Wereldwinkel viert feest Eerst criteria op tafel, dan starten met verruiming sluitingstijden Snel (weer) weg! Compeer heeft compleet vernieuwd interieur Kaarsjesavond en kerstshow bij Van Berkesteijn Wooncultuur sfeerbeeld dat aansluit bij het recent gereed gekomen nieuwe Landhuis. In de eerste treffen we kerstaccessoire uit bossen en besneeuwde dalen. In de tweede is er gekozen voor de combinatie van rood, wit en grijs. Op het plein treft de be zoeker bijzondere woonacces soires aan. Met name de boom vol collectoritems van mondge- blazen glazen, uit Duitsland af komstige ornamenten is het thema wit en zilver aangevuld met bordeaux rode accenten. Leden van harmonie Concordia brengen kerstmuziek ten geho re. In originele kostuums wor den liederen uit A Chrismtan Carol gezongen, een productie de Kanaaidijk 44. Diverse verenigingen hebben behoefte aan seniorenplatform Gemeente presenteert conceptnota vrijwilligersbeleid Kreatieve Kunst/ Kerstconcert Kerstmarkt Urker Mannen Politie houdt drie verdachten Bijeenkomst voor mensen Opbrengst rommelmarkt Ensemble, Jan Vayne en orkest in Jeugddienst Van Beynum St Janskerk van inbraak aan Inloopochtend stomapatiënten met beroerte Hoe diep kun je zing(k)en? [V bij Van Beynum Bedrijfswagens WEEKBLADVOOR WADDINXVEEN (0181) 21 96 12 "V WOENSDAG 27 NOVEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 (Foto: Liesbeth van der Vis.) Bedritfiwaa«n» Burg, van Reenensingel 117, Gouda www.vanbeynum.nl UITSLUITEND VOOR. BEZORGKLACHTEN ringsgroep vrijwilligerswerk worden opge richt, evenals een vrijwilligers gemeente 22.700 euro in. Voor de totstandkoming van het voor stel zijn vele organisaties die werken met vrijwilligers door middel van een enquête ge hoord. Op 7 december, de dag van de vrijwilliger, zal de gemeen te nog een presentatie geven. De conceptnota ligt vier weken ter inzage. een brombakfiets. Deze fun geerde als opslag en trans portmiddel, en werd op ver schillende locaties gestald. Pas in 1984 kwam daar een oplossing voor, toen ruimte vrij kwam bij het voormalig benzinestation aan het Konin gin Wilhelminaplein. Daar zou de Wereldwinkel tot 1997 ge vestigd blijven. Omdat de toestand van het pand op een gegeven mo ment te wensen overliet, werd de gemeente om een verbouwing gevraagd. Een technisch ambtenaar kwam kijken en constateerde dat er weinig meer aan te doen was en dat het beter was om uit te kijken naar een andere lo catie. Toen kwam Albert Heijn in beeld, ’s Lands grootste krui denier wilde graag ruimte be schikbaar stellen. Hanny Glas beek, vrijwilliger bij de wereldwinkel, is daar nog ben nu onze eigen trend watchers, die in de gaten houden welke producten er op dit moment in de markt zijn. Daardoor hopen we in de toekomst de omzet te vergroten, wat dit jaar al gro tendeels gelukt is.Verder blij ven we ons ideaal nastreven, al weten we dat zoiets eigen lijk onmogelijk is. Het zou fantastisch zijn als alle win kels hun producten inkopen uit derde wereldlanden en daarmee net zo worden als de Wereldwinkel.” De Wereldwinkel is aangeslo ten bij de Landelijke Vereni ging van Wereldwinkels, die ruim 300 vestigingen telt. Hanny Glasbeek: „Geef geen geld, maar koop onze pro ducten. De Stichting wil ar moede in ontwikkelingslan den structureel bestrijden door de verkoop van produc ten uit die landen. Het gaat dan met name om landen als Afrika, Azië en Zuid-Ame- rika. Zij leveren ons vooral levensmiddelen en kunst nijverheid.Voor die pro ducten wordt een goede prijs betaald aan de produ centen, die daardoor een redelijk bestaan kunnen opbouwen.” WADDINXVEEN - Na vijf da gen verbouwen is slagerij Peter Compeer op 15 november weer open gegaan. „We hebben echt volledig