„Q Voorronde Nationale Brabbelen, lachen of huilen mag bij het concert voor baby’s Voorleeswedstrijd in de bibliotheek Films in Kreater:’Tom en Thomas’ en ’Amelie’ Colofon 9 Rijbewijs ingenomen na rijden onder invloed Grote alcoholcontrole Open dag Praktijkopleiding Bouw De stoel- en meubelfabriek H.A.Van Berkesteijn (Deel 2) MEDISCHE DIENSTEN 'S r KERKDIENSTEN y Jïistoriscfi TX’addinxveen Bos kopen Goede tijden, slechte tijden J kzs SCHADECENTER^^..^ Schade aan auto, bedrijfswagen of caravan? 1 WOENSDAG 29 JANUARI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA9 Zoontje Gils krijgt muziek en zang al met de paplepel ingegoten. (Foto: Liesbeth van der Vis.) MID ds. A.J. Zoutendijk, uur Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan Zondag 10.00 uur ds. B. Borger, Almere ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. MA Bos 18.30 uur ds. C. Bregman, Zee term eer GEREFORMEERDE KERKEN De Hoeksteen, Esdoomlaan zondag 9.30 uur ds.J. de Jong 15.00 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur prof. Dr.W Balke, Hil versum Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan boord 17.00 uur ds. G.J. Hiensch, lek- kerkerk Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers 13.30 uurTrektochtdienst VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND WADDINXVEEN - Wie naar een con cert gaat kan maar beter niet verkouden zijn, want een neus snuiten of even kuchen wekt vaak grote irritatie bij het overige publiek. Anders is dat bij een con cert voor baby’s dat Gabriëla Lukassen op I februari samen met haar man en leerlingen geeft in de Remonstrantse kerk. Daar mogen de kleinste bezoekers best hardop lachen, huilen, mee doen met geluid produceren, maar gewoon ont spannen luisteren mag natuurlijk ook. „Geen idee hoe zo’n concert voor baby’s gaat lopen", vertelt Gabriëla over haar verwachting. „Misschien wordt het heel chaotisch, misschien vallen kindjes wel in slaap.” Eigenlijk ontstond het idee voor een concert voor baby's heel geleidelijk en is het inmiddels een iets uit de hand gelopen feestje geworden. Gabriëla was zelf afgelopen zomer in verwachting van Gils, die op 15 augustus geboren werd. Haar 34 leerlingen die ze pianoles geeft in haar eigen muziekschool achter het huis, moesten in de maand voor en na haar bevalling zelf hun muziek bijhouden. „Organiseer maar een concert”, had Ga briëla als thema meegegeven. Ze stelde drie coördinatoren aan, die als taak had den invulling te geven aan het concert en leerlingen te vragen mee te doen. Gabrië la leek het een goed idee om het concert te koppelen aan de kennismaking met hun zoontje Gils, zodat niet iedere leer ling op kraamvisite hoefde te komen. „En zo werd het concert voor baby’s gebo ren", blikt Gabriëla terug, met de inmid- dels vijf maanden oude Gils op schoot. Maar van welke muziek houden baby’s ei genlijk? „Tja, geen idee. Iedereen heeft Van Rhijn de meubelen op. Later werd het transport met eigen vrachtwagens geregeld. ken. Dat ze zo gemotiveerd zij. Daarom organiseren we dit, ze kunnen creatief bezig zijn en moeten zelf alles organise ren.” Samen met Gerard heeft ze twee jaar geleden een muzikale uitvoering voor de jeugd bij Kreater op poten gezet.Van decor tot zang. „De jeugd van eind basis school en middelbare school is vaak een vergeten groep.Terwijl ze zoveel artistie ke talenten vaak hebben! Het is heerlijk om met ze te werken.” Zelf heeft Gabrië la ook een muzikaal avondvullend pro gramma dat ze in theaters opvoert en won ze eerder de Martin van Dijprijs. „En voor de toekomst hebben we nog vele plannen.” Maar eerst het concert voor baby’s. Hoeveel ouders en baby’s gaan ko men, is voor Gabriëla niet