'1 Eerste Kamer bedreigt versterking positie huurder De Woonark, voor sfeer meer Ontdek de schitterende van laminaattegels Opknappen gebruikte meubelen loont moeite Gouwe Koerier Weekblad voor Waddinxveen ED REUSKEN Uw specialist in raam- bekleding. U vraagt en wij denken graag met u mee. cn JONGENEEL SILCO O 5 r 8 4 Je garantie voor jarenlang genot Quick*Step laminaattegels zijn zorgvuldig getest en van absolute topkwaliteit. We durven dan ook gerust 15 jaar garantie op de slijtbestendigheid te geven. Een vloer goed betegelen is een heel karwei. Tenzij u voor de Ouick’Step laminaattegels kiest. Deze unieke laminaattegel is enig in z'n soort en makkelijk te leggen dankzij het gepatenteerde Uniclic-systeem. Bijzonder snel heeft u een natuurgetrouwe tegelvloer die alle voordelen van Ouick’Step combineert met de slijtvastheid en de originele look van Living Surface. Hierdoor krijgt u een tegelvloer met een verrassend mooie en comfortabele oppervlaktestructuur die niet alleen zichtbaar is maar ook duidelijk voelbaar. Een tastbaar bewijs van vakmanschap. Uw specialist op het gebied van woninginrichting Een woonwinkel voor sfeer en meer, met meubelen, accessoires en goed advies. Nog maar drie maanden geleden openden Wemer en Dian Priem de Woonark in het voormalig pand van Europatuin Moons in Boskoop. Deze mensen zijn dolenthousiast over de constante stroom van nieuwsgierige bezoekers, over de positieve reacties van hun eerste klanten en natuurlijk over de naderende kerstperiode. Ze zijn vol ideeën en creati viteit. Redenen genoeg om snel een bezoek te brengen aan de Woonark! Er is altijd verse koffie en voor kinde ren is er een leuke speelhoek. natuurlijk een enorme ruimte en heel veel meubelen staan. Inmiddels is de winkel meer 'aangekleed'. U kunt bij de Woonark nu ook terecht voor een mooie plaid, lampen en wandklokken. Maar ook voor de details die het huis juist zo gezellig maken: kaarsen, een kandelaar, een vaas of mooie schaal. En wie zich wil laten inspireren voor Kerst, moet zeker een bezoek brengen aan de Woonark. We hebben groot se plannen." WOENSDAG 27 NOVEMBER 2002 Decoratie Decoratie in huis speelt een steeds grotere rol. Dat merk ten ook Wemer en Dian Priem. "Bij de opening hadden we vooral meubels in de winkel staan. Maar we merkten al snel dat we toch wat sfeer misten. We hebben hier Raadhuisweg 87 2811 HV Reeuwijk Tel. (0182) 30 06 31 Fax (0182) 39 96 20 info@esstoffering.nl www.esstoffering.nl Openingstijden: ma. gesloten, di.-do. 9.30 - 18.00, vri. 9.30 - 21.00 en za. 9.30 - 17.00 DE GRAAF PARTNER Heeft u onze verhuisbus al zien rijden? Cadeau voor Kerstkinderen Bent u op Eerste of Tweede Kerstdag geboren, dan heeft de Woonark voor u een extra Kerstcadeau. Als u uw legi timatie mee brengt en u bent een Kerstkind, dan ligt er (de gehele maand december!) een verrassing voor u klaar. Maar wacht niet te lang want op is op! Op de website van de Woonark vindt u altijd actuele ideeën, tips en bovendien aantrekkelijke acties. Kijk op www.de-woonark.nl. De Woonark vindt u in Boskoop, in het voormalige pand van Europatuin Moons. Adres: Rijneveld 86a. Telefoon 0172-404323. De winkel is geopend op donderdag, vrij dag en zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. Meubels Bij binnenkomst word je ongetwijfeld verrast door het enorme aanbod. Hier staan tafels en kasten in alle soorten en maten. Echt antiek, oude meubels maar ook nieuwe meubels die zijn gemaakt van oud hout (repro antiek). Een specialiteit van de Woonark zijn de dekenkisten waar in je onopvallend televisie appara tuur kunt opber gen. In de voor kant van de dekenkisten is een klep gemaakt met stoere, houten sluiting en in de kisten een binnenwerk voor de appara tuur. De televisie heeft zo een plaats op de decoratieve, nostal gische dekenkist terwijl de apparatuur en snoeren uit het zicht blijven. Maar ook vind je hier unieke kapstokken, compleet met een opbergruimte voor paraplu's of sjaals en mutsen. De kapstok en de bak zijn gemaakt op oude deuren, die als achterwand dienen. Er is zelfs een model met een oude raketmand eronder. Als