WADDINXVE Nieuw erfrecht Nederland naar de stembus Cursussen Volksuniversiteit UIT DE PRAKTIJKVAN DE SOCIALE RAADSVROUW Open Huis bij Stichting Oud Zevenhuizen- OFFICIËLE BEKENDMAKING EN MEDEDELINGEN WEEK Die Gouwe Sanghers zoekt nieuwe leden Moerkapelle Nieuwe koppelklaver- jasclub opgericht ’SWW, bibliotheek en Kreater op een locatie’ Onder invloed op de brommer Koppelklaverjassen in de boog R U B R E N T E E G M E E GROEN BOUWZAKEN VERGADERINGEN WET GELUIDHINDER OVERIGE VERGUNNINGEN BEZWAAR WEGWERKZAAMHEDEN BOUWVERGUNNING VERLEENDE RUIMTELIJKE ORDENING MILIEUZAKEN Erven volgens de wet Onterven van kinderen Afwijken van de wet COLOFON VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN BOSKOOP/WADDINXVEEN - Mannen met een goede stem zijn welkom bij het 78 leden tellende Boskoopse Regioman- nenkoor 'Die Gouwe Sang- hers’. Of u nu 65 of 20 jaar bent, iedereen kan ’leren’ zin gen. Geïnteresseerden zijn van harte welkom eens langs te ko men bij een repetitie. Het vol gende concert is gepland op 28 maart, dan neemt DGS samen Geregistreerd partnerschap BESLUITEN len (15-01-2003) K zoek op de het Collectief 20030011 20030004 i& Bloemendaalseweg 21het slopen van diverse opstal- 1 20020437 Omleidingen worden met borden aangegeven. De aanvraag ligt m.i.v. donderdag 23 januari gedu- Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij de clus- is wel iedere ochtend telefonisch bereikbaar ter Bouwtoezicht, tel. 624832 of 624835. De wet regelt in alle voorko- 08.30- 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur 62 47 67 61 25 70 mail. Op woensdag 12 februari wordt de cursus ’Lentehart van bloemen' gegeven. Deze avond begint om 20.00 tot 22.00 uur en kost 9 euro (exclusief materi aalkosten). Cursisten maken een bloemstuk in hartvorm in vrolij ke voorjaarskleuren. Voor aan melden en/of informatie: het kantoor is open van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 13.00 uur, Olympiadeplein 2, Gouda, telefoon 0182-524540. zo wenste de wethouder. Ze raadde af de motie mee te ne men, maar zonder succes. We- Wa en D66 deelde de mening van de wethouder, maar dat le verde niet genoeg stemmen op. mende gevallen wie de erfgena men zijn van de overledene. Ie dereen die zestien jaar of ouder is, kan van de wettelijke regels afwijken door een testament te maken. Zo kunnen onder de nieuwe wet bijvoorbeeld stief kinderen gelijkgesteld worden met eigen kinderen, als zij in een testament tot erfgenaam zijn benoemd. Het kan niemand meer zijn ontgaan: Nederland gaat op 22 januari naar de stembus. Waddinxveen telt der tien stemlokalen die voornamelijk in wijkgebouwen, scholen, kerken en verzorgingstehuizen zijn ingericht. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Deze informatie en meer kunt u nalezen in de brochure 'Voor het leven geregeld’ van het Ministerie van Justitie. De folder is gratis ver krijgbaar bij het Instituut Sociaal Raadslieden Waddinxveen dat u maandag tot en met donderdag kunt bereiken onder telefoonnum mer 0182-624 767. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 624 624 plan zonder voorafgaande planologische maatregelen (zoals het nemen van een procedure brengen van bestemmingsplan of ning daarvan). iuders u in de gele- het ontwerpverzoek yan en om Zevenhuizen-Moerka- pelle en Oud Verlaat. De heer Ad de Vries (tel. 0180- 631817) zoekt nog meer at tributen en foto’s van heden en verleden om, in bruikleen, te gebruiken voor de ten toonstelling. Er is ook al een boel materiaal binnengeko men. De oudheidkamer (Tweemanspolderweg 15) is op 25 januari open van 14.00 uur tot circa 16.00.Tevens zitten de geneaologen gereed om samen met u te gaan bo men over uw stamboom. om 20.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Ie dereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. portie (een soort minimum erf deel), waardoor zij een geldvor dering op de erfgenamen krij gen. Een kind heeft altijd recht op de helft van de waarde van het erfdeel dat het zou hebben gekregen, als er geen testament gemaakt zou zijn. In het testa ment kan bepaald zijn dat de vordering van het kind dat een beroep doet op de legitieme portie, pas opeisbaar is bij het overlijden van de langstlevende echtgenoot. GOUDA - Er starten weer nieu we cursussen bij de Volksuniver siteit en op enkele daarvan zijn nog plaatsen beschikbaar. Op maandag 3 februari start de cur sus 