De Jeu denkt dat ONA het gaat redden Waddinxveen Runners opnieuw naar Parijs r V. DRIE B.V. BBS Zevende en eerste plaats voor schakers Geen winst voor Flyers-selecties Korbis is te sterk voor NIO WF' s' Kwiek verliest Twee turnsters door naar Bauke en Jetske Wiersma Inschrijving Bedrijfsvolley- baltoernooi succesvol bij NK schaatsen opnieuw Matige vangst HSW van start Uitslagen sjoelers districtsfinale Nederlaag voor polodames Geslaagden B-diploma PAGINA 31 WOENSDAG 12 FEBRUARI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN 1 4U •;r. hÏÏOSCHAÖE -- Z (T 1 Door Bert Hertog Teamfoto van twee jaar geleden, kort na de finish in Parijs. (Foto: pr.) V door een blessure wat min der. Na mijn schorsing hoop ik weer regelmatig van de par tij te zijn. Waddinxveen moet nog even wachten. Als ik te rugkeer hoop ik dat Waddinx veen in de vierde klasse speelt. Want de vijfde klasse met Rotterdamse clubs heb ik wel gehad". Richard de Jeu is niet de enige Waddinxvener die deel uit maakt van de selectie van ONA. George Suers, afkom stig van WSE, speelt ook al flink aantal jaartjes voor de Goudse club en dit seizoen is de jonge Jeroen Toonen, af komstig van Waddinxveen, al enkele keren ingevallen. Ten aanzien van de eerste plaats in de tweede klasse verwacht De Jeu een strijd tussen OW uit Oostvoorne, de huidige koploper, en Neptunus dat over enkele oud-betaald voet ballers kan beschikken zoals Nicojalink en Eric Tammer. kon een grote nederlaag niet afwendden: 23-12. De A3 deed Coen van der Laan won in drie games van E. Roos; Wim van kunnen worden. „Qua spelers had het niet gehoeven, maar het liep niet zoals in het eer ste jaar". Met Jan van den Heuvel als nieuwe trainer ken de ONA vorig jaar in de der de klasse een onverwacht goede start. Enkele spelers waren vertrokken, maar in Charles van der Stok en Jago Laros kreeg ONA goede ver vangers in huis. ONA begon met winnen en bouwde in de loop van het seizoen een on aantastbare voorsprong op. De Jeu: „We hadden niet ver wacht dat we meteen weer kampioen zouden worden. Het doel was een periodetitel behalen. In de winterstop heb ben we ons doel bijgesteld en gezegd: nu moeten we er voor gaan. We werden met vlag en wimpel kampioen. Ik moet wel zeggen dat er een groot ver schil is tussen het voetbal in de derde klasse en dat in de tweede klasse. De balsnelheid in de tweede klasse is groter. Je moet bovendien negentig minuten lang bij de les zijn. In de derde klasse kan je nog wel eens gas terug namen. Ik vind het verschil tussen de derde en tweede klasse gigan tisch groot". Het kampioenschap beteken de tevens het einde van de loopbaan van Richard de Vla ming. Er moest dus een ver vanger komen voor De Vla ming. Van Bodegraven kwam verdediger Mark van Opstal over.Voorts kwamen Eelco Ouwerkerk (terug van Haast recht) en Roeland Hiele van Moordrecht er bij. Hiele valt de laatste tijd regelmatig in. Richard de Jeu zegt het meest te hebben geleerd van trainer Herman den Haag. „Hij heeft mij gehaald en schonk mij ver trouwen. Het verbaast mij dat hij bij VEP zo weinig succes heeft". Voorlopig denkt Ri chard de Jeu niet aan een te rugkeer naar Waddinxveen, de club waarmee hij nog steeds een goede band onderhoudt. Ook zijn oudere broer Remco speelt er, maar is pas geope reerd aan zijn enkel. Hem is geadviseerd met voetballen te stoppen. Richard de Jeu: „Ik heb het bij ONA prima naar mijn zin. Dit seizoen loopt het GOUDA/WADDINXVEEN - De voetbalclub ONA, die dit seizoen opnieuw in de tweede klasse