verbouwd”, vertelt Peter Compeer tevreden. „Een heel Bel voor meer informatie of het maken van een afspraak: 0182 - 647 480. beter presenteren”, aldus Com peer. Ja, het was tijd voor een verbouwing, vertelt de slager. „De toonbank was echt niet meer van deze tijd. Van het een kwam het ander, we eindigden ZEVENHUIZEN - Op I de cember vindt in de hervormde kerk een jeugddienst plaats. Deze start om 19.00 uur met als voorganger Ds.Van Walsum uit Zoetermeer. Het thema is ’Twijfelaar of geloofsheld’. Mu zikale medewerking wordt ver leend door de jeugddienstband uit Zevenhuizen. Door Carlo Willemsen WADDINXVEEN - De We reldwinkel vierde vorige week feest rondom het vijfja rige ’inwonen’ in het huis van Albert Heijn aan het Konin gin Wilhelminaplein. Speciaal voor die gelegenheid werd een gratis jubileumkrant uit gebracht, waarin uitgebreid aandacht werd gevestigd op het belang van de Wereldwin kel. In 1980 werd de Wereldwin kel in Waddinxveen opge richt. Dat begon op het Coe- necoopcollege en was een initiatief van Warry Schuur man, leraar kennis geestelijk leven. Samen met 15 leerlin gen begon hij elke 14 dagen op de markt producten te verkopen van SOS-Wereld- handel, nu bekend als Fair Trade Organisatie. Een eigen vestiging had de organisatie nog niet, het enige dat ’de groep Schuurman’ bezat was In onze gespecialiseerde werkplaats staat een team van vakmensen klaar voor snelle service en onderhoud aan uw Volkswagen Bedrijfswagen. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. steeds erg blij mee: „Zij heb ben ons heel goed geholpen. Ze wisten dat onze winkel niet om hoge omzetten draait, dus lieten ze ons voor een vriendelijke huur binnen. Sinds we hier zitten zijn de bezoekersaantallen verdub beld.” De Wereldwinkel bestaat ge heel uit vrijwilligers. Zo’n 40 mensen stoppen een hoop tijd en werk in het runnen van de winkel. De opzet is in de loop der jaren wel een beetje veranderd. „In het be gin was de boodschap belang rijken dan het product verko pen”, aldus Glasbeek, „nu gaat dat gelijk op. We hebben natuurlijk verwachtingen ge schapen bij de derde wereld landen, dus er moet wel wat verkocht worden. Andersom geldt ook dat zij kwaliteit moeten leveren. We zijn in de loop der jaren ook marktge- voeliger geworden. We heb- Op de donderdag en vrijdag r 7 BEDRIJFSWAGENS GOUDA - Het bekende Urker Mannen Ensemble en de pianist Jan Vayne geven onder leiding van dirigent Pieter Jan Leusink maandag 16 december, aanvang 20.00 uur een Kerstconcert in de Grote- of St. Janskerk in Gouda. Een ensemble bestaan de uit twaalf zangers, pianist Jan Vayne, het barokorkest The Netherlands Bach Collegium en de harpiste Anke Anderson staan garant voor een bijzon der concert. Tijdens het con cert zal het Urker Mannen En semble haar nieuwste CD Stille Nacht presenteren. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Burger Boek en Kantoor, Dorpsstraat 39 in Waddinxveen. Het is mogelijk telefonisch kaarten te reserve ren: 0525-684819 of via inter net: www.urkermannenensem- ble.nl Het idee voor een verbouwing begon met de toonbank, van het één kwam het ander en zo we-d het hele interieur aangepast. (Foto: Liesbeth van derVïs.) GOUDA/WADDINXVEEN - De politie hield op donderdag 21 november rond 00.35 uur op het Van Bergen Ijzendoorn- park in Gouda, drie mannen van 19,22 en 23 jaar en afkom stig uitWaddinxveen en Gouda aan. De mannen verplaatsen zich in een auto. Zowel de auto als de drie waren kort daar voor gesignaleerd bij een in braak in een bedrijf aan de Marconiestraat. Na het vernie len van een ruit werd daar een computer gestolen. Een getuige zette de politie op het spoor. Bij hun aanhouding werd de computer niet