Gemeente kiest voor gezamenlijke meldkamer Ei Miss Fitness van Nederland traint voor WK IROTOPP#R' (ERSTSTE DP=Om Dertig aanbevelingen over verkeerssituaties -I- GLOBAL Souburgh zet vrijwilligers in het zonnetje op feestavond 1 Beschonken Koffieochtend bestuurder neemt bocht te nauw Kamerdecoratie voor Concordia zamelt Directeur Dick Brunaschool neemt afscheid v Politie en burgers signaleren drugsdealers autorijschool Weimar kleding in Bingo in ’de Boog’ Vogelshow (in 13 cm pot) i 2.75 voor 0/ r Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur 140,- atveld i348) 4 FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 375,- €69,- Alleen geldig in: goudX Jll WOENSDAG 4 DECEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 67 t< 'J ■l ders is men wel eens jaloers op het grote aantal vrijwilli gers waarop wij kunnen bo gen. Wederom hartelijk dank voor alles dat u hebt gedaan.” De vrijwilligersavond was de aanzet tot een feestelijke de cembermaand in het zorgcen trum. Sinterklaas komt uiter aard op 5 december op bezoek en zal zeker ook een kijkje nemen bij de traditione le Sinterklaasbingo, die door hoofd facilitaire dienst René zwakkeren binnen het onder wijs hoog op de prioriteiten lijst. Na een roerig laagste jaar, waarbij de locatie van de Dick Brunaschool aan de Essengaar- de moest sluiten gaat de heer De Rijke nu genieten van wel verdiende vrije tijd. Hij wordt per januari opgevolgd door Aad Kuipers. Wildschut en gastvrouw in de Marchandzaal Sjaan Koster wordt gepresenteerd.Vanaf 16 december wordt in hal bene den de jaarlijkse kerstmarkt gehouden, waar in de dagver- zorging en op de verpleegaf- deling gemaakte kerstukjes, kaarten, allerlei kerstspulletjes en kaarsen te koop zijn. Dinsdag 17, woensdag 18 en donderdag 19 december pre senteert de keukenbrigade onder leiding van Hans van BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - De gemeente Zeven- huizen/Moerkapelle heeft circa dertig reacties binnengekregen over verkeerssituaties in deze gemeente. Die kwamen nadat de gemeente in haar gemeente- rubriek inwoners had opgeroe pen reacties in te sturen voor BOXSPRING OP WIELEN Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. WADDINXVEEN - In het kader van de nieuwbouw- plannen voor een nieuw re petitie- c.q. clubgebouw voor muz. ver. Concordia, zamelt Concordia kleding in. Een gespecialiseerd be drijf haalt ieder kwartaal de kleding op bij Concordia. Dit bedrijf zorgt er tevens voor dat de bruikbare kle ding als ook schoenen, de kens en gordijnen terecht komen in de Oostbloklan den en Derdewereldlan den. De onbruikbare artike len worden gerecycled. De opbrengst (berekend aan de hand van het aantal ingele verde kilo’s) komt ten bate van de plannen voor een nieuw te bouwen clubge bouw. Kleding kan het hele jaar ingeleverd worden bij Concordia op de donder dagavonden, tussen 19.00 uur en 22.00 uur bij clubge bouw De Hoge Noot (J.W Frisoweg I), met uitzonde ring van de zomervakantie en feestdagen. U hoeft het bruikbare niet van het on bruikbare te scheiden. Alles kan ingeleverd worden in vuilniszakken en twee gelij ke schoenen moeten aan el kaar geknoopt worden. Voor meer informatie: tel. 0182-619569. Genoemde artikelen worden voor het vierde kwartaal opgehaald in week 50 (9/12 t/m 13/12). MOERKAPELLE - Een 43-jarige automobilist uit Moerkapelle veroorzaakte op vrijdag 29 no vember rond 20.30 uur in een flauwe bocht van de Akkerweg een frontale aanrijding met een 42- jarige plaatsgenoot. De man reed in de bocht te veel op de as van de weg. Agenten consta teerden drankgebruik bij de 43- jarige. Hij werd aangehou den. Aan het bureau onderging hij een ademanalyse. De uitslag daarvan was 790 ug/l. Dik bo ven de limiet van 220 ug/l. De politie