in te schatten. „Dat maakt me ook niet veel uit. Ik vind het gewoon leuk als ouders hun kind zo eens blootstellen aan een uurtje muziek. Het moet vooral een vrolijke boel wor den.” Wel is aan alles gedacht. Zo kunnen broertjes en zusjes meekomen, er is een mogelijkheid tot verschonen, de fles op te warmen en er is een magnetron aan wezig. Het concert is op zaterdag I fe bruari voor baby’s tm I jaar. Ouders en andere gezinsleden zijn ook welkom. Er is ruimte voor kinderwagens en maxicosies. In 1942 werden fabrieksgebouwen bijgebouwd voor de fabricage en op slag van meubelen. Nu is in deze ge bouwen onder meer Autotech geves- Voor meer informatie zie: www.schadecenter.nl Perfect schadeherstel voor elk merk auto en caravan met originele onderdelen! Dit artikel is eerder gepubliceerd in het kwartaalblad Historisch Genootschap. Wilt u ook lid worden? Tel. 0182- 610025 (G. Bostelaar-Geluk). Bezorging Telefoon: 0181-219612 Vader en zoon Van Berkesteijn gingen hoogstpersoonlijk naar Duitsland om soms een heel bos te kopen. Het hout werd dan in Duitsland (soms Frank rijk) gezaagd. Met gehuurde Rijnaken ontdekt zij bij toeval een stok oude doos gevuld met schat ten uit iemands jeugd. Ze besluit de doos in het ge heim terug te bezorgen bij de eigenaar, een man op leeftijd. Niet alleen zijn leven verandert Rond 1978 werd de eigen productie gestopt en ging het bedrijf geheel over op de meubelverkoop. Het roer is in handen van de derde generatie. De huidige directeur is vernoemd naar de oprichter H.A. van Berkeste ijn en het bedrijf specialiseert zich in de wat exclusievere meubelen. Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 9 februari 10.00 uur drs. J.R. Kubacki, Leiden GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. K. de Vries, Alphen ad Rijn RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur spreker: geen opgave ontvangen OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer T. Bol kerk (Zuidkade 59).Voor meer informatie of bestellen van kaarten:Tel. 0182 - 633308. voorgoed, maar ook dat van Amelie. Toegangsprijs (incl. koffie/thee): 5,00. Pas 65+ en CJP: 4,00. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13, tel. 0182-614422. FDCUrf GAMMTEBEDRUF Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Weekblad voorWaddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voorWaddinxveen verschijnt op woensdag. een klein uurtje. Entree bedraagt voor baby’s zes euro, inclusief beschuit met muisjes en een drankje, en voor alle an dere gezinsleden boven de I jaar is het Volledige afwikkeling met alle verzekeringsmaatschappijen 24-uurs service Focwa garantie van twee jaar GRATIS vervangend vervoer ISO en KZS gecertificeerd Ook voor caravan wandherstel en uitdeuken zonder spuiten! door hij tegen de vangrail was gebotst. Met een ademtester constateerde de politie dat de Hagenaar zwaar onder invloed was; 1235 ug/l (meer dan 2,0 promille). Het rijbewijs van de man is ingenomen. detol, in Gouda op de Gover- wellesingel, de Joubertstraat en de Karnemelksloot. In Wad dinxveen bij de Henegouwer- weg en in Bodegraven op de Broekveldselaan. Er werden acht aanhoudingen verricht. Drie bestuurders bliezen tus sen 235 en 350 ug/l. Zij kregen een transactie. Drie anderen bliezen tussen de 350 en 570 ug/l en twee boven de 571 ug/L Deze laatste vijf kregen een proces verbaal. Van de laatste twee werd ook het rijbewijs in gevorderd. Het ligt voor de hand dat de meubel fabrieken hun grondmateriaal, hout, betrokken bij de houtzagerijen en houthandelaren in Waddinxveen. Toch van Van Berkesteijn werd hout uit Polen aangevoerd en tot Boskoop per trein wagon vervoerd. Daar werd het over geladen op boten