6600 bloembollen de grond in SGP verlost gemeente uit geldklem Drummen en salsa in plaats van taal en wiskunde Fracties tonen bezorgdheid over veiligheid en doelmatigheid van bestuur in de gemeente Voorbereidingen voor het grote Sint Nicolaasfeest Soiree Alliance Eiken in Eikenlaan Gratis naturistisch Stomerij Perfect bestaat 5 jaar Fran$aise Oproep zwemmen log r LEZERS SCHRIJVEN I B PAGINA 7 Door graafwerkzaamheden ontstond vorige week een gaslek. (Foto: Liesbeth van der Vis.) A. Heemskerk kelijkste weg. Daarbij hechten zij ook sterk aan datgene wat niet aan verandering onderhe vig is, met name aan de Chris telijke waarden en normen. De fractie merkt daarbij op dat waarden niet uit normen wor den afgeleid, maar, andersom, waarden de basis voor het vaststellen van normen en re gels moeten zijn. Ook de Christen Unie wil Reactie gemeente: De storm heeft in een aantal straten flink huis ge houden. Aan de Eikenlaan is hier door het straatbeeld voor altijd veranderd. De gemeente zal bin nenkort, in samenspraak met de buurtbewoners, plannen uitwer- treden en een groot feest in de Dreef. Op dit feest was ge zorgd voor veel muziek en een overweldigende lichtshow waar duizend leerlingen op af waren gekomen. Diverse bands traden op, de leden van sommige bands hadden diezelfde dag nog een workshop ’muziek’ gegeven. Zes leerlingen traden zelf op, zij volgden de Starmaker workshop waarvoor zelfs au dities waren gehouden. Op het feest stonden ze op het podium om het geleerde te tonen. Een deel van de op brengst van dit festival gaat naar het goede doel 'spieren voor spieren’. Uitslapen was er voor velen niet bij, vrijdags na het feest gingen velen schaatsen om eveneens geld op te brengen voor het gekozen goede doel. Naam en adres is bij de redactie bekend WADDINXVEEN - Stomerij Perfect (Kerkweg Oost) be staat deze maand vijfjaar. Dat is natuurlijk een feestje waard en daarom heeft deze stomerij een actie. Elk tweede stuk wat men brengt, wordt voor de helft van de prijs gestoomd. Deze actie loopt tot 29 novem ber. bloembollen de grond inge gaan. Rondom de vijver staan bolacacia’s en de boomspiegels werden beplant met narcissen. De enige voorwaarde is dat de bewoners rondom de vijver op een zeker moment het afge storven loof moeten verwijde ren. Eveneens het wandelpad vanaf de brug aan de Molenring langs het kanaal richting Burge meester Trooststraat is opge fleurd. Hier is gekozen voor het poten van verwilderingbollen. Op den duur vormt dit een ta pijt van boshyacintjes, vogel- melk en botanische narcissen. als motto ’Tegen de stroom op weg naar morgen’. De leden van de fractie delen de visie van hun mederaadsleden van de SGP-fractie dat er in Ne derland te weinig aandacht is voor traditionele waarden en normen. Naast onderwerpen waar alle fracties in meer óf mindere mate aandacht schenken zoals dementen in en legden WD en CDA een motie op tafel. Het eerste amendement bepleitte om 60.000 euro uit de op brengst van de BNG aandelen te gebruiken om de OZB min der te laten stijgen. Dit amen dement werd met algemene stemmen aanvaard. Het tweede amendement stelde voor een deel van de opbrengst van de BNG aandelen te bestemmen om het mogelijk te maken geen betaling voor een tweede grijze container te vragen. Dit amen trouwens wel al eerder optre den. Burgemeester Westen dorp en de ceremoniemeester van de Winkeliersvereniging ontvangen Sint Nicolaas. Na tuurlijk gaan we dan met z’n al len wat gezellige liedjes zingen want Sint Nicolaas kijkt hier erg naar uit. Sint Nicolaas heeft aan Harry de Jong gevraagd een toneelstukje te maken. De Sint vertrekt met alle artiesten van Moerkapelle. Na het bezoek in Moerkapelle en een paar uur tjes rust, brengt de Sint een be zoek aan de kinderen in Zeven huizen. Om ongeveer 13.30 uur komt de boot van Sint Nicolaas aan bij de Catgesbrug. De artie sten van Circus Parazani zullen ook hier wel niet te houden zijn en zullen de gekste acroba ten uitvoeren voordat de Sint aan komt. De ceremoniemees ter van de Middenstand vereni ging Zevenhuizen