Groeneweg schiet weinig op met punt in Moordrecht Bridgeteam naar hoofdklasse Wisselend succes Korbisteams Zilver voor Van de Leur Eenvoudige winst G.team Be Fair Waddinxveense schakers intern en extern Keukens tegen alles-moet-weg prijzen in Woerden. De Lange en Wisgerhof op recordjacht Winst in streekderby voor volleybaldames Herstel van Brons en zilver voor Zevenhuizense Winst voor ttv Kwiek Rolling’90 leden halen Schoonrijdster naar A Klasse Stand sjoelers Van Bommel ijsclub bijeen danstesten Moerkapelle Lx.. k iv' PAGINA 39 WOENSDAG 27 NOVEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De Mandemakers - - I ^9» (Foto: Liesbeth van der Vis.) Moordrecht en Waddinxveen. (Archief Liesbeth van der Vis.) 9 WADDINXVEEN - Tijdens de twee competitieronde van het zaalseizoen leed Korbis I een toch wel onverwachte en dus verrassende nederlaag tegen All Ready. In Zierikzee trok het achttal van trainer-coach Ro nald Pieck met 10-9 aan het kortste eind. Korbis 2 hield aan het duel met ADO 3 een 15-15 gelijkspel over. Tegenover de krappe 9-8 overwinning van Korbis 3 op DVS 2 stond de 9- 10 nederlaag van Korbis 5 tegen WION 10. De A-junioren lever den een uitstekende prestatie. Tijdens het veldseizoen verloor de Al nog kansloos van RWA. Ditmaal wisten de A-junioren het team uit Rhoon wel te vet eerste plaats maakt Moord recht zich voorlopig geen illu sies. Die is na de 3-1 overwin ning op Dilettant vast in handen van het Rotterdamse Duivesteijn, dat wordt, ge traind door Ronald Ouwen- dijk, voorheen trainer bij Groep D: dames Versteeg- Gui- kema, dames Fransen-Petit en bridgepaar Timmermans-Hou- welingen. wordt aangevoerd door Erik Hennink van het derde. Daarop volgen vier spelers van het eer- ste:Van Os, Philipse.Van Putten, W.Hennink. Daarna Van der Born van het tweede, N.Dannis van het derde, Van der Haven van het tweede,Van Nieukerke en A.Hennink van het eerste. Van de vaste spelers van het eerste zijn Ronald Dannis en Hans van Woudenberg betrek kelijk dicht in de buurt, maar Barthold Jansen, die dit jaar de interne competitie niet mee doet, maakt daarmee niet veel punten en staat op een plaats, die voor hem veel te laag is. Opstellingen: Moordrecht: De Lange, Verstoep, Tensen, Vink, Eisberg (Souisay), Daniel Mati- tahatiwen (Michael Matitahati- wen), Donker, Prive, Arjan Overeijnder, Kasbergen, De WADDINXVEEN - Verona van de Leur was de enige turnster die bij de wereldkampioen schappen toestelturnen in het Hongaarse Debrecen vier hal ve finales haalde, maar daarna ging het fout voor de 16-jarige turnster uit Waddinxveen. Op brug en balk werd zij door een Bij Maridemakers Keukens in Woerden wordt tijdelijk (woensdag, donderdag en vrijdag) een alles-of- niets-verkoop van showroomkeukens georganiseerd. Met kortingen die op kunnen lopen tot wel 70 (zeventig!) procent en met een aantal modellen die zelfs tegen ELK AANNEMELIJK BOD weg mogen. Hierbij zijn ook enkele modellen van SIEMATIC en POGGENPOHL. De directie van Mandemakers Keukens laat weten dat deze verkoop niet bedoeld is voor de handelaren, maar dat uitsluitend PARTICULIEREN deze keukens kunnen aanschaffen. Het adres van deze alles-moet-weg verkoop is: Finse Golf 2 (langs de A12), Woerden. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND. WADDINXVEEN - De stand van de Waddinxveense sjoelers is als volgt: Klasse A: I. Andre van Gemeren (I4I0 punten). 2. Dick Dros (I386 punten). 3. Kees Kuipers 1343 punten). 4. Jan Kersbergen (I340 punten). 