en over de Gouwe naar Berkesteijn vervoerd. Het laden en lossen werd door de zo genaamde ’losse ploeg’ gedaan. Dit was een groep loswerklieden, die ook wel de ’losse bende’ werd genoemd. In Gouda werden ze sjouwers genoemd of zakkendragers. De losse ploeg bracht ook de stoelrompen en fau teuils naar het Waddinxveense station en laadde ze in de wagons. De hele la ding ging erin, al moesten de laatste stoelen er met geweld in getrapt wor den. De losse bende keek niet zo krap. Voordat het station er was, werden de goederen veelal per boot vervoerd. Tweemaal per week haalden beurt schippers als Van den Akerboom en WADDINXVEEN - Op de Bre- deweg in Waddinxveen hield de politie donderdagochtend 23 januari een 53-jarige man uit Den Haag aan. De man zou kort daarvoor op de Al2 een lekke band gehad hebben waar- NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. W. van Vreeswijk, Bergambacht 17.00 uur ds.A.W. van der Plas 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Voor spoedeisende huisartsen- Waddinxveen en Hoge Gouwe hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uurWachttorenbespreking werd dat niet gedaan. In het geval ROOMS-KATHOLIEKE KERK StVictorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Eucharistievie ring, pastor A. vd Helm dinsdag 4 februari 19.00 uur Eu charistieviering, pastor A. vd Helm daar wel weer anders over nagedacht. De ene zingt ’slaap kindje slaap’, de ander heeft juist gekozen voor een engels lied je.” Vijftien leerlingen doen mee, evenals een aantal docenten. „Velen dachten aan het geluid wat uit zo’n plastic figuurtje komt dat boven de wieg hangt.Vroeger was het juist klassieke muziek dat goed zou zijn voor baby’s omdat het de herse nen zou activeren. Mij maakt het helemaal niets uit wat ze bedenken. Al spelen ze Für Elise achterstevoren, als ze er maar bij vertellen waarom ze het voor baby's geschikt vinden.” Twee presentatoren zul len tijdens het een uur durende concert dan ook de gekozen stukken toelichten. Ook is er een verscheidenheid aan ins trumenten waarop gespeeld wordt, van piano tot dwarsfluit tot gitaar. Zelf merkt Gabriëla wel dat haar zoontje reageert op muziek en zang. Al tijdens de zwanger schap kon haar kindje kennismaken met de geluiden van zang, piano en de tuba van haar vriend. „Nu zing ik een liedje als hij bijvoorbeeld last heeft van doorko mende tandjes. 'O Denneboom’ doet het heel goed bij hem! Hij murmelt zelfs een beetje mee en valt vervolgens vaak in slaap.” Gabriëla en haar vriend Gerard genieten van het werken met muziek en zang. Beide zijn muzikant en al een jaar of Aanvang is 15.00 en het optreden duurt tien verdienen ze er ook hun brood mee. Zo geeft Gabriëla les aan leerlingen in de studio achter het huis.Voornamelijk pianoles, maar wie ook wil zingen of meedoet aan een auditie, kan ook bij haar concert gratis toegankelijk. Het concert terecht. Eens per jaar organiseert Gabrië- wordt gehouden in de Remonstrantse la een optreden voor haar leerlingen, zo dat ze elkaar eens zien. „Mijn droom is dat de leerlingen zonder ons muziek ma- Het werken in een meubelfabriek werd minder populair en de opleiding op de technische scholen sloot niet aan op de vraag van de fabrieken. De vestiging in Weert moest gesloten worden. De leiding van het bedrijf was niet blind voor deze ontwikkelin gen en men ging het over een andere boeg gooien. Er werd een bescheiden toonzaal ingericht waar ook meube len van andere fabrikanten en ont werpers te koop waren. Het succes was groot en al spoedig moest de meubeltoonzaal meerdere tigd. In de jaren zestig maakte het malen uitgebreid worden, bedrijf, waar inmiddels honderd man personeel werkzaam