Spartaan’20 winnaar zaalvoetbaltoernooi WSE BeJair begint Jonkman blikt terug op 2002 Nominaties Gillian van den Berg trophy 2003 Korbis behaalt Pluim voor Klaas Huizinga l Trix Bouwer exposeert in bibliotheek CMV Passage houdt avond over AZC nuttige overwinning Van derVlist pakt brons op NK biljart Inbraak in woningen Omgaan met Psoriasis Open huis Oudheidkamer Mooiste duif was van Hoondert Gouwestem Zes bestuurders onder invloed gen. Na drie wedstrijddagen online Jeu de boules nieuws Uitslag sjoelers Jaquar gestolen na inbraak A. de Wit Moerkapelle eert leden jubileumjaar met een prijs WADDINXVEEN - De voet balvereniging Be Fair is het ju bileumjaar waarin in augustus het 50 jarig bestaan wordt ge vierd begonnen met de ont hulling van een bord waarop het jubileumlogo staat afge- beeld. Tevens zijn vier jubi- leumvlaggen gehesen. Dat ge beurde door zeven nog in leven zijnde gouden spelddra- gers (ereleden) nl. oud-voor- zitter Gijs Graafland, Ab en Rien Monster, Jo Bos, Joop Starreveld, Jan van der Neut en Reinhart van den Brink. Gerrit van Bergen en Leen de Graaf waren verhinderd. In to taal heeft Be Fair zestien ere leden gekend. Zeven zijn er overleden. succesvol op twee afstanden del! PAGINA 23 WOENSDAG 8 JANUARI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN int t ■MM i f «it f Foto: Marianka Peters. t nissen, Theo Droog en Cor de Vlieg. WADDINXVEEN - Tijdens de Nieuwjaarsreceptie van zwem en poloclub Van Uden-De Gouwe op 2 januari werden vijf genomineerden bekend ge maakt voor de ’Gillian van den Berg Trophy 2003’. Deze tro fee wordt jaarlijks uitgereikt aan een lid van De Gouwe die het afgelopen seizoen een of meerdere bijzondere presta ties heeft verricht, dan wel een aansprekende vooruitgang heeft getoond bij het zwem men en/of waterpolo. De ge nomineerden, in willekeurige zijn zij profvoetballers bij resp. FC Zwolle en Heracles. Edwin nodigd, maar was verhinderd.We hopen dat Volendam er een vol gende keer weer bij is". Het toernooi kende een sportief punten, dieptepunten en jubi lea. Zo telde Waddinxveen 26.800 inwoners bij de over- gang naar 2003. „Dat zijn er 84 minder dan in volgorde, zijn: Nikki Hukker 1987); zij ontwikkelt zich mo menteel erg goed en is een van de speelsters in Meisjes A die het team extra spirit kan geven. Suzan Kaynar 1984); zij is mo menteel van grote waarde voor dames 2 en kan zich bin nen enkele jaren ontwikkelen tot een vaste kracht van da mes IDavey de Vos 1989); een prima zwemtalent met vaak goede tijden en zelden slechte tijden. Bas Pronk 1986); ook hij maakt een sterke ontwikkeling door in heren 2 en kan over enkele ja ren uitgroeien tot een prima kracht voor ons eerste heren team. Kirsten Veldman (1985); ook zij maakt een sterke ont wikkeling door in dames 2 en kan zich, evenals Suzan, in ko mende jaren ontwikkelen tot een volwaardige speelster van dames I. De genomineerden 2002”, wist hij. Hij haalde daar naast diverse jubilerende ver enigingen aan, als de tiende wielerronde van Waddinxveen, 25 jaar Gouwebloem, 40 jaar zullen in het verdere verloop van het seizoen 2002/2003 worden gevolgd bij hun pres taties. Na afloop van het sei zoen zal Gillian één van hen de wisseltrofee uitreiken. De trofee is een artistieke impres sie van de bekende kunstena res Gerthy Baars. De naam die zij aan het kunstwerk heeft gegeven is: ’De Top Bereiken’. 