5. Frans Bouwmeester (I336 punten). Klasse B: I. Pascal van Gils 1340 punten). Klasse C: I Bas Koppenaal (I2I9 punten). Klasse D: ICor van Gils I 125 punten). deelster Van Erk dat alle speel sters konden aanvallen en niet echt in gevaar kwamen en met 25-22 werd de winst in de twee de set een feit Door zeer sterk serveren aan de kant van Keu kencentrum Be Fair maakte Nes- selande in de derde set geen en kele kans en werd met 25-10 aan de kant gezet Coach de Ridder wisselde in de vierde set Jac queline v.d. Ruit en Jolanda Claas sen in het veld op de middenkant en de volle puntenwinst werd niet meer uit handen gegeven. Bij een 20-22 achterstand kwam de vechtersaard van Keukencen trum Be Fair boven en werd er met gedecideerd spel een einde gemaakt aan het sprankje hoop van Nesselande. Met 25-22 wer den 5 volle punten binnenge haald door Be Fair en zijn zij op weg naar betere tijden. slaan. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar uiteinde lijk trok de Al aan het langste einde: 10-9. In een aantrekkelijk duel won de Cl volkomen ver diend met 11 -5 van Dalto uit Driebergen. De beide E-teams deden goede zaken door hun wedstrijden met respectievelijk 6-2 en I -0 van Oranje Wit en Sporting Delta te winnen. De FI is bezig aan een goede reeks wedstrijden. Na drie speelron des is de FI ongeslagen koplo per en heeft een doelsaldo van twintig voor en één tegen. Za terdag had de Fl geen enkele moeite met Ten Donck. Er werd met 7-0 van de ploeg uit Rid derkerk gewonnen. ningen een nederlaag met een punt verschil. Zo te zien kan het derde uit de gevarenzone blijven. Het vierde speelt vierde klasse en kan niet degraderen. Met een stevige nederlaag en een gelijk spel heeft het nog niet veel laten zien. In de interne bekercompetitie is de tweede ronde begonnen met een vijftal partijen. Jan van der Born, Nico Dannis, Hennie de Roodt,Wim van Os en Ton Bronk plaatsten zich voor de derde ronde. Maar Jaap Smit (van het vierde) had Wim van Os omstreeks de eerste tijd- contro-le zowat in de tang en V blokken met kleine kansjes. Maar doelman Wouter de ploeg hield in die periode op de been. Langzaam maar zeker kreeg Be Fair kansen wat halverwege de eerste helft resulteerde in doelpunten. Ook nu was het weer de makkelijk scorende Kevin die de ban brak. Nog voor rust bleek dat KRV inder- WADDINXVEEN - Mieneke van der Lans-Bunnik (58) behaalde vrijdag 22 november een gouden medaille op de wedstrijden Oud Hollands Schoontijden die op de Deventer Ijsbaan werd verre den. Van der Lans-Bunnik zwiert al een tijdje mee in de B klasse, waar ze tot dusver niet verder kwam dan een tweede plaats. Met het behalen van de eerste plaats kan ze nu eindelijk naar de zo felbegeerde A klasse promo veren. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxvener Barry van Bommel, die niet was genomi neerd voor de Goudse sport- manverkiezing, behaalde tijdens de wereldkampioenschappen jiu jitsu in Punte del Este in Uruquay een bronzen medaille. Van Bommel, die zijn sport be oefent bij de Goudse sport school Den Edel, deed dit sa men met Ron Soechit op het onderdeel duo-system voor mannen. Hij behaalde tevens zilver samen met Angelique Poort als mixed duo. WADDINXVEEN - Na I2 ron den is er in de interne compe titie enige tekening in de strijd. Erik Hennink staat al enige we ken op de eerste plaats. Of hij kampioen wordt? Daar zullen meer ervaren schakers graag een stokje voor steken. Het eerste staat in de eerste klasse van de RSB met een gelijk spel en een gewonnen wedstrijd niet slecht. Het tweede heeft in de tweede klasse een over-win- ning en twee zware nederlagen en kan het moeilijk krijgen. Het derde heeft vorige week zijn derde wedstrijd gespeeld. Dat werd na twee nette overwin- geleverd dit weekeinde. Op de 300 meter reed Jimme een nieuw algemeen clubrecord in 27,89. Rik deed daar 28,44 sec. over, ook al een verbetering van het oude record uit I998. De 500 meter schaatste Jimmy in 43,90 en Rik in 43,98, voor bei den bijna 2,5 seconde onder hun persoonlijke record. Roos je Glasbeek haalde op de 300 