'Hatha Yoga’. Deze cursus duurt 8 ochtenden van 8.45 tot 10.15 uur en kost 62 euro. Met Hatha Yoga maakt u gebruik van lichaamsgerichte oefeningen om u bewust te worden van uw li chaam, uzelf en de verantwoor delijkheid die u draagt voor uw WADDINXVEEN - Op zondag 19 januari om 05.30 uur hoor den en zagen surveillerende agenten op de Passage een brommer met veel herrie voor bij komen. De bestuurder, een 18-jarige jongen uit Waddinx veen werd staande gehouden. Bij controle op de alcohol blies de jongen op de alcoholtesten een A-indicatie. Tegelijkertijd kwam er nog een brommer de hoek om rijden waarvan de be- De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien Dij de cluster Bouwtoezicht, telefoon 624832 of 624835. Kinderen kunnen in een testa ment onterfd worden. Als zij hiermee instemmen dan krijgen ze niets uit de nalatenschap. Maar zij kunnen ook een be roep doen op hun legitieme De Wvg L - - onder telefoonnummer 624 715. eigen levensstijl. Op dinsdag 4 fe bruari start de cursus ’Hoe re pareer ik zelf mijn fiets?’ Deze cursus duurt 4 avonden van 19.00 tot 21.00 uur en kost 33 euro. Op maandag 10 februari start de cursus ’Plantenhanger of broedkorf van wilgenteen’. Deze cursus duurt 2 avonden van 19.00 tot 22.00 uur en kost 24 euro (exclusief materiaalkos- ze juist niet naar terug wil. „We willen op korte termijn huisvesting voor de drie instel lingen regelen, maar niet per definitie op dezelfde locatie”, Sinds I januari 1998 kan een he tero- of homoseksueel paar zich als geregistreerd partners laten registreren bij de ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Voor het erfrecht heeft de partnerregis tratie hetzelfde gevolg als een huwelijk. Samenwonenden, die bij de notaris een samenlevings contract hebben afgesloten worden niet gelijkgesteld met gehuwden en geregistreerde partners. Op I januari 2003 is het Neder lands erfrecht ingrijpend veran derd. Eén van de belangrijkste wijzigingen betreft de positie van de langstlevende echtgenoot. Het nieuwe erfrecht zorgt er voor dat de huwelijkspartner die achterblijft na het overlijden van de man of vrouw, zoveel mogelijk op dezelfde manier kan doorle ven als hij of zij gewend was. De rechten van de kinderen worden beperkt. Bij overlijden van één van de ouders komt de nalaten schap automatisch bij de achter blijvende ouder terecht De kin deren krijgen hun erfdeel niet in handen. Hun erfdeel wordt om gerekend in geld en dit bedrag is pas opeisbaar bij het overlijden van de langstlevende ouder. Dit heet de wettelijke verdeling. OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. ten). Op maandag 10 februari start de cursus ’Computerge bruik voor beginners’. Deze cur sus duurt 6 avonden van 19.30 tot 22.00 uur en kost 74 euro (exclusief lesmateriaal). Deze cursus is bestemd voor de abso lute computerleek. Aan de orde komen: algemene begrippen, Windows, tekstverwerken, te kenprogramma, internet en e- Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids stuurder geen helm droeg. Ook deze 17-jarige uit Gouda laten stoppen en blazen. Ook hij blies een A-indicatie. Beide jongens aangehouden en overgebracht naar het bureau. Beide jongens bliezen op de ademanalyse 315 Ug/I. De jongens kregen beide proces-verbaal voor het rijden onder invloed. De 17-jarige jon gen heeft ook een proces-ver baal gekregen voor het rijden zonder helm. ZEVENHUIZEN - Het Histo risch Centrum ’Ons Verle den’ is zaterdag 25 januari weer open voor publiek. Naast de gebruikelijke ten toonstellingen in 'T Molen verleden over de molens rond de Rotte en over de tentoonstelling de molens van Amsterdam, is er in de ruimte van Stichting Oud Ze- venhuizen-Moerkapelle weer volop te zien: onder meer het voorbereiden voor de komende tentoonstelling over het verenigingsleven in WADDINXVEEN - Op vrijdag 24 januari is er weer koppel klaverjassen in buurtcentrum ’de Boog’. De zaal gaat open om 20.00 uur en het klaverjassen begint Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl Centraal meldpunt: voor al uw meldingen 62 45 00 - 54 75 00 GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaahvragen zijn ontvangen: - Brugweg 93, 1 berk in de voortuin - Thorbeckehoeve 24, 1 den in de voortuin met andere koren deel aan het Bosmanconcert in de Ontmoe- tingskerk (Waddinxveen). Die Gouwe Sanghers repeteert we kelijks op maandag van 20.00 tot 22.00 uur in