optreedt, dient drie ploegen onder zich te houden om van degradatie verschoont te blijven. Aan het einde van de competitie degraderen de nummer laatst en voorlaatst (op dit moment het zwakke Cabauw en OHW uit Ouden hoorn), de nummer tien krijgt een herkansing in de nacom- petitie. ONA ziet het tweede deel van de competitie met een gerust hart tegemoet. „Als iedereen fit blijft dan red den we het. Daar ben ik van overtuigd", zegt aanvaller Ri chard de Jeu, die na een schorsing van drie wedstrijden weer popelt om te beginnen.. De Waddinxvener Richard de Jeu (27 jaar) is aan zijn vierde seizoen bezig bij ONA. De Jeu, opgegroeid bij de voetbal vereniging Waddinxveen, werd destijds door trainer Herman den Haag naar ONA gehaald. De Goudse club was net naar de tweede klasse gepromo veerd. Na twee seizoenen de gradeerde ONA weer, maar na een seizoen was de club uit de Korte Akkeren onder leiding van trainer Jan van den Heuvel weer terug. Dit sei zoen marcheren de voetbalza ken aan de Walvisstraat niet helemaal naar wens, ook niet voor Richard de Jeu, die door een achillespeesblessure en een schorsing zes wedstrijden moest missen. „Voor mij is het eigenlijk een rotseizoen. Laatst stapte ik ’s morgens uit bed en kon bijna niet lopen. Ik hoop echter weer snel te voetballen". Richard de Jeu, werkzaam als Kwiek-1, dat uitkomt in de promotie klasse (een tussenstap tussen de afdelings- en landelijke com petitie) heeft opnieuw verlo ren. In Zoetermeer werd het 8- 2 tegen Taverzo-I. Het was voor Kwiek geen gemakkelijke wedstrijd. Wim van Wagenin- sportartikelenverkoper bij Massa Sport aan de Dorps straat in Zoetermeer, begon op vijfjarige leeftijd met voet bal bij de voetbalvereniging Waddinxveen. Hij doorliep al le jeugdelftallen, speelde on der leiding van coach Arno Pijpers in de Goudse jeugdse- lectie en werd op zeventienja rige leeftijd in het eerste elftal opgesteld door trainer Bas Janssens, die nu de zondagse- lectie van het Boskoopse Flo- reant traint en volgend sei zoen werkzaam is bij Bernardus in Hazerswoude- Rijndijk. „Ik kwam aan de rechterkant te spelen. Wad dinxveen speelde in de vijfde klasse, maar via de nacompeti- tie promoveerden we op het terrein van Haastrecht naar de vierde klasse. Waddinxveen heeft slechts een seizoen in de vierde klasse gespeeld en degradeerde vervolgens weer naar de vijfde klasse. Ik heb nog een jaar bij Waddinxveen gespeeld. Daarna werd ik be naderd door Herman den Haag, trainer van ONA, die mij bij Waddinxveen had zien voetballen. ONA was net naar de tweede klasse gepromo veerd. Mijn eerste wedstrijd voor ONA ging tegen de ere divisieclub Feyenoord. Dat was een hele gewaarwording, voetballen voor een uitver kocht huis. We verloren met 5-I.Simoes Lekatompessy maakte het enige doelpunt voor ONA na een assist van mij.Vorig jaar hebben we op nieuw tegen Feyenoord ge speeld nadat het de UEFA Cup had gewonnen. Nu werd het 9-3. Opnieuw was het een happening" De degradatie in 2001 had, volgens De Jeu, voorkomen WADDINXVEEN - Na de vijf de ronde van de competitie in de Rotterdamse Schaakbond staat het tweede van WSV in de tweede klasse A door een kleine nederlaag tegen Messe- maker 1847 4 op de zevende plaats. Dat hoeft niet op degra datie uit te lopen: er zijn nog twee ronden te gaan, maar flo rissant is anders. Het derde be haalde in de derde klasse D een stevige overwinning tegen het vierde van de Capelse Schaak vereniging en bleef op de eer ste plaats. In de zesde ronde heeft het derde een thuiswed strijd tegen