Koor Krea Musica streeft naar vrolijke muziekbeleving OOKWIJ GAAN GENIETEN VAN PAKJESAVOND Gemeente en provincie praten over gezamenlijke onderwerpen Voorlichtingsavond over ADHD bij kinderen en volwassenen Expositie jeugdige cursisten Kreater Nekletsel na aanrijding Kerstconcert r Inloopochtend Multiple Sclerose Vox Jubilans in De Doelen Uitbreiding van lessen in yoga Ook PvdA uit kritiek op vergunning voor loods op terrein wethouder TRIAS PARTICULIER ZIEKENFONDS Centrum- ontwikkeling Ontwerp streek- plan/contouren Wonen, zorg en welzijn Verkeer: Westelijke Randweg en Rijn-Gouwelijn RijnGouwelijn [UITVERKOOP BIJ KINDEREN AAN HET WATER.i j 25% korting! O - PAGINA 21 Krea Musica treedt 18 december op in de Ontmoetingskerk (Foto: Liesbeth van der Vis.) ZORGVERZEKERAAR vrouw Hallensleben merkt op dat de provincie geen directe bemoeienis heeft met deze taakvelden. De gemeente kan te rade gaan bij andere ge meenten die te kampen hebben met dezelfde onderwijsproble matiek. Zij adviseert de ge meente om te netwerken met bijvoorbeeld grotere gemeen ten. Midden-Holland. Voorts kan te zijner tijd gebruik worden ge maakt van het op te zetten kennisnetwerk. Het college vraagt aandacht voor de lang gekoesterde wens Krea Musica een fietstocht voor leden met desgewenst aanhang. Een Rondje Rotte, met talrijke stop voor koffie en een picknick en met dit jaar als eindpunt het Griekse restaurant in Waddinxveen. Het lidmaatschap van Krea Musica kost negen euro per maand. Optreden doen de le den in eigen kleding met ac centen die bij de gelegenheid passen. Voor de kerstconcerten zijn die in zilver of goud. Bij ande re optredens dragen de da mes een flatteuze effen blouse en allemaal een sjaal in regen boogkleuren. Strakke uniform- kleding, nee, daar is geen be hoefte aan. „De onderlinge band onder de leden is zeer goed", weet Willy van Solinge zeker. op basis van de proefresultaten kan worden aangetoond.’ WADDINXVEEN- Algemeen Gemengd Koor Krea Musica maakt zich op voor de viering van het 12,5-jarig bestaan in de tweede helft van 2003. De koorleden zingen prettig in het gehoor liggende muziek, zoveel mogelijk vierstemmige stukken. Musical- en pop songs, meestal Engelstalige, maar soms ook Nederlandse muziek. Het aantal van zestig leden mag best naar tachtig groeien. „Wij hebben een chronisch mannentekort”, zegt penning meester Eibert Westerink. „Dat komt ook omdat de mannenkoren net als wij op maandagavond repeteren", vult commissaris Willy van Solinge aan. Haar taken bestaan onder meer uit het werven van sponsors en adverteerders en het bijhouden van de ledenad ministratie met ook aandacht voor de leden zelf, bijvoor beeld in geval van ziekte. De koorleden zijn nu druk bezig met de voorbereiding voor het kerstconcert, dat woens dag 18 december in de Ont moetingskerk (Groensvoorde) wordt gegeven. „Dat gebeurt voor de derde keer samen met het Harmonieorkest Concordia. Dit jaar neemt Po- komotions uit Moordrecht een deel van het programma voor haar rekening", vertelt Eibert. Krea Musica heeft dit jaar vanaf maart een nieuwe dirigente, Anneke Huitink. Zij studeerde koordirectie en blokfluit aan het Twents Con servatorium en vervolgens or- kestdirectie aan het conserva torium in Rotterdam. Als vaste en gastdirigente bestrijkt zij een heel breed repertoire. „De dirigent zoekt samen met een muziekcommissie ons re pertoire uit", aldus Willy van Solinge. „Wij kunnen wel van alles willen, maar we moeten het als koor natuurlijk wel aankunnen." Beide bestuursleden omschrij ven Krea Musica als 'een hele gezellige club’.Willy van Solin ge had zich voorgenomen dat zij, zodra zij ophield met wer ken, alleen nog maar dingen zou gaan doen, die zij echt leuk vond. „Ik