350.000 mensen in Nederland last van hebben. De Psoriasis- vereniging beschikt over uitge breide informatie en vertegen woordigers van de organisatie weten uit ervaring wat het be tekent een chronische aandoe ning te hebben. Voor meer in formatie: tel: 070-3820202 op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag tijdens kantooruren. WADDINXVEEN - Voor Trix Bouwer is de natuur haar groot ste inspiratiebron afgewisseld met landschappen uit bijvoor beeld Griekenland. In de loop der jaren is Bouwer kleurrijker Het moyenne werd bepalend voor de Ie plaats. Na goed (na)gerekend te hebben bleek het moy.van Berg 5/1000ste la ger te zijn dan dat van Van gaan werken. Ze is altijd op zoek naar harmonie tussen composi tie en kleurgebruik. Haar werk is te zien van 8 januari tot 4 fe bruari in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Uit de op het politiebureau te Waddinxveen afgenomen adem analyses bleek het alcoholgehal te van zes bestuurders boven de toegestane limiet (220 ug/l) te zijn. Twee bestuurders kregen transacties aangeboden en in vier gevallen wordt er proces verbaal opgemaakt. voorzitter borst getoond. Laurens Peters, voorzitter van de supportersvereniging bestaat, zei dat 160 mensen hebben deelgenomen aan het jaarlijkse zwemfestijn. „Veel activiteiten dragen bij tot de gaat Waddinxveen I fier aan kop, Waddinxveen 2 bungelt onderaan. De stand aan kop: I .Waddinxveen 13 gewonnen, 66 punten, saldo 95+; 2. t Beu lende Schaep (Dordrecht) 2- 52-54+; 3.Gouda I 2-49-119+. Het team dat eerste in de pou le wordt, gaat naar de landelijke finaleronde. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. van het raam te ontsluiten. Uit de woningen zijn een mobiele telefoon, een horloge en auto sleutels gestolen. Met deze ge stolen autosleutels werd een buiten geparkeerde auto, een Jaquar van len. De politie stelt een nader onderzoek in. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op nieuwjaarsdag zijn op diver se locaties in de gemeenten Bo skoop en Waddinxveen alcohol controles gehouden door het Regionaal Verkeers Handhavings Team.Van de 700 gecontroleer de bestuurders zijn er tien voor nader onderzoek aangehouden. telt dhr.Jac. Maris over het asiel zoekerscentrum. Per jaar vragen vele vluchtelingen om politieke, economische of maatschappelij ke redenen asiel in Nederland aan. Gasten zijn van harte wel kom, zij betalen 2,30. 24 mei heeft een veldvoetbal- toernooi voor C-junioren plaats waarvoor onder meer elftallen van betaalde voetbalclubs zijn uitgenodigd. Tot de deelnemers vangen. Deze onderscheiding wordt elk jaar uitgereikt aan een lid, dat zich in de scheids- rechterrij verdienstelijk heeft gemaakt. De onderwijzer uit Moerkapel- eerste elftal draait niet zo maar de opkomst voor de training is tachtig procent. Als Be Fair derdeklasser blijft is dat voor mij al een jubileum- Korbis in de slotfase toch ge noegen nemen met een over winning met een kleinere mar ge: 13-15. De doelpunten van Korbis kwamen van:Jaco Wine- ke (4x), Marco van Leeuwen (3x), Annemarie Graveland (2x), Maureen Kientz (2x), Pa tricia de Wilde, Mark van den Brink en Rik Molenaar. Door deze verdiende overwinning blijft Korbis in het spoor van koploper Olympia uit Spijkenis- se. Bij de overige teams verloor Korbis 2 met 15-13 van Nieu- werkerk 3, terwijl Korbis 3 te gen Reeuwijk 2 aan de goede kant van de score bleef: 17-10. Korbis 5 moest met 6-8 haar meerdere erkennen in Maas sluis 7. beide gevallen een ruit ver nield. Vooralsnog wordt niets uit de woningen vermist. De politie stelt een nader onder zoek in. WADDINXVEEN - In de uit wedstrijd tegen DVS’69 uit Hendrik Ido Ambacht heeft Korbis afgelopen zaterdag een noord l-ADO Den