Vrouw beroofd van handtas Flexibele arbeid en ziekenfonds U wilt weten of uw nabestaanden onbezorgd achterblijven. meer ’Wat je zelf ontdekt, vergeet je niet snel Drie koren geven concert in kerstsfeer Kerstsfeer compleet op kerstmarkt UIT DE PRAKTIJK VAN DE SOC. RAADSVROUW Het is tijd voor Rabobank Gouwezoom. Kerstavond Vrouwen Rectificatie turnster Van de Leur Rabobank College feliciteert Jongen beroofd van mobiele telefoon Jeugddienst Afvalbrengstation mogelijk minder vaak open om financieel gat te dichten van Nu Cursus vrijuit spreken BOSKOOP/WADDINX- VEEN - Iedereen kan zijn mondelinge uitdrukkings vaardigheid en persoonlijke presentatie verbeteren.Tij dens deze cursus van Mo derne Praktijkopleidingen Communicatie (MPC) wordt aandacht besteed aan het versterken van het zelf vertrouwen, helder formu leren, kritiek geven zonder anderen te kwetsen en ac tief aan gesprekken deelne men. PAGINA 11 WOENSDAG 4 DECEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN r Deeltijdwerkers Afdeling Private Banking, telefoon (0182) 64 35 99. r - V- 1 Cursisten exposeren met antroposofische kerstschilderijen in de bibliotheek (Foto: Liesbeth van der Vis.) sprake 4 o In het artikel over de alarme ring in de seniorenwoningen is abusievelijk vermeld dat de kosten van het gebruik van het alarmapparaat van 9,- voor rekening van de stichting ko men. Dat is onjuist omdat deze kosten voor rekening van de gebruiker komen. De redactie van het Weekblad voor Wad dinxveen biedt hiervoor haar excuses aan. Overigens is deze fout niet gemaakt door de schrijver van het stuk, maar is de fout erin geslopen bij het re digeren. Uitzendkrachten zijn verzekerd gedurende de kalenderweken waarin feitelijk gewerkt wordt; er is al sprake van een weekverze- komen. Zij vroegen zelf eens aan haar of exposeren leuk zou zijn. „Van mij hoeft dat niet zo nodig, ik werk niet prestatiegericht, maar procesgericht. Nu kwam de vraag uit de groep en vind ik het, aan de vooravond van on ze expositie, toch wel heel leuk. Mis schien kunnen we mensen enthou siast maken, pakken ze thuis een potlood om aan de slag te gaan.” De expositie is de hele maand december in de bibliotheek te bezichtigen. plan op. „Ik lees de schilderijen. Kan iemand heel goed vormen teke nen, maar niet goed de sfeer bren gen, of misschien andersom. Gaat ie mand aan de slag met koude kleuren of juist met warme. Je kijkt een stuk je met iemand mee, je probeert ie mand te leren kennen, een beetje te helpen zodat die persoon het daarna zelf oppakt.” Het ’zaterdagclubje’ zijn cursisten die vooral zin hebben om creatief bezig te zijn om daarnaast tot zichzelf te Daarnaast waren nog enkele kleinere tegenvallers te noe men. Voor de komende jaren wordt uitgegaan van de werke lijke cijfers. Het afvalbrengsta- tion wordt in de ochtenduren weinig bezocht, maar op zater dagmorgen wordt veel huisvuil naar dit station gebracht. Over- Het gezamenlijke concert vindt plaats in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) en begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang bedraagt vijf euro. Toegangskaarten zijn telefonisch te bestellen: tel. 0182-616297 of op de avond zelf bij de entree. WADDINXVEEN - Een 16-jari- ge jongen uit Waddinxveen is op zaterdag 30 november rond I8.30 uur op de Dreef het slachtoffer geworden van een straatroof. De jongen werd aangesproken door een drietal onbekende jongens. In eerste instantie vroegen zij om een si garet. Hij werd vervolgens beetgepakt toen hij vertelde dat hij die niet had. Vervolgens ging men op zoek in zijn zak ken. Uiteindelijk maakte men zich uit de voeten met de mo biele telefoon van het slacht offer. De politie stelt een nader onderzoek in. popsongs en melodieuze bal lads, welke ooit allemaal hits waren en dus heeft het publiek snel de neiging mee te zingen. Het koor staat onder leiding WADDINXVEEN - Op zondag 8 december is er bij De Rank om I8.30 uur een jeugddienst in het Coenecoop College. In deze dienst gaat ds. C. van den Berg uit Broek op Langedijk voor. Het eigen combo van De Rank zorgt voor de muzikale begeleiding. Het thema van de