Online reageren op een huurhuis starten Wijkbewoners Groenswaard enquête voor buurtcentrum WADDINXVEEN - Bewoners van Groenswaard hebben op maandag 6 januari een enquê teformulier in de bus gekregen, waarmee enkele medebewo ners willen inventariseren of er behoefte is aan een multifunc tioneel centrum in de wijk. De ROOMS-KATHOLIEKE initiatiefnemers zien die moge- Rowah krijgt meerderheid raad achter zich bij subsidie ff B Gebedsweek 2003: Het Basketbal voor Colofon geheim van de navolging Islam en christendom bij Vorming Toerusting WADDINXVEEN - Islam en christendom is het thema van de vorming toerusting op donderdag 9 en 16 januari om 20.00 uur in de Ontmoetings kerk. Inleider is Janet Borghuis, functionaris provinciaal kerkelijk bureau. De islam is inmiddels de tweede godsdienst in Neder land na het christendom. Velen hebben te maken met moslims, in hun werk- of woonomgeving. Het is voor de onderlinge ver standhouding goed om eikaars culturele en religieuze achter gronden beter te leren kennen. Misverstanden ontstaan snel en zijn soms moeilijk te verhelpen. Janet Borghuis zal in twee avon- kinderen in wijk ’Zuid TOOS begint promotiecampagne Bulgaarse vrouwenstemmen op kamermuziekconcert B/] MEDISCHE DIENSTEN y r KERKDIENSTEN PAGINA 9 WOENSDAG 8 JANUARI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN na MID- Reageren per e-mail biedt veel gemak, zo meent Herbert Smit van Woonpartners. (Foto: Liesbeth van der Vis.) "X Groens- De Hoeksteen, Esdoornlaan ds. H. Schipaan- uur Groens- 1 Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds.J. de Jong 17.00 uur ds.A.W. van der Plas Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland GEREFORMEERDE KERKEN Weekblad voorWaddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voorWaddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk, voorde zondag 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers, doopdienst Ontmoetingskerk, voorde vrijdag 10.00 uur Ouderenvie ring, pastor A. vd Helm zaterdag 19.00 uur Woord Communiedienst zondag 11.15 uur Eucharistie viering, pastor W. vd Meer wel wachten met een besluit tot januari en WeWa steunde biedt nog meer service op de internetsi te, men kan ook klachten en reparaties doorgeven, vragen stellen en brochures aanvragen. Tevens is er een overzicht te vinden van al het woningbezit van Woon partners Midden Holland in Gouda, Ze venhuizen, Moerkapelle en Waddinxveen. Voor het opzetten van de site is een projectgroep ingesteld die zich bezig hield met de voorbereidingen. Zo wer den andere sites bezocht en woningcor poraties werden benaderd om sterke en zwakke punten op een rijtje te krijgen om zelf tot een mooie en gebruiksvrien delijke site te komen. Ook bezocht de projectgroep een congres in Maastricht. Vijf bedrijven mochten een presentatie houden, Pepperstream kreeg uiteindelijk de opdracht de site te ontwikkelen. Wie nog geen internet heeft, hoeft niet te vrezen: de woonkrant blijft gewoon ver schijnen. Voor meer informatie: www.woonpart- ners-mh.nl WADDINXVEEN - Woonpartners Mid den Holland heeft de mogelijkheden van haar website www.woonpartners-mh.nl uitgebreid. Sinds 8 januari kan men na melijk niet meer alleen per post, maar ook per e-mail reageren op een woning. „Dat vinden we een groot voordeel”, legt Herbert Smit (hoofd woondiensten) uit. „Mensen kunnen nu reageren wan neer het hen uitkomt, het kost geen postzegel en de reactie kan op het laat ste moment nog verstuurd worden.” Overigens verschijnt de uitslag niet op het internet, maar zoals voorheen ook geval was in de woonkrant. In Gouda is het al langer mogelijk om via internet een woonbon in te sturen. Daar zijn de ervaringen positief, zo weet Smit. Vier maanden na de introductie reageer de al 41 procent op digitale wijze, 31 procent stuurde de woonbon nog per post en 28 procent deed dat telefonisch. Na een half jaar kwam de helft van alle inzendingen al via het internet binnen. „Dat aantal zal ook nog stijgen, want ge middeld reageert 65 procent via inter net”, weet Smit van andere wooncorpo- raties. Inmiddels heeft de helft van de ruim 650 woningcorporaties een eigen website. Meer mutaties per jaar zal het uiteraard niet opleveren, het woningaanbod blijft immers hetzelfde. Maar Smit houdt wel rekening met meer aanvragen. „Mis schien dat mensen wat vaker reageren, dat ze makkelijker zeggen: niet geschoten is altijd mis.” Óverigens