Bam ai.. L 1 I 1 Xi B PAG1NA9 Wandelen naar Pelhrimov Brand - - -ft V .r 2 jANUAR!_2003_Wt£- -- - ft Op 6 maart ging Waddinxveen naar de stembus voor een nieuwe gemeenteraad. De uitslag was geheel anders dan vier jaar geleden. Zo kreeg de nieuw opgerichte lokale partij Weerbaar Waddinxveen vier zetels. WD en de PvdA moesten respectievelijk drie en twee zetels inleveren. PCW en D66 bleven gehandhaafd, het CDA kreeg er een zetel bij. Wethouder Dijksterhuis bleef, naast hem kwamen drie nieuwe wethou ders: Barth, Van der Torren en Gerts. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Verona van de Leur behaalde dit jaar diverse topprestaties op turngebied. Eerst zilver op het EK in Griekenland, vervolgens won ze zilver op de wereldkampioenschappen toestelturnen op het onderdeel vloer. Haar derde topprestatie leverde ze een week later in de wereldbekerwedstrijd waar ze eerste werd op het onderdeel vloer, tevens haalde ze daar brons op de brug en op sprong. Ze is de succesvolste turnster uit de 134-jarige historie van de turnbond en ze is uitgeroepen tot sportvrouw van Gouda én sportvrouw van het jaar! (Foto: Liesbeth van der Vis.) Er zijn regels, punt uit! Dat is de actie die op 24 juni van start ging. Op de muur bij Cafetaria Vork hangt sindsdien een bordje met tien huisregels die de overlast in en om horecabedrijven moeten beperken. Uitgangspunt is dat het voor iedereen gezel lig, leefbaar en veilig moet blijven. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Op de Kameleonschool stond een gouden koets en leerlingen van de Prins Willem Alexanderschool mochten verkleed als bruid of bruidegom naar school komen. Ook werden huwelijksbomen aan de Meteorenweg geplant en mochten ruim 70 Waddinx- veners naar de ArenA voor het nationale feest. Kinderen van de basisscholen kregen een huwelijksmok en er was een sluitzegelwedstrijd. (Foto; Liesbeth van der Vis.) Twee grote branden telde Waddinxveen in 2002. De eerste was in mei, toen de hal en het kantoor van transportbedrijf Maas volledig uitbrandde. De schade liep in de mil joenen euro’s. Ruim een maand later ontstond een brand in het kantoorgedeelte van een loods van het gemeentelijke afvalstation aan de zuidelijke rondweg. (Foto; Liesbeth van der Vis.) In het kader van het 10-jarig bestaan Stichting Vriendschapsband Waddinxveen Pelhrimov besloot Waddinxvener Luit Bloem een wandeltocht van 1050 kilometer af te leggen, van Waddinxveen naar Pelhrimov. De tocht startte op 6 april, op 25 mei kwam Bloem aan in de Tsjechische zusterstad. Voor het Weekblad voor Waddinxveen schreef hij regelmatig een verslag. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Kinderen en volwassenen, 250 in totaal, namen op 15 juni deel aan de opschoonactie van de Waddinxveense straten. Er werd 2800 kilo afval ingezameld.Twee wijken, ’Mozartlaan en omgeving’ en ’de Petteplas’ eindigden op een gedeelde eerste plaats van schoonste wijk en wonnen ieder vijfhonderd euro. (Foto: Liesbeth van der Vis.) W p' was op 24 februari, in die nacht kregen bewoners van de flat aan de Peter Zuidlaan de schrik van hun leven. De wind sloeg hevig te gen de gevelmuur, rond 4.00 uur stortten honderden bakstenen naar beneden. Ongevallen deden zich niet voor, Woonpartners heeft alle gevels vervangen. De oktoberstorm zorgde eveneens voor veel schade, toen met name door omvallende bomen. De brandweer is die hele zondag in de weer geweest om bomen in stukjes te zagen. In totaal was de schadepost een ton. 109 bomen overleefden de storm niet. (Foto; Liesbeth van der Vis.)

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9