U wilt weten wat uw inkomen is wanneer u (eerder) stopt met werken. Voor G-voetballers is Be Fair een uitje Het is tijd voor Rabobank Gouwezoom. Programma WSE- toernooi Wintershow Verrassende winst Knappe winst Rowah-C Dames 2 Van Uden-de Gouwe verder in Manmeer! cup TOOS zamelt Rabobank Weer vocht onder uw huis! kleding in Geslaagden A-diploma voor volleybaldames r JIL/ Nieuwjaars recepties sportclubs WADDINXVEEN - De voet balclub Be Fair houdt de nieuwjaarsreceptie op zaterdag 5 januari om I6 uur. Er voor heeft een onderling toernooi plaats. Om 12 uur geeft Be Fair in het clubgebouw uiting aan het begin van het jubileumjaar. Tevens wordt Vooruit geblikt naar de viering van het 50-jarig bestaan in augustus. Bij de voet balvereniging Waddinxveen is op vrijdag 20 december kop- pelklaverjassen. De nieuwjaars receptie heeft op zondag 6 ja nuari plaats. Bij de voetbalclub Moerkapelle komen de leden en supporters op woensdag I januari om 16 uur bijeen om el kaar het beste toe te wensen Groeneweg houdt de nieuw jaarsreceptie op zondag 5 janu ari om half vier in het clubge bouw. Er wordt voor nieuw- Martijn Boevé in de competitie, jaarsvoetbal gespeeld. Op de- handbalvereniging Oliveo uit Pijnacker was afgelo pen zaterdag de opponent. In de eerste helft ging het spel ge lijk op. De Springplank zoekt nieuwe klaverjassers Gouwe Streek schaatst wedstrijd op natuurijs Rolling’90 - i •51 Afdeling Private Banking, telefoon (0182) 64 35 99. X-MAS Art House 2002/2003 W0ENSDAG18 DECEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 Het C- L - i Bel Van Vliet BV 0182 515 014 of kijk voor meer info op www.zetwaterbuitenspel.nl C Riool-reiniqinq, -ontstoppinq, - reparatie, -vemieuwinq en - camera-inspectie burg kreeg in de vierde periode drie manmeer’s om de oren, zodat het uiteindelijk met 2-4 verloor. Dames 2 deed het in Eindhoven tegen PSV 2 erg goed. In de achtste finale om de ManMeer! Cup werd met 4-6 gewonnen. Na de winterstop komt dames twee in de kwart finale uit tegen de winnaar van ZPB H&L Productions en Aret- husa. de heren onvoldoende druk leggen om nog echt gevaarlijk te zijn. Ridderkerk. De wedstrijd die niet meetelt voor de competi tie werd gekenmerkt door de snelle breaks van de bezoeken de formatie. Beide punten gin gen door de 7-I9 eindstand mee naar Rijnmond. Laurien van Noort, Britt van Dijk, Irving Rozema, Keven Teeuwen, Steijn Hogenelst, Rens Beider, Kristel Ramaker, Diwana Birdja, Pieter Zandijk, Erik Heijkoop, Erwin van der Lee, Emmaly de Jong, Pirn Stark, Rick den Oude en Joyce de Jong. zelfde dag houdt ook WSE de receptie vanaf I5.30 uur. Er voor heeft vanaf 13 uur nieuw- jaarsvoetbal plaats waarbij de net iets te laat bij de bal is en een tegenstander raakt, maar dan wordt hij voor een paar minuten naar de kant gehaald. „We spelen met acht tegen acht op een half veld. Wel kan er steeds worden gewisseld. De meesten staan stil en raken pas een bal als die in hun buurt komt. Maar iedereen speelt en moet zijn speel- plezier hebben vinden wij". De laatste wedstrijd tegen DONK werd gespeeld bij een temperatuur van anderhalve graad boven het vriespunt. Sommige Be Fair-spelers hadden zelfs hun trainingspak aangehouden. Klompien: „Het tenue en de trai ningspakken wordt door de club ver trekt. We hebben twee sponsors nl. de ING-bank en Deka sportprijzen. Verder doen supporters van Be Fair regelmatig wat voor ons. Omdat hij bijna jarig was trakteerde Hans van derVlist de jongens na de wedstrijd tegen DONK op een kop erwten soep. En opa Gerrit Koele brengt wel eens een beker mee, die door zijn vrouw extra mooi is opgepoetst. Er zijn meer mensen die een con sumptie geven. De jongens weten dat goed te waarderen". Volgend jaar augustus hoopt de voet balvereniging Be Fair