maakt proces-verbaal op. Roos. Dat ze eerste zou worden, had ze niet verwacht. Vijftien deelneemsters streden bij dit NK om de eerste drie prijzen. „Ze letten op je uitstraling, symme trie, hoe je gebruind bent, op je schouders, rug, borst, hoe sierlijk je bent bijvoorbeeld”, gaat Roos ver der. „Eerst ga je met alle vrouwen op het podium staan en vertelt de jury welke pose je aan moet nemen, daarna heb je een vrije oefening van anderhalve minuut. Daar heb ik een soort stripact van gemaakt, ik had een cowboyhoek een leren broek die aan de achterkant open is. Dat werd écht een show”, blikt Roos terug. Met drie bekers ging ze die dag naar huis. Twee eerste prijzen voor Miss Super Body en Best Po sing en nog een tweede prijs. Voor Roos zit er wel een grens aan het trainen van de spieren en wil ze benadrukken dat de deelneemsters niet van die spierbundels hebben als mannen, waar de aders uit komen zetten. „Die heb je wel, dat zijn soms net halve mannen. Ik heb heel veel respect voor die vrouwen, maar zelf vind ik dat niet mooi.” Bij Swanla. Er zijn ongeveer 550 vogels in diverse soorten en kleuren te zien, ingezonden door zestig liefhebbers. Vogel vereniging Zang en Kleur heeft de organisatie in handen. Op donderdag 5 december vindt de keuring van de vogels plaats door negen keurmeesters van de Nederlandse Bond van vo gelliefhebbers. De tentoonstel ling is open op vrijdag 6 de cember van 13.00 tot 22.00 uur en zaterdag 7 december van 10.00 tot 16.00 uur. Toe gang is gratis. Op vrijdag 6 december is er weer een bingoavond in De Boog. U bent van harte welkom in buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - Roos Tol loopt elke ochtend voor haar ontbijt en elke avond na het eten een half uur tje op de loopband (powerwalk), ze traint om de dag met gewichten en toestellen en is altijd bezig met de juiste voeding. Dat doet ze niet zonder resultaat, op 17 november werd ze uitverkoren tot Miss Fitnes van Nederland en op 13 december neemt ze deel aan de wereldkam pioenschappen Miss Fitnes. „Het werkt echt verslavend”, vertelt Roos vanuit haar eigen sportschool Dophins Health Club aan de Wil- helminakade. Na jaren aerobics koos ze twee jaar geleden voor fitnes. „Je kunt er heel veel in kwijt en ik ben er qua figuur goed op vooruitgegaan”, vertelt ze. „Voeding is ook heel belangrijk hoor, en dan bedoel ik niet het dië ten wat veel mensen doen. Je moet namelijk niet minder eten, maar let ten op wat je eet.” Vorig jaar begon ze met haar eerste wedstrijd, ze werd in datzelfde jaar tweede tij dens de Nederlandse Kampioen schappen. „Nu wilde ik weer een prijs in de wacht slepen”, vertelt WADDINXVEEN - Autorij school Weimar heeft afgelopen vrijdag door het bestuur van de Kamer van Koophandel Rotter dam een onderscheiding gekre gen voor dertig jaar ’rij-’ en ’vaardig’ ondernemen. De heer Weimar heeft de tradi tie van zijn ouders voortgezet, die in Rotterdam al een autorij school hadden. Zélf is hij dertig jaar de motor achter Autorij school Weimar geweest. De lesauto was zijn huis. Onlangs is hij gestopt met de autorij school. De onderscheiding bestaat uit een schaal met penning en oor konde. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Ook Zevenhuizen/Moerkapelle wil deelnemen aan realisatie en exploitatie van een gemeenschappelijke meldkamer in Hollands Midden. Op dit moment zijn de huidige meld kamers met hun systemen verouderd. Bovendien ont breekt integratie tussen de meldkamers van de verschil lende diensten. Daardoor kunnen politie, brandweer en gCIOIIVJW ï»VI UL uil jaai vyp» VIC- ui iiMWlUiivwiviuvvBB vaawuiaang vi auu ttwujiiu aaB«^«. w.a* cember gehouden in dorpshuis kaar communiceren. Bij rampensituaties is het van groot belang dat de diensten gezamenlijk