Leefbaarheid- Prijsuitreiking, video en vervolg subsidie voor vanWadd’ LekkeR Moerkapelle 0, KOM ER IS KIIKEN! Dorpskern Omleiding Zevenhuizen stap dichterbij Voorlichtingsavond rondom overlijden Door Lotte Hartman WADDINXVEEN - Begrafenis ondernemer Chris de Vries uit Waddinxveen heeft in zijn veer tigjarige loopbaan vaak ervaren dat bij een sterfgeval niets of te lijk diner. Er zijn leuke prijzen te weinig is geregeld, omdat praten winnen. Voor inschrijving: tel. Rob 06-53763370 0172- 218948 of Leen 06-13626885. Holland International veranderd in World of TUI 3d-kaarten Rommelmarkt De Paddestoel omtrent Automobiliste belandt met auto en trailer in de sloot nieuwe bomen Inbraak op klaarlichte dag Inspraak bewoners Kerstkoppel marathon Statiegeld voor bedrijven die kiezen voor duurzaam- Transport bedrijf onderscheiden Winnende lotnummers Hoge noot(d) loterij Concordia heidsmaatregelen maken tijdens kindermiddag Fracties tevreden over evaluatie Wijk- en Buurtbeheer Donaties Verkoop videobanden gestart Op vrijdag 29 november komen Sinterklaas en Zwarte Piet op de Waddinxveense markt. Voor ieder kind natuurlijk wat lekkers. Maar voor u, mevrouw/mijnheer, is er wel iets heel bijzonders, want: Er worden waardebonnen uitgedeeld die u kunt besteden op de markt. De markt bewijst op deze manier weer eens...: Voor echt veel voordeel moet je op de markt zijn! Deze waardebonnen-regen duurt voort... want ook op vrijdag 6, 13 en 20 december regent het waardebonnen. Dit is niet normaal meer! De hele maand feestmarkt! ïSJk 881 WOENSDAG 27 NOVEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 33 WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethou- theken, bibliotheken, bejaarden hulp, sportvoorzieningen of cul turele centra. Ook initiatieven die leiden tot versterking van zorg, veiligheid, mobiliteit, recreatie en andere voorzieningen voor klei ne kernen passen in dit kader. De bestuurster week uit voor drie fietsers en kwam daardoor in de zachte berm te recht. (Foto: Uesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - De verkoop van vi deobanden ’Wadd’ lekkeR! Gastronomie aan de Gouwe’ is gestart.Voor acht euro is deze te koop bij Shell Boonstoppel (Juliana van Stolberglaan) en Rabobank Gouwezoom (Kerkweg Oost). De film laat in twintig minuten een impressie zien van het festival. goed is dan kan de verdere ont wikkeling worden uitgebouwd. Een ieder heeft er het volste vertrouwen in dat de opzet zal lukken. Mensen in de buiten dienst moeten het gezicht zijn van het wijk- en buurtbeheer en dat geldt ook voor de mensen die de kar gaan trekken. Het is belangrijk, aldus de wethouder, dat dit project slaagt. (A.B.) WADDINXVEEN - Internatio- Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. maar door.” Ook klantvriende lijkheid staat met de wijziging nog hoger in het vaandel. „We willen mensen een goed gevoel geven als ze bij ons binnen ko men. We kijken naar elke wens van de klant. Willen ze iets dat nog niet in de boekjes staat, dan zetten we ons honderd procent in om dat toch voor elkaar te krijgen. Het gidsenaanbod is dan wel hetzelfde gebleven, daar naast hebben we ruimere moge lijkheden. Bijvoorbeeld speciale reizen als golfvakanties of fiets- e WADDINXVEEN - Een 39-jari- ge automobiliste uit Boskoop is afgelopen zaterdag met haar auto en paardentrailer in de sloot beland. De vrouw reed op de Piasweg vanuit de rich ting Zevenhuizen richting de 1 het water. De paardentrailer was leeg, de vrouw kon onge deerd zelf uit de auto komen. De brandweer kwam ter plaat se met twee bergingsauto’s om zowel de auto als de trailer uit het water te halen. WADDINXVEEN - De drie eerste prijs winnaars van de verlote Gouwe Duka ten (Wadd LekkeR) konden zaterdag 23 november hun prijs in