Hoog bezoek uit Ethiopië voor leerlingen groep 8 U wilt weten hoe u de hypotheeklasten kunt betalen wanneer u arbeidsongeschikt raakt. Kennismaken Ethiopiers bezochten ook de wethouder, windmolen en AF Centrum Gratis seminar 4 Het is tijd voor Rabobank Gouwezoom. Kinderen basisonderwijs bezoeken dansvoorstelling ’digitale fotografie’ Opbrengst rommelmarkt ’Ik sluit de deuren als ik alles achterop mijn fiets mee naar huis kan nemen’ Wethouder Dijksterhuis komt met antwoorden op D66 enquête ’Kaalslag in Waddinxveen’ WADDINXVEEN - D66 hield eerder dit jaar een enquête on der een aantal inwoners onder de titel Kaalslag in Waddinx veen. Daaruit blijkt dat een aan tal inwoners het natuurlijk groen- en kapbeleid van de ge meente niet begrijpt en er be hoefte bestaat hierover meer informatie te krijgen. Dat geldt ook voor de oude groenvoorzieningen en vooral de vraag waarom dat oude groen niet eerder wordt ver vangen. Een aantal inwoners heeft de L_ III r Wandeltocht Rabobank Open dagen kunstschilder Twee woningen door inbrekers bezocht Hoe word je rnet sport voor kinderen Jan Neven voor senioren i i Afdeling Private Banking, telefoon (0182) 64 35 99. C3.de2.LIm2.rkt ^en z'i 'n ^et raa^^u’s ontvan gen door wethouder Gerts WADDINXVEEN - Zaterdag waar gesproken werd over de 13 november wordt bij wijk en speeltuinvereniging De Pad destoel van 10.00 tot 16.00 uur een hobby- en cadeau- markt gehouden. Er worden onder meer 3d- kaarten, lood en andere zelfge maakte spullen verkocht. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18. 5 K I’S®# PAGINA 21 Leerlingen stelden allerlei vragen aan de Ethiopische gasten in hun klas. (Foto: Liesbeth van der Vis.) (Foto: Liesbeth van der Vis.) werk, tel. 0182 - 631932 of via e-mpl sww@stww.nl. Er is plaats voor maximaal I2 kinde ren met haar kleinkinderen, koffie drinken bij vriendinnen, familie bezoeken, tuinieren én natuur lijk koken. Nu die laatste dag in Wethouder Dijksterhuis is het er mee eens dat er onduidelijk heid bestaat over het natuurlijk groen- en kapbeleid. Om die reden is begonnen met het 631932. De volgende wandel tocht is gepland op dinsdag 17 december. WADDINXVEEN - Leerlingen van groep 8 van de Koningin Beatrix- school kregen afgelopen week hoog bezoek in de klas. Twee mannen uit Ethiopië kwamen bij hen een kijkje nemen hoe Neder landse kinderen naar school gaan. En natuurlijk was er ook gelegen heid om vragen te stellen, zodat de kinderen weten hoe de kinderen in Ethiopië leven. Aanleiding voor dit bezoek is de sponsorloop die Waddinxveense basisschoolkinde ren liepen om geld op te halen voor een school in Ethiopië. De directeur van de scholenorga nisatie uit Ehtiopie, was samen met een waterdeskundige naar Neder land gekomen, de Kerngroep Ont- wikkelinssamenwerking Waddinx- veen nam ze onder meer mee naar deze school. „Goodmorning, greetings from the students in Ethiopia”, sprak één van de mannen tot de leerlingen. Engels verstaan en spreken ze wel, bleek tijdens dit uurtje. En aan interesse was ook geen gebrek. De verschillen zijn groot, zo bleek uit de woorden van de Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. de windmolen in Gouda, 's Avonds werd in het Anne Frank Centrum een openbare avond gehouden. Aan beide Ethiopi sche gasten werden tal van vra gen gesteld. Kerngroeplid Nol- da Hootsmans overhandigde aan Teklewoini een cheque van 6230,- (het bedrag van de sponsorloop) voor de reeds eerder genoemde schooltjes en de aanstelling van de leerkrach ten