Haag 0-4, UVS-Excelsior R I -0, Feyenoord 2- RVC/Rijswijk 4-2, WSE-Feye- noord I 2-3, Spartaan’20-ADO Den Haag 2-1UVS-Feyenoord 2 3- 5, Excelsior R-RVC/Rijswijk 2- 5, WSE-ADO Den Haag 0-2, Spartaan’20-Feyenoord I 4-2, UVS-RVC/Rijswijk 5-4, Excelsior R-Feyenoord 2 2-1. uit St.Michelsgestel. Na deze 6e ronde stond Niels alleen aan kop met 10 punten, ge volgd door G. van Deur en R. Berg met 8 pnt. Omdat Niels in de laatste ron de kansloos verloor van Berg gemaakt met de verkoop van de loten voor jubileumloterij. Er moeten 450 loten tegen een prijs van 10 euro worden ver kocht. De opbrengst komt ten goede aan de viering van het 75-jarig bestaan in 2004. De se lectie gaat aan het einde van de week op trainingskamp naar Schijndel. WADDINXVEEN - De uitslag van de Waddinxveense sjoelers is als volgt: Klasse A: I. Kees Kuipers (1393 punten), 2.Wim Slingerland jr (1370 punten), 3. André van Gemeten (1368 punten). Klasse B: IPascal van Gils (1333 punten). Klasse C: I Jan Olie (1231 punten). Klasse goede prestatie geleverd door D: I.J. Garlich (1095 punten). deze tegenstander met 13-15 te verslaan. Gedurende de eer ste helft keek het Waddinx veense achttal voortdurend te gen een kleine achterstand aan. De Waddinxveners speelden weliswaar verdedigend vrij goed, maar aanvallend verliep het spel vaak te rommelig.Toch bleef Korbis tot aan de rust in het spoor van DVS’69 (7-7). Na de rust pakte Korbis de wed strijd wat energieker aan, het geen resulteerde in een 10-14 voorsprong. Zonder echt in de onderlinge strijd met problemen te komen, moest was en jaarlijkse jeugdvoetbaltoernooi in De Dreef werd ge wonnen door Spartaan’20. (Foto: Liesbeth van der Vis.) ZEVENHUIZEN - In nacht van zondag 5 op maandag 6 januari werd er ingebroken in twee woningen aan de Zuidplasweg. Om binnen te komen werd in WADDINXVEEN - Twee teams van Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen nemen deel aan de Winter Club Competitie. De teams bestaan uit zes spe lers en per wedstrijddag wor den er drie ronden tegen een ander team gespeeld. Per spel- ronde worden I triplette, I doublette en I tête a tête ge speeld, in totaal dus 9 wedstrij den per ontmoeting. Een ge wonnen tête a tête levert 2 wedstrijdpunten op, een dou blette 3 en een triplette 4. Maximaal kan men dus per wedstrijd 27 punten behalen. De twee Waddinxveense teams komen in dezelfde poule uit met nog zes andere verenigin- GOUDA - In het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda, op de Jo- zeflocatie (ingang Jan van Beau- montstraat) wordt op 15 janu ari van 14.00 uur tot 16.00 uur een inloopmiddag gehouden voor Psoriasis patiënten of mensen die er meer van willen weten. Psoriasis is een niet-be- smettelijke, chronische huid aandoening, waar meer dan Het jeugdzaalvoetbaltoernooi van WSE is inmiddels een begrip geworden in de regio. De Wad dinxveense vereniging vindt dat er een goede uitstraling uitgaat van het toernooi richting jeugd. Het kost de organisatoren, dit keerTitia Blom en Edwin Verwe- ij geassisteerd door enkele routi niers, weinig moeite de geren ommeerde clubs naar Waddinxveen te krijgen. Mede door de bijdrage van sponsors kan voor een goede ont vangst worden ge- zorgd. Dit keer ontbrak Volen- dam, in voor- Igaande jaren /vaak de smaak- maker van het toernooi. In het verleden deden Ruud Kras en Yuri Rose mee aan het ij is het de bedoeling in de toe komst weer een toernooi voor A-junioren te houden. In het ver leden heeft WSE verscheidene toernooien voor A-junioren met internationale deelname