Belangstellenden vol lof over conceptnota Waddinxveen 2015 Politie tevreden over resultaten Vertrouwde Kaashakker weer terug in de winkel regionale aanpak vuurwerk voetgangerslicht hefbrug D66 vraagt opnieuw aandacht voor Inbraak in twee woningen GLOBAL Tweede prijs voor Waddinxveense bij fotowedstrijd NRC en Rijksmuseum CDA ook grootste partij in Waddinxveen Tentoonstelling cursisten in Nederlandse Kinderjury in Waddinxveense bibliotheek Gered Gereedschap zoekt klauwhamers Kreater f a e Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur 140,- 375,- 89,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN €375,- €69,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten WOENSDAG 29 JANUARI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 "8 De opa van Maris op zijn eigen tulpenveld. (Foto: Maris Uitbeijerse) Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein WADDINXVEEN - De Waddinxveense Maris Uitbeijerse heeft een tweede prijs gewonnen bij de fotowedstrijd georganiseerd door het NRC Handelsblad en het Rijksmuseum met het thema ’Feest’. De wedstrijd hoorde bij de fototentoonstelling in het Rijksmuseum, ’Feest’ genaamd, daar hangen foto’s van Mo- rad Bouchakour. Aan de bezoekers werd gevraagd door hen zelf gemaakte foto’s van in 2002 gevierde ver- jaarspartijtjes in te zenden. Een jury bestaan de uit J. Baruch, P. Gorgels,T. van der Meer (Rijksmuseum Bart Sorgedrager (fotograaf) en J.P. van der Wijk (NRC) beoordeelde de tientallen inzendingen. Daarbij werd ook gelet op originaliteit en typisch Nederlandse karak teristieken van verjaarspartijtjes.Vijf winnaars hebben als prijs het fotoboek ’Nederland viert feest!’ van Morad Bouchakour ontvan gen. De studente Maris is heel blij met de prijs. Ze vertelt over de foto: „Op een dag ging ik bij mijn opa en oma op bezoek.Toen ik kwam aanlopen, stond mijn opa tussen de tulpen met de rug naar mij toe. Ik riep hem, hij draaide zich om en op dat moment maakte ik een foto. Heel spontaan dus. Gewoon, Hol landse feestelijke uitstraling.” en medewerkers, Esther van de Plas, José Versluis-Jansen en al hun familieleden voor het uileggen en verklaren terwijl zij ook niets wisten. Zij waren allemaal net zo verrast en verbijsterd als wij.” Ook de medewerksters van de Kaashak ker wilden graag weer de schouders eron der zetten en doorgaan met de winkel. „We wilden voor de kerst weer opengaan, de maandag ervoor bijvoorbeeld. Maar de dames wilden op zaterdag al open. Dat was hard werken, maar we hebben het ge red. Op 21 december gingen de deuren weer open.” En alles draait weer naar te vredenheid. Baelde heeft personeel aange nomen om de groothandel op een goede manier te laten draaien, en hij blijft zelf in de winkel staan. Het vertrouwen bij de klant is ook weer op het oude niveau. Al dacht Baelde dat dat wel even zou duren, het tegendeel bleek waar, de winkel draait alsof er nooit een verandering is geweest. „We blijven nu zitten, we gaan niet op zoek naar een nieuwe eigenaar. In die tien weken hebben we heel veel warmte ge voeld van mensen, dat is voor ons heel belangrijk. Wij kijken nu graag met veel en thousiasme naar de toekomst.” ari werd de vraag opnieuw ge steld. „Het wordt nu tijd dat er eens echt actie wordt onderno men”, aldus de fractie. „We zijn hier al bijna een jaar mee bezig en steeds wordt er gezegd dat het de aandacht heeft, maar er gebeurt niets. Dat kan zo niet langer doorgaan. De gemeente geel kinderjuryetiket, staan in een apart hoekje van de jeugd afdeling. Er zijn twee leeftijds groepen: 6 t/m 9 jaar en 10 t/m 12 jaar. Dat levert twee win nende boeken op, waarvoor de betreffende schrijvers De Prijs van de Nederlandse Kinderjury krijgen. Het boek dat in totaal de meeste stemmen heeft ge kregen wint bovendien de prijs van de gemeente Zaanstad: de Hotze de Roosprijs. Maar ook het kinderjurylid maakt kans op een prijs! Het stemformulier