een cheque van 21000,- WADDINXVEEN - In de avond van vrijdag I5 november werd er ingebroken in een woning aan de Noordkade en de Lima- weg. Om binnen te komen werd bij één woning een ach terdeur en bij de andere wo ning een raam opengebroken. Uit één woning zijn sieraden gestolen. Uit de andere woning werd een attachékoffer gesto len. Deze werd op zaterdag 16 november met inhoud en al te ruggevonden in de omgeving van de woning. De politie stelt een nader onderzoek in. en de andere plannen worden in 2003 gereed gemaakt (als de kei van Janine Vis in de Passage open. Daarna sluit ze de deur van haar gelijknamige winkel voorgoed. Na jaren vol passie in de winkel te hebben gestaan is het tijd om er een punt ach ter te zetten. Om meer tijd in Ethiopische directeur. „Grote klassen, weinig onderwij zers, geen tafels om op te schrij ven”, sprak hij in het Engqls. „Willen jullie meer weten? Schrijf dan een brief, dan zorgen wij voor een penvriendje”, stelde hij voor. Dat leek de leerlingen wel wat. Ook water kwam even aan bod op deze regenachtige dag. „Hoeveel water gebruiken jullie op een dag?”, vroeg de gast. Dat was een moeilijke vraag voor de kinderen. Niemand wist het precies, maar ze gokten tussen de 20 en tachtig li ter. „in Ethiopië gebruiken we twee tot vier liter per dag.” En zo waren er nog wel meer fei tjes die de kinderen hun luxe liet beseffen. Geen schoenen, geen ma tras, geen computer op school, geen elektriciteit, met z’n vijven op één kamer wonen, een half uur lo pen voor water en soms maar één maaltijd per dag. Met wederzijdse nieuwsgierigheid namen de mannen weer afscheid en vervolgde ze hun programma met diverse bezoeken in en om Waddinxveen. loop. Van de bijdrage van de Kerngroep werden nog tal van andere voorzieningen getrof fen. Vervolgens werd een be zoek gebracht aan de Koningin Beatrixschool in de Zuidplas. 's Middags vond met het Platform Duurzaam Waddinxveen een gesprek plaats over wind- en zonne-energie en een mogelij ke praktische toepassing hier van in Ethiopië. Aansluitend werd een bezoek gebracht aan bij de ingang van de school aan de St.Victorstraat. Om 17.00 uur kunnen ze daar worden opge haald. De kosten voor deelname aan de cursus bedragen 2j- hulpverlening door Waddinx veen. Hierdoor konden de afge lopen jaren verschillende wa terputten worden geslagen. Verder was de wethouder zeer belangstellend naar de bouw van een viertal schooltjes in het Ethiopische dorp KolaTambien. Deze schooltjes zijn gebouwd met het geld dat is bijeenge bracht door de leerlingen van de Waddinxveense scholen die meededen aan een sponsor- WADDINXVEEN - In het kader van het project Brede School in de wijk Zuid wordt de cursus ’Hoe word je clown’ georgani seerd voor kinderen uit de wijk Zuid van 4 t/m 8 jaar.Tijdens de ze cursus worden de meest uit eenlopende clownsrollen geoe fend. Bovendien leren de kinderen eenvoudige attributen maken, zoals ballonfiguren en jongleermateriaal. De cursus vindt plaats op dinsdag 26 no vember, 3,10, en 17 december in basisschool De Kameleon (Ka naalstraat 2-4). De kinderen WADDINXVEEN - yoor men sen die van plan zijn een digita le camera aan te schaffen of re centelijk een hebben gekocht organiseert het Opleidings centrum Waddinxveen samen met fotozaak Sjaak Noteboom op I0 en II december een gra tis seminar Digitale Fotografie. Het succes van de digitale foto camera heeft ervoor gezorgd dat het aanbod van deze came ra’s de laatste jaren enorm is gestegen. Veel digitale fotoca mera’s