de aula van het Wellantcollege (voormalig AOC) aan de Zijde te Boskoop. Voor meer informatie: www.diegouwesanghers.com of Leo Verweij, tel. 0182 - 612623. Een zevental Waddinxveners hebben het initiatief genomen om een nieuwe koppelklaver- jasclub op te richten. De zater dagmiddag is gekozen om een potje te kaarten. Het evene ment vindt plaats in Buurtcen trum de Boog (C. Huygenslaan). De aanvang van de middagen is om 12.00 uur en er worden vijf ronden gespeeld via het De volgende vergunningen o.g.v. A.P.V. of andere wettelijke regelgeving zijn verleend: - Tap Speciaal Schoenen te Hazerswoude-Dorp: schoe nenverkoop voor ouderen in het Anne Frankcentrum op 29 maart van 10.00 tot 12.00 uur, - Fabian Promotions Holland BV te Utrecht: plaatsen drie- hoeksreclameborden van 7 t/m 16 maart voor de collecte van het Nationaal Reumafonds; VERZOEK HOGERE GRENSWAARDE Burgemeester en wethouders hebben het voornemen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van hogere grenswaarden als bedoeld in het "Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen" voor de geluidsbelasting op het perceel Middel- burgseweg 2. Voor dit- perceel is een bouwaanvraag ontvangen waarvoor een vrijstellingsprocedure als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning is gevoerd. De hierboven vermelde locatie wordt als woningbouwlocatie, opgenomen in de eerstvolgende her ziening van het desbetreffende bestemmingsplan. kerwijs niet in staat was bedenkingen in te brengen tegen een ontwerpbesluit. De besluiten liggen vanaf donderdag 23 januari t/m woensdag 5 maart 2003 ter inzage bij de Gemeen- tebalie, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en op ver zoek op de maandagavonden gedurende drie aaneenge sloten uren. Bel hiervoor naar de heer W. van Valen, tel. 624838. N.K.U.-systeem.Voorlopig wor den vijf middagen gekaart, niet in competitieverband en dus geheel vrijblijvend. De eerste 2 data zijn: 25 januari en 15 febru ari. Opgeven kan via: Leen Ho- gerbrugge tel. 06-13626885 en bij Marinka Koster tel. 06- 51863495. Er is plaats voor 50 koppels. Deelnamekosten zijn 7,- per koppel. BEZOEK CLUSTER BOUWTOEZICHT ALLEEN OP AFSPRAAK U kunt alleen bij de cluster Bouwtoezicht van de afdeling VROM terecht wanneer u daarvoor telefonisch een afspraak heeft gemaakt. Tele foon 624832 of 624835. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voor bereiden op uw bezoek. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de Gemeente- balie ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Nadere informatie over de hierboven genoemde mogelijkheden van een referendum op basis van de tijdelijke referendumwet kunt u inwinnen bij de afdeling POB, tel. 624 633. WIJZIGING 292/1999 De wijziging verleende bouwvergunning is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: Bloemendaalseweg 21, het oprichten van een woon huis (14-01-2003) rende vier weken ter inzage bij de Gemeentebalie, op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u over de aanvragen schrif telijk uw zienswijze kenbaar maken bij het college van B&W. KANAALSTRAAT AFGESLOTEN Op woensdag 22 januari wordt de Kanaalstraat, tussen de Stationsstraat en de Jan Dorrekenskade-Oost, vanaf 19.00 uur afgesloten voor al het verkeer i.v.m. reparatie- werkzaamheden aan het wegdek (Deze werkzaamheden stonden gepland voor 11 december jl., maar konden i.v.m. de vorst niet worden uitgevoerd). De afsluiting duurt tot de werkzaamheden zijn afgerond. In ieder geval voor de ochtendspits wordt de weg weer vrijgegeven voor het verkeer. 292a/1999 WADDINXVEEN - Het is goed voor de samenleving als SWW, Kreater en de biblio theek op een locatie worden gehuisvest. De gemeente zou hier het initiatief voor moeten nemen. Dat vinden de PvdA, OPENBARE ZITTING Voorts stellen burgemeester en wethouders genheid opmerkingen te maken over I tijdens een openbare zitting op 5 februari 2003, 16.30 tot 17.00 uur, in het gemeentehuis. VERZOEK OM VRIJSTELLING De volgende bouwaanvraag is ontvangen: 20020105 Koningin Wilhelminasingel 35, het gedeeltelijk ver anderen en het vergroten van een woning. De bouw is niet geheel in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Oranjewijk '75", doch de afwijking is van beperkte betekenis als bedoeld in artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en nader omschreven in artikel 20 van het Besluit op I de