kamerscherm heeft de Woonark oude Louvre deuren in verschillende maten en afwerkingen. Stijlvol en praktisch! U kunt ideeën en sfeer proeven. De winkel zal helemaal in Kerstsfeer zijn. Wemer en Dian hel pen u graag bij het creëren van uw per soonlijke Kerstsfeer en hebben speciale Kerstcadeau pakketten gemaakt. Denk bijvoorbeeld aan een mooie schaal, gedecoreerd met kaarsen en kerstver siering in feestelijke verpakking. Sfeeravonden De Woonark helpt u graag bij het versieren van uw huis voor Kerstmis en heeft bovendien leuke cadeauartikelen geselecteerd. Daarom organiseert de Woonark drie Sfeeravonden. Op 6, 13 en 20 december bent u van harte welkom in de Woonark. Van 18.00 tot 21.00 uur wordt u onthaald met een hapje en een drankje en klinkt er sfeervolle muziek, volop opdoen I (Foto: Liesbeth van der Vis) r f l Huis&Stijl www.sllco.nl Quick Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Waddinxveen De makers van interieurs doordacht tot in detail. Openingstijden: ma., di., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur PAGINA 21 Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmerlngen Alle mogelijkheden en ideeën vindt u natuurlijk ook in de showroom van Silco, Zuidkade 230 Waddinxveen of bel voor documentatie (0182) 61 68 78. stoel naar een stoffeerder brengt zal hij er wel een nieuw dekje op kunnen ma ken maar hij doet verder niets aan het frame. En meestal is dit ook wel aan onderhoud toe. Ook leren banken neem ik grondig onder handen. Wie een goede leren bank heeft gekocht zal merken dat het leer nog goed is maar dat op een zeker moment de binnen- vering doorzakt. Wij halen hier de bank uit elkaar en ver stevigen hem opnieuw. De bank kan dan als nieuw weer terug naar zijn eigenaar. Kas ten of ander houtwerk waar houtworm inzit wordt eerst behandeld en daarna opge knapt”.Veel meubels zijn het waard om te worden opge knapt en sommige ook niet. De Rijk komt graag langs voor een advies en zegt het ook eerlijk wanneer het te duur wordt voor een grondige op knapbeurt. Het vakmanschap van De Rijk is ook bekend bij de verzeke ringsmaatschappijen. „Ik doe ook taxaties. Niet alleen om een verzekeringswaarde te bepalen maar ook wanneer er schade is. Wanneer er kleine reparaties moeten gebeuren vraagt de maatschappij mij vaak om deze direct maar uit te voeren. Het is sneller voor de klant en goedkoper voor hen. Zo kun je op een simpele en onbureaucratische manier de mensen van dienst zijn.” De Meubelreparatiedienst is gevestigd aan de Coenecoop 348 in Waddinxveen.Telefo nisch is De Rijk bereikbaar op nummer 0182-618843 (Web site: www.meubelreparatie- dienst.nl). (KS) Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 Voor meer informatie en vragen bel: (0182) 61 62 38 (0182) 61 14 19 WADDINXVEEN/REGIO - De Meubelreparatiedienst van J.J.J. (Sjef) de Rijk voorziet dui delijk in een behoefte. Het gaat op dit moment echt be labberd in de verkoop van nieuwe meubelen. De consu ment zit op de portemonnee, het beursklimaat is slecht en zelfs grote meubelbedrijven gaan failliet of moeten vesti gingen sluiten om met de ove rige te kunnen overleven. Was een paar jaar terug het zondagse bezoek aan een meubelboulevard bijna nog een toeristisch uitje, waarbij je ideeën opdeed om je huis in te richten, dat is nu groten deels over. Mensen als De Rijk kunnen dat duidelijk merken. „Men laat liever een bank, stoel of kast opknappen om er nog een paar jaar van te genieten dan dat men nieuw koopt”, vertelt hij. „Voor mij is het een geluk dat het wat minder gaat in de meubel branche. Aan de ene kant ko men de particulieren bij mij voor reparatie en ook de meubelleveranciers weten in middels mijn deur te vinden. Veel meubels komen uit het buitenland en tijdens het transport wil er wel eens iets kapot gaan. Zo’n meubelstuk terugsturen naar de fabriek in het land van herkomst duurt te lang en er zijn verschillende bedrijven die mij dan vragen het meubel te repareren. De klant is dan sneller geholpen en het wordt uiteraard vak kundig gedaan.” De Rijk begon zeven jaar gele den voor zichzelf. Eerst twee dagen in