ontvangst nemen. N. Donners, C. van Wilgen en G. Los kregen een proefabonnement ter waar de van 137,50 euro van golfbaan IJssel- weide bestaande uit 4 golflessen, I baan- les, 3 maanden vrij gebruik van oefenfaciliteiten, I golfclub en I putter en I ballenkaart én het videoverslag van Wadd’ lekkeR! Alle overige winnaars kregen hun prijs, een step en de video, thuisbezorgd. Kort geleden zijn de leden van het orga nisatiecomité weer bijeen geweest om te brainstormen over een mogelijk vervolg op het zo succesvolle Wadd’ lekkeR! Unaniem is men van mening dat Wadd’ lekkeR! ook volgend jaar een grote kans van slagen heeft. En dus gaan zij de uit daging aan om voor de tweede keer een Direct na de publicaties via de diverse media omtrent toekenning van donaties, ontving de Stichting Service Waddinx veen (SSW) per e-mail tientallen verzoe ken om het aanvraagformulier toe te sturen. Met behulp van dit formulier geeft de aanvrager juist die informatie die relevant is voor de stichting om een weloverwogen besluit te kunnen nemen. De eerste verzoeken (RTW-radio, St.Vic- torparochie, SC Antilope, MV Concordia en C.V.V. Be Fair) zijn geheel of gedeelte lijk gehonoreerd. Andere aanvraagformu lieren moeten nog worden ingediend. Overigens ontvingen de verenigingen die het organisatiecomité tijdens Wadd’ lek keR! behulpzaam waren, al eerder een donatie. Waddinxveense verenigingen of stichtingen die ook aanspraak willen ma ken op een bijdrage van de SSW, kunnen dus een verzoek via het aanvraagformu lier van de Stichting Service Waddinx veen indienen. Dit formulier is op te vra gen bij Erik van den Noort, e-mail: waddlekker@waddinxveen.net WADDINXVEEN - Op klaar lichte dag van maandag 25 no vember werd er ingebroken in een woning aan het Koningin Wilhelminaplein. Om binnen te komen werd een niet afgeslo ten deur geopend. Uit de wo ning zijn sieraden gestolen. De politie stelt een nader onder zoek in. In de tweede tranche zijn in to taal 18 aanvragen behandeld uit 13 verschillende gemeenten. In deze tranche waren alle gebieden vertegenwoordigd, waarvan het merendeel uit de Rijn- en Gou- westreek en de Waarden. Net als in de eerste tranche werd meer subsidie gevraagd (bijna 1,5 mil joen euro) dan kan worden gege ven. Een groot deel van de aan vragen is voor jeugdvoorzieningen en de herin richting van de openbare ruimte. De overige aanvragen omvatten culturele projecten (subsidiebij- drage dorpshuizen), sport en re creatie (renovatie van sportvoor zieningen, aanleg skatevoorziening) en zorgvoor zieningen. vakantie in het Waddenzeege bied.” Sommige vakanties kun nen ineens een trend worden, zo ervaren medewerkers van World of TUI. „Hebben ze een documentaire gezien, willen ze er dat zelfde jaar nog naar toe. Wij proberen dat dan te rege len.” Overigens zijn in zestien landen reisbureaus onder de zelfde naam te vinden, World of TUI is daarmee een Europese onderneming. Daarbij horen de zelfde kleuren die dus ook in de Waddinxveense vestiging terug WADDINXVEEN - De notaris trok zaterdag 23 november de winnende lotnummers voor de Hoge Noot(d) loterij die ge houden werd door muz. ver. Concordia ten behoeve van de nieuwbouwplannen. De win nende nummers van de reis- cheques twv van respectievelijk 500,250 en 150 euro zijn: 2463, 0209, 2977. Vijftig cadeaubon nen twv 20 euro zijn gevallen op de lotnummers: 0085,0230, 0257, 0625, 0677, 0797, 0840, 0905, 0964, 1287, 1304, 1304, 1476, 1483, 1769, 1836, 1891, 1957, 1985, 2035, 2064, 2367, 2373, 2452, 2499, 3067, 3186, 3189, 3292, 3300, 3815, 3840, 4033, 4815, 4948, 5519, 5580, 5704, 5754, 5806, 5816, 5885, 6186, 6300, 6330, 6499, 7004, 7042,70517077 Vijftig cadeaubonnen twv 10 euro zijn gevallen op de lot nummers: 0029, 0876, 0884, 0889, 1235, 1306, 1417, 1516, 