dienst is: Goal! In de orde van dienst die wordt uitgedeeld, staan zowel de te zingen liede ren als de te lezen Bijbelgedeel ten. Na de dienst is er gelegen heid met elkaar iets te drinken. Bij oproepkrachten is bij het bepalen van dag- dan wel weekverzekering van belang WADDINXVEEN - In 2001 is een tekort van 60.000 euro ontstaan voor het inzamelen van afval in de gemeenten Gouda, Waddinxveen, Boskoop en Bodegraven. De grote be zorgdheid bij (duo)raadsleden over de onvoldoende beheer sing van de kosten en de plan nen om de gemeenschappelijke regeling om te zetten in een Naamloze Vennootschap was voor wethouder Dijksterhuis aanleiding om een informatie avond voor hen te houden. Daarin werd de kostenontwik keling en de omvorming van het vuilverwerkingbedrijf Cy- clon naar een Naamloze Ven nootschap toegelicht. Waddinx veen heeft het ophalen van afval aan Cyclus uitbesteed. Di recteur Mensink van Cyclus gaf een uitvoerige toelichting hoe dit tekort is ontstaan. De bij de inzameling werkzame ambtenarenwerklieden ontvin gen hogere lonen dan was ver ondersteld en daarmee parallel lopend zijn ook de overuren hoger. Deze ambtenaren had den ook nog uitloopschalen. Ook het ziekteverzuim veroor zaakte mede het tekort. In de kostenopstelling was uitgegaan van 10%, maar achteraf bleek het ziekteverzuim met twintig procent het dubbele te zijn. In middels is het ziekteverzuim teruggebracht naar 14,7% en wordt gestreefd naar een per centage van 10% in 2004. van Loek van Kersbergen en heeft inmiddels veel podiumer- varing opgebouwd. WADDINXVEEN - De politie heeft van een 64-jarige vrouw de worldcupwed- uit Waddinxveen aangifte opge nomen van beroving. Donder- voor 18:00 uur stak de vrouw de huis. „Krachten aanspreken die op een laag pitje staan, zo kun je het ook zeggen”, verduidelijkt ze. Maar ook mensen met rouw- en pijnver werking komen bij haar langs om te komen bij hun eigen kracht. Patiënten werken eerst een aantal keren vanuit de eigen scheppende kracht. „Vanuit je gevoelsgebied. Niet geheel doordacht, niet lekker uitle ven, maar met bewustzijn kijken”, zo omschrijft Bernadette. Na ongeveer drie keer stelt ze een Krea Musica bestaat elf jaar en het repertoire bestaat uit musi cal- en popsongs, negrospiritu als en Nederlandstalige muziek. Het koor geeft meerdere keren uit meer dan veertig swingende per jaar, zowel binnen als bui ten Waddinxveen een optre den. Het koor staat sinds dit jaar onder algehele leiding van Anneke Huitink. De pianobege- Crackers opgevoerd door vijf leiding wordt verzorgd door koperblazers. Jos Vlietstra. Pokomotions uit Moordrecht maken gebruik van professionele geluidsbanden en speciale stemarrangementen voor unieke meerstemmige zang. Hun repertoire bestaat parkeerplaats bij het Jan van Bijnenpad over, toen twee on bekende jongens haar handtas roofden. Ze gingen er op de fiets vandoor. De vrouw, die slecht ter been is, heeft ze al- Bij deeltijdwerk (parttime) is er van een vaste baan waarin elke week, maar niet de volle werkweek, wordt gewerkt. De deeltijdwerker is doorlopend verplicht verzekerd. Het aantal uren dat per week wordt gewerkt, is niet van belang. Ook wanneer niet iedere week op dezelfde da gen of tijden wordt gewerkt. WADDINXVEEN - De Vrou wen van Nu houden op I0 de cember een kerstavond. Gast spreker die avond is de heer H. Beenen. Hij vertelt en laat dia’s zien over ’twintig eeuwen kerst’. De mystiek van het kerstgebeuren is voor kunste naars van alle tijden een bron van inspiratie geweest. Daarom neemt de heer Beenen de da mes mee op een reis langs ’s werelds beroemde musea en concertzalen. Ook kunnen ze een kijkje nemen in de ateliers van middeleeuwse en eigentijd se kunstenaars. Op deze ma nier hopen de Vrouwen van Nu al in kerstsfeer te komen. Een optreden van het Vrouwen van Nu-koor, onder leiding van Me vr. T. Becqué, zal daar ook zeker toe bijdragen. Deze kerstavond wordt gehouden in de sfeervol le Marchandzaal van Zorgcen trum Souburgh. De aanvang is I9.3O uur, de zaal is om 19.00 uur open en is alleen toeganke lijk voor de eigen leden. De cursus telt vijf lesavon den van