Politiestudenten aan Cliëntenbestand Sociale Zaken blijft stabiel het werk in regio Rabobank schenkt RTW-FM mobiele zender Brandweer rukt twee maal uit voor brand Rotte-Verband bracht kritiek naar voren Actie voor een goed doel op de Rehobothschool WADDINXVEEN - Op de Re- hobotschool (Sperwerhoek) wordt van 20 januari tot en met I februari actie gevoerd voor een kindertehuis in Orhei (Moldavië) en een internaat in Workoeta (Rusland). Voor het kindertehuis willen de kinderen zorgen dat de bibliotheek ge vuld wordt met kinderboeken en in het internaat is grote be hoefte aan beter meubilair. Op school wordt in de actie weken aandacht besteed Mold avië en Rusland en het zen dingswerk aldaar. Door middel van karweitjes kunnen de kin deren geld verdienen voor het project. De kinderen verkopen ook stroopwafels aan familie en kennissen. Het project sluit af Bibliotheken willen jongeren trekken met bijzondere activiteiten J Vrouw raakt te water Vierstroom komt met Vier pogingen tot woning inbraken Sieraden weg na inbraak Extra kassakorting bij de Wereldwinkel Bijeenkomst van Oud Militairen Indiëgangers GOUDA - De Vereniging van Oud-Militairen Indië gangers houdt op dinsdag 4 februari haar jaarlijkse ont moetingsdag in deze regio. Deze middag wordt gehou den in de bovenzaal van restaurant De Zalm, Markt 34 te Gouda. Aanvang 14.00 uur.de zaal is open om 13.30 uur. Presentatie Schapsplan 2003-2008 ging niet door ’Woontoets’ Prijsuitreiking de Mooiste Vis kleur- wedstrijd WADDINXVEEN - Bij Burger boek en kantoor vond afgelo pen vrijdag de prijsuitreiking plaats van de mooiste vis kleur- wedstrijd. Het is inmiddels tien jaar gelden dat de eerste uitga ve van het boek ’de Mooiste vis van de zee’ van Max Pfister ver scheen. Om dit te vieren had de uitgever de Vier Windstre ken onder meer een kleurwed- strijd georganiseerd. De kleur platen konden worden ingeleverd bij Burger boek en kantoor en bij de Openbare Bi bliotheek. in woning WOENSDAG 29 JANUARI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0181) 21 96 12 het miooi Beide branden waren snel geblust. (Foto: Liesbeth van der Vis.) kinderen hebben. Anderen ma ken langduriger deel uit van het bestand, dit is gelegen in het feit dat deze mensen 61 jaar en ouder zijn. Ten aanzien van de duur van de uitkeringen is 46% langer dan vijf jaar in de uitkering, 37% voor de duur van I tot 5 jaar en 14% minder dan I jaar.Voor met een groots opgezette ac- tiemarkt op zaterdag I februari van I0.00 tot 13.00 uur in de school. Iedereen is daar wel kom. Er wordt van alles ver kocht, zoals artikelen die de kinderen zelf hebben gemaakt, levensmiddelen, tweedehands boeken, snacks, originele Russi sche soep, allerlei andere ver- Op de donderdag en vrijdag UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag 24 januari is in vier woningen aan de Eikenlaan, de Sterrenlaan en de Acaciastraat (2) gepoogd in te breken. In alle gevallen heeft men ge probeerd binnen te komen door een deur of een raam te forceren. Men is de woningen niet binnen geweest. WADDINXVEEN - Disco tussen de boe ken, breakdance, graffiti, lanparty’s, web design, filmavonden, dj-cursus, internetten en striptekenen. Het is maar een greep uit de activiteiten die de bibliotheek Ze venhuizen in samenwerking met vijf jon geren en een jongerenwerker voor de komende vier weken op poten hebben gezet om jongeren naar de bieb te trek ken. Om de jongeren tussen de 12 en 23 jaar eens te laten zien dat de bieb geen stoffig pand vol lettertjes is. Daar is veel meer te doen! Het idee om februari tot jongerenmaand uit te roepen komt van een aantal bibliotheken in de regio. Ze zochten contact met Stichting jeugd en jongerenwerk Midden Holland