is er meer infor matie via de website op te vragen dan in de woonkrant vermeld staat Zo kan men via een link naar lokatienet een plattegrondje van de wijk krijgen, evenals een wijkomschrijving waarin bijvoorbeeld staat welke voorzieningen er zijn en op welke afstand de woning van het cen trum ligt. Ook staat er een foto bij. Het woningaanbod wordt elke twee weken ververst Maar Woonpartners Midden Holland Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-211731 E;mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0181-219612 JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespre king GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. K. deVries, Alphen a.d. Rijn 16.30 uur leesdienst BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS zondag 10.00 uur spreker: geen opgave ontvangen Gebouw Kreater, Kerkstraat Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur spreker: Hans Leeflang het: voor de buurt, door de buurt, zo is de visie van de ini tiatiefnemers. De school wordt nu gebruikt door een peuter speelzaal en de speelbieb van de SWW (Stichting Welzijns werk Waddinxveen) en door nog een particuliere peuter speelzaal. „Die willen graag blijven zitten en passen natuurlijk prima in een wijk- en buurtcentrum. SWW is zelfs geïnteresseerd om zijn kantoor hier te huis vesten. Enkele wijkbewoners hebben al laten weten graag praktijkruimte te willen huren”, zo laat de organisatie weten. Om de plannen verder uit te nere ruimtes voor vergaderin gen en kantoren, een grote zaal en een specifieke handenar- beidruimte. Deze lokalen zijn bijzonder geschikt voor cursus sen, workshops, hobbygroepen en dergelijke”, zo omschrijft de jaar durende project Bulgaarse vrouwenstemmen hebben op geleverd. Galina is een unieke kracht, zowel in de stem- als de versiering technieken, die de uiteenlopende Bulgaarse stijlen vereisen. Onder leiding van Ri- neke Martwitz worden liederen uit acht verschillende Bulgaarse gebieden gezongen. De voor stelling biedt ook videobeelden uit Bulgarije op een groot scherm. De gebruikelijke koor opstelling is losgelaten, vrije opstelling en improvisaties zijn mogelijk. Dit project ontvangt een bijdrage van het Fonds voor Amateurkunst en hetVSB Fonds. Het concert in Kreater begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via tel. 0182 614422 of kunnen ’s avonds aan de zaal worden gekocht. Ze kos ten acht euro met twee euro korting met de bekende passen. Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: buurtgroep. Ze denkt aan cre- amiddagen, kinderdansactivitei- ten, knutselen, timmeren, klei en, pottenbakken, computercursussen, computer- hobbygroep, modelbouw, them- averjaardagfeestjes en mode shows. „De patio en de ruime groene strook rond het ge bouw bieden gelegenheid voor tuinieren en ook de speelplaat sen mogen natuurlijk niet ver loren gaan voor de kinderen.” In een wijk als Groenswaard wonen genoeg mensen die ideeën, kennis, vaardigheden en mogelijkheden hebben om, sa men met anderen, activiteiten op te zetten. Op die manier is ze muziekinstrumenten en al vele jaren verbonden aan Kre ater, is samen met de Bulgaarse internationaal befaamde en me de bekend door solo-albums DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 19 januari 11.00 uur drs. J.L^Delhaas, geestelijk ver zorger De Bruggen, 3e zondag na Epifanie de motie al helemaal niet. „Ei genlijk hebben we het een beetje gehad met Rowah. Het gaat bij hun anders dan bij an dere verenigingen, al vijftien plannen hebben de revue ge passeerd. De bal ligt nu bij Ro wah, laat ze aangeven welk be drag ze zelf kunnen leveren”, zo sprak fractievoorzitter Bos. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. Waddinxveen Flyers en vinden plaats in basisschool De Kame leon (Kanaalstraat 2-4) op woensdag 8, 15, 22, 29 januari. De kinderen worden om 16.00 uur verwacht bij de hoofdin gang van de school. Om 17.00 uur kunnen de kinderen daar weer worden opgehaald. De kosten voor deelname aan deze kennismakingscursus van 4 les sen bedragen 2,- per kind. Kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar uit de wijk Zuid kunnen zich opgeven bij Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, telefoon 0182 - 631932 of via e-mail sww@stww.nl (graag naam, adres en leeftijd vermelden). Er is plaats voor maximaal 12 kinderen, dus wacht niet te lang met opgeven. ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001maandag 11.00-12.30 uur. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat Zondag 10.00 uur ds. C. de woensdag 8 januari 19.45 Jong ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur lees dienst Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af- spraak.J.C. Baas,Jan Dorrekens- kade-Oost 36, Waddinxveen, Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. C.D. Zon- nenberg 17.00 uur boord WADDINXVEEN - Christenen over de hele wereld houden aan het begin van het nieuwe jaar gebedsweken. De komende Week van Gebed van 12 tot en met 18 januari, georganiseerd door de Evangelische Alliantie, heeft als thema ’Het geheim van de navolging’. De week daarop organiseert de Raad .van Kerken de gebedsweek voor de eenheid van de Christenen. Ook in Waddinxveen worden (inter kerkelijke) gebedsbijeenkomsten gehouden. De gebedssamen- komsten in Waddinxveen vinden plaats in Het Anker (Nesse I, achter de Brugkerk) en duren ongeveer een uur. De aanvangs tijden zijn: zondag 12 januari om 20.30 uur. Maandag 13 januari om 19.30 uur. Dinsdag 14 januari om 19.30 uur. Woensdag 15 ja nuari om 19.30 uur. Donderdag NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met deVrij- zondag 9.30 uur ds. H. Schi- zinnige Hervormden) paanboord Kerkgebouw Zuidkade 18.30 uur ds.J. de Jong zondag 10.00 uur Dr. E.R Me- ijering, Oegstgeest HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen telefonische afspraak) OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst de PvdA keurde de mening van de wethouder af. „We maken ons grote zorgen over de vele misverstanden die zijn ont staan. De verharding van beide partijen groeit en we denken dat er straks alleen nog maar verliezers zijn. Geef die 42.000 euro zoals is toegezegd en voor het overige geld dat nodig is, moet die 1/3 regeling ko men”, sprak fractievoorzitter Stoffers. De partij diende sa men met D66 en het CDA een motie in. Het CDA vindt dat het college niet meer onder de toezegging uitkan. Wethouder Van der Torren vroeg nog om de motie aan te houden tot ja nuari, maar dat leek een meer derheid van de raad geen goed idee. De WD deelde namelijk de mening dat de wijze van communicatie onjuist is en dat Rowah het geld moet krijgen en bracht daarmee de motie op een meerderheid van stem men. Steun kreeg de wethou der van de PCW en WeWa. De PCW keurde de wijze van communiceren af, maar wilde A//e auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. ----- WADDINXVEEN - In het ka der van het project Brede School in de wijk Zuid wordt de komende tijd aandacht be steed aan ’sporten voor kinde ren’. Sport kan een positieve bijdrage leveren in de ontwik keling van een kind. Daarom worden de kinderen in de gele genheid gesteld, kennis te ma ken met een aantal sporten, in de hoop dat kinderen enthou siast worden voor een sport. In de serie ’Kennismaken met sport’ staat in januari basketbal op het programma. Gedurende vier middagen kunnen kinderen in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar kennismaken met deze team sport. De lessen worden ver zorgt door een gediplomeerd trainer van basketbalvereniging tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur vol gens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-11163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. werken is het belangrijk dat er voldoende steun is uit de wijk. Vandaar de enquête. Om vandalisme en vernieling tegen te gaan, zou het goed zijn om dit pand zo snel mogelijk nieuw leven in te blazen, zo menen de indieners van het plan. De gemeente heeft ook zo zijn eigen plannen. Op don derdag 16 januari wordt door B en W een voorstel gedaan aan de gemeenteraad wat er met de ’locatie Essengaarde’ gaat gebeuren. De initiatiefnemers van het plan de locatie te ge bruiken voor een buurtcen trum zullen hierbij aanwezig zijn. spreid en in januari zijn een aantal open lessen te bezoeken. TOOS is een sportvereniging voor alle leeftijden, van één jaar, tot rond de 70 jaar. Er worden circa 65 lesuren gege ven in de gymnastiekzalen De Duikelaar, De Staringlaan en de J. Postlaan en in een gymzaal van het Coenecoop College. Voor het nieuwe jaar is een nieuw lesrooster samengesteld. TOOS streeft er naar dat alle lessen onder leiding staan van gekwalificeerde docenten.Voor meer informatie: tel. 0182- 613839 of via www.tooswad- dinxveen.nl. 16 januari om 19.30 uur. Zater