elk 2,5 uur en is praktijkgericht. Aan het eind van de cursus zijn deelne mers in staat hun gedachten vrij en onbevangen te ver woorden. De cursus start in Boskoop en/ofWaddinx- veen op maandagavond 3 februari om I9.30 uur en duurt tot circa 22.00 uur. Voor een brochure: MPC 078-6127II9. leen nog na kunnen roepen. Vanwege het ontbreken van de openbare straatverlichting door een storing, heeft de vrouw de daders niet goed kunnen zien. Wilt u meer informatie over dit onder werp dan kunt u dagelijks van 8.30 - I2.30 uur terecht bij het Triasloket in de Ge- meentebalie, tel. 0183-681681Ook kunt u van maandag tot en met donderdag te recht bij het Instituut Sociaal Raadslieden Waddinxveen, telefoon 624 767. natuur, om bewust te raken van wat er te zien is. In de winter zien men sen vaak alleen bomen zonder blaad jes, maar er is veel meer. De natuur werkt hard in de winter. Heb je wel eens de gouden transparante blaadjes aan de boom gezien vlak voor ze val len? Of neem het voorjaar, de eerste kleuren die je ziet kan een mens al heel veel vertrouwen geven.”, Bernad ette neemt haar cursisten bijvoor beeld mee de tuin in, om te kijken naar de details van de natuur. Daarbij vertelt ze niet veel, maar laat ze de mensen het zelf voelen. „Wat je zelf ontdekt, vergeet je niet meer.” Enthousiast is ze. „Het is heerlijk om zo met mensen bezig te zijn. Als ie mand blij wordt van het werken, dan ben ik ook blij.” Ze pakt een schelp uit een kast en vertelt hoe een cur sist tot het schilderen kwam van de ze schelp. „Ze wilde graag die schelp naschilderen. Dan zeg ik: ’Laten we eerst naar de vorm kijken. Kijk wat het met je doet.’We volgden de vorm met onze handen in het groot en ontdekten dat de schelp de zelfde vorm heeft als de golven uit de zee. Dat is zo bijzonder, prachtig!” Ze werkt vooral in hele kleine groepen en de cursisten komen via mond-op- mond reclame bij haar. Dat wil ze ook graag zo houden. „Dan hebben we ook echt de tijd voor elkaar.” Naast de ’zaterdagochtendclub’ ko men ook patiënten bij Bernadette langs, na doorverwijzing van een an troposofische arts. „Mensen die bij voorbeeld kanker hebben. Een arts behandelt het zieke deel, ik probeer het gezonde stuk van de mens aan te spreken. Om te proberen dat groter te maken, weer in balans te krijgen”, vertelt Bernadette vanuit haar cur susruimte in de tuinkelder van haar zich voor bij arbeidscontracten waarbij niet aansluitend iedere week wordt ge werkt. De ziekenfondsverzekering vangt aan op de eerste werkdag van de eerste Oproepkrachten week en eindigt bij de laatste werkdag in de laatste week. Tussenliggende weken waarin gewerkt wordt, tellen geheel mee. Als in een week niet gewerkt wordt, is men die week niet verzekerd. Bij de vaststelling van de periode van verplichte verzekering wordt ervan uitgegaan dat een kalender- week op maandag begint. Vermist: Waddinxveen: Cyperse poes met veel witte aftekenin gen, verlamde staart, hoog zwanger of heeft inmiddels kit tens (Noordeinde). Schildpadpoes, donker van kleur, camelkleurige bef, kin en tenen, jong (Nicolaaserf). Rode kater, witte bef en sokjes (Wei- dezoom). Moerkapelle: herder x, reu, zwart, doorgezakte rug, oude hond (Van Hasseltweg). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren: tel. 0186-60II99. Binnen 24 uur uw melding op internet, www.dierencentrale.nl WADDINXVEEN - Via kunst ge sprekken voeren met mensen. Dat is het doel van de cursussen die de Waddinxveense Bernadette Greeve geeft. Zij volgde tien jaar geleden een opleiding tot kunstzinnig therapeut en geeft nu vijf jaar cursussen aan mensen die bij hun eigen kracht wil len komen door te schilderen, met klei of speksteen te werken. In de maand december tonen haar cursis ten circa twintig schilderijen in de bi bliotheek. Al drie jaar lang komt elke zaterdag ochtend een clubje mensen naar Ber nadette om te werken met verschil lende soorten materialen en technieken.Vooral de sluiertechniek (laag over laag) bij schilderen is popu lair bij de cursisten. Ze maken er schilderijen in antroposofische stijl mee. Bijvoorbeeld een madonna waarbij zachte en warme