Klassewerkers zitten te springen om werk B Landini Consort presenteert oude blokfluitmuziek WeWa krijgt geen steun in discussie over nestorschap Wientjens Films in Kreater: Een Luizenleven en Moulin Rouge r Dierencentrale Nederland Neel van Oosten naar een nieuwe tijd’ Beschonken automobilist Lezing ’Exodus, uittocht 0172 21 37 15 info@loo.nl Bed rijfsin braak Kaartavond Gouwe Rijders weer op Kerstfair rijdt op velgen ill «S Ml WOENSDAG 27 NOVEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 Goedkoop Afwisseling «J WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0181) 21 96 12 Op de donderdag en vrijdag Wordt u ook ziek van de stijging van uw ziektekostenpremie? Van onze ziektekostenpremies wordt u altijd beter! Bel ons voor een vrijblijvende offerte. VAN DER LQO VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN PENSIOENEN John Verbeek ADVIES BEMIDDELING WADDINXVEEN - Sommige verstandelijk gehandicapte mensen zouden het liefste de hele dag werken, weet Linda van den Berg, activiteitenleid ster bij Klassewerk, een instel ling waar verstandelijk gehan dicapten vijf dagen per week kunnen komen. „Werken geeft de mensen structuur en ei genwaarde. Ze willen zich graag op die manier nuttig voelen”, vertelt ze. En dus biedt Klassewerk deze men sen ook werk aan. Bijvoor beeld stroopwafels, kerstpak ketten of verbanddozen inpakken. Maar werk is er niet genoeg. Lang niet genoeg zelfs. En dus zoekt Klassewerk nieuwe opdrachtgevers. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN is dat anders. „Een kleedje borduren voor thuis doe je niet dag in dag uit. Bovendien geeft werken een verantwoor delijkheidsgevoel en sociale contacten. Ze kunnen thuis meepraten omdat vader, moe der of broer ook werkt. En ze leren samen met anderen te werken.” Het gebrek aan werkgevers speelt nu ongeveer anderhalf jaar.Was voor die tijd de groep niet groter dan dertig mensen, nu zijn het er zeven- acht mensen die niets anders kan dan werken. Ze willen niets anders en iets anders zou ook niet goed voor ze zijn.” En er is een groep die nauwelijks aan werken toe komt, door het gebrek eraan, terwijl die afwisseling zo goed zou zijn. Waar Klassewerkers zich ook voor kunnen inzetteri is het winkeltje. Een eigen ruimte in het gebouw waar spullen ver kocht kunnen worden. Daar zullen mensen nog verbaasd naar kunnen kijken, wat voor mooie spullen daar liggen.Van poppetjes tot kaarten en van vogelhuisjes tot kattenspeel- tjes. „Bedrijven kunnen eens langs komen om te zien wat alle mogelijkheden zijn.We hebben ook relatiegeschenken die we geheel verpakt kunnen afleveren. Zo maakten we laatst appelhuisjes, dat is een houten huisje waar je een ap pel in kunt hangen voor vogel tjes. Of kleine houten spelle tjes.” Het klinkt bijna als een smeekbede, maar zo is het misschien ook wel. Linda en haar collega’s en vrijwilligers hopen van harte dat meer be drijven werk willen bieden. „Bel ons gerust.” Voor meer informatie: Klassewerk, 0182- 619490 (Nico Hoogervorst). verhuist naar Montmarte in Pa rijs. Daar komt hij onder de in vloed van Toulouse Lautrec en begint te schrijven over het Pa- rijse nachtleven. Zo komt hij terecht in de wereld van sex en drugs en begint een gepassio neerde liefdesrelatie met het Onlangs verstuurde Klasse werk zo’n honderd bedrijven in en om Waddinxveen een brief met daarin de vraag om werk. Maar daar kwam geen enkele reactie op. „Terwijl we zoveel kunnen”, gaat Linda verder. „Doosjes vouwen, mai lings verzorgen, spullen tellen, inpakken, papier versnipperen, nietjes uit blaadjes halen, stempelen, en ga zo maar door. Misschien dat bedrijven niet weten wat wij allemaal voor ze kunnen betekenen.” Linda weet twee voorbeelden voor bedrijven om Klasse werk in te schakelen. „Het is goedkoper en bedrijven die nen een