Bij o verb j den is er heel vaak veel te weinig geregeld Neem dan nu een proefabonnement van 5 weken op Rijn en Gouwe voor maar 11,65. Grote voorlichtingsavond in het Anne Frankcentrum V o r O Met Rijn en Gouwe kom je overal Op woensdag 11 december grote voorlichtingsactie om 20.00 uur. Anne Frankcentrum Jan van Bijnenpad te Waddinxveen op woensdag 11 december om 20.00 uur op het Jan van Bijnenpad te Waddinxveen. persbericht Adres: Plaats: Telefoonnummer: Stuur dit strookje naar De Vries Uitvaartverzorging, Tesselschadelaan 20, 2741 AT Waddinxveen. Bellen mag ook (0182) 63 08 28 of (06) 51 69 45 66. Adres: De Vries Uitvaartverzorging B.V. Tesselschadelaan 20 2741 AT Waddinxveen (0182) 63 08 28 Door Lotte Hartman WADDINXVEEN - Begrafenisondernemer Chris de Vries uit Waddinxveen heeft in zijn veertigjarige loopbaan veel vaker dan hem hef was ervaren dat bij een sterfgeval niets of te weinig is geregeld, omdat praten over de dood een taboe was en menigmaal nog steeds is. Hij wil binnenkort, op 11 december, voor iedereen die interesse heeft een voorlichtingsavond geven in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen. De Vries Uitvaartverzorging beschikt al over een eenvoudige, maar zeer duidelijke folder met achttien belangrijke punten die bij een overlijden aan de orde komen, waarin ruimte is voor per soonlijke gegevens en die een indicatie geeft van de begrafeniskosten. Daarnaast is er een boekwerkje, waarin dieper op diver se aspecten wordt ingegaan en waarin naast een wilsbeschikking een groot aantal rouwteksten en dankbetuigingen voor adver tenties voorkomen. Het lijkt bijna een premature vorm van klantenbinding, maar van dat beeld wil De Vries meteen af. “Als mensen na het lezen en invullen van mijn brochure later kiezen voor een andere begrafenisondernemer, dan vind ik dat best. Wat ik wil is dat mensen ruim tevoren nadenken over hetgeen er moet gebeuren als ze er niet meer zijn. Als dat niet gebeurt ontstaan rond het verdriet van de familie nog tal van onzekerheden en kunnen er daardoor fouten worden gemaakt, waar nabestaanden hun hele leven spijt van hebben. Begrijp me goed, je hoeft er niet regelmatig over te praten. Leg één keer alles vast, schrijf wensen op, maak desgewenst een testament, regel machtigingen en andere zaken. Daarna is het klaar en af. Maar er is na een overlijden, hoe jong of oud iemand ook is, wel zekerheid. Als het aan mij ligt zou iedere Nederlander verplicht moeten worden die gegevens in te vullen.” Chris de Vries, met onmisbare steun van zijn vrouw, voelt zichzelf als veel meer dan ondernemer. “Ik zie mezelf ook als een luisterend oor, een hand op de schouder. Een zakelijke afhandeling doe ik alleen als ik weet dat alles binnen een familie per fect is geregeld. Dat heb je snel genoeg door. Vaak ga ik tussen een overlijden en de begrafenis elke dag even koffie drinken en dat doe ik daarna opnieuw, als ik voel dat het nodig is. In de afgelopen veertig jaar heb ik zoveel meegemaakt, dat ik er meer dan één boek over zou kunnen schrijven. En dat gaat door alle leeftijden, maatschappelijke rangen en financiële omstan digheden heen. Waarbij ik wel wil stellen dat het heel goed is geldzaken glashelder op een rijtje te zetten, want helaas is het vaak zo dat het gevecht om de nalatenschap al losbarst als de kist nog boven de grond staat.” Voor De Vries hoort de dood bij het leven. Ervoor weglopen kan dus niet. Iedereen weet dat hij of zij een keer zal sterven. Wanneer weet echter niemand. Daarom moet in zijn optiek iedereen een keer door de wellicht zure appel heen bijten en orde op zaken stellen. “Ik heb rond de vijftigduizend begrafenissen en crematies begeleid”, zegt Chris de Vries. “Mijn vrouw en ik zijn heel de week, dag en nacht, met ons vak bezig. En wat wij willen is dat de familie rond en na het overlijden, ondanks vaak heel groot verdriet, een goede, warme herinnering aan die periode overhoudt. Dat die familie weet dat hun dierbare overlede ne met respect is behandeld en dat zijn of haar wensen tot in de puntjes zijn uitgevoerd. Dat helpt enorm in het verwerkings proces. Wij doen daar onze uiterste best voor, maar als het praten over de dood altijd is weggestopt omdat niemand er ooit over wilde praten, dan kan het heel moeilijk worden. Daarom die voorlichtingsavond. Ik wil het zoveel mogelijk mensen, zeker ook jongeren, graag zelf een keer heel duidelijk vertellen. Ik kom op de voorlichtingsavond en wil graag opgehaald worden. Naam: iIk wil een boekje 'De Wens Voor Later’ bestellen. Naam: le Verzorging overledene. 