zal de Sint begeleiden via de ringvaart naar het redactiekantoor van Hart van Holland, waar hij tegen 13.45 uur hoopt aan te komen. Hier vandaan zal de Kleine Trompetter de Sint verder be geleiden naar het Dorpsplein waar de Sint om 14.15 uur ook hier ontvangen zal worden door onze Burgemeester de heer Westendorp. De Sint is dan benieuwd of de kinderen in Zevenhuizen net zo mooi lied-r jes kunnen zingen als in Moer kapelle. Daarna vertrekt de Sint naar het Dorpshuis Swanla om te genieten van de voorstelling Het paard van dikke Don, wel ke wordt opgevoerd door de zijn knechten en de lieve men sen van toneelgroep V.O.O., de zaal is open vanaf 14.45 uur. Na de voorstelling zal de Sint ook hier de kinderen met de mooi ste kleurplaten belonen met een prijsje. Bij het vertrek uit de zaal krijgen alle kinderen een verrassing van de Midden- standsvereniging Zevenhuizen. Van een medestraatbewoner M. Boon kregen de Eikenlaan- bewoners (door een mij beken de Acacialaanbewoner ook wel Eikenstraatkanjers genoemd) een strookje, dat ze konden in vullen met twee opties, dit naar aanleiding van de storm van 27 oktober jongstleden, waarbij wij de droeve plicht hadden ne gen bomen naar hun laatste rustplaats te brengen (mis schien komt er nog een stille tocht?): 1) De Eikenlaan veilig. Alle bo men kappen, zodat ze geen ge vaar meer vormen. Ja of nee 2) Herbeplanting met jonge, nieuwe bomen, zodat de Eiken laan de Eikenlaan blijft. Ja of nee Ik heb een ander ideetje, name lijk de (50 jaar) oude bomen la ten staan en bovenin laten uit dunnen door een boomchirurg, zodat ze veilig zijn bij een mo- veiligheid, heeft elke fractie één of meer specifieke aandachts punten. Zo wil Gemeentebe langen in de Zuidplaspolder een substantieel aantal wonin gen bouwen. De fractie van de PvdA stelt voor niet akkoord te gaan met de verkoop van het monument Land Kanaan zonder de garantie dat het een monument blijft. De fractie vraagt daarnaast uitvoering te geven aan de vorig jaar aange nomen motie met betrekking tot het vestigen van een klein schalig woon-zorg complex op de plaats van o.a. oud raadhuis en kapelle. De leden van de VVD maken zich zorgen over de toename van het beroep op planschade. Verder zijn zij er voorstander van dat een sub stantieel deel van de toekom- vember een soirée in de aula van het Oranje Nassau Colle ge, Parkdreef 282 in Zoeter- meer. Het thema is ’Les chans ons de P. Drijvers’ door Paul Drijvers. Hij heeft diverse ma len aan de finale van het Con cours de la Chansons deelge nomen. Tussen 1985 en 1996 zijn er drie cassettes en een cd ’La feu va tout brüler’ van hem uitgekomen. Het programma bestaat uit chansons van Vian, Ferré, Brel, Cabrel, Grimm, Ber nard e.a. Ook zal hij eigen com posities ten gehore brengen. De avond begint om 20.15 uur, d^zaal is open vanaf 20.00 uur. Leden en cursisten hebben gra tis Yoegang op vertoon van de carte nationale A.F., introducés betalen 5 euro. en zes (Christen Unie en CDA) tegen. Het derde amendement betrof het handhaven van de bibliobus en deze te financieren uit het niet uitvoeren van plannen voor een jeugdbrandweer. Dit amendement werd met alge mene instemming aanvaard. In de motie stellen CDA en WD behoefte te hebben aan een na dere gedachtewisseling over het thema Bestuurskracht en hier een speciale bijeenkomst over te beleggen. Deze motie werd met algemene stemmen aangenomen. die nog volop in blad stonden. Overigens maakt ook de gemeen te Waddinxveen gebruik van boomspecialisten voor de werk zaamheden aan de bomen in de openbare ruimte. Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Alle fracties van de ge meenteraad tonen zich in hun algemene beschouwingen bij de begroting voor 2003 be zorgd over de veiligheid in de gemeente. Een aantal fracties plaatst ook kritische kantteke ningen bij de heersende be stuurscultuur en bij de be stuurlijke doelmatigheid. Ook is er algemene bezorgdheid over volkshuisvesting en de fi nanciële positie van de ge meente. Hieronder volgt een globaal overzicht van enkele belangrijke door de verschil lende fracties genoemde on derwerpen. De fractie van Gemeentebe langen maakt zich zorgen over de manier waarop de Raad tot nu toe haar controlerende taak gelijke volgende storm en op de negen lege plekken nieuwe Eikenbomen planten. Eigenlijk had de gemeente Waddinxveen al voor dit uit dunnen in oude hoge bomen moeten zorgen, dan waren die negen niet omgewaaid. In de gemeente Oegstgeest worden door de gemeente in het kader van bomenonderhoud hoge en oude bomen door een specia listisch boomchirurgenteam eens in de zoveel jaar bovenin uitgedund uit voorzorg. Verder hechten de leden van de fractie aan behoud van ak kerbouw in de gemeente en pleiten zij voor concentratie van de glastuin bouw. Zij willen de Wilde Veen en, de Eendragtspolder en de Tweemanspolder open hou den. De fractie van de Christen Unie vraagt tenslotte aandacht voor revitalisering van Moer kapelle. Zij vindt o.m. dat de plannen voor de invulling van de Dorpsstraat vaag en vrijblij vend blijven. De leden van de fractie willen op korte termijn helderheid hebben over de verdeling van woningen op de Catsburg locatie. En in het al gemeen willen zij harde tijdslij nen vaststellen waarbinnen de in de Volkshuisvestingsnota ge maakte keuzes worden gereali seerd. Circus Parazani naar Dorpshuis Opmoer voor het toneelstukje 'Het paard van dikke Don’, waar na afloop de kinderen een versnapering krijgen van de Winkeliersvereniging Moerka pelle. Ook zal Sint Nicolaas de prijsjes uitreiken voor de mooi ste kleurplaten die hij heeft ge zien met het juiste aantal win terpenen die jullie hebben kunnen tellen in de winkels in BOSKOOP/WADDINXVEEN - Alliance Franqaise Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer organiseert donderdag 28 no- I het budget zullen maandelijks aan de raad worden voorge legd”, zegde hij toe. De burgemeester heeft begrip bedrag voor de zorgen over het optre den van de politie. In de regio PvdA is van mening dat de be stuurscultuur van de gemeente ziek is. Het is volgens deze fractie een ’cultuur van verdeel en heers, van machtsspelletjes, angst en chaos’ die enorme fi nanciële gevolgen heeft voor de inwoners. De fractie van de VVD sluit zich aan bij het motto van de begroting 2003 ’Pantha rhei’ (alles stroomt), maar stelt ge lijk vast dat niet alle beweging tot het gewenste resultaat leidt. De fractie maakt zich daarbij grote zorgen over de besturing van de gemeente en is bang dat deze haar bestaans recht verliest als het niet lukt om binnen de huidige college periode de besturing op orde te krijgen. Daarbij moeten planning en control de basis voor besturing gaan vormen. Drummen was één van de workshops waar leerlingen uit konden kiezen. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. maken. Heb aangeboden de mogelijke schade aan fiets, kle ding en dergelijke te vergoe den, doch kreeg hierop geen reactie. Vervolgens ging ieder zijn weg. Ik blijf echter ontevreden over het verloop van dit ongeval en doe daarom hier een oproep aan de betrokken dame, alsnog met mij contact op te nemen via het Weekblad van Waddinx veen, om de mogelijke schade alsnog te regelen. stelde vast dat bouwlocaties schaars zijn en dat alleen ge bouwd mag worden binnen de contouren. Vervolgens gaf hij een overzicht van de voortgang bij de verschillende bouwplan nen. Wethouder Van der Stee: „Voorlopig kan maar in beperk te mate worden gebouwd in de gemeente. Volgend jaar wordt voor verschillende gebieden nieuwe bestemmingsplannen gemaakt.” Een belangrijk on derwerp zijn de nieuwbouw- plannen van de Zevenster, een oppervlakte van 10.000 vier kante meter, en die is in het centrum van Zevenhuizen niet beschikbaar. Er zal een verde ling in ’wonen’ en ’zorg’ moe ten worden gemaakt. Wethou der De Jong deelde mee dat de plannen voor de omleidingsweg N 219 niet stil liggen. „De bud getbewaking zal verbeterd worden, overschrijdingen van WADDINXVEEN - Dat zal een fleurig voorjaar worden in de Oostpolderwijk. Een aantal be woners uit deze wijk en ge meentewerkers sloegen een bezoekje aan de