1710, 1719, 1722, 1775, 1828, 2266, 2383, 2394, 2591, 2761, 2799,2814, 2895,2898,2973, 3152, 3392, 3430, 3591, 3692, 3723, 3752, 3844, 3978, 4618, 5017, 5021, 5067, 51 17, 5140, 5194, 5365, 5476, 5510, 5573, 5822, 5870, 5886, 6183, 6824, 6934,7105 manege, toen zij moest uitwij ken voor drie fietsers die naast elkaar reden. Ze kwam met twee rechterwielen in de berm en probeerde tevergeefs weer terug te sturen. Ze kwam niet meer op de weg en belandde in groots Waddinxveens gastronomisch en entertainend evenement te organiseren en wel op 27 en 28 juni. bekijken op welke manier ver der zal worden gegaan. Op een vraag of de coördinator ook nog bevoegdheden krijgt, zei Dijksterhuis dat hij dat graag zou willen, maar voordat dat be reikt is er ook een weg moet worden gegaan langs verschil lende instanties.Ten aanzien van de aan te stellen coördinator zei Dijksterhuis het niet aan te dur ven nu al een projectleider in vaste dienst te benoemen. Ver schillende fracties zijn het met deze zienswijze niet eens en lie ten dat ook duidelijk merken. Het moet wel iemand zijn die in Waddinxveen kent is en niet ie mand van buiten. Volgens Dijk sterhuis moet de gemeente ac tief bezig zijn en het draagvlak bevorderen. Maar als de start WADDINXVEEN - Buurtcen trum De Boog organiseert een Kerstkoppel marathon op za terdag 14 december. Het kla verjassen begint om 10.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Er worden twaalf ronden ge speeld. Het inschrijfgeld is 17,50 euro per persoon inclu sief een kopje koffie met koek, een lunchpakket en een heer- WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel houdt op 25 januari weer een rommelmarkt. Het huren van een tafel kost 3.00. Aan melden kan bij Anita Noorlan- ders willen bedrijven die zich op Trudy vd Coenecoop 3 vestigen en aan be paalde energienormen voldoen, een statiegeldregeling bieden. Deze regeling moet bedrijven sti muleren voor duurzame opties van energielevering te kiezen. Een optie om aan de energienormen te voldoen is het plaatsen van PV- taliteit van kleine kernen duur zaam in stand te houden door fi nanciële bijdragen te geve om de Het terugloop van het voorzieningen niveau te voorkomen. Het kan daarbij gaan om randvoorwaar den te bieden om winkelvoorzie ningen of medische, sociale en panelen op het bedrijfsdak. De statiegeldregeling houdt in dat een bedrijf minder voor de grond betaalt indien er meer wordt ge daan aan het verlagen van de energieprestatie en verduurza men van de geplande bebouwing. Het bureau KEMA verwacht dat een bedrijf de investering in duurzaamheidmaatregelen bin nen twaalf jaar terugverdient. MOERKAPELLE - Gedeputeerde Staten stelt een bedrag van bijna 66.000 euro beschikbaar voor Moerkapelle Dorpskern. Dit bedrag is toegekend in het kader van leef- baarheidsubsidie Kleine Kernen, waarvoor in totaal 500.000 euro beschikbaar is gesteld voor zeventien aan vragen. Bij de aanvragen is vooral gekeken naar maatre gelen die de leefbaarheid bevorderen. nu ook hun verantwoordelijk heid pakken zijn we eruit. Ver geet niet dat dit project een belangrijk onderdeel is van A12 Vernieuwd op weg.” De ’Al2 vernieuwd op weg’ is een project van Rijkswaters taat, stadsgewest Haaglanden en provincie Zuid-holland en het veiligheidsproject van Rail- infrabeheer. Het voorziet in de aanleg van grafenisondernemer, dan vind ik dat best Wat ik wil is dat mensen ruimt van tevoren nadenken over hetgeen er moet gebeuren als ze er niet meer zijn. Als dat niet gebeurt ontstaan rond het verdriet van de familie nog tal van onzekerheden en kunnen daardoor fouten worden ge maakt Leg één keer alles vast schrijf wensen op, maak desge wenst een testament, regel machtigingen en andere zaken.” De Vries: „Wij willen dat de fa milie rond en