het vijftig jarig bestaan te vieren. Ook voor de G- voetballers is er op 17 mei een jubi- leumtoernooi gepland dat wordt ge sponsord door WaddLekker, de organisatie die ’s zomers het horeca- festijn organiseert.. Klompien: „Er zijn hiervoor elf verenigingen uitge nodigd. Tijdens de winterstop, die tot 25 ja nuari duurt, hebben we op I8 januari een groot zaalvoetbaltoernooi in Groenoordhallen in Leiden. Daar zijn veel verenigingen uit het district West II voor uitgenodigd. Daar kij ken de jongens straks weer naar uit", winning. Voor het eerst dit jaar kon Gouwe Streek het natuurijs Op (Foto: PK.) WADDINXVEEN -De voetbalvereniging WSE houdt op zaterdag 4 januari het jaarlijkse zaalvoetbal toernooi om de KeesVer- woerd-bokaal in de sport hal De Dreef. Er zal vanaf I0 uur worden gespeeld in twee poules van vier teams. Daarna hebben om I5 uur de finaleronden plaats. Aan het toernooi doen opnieuw jeugdteams van betaald voetbal organisaties mee. Het programma van de poulewedstrijden: I0 uur: WSE-Spartaan’20, 10.25 uur: Feyenoord l-ADO Den Haag, 10.50 uur: UVS- Excelsior R, I I.I5 uur: Feyenoord 2-RVC Rijswijk, 11.40 uur:WSE-Feyenoord I, 12.05 uur: Spartaan’20- ADO Den Haag, I2.30 uur: UVS-Feyenoord 2, 12.55 uur: Excelsior R-RVC Rijs wijk, I3.2O uur;WSE-ADO Den Haag, I3.45 uur:Spar- taan’20-Feyenoord I, 14.10 uur: UVS-RVC Rijswijk, I4.35 uur: Excelsior R- Feyenoord 2. De laatste finaleronde is om 16.30 uur. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. ALEX JANMAAT Goudse Straatweg 34 Oudewater Telefoon (0348) 563422 www.alexjanrnaatantiek.nl Heren I tegen Lumio het Ravijn In de laatste wedstrijd voor de winterstop konden de heren van Z&PC van Uden-De Gou we de goede lijn van de vorige week niet voortzetten. De he ren verloren met 8-11 van het Lumio het Ravijn uit Nijverdal. Tot in de derde periode waren beide ploegen zeer aan elkaar gewaagd. Jaco de Jonge speelde scoorde in de eerste helft driemaal. Remko Overdam en Marc Faber scoorden de ove rige twee doelpunten. Met een 5- 5 tussenstand werd begon nen aan de derde periode. Hierin maakte de ploeg teveel persoonlijke fouten en Het Ra vijn wist hiervan te profiteren. In deze periode scoorde alleen Wouter Steller (6-5). Met een 6- 9 achterstand was het de vraag of de heren voor dezelf de stunt zouden kunnen zor gen als vorige week tegen Rap- ido’82. Ondanks de scores van Mare Faber en Jaco de Jong konden we in Waddinxveen komen wonen. Al gauw kwam het verzoek om jeugdleider bij Be Fair te worden. De twee zoons hebben ook bij Be Fair gevoetbald. Zo is het balletje bij Be Fair gaan rollen". De groep G-voetballers bij Be Fair bestaat uit dertien leden. Het zijn Pa trick Coufreur, Sander Dodewaard, Wilfred Finkenflugel, Kees Grootend- orst, Michiel Happel, Patrick Klijn, Geert Modders, Wouter Kelder, Ed Scheelen, Gerben Tulp, Mark van der Veen, Jos Verboom en Kevin Vis. De laatste woont in Zevenhuizen, de overigen wonen allen in Waddinx veen. Een deel is gehuisvest in De Kniek in de nieuwbouwwijk De Zuidplas. Be Fair komt dit seizoen uit in de derde klasse (C-niveau). Dat is een klasje lager dan vorig jaar. De start van de competitie was alleszins goed te noemen, maar de laatste weken werden de Waddinxveense G-voet ballers met enkele nederlagen gecon fronteerd. Op eigen terrein nog wel. Eerst werd met I -4 verloren van SEV uit Leidschendam, vervolgens van koploper Barendrecht met 1-6 en in de laatste wedstrijd voor de winterstop werd een dikke 9-1 ne derlaag geleden tegen het Goudse DONK. De eer werd gered door Kevin Vis. In zeven wedstrijden scoorde Be Fair 25 keer. Klompien: „Normaal hebben we de beschikking over dertien spelers, maar tegen DONK waren dat er ze ven. De een was geblesseerd, een moest er oefenen met de