meer aangetrof fen. De drie zijn ingesloten. De politie stelt een nader onder zoek in. nieuw interieur, aangepast aan deze tijd.” Hij vertelt over de toonbank, waar nu veel meer in past. „We maken veel zelf, we werken echt ambachtelijk. Nu kunnen we onze producten veel gestoken ten aanzien van het seniorenbeleid in Waddinx veen. Bij beide instellingen leeft de wens om een beleidsover leg te organiseren waarbij alle instellingen worden betrokken die zich op een of andere wijze inzetten voor senioren in Wad dinxveen. De gemeente geeft de voorkeur aan een beleids overleg alleen met de drie ou derenbonden. De ouderenbon den en Stichting Waddinxveens Welzijnswerk vinden dit over leg te smal. Woensdagavond sprak een flink aantal afgevaar digden van verenigingen die di rect of indirect met het oude renwerk te maken hebben over dit onderwerp. Naar de mening van de aanwe zigen moet een seniorenraad zich bezighouden met het kri tisch volgen van beleidsontwik kelingen ten behoeve van voorzieningen en regelingen voor senioren: gevraagd en on- WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen heeft een con ceptnota voor vrijwilligersbeleid opgesteld. Daarin stelt ze voor een bedrag van 45.000 euro be schikbaar te stellen voor vrijwilli- getallen kunnen worden ge- gers. Hiervan moet een stimule- noemd over hoeveel levens- ringsgroep Waddinxveens loopbestendige woningen er in Waddinxveen zijn en hoeveel er nodig zijn, is een kwalijke zaak. De aanwezigen hebben grote belangstelling voor een breed seniorenplatform. Hoe de organisatie hiervan moet worden ingevuld komt tijdens een bijeenkomst in februari 2003 aan de orde. (A.B.) WADDINXVEEN - Horeca en bezoekers zullen langer moeten wachten op de verruiming van sluitingstijden van 2.00 naar 3.00 uur. De commissie Veiligheid en Bestuurlij ke Zaken wil eerst criteria op tafel hebben waaraan een geslaagde proef moet voldoen. Nu staat de start voor ja nuari gepland, maar een criterialijstje komt niet eerder dan half januari, zo verwacht burgemeester Jonkman met als gevolg een vertraging voor de start. REGIO - Op de eerste donder dag van de maand is er een In loopochtend voor stomapa tiënten (en eventueel andere betrokkenen) in het Groene Hart Ziekenhuis. Namens de Nederlandse Stomavereniging ’Harry Bacon’ wil o.a. Marja Woutersen (ervaringsdeskun dige) graag met patiënten pra ten. De eerstvolgende in loopochtend is op donderdag 5 december, tussen 10.00 en 12.00 uur, op de polikliniek van de Bleulandlocatie, balie I, Bleulandweg 10, van het Groe ne Hart Ziekenhuis te Gouda. Folders met documentatie over stoma’s en het leven met een stoma zijn daar ook be schikbaar. Voor meer informa tie: Marja Woutersen, 0180- 318580, 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. De proef houdt in dat café’s een uur langer open mogen blijven. Het laatste uur is een cooling down periode waarin geen nieu we bezoekers mogen worden toegelaten, of in dat uur alcohol wordt geschonken is aan de café- eigenaar. Doel is het beperken van de overlast doordat cafégan gers gespreid naar huis gaan. De kritiek op het ontbreken van deze criteria kwam van nagenoeg alle partijen. Zo verwoordde CDA-fractievoorzitter Neutel: „Ik mis een doel in het voorstel. Nu lijkt het erop alsof de horeca ook gewoon extra omzet kan draaien door een uur langer open te zijn. We missen heldere criteria.” WeWa voegde daar nog een woordje aan toe en wil meetbare criteria, ook voor de horeca zelf. WeWa-raadslid Peereboom: „Bovendien stel ik voor halver wege het eerste jaar ook een soort evaluatie te houden, zodat je de proef nog kunt bijsturen.” Burgemeester Jonkman lichtte de commissie toe dat het college al wel wat