optreden. een onderzoek naar de bele ving van de verkeerssituatie om uiteindelijk een Verkeersvisie 2010 op te kunnen stellen. „We zijn heel dankbaar voor alle re acties, mensen hebben er echt werk van gemaakt. Soms is zelfs een foto bijge voegd om de situaties te ver duidelijken”, aldus een gemeen tewoordvoerster. De reacties gaan over verschil lende situaties. „Van een te ho ge drempel tot 30 kilometer zones en van hoog onkruid waardoor slecht zicht ontstaat tot te hard rijden op de Brede- weg”, licht de woordvoerster toe. De sluiting van de inzen- dingtermijn was op 25 novem ber, de gemeente had daardoor nog geen totaaloverzicht van alle reacties. „We gaan die nu Mourik de jaarlijkse kerst- buffetten voor de eigen be woners en die van de senio renwoningen en de bezoekers van de dagverzorging. Allen mogen een gast uitnodigen. Elke avond zitten er rond de tachtig mensen in de Mar chandzaal te dineren. Op de beide kerstdagen wachten de bewoners extra uitgebreide maaltijden. De afnemers van de thuisdi- ners (het aantal rondgebrach te maaltijden is dit jaar geste gen tot 38.000) kunnen met de Kerst ook extra volle koffertjes verwachten. En aan het eind van het jaar slaat keukenmedewerkster Nel Weerheim weer aan het olie bollen bakken. Op 30 december gaan die allemaal in kaart brengen, dan naar de keukenklanten buiten pas kunnen we zien of één situ- Souburgh; op 31 december atie meerdere keren genoemd komen bewoners en mede- wordt.” In ieder geval kwamen werkers aan de beurt, twee brieven binnen over de Dorpstraat in Zevenhuizen, de ze is volgens de inzenders zo smal dat fietsers en wandelaars weinig ruimte hebben. Met dit verzoek naar de bur gers toe kon gelijk de werking van de internetsite worden ge test. „De inzendingen kwamen voor ongeveer de helft binnen via internet, de andere helft kwam met de post. Ook de verdeling van reacties over Ze venhuizen en Moerkapelle was ongeveer gelijk verdeeld. We vinden het heel prettig als de inwoners aangeven wat ze wil len en hoe het in hun ogen be ter kan.” POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT BEDBODEMS VANAF ZEVENHUIZEN - De 34ste vo gelshow wordt dit jaar op 7 de- ambulancediensten onderling niet of nauwelijks met el- Schmidtschool in de Zuidplas en na de fusie van de Leon van Gelderschool, de Annie MG Schmidtschool en de Jan Ligt- hartschool werd Bert de Rijke in 1994 directeur van de Dick Brunaschool. Bert de Rijke is heel zijn loop baan met hart en ziel verbon den geweest aan het openbaar onderwijs. Ondanks het feit dat zijn functie als directeur ervoor zorgde dat hij de laatste jaren niet veel meer voor de klas heeft gestaan, heeft het belang van de leerlingen altijd boven aan gestaan. Zorg voor de NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKIACHTEN 375,- MATRASSEN VANAF 89,- wees hij op een televisie-uit- zending waaruit zou zijn geble ken dat het C 2000 project grandioos lijkt te gaan misluk ken en vroeg hij burgemeester en wethouders hier heel kri tisch naar te kijken. De heer Freeke (Christen Unie) wilde graag weten welke mogelijkhe den B&W hebben om de kos ten te bewaken. De heer Boersma (CDA) zei het te be treuren dat de BB-organisatie niet meer bestaat omdat er toen een totale infrastructuur bestond om de bevolking tegen rampen en oorlogsgevaar te bestrijden. Hij zegde echter toe dat de fractie loyaal aan het project zou meewerken. Burge meester Westendorp zegde toe de raad te zullen informe ren bij eventuele verhogingen van de kosten in de toekomst. Verder discussieerde de raad uitvoerig naar aan leiding van het voorstel tot het vaststellen van de Tweede Bestuursrap- portage 2002 over het finan cieel beheer in het duale sys teem. Gert Jan Freeke vroeg daarbij aandacht voor