het vierde van RSR Ivoren Toren uit Rotterdam. WADDINXVEEN - Er zat geen winst in afgelopen weekeinde voor de eerste teams van bas- ketbalvereniging Waddinxveen Flyers: Dames I kwam maar nét te kort op Cangeroes, 50- 52, en heren I kwam tot te weinig scores uit tegen Binnen land, 59-45. Flyers’ dames I moest vrijdag voor thuispubliek de eerste punten in de kampioensklasse proberen binnen te halen tegen het tweede van eerstedivisio- nist Cangeroes. Hoewel de Waddinxveensen goed verde digden en Cangeroes niet al te veel lieten scoren, lag het pro bleem aan de andere kant van se llac-5 maximaal, 10-0. Jac ques Brand, Paul van der Hart en Rob Kappé hadden weinig moeite met hun tegenstander in de 2e klasse. Winst was er voor Kwiek-8 in de 4e klasse, 6-4 thuis tegen het Nieuwer- kerkse NTTC-5. Het eerste jeugdteam heeft opnieuw ge wonnen. De uitwedstrijd in Hoorn tegen Disnierats-2 werd met 4-6 suc cesvol afgesloten. De broers Peter en Danny Vermeulen wonnen beiden twee keer en samen ook het dubbel, invaller Hans Hoogendoorn won één partij. WADDINXVEEN - Jetske en haar twee jaar jongere broer Bauke Wiersma mochten za terdag 8 februari in Gronin gen deelnemen aan het Ne derlands Kampioenschap schaatsen voor pupillen. Bau ke werd in de categorie van 10 t/m I I jarigen in het alge meen klassement over 300 en 500 m. vierde. De 300 m. schaatste hij in een persoon lijk record van 31,25 sec. Een PR op de 500 meter zat er niet in; hij volbracht deze afstand in 51 sec., 0,01 se conde te langzaam voor een derde plaats in het algemeen klassement. In de oudste ca tegorie bij de pupillen (12-13 jaar) werd Jetske in het alge meen klassement over 500 en 700 meter zesde. Op de 500 meter schaatste ze een nieuw algemeen clubrecord voor De Gouwe Streek met een tijd van 46,45 sec. Ook op de 700 meter reeds ze sneller dan ooit door na I minuut en 5,62 seconde te finishen. Een verbetering van haar oude record met vijf seconden. Een dag later stonden broer en zus Wiers ma weer op de schaatsen bij de reguliere wedstrijden op De Uithof. Daar reden bei den weer een PR op de 300 m. Jetske reed met 29,19 zelfs een Algemeen Clubre- cord en benaderde hiermee het baanrecord. Bauke reed een PR van 30,94. Ook Nienke Hoondert en Remco Mocking hadden een succes volle dag. Nienke reed met 51,71 een dik PR op de 500 m. en verbeterde haar tijd op de 1000 m. met vier se conden tot 1.44,67. Remco reed op de 500 m. een PR van 46,78 en op de 1000 m. verbeterde hij het clubre- cord voor junioren C met een tijd van 1.34,96. van de witte velden. Henk bleek dwong netjes remise af. Spectaculair was de overwin ning van Arie Versluis op Jan Kraijesteijn: wit drong via de c- het spel: de Flyers-aanval. Door veel balverlies scoorde Flyers voor de rust echt te weinig. Na rust, 19-29, ging het beter met Flyers zodat in het laatste kwart een steeds spannender strijd gevoerd werd. Flyers kwam net voor tijd tot op één punt van Cangeroes maar toen bleek het tóch gedaan voor de Waddinxveensen. Flyers had de laatste, kleine, scoringskans maar het scorebord was onver biddelijk: 50-52 voor Cange roes 2. Anita van Unen was topscoorster met 17 pnt. Flyers’ heren I speelde uit te gen Binnenland' (Barendrecht) om de eerste plaats op de Dat achttal staat met evenveel wedstrijdpunten maar twee bordpunten minder op de tweede plaats. In het bekertoernooi bereikte Nico Dannis, ondanks de witte stukken, niets nuttigs tegen Barthold Jansen. Hennie de Roodt had tegen de veel lager gekwalificeerde Ton