en 500 mtr een pesoonlijk re cord met respectievelijk 34,90 en 56,68 sec. Bauke Wiersma wist zijn PR op de 500 mtr aan te scherpen met 51,33, Jetske Wiersma deed daar 48,14 over. Remco Mocking haalde een persoonlijk record op de 500 mtr met 48,82 sec. val uitgeschakeld. Op sprong eindigde Van de Leur als zeven de met 9.187 punt. De Wad dinxveense turnster maakte al les goed op de laatste wedstrijddag. Na de Spaanse Elena Gomez veroverde Vero na van de Leur ondanks een misstap het zilver op het on derdeel vloer. De puntentallen waren resp. 9.487 en 9.350. Nooit eerder veroverde een Nederlandse turnster een me daille op dit onderdeel.Vrijdag avond was Verona van de Leur in het jaarlijkse sportgala uitge roepen tot sportvrouw van Gouda. ZEVENHUIZEN - De Zeven- huizensche Ijsclub houdt op vrijdag I3 december de jaar vergadering in eetcafe De Roerdomp aan de Rotte. Aan vang 20 uur. Bij de bestuursver kiezing zijn Klaas Verweij.W. van Dorp en A. Eindhoven aftre dend en herkiesbaar. Tegenkan didaten kunnen bij de secreta ris Jan van de Broek worden ingediend. Na de rondvraag heeft het traditionele dobbelen plaats. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag heeft het G.team van Be Fair zijn koppositie weer eens benadrukt door een een voudige overwinning op het Katwijkse KRV. In tegenstelling tot de eerdere weken was het team weer op volle oorlogs sterkte begonnen. KRV, vooraf als makkie bestempeld, kwam onverwacht goed uit de start- Van de Leur behaalde als eerste Nederlandse turnster een medaille op het onderdeel vloer. WADDINXVEEN - Jimmy de Lange en Rik Wisgerhof van schaatsclub De Gouwestreek hebben weer goede prestaties liet zich onnodig in een aftrek- schaak loodsen, dat de dame kostte. Einde illlusies. Einde ook aan de hoop van WSV om in het bekertoernooi van de RSB iets te bereiken: een uitwed strijd tegen het sterke Hille- gersberg, dat zojuist uit de KNSB naar de RSB gedegra deerd was, liep uit op een gelijk spel. Dus vluggeren en dat pak te uit in het voordeel van de gastheren. Overigens zijn er vijf achttallen naar de RSB terugge degradeerd, zodat er in alle klassen versterkte degradatie nodig is, behalve uiteraard in de vierde klasse. De ranglijst mes Hinssen Philip. Groep C: dames de Leeuw-Postma, bridgepaar Poor-Huisman en bridgepaar Doeswijk-Doeswijk. strijd tegen Moordrecht de in breng van de linkerspits Rik van Yperen (geblesseerd) en verdediger Marco Terpstra (vakantie). Echter ook trainer Piet de Jong van Moordrecht miste enkele basisspelers zo als Paul Overeijnder en Si- moes Lekatompessy. Beiden waren geblesseerd. Jan Willem Tensen, Bauke Vink en de klei ne motor op het middenveld Rob Donker waren wel van de partij. Moordrecht kende in de streekderby op sportpark ’t -Lage een prima start. Na tien minuten be- kroonde Marnix MOERKAPELLE - Twintig van de 22 dansers van Rolling ‘90 zijn geslaagd voor hun danstest. De testen werden afgelopen weekend afgenomen door de NRB (Nederlandse Rolschaats Bond). De namen. Test I: Rona Dijkema, Lizzy Quick, Mariotte Vonk, Ingrid Oskam, Claudia Jonker, Emily van ’t Wout, Co lette Kamp, Elja Kamp, Lindsey en Valerie Krijgsman en het paar Mark Bakker en Iris Dijke ma. Test 2: Rona Dijkema, Lizzy Quick, Emily van’t Wout, Clau dia Jonker, Mariotte Vonk, Ingrid Oskam, en Mark Bakker met Iris Dijkema. Met de het beha- len van deze testen mogen de ze sporters ook op de (inter)nationale wedstrijden uitkomen. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werd in Waddinxveen de streekderby tegen het reser veteam van Zevenhuizen ge speeld. Na een aantal teleurstel lende uitwedstrijden was Keukencentrum Be Fair gebrand om deze (pas tweede) thuiswed strijd de winst te pakken. Coach De Ridder stelde uiteindelijk op: Yvonne van Erk, Merel de Best, Angela Hunink, Eva Tuik, Sandra v.d. Berg en Christa v.d. Starre. Gemotiveerd begonnen zij aan de eerste set en al snel worp het enthousiasme zijn vruchten af. Met veel herrie gaven zij Nesse lande geen kans om in hun spel te komen en wonnen zij met 25- 22 de eerste set. Monique Swets werd in de tweede set gewisseld voor Angela Hunink en ook deze combinatie bleek de juiste. Met gevarieerd spel zorgde spelver- Joode, Groeneweg: Haan, Mau rice van Vliet, Peter Zijder- hand, Eindhoven, Crielaard, Stuurman, Kevin Zijderhand, Wijnveldt (Van Leeuwen), Maurice Eckhardt, Van Dam (Dennis van Vliet), Leon van Vliet (Michael van Yperen). WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van ttv Kwiek heeft opnieuw gewonnen. De thuiswedstrijd tegen TOGB-4 (Berkel en Rodenrijs) werd met 8-2 door Kwiek gewonnen. Enigszins geholpen door de te genstander, die met twee spelers kwam opdagen, startte Kwiek met een 3-0 voorsprong. Wim van Wageningen en Ronald Ver- boon wonnen hun enkelspelen en samen ook het dubbelspel. Kees Vos won één partij. In de eerste klasse van de regionale competitie Holland-West kan Kwiek het kampioenschap nor maal gesproken niet meer ont gaan. In de laatste wedstrijd, uit tegen het Warmondse Steeds Vooruit-1moet het voor Kwiek mogelijk zijn om opponent DHC-2 (Delft) voor te blijven. daad een maat te klein was want door doelpunten van Ke vin en Renee liep Be Fair mak kelijk weg naar een 6-0 rust stand. de tweede helft gaf hetzelfde beeld aan. Goed com bineren, veel kansen en een hechte verdediging. De eind stand kwam op 9-0. Volgende week staat de topper tegen Ba- rendrecht op het programma. I Kasbergen Stuyfzand-Houdijk en het bridgepaar v.d. Kraats-v.d. Nieuwendijk. Groep C: Bridge paar v.d Stelt-Veldhuizen, echt paar Herfst en de dames Ben- schop-v.d. Velde. Groep D: Bridgepaar Stam-Wineke, bridgepaar Wagemakers-van Ringelenstein en de dames van Buuren-de Jong. Donderdagavond: Groep A: he ren Duppen-Kok, heren van Ewijk-Wegman en de heren van Oudshoorn-v.d. Pol. Groep B: dames van Delft-Luiten, heren v.d. Meerschaut-Smits en de da- WADDINXVEEN - In de za- terdag-competitie wacht de voetbalclub Be Fair, die in de derde klasse uitkomt, nog steeds op de eerste overwin ning. Ook de uitwedstrijd tegen Rohda’76 in Bodegraven ging met l-O verloren. Floreant speelde in Ouderkerk aan den IJssel met l-l gelijk tegen Spi rit, Bergambacht won met 3-I van Siveo.Verrassend was de I- 5 zege van Soccer Boys op WK. Be Fair liet veel kansen onbenut. Rob den Adel kreeg tweemaal geel (dus rood). Na zijn verwijdering trapte de Waddinxveense doelman Van Schoneveld de bal tegen Bode graver Uithol aan waarna deze in eigen doel verdween. Moerkapelle herstelde zich en won op een bijveld in Noord- wijkerhout met 2-5 van WSB. Bij de blauwwitten was Dennis Jager weer van de partij. Moer kapelle nam de leiding door een doelpunt van Peter Paul Breedijk. Op aangeven van Alex Hertog scoorde Rob van Leeu wen 0-2. Uit een vrije trap werd het I-2, maar vijf minuten voor de rust zorgde Rob van Leeuwen voor I-3. Na de pau ze werd het na balverlies 2-3, maar daarna besliste Moerka pelle de wedstrijd. Eerst scoor de Robin Reigwein uit een voorzet van Rob van Leeuwen en vervolgens maakte de voor Breedijk ingevallen Lennaert Visser er 2-5 van. In het zondagvoetbal versloeg WSE in Waddinxveen Alphen met 2-0. Beide doelpunten werden gescoord door Guido Hack. Michael Berhane, die na zijn blessure weer van de partij was, miste een strafschop. De bestuursleden Andre Moons en Fred Bijl, die maandagavond in de jaarvergadering aftraden, blijven tot het einde van het seizoen de zaken afhandelen. Een commissie van vier perso nen gaat op zoek naar geschik te opvolgers. Ben Stukart ver trekt aan het einde van