Sint af om ge zamenlijk bloembollen te plan ten. In totaal gingen 6600 stuks de grond in. De hoekpunten van de twee grasvelden aan de Heemraadweg en een strook van het grasveld aan de straat kant zijn beplant. Hier vormen de bollen geen belemmering voor de jeugd die hier voetbalt. WADDINXVEEN - Omstreeks 10.00 uur donderdagochtend is als gevolg van graafwerkwerk- zaamheden een lek ontstaan in een hoofdgasleiding aan de Van Hogendorpstraat in Moerka pelle. AannemersbedrijfVan der Spek uit Moerkapelle voert daar in opdracht van de ge meente rooiwerkzaamheden uit. Brandweer en politie waren direct ter plaatse. Zeven wo ningen in de directe omgeving zijn tijdelijk ontruimd geweest. De bewoners werden in over leg met de politie elders on dergebracht, in de loop van de middag konden zij weer naar huis keren. Het gebied rond de ontruimde woningen werd ook afgezet. Medewerkers van Nuon hebben de hoofdgaslei ding geleegd en het omleidings- net in werking gezet. De gemeente heeft voor infor matie haar eigen telefoonnum mer (0180 637777) extra be menst. stige woningbouw zal bestaan uit. de realisatie van levens- loopbestendige woningen voor ouderen. De leden van de CDA-fractie overleggen regel matig met vertegenwoordigers van de provincie en de tweede kamer om de gezamenlijke Zuidplasvisie en de toekomsti ge ontwikkeling in de Een dragtspolder en de Zuidplas polder in goede banen te helpen leiden. Zij roepen hun mederaadsleden van de overi ge fracties op om een soortge lijke handelwijze te gaan vol gen. brandweergarage in Moer- Naast een zwaar accent op de thema’s Veiligheid en Leefbaar heid bepleit de fractie van de SGP ervoor om te voorzien in de woonbehoefte van starters en inwoners met een zwakke positie op de woningmarkt. inhoud geeft. De sfeer waarin een en ander plaatsvindt komt volgens deze fractie het resul taat niet ten goede. Gemeente belangen is van oordeel dat Zevenhuizen/Moerkapelle in deze moeilijke tijden slechts kan overleven wanneer alle be trokkenen (Raad, College, amb tenaren en inwoners) samen werken aan de toekomst. De PvdA heeft de algemene beschouwingen in de vorm van een brief gegoten. Doordat de raad in meerderheid heeft be sloten om niet met het college maar met de leden van de raad onderling in discussie te gaan, kan de fractie haar standpunt niet mondeling aan Burge meester en Wethouders ken baar maken en heeft zij dit daarom in de vorm van een brief gedaan. De fractie van de Alle wethouders gaven een toelichting op de begroting, na- ^lat de raadsleden debatteer den over de begroting. Wet houder Zijderhand wees op het belang van het kunnen vol doen aan de woningbehoefte, zowel de huidige als die in de toekomst. De uitgangspunten hiervoor komen in het Volks huisvestingsplan. Komende week verschijnt een concept nota over het beleid voor de komende jaren. Zijderhand ken hoe de Eikenlaan eruit moet gaan zien. De schade had overi gens geen direct verband met de leeftijd of de vitaliteit van de bo men. De storm heeft met name schade toegebracht aan bomen Bij de behandeling van het the ma Gemeentelijke lasten stelde De Gooier (SGP) voor om een van 45.000 tot 60.000 euro uit de opbrengst van de verkoop van BNG aandelen te vinden forse discussies met de gebruiken om de verhoging van politie plaats over de aanstu- de OZB te beperken. Vervol- ring. Daarbij komen ook de be- gens diende de SGP drie amen- perkingen waar de politie mee te maken heeft ter sprake. De ze liggen onder meer op het gebied van de werving. Een aan tal leden van de raad heeft ste vige woorden over de situatie bij La Baraque gesproken. Aal- derink (WD): „De aansturing van de ambtelijke organisatie is inderdaad niet een zaak van de raad, maar is wel een zorg voor de raad.” Hij wees op het be lang van een goede bestuurlijke informatievoorziening. Bac (SGP) liet er geen twijfel over bestaan dat de situatie bij La dement werd aangenomen met Baraque hem totaal niet zinde. acht stemmen (PvdA, WD, „Kom met een overtuigend SGP) voor en zes stemmen sanctiebeleid.” De burgemees ter wees