Nieuwe serie korte Echtpaar Vos-Hoogendoorn 60 jaar getrouwd bij Kreater Nieuwe voorzitter voor Platform Armoedebestrijding Waddinxveen Hoeveel wordt in uw straat verbruikt? cursussen van start energie Bingo in het zuidhonk Man verongelukt na val van zeven meter K| r MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Colofon Mogelijk acht in plaats van zes woningen aan de Brugweg t "I 1 L 0182-632051. WOENSDAG 22 JANUARI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 ’s middags tot MID- :l uur Groens- Groens- I I I Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. C.D. Zon- nenberg 17.00 uur ds. J. de Jong Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan Zondag 10.00 uur ds. C. de Jong 18.30 uur ds. C. de Jong,Vesper De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schi- paanboord 18.30 uur ds.A.W. van der Plas Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Bezorging Telefoon: 0181-219612 Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm zondag 11.15 uur Eucharistie viering, pastor W. vd Meer voor alle rondes is 7 euro. Een dubbele kaart kost 12 euro en een extra kaartje voor de su- zelen een hobby van haar. De heer Vos heeft vanaf zijn 13de jaar op het land gewerkt in het aangenomen werk om onder andere aardappels, bieten en ui en te rooien. Hierna heeft hij 25 jaar bij bouwbedrijf Rehorst gewerkt onder andere als voorman en de laatste jaren als magazijnmeester. Vanuit hun flat aan de KerkwegWest zit de heer Vos graag naar buiten te kijken over de Petteplas. Lees ook: http://www.waddinx- veenduurzaam.nl ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos 18.30 uur vesper Immanuel- kerk WADDINXVEEN - Voor echtpaar Vos- Hoogendoorn was het op maandag 13 januari zestig jaar geleden dat ze met elkaar in het huwelijk traden. Burge meester Jonkman kwam bezocht het echtpaar om ze met het jubileum te fe liciteren. Mevrouw Vos is 82 jaar geleden gebo ren in Moordrecht. Zij was huisvrouw en moeder van 13 kinderen. Nu is puz- I 1 Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg I38 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0I82) 69 88 20 www.dam-mh.nl Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-2II731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag ri .00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag I0.00 uur spreker: An- ja Rehorst GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. R.D. An derson I6.30 uur ds. O.W. Bouwsma, Gouda REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag I0.00 uur ds. A.S. Len- selink, Leiden OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: I0.00 uur leesdienst I8.30 uur leesdienst VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. Ol 82-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS zondag I0.00 uur spreker: de heer S.Verkerk Gebouw Kreater, Kerkstraat derwijs als instrument. Nu, twee jaar na zijn pré-pen- sionering, heeft Wolfs de be hoefte om zich in te zetten voor armoedebestrijding dich ter bij huis. Hij heeft zich als taak gesteld leiding te geven aan de bijeenkomsten van het Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-11 163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. 23,50 euro. De jackpot staat op 125 euro. De zaal is open om 19.30 uur en de start is om 20.00 uur. Jeugd heeft alleen toegang onder begeleiding van volwassenen. WADDINXVEEN - Een 28-jari- ge man uit Emmercompascuum is op woensdagmiddag 15 janu ari in het Dijkzicht Ziekenhuis in Rotterdam overleden aan zijn verwondingen die hij opliep bij een arbeidsongeval rond 10.45 uur die morgen. De man was bezig met dakwerkzaamheden bij een bedrijf aan de Coene- coop toen hij door nog onbe- perronde kost 1,50 euro. Aan het einde is er een loterij met een hoofdprijs ter waarde van WADDINXVEEN - Op 25 ja nuari is er een bingo in het Zuidhonk met negen rondes en een superronde. De hoofdprijs van de superronde is ter waar de van 45 euro. De totaalprijs Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. wijk en Zuidplas I en II, waarbij de laatste van de twee de meest recent gebouwde wijken binnen dat PC-gebied zijn. Alhoewel dit onderzoekje niet als representatief voor de ge meente Waddinxveen mag wor den beschouwd, klopt het beeld wel met de algemene trends. Het verbruik neemt toe met de leeftijd van de woningen. In nieu were wijken is het gasverbruik lager door betere isolatie