2e Opstellen van de tekst voor de overiijdensadvertentie. 3e Opstellen van de tekst voor de rouwbrieven. 4e Indien gewenst het adresseren. 5e Zorgen voor aangifte ten gemeentehuize van het overlijden. 6e Het opzetten van een rouwkamer of het regelen van het gebruik van een rouwcentrum. 7e Bestellen van een kist en het bestellen van rouwauto’s. 8e Zorgen voor de aanwezigheid van dragers. 9e Verzorging van grafruimte op de begraafplaats. 10e Het zorgen voor bloemen of bloemstukken. 11 e Zorgen voor condoleantieregister. 12e Indien gewenst, het waarschuwen van een geestelijke. 13e Het opstellen van de volgorde van de rouwstoet. 14e Het zorgen voor koffie en/of broodmaaltijd. 15e Indien nodig het huren van serviesgoed en/of stoelen 16e Betalen van voorschotten op rekeningen. 17e Verzorging van dankbetuigingen en de verzending hiervan. 18e Voorbchting geven bij het bestellen van een grafsteen. 19e Wat kost deze. 20e Wat kost een hele uitvaart, wij geven daar antwoord op. J Postcode:Plaats: Ik heb 5 euro overgemaakt op giro 319936 t.n.v. C.H. de Vries (alleen te bestellen per giro) Stuur deze bon ook naar bovenstaand adres. Weet u het antwoord op deze 20 vragen? Wij willen ze met u oplossen en ongetwijfeld wordt het een leerzame avond. Ontvangst met koffie op woensdag 11 december om 20.00 uur. Wij bieden gratis vervoer, er rijden twee auto’s om u op te halen en weer thuis te brengen. U ontvangt tevens een boekje ‘De Wens Voor Later’ wat eigenlijk iedereen moet hebben. Daarin staat alles maar dan ook alles over uitvaarten. De brochure bevat een wilsbeschik king, rouwteksten, voorbeelden van dankbetuigingen en is voor iedere uitvaart te gebruiken. Als u alles hebt ingevuld geeft dat de voldoening dat u alles heeft geregeld omtrent uw eigen uitvaart. Het boekje is ook te bestellen voor 5,00 euro. Vul onderstaande bon in als u kosteloos opgehaald wilt worden op woensdag 11 december om 20.00 uur. i BKSiSliwii - i» - - -Sr. i x ik neem Rijn en Gouwe 5 weken op proef voor slechts 11,65. ....m/v van rekeningnummer. Handtekening. Naar de zaterdag 28 december est van de wereld. 3 I Naam Adres Postcode/woonplaats Telefoon E-mail r n n ■I I r s t c a r r In Rijn en Gouwe leest u heel veel nieuws. Niet alleen uit uw eigen stad of dorp, want wij houden u ook goed op de hoogte van al het wereldnieuws. Sport, ook uit de regio, speelt natuurlijk een belangrijke rol. En als u wilt uitgaan in Midden-Holland, dan kijkt u elke week naar onze culturele agenda. Rijn en Gouwe is gewoon de meeste comple te krant van het Groene Hart. De aanbieding geldt tot i januari 2003. Proefabonnementen kunnen zonder opgaaf van reden worden geweigerd. Rijn en Gouwe B.V. is een bedrijfsonderdeel van PGM Uitgevers N.V. PGM Uitgevers legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de (abonnements-Jovereenkomst. Ook kan PCM Uitgevers deze gegevens gebruiken om u te informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en werkmaatschappijen van PCM Uitgevers. Indien u op deze informatie geen prijs stelt kunt u een briefje sturen naar LezersService Rijn en Gouwe B.V., Postbus i. 2400 AA Alphen aan den Rijn. A KC02 Kerstcircus Ahoy', u hebt er beslist van gehoord. Het grootste circus van Europa treedt al meer dan 30jaar op in Ahoy’. Een echt klassiek circus vol spanning, spektakel, sensatie en natuurlijk ook heel veel humor. Mens en dier tonen wervelende shows voor jong en oud. leder jaar weer is er een speciale voorstelling voor lezers van Rijn en Couwe. Dit jaar is dat op U kunt daar bij zijn. Met een aantrekkelijke korting op de toegangsprijs. Wilt u dus 5 weken lang Rijn en Gouwe ontvangen voor slechts 11,65 en voordelig genieten van het grootste kerstcircus van Europa? Stuur dan snel de antwoordbon op naar Rijn en Gouwe, 8ijo Gouwe Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Of bel lil Tïi gratis 0800-0223040. Uiteraard kunt u ook via onze website reageren: www.rijnengouwe.nl. Neem nu een proefabonnement van 5 weken voor 11,65, dan ontvangt u 30 kranten. Dat betekent dat u in totaal 30,- kunt sparen voor korting op Kerstcircus Ahoy’. Op één toegangskaart krijgt u 5,- korting. Daar zit ook nog een gratis consumptiebon bij voor frisdrank, koffie, bier, ijs, popcorn of suikerspin. Zo verdient u uw proefabon nement wel heel makkelijk terug. ij stuur mij een acceptgiro 1; Ik machtig Rijn en Gouwe eenmalig 11,65 afte schrijven spannendste avond van Kerstcircus Ahoy met €5,- korting?

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 16