criteria heeft opgesteld, maar dat nog contact gezocht REGIO - De Nederlandse CVA- vereniging ’Samen Verder’ ZH, af deling Gouda organiseert op za terdag 30 novembera van 10.30 - 12.30 uur in verpleeghuis Bloe- mendaal (Livingstonelaan 54 te Gouda) een bijeenkomst voor belangstellenden die te maken hebben met een beroerte. Deze aanwezigen worden in twee groepen verdeeld. Een groep met CVA-getroffenen en één met partners. Aanmelden voor de gratis bijeenkomst mevrouw FR Moret-Patoir, tel. 0182-559103. WADDINXVEEN - Vocaal en semble Acht de Présence brengt al sinds 1996 populaire muziek ten gehore in de regio. De groep zingt a capella, wat betekent dat muziek gemaakt wordt met alleen de stem als instrument. Op korte termijn is het ensemble op zoek naar een lage bas. Deze zal in elk geval tot het volgende optreden, dat voor medio 2004 gepland is, de zeven overige leden een goede vocale basis mogen bieden. Ben je dus voorzien van een mooie lage stem én heb je tijd en zin om één avond in de week (bij voorkeur de maandagavond) het repertoire voor dat optre den in te studeren, bel dan even op 0182-532229 of 0182- 534778. gevraagd commentaar kunnen leveren op de ontwikkelingen voor senioren: het zelfstandig ontwikkelen van beleidsadvie zen en het afstemmen van voorzieningen voor de doel groep. Verschillende praktische kanten kwamen nu al ter spra ke, zoals de bouw van senio renwoningen in de komende jaren, het verbeteren van de straten en wegen die in veel gevallen moeilijk of onbegaan baar zijn voor rollators of inva lidenwagens. Het feit dat geen wordt met gemeenten die dezelf de proef hebben, zoals Gouda, om criteria op te vragen. „Na tuurlijk gaat een aantal criteria over overlast. Hoe ontwikkelt zich het aantal politiemeldingen en het aantal overtredingen? Is er extra tijd om handhaving en con trole toe te passen?”, aldus Jonk man. De suggestie van Peere boom (WeWa) om tussentijds bij te kunnen sturen, leek Jonkman een goed idee en neemt het voorstel mee naar het college. „Ik hoop in de commissie van januari terug te komen met een lijstje van criteria”, antwoordde de bur gemeester op de dringende vraag van commissieleden. „Ik wil ze namelijk eerst bespreken met politie en bewoners en horeca.” Eerder dan de criteria op tafel lig gen, willen de commissieleden niet beginnen met de proef om sluitingstijden van de horeca te verruimen van 2.00 naar 3.00 uur. „Zonder criteria is het voor stel echt te vroeg”, concludeerde WD-fractievoorzitterWientjens. „We moeten echt een beeld heb ben voor we starten”, zei ook PCW-fractievoorzitter Bax. welke in de week na de kaars jesavonden in Waddinxveen worden uitgevoerd. De Wad- dinxveense Kunstkring ver zorgt een expositie met als ti tel: kerstmis in de kunst. Doorlopend is er een koffie- en theetafel met koude en warme lekkernijen en natuurlijk zijn er die dertig kerstbomen in dertig verschillende stijlen. De kaarsjesavonden zijn op de weekdagen (2 t/m 6 december) van 15.00 tot 21.00 uur, op de zaterdagen (30 november en 7 december) vanaf 10.00 uur en op de zondagen (I en 8 de cember) vanaf 12.00 uur. Van Berkesteijn Wooncultuur zit op WADDINXVEEN - De sfeer beelden van Kerstmis komen weer te voorschijn bij Van Ber kesteijn Wooncultuur. De be faamde kaarsjesavonden zijn dit jaar van maandag 2 tot en met 8 december, elke dag worden om 15.00 uur tweeduizend kaarsjes aangestoken. Samen met de zaterdag en zondag vooraf en achteraf duurt de kerstshow negen dagen, de voorbereidingen daarvoor zijn vijf weken geleden al gestart. Hoe kan het weer anders en mooier dan vorig jaar? Dat is de vraag die Hugo van Berkes teijn zich stelde. Anders is de presentatie binnen de muren van een