en samen kwamen ze tot het plan om vier weken lang een programma op te stellen om jongeren naar de bieb te trekken. „Er is meer te vinden dan alleen boeken. Je kunt er ook internetten, er zijn cd’s en dvd’s bijvoorbeeld”, zo verwoordt jonge renwerker Roland Meivogel. Hij werkt veel met jongeren in Zevenhuizen en Moerkapelle en sprak een aantal op het plan aan. Drie jongens en twee meisjes meldden zich aan en dachten mee over Jongeren dachten zelf ook mee over de inhoud van de bibliotheek jeugdmaand. (Foto: Liesbeth van der Vis.) zo snel mogelijk aan werk te helpen. Een groot deel van het bestand heeft de leeftijd van 55 jaar en ouder. De grootste groep van dit be stand bestaat uit vrouwen. Dit betreft een groot aantal ge scheiden vrouwen. 67% van de ze groep is vrijgesteld van de arbeidsplicht, omdat zij kleine De belangrijkste doelstel ling van deze vereniging is het behartigen van de ideë le, materiele en immaterië le belangen van de oud mi litairen die in Indonesië gediend hebben. Ook niet-leden zijn wel kom. Deze middag kunnen de onderlinge contacten weer worden aangehaald, de heerVuyk uit Bodegra ven toont een serie dia’s van zijn rondreis door In donesië. Voor meer informatie: de regiovertegenwoordigers, tel. 0172-213524 of 0172- 474483. ZEVENHUIZEN-MOER- KAPELLE - De Wereld winkel sluit de oprui- mingsperiode vrijdag en zaterdag af met een extra kassakorting op de opruimingsartikelen. De hoogte van het kortingspercentage hangt af van de prijs van het ar tikel. Deze kassakorting geldt niet voor het overige as sortiment. De producenten in de ontwikkelingslanden heb ben voor hun producten al een eerlijke prijs gekre gen. Zij ondervinden dus geen nadeel van onze afgeprijs de artikelen. De winkel is iedere vrijdag en zaterdag open van 10.00 tot 16.00 uur en staat op het parkeerter rein van Albert Heijn voor Gall Gall. 107 mensen moet de gemeente proberen de belemmeringen weg te nemen om weer naar de arbeidsmarkt te gaan. De overige 180 zijn blijvend uitkeringsgerechtigd. De oorzaak hiervan is hun leef tijd en/of een medische indica tie. (A.B.) leuke activiteiten voor de jeugd. „Voor het eerst is nu zo’n maand voor de jeugd georganiseerd en wat mij betreft kan dit volgend jaar herhaald worden. We hopen natuurlijk op een goede opkomst.” Op I februari gaat het programma van start. Elke bibliotheek heeft haar eigen programma, maar voor elke bieb geldt: de jongerencultuur staat volop in de aan dacht. Uiteraard mogen jongeren ook bij een bibliotheek buiten de eigen woon plaats een kijkje nemen of meedoen aan een activiteit. Kijk voor het totaalpro gramma op de website www.jongen- maand.com. De deelnemende bibliothe ken zijn:Waddinxveen, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Boskoop, Bodegraven, Ber gambacht, Krimpen aan de Ijssel, Lekker- kerk, Krimpen a/d Lek, Reeuwijk en Schoonhoven. De bibliotheek van Zeven huizen heeft in februari een speciale ac tie: Lid worden kost in februari tien euro voor vijftien maanden, je krijgt een bon voor het gratis lenen van een cdrom, dvd of video en een half uurtje gratis inter net. Voor jongeren die al een pas hebben zijn cdroms, dvd’s en videobanden d ehe- le maand februari halve prijs: een week ontbeert. Eén van de belangrijkste be zwaren van het Rotte-Verband is dat de term ‘openluchtrecre atie’ te ruim wordt geïnterpre teerd: openluchtrecreatie mag niet als indoorrecreatie wor den uitgelegd. Hierdoor wordt volgens het Rotte-Verband de deur op een kier gezet voor het bouwen van hallen, loodsen, hotels, re creatiewoningen en dergelijke. De gemeenteraden van Berg- schenhoek en Bleiswijk hebben inmiddels besloten het Schaps- plan niet in de huidige vorm te