maatschappelijk doel.” De kosten liggen onge veer op twee cent per hande ling, in sommige gevallen wordt een totaalbedrag afge sproken. Overigens gaat het verdiende geld naar Klasse werk, die er weer materialen voor koopt. Bijvoorbeeld een naaimachine of een televisie. dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Leden en niet- leden zijn welkom. Na het kaar ten is er een prijsuitreiking. In schrijven kan bij Hotel, Café, Restaurant ’De Unie’ aan de Kerkweg- 'iost 226. mislukken als hij de hulp in roept van een stel tweederangs artiesten uit een vlooiencircus. Toegangsprijs 2,00 p. per soon. Vrijdag 6 december draait de film MOULIN ROUGE. Deze film gaat over een dichter die paradepaardje van een nacht club. Deze film begint om 20.00 uur en heeft een speelduur van 122 min. De toegangsprijs(incl. koffie/thee): is 5.00. Pas 65+/CJP: 4.00. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13 tel. 0182-614422 tig en dus is er meer vraag naar werk. Momenteel heeft Klassewerk twee vaste bedrij ven die Klassewerk regel matig inschakelt voor een klus. Maar genoeg is het nog lang niet. Vaak weten de leidsters niet of ze voor de dag of de week erna nog iets aan te bieden hebben.Van de vijf werkdagen, worden er nu maximaal twee gevuld met werken. „En dat is zo jam mer, dan missen onze men sen toch weer die structuur omdat je ze geen zekerheid kunt geven. We hebben zelfs een groep van ongeveer „Verstandelijk gehandicapte mensen hebben meer struc tuur nodig dan de meeste an deren”, legt Linda uit. „Met werk kunnen we dat geven. Alleen we zouden het liefste tegen onze mensen kunnen zeggen dat ze morgen en overmorgen wéér kunnen werken. Dat kan vaak niet. Sterker nog, we moeten soms tegen ze zeggen: ’ga niet zo hard’ want dan is al het werk binnen een halve dag af.” Na tuurlijk, er zijn genoeg andere bezigheden waar de Klasse werkers zich mee bezig hou den. Creatieve klussen vooral, als naaien, figuurzagen of vo gelhuisjes timmeren en kaar ten maken bijvoorbeeld.Toch cours Musica Antiqua 1996 van Brugge. Tevens is het ensemble prijswinnaar van het kamermu- ziekconccours 1997 van het Nederlands Impressariaat. Hun cd, A commodo de virtuosi, werd goed ontvangen. Op het programma staan vrij dag werken van Johannes Cico- nia, Adrian Willaert, Constanzo Festa, Vicenzo Ruffo, Giovanni Bassano, Jakob Obrecht, Hend- ricus Isaac, Jasquin des Prés en Gerard van Turnhout. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten a acht euro kun nen besteld worden bij Kre ater, Kerkstraat 13, telefoon 0182 614422. Houders van een 65+-pas, CJP of Krea-pas beta len zes euro. hieven juist het vingertje rich ting We Wa. WeWa vindt dat WD-fractie- voorzitter Wientjens, die als langste raadslid ook nestor is, te ver is gegaan in de toon van vragen stellen over de loods die wethouder Van der Torren op zijn erf bouwt. „Dat u vra- Een bedrijf loopt geen risico, zo verzekert Linda. „We zor gen natuurlijk wel dat we kwaliteit leveren. Alles gaat op een zorgvuldige en goede ma nier, je mag niet zien dat het werk door een verstandelijk gehandicapte is gemaakt. Hoe we dat doen? Bijvoorbeeld door handelingen klein te ma ken.” Tellen van pleisters is daarvan een goed voorbeeld. De Klassewerkers krijgen een A4tje met daarop tien afbeel dingen van pleisters. Eerst leg gen ze op elke afbeelding een pleister, dan stoppen ze de tien in een zakje. Een ander sealt de zakjes weer dicht. Of neem het inpakken van stroopwafels, de één haalt de zakjes met wafels uit de ver- pakkingsdoos, de ander stopt deze in een doosje en vouwt het dicht. De leidsters houden alles goed in de gaten en tel len of wegen vaak iets na. „Natuurlijk ligt het tempo hier wel wat lager, wat nor maal één iemand doet, daar zetten zich bij ons vier men sen voor in. Maar dat levert geen problemen op hoor, we hebben zeventig mensen die kunnen werken, dus we ver zetten een hoop met z’n al len.” WADDINXVEEN - In een be drijf aan de Coenecoop is inge broken tussen zaterdag 23 no vember 17.45 uur en zondag 24 november 20.30 uur. Men kwam het pand binnen door een ruit in te slaan. Uit het pand werd onder meer een ko pieermachine en een fax weg genomen. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad dinxveen organiseert donder dag 28 november haar traditio nele klaverjasavond. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaver jassen begint om 2Q. 15 uur.Tij- De programma’s van het trio omvat ongeveer zes eeuwen muziekgeschiedenis en bestaat uit vroege vocale muziek, zui ver instrumentale stukken en werken speciaal gecomponeerd voor drie blokfluiten, vanaf de middeleeuwen tot en met de twintigste eeuw. De ensembl- eleden volgden lessen bij be roemdheden als Paul Leen- houts, Benjamin Bagby en Barbara Thornton. Sedert 1996 heeft Landini Consort concer ten gegeven in het Netwerk Oude Muziek en op de belang rijkste podia in Nederland, Oostenrijk, Frankrijk, Spanje en België. De drie blokfluitisten VERMIST: Waddinxveen: Cy perse kater, wit op borst, buik en aan voeten, wit in snuit met bruine vlek op neus (Tweede Bloksweg). Cyperse poes met veel witte aftekeningen, verlam de staart, is hoogzwanger of heeft inmiddels kittens (Noor- deinde) GEVONDEN: Waddinxveen: Rode kat, vanaf kin naar wit front en witte voorpoten (Jan Dorrekenskade-West). Zwarte kat, wit befje, pluizige staart, kitten (Prunusstraat). Moerka- pelle: Rode kater, witte borst, voeten en staartpunt (Oogst- pad). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren: tel. 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op internet: www.dierencentrale.nl achtergrond houden. We heb ben in april met volle verstand gekozen voor onze nestor. Bo vendien stelde Wientjens deze vragen als fractievoorzitter.” Wientjes heeft de vragen over de loods als raadslid gesteld, zo meent ook de PCW, boven dien vindt de partij dat de ne stor zich niet structureel schuldig maakt aan wangedrag. „Wel hadden de vragen een beschuldigend vingertje. De vraag is of het zo moet. Pas op, wek geen verkeerde indruk”, aldus Bax (PCW). Ook het CDA adviseert Wientjens re kening te houden met het ge zag van beide rollen. „Het gaat toch om dezelfde persoon, daar moet u wel een beetje mee uitkijken.” De nestor zelf vindt een dis cussie niet nodig. „De rollen fractievoorzitter en nestor is appels met peren vergelijken. Het is uw goed recht om het niet eens te zijn met de toon zetting van onze vragen, maar de rol van nestor en raadslid hou ik heel goed gescheiden. Tot nu toe heb ik alleen maar complimentjes gekregen over de taken die ik binnen het ne- storschap heb vervuld”, sprak Wientjens. „Bij het stellen van de betreffende vragen, sprak ik bovendien namens de hele fractie. Het mag niet zo zijn dat ik dan beknot wordt of dat ik verkrampt moet reageren omdat ik ook nestor ben.” WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense kunstenares Neel van Oosten neemt na een on derbreking weer deel aan de Kerstfair in de Remonstrantse kerk (Zuidkade). Neel brengt een gevarieerde keuze uit aquarellen, etsen en zelfgete kende kaarten. De kerstfair is op 29 en 30 november. WADDINXVEEN - De politie hield op vrijdag 22 november rond 22.45 uur op de Kanaal dijk een 45-jarige automobilist uit Waddinxveen aan. Agenten troffen de man aan op het mo ment dat hij zijn auto probeer de uit een berm van Kanaaldijk te sturen. Dit lukte niet al te best temeer omdat de auto twee banden miste en hij op velgen reed. Agenten consta teerden alcoholgebruik en hiel den de man aan. Aan het bu reau werd van de verdachte een ademanalyse afgenomen. De uitslag was 985 ug/l. (limiet in het verkeer