is tevens een lot en de hoofdprijs is een boeken- bon voor de winnaar én al diens klasgenoten. Hiernaast worden nog 25 boekenbonnen van 12,50 euro verloot. Stem men kan ook via www.kinder- jury.nl. De uitslag wordt in juni bekend gemaakt in een uitzen ding van de NPS. WADDINXVEEN - In de avond van zaterdag 25 januari werd er ingebroken in twee woningen aan de leplaan. Om binnen te komen werd bij de woningen De overgang naar een nieuwe eigenaar werd niet heel groots aangekondigd. „Van wege onze betrokkenheid met de klanten, de winkel lag ons zeer aan het hart. We wilden het ook voor de nieuwe eigenaar niet al te moeilijk maken in de beginperio de, het leek ons beter als de overgang in rust verliep”, vertelt Baelde. Maar de op volging van de winkel bracht het echtpaar niet wat ze er van had verwacht. De sa menwerking tussen de nieuwe eigenaar en hen verkilde naarmate de tijd voortduur de. „We hebben geprobeerd om dit op te lossen. Maar na acht weken keken we ver baasd op toen de winkel leeg en ontruimd bleek te zijn.” De nieuwe eigenaar bleek het niet te red den in de nieuwe winkel en besloot te stoppen zonder medewerkers of betrok kenen hierover te informeren. Daarom was ook het echtpaar Baelde niet op de hoogte. Maar de betrokkenheid bij de win kel bleef groot en Baelde besloot de win kel weer terug te kopen. „We kwamen er echt achter dat na een periode van zeven tien jaar de banden die zijn ontstaan ster ker zijn dan we dachten. We bedanken onze poelier Ton Martens al vast dat .de gemeentebestu ren op bepaalde onderdelen met de rug tegen de muur zul len staan. Als voorbeeld gaf de wethou der een inzicht in de mening van de provincie van de voor Waddinxveen zo nodige Wes telijke Rondweg. De provincie staat niet te trappelen om de ze weg aan te leggen omdat de noodzaak nog niet voldoende is aangetoond. Het verkeer kan volgens de provincie gemakke- WADDINXVEEN - Het jaar 2002 was druk voor Stichting Gered Gereedschap. De afde ling Waddinxveen heeft gereed schappen, naaimachines en ma terialen verzonden naar zo’n twintig projecten. Vanwege de voortdurende oorlog in Congo zijn duizenden vluchtelingen uitgeweken naar Tanzania, en zijn er kampen met veertig dui- hebben voor de komende jaren tot 2015, omdat binnenkort door de provincie het streek plan Oost wordt behandeld. Voor het gebied in de driehoek Rotterdam-Zoetermeer- Gouda wordt echter nog niets ingevuld, omdat dit gebied wordt gereserveerd voor ande re, nog niet bekende plannen. In ieder geval kan er nog van alles mee gebeuren. Daarom moe ten de gemeenten een ontwik- kelingsvisie hebben om hierop WADDINXVEEN - Waddinx- veners zijn afgelopen dinsdag 22 januari massaal naar de stembus gegaan. Het opkomst percentage lag in het Gouwe- dorp met de stemmen van 16689 personen op 85,17 pro cent, terwijl dat landelijk op 80 procent lag. Ook in Waddinxveen gingen de meeste stemmen naar het CDA, deze partij kreeg 31,46 procent van de stemmen, bijna drie procent meer dan bij de verkiezingen van mei vorig jaar. De WD werd in Waddinxveen tijdig te kunnen inspelen. Het plan is ook nodig voor de ont wikkeling van het bestem mingsplan Triangel, waar binnen niet al te lange tijd mee gestart kan worden. Reeds eerder be richtten wij in dit blad dat de vijf Zuidplasgemeenten voor het gebied Rotterdam-Zoeter- meer-Gouda de handen ineen hebben geslagen. De vijf ge meenten komen dan met geza menlijke beslissingen, maar vol gens de wethouder staat het nu en handel in verboden vuur werk, de opslag en verkoop is gecontroleerd en in de dorpen en wijken trad de politie op te gen overlast door het afsteken van vuurwerk. De grote hoe veelheid in beslag genomen vuurwerk komt mede door twee zaken waarbij het om grote hoeveelheden vuurwerk ging. Al in oktober vorig jaar ar resteerde de politie een 47-ja- rige Gouwenaar die in een leegstaande woning in de pol der meer dan 1300 