na het overlijden, ondanks vaak heel groot ver driet een goede, warme herinne ring aan die periode overhoudt Dat die familie weet dat hun dierbare overleden met respect is behandeld en dat zijn of haar wensen tot in de puntjes zijn uit gevoerd. Wij doen daar onze ui terste best voor maar als het praten over de dood altijd is weggestopt omdat niemand er over wilde praten, dan kan het heel moeilijk worden. Daarom die voorlichtingsavond. Ik wil het zoveel mogelijk mensen, zeker ook jongeren, graag zelf een keer heel duidelijk vertellen.” gelijkvloerse spoorwegover gangen zoveel mogelijk op te heffen, dan wel ongelijkvloers te maken. Daarmee wordt de veiligheid en doorstroming op het spoor aanzienlijk verbeterd en wordt ook een eind ge maakt aan lange wachttijden voor de gesloten spoorweg overgangen. Door al deze projecten wordt de bereikbaarheid in de regio structureel verbeterd. Het project N2I9, omleiding Ze venhuizen vormt hierin een be langrijke schakel. Met deze extra middelen is de realisatie een stuk dichterbij gebracht. Wel wordt van ande re partijen - rijk, gemeenten en bedrijfsleven - verwacht dat zij ook zullen meewerken aan het afdekken van het resterende tekort. der, tel: 617669 en Berg, tel: 614715. WADDINXVEEN - Bewoners van de Groensvoorde krijgen begin 2003 de mogelijkheid om hun wensen kenbaar te maken omtrent de aanleg van nieuwe bomen, nadat onlangs 23 es doorns zijn gekapt. Pas na over leg met de buurt neemt de ge meente een definitief besluit over het soort en aantal bo men voor herplant. De es doorns aan de Groensvoorde moesten met een spoedproce dure worden gekapt in verband met afsterving. Om schade en ongevallen te voorkomen, vond de kap eerder plaats dan dat er een herplantingsplan klaarlag. De gemeente denkt zelf aan een doorlopende laanbeplan- ting. Hoeveel bomen daarvoor nodig zijn, is nog niet bekend omdat dat afhangt van het soort boom. WADDINXVEEN - Tijdens de kindermiddag (iedere woens dag van 13.30 tot 15.00 uur) is vanaf heden gelegenheid om 3d-kaarten te maken. Dit is voor De entree is 0.60 en voor niet-leden 0.80 (inclusief drinken en een snoepje). De Paddestoel zit aan de Lijster besstraat 18. Aanmelden kan bij Marjo van Leeuwen, tel: 611650. De winnende lotnummers zijn bekend bij onderstaande deel nemende winkeliers of via www.xs4all.nl/~renmul. De trekkingslijsten hangen ook op de weekmarkt op 29 novem ber. De deelnemende winke liers zijn: Fixet de Bas, Passa- fleur, Rianne Mode, Deftig-Heftig,Verzijl Sport, Son- neveld, Gulle Bottelier, Lichtpa- viljoen, Music Shop, Sjaak Note- boom, Cafetaria Bulldog, Slagerij v.d. Pijl, Juwelier Spruy- tenburg, Klein ortopedische schoenen, Snackbar het oude Dorp, Bastiaans Oogoptiek, Frans Versluis fietsen, Verkleij Planten, Berkesteijn Wooncen- trum, Toerkoop, Faunaland Hoodie, Verweij Verzekeringen, Vlaaierie, Plusmarkt Rijnart. over de dood een taboe was en menigmaal nog steeds is. Hij geeft op 11 december een voor- lichtingsvond in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) hierover. De Vries Uitvaartver zorging beschikt over een folder met achttien belangrijke punten die bij een overlijden aan de or de komen, waarin ruimte is voor persoonlijke gegevens en die een indicatie geeft van de begrafenis kosten. Daarnaast is er een boekwerkje, waarin dieper op di verse aspecten wordt ingegaan en waarin naast een wilsbeschik- alle kinderen vanaf 9 jaar. king een groot aantal rouwtek- sten en dankbetuigingen voor advertenties voorkomen. Het lijkt bijna een premature vorm van klantenbinding maar van dat beeld wil De Vries me teen af. „Als mensen na het lezen en invullen van mijn brochure la ter kiezen voor een andere be spits- of plusstroken tussen Zoetermeer en Gouda en maakt het mogelijk de