Jostiband en weer een ander had afgezegd om dat zijn moeder jarig was. Daardoor viel de gehele achterhoede weg en had DONK het wel erg makkelijk". Sportiviteit staat hoog in het vaan del. Een enkele keer gaat een speler wel eens over de schreef omdat hij de Laan, Paulette Salomé, Lotte te Pas, Lisanne Mulder, Angeli que Pothuizen, Anthony; de Jong, Robbie Balk,Yentl de Wil de, Femke Verwey, Corianne van der Hoeven, Rosalie Baer- waldt, Lisa Bos, Mohanad Al- masoudi, Natasja Kranenburg, Yakout Zourhlal, Dominique Rijsbergen, Mitchel de Keizer, Christopher v.d. Drift, Robin van Leeuwen, Christian Ver doold, Jamie Mossink, Roy Stra- ver, Lorenzo Bal, Freek Keizer, aan de Sniepweg. Een avondje vrijblijvend meekaarten is mo gelijk. Kosten: 2,00 per avond (in clusief een kopje koffie) en het lidmaatschap van 2,50 per jaar hoeft. Voor meer informa tie: Ruud Beekhuizen, telefoon: 0182 617671. WADDINXVEEN - TOOS za melt nog steeds kleding, schoe nen, dekens, gordijnen en ander textiel in. In de hal van de gym nastiekzalen aan de Staringlaan, de J. Postlaan en gymnastiekzaal De Duikelaar staan het hele jaar groene containers hier voor klaar. Op 12 december is voor de achtste keer de kleding opgehaald.Totaal werd van sep tember t/m december 1.295 kg verzameld, dat leverde een be drag op van 427,35 euro. Daar van heeft TOOS inmiddels een opblaasbare tumblingbaan voor de gymnastiekafdeling aange schaft, er wordt gespaard voor een lichtinstallatie voor de Jaz- zafdeling.Voor informatie over: Willem Jan Kerkhoven, tel. 613839. WADDINXVEEN - Zaterdag ochtend was het voor Gouwe Streek mogelijk om op natuur ijs te schaatsen. Het ijs op de vaart voor het Grondmij ge bouw in Coenecoop werd door ijsmeester Cor Wiersma en door voorzitter Jeugdcom missie Jan Hoondert sterk ge noeg bevonden voor wedstrij den. Om 9.30 uur verzamelden zich ongeveer 40 jeugdleden van schaatsvereniging de Gouwe Streek voor twee keer 100 me ter en een afvalwedstrijd. In een echt Hollands plaatje met ijs en mist werden de wedstrij den in een rap tempo gereden. Bij de 100 meter wedstrijden bleek Bauke Wiersma over de vanaf januari (na een jarenlange ledenstop) weer gelegenheid om lid te worden van De Springplank. Elke dinsdagavond worden tussen 20.00 en 23.00 uur vier ronden individueel ge speeld (met af en toe een kop- pelkaartavond) in de bar van tenniscentrum Waddinxveen Van Vliet lost dat voor u op door Arqex-korrels onder uw huis aan te brengen. Zij 'sluiten' het vocht onder uw huis op. De milieu vriendelijke korrels hebben ook een isolerende werking. Daardoor daalt uw energierekening en stijgt uw wooncomfort, Vanaf 1.295,- zet u het water onder uw huls buiten spel! of stoot tot stand. Na I -1 in de eerste periode liep PSV in de tweede periode uit naar 3-I. Begin derde periode scoorde Kirsten Veldman 3-2 en Mirjam Overdam 3-3, doch de periode werd afgesloten met 4-3 in het bolwerken tegen Saturnus uit voordeel van PSV. In de vierde periode sloeg Waddinxveen echter toe en werd de 4-6 overwinning zeker gesteld. He ren 2 leek in de wedstrijd tegen ZWV-Nereus 2 uit Zaandam weer een puntje te veroveren, doch de ploeg kreeg uiteinde- Voor de A-junioren stond een uitwedstrijd in Schiedam tegen Jonathan van Kleij, Sanaa Bokil, Ventura op de rol. De A-jeugd beleeft een bijzonder zwaar seizoen in de Rotterdamse af deling. De zorgen voor de ge plaagde coach, Peter van Velzen werden dit keer nog vergroot door het ontbreken van de ge blesseerde keepster Joëlle Hoogendijk. In de eerste helft liep een ge dreven Ventura uit naar een I0- 2 russtand. Na de hervatting was de strijd meer in even wicht, echter het gat kon niet meer worden gedicht. Met een 15-8 eindstand keerden de Ro- wah speelsters huiswaarts. WADDINXVEEN - In