kilogram vuurwerk had opgeslagen. De man had geen vergunning en de en de politiek worden onge loofwaardig.” Het voetgangersverkeerslicht nabij de hefbrug aan de kant van de Brugweg staat nu op een verhoging tussen de ver keersweg en het fietspad. Als de voetgangers staan te wachten bij dit licht, dan gieren aan de voorkant de vrachtauto’s voor de woningbouw weer uit het slop is, wordt verwacht dat Waddinxveen per jaar 120 wo ningen mag bouwen. Wethou der Van der Torren liet weten dat een nota over ’Wonen en een woonvisie in Waddinx veen’ waarschijnlijk nog dit jaar verschijnt. In Triangel kunnen 3000 wonin gen worden gebouwd, terwijl elders in de gemeente op ver schillende plaatsen nog ruimte is voor ongeveer 1000 wonin- een vierde plek toe met ruim zes procent van de stemmen. Groenlinks, SP en SGP bleven met minder dan een procent verschil redelijk stabiel. D66, ChristenUnie en Leefbaar Ne derland moesten allen wat inle veren, D66 ging van 5,07 naar 3,7, ChristenUnie van 6,48 naar 5,43 procent en Leefbaar Ne derland van 1,69 naar 0,37 pro cent. De overige partijen (De Con- servatieven.nl, Nieuwe Com munistische Partij, Duurzaam Nederland, partij van de Toe komst, Partij voor de Dieren, lijst 16, Vooruitstrevende Inte gratie Partij en Alliantie Ver nieuwing en Democratie) ble ven allen ruim onder de één procent van de stemmen. De grootste opkomst was bij het stembureau gevestigd in het Anne Frank Centrum, daar kwam 89,93 procent van de stemmen binnen. Het stembu reau in de Regenboog Cat- slaan) had de laagste opkomst met 81,43 procent van de stemmen. BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT WADDINXVEEN - Al jaren is de plaats van het voetgangers verkeerslicht nabij de hefbrug voor de ouders woonachtig aan de Henegouwerweg een doorn in het oog. Dit verkeers licht staat op een verkeerde plaats wat levensgevaarlijke si tuaties met zich meebrengt. D66 wenst dat dit verkeerslicht wordt verplaatst naar het vaste trottoir en vraagt iedere maand tijdens de vergadering van de commissie Openbare ruimte en milieu naar de stand van za ken. De fractie begint het nu zat te worden. Tijdens de ver gadering van woensdag 15 janu- een raam opengebroken. Uit één woning zijn sieraden gesto len. Bij de andere woning wordt nog niets vermist. De politie stelt een nader onderzoek in. lijk omrijden, omdat rond Wad dinxveen prima wegen zijn aan gelegd. De bespreking spitste zich verder toe op het bouwen van woonkernen. Waddinxveen kiest voor een eigen identiteit met lokale behoeften zoals woningbouw en werkgebieden. Het huidige college houdt niet direct meer vast aan een groot winkelcentrum, mits een te bouwen centrum maar ver sterkend werkt voor een buurtcentrum. In dit centrum BOXSPRING OP WIELÉN bij en aan de achterkant de bromfietsen. Tot op heden zijn geen ongelukken gebeurd, maar de fractie en de omwonenden vrezen daar wel voor. Het is de taak van de provincie Zuid- Holland om dit voetgangers verkeerslicht te verplaatsen, de grond waarop dit staat is eigen dom van de provincie. Tot op heden heeft de provincie nog geen onderhoudsteam ge stuurd. Het gaat om twee me ter. Wethouder Dijksterhuis zei de vraag serieus te nemen en deed de toezegging zich te zul len inzetten voor een snelle oplossing. (A.B.) VERMIST: Waddinxveen: Turkse angora, kater, rood, witte bef en voeten, zachte vacht, pluim staart, pluimpjes op oren, is ge- chipt (Henegouwerweg). Rode kater met witte aftekeningen (Prunusstraat). Cyperse kater, witte sokjes en buik, een voor poot staat iets scheef (Alpher- wetering). Zevenhuizen: grijze kater, witte voeten, dik (Vliet- kade). GEVONDEN: Waddinxveen: Zwarte poes met witte afteke ningen (Mercuriusweg). Grijze kat, pers, licht van kleur (Sta tionsstraat). Zwarte kater met witte aftekeningen (Al2). Cy perse poes, witte keel, kin, bef en poten (Prinses Beatrixlaan). Lapjespoes met witte afteke ningen (afslag w.veen/Waddinx- veen/ Zevenhuizen). Zevenhui zen: Cyperse kat, wat bruinrood door vacht, witte bef en staartpunt (Swanlaweg). Voor gratis registratie en infor matie: tel. 0186-601199 of via www.dierencentrale.nl. Medewerkers en eigenaar van de Kaashakker kijken vooral met veel enthousias me naar de toekomst. (Foto: Liesbeth van derVis.) NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN MATRASSEN ÏVANAF tweede met 20,44 procent van de stemmen, een krappe vijf procent meer dan in 2002. Ook in Waddinxveen heeft de PvdA de grootste stijging doorge maakt. De partij komt met 19,31 procent op de derde plaats, dit is exact negen pro cent meer dan de vorige keer. Ook de landelijke trend voor wat betreft de verliezende par tijen is in Waddinxveen zicht baar. De LPF kreeg vorige keer nog een tweede plaats met ruim achttien procent van de stemmen, nu komt deze partij WADDINXVEEN - De Neder landse Kinderjury wordt in 2003 voor de zestiende keer georganiseerd. De bedoeling is tweeledig: een groot opgezette leesbevorderingsactie én de uitreiking van een kinderboe kenprijs die een afspiegeling is van de voorkeur van de Neder landse jeugd. De Openbare Bibliotheek van Waddinxveen haakt uiteraard in op deze activiteit. Van I fe bruari tot 31 mei kunnen kin deren individueel deelnemen aan de Nederlandse Kinderju ry. Met behulp van een deelna- meformulier dat in de biblio theek verkrijgbaar is, kan een persoonlijke boeken top-5 in gestuurd worden. Het gaat hierbij om boeken die in 2002 voor het eerst in de Neder landse taal zijn verschenen. De boeken, herkenbaar aan een werking met ambtenaren van de milieudienst of gemeentelij ke ambtenaren werden alle verkooppunten van vuurwerk in de regio gecontroleerd. Sinds de vuurwerkramp in Enschede gelden zowel voor opslagruim ten als voor verkoopruimten strenge wettelijke eisen. Slechts drie maal maakte een milieu- handhavingsteam proces-ver- baal op omdat vuurwerk niet veilig was opgeslagen. Omdat de voorraadbunker vol was, sloegen de betreffende verko pers vuurwerk tijdelijk op in een schuurtje of bestelbusje. Zo’n 250 jongeren, 75 meer dan het jaar ervoor, werden in verband met het voortijdig af steken van vuurwerk of het plegen van vernielingen met vuurwerk voor een alternatie ve straf doorverwezen naar het HALT-bureau. Alleen minderja rigen die voor het eerst een overtreding plegen, komen voor een alternatieve straf in aanmerking. De meesten moes ten na de jaarwisseling de han den uit de mouwen steken bij het opruimen van vuurwerk- resten. 25 raddraaiers kwamen, óf omdat zij meerderjarig wa ren, óf omdat zij al eens een al ternatieve straf hadden gekre gen, niet voor een alternatieve straf in aanmerking. Zij ontvin gen na hun aanhouding een boete of moesten voor de rechter komen. In de regio Hollands Midden reageerde de politie in december 1400 keer op meldingen van overlast door vuurwerk. In december 2001 lag dat aantal rond de 1550. De politie beseft dat de afname in dit aantal reacties op overlastmeldingen geen goede maatstaf is voor de daadwerke lijk door bewoners ervaren overlast. WADDINXVEEN - De vertrouwde Kaas hakker in de Passage is weer terug! Tien weken lang was het echtpaar Baelde niet als kaaswinkelier in Waddinxveen werk zaam, een andere eigenaar had namelijk de winkel overgenomen.Toen op I december bleek dat de nieuwe eigenaar het niet red de, besloten Marian en Pieter Baelde om de winkel weer terug te kopen en op de oude vertrouwde voet verder te gaan. „We gaan honderd procent voor onze kaaswinkel in de Passage, we hebben in die tien weken beseft hoeveel we hadden ach tergelaten”, zo vertelt Baelde. Al zeventien jaar runde het echtpaar Bael de de Kaashakker in de Passage. De laat ste zeven jaar zat daar ook een groothan del bij. „Dat vergde steeds meer aandacht”, vertelt Baelde. „We hadden er wel eens aan gedacht om met de winkel te stoppen, maar