het in huren van personeel en pleitte er voor om de beslissing tot in huur bij het college te leggen. Hij kondigde ook aan een aan tal moties te zullen indienen. Na een uitgebreide toelichting van burgemeester Jan Westen dorp over de manier waarop het college met het financieel beheer van de gemeente wil omgaan besloot Freeke af te zien van het indienen van de moties. WADDINXVEEN - Zowel po litie, als burgemeester Jonkman als enkele bewoners signaleren dat er in Waddinxveen wordt gedeald in drugs. Dit kwam aan het licht toen WeWa-fractie- voorzitter Bos, die signalen had ontvangen van burgers, een vraag stelde in de gemeente raad afgelopen week. „Wij be grijpen dat er gedeald wordt in harddrugs rondom de hefbrug. Wat weet u daarvan?”, was de vraag aan burgemeester Jonk man. Jonkman bevestigde deze signalen, maar dan in algemene zin en niet voor deze locatie op zich. „Via politiemutaties lees ik dat dit inderdaad gebeurt, die meldingen komen met zekere regelmaat terug”, antwoordde Jonkman de vraag van WeWa. „We zijn nu heel druk bezig met het zoeken naar een pas send antwoord op dit pro bleem.” Overigens benadrukt de burgemeester dat de situ atie zeker niet dramatisch is. „Dit probleem hebben we al ja ren, een Waddinxveen is daarin niet anders dan andere ge meenten." Dochter Maxine (13) is dan ook echt trots op haar moeder. „De eerste keer dat ze op het podium stond moest ik huilen”, vertelt ze. „Ik denk nooit na of ze een prijs wint, ik vind haar toch gewoon goed.” Na het WK kiest Roos toch weer voor meer rust in de fitnes.Tenmin ste, wat wedstrijden betreft, want ze runt met veel plezier samen met haar man drie sportscholen. Eén in Waddinxveen en twee in Rotter dam. Fem Only Ladies is daar één van, daar mogen zoals de naam al zegt alleen vrouwen komen. „Die school staat in een wijk waar redelijk wat allochtone vrouwen wonen, voor hen is het heel prettig om bij ons te komen sporten, het is daar altijd heel gezellig”, vertelt Roos. De komende dagen traint ze nog volop, dan reist ze met haar gezin naar Duitsland af om de strijd aan te gaan met andere toppers in de wereld. „De grootste concurrenten wonen in Duitsland, Rusland en Amerika. We zien het wel, ik ga vooral voor de lol.” Miss Fitnes gaat het niet alleen om de spierbundels, maar juist ook om het vrouwelijke. Bij elke pose be weeg je sierlijk met armen en han den en draag je hakken, bikini en sieraden. „Zoals ik er nu uit zie, vind ik het heel mooi. Natuurlijk kan er altijd wel iets strakker, mijn onderlijf bij voorbeeld. Daar ga ik de komende twee weken aan werken.” Ze is best trots op het bereiken van deze titel op haar leeftijd. „Ik ben bijna veer tig, het levende bewijs dat je niet piepjong hoeft te zijn. Met zelfver trouwen kom je veel verder. Als je maar wilt.” De wereldkampioenschappen, op 13 december, worden opnieuw heel spannend. Driehonderd vrouwen uit de hele wereld komen daar heen om te proberen de titel binnen te halen. „Ik zet in op een plek bij de eerste tien, dat zou ik heel leuk vin den. Maar eigenlijk gaat het me ook gewoon om de ervaring. Mijn man en dochter gaan mee en dat maakt het heel leuk. Ik hoor ze altijd roe pen als ik het podium opkom, dat geeft echt een heel goed gevoel.” De ramp in Enschede en de Herculesramp hebben ons ge leerd dat een slechte communi catie tussen de hulpdiensten le vens kan kosten (zowel van burgers als van personeel van de veiligheidsdiensten). Door de drie betreffende diensten (politie, brandweer en ambu lancediensten) gezamenlijk te huisvesten kan de onderlinge communicatie worden bevor derd. Voor de regio Hollands Midden betekent dit dat er een gemeenschappelijke meldka mer moet worden gebouwd met een gemeenschappelijk meldkamersysteem en een op een