georga niseerd. Voorzichtig wordt weer in die richting gedacht Uitslagen poulewedstrijden: WSE-Spartaan’20 2-4, Feye- ZEVENHUIZEN - Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle houdt in haar Oudheidkamer ’Ons Verleden’ (Tweemanspol- der 15) open huis op dinsdag 14 januari van 19.00 uur tot 21 .Q0 uur. Dan is er tevens een nieuwjaarsreceptie van de be stuursleden en van de vrijwilli gers. Op de bovenverdieping is de tentoonstelling te bewonderen van de molens van Amsterdam genaamd: ’Molenrijkdom van WADDINXVEEN - De Christe lijk Maatschappelijke Vrouwen beweging Passage, afdeling Wad dinxveen houdt haar bijeenkomst op woensdag 15 ja nuari in De Hoeksteen (Es- doornlaan 2). Deze avond ver- WADDINXVEEN - In de nacht van zondag 29 op maan dag 30 december werd er in gebroken in een woning aan de Sterrenlaan en de Centauri. Om binnen te komen werden gaatjes in een kozijn van een raam geboord om daarna via de gaatjes de sluitboompjes WADDINXVEEN - Christelijk Waddinxveens mannenkoor De Gouwestem is online. Op de site www.degouwestem.nl is informatie te vinden over het koor, concerten en zijn er cd’s te bestellen. Ook zijn er frag menten te horen van de ver schillende cd’s. WADDINXVEEN - Een oude doffer van eigenaar A. de Wit was afgelopen weekend de mooiste duif op de verenigings- tentoonstelling van postduiven vereniging de Sperwer. Twee keurmeesters bekeken 260 dui ven, die in verschillende catago- rieën waren onderverdeeld. Beiden waren unaniem van me ning dat door de 21 deelne mers een mooie collectie bij eengebracht was. De mooiste oude duivin behoorde toe aan Comb. Van Vliet. H.Vink had de mooiste jonge doffer en W. Breedijk de mooiste jonge dui vin. De overwinning bij de vier tallen ging naar D. Heeren. Zo wel op vrijdagavond als op zaterdagmiddag was het druk in het lokaal aan het Stationsplein. Bestuur en leden kijken derhal ve met veel plezier terug op dit zeer geslaagde evenement. MOERKAPELLE - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de voetbalvereniging Moerkapelle heeft voorzitter Leo Moerman een aantal jubilarissen gehul digd. De speld voor 40 jaar lid ging naar de vroegere consul Rinus Zijderhand en oud-eer- ste elftalspeler Johan Zijder hand. Vijfentwintig jaar lid van de club zijn Willem Germeraad, Jan Hof, Willem Hobers en Leo Moerman. Zij die al lid van ver dienste of erelid zijn kregen een oorkonde. Een oorkonde werd ook overhandigd aan Jan Sleeuwenhoek (62), die aan zijn vijftigste seizoen als voetballer bezig is. Nel de Knegt, al jaren lang actief in de kantine en 39 jaar lid, is tot erelid benoemd. Tijdens de receptie is een begin l<U z Amsterdam’. Deze unieke ten toonstelling is tot stand geko men in samenwerking met de vereniging de Hollandsche Mo len, de overkoepelende molen vereniging van Nederland. Op deze avond kan tevens materi aal worden aangeleverd voor de komende tentoonstelling over de verenigingen in Zeven- huizen-Moerkapelle en Oud Verlaat. Voor meer informatie: tel. 0180-638180 of jomo- len@cistron.nl Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Nieuwko mer Spartaan’20 is winnaar ge worden van het twaalfde zaal- voetbaltoernooi voor C-junioren, dat door de voetbal vereniging WSE in de sporthal De Dreef is georganiseerd. De Rotterdammers versloegen in de finale Feyenoord 2 met 4-1In de strijd om de derde en vierde prijs speelden ADO Den Haag en UVS met l-l gelijk. Na shoot outs won ADO Den Haag met 3-2. Vijfde werd RVC/Rijswijk dat met 3-7 Feye- noord I een lesje/ gaf. De junioren l WSE legden