het seizoen als trainer van WSE. In de vijfde klasse won koplo per Kamerik, dat verdedigend was ingesteld, met l-O van Waddinxveen. Voor volgend weekeinde is een beker- en in haalprogramma samengesteld. Op zondag I december speelt WSE tegen Floreant (wedstrijd van de week) en gaat Waddinx veen op bezoek bij Stolwijk. Groeneweg krijgt in Zevenhui zen het Rotterdamse Swift Boys op visite. Ingelast is ook de wedstrijd TAW-Moerkapel- le. De wedstrijd WSE-Floreant wordt hervat in de 26e minuut met de stand I -0. De wedstrijd werd een paar weken terug wegens storm gestaakt. die Groeneweg her en der laat liggen werken nadelig. Vooral als ploegen als SVS en SMV/Hillegersberg en het aloude VOC plotseling wel gaan winnen. Groeneweg miste in de wed- Door Bert Hertog MOORDRECHT - Redelijk tevreden oogden Groeneweg na het l-l gelijkspel tegen Moordrecht. Maar nadat de overige uitslagen in de vierde klasse F bekend waren betrok ken toch de gezichten van de Zevenhuizense voetballers. Op de uitslag van Haastrecht na (I-2 verlies tegen Alexand- ria'77) waren alle andere ne gatief voor Groeneweg dat op de ranglijst nu alleen Haast recht onder zich heeft. Aan het einde van het sei zoen degradeert de nummer laatst rechtst- reeks en kan de I nummer voorlaatst zich via pd- wedstrijden nog redden, wedstrijd Groeneweg-Haast- recht op zondag I5 december wordt belangrijk voor de be zetting van de laatste plaats. Het is de laatste wedstrijd voor de winterstop. Handhaven na promotie is het credo van het jonge team uit Zevenhuizen. De formatie van trainer Cor Hazebroek is in deze competitie nog niet echt weggespeeld, maar de punten Dam. Echter, Marnix Kasbergen glipt tussen twee Groeneweg-verdedigers door en geeft Moordrecht de lei- Moordrecht ding. WADDINXVEEN - De Bridge club Waddinxveen is het sei zoen 2002/2003 goed begon nen met I8 nieuwe leden. Ook strijdt de club weer mee met de regionale viertallencompeti tie, waar een team afgelopen seizoen is gepromoveerd naar de hoofdklasse. Na de tweede ronde zijn de volgende winnaars: Maandag avond: Groep A: de heren van Duppen-Hart, echtpaar Heer- ma van Vos en de heren Den S. Kras. Groep B: de heren Moer- man-Verschueren, de heren een uitste- kende actie door het midden van de -verdediging van Groeneweg met een fraai doelpunt: I -0. De thuisclub be leefde slechts kort plezier van deze voorsprong want zeven minuten later zorgde Maurice Eckhardt onverwachts voor de gelijkmaker: l-l. Het vervolg was een wisse lend spelbeeld, waarin scheids rechter Gerke Mulder (Reeuwijk) wel de namen van enkele spelers die over de scheef dreigde te gaan in zijn handpalm noteerde, maar de kaarten op zak hield. Na een vrije trap van Donker kon de kopbal van Vink nog net wor den weggewerkt. Korte tijd la ter schoot aanvoerder Vink rakelings naast. In de tweede helft bracht trainer De Jong Yason Souisay, die over een mooie trap beschikt, in het veld voor Eisberg. Later kwam Michael Matitahatiwen zijn neef Daniel vervan gen. In Moordrecht is men bezig met de volgende generatie want zij zijn zonen van Chris en Bobby Matitahatiwen, ras voetballers die in de jaren tachtig furore maakten. In het tweede be drijf waren er mo gelijkheden voor Groeneweg. Een keihard schot van Eckhardt werd ge stopt door doelman Arjo de Lange en een kopbal van de zelfde speler uit een vrije trap van Mauri ce van Vliet ging net naast. Veel moeite had De Lange daar na met een hoge voorzet van Menno van ook had in de slotfase de volle winst kunnen incasseren. Na een hard schot van Souisay werd de bal door verdediger Peter Zijderhand van de doel lijn getrapt. Moordrecht kan mogelijk nog een rol spelen in de verdeling van de tweede en derde periodetitel. Voor de j

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 39