groot skidorp en het y WADDINXVEEN - De rom melmarkt die stichting De Gouwebloem hield op zaterdag 26 oktober heeft een netto be drag opgeleverd van 2.964,04. Dit bedrag komt ge heel ten goede aan het werk van de Gouwebloem. De Gou webloem is een stichting die zich nuttig wil maken voor ge handicapten en chronisch zie ken in de gemeente Waddinx veen. De deelnemers die bij de Gouwebloem staan ingeschre ven ontvangen met hun ver jaardag een attentie, met Kerst is er een kerstmiddag en het voorjaar hebben zij een dag tocht. De Gouwebloem werkt zonder subsidie van gemeente en overheidsinstellingen. met een heel nieuw interieur.” Elke week heeft Compeer wel nieuwe producten. Maar natuur lijk heeft hij de populaire vlees soorten ook altijd in het vizier. „Spare ribs bijvoorbeeld, die zijn erg populair. En onze rookwor sten ook, zeker nu de winter voor de deur staat en de stamp pottentijd is aangebroken. Maar het recept hou ik geheim!” Wie voor gemak kiest, kan ook voor een complete stamppot bij Compeer terecht. „Zelfgemaak te, pure stamppot zonder con serveringsmiddelen”, voegt Compeer daar aan toe. Ook ver koopt hij andere kant en klare gerechten. Compeer gokt op pu bliek dat van lekker eten houdt. „De ene dag een gehaktbal, de andere dag een speciaal stukje vlees bijvoorbeeld. Dat hoeft niet altijd duur te zijn hoor”, licht hij toe. „Mensen moeten hier voor elke dag wat kunnen halen.”Trots is hij op zijn eigen gemaakte ham en rookvlees. „Dat is echt smul len, iedereen moet dat een keer geproefd hebben.” MOERKAPELLE - Deelnemers van 'Rondje Kunst Moerkapelle’ houden zaterdag 30 november een Kreatieve Kunst/Kerstmarkt van 16.00- 21.00 uur in en rond om Atelier Galerie Artistique (Kerkewater). In een sfeervolle omgeving zijn de kunstenaars binnen en buiten de galerie aan wezig, waar hun kunst wordt tentoongesteld en ook te koop is. Er is keramiek met Ikabana, et sen en aquarellen, maskers, beel den, zijdeschilderijen, pastelteke ningen, boekbindwerk en bloemsierkunst.Tevens wordt de kunstkalender van deze deelne mers gepresenteerd.Voor kinde ren is er een gezellige beesten boel (met echte dieren), een grabbelton en zij kunnen een kerststukje maken. Er zijn ook bedrijven en verenigingen met diverse artikelen en bij een kerstmarkt horen natuurlijk ook chocolademelk, glühwein en heerlijke vergebakken oliebollen. Het Kinderkoor ’Levi’ uit Zeven huizen geeft ook een aantal op tredens. De Wereldwinkel begon in 1980 met een brombakfiets, inmiddels is de winkel al weer vijf jaar gevestigd in de Al bert Heijn aan het KW plein WADDINXVEEN - De ge meenteraad heeft op 27 juni de nota Ouderenbeleid aangeno men. Dit hield onder meer in dat het Ouderenplatform werd opgeheven. De commissie Wel zijn, Educatie en Zorg heeft wel opgemerkt dat de raad aandacht dient te besteden aan de wenselijkheid van een pro fessionele ouderenwerker; in houd geven aan participatie van ouderen na opheffing van het Ouderenplatform; een visie te ontwikkelen op de volks huisvesting in verband met de vergrijzing; uitvoering van het beleidsplan van het collectief Vraagafhankelijk Vervoer en evaluatie van de nota in april/mei 2003. Samenwerkingsverband Oude renorganisaties Waddinxveen (SWO, bestaande uit de drie ouderenbonden) en Stichting Waddinxveens Welzijnswerk hebben de koppen bij elkaar vacaturebank. Ook moet er een collectieve WA- en ongevallen verzekering voor de ongeveer zesduizend vrijwilligers worden afgesloten. Tevens wordt de vrijwilligersprijs in het leven geroepen. Dit bedrag wordt deels opgebracht uit sub sidies vanuit het ministerie van VWS en de provincie, zelf legt de 1 t-r ;i

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 29