zijn voorzien van vele nieuwe mogelijkheden. Voor de consument is het kopen van de juiste digitale camera er nou niet bepaald makkelijker op ge worden. De seminar is bedoeld om mensen een beter inzicht te ge ven in de mogelijkheden van de voor het project van REST. Loes van der Meer verzorgde een presentatie over haar be zoek aan het project van IHA- Centrum Waddinxveen tevens in februari een workshop en cursus digitale fotografie. Op geven voor het seminar Digita le Fotografie kan telefonisch via 0182 - 620052 of via het Inter net op www.opleidingcen- trum.nl. indruk dat de orde in de open- geldt dat bij de aanleg van de bare ruimte te weinig wordt wijk Zuidplas ’80. gehandhaafd, omdat er veel wordt vernield en de overtre ders niet worden aangepakt. Ook sociale veiligheid, ver keersveiligheid en overhangend groen worden als belangrijke beeldkwaliteitplan dat geba- aandachtsvelden beschouwd. Welke mogelijkheden zijn er om problemen aan te kaarten bij de gemeente. Volgens een aantal bewoners vloeien klach ten ten aanzien van de groen- liteitplan is in concept gereed voorziening voort uit de goed kope aanleg ervan. Met name dansers. Zij laten zich inspire ren door de uitingen van die ren: ongegeneerd, zonder bijge- worden om 15.30 uur verwacht dachten en recht op het doel af. Zij dansen virtuoze apen- zwaaien en buitelen over elkaar van vrolijkheid. De dansers be wegen tussen innige omarmin gen en gevaarlijke aanvallen op voor de hele cursus, inclusief het elkaar. Het is de ongegeneerde benodigde materiaal. Kinderen taal van de dieren waar wij ons, soms vol schaamte, in herken nen en die ons juist daarom zo aan het lachen maakt. Naar aanleiding van voorstelling zal Kreater, in de persoon van dansdocente De borah Campagna en haar colle ga’s, voor alle leerlingen die naar de voorstelling zijn ge weest een gastles moderne dans geven in de komende pe riode. digitale camera. Tijdens het se minar wordt in het kort, stilge staan bij de werking en de vele mogelijkheden van een digitale fotocamera. Tevens worden di verse toepassingen gedemon streerd. Het seminar wordt ge geven in het activiteitencentrum in het Anne Frank Centrum (jan van Be- ijnenpad I) en begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. Voor mensen die méér willen weten over digitale fotografie organiseert het Opleidings- clOWD^ WADDINXVEEN - Ruim 500 kinderen van de groepen 5 en 6 van het primair onderwijs uit Waddinxveen bezochten op 11 en 13 november de dansvoor stelling ’Fabel van Verwarring’. Dansgezelschap 'Stichting Hart’ danste prachtige en spannende schoolvoorstellingen in het Evertshuis. 'Fabel van Verwar ring’ wordt gedanst door vijf in de leeftijd van 4 tot en met 8 jaar uit de wijk Zuid kunnen zich opgeven bij S.W.W, tel. 0182 - 631932 of via e-mail de dans- sww@stww.nl. Er is plaats voor maximaal 12 kinderen. bedanken. „We hadden altijd goede spullen en we gaven ad viezen als mensen daar om vroegen. Je was er altijd. Som mige klanten moeten écht even slikken als horen dat je weg gaat. Maar ze gunnen het me ook wel, wat meer tijd voor mezelf.” Het is dan ook druk de laatste dagen. Zo sleep ze vorige week nog honderden messen, zijn al le Brabantia artikelen, strijkde- kens, en elektrisch al lang uit verkocht. Ook tijdens het interview komt een ouder stel binnen om nog even een goed hakmes voor de spinazie uit te zoeken. Janine staat gelijk op om haar een kwaliteitskokmes met veertig procent korting te ver kopen. „Als je opruimt, moet je