overwinning naar zich toe te trekken: 4-1. Tenslotte had de Fl geen enke le moeite met ZKV. Ook deze wedstrijd eindigde in 4-1. ritten leverden geen nieuw per soonlijk succes op. Op de 500 en lOOOm werd respectievelijk gereden door: Ingrid Glasbeek 54.10 en 1.55.75, Maartje ten Barge 1.00.88 en 2.01.34, Lisan- ne Rozema 1.01.06 en 2.08.37, Gonny Oudijk 1.05.09 en 2.16.26. Wout Matze reed nog een goede 500m in 46.96 en Maaike Hoeksta reed nog een lOOOm in 2.18.66. Als slotaf- stand werd er nog een ISOOrn verreden door de niet geheel fitte Bas Breda in een tijd van 2.36.69. Zondagavond tijdens wedstrijden van de gewestelijke selektie reed Jeroen van der Helm een uitstekend PR op de 500m van 46.54. Veel scores kwamen tot stand door de bal bijna de volledige vierentwintig seconden snel rond te spelen. De wedstrijd werd in stijl afgesloten met een driepunter in de zoemer. Via 17-11 en 26-22 werd de eind uitslag 93-63. Topscoorder: Wim Koole met 23 punten. Dames I ging op bezoek bij LUSV in Leiden. Geen gemak kelijke tegenstander. De thuis wedstrijd werd maar nipt ge wonnen. Flyers speelde een goede wedstrijd en beide teams waren aan elkaar ge waagd. Via 15-14 en 15-16 stond er een ruststand van 30- spelers onder wie Martijn Sol, Fred van 't Veldt en Michael Berhane. De ruststand was 0-0. Groeneweg speelde met 3-3 gelijk tegen Lekkerkerk. In de eerste helft werd niet ges coord. Daarna namen de Ze venhuizenaren een 0-2 voor sprong door doelpunten van Menno van Dam en Guido Stuurman. Binnen vijftien minu ten zorgde Lekkerkerk voor 2- 2 waarna opnieuw Stuurman liet 2-3 aantekenen. Een kwar tier voor tijd werd het gelijk: 3- 3. In dezelfde afdeling won Moordrecht met 2-0 van Haas trecht. De wedstrijd Goude- rak-Waddinxveen in de vijfde klasse werd afgelast. In het zaterdagvoetbal leed Be Fair een onbevredigende 2-0 nederlaag tegen Bergambacht. De wedstrijd TAW-Moerkapel- le in Ter Aar werd afgelast. Het programma voor zaterdag 16 november is: Be Fair-BVCB, Moerkapelle-Kagia, zondag 17 november: NSV46-WSE, Groeneweg-Duivesteijn, Wad- dinxveen-RVC’33. WADDINXVEEN - In blessure tijd slaagde de voetbalclub WSE er toch nog in een gelijkspel te bemachtigen tegen het keihard werkende Kickers’69. Uit een hoekschop van Hishe Berhane kopte Guido Hack de bal steen hard in het Leimuidense doel: I- I. DeWaddinxveners kregen daar mee loon naar werken want na dat Kickers in de 61ste minuut geheel onverwacht door een mooi schot van Dion van der Meer, waarbij de bal onhoud baar voor doelman Rene Boek horst fraai in de bovenhoek krulde, de leiding hadden geno men zette de thuisclub alles op haren en snaren om een drei gende nederlaag te ontgaan. Een kopbal van Hack werd gestopt door de doelman, die ook een vrije trap van Marcel van Dijk tot hoekschop omboog. Later had Van Dijk de bal slechts voor het intikken, maar meer dan een hoekschop zat er niet in. De eerste helft was van matig gehalte. De Waddinxveners misten opnieuw enkele basis- WADDINXVEEN - Het succes van de ’Gouwe Meiden 2001’ kalender was ongekend. De da mes van de Waddinxveense Zwem- Poloclub Van Uden- De Gouwe kregen in een kor te tijd zeer grote bekendheid door deze bijzondere kalender. De kalender krijgt nu een ver volg met de ’Gouwe Meiden 2003’ kalender. Sport en kunst hebben elkaar wederom ont moet en wel in de havens van Van Uden in Rotterdam en Moerdijk. De Waddinxveense fotograaf Ton Bennemeer stond ook de ze keer borg voor de bijzonde re en kunstzinnige wijze, waar op de ’Gouwe Meiden’ zijn gefotografeerd. Bennemeer re ageerde opnieuw enthousiast op de vraag om de fotografie voor de kalender voor 2003 op zich te nemen. Zijn kunst zinnige werkwijze stond borg voor het uiteindelijke resultaat. ging waren er voor beide par tijen genoeg kansen om de wedstrijd te beslissen. Na een eerste doelpunt van PSV scoorde Brenda Hoogenboom enkele seconden voor tijd koel bloedig de gelijkmaker 8-8. Nóg geen beslissing. Vijf strafworpen door iedere partij moest de einduitslag ge ven. Om en om moesten de 5 speelsters een strafworp ne men. Van Uden-de Gouwe begon en schoot de eerste mis, PSV be- e moesten met een groep van minimaal vijf spring(st)ers wor den uitgevoerd. De leeftijd van de deelne(e)m(st)ers was vanaf 6 jaar. TOOS deed met één jongens- ploeg en vijf meisjesgroepen mee aan de onderdelen lange mat springen en minitrampo- line springen. De eerste beker was voor de recreantenmeisjes van 8-9 jaar op de trampoline waar ze met 8,82 p. een eerste plaats haalde. Ook was er een WADDINXVEEN - Een ‘tita nenstrijd’ kun je de waterpolo- wedstrijd van de dames van van Uden- de Gouwe en PSV wel noemen en dan tevens met een zinderend slot. De eerste periode werd afge sloten met een 3-1 voorsprong voor van Uden - de Gouwe. In de tweede periode viel er slechts I doelpunt voor PSV waarmee de stand op 3-2 kwam. pe derde periode eindigde nog |teeds in een voorsprong voor KOMPLEET 199.