ruimtelijke ordening. In dergelijke gevallen zijn B&W bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmings- voorbereidingsbesluit of het in estemmingsplan of een herzie- I B&W hebben het voornemen voor bovenbedoeld bouw plan de vrijstelling te verlenen. BINNENGEKOMEN RECLAMEAANVRAGEN De volgende reclameaanvraag is ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: Coenecoop 53, het plaatsen van onverlichte reclame op de luifel en op de gevel (13-01-2003) en het OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergun ningen verleend: - Henegouwerweg 10, J. van Spengen, inzake het oprichten en in werking hebben van een melkrundveehou- derij. Bloemendaalseweg 21, J. Both, inzake het oprich ten en in werking hebben van een veehouderijbedrijf. De voorschriften, die deel uitmaken van de besluiten zijn ongewijzigd ten opzichte van de ontwerpbesluiten. GEMEENTERAAD op woensdag 29 januari, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Voorstel tot vaststelling van de herziene Begroting 2003. - Voorstel inzake verruiming sluitingstijden horeca. Voorstel inzake Europese aanbesteding van het Collectief Vraagafhankelijk vervoer. - Voorstel tot het achteraf instemmen met overdracht woon wagenlocaties aan Woonpartners Midden Holland. - Voorstel tot vaststelling van de Verordening op het gebruik en beheer van de gemeentelijke begraafplaatsen in de gemeente Waddinxveen 2003 (referendum mogelijk) - Voorstel inzake benoeming van een plaatsvervangend voorzitter/lid (extern) van de raadscommissie voor de behandeling van bezwaarschrifteh/exteme klachtenbe handeling. - Voorstel tot het opnieuw nemen van een voorbereidings besluit voor het gebied Distripark Doelwijk. Voorstel tot vaststelling van de "Verordening gemeentelijke bevolkingsadministratie". (Aangehouden voorstel uit de vergadering van 27 november 2002) (referendum moge- lijk). - Voorstel met betrekking tot evaluatie van het Wijk- en Buurtbeheer. (Voor zover het betreft de herstemming ten aanzien van het door het raadslid Van Hoek ingediende amendement) weken ter inzage bij de Gemeentebalie, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn wordt eenieder in de gelegenheid gesteld de ontwerpen en de daarbij behorende stukken in te zien en opmerkingen over dit ontwerp schriftelijk te maken en in te aienen bij het col lege van B W. Hét ontwerp van het verzoek en de daarbij behorende stukken liggen m.i.v. 23 januari gedurende twee Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Arrondissements- rechtbank 's-Gravenhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningenrechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gra- venhage. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n ver- zoek zijn kosten verbonden. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. 20030005 Minervalaan 8, het gedeeltelijk veranderen van een woning (13-01-2003) 20000006 Koningin Wilhelminasingel 79, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (14-01-2003) 20030007 Stationsstraat 14, het gedeeltelijk veranderen vergroten van een woning (14-01-2003) Passage 57, het gedeeltelijk veranderen van een winkel (15-01-2003) 20030012 Coenecoop 53, het plaatsen van een kleine windturbine (hoogte 6 meter) op het dak (16-01-2003) VVD en PCW en dienden rugleidt naar een Multi Func- hierover een motie in. Ze wil- tionele Accommodatie, waar len dat wethouder Gerts geen passieve, maar een actieve rol hierin neemt, dit tot ongenoe gen van de wethouder. Zij vindt dat dit voorstel weer te- VERLEENDE SLOOPVERGUNNING De volgende sloopvergunning is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Tegen deze besluiten kunt u t/m donderdag 6 maart 2003 beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak j van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening doen bij de voorzitter van de afde- ling bestuursrechtspraak, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. 'Beroep kunt u instellen als u eerder bedenkingen hebt ingebracht tegen een ontwerpbesluit of wanneer u redelij- I Het Wvg-loket in de publiekshal van het gemeentehuis is alleen op maandag en vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur geopend. U kunt alleen op deze dagen terecht bij de Wvg-consulent voor inhoudelijke vragen over de Wet voorzieningen gehandicapten en lopende aanvragen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 3