twee bestaande en verouderde aan sluitingen Zevenhuizen en Waddinxveen te vervangen door één moderne nieuwe aansluiting Zevenhuizen/Wad- dinxveen. Hierop moet de om leiding Zevenhuizen aansluiten. Het project van Railinfrabe- heer heeft als doel bestaande Doelstelling van de regeling leef- baarheidsubsidie Kleine Kernen naai Transportbedrijf M. Mooy is de sociale samenhang in en vi- B.V uit Waddinxveen is zater dag 23 november door de Ka mer van Koophandel Rotter dam onderscheiden, transportbedrijf met name op het gebied van groenten en fruit bestaat 50 jaar, oud-direc- teur en oprichter de heer M. Mooy nam op deze dag ook af- culturele voorzieningen voor de scheid en tevens werd het kleine kernen te behouden. Dit nieuwe bedrijfscomplex geo- zijn bijvoorbeeld huisartsen, apo- pend. De onderscheiding be staat uit een schaal met pen ning en een oorkonde. te vinden zijn. „We hebben nu een moderner jasje, gekleurder, levendiger, frisser.” Een verbou wing sluit de eigenaar niet uit, maar dan moeten wel eerst de centrumplannen van de ge meente duidelijk zijn. Afgelopen zaterdag werd een open dag gehouden, toen al lag de eerste gids voor vakanties in 2003 op de plank. „Voor wie nu al een zomervakantie wil boe ken. Uiteraard komen er nog veel meer gidsen binnen, de ko mende maanden.” WADDINXVEEN - Tijdens de vergadering van de commissie Ruimte en Milieu werd de evalu atie van Wijk- en buurtbeheer behandeld. De heer Slootjes sprak daarbij namens het pilot project in Zuid en betuigde me de namens de inwoners zijn te vredenheid over de huidige gang van zaken. Ook de fracties be tuigden hun tevredenheid over deze uitgebreide evaluatie. Wel was er kritiek op het feit dat de aan te stellen projectleider niet in vaste dienst wordt benoemd, maar zal worden gedetacheerd. Dit wat losse dienstverband kan aanleiding zijn tot problemen als de projectleider ziek zou wor den. De PvdA vroeg hoe het college zich opstelt ten opzichte van het wijk- en buurtbeheer. Is het college afwachtend of wil het besturend optreden? Wethou der Dijksterhuis antwoordde dat het college voltallig achter dit project staat. In de Oostpol- derwijk en wijk Zuid is al een zekere infrastructuur en de eer ste opzet is geslaagd. Het is nu Terwijl de eerste drie prijswinnaars van Wadd’LekkeR 2002 hun prijzen kwamen halen, is de organisatie al weer bezig met plannen maken voor een vervolg in 2003. (Foto: Uesbeth van der Vis.) ZEVENHUIZEN/REGIO - Met de toevoeging van 6,3 miljoen euro aan het budget voor de nieuwe omleidingsweg N2I9 hebben Provinciale Staten (PS) de omleiding Zevenhuizen een stap dichterbij gebracht. Een amendement hierover werd met algemene stemmen aange nomen. Aanleiding voor het project is de grote verkeers druk in de kern van Zevenhui zen en de bereikbaarheid van de bouwlocatie Nesselande. De weg verbindt de A12 en de A20 en vormt nu een onge wenst alternatief voor de be reikbaarheid van de Haagse en Rotterdamse regio. Gedeputeerde Rinus Houtman is blij met deze onverwachte steun uit PS. „Ik geef eerlijk toe dat ik me de afgelopen periode een beetje zorgen heb gemaakt over dit project. Iedereen on derstreept de noodzaak van de omleiding. De financiële dekking is hier mee bijna rond.Als de partners WADDINXVEEN - Misschien was het u al opgevallen dat het voormalige Holland Internation al reisbureau in de Passage een wat andere uitstraling had ge kregen. Reden is de naamsver andering van Holland Interna tional in World of TUI. „We bieden nog steeds hetzelfde aan, maar dan met iets andere aan dachtspunten. Zo laten we nu duidelijker weten dat we vakan ties en reizen bij heel veel orga nisaties boeken. Bijvoorbeeld bij Arke, Sudtours.Vrij uit en ga zo F F 7

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 33