tinten in el kaar over vloeien. „Sluieren maken we zelf in het dagelijks leven ook mee. Elke dag, elke gebeurtenis laat een sluier op ons achter”, licht Ber nadette toe. Werken doet ze vooral aan de hand van thema’s. Bijvoorbeeld rondom al le jaargetijden en jaarfeesten als kerstmis, Pasen en sint maarten. „De adventtijd bijvoorbeeld, is een wat naar binnen gerichte en donkere tijd. Heel verwachtingsvol. Wij gaan dan met schilderen op zoek naar het licht in ons.” Elk jaarfeest vertelt ons iets, zo ervaart Bernadette. „Ook sinter klaas, hij komt niet voor niets in de donkere wintermaanden een klein cadeautje of gedichtje bij ons bren gen. Hij geeft ons een lichtje in deze donkere dagen.” Wees ook bewust van de jaargetijden in de natuur, is de boodschap van Bernadette. „We kijken veel naar de of men de verplichting heeft om gehoor te geven aan de oproep werkzaamheden te komen verrichten. Er wordt gekeken hoe dicht het feitelijke arbeidspatroon aanligt tegen een deeltijddienstverband. Een baan als oproepkracht wordt als een deeltijdbaan beschouwd, wanneer in het oproepcontract is opgenomen dat men wekelijks een aantal uren wordt opgeroe pen en de oproepkracht verplicht is aan een oproep gehoor te geven. In dat geval is men na inschrijving bij het ziekenfonds doorlopend verplicht verzekerd. Is er spra ke van een oproepcontract zonder werk- garantie, maar met een verschijningsplicht, dan is men alleen verplicht ziekenfondsver zekerd in de weken dat daadwerkelijk ge werkt is of wegens arbeidsongeschiktheid niet gewerkt kan worden (een weekverze kering). Bij een oproepcontract zonder werkgarantie en zonder verschijnings plicht, is men uitsluitend ziekenfondsverze kerd op de dag dat daadwerkelijk is ge werkt (een dagverzekering). wogen wordt nu het afval brengstation in de ochtenduren te sluiten, met uitzondering van de zaterdagmorgen. Ook wordt onderzocht of het nut heeft dit station enkele avonden per week open te stel len en of het mogelijk is in de toekomst voor Boskoop en Waddinxveen samen één afval brengstation te exploiteren. Voor de aanwezigen zijn dit be hoorlijke tegenvallers, want ook in de gemeentebegroting zijn de cijfers te laag geraamd. Uitvoerig werden de voordelen toegelicht om te komen tot een N.V. De lasten voor de burger zul len hierdoor hoger worden. Naast de inflatiecorrectie moet er op worden gerekend dat de lasten voor de burger dan nog met I tot 4% zullen stijgen, dus in totaal van drie tot zeven pro cent. (A.B.) WADDINXVEEN - Muziekver eniging Concordia houdt op woensdag I8 december een concert in kerstsfeer met me dewerking van het algemeen gemengd koor Krea Musica uit Waddinxveen en popkoor Po komotions uit Moordrecht. Op het programma staan gezamen lijke muziekwerken in kerst sfeer, samenzang en muziek werken door het orkest of de koren alleen en Christmas Sinterklaas komt natuurlijk eerst nog cadeautjes brengen, daarna is het weer tijd voor een kerstsfeer in het land. Een voorproefje was er al op de kerstmarkt van de Remon strantse kerk. De opbrengst is bestemd voor de kerkrestauratie. Bij deze winterperio de horen natuurlijk ook oliebollen, die dan ook in de kerk afgelopen zaterdag in de kerk WADDINXVEEN - Terwijl de gebakken werden. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Waddinxveense turnster Van de Leur metWK-zilver op zak alweer op doorreis was naar Stuttgart, stuurde het college van burgemeester en wethou ders een brief naar de topturn- ster. „Van harte gefeliciteerd, succes met strijden in Stuttgart, we zijn trots op je”, staat geschreven in dag 28 november iets de brief. Mensen, die als uitzendkracht of oproep kracht werken moeten er alert op zijn dat er niet altijd sprake is van een doorlopen- Uitzendkrachten de ziekenfondsverzekering, maar soms slechts van een dag- of weekverzekering. Bij een dagverzekering is men alleen verze kerd op de dagen waarop daadwerkelijk wordt gewerkt. Een weekverzekering doet kering wanneer men op één van de dagen zich voor bij arbeidscontracten waarbij van die week gewerkt heeft ja

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 11