was, de groot ste bloei door. Er was zelfs een fa briek in Weert waar zo’n 45 mensen werkten. Daarna zette het verval in. Het hout moest altijd ingevoerd wor den en landen als Joegoslavië en Italië hadden dit probleem niet. Zij konden dan ook veel goedkoper produceren, vaak ook nog met nage maakte ontwerpen. Daarnaast bleek het steeds moeilijken te worden vak mensen te behouden en te werven. WADDINXVEEN - De bibliotheek houdt op donderdag 30 januari een voorronde van de Nationale Voorleeswed strijd. Het programma duurt van 16.00 uur tot ongeveer 17.30 uur. De voorleeskampioenen van vijfWaddinxveen- se basisscholen treden dan voor het voetlicht. Ze lezen een fragment voor uit hun favoriete kinderboek. De kin deren zijn afkomstig dit de groepen 7 en 8. Op school wonnen zij de wedstrijd en zij zijn dan ook allen in het be zit van de titel ’voorleeskampioen’ van de school. aan een museum staat hij ineens oog in oog met Tom. Thomas nodigt Tom uit om bij hem thuis te komen wonen, maar dit moet gezinsviering, wel in het geheim. Dan beleven zij avontuurlijke komische situaties. Toegangs prijs: 2,00. Op vrijdag 7 februari om 20.00 uur draait de film Amelie. De- Geen_eigen risico (afhankelijk van uw verzekeringsmaatschappij) WADDINXVEEN - In de avond van donderdag 23 januari en de nacht van vrijdag 24 januari werd in de regio een alcohol controle gehouden. De contro le liep van Noordwijk tot Gouda. Tegen de tweeduizend bestuurders werden staande gehouden voor een blaastest. 39 bestuurders zaten boven de limiet wat betreft het alcohol- promilage. In het gebied Gou we IJssel werd van 19.00 tot ongeveer 01.30 uur gecontro leerd. De locaties waren In Reeuwijk bij de rotonde d’Ou- A/fe auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. is er als extraatje een pauze-op- treden van de Waddinxveense jongleur Marc van den Broek (Malabarista Entertainment). De voorleeskampioen maakt ver volgens kans op een plek in de provinciale finale van Zuid-Hol- land op zaterdag 12 april in het Theater van het Leids Volkshuis te Leiden. De winnaar van de provinciale finale gaat door naar de landelijke finale: woensdag 14 mei in Muziekcentrum Vreden- burg in Utrecht. De Nationale Voorleeswedstrijd is onderdeel van De Nationale Voorleesdag, een initiatief van de Stichting Lezen in samenwer king met Stichting CPNB en de Vereniging van Openbare Bibli otheken NBLC. Deze dag wordt financieel mogelijk gemaakt door Stichting Lezen. De lokale, regionale en provinciale voor ronden worden georganiseerd door de Openbare Bibliotheken en de Provinciale Bibliotheek centrales. Deelnemers zijn: llonca Leijn (Dick Brunaschool), ze leest voor uit Carry Slee 'Een brood je gras en linke soep’.Job van der Plicht (Kon. Beatrixschool) leest voor uit Jan Terlouw 'Ooster- schelde, windkracht 10’. Lindsey Schakelaar (De Kameleon) leest voor uitJacquesVriens 'Achtste- groepers huilen niet’. Matthijs Brobbel (Eben Haëzerschool) leest voor uit Bert Wiersema ’De offersteen’. Corianne Straathof (Theo Thijssenschool) leest voor uit Carry Slee ’Kilo meters cola en knetterende ru zie’. Tijdens de eerste voorronde strijden deze kampioenen om een plek in een van de tien kwartfinales. Deze vinden plaats vanaf eind februari. Wie door gaat naar die volgende ronde ligt in handen van een deskundige jury. In de jury nemen plaats: Elly Kempkes, Lotte Hartman en Bep Vermeij Vanwege het I O-jarig ju bileum van de voorleeswedstrijd DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 23 februari 11.00 uur drs. J.L. Delhaas, geestelijk ver zorger De Bruggen, 7e zondag na Epifanie Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen Tel: (0182) - 38 99 77, fax (0182) - 