rammen is mijn motto. Ik wil ei genlijk pas weg als ik de over gebleven spullen op mijn fiets mee kan nemen. Dat is eind no vember denk ik wel het geval.” WADDINXVEEN - De rom melmarkt van stichting De Gouwebloem op 26 oktober heeft 2.964,04 opgebracht. Dit bedrag komt ten goede aan het werk van de Gouwebloem. De Gouwebloem is een stich ting die zich nuttig maakt voor sef van afscheid nemen. Soms met enige emotie in haar stem, soms met humoristische blik in haar ogen vertelt Janine over de winkel die steeds leger raakt. „Het gaat sneller dan ver wacht”, vertelt Janine terwijl ze rondkijkt in haar winkel. Enkele VERMIST: Cyperse kater, wit op borst, buik en aan voeten, wit in snuit met bruine vlek op neus (Tweede Bloksweg, Wad dinxveen) GEVONDEN: Zevenhuizen: cyperse kater, witte snuit, neus, voeten, buik en bef (De Leeu- ama- zone (Burg Klinkhamerweg). Waddinxveen: zwarte kat, en kele witte borstharen, band grijzig koker (Graanakker). Rode kat, vanaf kin naar wit front en witte voorpoten (Jan Dorrekenskade-West). Zwarte kat, wit befje, pluizige staart, kitten (Prunusstraat). Zwarte kat, kin, bef, buik en sokjes (On derweg). Grijsbruin konijn, (Acaciastraat). Moerkapell^: Rode kater, witte borst, voeten en staartpunt (Oogstpad).Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden die ren: tel. 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl seerd is op groenstructuur, met daaraan gekoppeld een kapver- gunningenbeleid en een groen- beheerplan en een plan inzake materiaalkeuze. Het beeldkwa- WkDDlNXVEEN - In het ka- d<r vanj het project Brede School in de wijk Zuid wordt dé komende tijd aandacht be steed aan 'sporten voor kinde ren'. In de serie 'Kennismaken met sport’ wordt gestart met desport 'Jeugd Jiu Jitsu’. Gedu rende vier avonden kunnen kinderen in de leeftijd van 9 t/ln 12 jaar kennismaken met een van de oudste verdedi- gihgssporten ter wereld. Bij de ze! sport wordt naast de tech niek ook veel aandacht besteed aan de motoriek van de; kinderen. De activiteit vindt plaats in basisschool De Kame leon (Kanaalstraat 2-4) op donderdag 28 november, 5, 12 en 19 december. De kinderen worden om 19.00 uur ver wacht bij de zij-ingang van de schoo aan de kant van de Ringvaartsingel. Om 20.00 uur kunneji de kinderen daar weer worden opgehaald. De kosten voor deelname aan deze ken- nismacingscursus van 4 lessen bedrqgen 2,- per kind. Kin- dererjin de leeftijd van 9 tot en met 12 jaar uit de wijk Zuid kunnen zich opgeven bij Stich- De Kerngroep Ontwikkelings- ting Waddinxveens Welzijns- samenwerking Waddinxveen steunt een project in Ethiopië van de Ethiopische partner REST. Op uitnodiging van de Kerngroep brachten de direc teur en de adjunct-directeur van REST, Teklewoini Assefa en Hobby- en Haile Getachu een bezoek aan Waddinxveen. 's Morgens wer- heffingsuitverkoop biedt hoge kortingen en daar gaat haar pu bliek gretig op in. „Geluid klinkt ook al anders, het klinkt steeds holler, net als in de kerk", gaat ze verder. Elke dag krijgen spul len weer een nieuwe plek, want ze wil de sfeer zo lang mogelijk vasthouden. „Ik heb geen zin om de laatste dagen in een rot zooi te werken, hoor.” Al jaren lang dacht ze na over keuze: stoppen of doorgaan. Maar dan was er weer een cen trumplan en besloot ze door te gaan. Dit jaar hakte ze knoop definitief door en besloot ze te stoppen. „Vijftig uur per week werken is ook wel eens ge noeg. De groeten, dacht ik. Ik stop ermee.” Ook al bereid je je jaren voor op een sluiting, als