landelijk netwerk aangeslo ten communicatiesysteem (C2000). De gemeenschappelij ke meldkamer zal in het najaar van 2003 worden gevestigd aan de Rooseveltstraat in Leiden. Burgemeester en wethouders onderschrijven de doelen van het project en de noodzaak tot deelneming van harte. Wan neer niet zou worden deelge nomen zou dit tot communica tieproblemen met de omliggende regio’s en negatieve financiële gevolgen leiden. De kosten voor het project zijn ge raamd op 0,84 euro eenmalig en 0,91 euro structureel per in woner. De heer Aaldrink (WD) toonde zich bezorgd over de te maken kosten en vroeg het college van B&W voor de structurele bijdrage een maximum van I euro en al leen met overschrijding van dit bedrag akkoord te gaan bij zeer dringende redenen. Verder WADDINXVEEN - Bert de Rij ke, directeur van de Dick Bru naschool, neemt aan het einde van het kalenderjaar afscheid vanwege zijn pensionering. Hiermee komt een eind aan zijn carrière in het onderwijs waarvan hij de laatste dertig jaar in Waddinxveen heeft doorgebracht. Bert de Rijke be gon zijn loopbaan in het onder wijs in Rotterdam, waarna hij in 1972 via Geervliet in Waddinx- veen kwam en als directeur be gon aan de Openbare Mr.A. de Roosschool. In 1987 werd hij directeur van de Annie M.G Achterwillensejveg 31 tel. (0182) 5813 37 Iedereen die Bert de Rijke de hand wil komen schudden is welkom op de receptie op vrij dag I3 december van 17.00- 19.00 uur in de Dick Bruna school, locatie Zuidplashof. ZEVENHUIZEN - Vrouwen voor Gods Koninkrijk heeft Di- ny Stortebeker uitgenodigd om op de koffieochtend van don derdag I2 december te komen vertellen over ’druk, druk en toch vrede’. Doel van deze kof fieochtend is elkaar te bemoe digen en op te bouwen in het geloof. De ochtend wordt ge houden in het Hervormd Cen trum (Dorpsstraat I56) en is van 9.30 tot I 1.00 uur. Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar. Een kinderoppas is aanwezig. Voor mer informatie: Co Ster kenburg, tel. 010-2222345 of Corrie Gorissen-steenwijk, tel 0180-632555. WADDINXVEEN - Menig showmaster zou jaloers zijn geweest op de spectaculaire feestavond die de leiding en medewerkers van Zorgcen trum Souburgh afgelopen woensdag aan de vrijwilligers aanboden. I50 van de 250 vrouwen en mannen die in Souburgh tal van hand- en spandiensten verrichten en de thuisdiners in heel Waddinx- veen rondbrengen gaven ge hoor aan de uitnodiging en dat kon de Marchandzaal niet meer verwerken.Vandaar dat mede gebruik werd gemaakt van de verjaardag- en de per- soneelskamer en het balkon. Alle ruimten waren uitbundig versierd en tal van buffetten torsten heerlijke gerechten uit de eigen keuken. Ook de haringkar ontbrak niet. Voor gevarieerd amusement zorgde Paul Sellers in de Mar chandzaal.Wie een wat rusti ger omgeving op prijs stelde kon terecht in de personeels- kamer, waar Rob Goudkade aan de nieuwe, door de Ver eniging Vrienden van Sou burgh vorige maand gekochte, piano zat en waar Rick van Renssen de keyboards be speelde. Hier was ook een bar ingericht. Locatie manager Simon de Jong prees de vrij willigers voor hun trouwe in zet. „Dankzij u kunnen er in en rond dit huis geweldige din gen gebeuren”, zo zei hij in zijn welkomstwoord. „De be trokkenheid van zo velen bij de bewoners van Souburgh is voor ons hartverwarmend. El- Paul Sellers zorgde gedurende de vrijwilligersavond van Zorgcentrum Souburgh voor een doorlopende show met zang, muziek en dans. Aan het eind van de avond bleek de keukenbrigade nog energie over te hebben om eventjes vrolijk mee te doen. (foto: Liesbeth van der Vis.) Roos Tol geniet van de wedstrijden, ze doet vooral mee voor haar ei gen plezier. (Foto: Liesbeth van der Vis.)

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17