accepteren. openluchtrecreatie te bieden in een aantrekkelijke en natuurlij ke landschappelijke omgeving. Voor de nieuwe periode zijn onder meer als beleidsspeer- punten gekozen een klantge richte werkwijze, dekking van de beheerslasten voor circa 25% uit erfpachtopbrengsten het recreatiegebied Rotteme- ren. Het gaat daarbij om: het land schappelijk karakter, de natuur waarden, de cultuurwaarden, de kwaliteit van het milieu, mo gelijkheden voor met name groene vormen van recreatie in een natuurlijke en landschappe lijk aantrekkelijke omgeving, de kwaliteit van de woon- en leef omgeving en het openbare karakter van het recreatiege bied. Het schapsplan geeft gezien de doelstelling van het Rotte-Ver band, aldus de heer de Snoo, aanleiding om constructief kri tisch op het plan te reageren. Volgens het Rotte-Verband is het noodzakelijk tot een aan passing van de tekst van het concept schapsplan te komen: het Rotte-Verband verzoekt de tensieve inrichting met een cul tuurhistorisch karakter, Een- drachtspolder: intensief recre atiegebied, Zevenhuizerzoom:versterking van het behoud van decor van natuur en cultuurhistorie, re creatieve functies afhankelijk van ontwikkelingen in de Een- dragtspolder, Ze- venhuizerplas: handhaving huidige functies, wellicht herinrichting, reali sering naaktrecre- atie, Nesseplas: natuurgerichte recreatie. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor in te stem men met het Schapsplan 2003- 2008 onder aantekening dat het uitgangspunt voor de ge meente een blijvende openheid voor extensieve recreatie blijft WADDINXVEEN - De brand weer is deze week twee maal uitgerukt om een kleine brand te blussen. De eerste keer was op dinsdagmiddag 21 januari om een brandje te blussen in de wachtruimte van het station. Een stapel kranten was in de brand gestoken. Schade was er alleen aan het bankje, de brand was snel geblust.Vrijdagmiddag 24 januari werd de hulp van de brandweer ingeroepen toen brand was uitgebroken op de eerste verdieping van het kan toorpand van Hofman in de Dorpstraat. In eerste instantie heeft de eigenaar getracht de brand zelf te blussen, dat lukte niet. Even dreigde verspreiding van de brand toen het vuur tus sen het plafond kwam. Maar de brandweer had het vuur alsnog snel onder controle. en afwijzing van wezenlijke wij zigingen van de inrichting van nieuwe gebieden. Per deelgebied ziet het recre atieschap de volgende ontwik kelingen als wenselijk: Wilde Veenen: ontwikkeling zal op termijn in discussie worden ge bracht, Tweemanspolder: ex- REGIO - Na twaalf weken stu deren op het politie-instituut in Den Haag starten zestien poli tiestudenten eind januari met hun eerste kwartaal werkend leren in de districten Duin- en Bollenstreek en Gouwe Ijssel (Gouda en omgeving).Vanaf dat moment zijn in heel Hollands Midden politiestudenten aan het werk. Het politieonderwijs is in 2002 ingrijpend veranderd. De nieuwe politieopleiding is vooral gericht op het leren op de werkplek. De studenten zit ten afwisselend twaalf weken op school en werken twaalf weken in het korps. De oplei ding duurt vier jaar. Daarna zijn de studenten volledig ge schoold en inzetbaar als al lround politieagent. In 2003 be ginnen voor het politiekorps Hollands Midden in totaal 85 mensen aan de nieuwe politie opleiding. bij in een groenstrook terecht. Vervolgens hield ze haar auto niet meer onder controle, kruiste de Beijerinklaan en kwam vervolgens in een aan die weg gelegen sloot terecht. De vrouw bleef ongedeerd. snaperingen, planten. Voor de kinderen zijn verschillende spelletjes te doen. Ook kan men met een originele Russi sche slee op de foto. Diavoor stellingen en videopresentaties laten iets zien van het werk van beide stichtingen. De opbrengst van deze markt is ook bestemd voor beide projecten. Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Op de agenda voor de vergadering van Commissie I van de gemeenteraad van 13 ja nuari was plaats ingeruimd voor een presentatie over het Schapsplan 2003- 2008 van het Recreatieschap Rottemeren. Het Recreatieschap liet echter helaas verstek gaan. Wél aan wezig was Ton de Snoo van het Rotte-Verband die gebruik maakte van het recht op in spreken. schap, Kunstencentrum de Werkschuit en Stichting De Klup. Om voor een uitkering in aanmerking te komen, gelden enkele algemene criteria en praktische overwegingen, waaron der de volgende: bestemming uitsluitend in Gouda of Waddinxveen, bestemming kan zijn sociaal-, en/of cultureel, en/of economisch, en/of minder bedeelden, en/of stimuleren plaatselijke bedrijvigheid, binnen deze criteria komen alle groepen in onze samenleving in aanmerking voor een donatie, ongeacht ras of godsdienst, projecten mogen niet religieus of politiek getint zijn en/of de belangen van de Rabobank schaden. Aanvragen voor donaties uit het Winstuitke- ringsfonds moeten worden gericht aan het di rectiesecretariaat van de bank, waarna deze worden behandeld en beoordeeld door de klankbordgroep van Rabobank Gouwezoom. Het adres van de bank is postbus 333,2800 AH in Gouda. REGIO - De lokale radio-omroep RTW-FM heeft op de verkiezingsavond mobiele zendap paratuur in ontvangst genomen, die zij door een bijdrage uit het Winstuitkeringfonds van Rabobank Gouwezoom kon bekostigen. Om invulling te geven aan maatschappelijke be trokkenheid beschikt Rabobank Gouwezoom over een klankbordgroep. Deze bestaat uit een aantal Goudse en Waddinxveense leden die hun bank adviseert over de besteding van het winstuitkeringfonds. In dit fonds stort Ra bobank Gouwezoom jaarlijks een bedrag ter grootte van één procent van het bedrijfsresul taat. Uiteenlopende organisaties hebben het afgelo pen jaar met succes een beroep op het fonds gedaan om activiteiten die de plaatselijke ge meenschap ten goede komen, financieel te on dersteunen. Voorbeelden hiervan zijn Stichting Hospice Midden Holland, Stichting Gered Gereed-- Op 26 september 2002 gaf het Recreatieschap Rottemeren het Schapsplan 2003-2008 vrij in de vorm van een concept voor externe communicatie. Doel van het Schapsplan is het uitdragen en ter discussie stel len van de door het schapsbe- WADDINXVEEN - Een 19-jari- ge vrouw uit Waddinxveen raakte op vrijdag 24 januari rond 17.50 uur met haar auto van de Tweede Bloksweg. De vrouw week uit voor een aan tal voetgangers. Zij kwam daar- REGIO - Vierstroom heeft een ’Woontoets’ geintroduceerd, waarmee een onafhankelijk en deskundig advies geveld kan worden zodat elke woning be oordeeld kan worden op kwali teit. Dit geldt voor zowel de jongere als de oudere huisbe zitter. Doel van deze nieuwe service is het mogelijk maken van zelf standig, veilig en comfortabel wonen. Hierdoor kunnen seni oren langer in de eigen woning blijven en gezinnen met kinde ren veiliger wonen. De woon toets is een controlelijst van 250 aandachtspunten waarmee in de woning wordt gekeken met welke voorzieningen het huis veiliger en comfortabeler kan worden gemaakt. Bijvoor beeld de hoogte van de keu kenkastjes, veiligheid van deur krukken, bereikbaarheid van stopcontacten en liftmogelijk- heden. De woontoets kan bovendien worden gecombineerd met de EPA-toets (Energie Prestatie Advies). Het eindadvies van de woontoets is dus gericht op de kwaliteit van de woning én op het energiegebruik. De woontoets in combinatie met de EPA-toets kost voor le den 163,-. Voor meer informatie: Zorglijn: 0182-594900. Uit de vele inzendingen zijn in