en technische voorzieningen. Op merkelijk is dat het gasverbruik in Zuidplas II, hoger ligt dan in Zuidplas I. Hoogst waarschijnlijk zijn de huizen in Zuidplas II wat groter dan gemiddeld en vaak ook (half) vrijstaand waardoor meer energie nodig is om het huis op temperatuur te houden. Het gemiddeld gasverbruik van de enquêtedeelnemers ligt op kende oorzaak door een aantal dakplaten zakte. De man maak te een val van zeven meter en kwam terecht op de betonvloer van het bedrijf. In kritieke toe stand werd het slachtoffer overgebracht naar het zieken huis waar hij later overleed. De arbeidsinspectie stelt in samen werking met de politie een on derzoek in naar het ongeval. JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur king Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001maandag I 1.00-12.30 uur. WADDINXVEEN - Ter hoogte van de Winterdijk staat aan de Brugweg een bord met de me dedeling dat op dat perceel grond zes villa’s zullen worden gebouwd. Het blijkt echter dat voor het kopen van deze wonin gen geen belangstelling bestaat. Burgemeester en wethouders stellen nu voor in principe te be sluiten op dit perceel in plaats van zes huizen in twee rijtjes acht woningen te bouwen. De commissie Ruimtelijke Ordening kreeg dinsdagavond dit voorstel te behandelen. Vooraf sprak de heer Brouwer, een bewoner van de overzijde, namens een aantal bewoners zijn bezwaren uit te gen deze bouw. De Brugweg is een weg met een lintbebouwing en er is steeds beloofd dat lint bebouwing gehandhaafd blijft. Thans blijkt dat deze acht wonin gen in twee rijtjes zullen worden gebouwd en korter bij de weg komen te staan, een fenomeen De heer Vos is slecht ter been en heeft sedert enige dagen een rolstoel tot zijn beschikking. Verder is hij, net als zijn echtgenote, in goede gezondheid en zij hopen nog op vele goede jaren samen. Het bruidspaar heeft naast 13 kinderen, 39 kleinkinde ren en 15 achterkleinkinderen. Het echtpaar had 13 januari een feest in een partycentrum in Gouda. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. M. van Campen 17.00 uur ds. H. Schipaanboord De Waddinxveense bevolking Wachttorenbespre- gebruik met elkaar jaarlijks (jaar 2000) zo’n 56 miljoen m3 aard gas en ca 100 miljoen kWh elek triciteit. Zo’n 23% van hetgasge- bruik wordt door de ca 9000 huishoudens gebruikt, 59% door de glastuinbouw. Voor elektrici teit ligt dat plaatje anders. Grootverbruikers zijn hier de huishoudens, die goed zijn voor 30%. Goede tweede is het Wad dinxveense bedrijfsleven met ruim 20%. De werkgroep Energie van het Platform Duurzaam Waddinx veen heeft in mei en juni vorig jaar een enquête gehouden on der Waddinxveners om een be ter beeld van het huishoudelijk energiegebruik te krijgen. Dit om op basis van deze gegevens 1631 m3 per jaar. Dat is wat ho ger dan het gemiddelde van 1430 m3 per jaar voor heel Waddinxveen gemeten over het jaar 2000 (landelijk 1965 m3). Daar bijna 70% van de Waddinx veense woningen gebouwd is voor de oliecrisis (1973) toen huizen - bij de bouw - nog niet of nauwelijks geïsoleerd werden, moet hier nog wel het nodige te ’verdienen’ zijn. We komen hier op in de volgende afleveringen terug. Het beeld van het elektriciteits gebruik is eigenlijk hetzelfde. Gaande van de Oranjewijk naar de Zuidplas I neemt het gebruik geleidelijk af van een kleine 3900 kWu per jaar gemiddeld naar ruim 3200 kWu. Het gemiddeld verbruik in Zuidplas II is volgens deze steekproef met ruim 4500 kWu echter weer aanmerkelijk 7 DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 23 februari 11.00 uur drs. J.L. Delhaas, geestelijk ver zorger De Bruggen, 7e zondag gericht besparingsadvies te kun- na Epifanie nen geven op buurt en/of straat- WADDINXVEEN - Bij Kreater gaan vanaf eind januari weer een aantal korte cursussen van start. Hierbij geldt: bij voldoende belangstelling, maar traditiegetrouw gaan de meeste cursussen altijd va start. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 22 januari 19.45 ds.J. Joppe zondag 9.30 en 17.00 uur ds J.G. van Tilburg woensdag 29 januari 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg over de postcodegebieden was redelijk in evenwicht met re spectievelijk 65, 52 en 53 uit de postcodegebieden 27412742 en 2743. De groep 30-54 jarigen was het sterkst vertegenwoor digd. Jongeren (onder de 30) en ouderen (65+) werden met dit onderzoek niet of nauwelijks be reikt. Het gemiddelde huishou den van de deelnemers bestond uit 3.2 personen, bij een gemid delde voor Waddinxveen van ca. 2.6. Om het effect van de perio de waarin de woningen ge bouwd zijn wat nader onder de aandacht te brengen is een on derverdeling naar postcodege- bied gemaakt en is het gemid deld gebruik per deelnemer berekend. Hierbij zijn de postco degebieden 2741 en 2743 in tweeën gesplitst in respectieve lijk de Oranjewijk/Oostpolder- A//e outeursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Woord Communiedienst dinsdag 28 januari 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm WADDINXVEEN - Na het ver trek van de heer J. den Draak als voorzitter van het Platform Armoedebestrijding Waddinx veen heeft een commissie zich geruime tijd bezig gehouden met de opvolging. In de verga dering van het Platform op woensdag 15 januari hebben de leden van het platform inge stemd met de voordracht van deze commissie, waarna de nieuwe voorzitter, de heer L.M.E. Wolfs een kennisma- kingstoespraak hield. Hij be dankte zijn voorganger voor zijn jarenlange inzet voor het platform. De heer Wolfs vertel de het platform dat hij de aan pak van Den Draak in grote lij nen zal voortzetten waarbij hij natuurlijk hier en daar zijn ei gen accenten zal leggen. Wolfs is in 1969 in Waddinx veen komen wonen toen zijn vrouw een baan kreeg als lera res Frans op de voormalige Professor Kohnstamm Mavo aan de Mauritslaan.Wolfs zelf is ruim 30 jaar werkzaam ge weest bij het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Di- rectoraat-Generaal Internatio nale Samenwerking/Ontwikke- lingssamenwerking in de sector Onderwijs. Vanuit deze functie heeft hij veel gereisd en veel derde wereldlanden bezocht waar hij zich heeft ingezet voor de armoedebestrijding in deze .Platform door alle deelnemers landen, met verbetering van on- te betrekken bij de discussies wassenen wordt ’boetseren met afwerking in brons gieten’ aange boden vanaf woensdag 29 janu ari. Voor tekenen en schilderen staat de cursus ’modeltekenen’ onder leiding van Aleid Abels vanaf dinsdag I april op stapel. Voor meer informatie over alle cursussen: dagelijks tijdens kan- 1 tooruren bij Kreater: 0182- 614422. Zo start op dinsdag 28 januari de cursus ’cello’ onder leiding van Thomas Guirten. ’Kennismaken met keyboard’ wordt vanaf woensdagmiddag 29 januari aan geboden. ’Liedbegeleiding op gi taar voor beginners’ gaat op dinsdagavond 4 februari van start. De cursus ’Muziek op schoot’ voor peuters onder de vier jaar (vanaf drie maanden) gaat, onder leiding van Marie-Ali- se van Zutphen, op vrijdagoch tend 14 februari starten. Wie graag wil zingen, of wie al zingt en het stemgebruik wil verbeteren, kan naar de cursus ’Zang’ vanaf maandag 3 maart. Hobolessen nemen kan ook bij Kreater, deze lessen worden vanaf maandag 10 maart gegeven door mevrouw Vickey Laws. De cursus ’blokfluit’ gaat op maandag 10 maart van start onder leiding van mevrouw Vickey Laws. Djembé, een suc cesvolle cursus, start op donder dag 20 maart weer onder leiding van de bekende docent Ousma- ne Seye. Nieuw is de cursus ’harp’ door docente R. Buys. Voor de afdeling dans is er weer een aantal cursussen in het aan bod, te weten ’streetdance voor volwassenen’ vanaf woensdag 12 maart, ’moderne jazz’ eveneens op de woensdagavond. Beide cursussen worden gegeven door Deborah Campagna. Docente en kunstenares Judith Ivens start een Dokacursus vanaf vrijdag 31 januari, vanaf donderdag 13 fe bruari start de cursus ’basiscur sus fotografie’ en op II februari en werkzaamheden van het Platform. Daarnaast wil hij de werkzaamheden van de secties Beleid en Cliëntenparticipatie stimuleren en de goede contac ten met de gemeente onder houden, zowel op ambtelijk als politiek niveau. Goede contac ten met de gemeente zijn vol gens Wolfs van wezenlijk belang voor het slagen van de werk zaamheden en het bereiken van de doelstellingen van het plat form: „Deze contacten zal ik onderhouden vanuit een posi tieve grondhouding met, daar waar nodig, een kritische on dertoon die zal afhangen van de mate waarin de gemeente het platform betrekt bij de be leidsvoorbereiding.” Wolfs kon digde aan de desbetreffende lo kale politici aan te spreken op hun taak ’signalen van het Plat form Armoedebestrijding’ door te spelen naar hun landelijke vertegenwoordigers. Tot slot wil hij ook contacten onder houden met