- Bennemeer geniet een natio nale bekendheid om zijn niet- traditionele manier van foto graferen.Ton Bennemeer en de dames van Van Uden-De Gou we hebben voor de nieuwe ’Gouwe Meiden 2003’ kalen der de lat nog een stukje hoger gelegd. WADDINXVEEN - Heren I startte uitstekend tegen Rot terdam Basketbal en nam bin nen de zeven minuten een 20-6 voorsprong. In de vorm waarin de Waddinxveense heren mo menteel steken betekende dit een zekere overwinning. De tegenstander kreeg de hele wedstrijd geen vat op het spel. Flyers speelde als team vele malen beter dan de Rotter dammers. Via 26-14 en 24-16 werd de ruststand van 50-30 bereikt. De heren hielden het niveau van de eerste helft ook in de tweede helft vast, wel werd er iets gas teruggenomen. WADDINXVEEN - Nienke Hoondert van schaatsvereni ging Gouwe Streek verbeterde haar PR op de 1000m met maar liefst 8 sec. tot 1.48.24. Nienke is hiermee gepromoveerd naar de junioren C2 klasse. Ook Roosje Glasbeek toonde haar uitstekende vorm. Op de lOOm verbeterde zij haar tijd tot 13.36, en op de 500m reed zij met 57.99 zelfs 2 sec. onder haar oude tijd. Dit leverde haar een promotie op naar de pupil len 2 klasse. Verder werden er nog PR’s gereden op de I OOOrn door Wout Matze met een tijd van 1.35.38 en door Maaike Hoekstra op de 500m met een tijd van 1.04.95. De resterende Onder wakend oog van Jaap Zweere maken de gymnasten van Velocitas hun sprongen. Dertig jaar is de Ze venhuizenaar bij de Goudse club actief. (Foto Marianka Peters.) gon beter. Uiteindelijk won PSV de strafworpenserie en gaat dus over naar de volgende ron de van de beker. De doelpunten van Van Uden- de Gouwe werden gemaakt door Natasja Baatje 3x, Sandra Berckenkamp 2x, Brenda Hoogenboom, Petera Meerdink en Mirjam Overdam en menig spectaculaire redding werd ver richt door Francine Lankhuij- zen. Dit alles onder de bezie lende leiding van coach Jim van Es. GOUDA - Jaap Zweere is dertig jaar lang verbonden als leider/trainer aan de gymnastiekvereniging Velocitas. De 59-jarige Zevenhuizenaar heeft in de loop van die periode alle groepen bij de Goudse club getraind. Naast het voorzitterschap geeft hij de laatste ja- ren leiding op donderdagavond aan de damesgroep. „Ik vind het nog steeds leuk. Zo lang ik er plezier in heb blijf ik training geven". De dames in koor: „Wij blijven zo lang Jaap er is". Zweere is afkomstig van de gymnas tiekvereniging OSS (Oefening Staalt Spieren) uit Zevenhuizen. Op 17-jari- ge leeftijd trad hij al op als leider voor de groep. Dertig jaar geleden kwam hij bij Velocitas terecht. Hij zegt: „Ik ben voor zevenenhalve gul den per uur begonnen in de zaal van de Prof.Van der Leeuwschool in de Korte Akkeren die niet meer bestaat. De vereniging telde toen honderd le den, nu ligt het ledental tussen de 800 en 850. Ik gaf een paar uurtjes les. Later is dat meer geworden. Er is toen ook een wedstrijdgroep ont staan.Tien jaar geleden werd Veloci tas uitgebreid omdat Jodan Boys er bij kwam. We zitten met de club nu al 25 jaar in de zaal De Sleutel (wijk Bloemendaal). Eigenlijk zijn we hier uitgegroeid, maar we hebben geen al ternatief. Misschien biedt de toekom stige sportzaal in het ID College uit komst. Wij hebben veel leden in de wijk Goverwelle, maar daar is geen geschikte zaal voor gymnastiek". Prestatief deed Velocitas goed mee en een vast item waren de wedstrijden aan het einde van het jaar om de Ve- eerste plaats voor de recreatie groep meisjes 8-9 jaar bij het lange mat springen, waar 9,13 punten werden gescoord. Doordat zij niet met vijf turn sters waren, deden ze echter buiten mededinging mee. De jongens onder leiding van An ton Stoter haalde op de tram poline een derde plaats met 7,99 p. én een derde plaats bij het lange mat springen met 6,74 punten. Een andere groep TOOS-turn- WADDINXVEEN - TOOS heeft de eerste prijs op de re gionale springwed-strijden van de regio Zuid Holland noord voor recreanten binnen ge sleept. Deze wedstrijd werd ge houden in Gouda, circa 25 ver enigingen deden mee, verdeeld over ongeveer 250 groepen met in totaal circa 750 deelne mers.Tijdens de springwedstrij den werden alleen de springon- derdelen van het turnen gedraaid, alle onderdelen Tl K

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 25