Bronk zijn werk om voordeel te bereiken, maar rolde ten slotte de zwar te stelling via de achtste rij op. Erik Hennink verdedigde in een rechtstreeks duel tegen zijn va der Wim zijn leiderspositie en kreeg er na een avond hard werken remise uit. Mark van Putten forceerde een gunstig WADDINXVEEN - Het jaar lijks terugkerend bedrijfsvolley- baltoernooi van Keukencen trum Waddinxveen/Be Fair vindt dit jaar plaats op woens dagavond 26 maart en op vier woensdagavonden in april.Vorig jaar bezocht een record aantal deelnemers van 70 bedrijven Sportzaal de Groenswaard. Net als voorgaande jaren speelt ie der mixteam één avond, de avonden zijn op sterkte inge deeld variërend van beginnen de teams eind maart en begin april tot geoefende teams eind april. Hoewel de inschrijving net begonnen is, stromen de aanmeldingen uit de hele regio binnen. Inschrijven kan nog tot I maart, dus wees er snel bij, want vol is vol. Voor meer in formatie of voor het aanvragen van een inschrijfformulier ont vangen: Henk Wubben, tel. ’s avonds 0182 611493 of tijdens kantooruren 079-5932006. ders moet worden geregeld, alsook tenten voor de over nachtingen. De teamleden zul len komende tijd langs particu lieren en bedrijven gaan om onder meer loten te verkopen van stichting RoParun. Informa tie over sponsor mogelijkhe den en andere vormen van on- dersteunig is te verkrijgen via de website www.roparun.nl. Hier vandaan kan via teams, team 134, doorgelinkt worden naar de eigen site. Ook kan men contact opne men met C. Broekhuizen, tel 0172- 218917; e-mail ang- cor@wanadoo.nl of MVerburg, tel 0182 - 619001e-mail mver- voor lopers én begelei- burg@xs4all.nl. dichtslibben, zodat er geen doorbraak meer mogelijk was: remise dus. Wim van Vuuren raakte tegen Jan van der Born in een verloren stelling, maar ontsnapte door het oog van een naald met remise. Henk Erkelens speelde tegen Ryan den Drijver met wisselen- Veen en veel te de kansen. In het late eindspel had Ryan twee verbonden vrij pionnen met een loper van de toren-eindspel tegen Arjan Hennink, waarna het nog heel wat denkwerk kostte om de winst te verzilveren. Leo van der Haven en Wim van Os lie ten hun stellingen algeheel lijn met een toren op de zeven de rij binnen en liet zwart in af wisselende aanvallen via de lange diagonaal en de achtste rij ondergaan. Randy Girdhari had ditmaal zelf het genoegen om Jan Klijn mat te zetten. Bart van Putten is sterker dan Jeroen van der ervaren om een speler van een onbekend merk te onderschatten. Stand aan kop: I. M.van Putten, 2. zwarte velden tegen een loper E.Hennink, 3.W.hennink. WADDINXVEEN - De uitsla gen van de sjoelers is als volgt: Klasse A: I.Wim Slingerland jr (1382 punten), 2. Jan Kersber gen (1362 punten), 3. Jan Kui pers (1353 punten). KLasse B: I. Peter van Leeuwen (1283 punten). Klasse C: I. C. Slinger land 1222 punten). Klasse D: I Adriaan Warmelink (110 pun ten). Klasse E: IRonald Meyer (1091 punten). WADDINXVEEN - Leonie Heikens en Nathalie Knijnen- burg van Jazzdans-en Turnver eniging TOOS hebben zich tij dens de regiokampioen- schappen turnen in de LOS lijn I weten te plaatsen voor de districtsfinale. In de categorie Pupil I draaide Nathalie een prima wedstrijd. Met een totaalscore van 33.15 punten behaalde zij de acht tiende plaats in een deelne mersveld van 70 turnsters. Vooral op Sprong (9.70) en Vloer (8.80) scoorde zij hoog. In de categorie Pupil 2 werd een nog beter resultaat behaald door Leonie. Zij wist in een deelnemersveld van vijftig turnsters