andere organisa ties die zich lokaal, provinciaal en landelijk bezighouden met armoedebestrijding. Onmisbaar daarbij zijn de contacten met de plaatselijke pers, om de doelstellingen en werkzaamhe den van het Platform onder de aandacht van de burgers te brengen. Samenvattend gaf Wolfs aan, de positie van het Platform in Waddinxveen te willen versterken als overleg en adviesorgaan van de ge meente op het terrein van de bestrijding van de armoede in financiële en sociale zin. Wolfs kreeg het vertrouwen van de aanwezige deelnemers van het Platform en kon daar mee zijn werkzaamheden voor dit belangrijke platform begin nen. start een ’vervolgcursus fotogra fie’. Kreater prijst zich gelukkig met een nieuwe, veelbelovende en enthousiaste dramadocent Patrick van den Boom. Hij start bij Kreater met: 'improvisatiew- orkshop voor volwassenen (dag en tijd in overleg met de docent) en een ’workshop Clown’ voor kinderen van 9-12 jaar op don derdag van 16.00-18.00 uur. Cir cusartiest Mark van de Broek biedt bij Kreater het volgende aan: ’circus workshops’ voor 11 - 16 jaar, ’jongleren en andere cir custechnieken voor volwasse nen’ en ’ontdek de wereld van het circus voor 6 tot 13-jarigen, allen vanaf dinsdag 4 februari. Woensdag 29 januari start de cursus ’creatieve vorming voor kinderen van 5 t/m 14 jaar’ en ook voor ’boetseren’ en ’beeld houwen’ kan men bij Kreater te recht. Voor de jeugd is er de cur sus ’beeldhouwen’ en boetseren in twee categorieën. De een voor kinderen van 6 t/m 9 jaar, dé andere voor 10 t/m 15 jaar. Start van de cursussen is respec tievelijk op woensdag 29 januari en zaterdag I februari. Voor vol- niveau. Alhoewel het aantal deel nemers hieraan met 170 huis houdens ronduit teleurstellend was, zijn er toch een aantal inte ressante conclusies te trekken. In dit eerste artikel van een se rie van acht worden de resulta ten nader toegelicht. Vervolgens wordt een aantal straten afzon derlijk uitgelicht om bewoners van die straat of van gelijkwaar dige woningen op weg te helpen naar een meer verantwoord en duurzamer energiegebruik en een lagere energierekening. Over twee weken wordt eerst de Genestetlaan toegelicht, de straat waarin de winnaar van de hoofdprijs van de enquête woont. Van de 170 deelnemers aan de enquête waren 34 huurders en 136 woningeigenaars. Een aantal daarvan anoniem. De verdeling zondag 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff, Boskoop, jeugddienst 18.30 uur Vesper in Immanuel- kerk Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: De heer L.M.E. Wolfs is de nieuwe voorzitter van het Platform Armoedebestrijding Waddinxveen. (Foto: PR.) Burgemeester Jonkman bracht samen met zijn vrouw een bloemetje bij de familie Vos-Hoogendoorn voor hun zestig jarig huwelijk. (Fata: Uesbeth van der Vis.) HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na telefonische afspraak) hoger. Dit kan deels verklaard I kunnen worden uit de gemid- 1 deld genomen grotere woningen en een intensiever gebruik van allerlei elektrische en elektroni sche apparatuur. Het gemiddeld gebruik van de deelnemers aan de enquête is 3838 kWu, wat ruim 20% hoger is dan het Wad dinxveense gemiddelde van 3145 kWu gemeten over het jaar 2000. De meest waarschijn- J lijke reden hiervoor is dat de deelnemers geen goede door- snede zijn van de Waddinxveen- se bevolking en met name de ge gevens van ouderen en kleine I persoonshuishoudens) ontbre- ken. Ook hieraan hopen we in een van de latere artikelen na- der aandacht te besteden. dat op de gehele Brugweg niet voorkomt. De PCW vreest dat, wanneer hiervoor toesternming wordt verleend, precedenten worden geschapen. Ook het CDA was bij monde van de heer Neutel niet gelukkig met dit voorstel. Destijds is de bebouw de kom van de Brugweg verlegd om lintbebouwing langs de hele Brugweg mogelijk te maken en nu mag er in twee rijtjes ge bouwd worden. Naar zijn me- j ning wijkt dit geheel af van de ge- maakte afspraken. Wethouder Van der Torren zei dat er in prin- cipe gebouwd mag worden. Het plan ligt niet in een buitengebied, dus van een precedentwerking is geen sprake. De omwonenden krijgen nog inspraak bij de verde- re uitvoering van dit plan. De be- treffende bouwclaim dateert nog van een heel oude toezegging. Na deze toelichting ging de com missie akkoord met het voorstel. (A.B.) as&L,r e

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9