dat was nog niet verder gekomen dan een gedachte.” Toen een be kende uit de kaaswereld een bod op de winkel deed, hebben ze alles eens goed op een rijtje gezet. „We besloten op het aan bod in te gaan. Hij nam de winkel van ons over en wij wilden ons richten op de groothandel.” POWER MATRAS 7 VOOR MENSEN MEI OVERGEWICHT BEDBODEMS VANAF moeten dan bijvoorbeeld een arts gevestigd zijn, een fysio therapeut en welzijnsvoorzie ningen. Zo zal bij het bouwen van Triangel meer aandacht moeten worden besteed aan de sociale voorzieningen, dus geen gigantisch grote super markt. Dat is de mening van een aantal aanwezigen. Er moet aandacht zijn voor de starters en voor de doorstro ming van mensen naar een an dere passende woning. Zodra ritslaan 55 wordt nog steeds druk verbouwd en is men bezig alles opnieuw in te richten. Ook worden nu projecten af gerond die nog moeten wor den verzonden. Wat er nog no dig is: een aantal klauwhamers, als de steel niet zo goed meer is, geen probleem. Er wordt ge woon een nieuwe steel aange maakt. WADDINXVEEN - Weinig Waddinxveners waren afgelo pen dinsdagavond afgekomen op de communicatieavond over de toekomst van Waddinxveen tot 2015. Op die avond werd in Het Trefpunt de conceptont- wikkelingsvisie hiervoor be sproken. Wel waren de belang stellen die er waren, vol lof over de nota. Wethouder Van der Torren zet te eerst uiteen hoe belangrijk het is een ontwikkelingsvisie te zend mensen in de regio Kigo- ma. Spil van de actie daar is broeder Stan Godschalck, hij vroeg ook hulp aan Gered Ge reedschap in Amsterdam en daar zijn in Waddinxveen ook twee projecten voor opge haald. Het gaat om bouwen van huizen, en het op leiden van de jeugd in de vluchtelingenkam pen. In het gebouw aan de Mau- gen. Voor de uitplaatsing en stichting van bedrijven moet in de komende jaren nog veel on derzocht worden. De benodig de grond is in ieder geval be schikbaar. De conceptontwikkelingsvisie wordt met inachtneming van de gemaakte opmerkingen door de burger op dinsdag 13 maart in de commissie Ruimte lijke Ordening besproken en dan behandeld in de raadsver gadering van 26 maart. (A.B.) opslag was volstrekt onveilig. Ook nam Politie Hollands Mid den deel aan een interregionaal team dat in de grensstreek met België controles deed op trans porten van in Nederland ver boden vuurwerk. Begin novem ber hield dit team een 32-jarige man uit Waddinxveen aan die 500 kg verboden vuurwerk Ne derland binnenbracht. In totaal werden in de grensstreek 45 aanhoudingen verricht en haal de dit team 20.000 kilogram verboden vuurwerk bij elkaar. Al het inbeslaggenomen vuur werk is vernietigd. In samen- REGIO - De vuurwerkonder- zoeken en -controles die Poli tie Hollands Midden eind vorig jaar deed, hebben goede resul taten opgeleverd. Werd de vo rige jaarwisseling nog vijfhon derd kilo in beslag genomen, dit jaar was dat 2835 kilo. Prak tisch alle verkooppunten van vuurwerk voldeden aan de strenge veiligheidseisen. De po litie verwees meer jongeren door naar Bureau HALT. Medewerkers van Politie Hol lands Midden hebben in de laat ste weken van 2002 onderzoe ken uitgevoerd naar de invoer WADDINXVEEN - Cursisten van fotografiedocent Judith Ivens stellen een aantal van hun werken ten toon op een expo- sitie in Kreater die zal duren tot en met 10 februari. Tijdens de cursus is de lichtsituatie, lichtgebruik en het instellen van de camera een belangrijk onderdeel. Er wordt alleen ge bruik gemaakt van daglicht en vaste lampen, de flitser wordt uitgezet. Judith Ivens is heel te vreden over de cursisten: „De ze groep heeft ontzettend hard gewerkt. De technische oefe ningen en opdrachten zijn heel zorgvuldig uitgevoerd. Met het onderwerp portret zijn hele mooie foto’s gemaakt waarvan nu ook een aantal wordt geëx poseerd.” Voor meer informatie: Kreater, tel. 0182-614422. -

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 15