be- slag op de zevende plaats dank zij een 3-1 overwinning op het Rot- terdamse Excelsior. Voor de Waddinxveners scoorden Kevin toernooi van WSE.Tegenwoordig Zwinkels (2) en Dennis Blom. De topscorersprijs ging naar Ali Acerer van RVC/Rijswijk met Verweij: „Volendam is wel uitge- zeeven doelpunten waarvan vier in de laatste wedstrijd. Ali Acerer was fysiek een stuk sterker dan zijn leeftijdsgenoten. Tot beste speler van het toernooi werd verloop. Er viel te genieten van uitgeroepen Rodney van Dam leuke staaltjes voetbal. Geduren- van Feyenoord 2. Beste doelman de de gehele dag was er veel pu- was Bas Bavelaar van het Leidse blieke belangstelling.WSE wil het UVS. De prijzen werden uitge- jeugdvoetbal promoten want op reikt door mevrouw Riet Ver- woerd, echtgenote van de over leden naamgever van het toernooi. Als scheidsrechters fungeerden Ab de Koning.die on der meer de finale floot, Jan Leu- behoren FC Den Bosch, Storm- vogels/Telstar, ADO Den Haag en FC Groningen.VolgensVerwe- MOERKAPELLE - De Moerka- goed door pelse voetbalscheidsrechter Klaas Huizinga heeft op de nieuwjaarsreceptie van de Goudse scheidsrechtersvereni- ging de Pluim van het jaar ont- Na het onderlinge Snerttoer- nooi hield Be Fair in het club gebouw de nieuwjaarsrecep tie. Voorzitter Hubert Poot zei dat door een onderbezetting in het bestuur een aantal za ken niet kon worden opge pakt. De bouwvergunning voor uitbreiding van de accommo datie moet nog worden inge diend. Be Fair telt 575 leden verdeeld over 35 teams. Ook afgelopen jaar is er weer veel oud papier verzameld. De in zameling bedroeg I 13.030 kilo wat goed is voor een bedrag van 4800 euro dat ten goede komt aan de jeugdafdeling. Tien jaar geleden ontving Be Fair voor het inzamelen van oud papier de milieu estafette- stok. Poot vindt het tijd dat zijn vereniging weer aan de en Van Deur zijn partij ook nog beurt is. Be Fair kent dit jaar eens won, gingen ze allebei nog een jubileum nl. het tienja- hem op de ranglijst voorbij, rig bestaan van het G-voetbal. Aan het jubileumprogramma wordt door een commissie ge werkt. Binnenkort zijn jubi- leumshirts en jubileumglazen beschikbaar. Het jubileumshirt Deur, die met 0.838 ned.kam- werd tijdens de receptie door pioen werd. Het moyenne van voorzitter Poot met volle Niels was ‘slechts’ 0.698. Wel produceerde hij de hoogste se rie van het weekend, in zijn de supportersvereniging van partij tegen de kampioen Be Fair die dit jaar twintig jaar kwam Niels tot een serie van 10 caramboles. De korste par tij van het weekend kwam op naam van J. Boogaert, deze Zeeuwse speler ging in de 6e saamhorigheid van Be Fair. Het ronde in 18 beurten uit. Volgend seizoen speelt Niels in goed, de hoofdklasse en gezien zijn progressie in het lopende sei zoen maakt hij zeker een kans om minimaal districtskampioen geschenk", te worden. In het afgelopen jaar deed Be Fair de clubnaam alle eer aan. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van het district West II van de KNVB werd bekend gemaakt dat de Waddinxveense club als tweede is geëindigd in het jaarlijkse Fair Play-klassement. Eerst werd Concordia uit Delft, derde MSV uit Monster. De prijs, 500 euro, werd in het X-type, gesto- Honselersdijk in ontvangst ge nomen door Harry Bakker en Piet Roos. Voor kleine clubs was een apart klassement op gemaakt. Hier won Siveo’60 uit Zegveld voor ASV Ammer- stol en VTL uit Leiden. Ie is al vele jaren scheidsrech ter en ook clubbladredacteur van het blad De Diagonaal van de COVS Gouda en omstre ken. De Pluim werd