ben één keer op een maandagavond in Kre- ater wezen kijken en ik ben nooit meer weggegaan", meldt zij. Krea Musica is een laagdrem pelig koor. Het gaat om gezel lig samen zingen. Niemand hoeft zangtechnisch geschoold te zijn en zelfs noten kunnen lezen is geen vereiste. Het be langrijkste is dat een koorlid de wijs kan houden en daar om wordt een simpele stem test afgelegd. „Laat iedereen op een maan dagavond gewoon eens bij Kreater in de Kerkstraat bin nenstappen en luisteren en kijken hoe het is", beveelt Ei bert aan. „Onze leden komen overigens niet uitsluitend uit Waddinx veen, maar ook uit Gouda, Cursisten in de leeftijd van 6 tot 12 jaar exposeren deze maand in Kreater. (Foto:pr.) REGIO - Op iedere tweede woensdag van de maand in het Groene Hart Zieken huis, is er een inloopoch tend voor mensen met MS en direct betrokkenen. Rita van der Ree en Riny van der Arend (ervaringsdeskundi gen) staan dan klaar om vra gen te beantwoorden of in formatie te verstrekken. Geïnteresseerden zijn wel kom op woensdag 11 de cember tussen 10.00 en 12.00 uur in het Bureau Pa tiëntenservice op de polikli niek van de Jozeflocatie, in gang Jan van Beaumont- straat. Folders en documen tatie over MS zijn daar aan wezig. Voor meer informatie: Riny van der Arend, tel: tele foon 071-5899728. cursus ’creatieve werkvormen’. De leeftijd van de cursisten ligt tussen 6 en 12 jaar en zij heb ben in de afgelopen periode ge werkt met zoveel mogelijk ver schillende materialen. Kreater is gevestigd aan de Kerkstraat 13. Voor meer informatie: tel. 0182-614422. Door voortschrijdende vergrij zing heeft Waddinxveen rond 2015 circa 1000 zorgwoningen extra nodig; rond het jaar 2030 zullen dat er 1500 zijn. Dat legt een claim op het soort wonin gen dat hier gebouwd moet worden. Voorts ontstaat rond 2015 een tekort van 5000 zorgverleners. Daarnaast is ook voor het welzijn van zoveel ou deren geld nodig. Mevrouw Hallensleben adviseert de ge meente aansluiting te zoeken bij het Regionaal zorgberaad „We hebben het gewoon heel goed samen." Wie het zomaar binnenlopen op maandagavond toch een beetje eng vindt, kan haar voor een gesprek en wat meer informatie bellen: 0182 614774. De aanleg van de RijnGouwe- Lijn betekent een stimulans voor het openbaar vervoer, mits ook een grotere frequen tie wordt nagestreefd. Pro bleem is echter dat het rijk geen of onvoldoende financiële middelen ter beschikking wil stellen. Mevrouw Hallensleben: ’Er wordt inderdaad te weinig geld beschikbaar gesteld, maar de proef die in maart 2003 start, moet wel worden voort gezet, zodat de noodzaak ervan In de komende tijd wordt een nieuw haalbaarheidsonderzoek in gang gezet om te komen tot een (aangepaste) centrumvisie voor de gemeente. De gemeen te kan dan ook geen beroep meer doen op het gereserveer de provinciale investeringsbud get van 404.681,19. Boskoop, Reeuwijk en Moer- kapelle. En een lid dat verhuis de naar Noordwijk komt elke maandag trouw repeteren." Het komende kerstconcert is een hoogtepunt, maar Krea Musica laat zich vaker horen. „We geven veel kleine uitvoe ringen. Zo hielden we een openbare repetitie in 't Zuid- honk Optredens waren er onder meer in Zorgcentrum Souburgh, in het Anne Frank- centrum en in Humanitas Akropolis, een heel groot zorgcentrum in Rotterdam. We verzorgden dit jaar even eens een concert in de mu ziektent in het Houtmanplant- soen in Gouda. Ook aan de open podiumda- gen in De Doelen in Rotter dam deed het koor mee. Vol gend jaar zouden we ook weer graag een voorjaarscon- cert willen geven. Misschien in het kader van ons jubileum jaar", zegt de penningmeester. Leeftijd speelt geen rol als het om het lidmaatschap van Krea Musica gaat. „De gemiddelde leeftijd ligt