de week, daarnaast deed hij chauffeurswerk. Hij volgde tevens een vakoplei- WONING PROJEKTSTOFFERING hier een soort klein apparte mentje met gezellige zit- en eethoek. De klanten kan ik daar op een goede manier ontvangen en omdat ik best wel heel wat uurtjes hier doorbreng is het ook fijn als je even huiselijk kunt zitten en eten.” Op de zolder liggen allerlei materialen opgeslagen. Ook lopen er twee poezen rond. „We hadden wat last van mui zen en die zijn nu wel weg.” Beneden staan verschillende stoelen, een bank en een an tieke kast die gerestaureerd moeten worden. „Het voor deel van mijn bedrijf is dat ik het hele proces van restaura tie doe. Wanneer iemand bij mij een stoel brengt werk ik hem helemaal af.Van de stof fering tot en met de reparatie van het frame. Wanneer je de Verzekeringen Hypotheken Pensioenen «Vastgoed Een hypotheek is maatwerk.' ving nooit eerder van Aedes zijn vernomen. Ook in het Lan delijk Overleg Huurders Ver huurders (LOHV), waar Aedes, IVBN, Vastgoed Belang en de Woonbond dit soort zaken met elkaar bespreken, is zulks niet eerder door Aedes naar voren gebracht. Volgens de Woonbond is het van het grootste belang de wetsvoorstellen voor zelfaan- gebrachte veranderingen, in de nieuwe artikelen 2I5 en 2I6, ongewijzigd te handhaven. Dit ‘klusrecht van huurders bete kent een fundamentele en zeer gewenste verandering van de rechtspositie van huurders. De wettelijke regeling spoort ove rigens vrijwel geheel met de voorbeeldregeling die Aedes en de Woonbond enige tijd gele den met elkaar zijn overeenge komen. Lees verder op pagina 3 van dit katern. Hypotheek adviseur GORDIJNEN Noordkade 92A Waddinxveen (in .pand Gebr. Bakker) ding Hout en Meubilering. Hij leerde daar niet alleen nog meer fijne kneepjes v^n het vak maar ook hoe je een ei gen bedrijf moet opbouwen. Van kinds af aan was het De Rijk al duidelijk dat hij de meubelindustrie in wilde.Toch ging dat niet vanzelf. Hij ging in de eerste instantie naar zee en reisde twee jaar de wereld, rond. Eenmaal aan wal werd hij monteur/chauffeur in de meubelindustrie en toen be gon het bloed weer te kriebe len. „Ik begon uiteindelijk in een garagebox en bouwde zo mijn klantenkring op. Drie jaar geleden kon ik dit pand op de Coenecoop betrekken en dat was een hele vooruitgang. Door de hoogte kon ik er een verdieping in maken”, ver telt De Rijk, „ja, ik hou van gezelligheid en daarom heb ik Dat is maar één van vele voordelen die wij onze relaties bieden VBO (^MAKELAAR LdSui Bezoekadres.' In winkelcentrum Zuidpfas Zuidplaslaan 426 428 2743 KE Waddinxveen Telefoon: (0182)622 388 Fax: (0182) 637 508 Email info@dgep.nl Homepage: wvAv.dgep.nl Door een lobby vanuit Aedes Vereniging van Woningcorpora ties dreigt de Eerste Kamer niet met de huidige wetsvoor stellen akkoord te gaan. Afwij zing van deze wetsvoorstellen staat volgens de Woonbond haaks op de in de regeringsno ta‘Mensen, wensen, wonen aan- gekondigde verbetering van de po-sitie van huurders en schaadt het vertrouwen van 3,2 miljoen hurende huishoudens. De Woonbond zou uitermate teleurgesteld zijn als de huidige wetsvoorstellen sneuvelen. De Woonbond beoordeelt de door Aedes geuite bezwaren als overtrokken en vergezocht. Kennelijk gaat elke wettelijke versterking van de rechtsposi tie van huurders Aedes te ver. De Woonbond is ook verbaasd over de lobby van Aedes, om dat dermate grote bezwaren in het zéér langdurige proces van voorbereiding van deze wetge- ^TAPIJT VINYL MARMOLEUM LAMINAAT PARKET ZONWERING GORDIJNEN PROJECTEN De Nederlandse Woonbond roept de leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal op om in te stemmen met de voorliggende wetsvoorstellen voor aanpassing van de huurwetgeving. Deze voorstellen betekenen namelijk een versterking van de positie van huurders die zelf verande ringen in hun woning willen aanbrengen en bieden huur ders bovendien mogelijkheden om huurverlaging af te dwingen als andere huurders van dezelfde verhuurder overlast veroorzaken. Sjef de Rijk in zijn meubelreparatiewerkplaats op Coe necoop.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21