op een landelijke dis cussie over deze thema’s. Daar bij staat de politie sterk onder druk. „Ik wil graag met beide benen op de grond blijven staan wat de mogelijkheden be treft en ik ga niet mee met het uiten van spierballentaal.” Wes tendorp kondigde aan dat er op de volgende presentatie van de politie een geheel ander geluid dan voorheen te horen zal zijn. Afgelopen woensdagmiddag liet ik mijn hond uit in het Gouwe bos. De hond vond aan de kant van het pad een tak en begon prompt de bast te verwijderen. Plots een paar fietsers, een meisje en haar moeder met.in het zitje aan het stuur een peuter, de aanwezigheid van de tak en de hond, die deels de weg versperden, deden de vrouw mogelijk schrikken en vallen. Grote schrik voor een ieder, doch de schrik bleek ook de communicatie tussen de vrouw en mijn persoon onmogelijk te ZEVENHUIZEN - De Neder landse Naturisten Federatie (NFN) organiseert ook dit jaar de Oostpolderwijk. weer de Open Naturistische Zwemweek. Belangstellenden kunnen zo kennis maken met de naturistische zwemvereni gingen in hun omgeving. In het zwembad de Koornmolen in Zevenhuizen opent de zwem vereniging Puur Natuur zater dag 23 november om 16.30 uur haar deuren en blijft open tot 18.00 uur. Belangstellenden voor naturisme zijn welkom vrijblijvend en gratis een baan tje naakt te zwemmen en ken nis te maken met de vereniging. Voor meer informatie: n.p.n@hccnet.nl of Ook bij het plein aan de vijver www.npn.nfn.nl. van de Alpherwetering zijn ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - Na een bezoek van de sint aan Waddinxveen, is zater dag 23 november Zevenhuizen- Moerkapelle aan de beurt. Om 10.30 uur komt de Goedheilig- man aan, onder begeleiding van de Kleine Trompetter en artie sten van Circus Parazani zal hij via de Dorpsstraat arriveren op het Raadhuisplein in Moerka pelle. De Circus Pieten zullen Dat wordt een tapijt van bloemen aankomend voorjaar in (Foto: Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Geen vas te lessen, maar workshops volgen. Dat is nog eens iets anders, vinden ook de leerlin gen van het Coenecoop Col lege.Vorige week hadden zij de KEI-week op school. KEI staat voor Kreezy Ektif Impoet en hield met name in dat alle lessen in de middag uren plaatsmaakten voor leu ke, interessante en leerzame workshops. Leerlingen konden kiezen uit meer dan zeventig stuks, voor de meeste daarvan waren meer aanmeldingen dan plaats en moest er worden geloot. Een greep uit het aanbod: Afrikaans koken, street soc cer, instrumentenmaken, caba ret, starmaker, topmanager en nog veel meer. Ook was er soms een avond programma als een circusop- Door Walther Micke WADDINXVEEN - SGP stelde in de raadsvergadering voor de OZB in 2003 niet met 10,6 procent te laten stij gen, zoals het voorstel was van B&W. Deze verhoging ligt 6,3% boven het inflatiepercentage van 4,3%. De oplossing die de SGP aandraagt is een deel van de opbrengst van de verkoop van aandelen in het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten (BNG) te bestemmen ter bestrijding van de uit gaven op de begroting voor het komende jaar. Een soort gelijke handelwijze stelde de fractie voor om het gebruik van de tweede grijze vuilcontainer niet in rekening te brengen. WOENSDAG 20 NOVEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De WD wil twee jaar uittrek ken om een en ander in orde te krijgen. De leden van de CDA-fractie hebben hun algemene be schouwing de titel ’Betrokken en betrouwbaar’ meegegeven. Zij vinden dat de raad zich ac tiever tegenover het college moet opstellen en zich niet moet beperken tot het agen deren van de collegevoorstel len. Verder moeten de raadsle- stroomopwaarts bewegen met den onderling en met het college op een respectvolle en inhoudsvolle wijze debatteren en moeten persoonlijke intri ges buiten de vergaderingen blijven. Tegenover het motto ’Alles stroomt’ stellen de leden van de SGP-fractie als leus ’Geza menlijk stroomopwaarts’. Zij kiezen dus niet voor de mak- -

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 7