dag 18 januari om 19.30 uur. Op vrijdag vindt de bijeenkomst plaats in de Morgensterkerk (Sterrenlaan I) en begint om 19.30 uur. Deze is gericht op jongeren. Jongeren (maar ook ouderen) mogen naast de bid stond meezingen met Gospel band ChrisCross. Het zingen wordt afgewisseld door momen ten van getuigenis,gedicht en ge bed. Na de bidstond is er sa menzang van lofprijzingsliederen met de band. Als begin van de gebedsweek voor de Eenheid wordt op zondag 19 januari van uit Samenspraak de jaarlijkse oe cumenische vesperdienst gehou den om 17.00 uur in de Ontmoetingskerk. Medewerking wordt verleend door de oecu menische cantorij o.l.v. Gerrie Mechielsen. den de aanwezigen kennis laten maken met de achtergronden van de islamitische cultuur. Ook de vergelijking met het chris tendom komt aan de orde. Aan melden: Corrie Smallegange tel.614401 Vrijdag 10 januari: Taizéviering in de St.Victorkerk. Het inzingen begint om 19.30 uur en de viering om 20.00 uur. Na afloop is er gelegenheid voor koffie/thee. Via de zijdeur kun je de kerk binnen. Dinsdag 14 januari: Annemarie Spaander met meditatie in de Remonst rantse kerk om 20.00 uur.Voor opgeven en meer informatie: Annemarie tel. 610327 of tel. 614401. WADDINXVEEN - Handbal vereniging Rowah ontving op 11 december een brief van het college met daarin de toezeg ging 42.000 euro te ontvangen voor de bouw van een club huis. Echter, bij de raadsverga dering op 19 december kwam een interpretatieverschil aan het licht over de gelden die daar boven op nog nodig zijn, de zogenaamde 1/3 regeling: eenderde subsidie, eenderde eigen inbreng en eenderde ge meentegarantie. Wethouder Van der Torren meende dat het deel gemeentegarantie al in die 42.000 euro zat, Rowah dacht daar anders over en kreeg een meerderheid van de partijen achter zich. Wethouder Van der Torren sprak tijdens de raadsvergadering: „Rowah is een vereniging en iedere ver eniging moet zelf voor een ac commodatie zorgen, zelf plan nen en bouwaanvragen indienen en Rowah moet met een deugdelijk verhaal komen om in aanmerking te komen voor subsidie. Ik stel voor dat Rowah dat eerst doet. Immers, ik begrijp niet waarom de ver eniging 40.000 euro beraamd voor een casco, als dat ook voor 20.000 euro kan. En waar om beraamt Rowah 15.000 eu ro voor leges? Zo duur zijn we niet als gemeente.” Maar name WADDINXVEEN - Deze week is jazzdans- en turnvereniging TOOS een promotiecampagne begonnen. TOOS telt bijna 900 leden, toch merkte de vereni ging dat nog niet iedereen met hen bekend is. TOOS biedt jazzdans, turnen, gymnastiek, aerobics, streetdance, ouder en peutergym, jazztiek, baltiek, kleutergymnastiek, spring-, acro- en trim-lessen. Met het nieuwe jaar wil TOOS daarom het Waddinxveense publiek kennis laten maken met het les aanbod voor jong en oud. Circa vijfduizend folders worden daarvoor huis aan huis ver en tv-opnames, zangeres Galina Durmushliyska begin vorig jaar begonnen met selecties van stemmen, die uiteindelijk 25 zangeressen voor het anderhalf Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: WADDINXVEEN - Het eerste kamermuziekconcert van Kre ater in het nieuwe jaar en het derde in de seizoenreeks, wordt gegeven door het pro- jectkoor Bulgaarse vrouwens temmen op vrijdagavond 17 ja nuari in het gebouw van Kreater (Kerkstraat). Het pro gramma heet Strestha en dat betekent de ontmoeting. In Bulgarije bestaat een grote tra ditie van vrouwenkoren die veelstemmige koorbewerkin- gen van folklore liederen op voeren. De oorsprong van deze traditie ligt in de begin jaren vijftig van de vorige eeuw, toen de Bulgaarse componist Philip Kutev een koor vormde met getalenteerde zangeressen, die hij uit alle regio’s van zijn land bij elkaar haalde. Rineke Marwitz, koordirigent, docente, vertrouwd met tallo- Bulgaarse vrouwen zingen veelstemmige liederen op Ka mermuziekconcert. (Foto: PR.) KERK lijkheid in het voormalige St.Victorkerk, Zuidkade schoolgebouw aan de Essen zondag 9.30 uur Eucharistie- gaarde/Waddepad. „Er zijn klei- viering, pastor W. vd Meer dinsdag 14 januari 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm ’De Rank’, confessioneel-her- vormde gemeenschap, Coene- woensdag 15 januari 19.45 uur coopcollege ds.A. Mol zondag 10.00 uur ds. H.W vd Brink, Den Haag 18.30 uur ds. P.J. vd Ende, Lei derdorp, lofprijzingsdienst 7,; «KJ?*»»®”’ «KM*1*®

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9