het eenmaal zo ver is, is dat niet leuk vindt Janine. „Een raar gevoel.” Ze krijgt veel dankbaarheid de ze dagen. Van klanten die nog even dag komen zeggen en haar raad hiervoor de budgetten verleent). Wat betreft handhaving van de openbare orde wordt in het beleidsplan budget gevraagd voor een toezichthouder die ook mag verbaliseren. Het nieuwe groenbeheerplan moet handvaten bieden voor contro le over de uitvoering van de uitbestede werken. Bij het uitvoeren van recon structies en bij het opstellen van snoeiplannen wordt reke ning gehouden met de sociale veiligheid, verkeersveiligheid en overhangend groen en daarom zullen de ingangen bij de ge meente voor informatie beter worden gestroomlijnd. In de wijken met wijk- en buurtbe heer is het wijkplatform het eerste aanspreekpunt als het gaat om beleidszaken. Het is de wethouder uit het hart gegrepen dat een meer duurzame aanleg nodig is en niet zoals in de Zuidplas '80. In de uitwerking van het beeld kwaliteitplan zal hieraan dan ook meer aandacht worden be steed. (A.B.) WADDINXVEEN - De realisti sche stillevens van Jan Neven zijn op maandag 25, woensdag 27 en zaterdag 30 november te bezichtigen. Op deze dagen stelt hij zijn atelier weer open voor publiek. De nieuwste schilderijen van Jan Neven to nen gereedschap en andere ge bruiksvoorwerpen. Een deel van dit werk was onlangs al te zien op zijn solotentoonstelling in Museum Swaensteyn te Voorburg. Deze expositie werd geopend door burgemeester F. Jonkman. In Nevens schilderijen gaat het vooral om de compo sitie en het licht. Licht asso cieert hij bovendien met het Licht van God. Daar wil hij ook naar verwijzen. Het atelier van Jan Neven bevindt zich op de eerste verdieping van het hoge gedeelte van het zakencentrum aan de Staringlaan te Waddinx veen. De open dagen zijn te be zoeken van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: www.janneven.nl. UDP in Addis Abeba. De wilde werik). Papegaai geelkop ganzen heeft de opbrengst van de sponsorloop nog met ruim 4000,- verhoogd. (A.B.) gehandicapten en chronisch zieken in Waddinxveen. De deelnemers die bij de Gouweb loem staan ingeschreven ont vangen met hun verjaardag een attentie, met Kerst is er een kerstmiddag' en het voorjaar hebben zij een dagtocht. WCENSDaG 20 NOVEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Op dins dag 26 november organiseert afdeling seniorenwerk van Stichting Waddinxveens Wel- Janine Vis stopt met haar winkel in de Passage, zijnswerk een wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven WADDINXVEEN - Nog totza- is niet nodig, u kunt op de dag terdag 30 november is de win- zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum (jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting Nieuwveen. Bij het tolhuis start de tocht van 10 kilometer langs de Drecht hobby’s te stoppen, als fietsen richting Leimuiden. Bij café 'Keizer' wordt een koffiestop gehouden. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum nog gelegen- de winkel nadert, groeit het be- heid even met elkaar na te pra ten. De tocht gaat door bij goed wandelweer. Kosten voor deelname: 2,50, inclusief 3 kopjes koffie/thee. Aan deelne mers die meerijden wordt bo vendien een kleine bijdrage aan de autokosten gevraagd (max. I,-). Voor meer informatie: S.W.W, tel. (0182) - 615555 of stellingen zijn al leeg, anderen zijn voor de helft gevuld met pannen, messen, servies of an der keukengerei. De op- - x

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21