gouweb- ad de Sniep is op zaterdag I4 december gezwommen voor vaste speelster Iris Goed- het A-diploma. Alle 48 kandidaatjes zijn ge slaagd. De namen van de kinde ren die het A-diploma hebben De G-voetballers van Be Fair en DONK speelden onder koude om standigheden tegen elkaar. De Goudse club behaalde een 9-1 over- (Foto: Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Het eerste volleybalteam trad afgelopen zaterdag aan tegen de nummer 2 in de promotieklasse: Inter Rijswijk 2. Een zware strijd. In de eerste set had Keukencen trum Be Fair de grootste moei te met de serviceopvang, ze kregen deze niet onder contro le. De setwinst ging dan ook naar de gasten met I2-25. De speelsters grepen in en pasten het systeem aan, dat werkte. Met goede passes, gerichte aan vallen en goede servicebeurten was de tweede set heel span nend en trok Be Fair na een zinderende strijd uiteindelijk aan het langste eind waardoor de setstand op 26-24 kwam. In de derde set leek Keuken centrum Be Fair even uitge blust. Er werden foutjes ge maakt en Inter Rijswijk nam het heft weer in handen en pakte de set met I8-25. In de vierde set was het duidelijk andersom. Keukencentrum Be Fair had haar zinnen gezet op een vijfde WADDINXVEEN team van ROWAH/SPACE debuteert dit seizoen onder leiding van coaches Kennart van der Tas en WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelden heren I en 2 van Van Uden-De Gouwe thuis. Heren I kon tot in de derde periode Lumio het Ravijn goed partij geven en leek een nieuwe sensatie in het verschiet. De derde periode werd de heren fataal, zodat het team uiteinde lijk verloor met 8-1 I Trainer/coach Anton Heiden zal een list moeten verzinnen om de heren na de winterstop op een hoger plan te brengen. Bij heren 2 van hetzelfde laken een pak. Tot en met de derde periode ging de strijd tegen ZWV-Nereus 2 gelijk op (l-l), maar de ploeg van Kors van Til- lijk nul op request. In de eerste periode werd niet gescoord en in de tweede periode kwamen de heren op een 0-I achters tand. In de derde periode kwam heren 2 weer langszij. Met een l-l stand werd de vierde periode ingegaan, maar daarin was ZWV-Nereus driemaal trefzeker uit overtalsi- tuaties en dat deed de ploeg de das om. Mark ter Braake scoor de nog wel 2-4 en wellicht zat er nog meer in toen Van Uden- De Gouwe een viermeter toe gewezen kreeg. De keeper van ZWV-Nereus hield het en was de wedstrijd gespeeld. set en speelde daar naar. Goed lopende combinaties tussen spelverdeelsterYvonne van Erk en middenspeelsters Jacqueline v.d. Berg - v.d. Ruit en Sandra v.d. Berg bleken een gouden greep en met een ruime set winst van 25-14 kon er aan een beslissende, vijfde set worden begonnen. Deze zag er in eer ste instantie niet rooskleurig uit voor Keukencentrum Be Fair en met een 4-8 achters tand werd aan de tweede helft van de set begonnen. Door een goede servicebeurt van Moni que Swets, harde buitenaanval- len van Angela Hunink en goed blokwerk van de middenspeel sters werd de setstand gelijk getrokken en gaf Keukencen trum Be Fair de thuiswinst niet meer uit handen. Met I5-I0 werd een einde gemaakt aan een spannende wedstrijd en kan Keukencentrum Be Fair zich als goede middenmoter opmaken voor de tweede helft van de competitie. De rust brak aan met een 3-4 oude glorie in actie komt, tussenstand. Na de hervatting had Rowah meer vat op de te genstander en won de wed strijd knap met een duidelijke 9-5 eindstand. Het Dl-team speelde tegen Ventura uit Schiedam. De pupil len van coach Kim van Stel be gonnen door het ontbreken van hart gehandicapt aan de wed strijd. De invallende spelers uit het D2-team, Anna Kaptein en Su- gehaald zijn: Naomi Verver, Sig- zan van der Brule, namen het K- t/m 31 december ook op zondag van 9.00 