is 220 ug/l.) De politie maakt proces-verbaal op tegerj de verdacht!. WADDINXVEEN - Clémence Comte, Isabel Lehmann en Lara Morris vormen samen het Landini Consort, dat op vrijdag 29 november het tweede ka mermuziekconcert in de grote zaal van Kreater in de Kerk straat te Waddinxveen ver zorgt. Het drietal, afkomstig uit Duits land, Franrkijk en Israel, ont moette elkaar gedurende hun studietijd. Hun specifieke be langstelling voor muziek uit de veertiende, vijftiende en zes tiende eeuw bracht de ensem- bleleden ertoe in 1991 het Landini Consort te vormen. Francesco Landini was een Ita liaanse componist in de veer- kregen een eervolle vermelding tiende eeuw. op het Internationale Con- gen hebt gesteld is prima. Maar we zijn heel erg geschrokken van het aantal suggestieve vra gen. U hebt als nestor een voorbeeldfunctie, u moet zich altijd realiseren hoe dat wordt vertaald”, sprak WeWa-raads- lid Peereboom. De partij wilde een discussie, niet om een an dere nestor te zoeken, maar om duidelijk te maken dat een nestor ook in de raad verant woordelijkheden heeft. „In on ze optiek is er met het stellen van de vragen over deze loods iets verkeerd gegaan.” Maar andere partijen spraken niet met dezelfde beschuldi gende taal over Wientjens. Van Hoek (PvdA) hief eerder het vingertje richting WeWa en sprak van het ontnemen van de vrijheid van meningsuiting in dit geval. „Nooit en te nim mer mogen regels worden op gesteld om deze vrijheid van meningsuiting af te nemen. Ook niet als de persoon te vens een andere functie heeft.” Van Hoek ziet de actie van WeWa als een publiciteits stunt en als een stuk wrevel tussen WeWa en Wientjes dat in de vorige raadsperiode ont stond. „Jullie beschermen de eigen wethouder.” Daar kon D66- fractievoorzitter zich bij aan sluiten, hij vindt elk woord over deze kwestie eigenlijk al te veel. Toch zei hij: „Laten we persoonlijke belangen op de WADDINXVEEN - Mysticus en beeldend kunstenaar Eize E. de Vries uit Deventer geeft zondag I december een lezing over de ontwikkelingsgeschie denis van de mensheid vanaf voorhistorische tijden. Ooit was er een tijd waarin alle de- len van het leven één onlosma kelijk geheel vormden. In die tijd, die door alle oude religies omschreven wordt als het Gouden Tijdperk, wandelden de mensen met God. Nu leven we in een tijd waarin alles ge fragmenteerd is tot een ver warde kluwen van delen die nog nauwelijks enige samen hang vertonen. Daniel om schreef zo’n tijdperk van ijzer en leem, het tijdperk waarin al les dat opgebouwd is vanuit egoïsme, wankelt en instort. In het Oosten wordt dit tijdperk de Kali-Yuga genoemd, het tijd perk van Kali. De lezing, die de naam ’Exodus, uittocht naar een nieuwe tijd’ heeft is tot stand gekomen door diepgaand onderzoek en zelfstudie uit ar cheologische vondsten, vert alingen uit het Hebreeuws en geleide inzichten. De lezing wordt gehouden in de Remon strantse kerkje (Zuidkade 59). Aanvang is om 13.30 uur. Kos ten 7 euro.Voor opgave en info: Agné Kalf 0172-212635. Het liefste zouden de verstandelijk gehandicapte mensen bij Klassewerk elke dag werken, maar dan moeten er wel bedrijven zijn die werk voor ze hebben. (Foto. Liesbeth van derVis.) WADDINXVEEN - Kreater draait woensdagmiddag 4 de cember de kinderfilm Een Lui- zeleven. In deze film probeert de mier Flip zijn kolonie te red den van een gulzige bende sprinkhanen onder leiding van Hopper. Flip’s pogingen lijken te WADDINXVEEN - WeWa kreeg weinig bijval van andere partijen in de discussie die ze opende over de verantwoor delijkheden van de nestor. Wel geven sommige partijen nestor Wientjens een tip mee om zorgvuldig om te gaan met vraagstelling. Andere partijen WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS -A

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 27