een derde plaats te veroveren met een eindscore van 35.20. Met een hoge score op Vloer (9.25) en een 8.70 op zowel Brug als Sprong draaide ze een erg goe de wedstrijd. WADDINXVEEN - De Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) viste afgelopen zater dag de 10e winterwedstrijd in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug. De vangst was matig. Twaalf deelnemers vingen in totaal I 1.650 gr voornamelijk bliek en brasem. Winnaar werd Rob Jenner met 6.510 gr. Door deze ruime overwinning steeg hij met stip in het klassement. De plaatsen 2 t/m 5 waren voor John van Elswijk 1.300 gr), Rob Poldervaart (1.230 gr), Henk Romeijn (l.l 10 gr) en Jan Ver hoef (1.000 gr). Met nog vier wedstrijden te gaan is de stand aan kop: I. Rob Jenner 12.390 gr, 2. Wim Houtman 10.900 gr, 3. Herman Kraan 8.310 gr, 4. Henk Romeijn 8.170 gr, 5. Aat van Leeuwen 5.330 gr. zorg en stellen hulpmiddelen beschikbaar om de patiënten te ondersteunen. Het motto van stichting RoParun is ‘trachten leven toe te voegen aan dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het le ven’. Om het sponsorbedrag te ver hogen heeft het team van Wad dinxveen de hulp ingeroepen van familie vrienden en het be drijfsleven. Zij zoeken spon soring in de vorm van geldelijke bijdragen en giften in natura. Er komt nog heel wat kijken om een groep van 24 mensen in Parijs te krijgen, zo moet er voedsel en drank komen, ver voer gemaakt uit afstandsschoten, aangezien het midvoorwerk bij de Waddinxveners, in tegen stelling door dat van Lumio het Ravijn, niet echt werd gewaar deerd door de scheidsrechters. Het derde partje was drama tisch, de ploeg van trainer Jim van Es kwam op een 10-3 ach terstand. In de vierde periode werd de draad weer opgenomen, doch toen was het te laat. Karen Weerd scoorde I 1-4, Petra Meerdink I 1-5, Natascha Baat- je 11-6 en tenslotte Brenda Hogenboom 12-7. van de wedstrijd kon scoren (14-10). De doelpunten van Korbis kwamen op naam van: Jaco Wineke (4x), Marco van Leeuwen (4x), Mark van den Brink (2x), Donja van Otterloo (2x), Maureen Kientz en Rik Molenaar. Het tweede team van Korbis leed een 11-15 neder laag tegen Ventura Sport (uit St- rijen), terwijl Korbis 3 met 20- 9 verloor van Vitesse 4 (uit Barendrecht). Korbis 4 verloor met dezelfde cijfers van Gemini 2 (uit Gouda). Korbis 5 kwam tegen Sagitta 5 uit op een pun- tendeling: 8-8. Bij de junioren werd de Al in de eerste helft volledig door Tjoba overrom peld. In de tweede helft werd er beter gespeeld, maar Korbis WADDINXVEEN - Evenals twee jaar geleden gaat dit jaar een team uit Waddinxveen en omgeving de RoParun lopen. Dit is een estafetteloop van Rotterdam naar Parijs. De af stand van 530 kilometer tussen de twee steden wordt door ongeveer 180 teams van acht lopers plus een begeleidings- ploeg van zo’n zestien perso nen overbrugd. De tijd die de teams nodig heb ben varieert van 32 uur tot zo’n 45 uur.Waddinxveen deed daar twee jaar geleden 32 uur 42 minuten over en kon een bedrag van 9550 euro aan de stichting RoParun overmaken. Hun doel dit jaar is de run in kortere tijd af te leggen en meer geld op te halen. Een strak trainingsprogramma is in middels gestart. Een groot voordeel is de opgedane erva ring zodat de lopers en begelei ders de voorbereiding beter kunnen afstemmen op dit spe ciale evenenment. De twaalfde RoParun gaat op woensdag 28 mei in Rotterdam van start. Het hoofddoel van deze estafette is echter niet de sportieve prestatie, maar het ondersteunen van organisaties