tot 18.00 uur open. Beide kerstdagen gesloten. WADDINXVEEN - Al bijna 18 jaar komen leden van klaverjas- vereniging De Springplank re gelmatig bij elkaar om op z’n Rotterdams te klaverjassen. Voor klaverjasliefhebbers die op een plezierige, maar vooral gezellige manier de dinsdag avond willen doorbrengen, is er Tweede teams Dames 2 heeft het in de acht ste finale om de ManMeer! Cup het best goed gedaan tegen PSV in Eindhoven. De 4-6 over- zan van der Brule, namen het rid Voets, Kathy van Ofwegen, winning kwam niet zonder slag keeperswerk op voortreffelijke Tessa van Rossum, Lieke Me- wijze voor hun rekening.Toch ijvogel, Red Hooftman, Bob van was dit alles niet toereikend. Na een 1-4 ruststand won de Schiedamse brigade de wed strijd met 2-6. Ook de heren-B kon het niet snelste benen bij de jongens te beschikken, hij reed respectie velijk 13,0 en 13,3 seconden. Bij de meisjes ging Nienke Hoon dert er met de eerste plaats vandoor. Zij reed de twee keer 100 meter in 13,6 en 13,9 se conden. De afvalrace was heel span nend, immers hoe verder je komt, hoe vaker je hebt gere den. Dit geeft uitendelijk toch hele zware benen. Hier bleek bij de dames toch Nienke Hoondert weer de sterkste te zijn. Haar broer Koen won de ze race bij de jongens. Het was een geslaagde ochtend schaat sen, die gezien de weersom standigheden ook niet een dag later plaats had moeten vinden. t Door Bert Hertog WADDINXVEEN - „De jongens zijn er altijd. Wegblijven is er niet bij. Zij vinden het jammer als er een wed strijd is afgelast. Het voetballen bij Be Fair is gewoon een uitje voor hun-"-. Sinds vorig jaar treden Henk Klompien en zijn vrouw Giny samen met Hans van derVlist op als bege leiders van het gehandicaptenvoetbai bij Be Fair. Klompien: „Het G-voetbal bij Be Fair bestaat tien jaar. De eer ste acht jaar hebben Jaap de Roo en Adrie van der Zijden voor de bege leiding en training gezorgd.Vorig jaar stopten zij. Mijn vrouw en ik en Hans van derVlist, die bij uitwedstrij den chauffeur is van het busje dat wordt gehuurd, hebben toen de be geleiding over genomen. Hans is pu pillenleider geweest. Deze jongens, die erg enthousiast zijn, kan je niet aan hun lot over laten". Er wordt een keer in de week op woensdagavond van zeven tot acht uur getraind onder leiding van Floor van Tol, in een ver verleden eerste elftalspeler bij Be Fair en Evert van der Steeg. Zij zorgen er voor dat de jongens de kneepjes van het voetbal spel wordt bijgebracht. Het gaat vol gens de begeleiding de goede kant op. Klompien was al actief bij de voet balvereniging Be Fair. „Voordat ik be geleider werd heb ik zeven jaar wed strijden van het G-voetbal gefloten. Toen op het prikbord in de kantine een oproep voor nieuwe leiders(sters) verscheen hebben wij ons aangemeld.Verder sta ik bij de kassa als het eerste elftal thuis speelt. Ook help ik bij het ophangen van de vlaggen en afhalen er van. Ik heb nooit gevoetbald bij Be Fair. Wel ben ik 25 jaar leider geweest bij de voetbalvereniging Stedum in Delfzijl. Ik werkte bij de NKF en in 1988 zijn MOERKAPELLE - Het is dit jaar de eerste keer dat vijfvou dig Nederlands Kampioen Rol ling’90 vijf shows gaat rijden. Een zware maar leuke opgave voor leden en vrijwilligers. Drie shows zijn al uitverkocht, er zijn nog enkele kaarten voor dinsdag 24 december 12.30 uur te koop (Volw. 6,50, kind 4).Voor de speciale voorstel ling van zaterdag 28 december 19.00 uur waarvoor in eerste instantie geen kaarten beschik baar waren, worden er alsnog honderd kaarten in de verkoop gedaan. De entreeprijs voor deze voorstelling is 10,00 voor volwassenen en 6,50 voor kinderen. Voorverkoop is vrijdagavond 21 december van 21.00 tot 22.00 uur in Op Moer. -

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 31