63 79 29 E-mail: info@schadecenter.nl De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds.A.W.van der Plas 17.00 uur Utrecht werd het dan naar Waddinxveen ver voerd. Het bleek goed uitkijken met het kopen van hout als het nog in een bos stond. Fabrikanten als Van Berkes teijn hadden een oog voor de kwaliteit van het hout. Bomen aan de rand van een bos waren minder geschikt dan bomen welke midden in het bos ston den.Aan de rand waren de bomen ge groeid onder invloed van weer en wind, waardoor ze vaak krom waren en het hout van inferieure kwaliteit. Na de oorlog had Van Berkesteijn de mogelijkheid een bos te kopen in Duitsland. Het eikehout zag er veelbe lovend uit, maar er zat een luchtje aan de zaak. Het bos was te goedkoop. Be sloten werd twintig bomen om te la ten zagen. Spoedig kwam de aap uit de mouw: de bomen zaten vol met gra naatscherven en waren onbruikbaar voor de meubelfabricage. Dit ging niet op voor bijvoorbeeld voor de fabriek van Willem Verwaal. Voor de fabricage van pollepels kocht hij ’wegbomen’ op. Deze bomen zaten door het langsrij- ze film die 120 minuten duurt gaat over de dromerige naïeve Amelie die in het hartje van Pa rijs woont. Amelie heeft een baantje als serveerster in een café en haar leven lijkt nogal aan de saaie kant. Op een dag gaan voor een verdere oplei ding. De vraag naar goed opge leide vakmensen is groot en de Open Dag is bedoeld om de belangstelling voor de bouw te vergroten. Er is een aantrekkelijk pro gramma opgezet waarbij leer lingen demonstraties in hun vak verzorgen. Er zijn ook voorlich tingsstands met informatie over opleidingen en bijscholing van WADDINXVEEN - Kreater start op woensdag 5 februari om 13.30 uur de kinderfilm ’Tom en Thomas’. De acht jaar oude Thomas heeft een denk beeldig vriendje, dat net zo oud als hij zelf is en met wie hij vaak praat. Hij voelt dat zijn vriendje in moeilijkheden zit en angstige avonturen beleeft in een kindertehuis, maar nie mand gelooft hem. Ontmoetingskerk, Groensvoor- Tijdens een bezoek de zaterdag 19.00 uur Woord Communiedienst, pastor M. Ameling zondag 11.15 uur pastor A. vd Helm HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda mensen die al in de bouw wer ken. Het Samenwerkingsverband fungeert als werkgever in de combinatie leren (I dag in de week) en werken, waarbij de schooldag doorbetaald wordt. De Open Dag is van 13.00 - 17.45 uur en van 18.30 - 20.30 uur op de Maarten Schouten straat 6 (Industrieterrein Zuid I). cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur 's middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-11163246, voor minder dringende vragen: vra- tel. (0182) 322 488 (alleen na gen@dierenkliniekzevenhui- telefonische afspraak) zen.nl. WADDINXVEEN - Het Sa menwerkingsverband Praktij kopleiding Bouw in Waddinx veen houdt donderdag 6 februari een Open Dag. Jonge ren laten zien wat zij geleerd hebben tijdens hun opleiding voor timmerman of metselaar. De meeste van hen hebben een opleiding op het V(M)BO of mavo achter de rug en zijn naar het Samenwerkingsverband ge- dend verkeer vol steentjes en zouden bij het draaien funest zijn voor de bei tels. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42,Waddinxveen,tel.OI82- Pamassia, psycho-medisch 6131 12. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- maandag t/m vrijdag 09.00- Oost 36, Waddinxveen, tel. 17.00 uur. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001maandag 11.00-12.30 uur. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 29 januari 19.45 ds.J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds J.G. van Tilburg woensdag 5 februari 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9