iets boven de vijf tig jaar, maar we hebben ook leden die nog niet eens dertig zijn. We zijn beslist geen club van grijze duiven", vindt Willy van Solinge. De maandagavond repetities, van acht uur tot kwart over tien, worden aan de piano begeleid door Jos Vlietstra. Meestal zingt het koor als geheel, soms wordt geoefend in stemgroepen. Eens per jaar organiseert Wellicht is hiervoor een subsi- diepotje”, liet Hallensleben we ten. De vrijkomende terreinen kunnen vervolgens worden ge bruikt voor stedelijk groen en woningbouw. Een ander belang rijk punt is het verplaatsen van milieubelastende en verkeers- hinderlijke bedrijven van bin nen het dorp naar bijvoorbeeld bedrijventerrein Noord zodat woningen in het dorp gebouwd kunnen worden. Dat is een goede ontwikkeling, vindt ook de provincie. De gemeente vraagt de provincie om steun zodat de haalbaarheid van deze plannen onderzocht kan wor den. In verband met sinterklaasavond zijn onze kantoren in Gorinchem, Gouda, Dordrecht en Sliedrecht op 5 december om 16.30 uur gesloten.Vrijdagmorgen 6 december staan onze medewerkers weer vanaf 8.30 uur voor u klaar. tandenbeleid. De provincie wil dat gemeen ten een eigen structuurplan met een woonvisie vervaardi- de provincie Zuid-Holland gen, waarin de allochtonenpro blematiek wordt meegenomen. Daarnaast is de provincie van plan om een kennisnetwerk op te zetten. Het college vraagt om provinciale hulp voor een van de problemen in REGIO - De RIAGG Midden- Holland en de Robert-Fleury Stichting organiseren in samen werking met ene aantal andere organisaties een voorlichtings avond over ADHD bij kinderen en volwassenen op dinsdag 10 december. Sommige kinderen en volwassenen missen con centratie en rust en hebben moeite het dagelijkse leven te pannen. Men is snel afgeleid en kan impulsief reageren. Me vrouw Krauwer, psycholoog van het Groene Hart Zieken huis en gespecialiseerd in ADHD, houdt een inleiding over kenmerken van ADHD en het mogelijkheden voor behande ling. Anderen lichten toe wlke mogelijkheden in de regio Mid- WADDINXVEEN - Een 40-jari- ge automobilist uit Noorden lukte het op maandag 2 decem ber rond 15.55 uur op de Beijerinklaan op tijd tot stil stand te komen voor een rij af geremde auto’s. Hij reed daarop tegen de ach terzijde van een 41 -jarige auto- WADDINXVEEN/ROTTER- DAM - De Herv. Gem. Zang vereniging Vox Jubilans uit Wad dinxveen o.l.v. Pieter Stolk organiseert dit jaar weer het bekende kerstconcert in De Doelen in Rotterdam. Dit con cert vindt traditiegetrouw plaats op Tweede Kerstdag. Behalve het ’grote Vox’ werken mee het jongerenkoor Vox Jubi lans o.l.v. Marco den Toom, Kees Alers, fluit; Anja van der Maten, hobo; Anke Anderson, harp; Wim Jan van Deuveren, tenor; André van Vliet, vleugel; Jan Mulder, orgel en het Rijn mond Brass Quintet. Dr.W.Ver- boom hoopt een meditatie te verzorgen. Naast eenvoudige kerstliederen staat ook een aantal grotere werken op het programma, zoals Gloria in Ex- celsis en Hail to Thee, Thou new-born King. Het belooft een mooi en afwisselend pro gramma te worden. Het con cert begint om 10.30 uur. Kaar ten a 11,00 (inclusief programma en plaatsbespre king) zijn te bestellen bij de kassa van De Doelen, tel. 010- 2171717 of bij Boekhandel Burger (Dorpsstraat). mobilist uit Waddinxveen. Door de klap kwam deze tot stilstand tegen een voor hem stilstaande 68-jarige automobi list uit Waddinxveen. De 41 -ja rige automobilist is met neklet sel overgebracht naar Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. genaar waarbij het risico van de gemeente kennelijk wordt ge vrijwaard. Maar wat als derden hiervan nadeel derven? Met dit besluit heeft het College een loods laten bouwen waarvan bekend is dat er