verschillende categorieën in to taal vijf kleurplaten gekozen tot de mooiste. De prijswinnaars zijn: Eline Koetsier (3 jaar) Es- mara Gaalswijk (4 jaar), Lara raad met klem niet in te stem men met het concept schaps plan in de huidige vorm. Het Rotte-Verband is de mening Gon (5 jaar), Rik Braai (6 jaar) toegedaan dat het het schaps- en Claudia Esveldt (7 jaar). plan aan voldoende draagvlak Overigens worden alle ingele verde kleurplaten naar de uit gever gestuurd. Uit alle inge zonden kleurplaten worden nogmaals drie prijswinnaars ge trokken. WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen heeft een analyse gemaakt van het cliën tenbestand van Sociale Zaken in relatie tot reïntegratie in het arbeidsproces, sociale active ring en/of zorgtrajecten. Uit dit onderzoek blijkt dat 284 per sonen in het bestand waren op genomen. Begonnen werd met 287 per sonen maar in de loop van het jaar zijn 71 personen inge stroomd en 68 uitgestroomd. Sociale Zaken doet haar uiter ste best mensen die instromen voor 1,15 euro. Op vertoon van je jeugd- lidmaatschapspas: internetten halve prijs: 0,30 euro per vijftien minuten. De activi teiten zijn gratis te bezoeken ook zonder lidmaatschapspas. Programma voor de bi bliotheek in Zevenhuizen: Maandag 3 fe bruari: opening wethouder De Jong en playstation toernooi van 19.00 tot 21.00 uur.Vrijdag 7 februari: Jip/Jop bus en in ternetten van 15.30 uur tot 18.00 uur. Vrijdag 14 februari: Jip/Jop bus een valen- tijn wens doen van 15.30 uur tot 18.00 uur, uitleen voor de jeugd, dj cursus, drive in disco van 19.00 uur tot 22.00 uur. Maandag 17 februari: stripteken works hop om 15.30 tot 18.00 uur en 19.00 uur tot 21.00 uur en een schrijver van 19.00 uur t/m 21.00 uur. Maandag 24 februari: informatieavond alcohol en drugs ver zorgd door verslavingszorg Parnassia van 19.00 uur tot 21.00 uur. Maandag 24 fe bruari tot en met 28 februari een ten toonstelling over alcohol en drugs.Vrijdag 28 februari: Jip/Jop bus informatie over al cohol en drugs van 15.30 tot 18.00 uur. en een informatieavond alcohol en drugs, drugsbrain acohol en drugskwis van 19.00 tot 22.00 uur en een filmavond. zonder verregaande commer cialisering van allerlei vormen van indoorrecreatie en dat plannen en initiatieven van het schap vanuit een constructieve houding op hun merites zullen worden beoordeeld. Op de vergadering van Com missie I van 13 januari maakte Ton de Snoo van het Rotte- Verband gebruik van het recht op inspreken. Het was de be doeling dat het Recreatieschap Rottemeren op deze vergade ring een toelichting zou geven op het Schapsplan 2003-2008. Het recreatieschap liet echter verstek gaan. Het Rotte-Verband is een stichting in oprichting die zich inzet voor het behoud, en zo mogelijk versterken, van een aantal waarden en belangen in, en in de directe omgeving van, ZEVENHUIZEN - In de late middag of vroege avond van woensdag 22 januari werd inge broken in een woning aan de Rozenstraat. Om binnen te ko men werd een deur openge broken. Uit de woning zijn sie raden gestolen. De politie stelt een nader on derzoek in. stuur gewenste ontwikkelingen binnen het recreatiegebied de Rottemeren en omgeving. In het najaar van 2002 is dit con cept met een aantal gemeente besturen, betrokkenen, omwo nenden en ondernemers besproken. Het recreatieschap ziet het als haar missie om binnen de begren zing van haar werkingsge bied (maar wellicht ook daarbuiten) de be staande recreatiegebieden te beheren en een trekkersrol te vervullen voor de ontwikkeling van nieuwe recreatiegebieden om de bewoners van de Rot terdamse en Zoetermeerse re gio goede en voldoende moge lijkheden voor de

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 19