uitgereikt door erelid Teun Willemse, die samen met erevoorzitter Aad Mul en de winnaar van vorig jaar, Ron Hol uit Bodegraven, tot de keuze van het jaar 2002 was gekomen. De Goudse scheidsrechters- vereniging is een hechte club, maar heeft (ook) te maken met vergrijzing. „Nieuwe bonds- scheidsrechters zijn dun ge zaaid", sprak voorzitter Jan van Rooijen. Districtsbestuurder Arthur Paulides van de KNVB vertelde dat wordt gewerkt aan een Masterplan arbitrage waarin nieuwe voorstellen staan opgenomen over wer ving van scheidsrechters en imagoverbetering. speeltuinvereniging De Over kant, 30 jaar de Telefooncirkel, 75 jaar zwem- en poloclub, viering multiculturele week, 10 jaar vriendschapsband Wad- dinxveen/Pelhrimov, 50ste ver jaardag jongerenwerker Wil lem Jacobs, 21 echtparen die 55 jaar getrouwd zijn en vier paren die zestig jaar getrouwd zijn. Hoogtepunten waren volgens burgemeester Jonkman de vie ring van de multiculturele week, de vrijwilligersdag, Wadd’ LekkeR!, het koninklijk huwelijk van Prins Willem Alexander en Maxima en de topprestaties van Verona van de Leur. Jonkman had graag bij de receptie Van de Leur gehul digd, maar zij kon niet aanwe zig zijn. „Dat doen we dan graag nog een andere keer”, zo sprak Jonkman. Dieptepunten waren onder meer het overlij den van Prins Claus, de moord op Pim Fortuyn. „Het was een onrustige tijd. Onzekerheid, verwarring, onbehagen en ook verruwing. Dat moeten we ui terst serieus nemen, we moe ten het met elkaar hebben over waarden en normen”, al dus Jonkman. WADDINXVEEN MOERKAPELLE - Niels van der Vlist nam afgelopen week end deel aan het Nederlands Kampioenschap Driebanden Ie klasse, deze werd gespeeld in Hoogeveen. In de eerste klasse spelen biljarters met een moyenne tussen de 0.550 en 0.700. Niels werd eind no vember jn het Haagse Zuider- park glorieus winnaar tijdens de Gewestelijke Kampioen schappen met een moyenne van 0.754. Met dit moyenne was hij als derde geplaatst van de acht deelnemers en na een heel weekend biljarten eindig de hij dus ook als derde. Niels begon vrijdagavond met een winstpartij en vervolgde met een niet zo’n beste ver- liespartij. Op zaterdag kwam Niels beter voor de dag. Al had hij in de vierde ronde wel het geluk dat hij bij een 29-23 ach terstand tegen Boogaert uit Graauw 7 beurten de tijd kreeg om de partij te winnen met 30-29. In de 5e ronde ging Niels in 26 beurten uit tegen de latere kampioen, Van Deur uit Tegelen. Op zondag won Niels eerst van R. Groenendaal WADDINXVEEN - Koen Hoondert van schaatsvereni ging De Gouwe Streek wist op 5 januari op de Uithof in Den Haag zijn PR op zowel de 500 als lOOOm aan te scherpen. In een Christiaan van Gorkum Koen met 54,45 op de 500m 1.55,20 op de lOOOm net iets sneller dan Christiaan die tot 54,85 (PR) en 1.55,93 kwam. Vincent van de Kraats verbe- WADDINXVEEN - Burge- terde zijn PR op de 300 meter meester Jonkman blikte in zijn tot 42,01 seconde. nieuwjaarstoespraak op 2 ja- Jetske Wiersma heeft bijna een nuari onder meer terug op het baanrecord gereden op de afgelopen jaar. Op de hoogte- 100m. Met een tijd van I 1,94 bleef ze slechts 0,02 seconde verwijderd van het baanrecord voor pupillen. Haar tijd was goed voor een algemeen clubrecord. Ook op de 500 meter reed ze slechts 0,5 seconde boven haar persoonlijk record (PR) te blij ven met een tijd van 48,08. Een dag werd ze van de meisjes pu pillen eerste bij de interclub- wedstrijden op de 250m baan in het Silverdome te Zoeter- meer.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 23