risico’s aan verbonden waren. Risico’s voor de veiligheid van niet deskundi ge gebruikers, het milieu en de gezondheid. Bovendien wordt kennelijk de deur opengezet voor gelijksoortige gevallen.” De PvdA Waddinxveen is van mening dat het College met haar voornemen om zichzelf kennelijk te laten vrijwaren, een onjuist voornemen is. „De ge meente kan nooit haar verant woordelijkheid ontkennen naar aanleiding van een besluit dat kennelijk toch een risico in hield. Het College zou in gelijk soortige gevallen zeker niet het zelfde besluit moeten nemen”, aldus de PvdA. Het college deelt de opvatting van de PvdA niet en verwijst naar het ambtelijk advies en de beantwoording van vragen richting de gemeenteraad. den Holland zijn voor behande ling van ADHD. Vervolgens ver telt een ervaringsdeksundige over zijn eigen ervaring met: behandeling. Na de pauze is er plaats voor eén forumdiscussie en het stellen van vragen. De avond is bedoeld voor cliënten, familieleden, hulpverleners en andere naastbetrokkenen. Dea vond begint om 20.00 uur en duurt tot ca. 22.00 uur en wordt gehouden in de Gehoor zaal van het Groene Hart zie kenhuis (Bleulandweg, te Gouda). Vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informa tie: Joanne Leerlooijer (RIAGG), tel. 0182-516422, e- mail: j.leerlooijer@riaggmid- denholland.nl. De gemeente wil de huidige - sportaccommodaties herstruc tureren. Bijvoorbeeld door een nieuwe buitensportaccommo datie, alsmede een volkstuinen complex, te plaatsen in een klein deel van de verbindings- zone van het Strategisch Groenproject Zoetermeer Zuidplas. Nu doet dit gebied rommelig aan. De gedeputeer de zal naar dit idee kijken en wijst op het meervoudig grond gebruik bij nieuw aan te leggen buitensportaccommodaties. „Hiervoor zou misschien een pilot kunnen worden gestart, waarin de provincie meelift. Door het deskundigenrapport van februari, het nieuwe colle geprogramma en het uitgevoer de onderzoek is gebleken dat het ambitieuze masterplan Centrumontwikkeling Wad dinxveen economisch niet uit voerbaar is. Het masterplan Van Petteplas tot Gouwe is daar mee gesloten. moet komen om een bestem mingsplan te maken voor het Bentwoud, als er een tracé voor de weg in het plangebied kan worden opgenomen. Me vrouw Hallensleben is bereid bestuurlijk overleg te voeren om het tracé van de Westelijke Rondweg in het Streekplan op te nemen. beslissing genomen worden, zo zei het college. De vergunning is verleend op voorwaarde 3, daarmee wordt bedoeld het veilig gebruik van een gebouw, bijvoorbeeld door eisen te stel len aan de veiligheid en gezond heid. Niet kan worden uitgeslo ten dat, wanneer de schuur op staal gefundeerd wordt, zich op termijn onderlinge verschillen in zetting voordoen waardoor na verloop van tijd gevelbepla- ting kan losspringen, beplating kan gaan torderen, het dak kan gaan lekken en de begane grondvloer kan gaan scheuren. In de notitie wordt genoemd dat dergelijke risico’s (inzake veiligheid niet deskundige ge bruikers, bescherming omge ving waaronder het milieu, vei lig gebruik van gebouwen) in een gebouwde omgeving niet aanvaardbaar zouden zijn. Hier is echter sprake van een land- bouwloods buiten de gebouw de omgeving. „De risico’s die voortkomen uit de zettingsver- schijnselen zijn uitsluitend en geheel voor rekening van de ei- WADDINXVEEN - De yo- gastudio van Martha van Hoek breidt haar lessen in yoga uit. Met ingang van januari zijn er extra lessen op donderdag avonden van 19.00 tot 20.00 uur en van 20.25 tot 21.15 uur. De lessen worden gegeven door Wendy Kortland. Zij is de dochter van Martha van Hoek en heeft tot aan haar zwanger schap lessen in jazzdance gege ven. Nu heeft zij zich gespeciali seerd in yoga. Door