die zich bezighouden met hulp aan terminale kankerpatiënten. Deze organisaties beheren on der meer opvang en vakantie huizen voor deze patiënten en hun familie, verlenen medische WADDINXVEEN - Korbis heeft zich afgelopen zaterdag goed hersteld van de nederlaag tegen koploper Olympia in de voorgaande competitieronde. Op basis van een goede eerste helft en een wat minder goede tweede helft van Korbis kwam de winst uiteindelijk met 14-10 in Waddinxveense handen. In de eerste dertig minuten liep Korbis uit van 2-2 tot een 8-3 ruststand. Na de hervatting kwam NIO, na het missen van veel kansen door Korbis, nog gevaarlijk dichtbij (10-9). In het laatste kwartier stelde Korbis weer orde op zaken door vier doelpunten op rij te scoren, waarna de Rotterdamse tegen stander het laatste doelpunt De Waddinxvener Richard de Jeu is aan zijn vierde seizoen bezig bij ONA. Door een blessure en een schorsing heeft hij dit seizoen zes wedstrijden moeten missen. (Foto: Morianko Peters.) WADDINXVEEN - Dames I van de Z&PC Van Uden-De Gouwe speelden afgelopen zondag uit bij Lumio het Ravijn. De verwachting dat het een zware wedstrijd zou worden in Nijverdal kwam uit met een forse nederlaag van 12-7. Met nog vier wedstrijden te gaan staat dames I nog op een der de plaats. Na de eerste periode stond dames I al met 3-0 ach ter. Begin tweede periode scoorde Petra Meerdink 3-1 en 4-2. Suzan Kaynar bracht hal verwege de wedstrijd de stand op 6-3.Alle doelpunten werden WADDINXVEEN - In Gou- webad de Sniep is op zaterdag 8 februari weer gezwommen voor het B-diploma. Alle der tien kandidaatjes zijn geslaagd. De namen van de kinderen die het B-diploma hebben zijn: Grace Kuystermans, Alexandra Achterhof, Tim Roorda, Jolene Kegreisz, Valentijn Oudijk, Erik Koppenaal, Sjors van der Meer, Bobby Neuteboom, Ruben Bouman, Shavonne Leunissen, Britt van Dijk, Lisa Wassenaar en Dewi Broers. ranglijst. Het werd niet een van de betere wedstrijden voor de Waddinxveners want ze scoor den moeizaam en te weinig. De zogenaamde deksel zat op de basket. Wél verdedigde Flyers goed zodat de achterstand tot ver in de wedstrijd gering was. In het vierde kwart, dat aanving met 35-30 voor Binnenland, schoot gen begon met verlies in vijf ga- Flyers echter duidelijk te kort mes, waarna Kees Vos geen om nog aanspraak te kunnen kans had tegen John van Spen- maken op de winst. De punten gen (I 1-3/1 1-8/1 1-6). Invaller bleven dan ook terecht achter in Barendrecht: eindstand 59- 45 voor Binnenland. Bij Flyers Wageningen had tegen dezelfde was Coen van Wilgen topsco- Roos vijf games nodig, maar rer. won wel. Kwiek-3 speelde thuis een spannende wedstrijd tegen het Nieuwkoopse TTVN-2. In de 2e klasse van de Goudse af deling wonnen Leon Bouwman en Jurgen Reichard beiden 2 partijen, Chris de Kogel won één keer, uitslag 5-5. Kwiek-4 goede zaken voor het kam- scoorde thuis tegen het Goud- pioenschap. Bolnes werd thuis met 8-3 verslagen. Ook de BI heeft goede kansen om als eer ste in de competitie te eindi gen. Afgelopen zaterdag hield de BI Kinderdijk in een span nende wedstrijd met 7-8 van het lijf. De wedstrijd tussen de Cl en Groen Geel eindigde in een 10-10 gelijkspel. De C2 en de C4 wisten beiden wel te winnen. Trekvogels en Spirit werden met respectievelijk 3-4 en 3-5 geklopt. De Fl gaf ZKV een forse afstraffing: I -8 en ook de Wl liet tegenstander Nieu- werkerk er niet aan te pas ko men: 6-0. i<y iMfJlWWWl. 'F UZERWAfcC ■DSCHAPL, „Ar

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 31