de samen werking van moeder en doch ter is de continuïteit van de lessen gewaarborgd.Yoga is be doeld voor iedereen, die een druk dagelijks leven heeft en geen ontspanning kan vinden, maar ook voor mensen met ademhalingsmoeilijkheden. De yogastudio is aan het Papaver- veld 9. Aanmelden en inlichtin gen bij Wendy Kortland, tel. 0182-520621 of Martha van Hoek, tel. 0182-617649. WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen kan geen beroep meer doen op het ge reserveerde provinciale inves teringsbudget van 404.681,19 891.800,00) in het kader van het Investerings budget stedelijke vernieuwing dat de gemeente zou voor WADDINXVEEN - Na de vra gen die deWD stelde over de bouw van een loods op het erf van wethouder Van der Torren, heeft ook de PvdA kritiek op de wijze van vergunningverle ning van dezelfde loods. De Pv dA vraagt zich af of één en an der juridisch juist is en vindt dat de gemeente nooit haar verantwoordelijkheid kan ont kennen naar aanleiding van een besluit dat kennelijk toch risico inhield. „U bent een onjuiste weg ingeslagen en daarbij is naar onze mening foutief ge handeld. Wij weten inmiddels wat het betekent voor een ge meente en slachtoffers van een calamiteit als risicovolle situ aties onvoldoende gecontro leerd en gehandhaafd zijn en zelfs goedgekeurd.” De PvdA uit deze kritiek nadat het college van B W een ver gunning aan wethouder Van der Torren verleende waarbij werd aangetoond dat de landbouw- loods op staal gefundeerd kan worden. In overeenkomstige gevallen zal een gelijksoortige WADDINXVEEN - Kreater- leerlingen van docente Catrini Lelieveld exposeren van 28 no vember tot 3 januari in Kreater. Afgelopen week werd de expo sitie geopend. Het gaat om leerlingen die mee hebben ge daan aan de cursus ’tekenen en schilderen voor de jeugd’ en de i i i J STOOFSTEEG 19 (HOEK ZEUGSTRAAT) GOUDA 0182-672388 J MERKEN VAN O.A.: DIESEL. BENGH. JEER JOTTUM. BRAEZ. CARBONE. RAGAZZI i -> KINDERKLEDING V.A. 0 MAANDEN TOT 14 JAAR. WWW.KINDERENAANHETWATER.NL i om de Westelijke Randweg op te nemen in de provinciale plannen. Deze weg biedt een oplossing voor de leefbaarheid en ver keersveiligheid van de kernen in Waddinxveen en Boskoop, te meer daar 50% van het noord- zuid verkeer niets te zoeken heeft in Waddinxveen. De He- negouwerweg (N207), is over vol, terwijl ook de overige pro vinciale wegen naar Waddinxveen dichtslibben. De bedoeling is dat weggebrui kers in de toekomst gedwon gen worden gebruik te maken van de Nil Bodegraven-AI- phen (in aanleg). Dat neemt niet weg dat aanleg van de Westelijke Randweg noodzake lijk blijft om redenen van leef baarheid en bereikbaarheid in de bestaande woonkernen en ontsluiting Oosterheem, Bent woud etc. De gemeente wil aan het provinciale verzoek tege- Het college wil graag weten wat de provincie kan beteke nen voor het openbaar onder wijs in Waddinxveen gezien de dalende belangstelling. Het col lege vraagt ook of de provincie ondersteuning kan bieden bij de spreiding van allochtone krijgen leerlingen door middel van een het nieuwe centrum. Het volkshuisvestingsplan en het oude masterplan is komen te gemeentelijk onderwijsachters- vervallen en daarmee vervalt tevens het gereserveerde be drag. Dat liet gebiedsgedeputeerde van mevrouw E. Hallensleben we ten tijdens een bezoek aan Waddinxveen op 14 november. Tijdens dat bezoek kwamen verschillende onderwerpen aan de orde, als onderwijs, Rijn- analyse Gouwelijn, Vervolgens heeft de het openbaar onderwijs. Me- gedeputeerde een rondrit ge maakt door Waddinxveen langs een aantal van de besproken onderwerpen. WOENSDAG 4 DECEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Mi - y

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21