i Dansmarathon: dansen voor een goed doel Energiegebruik Molenring (Oostpolderwijk) I s A Christmas Carol Pastoraal medewerker Stichting Waddinxveens Welzijnswerk verhuist naar Mozartlaan Aanrijding tussen scooter- rijdster en voetganger brengt 17.000 euro op voor St.Victorparochie Strubbe bij RTW l t SS I I Colofon i i I i I F| 1 j al I II r MEDISCHE DIENSTEN C KERKDIENSTEN a X lij schadecenter^w/z Schade aan auto, bedrijfswagen of caravan? 45001^. 4000— 3500- 3000- fX lij X I jl I al PAGINA 7 WOENSDAG 19 FEBRUARI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN MID- fFoto; Liesbeth van der Vis.) Door Carlo Willemsen spreker: de I k 3» JMNMMHNMMM jwr Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. C.D. Zon- nenberg 17.00 uur ds.J. de Jong ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. C. vd Berg, Broek op Langedijk 18.30 uur Vesper in Immanuel- kerk De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uqir dr. C.A. vd Sluijs, Rotterdam 18.30 uur ds. A.W. van der Plas De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds.J.de Jong 17.00 uur ds. E. Versluis, Mole naarsgraaf Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan Zondag 10.00 uur ds. C. de Jong 18.30 uur ds. C. de Jong,Vesper Medische diensten Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Weekblad voorWaddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voorWaddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Bezorging Telefoon: 0181-219612 zondag 9.30 uur ds.A.J.C. Dron- kert, Den Haag 18.30 uur Vesper in Immanuel- kerk Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zaterdag 19.00 uur Woord Communieviering zondag 11.15 uur Eucharistie viering, pastor W. vd Meer WADDINXVEEN - Op 8 maart wordt in Dansschool Guus en Renée van der Lubbe een dansmarathon gehouden.Van elf uur ’s ochtends tot elf uur ’s avonds zal er worden gedanst ten behoeve van een goed doel. Het initiatief ligt in han den van de Stichting Roparun, een orga nisatie in Rotterdam die geld inzamelt voor goede doelen, onder andere de Cliniclowns. Stichting Roparun organiseert jaarlijks een hardloopmarathon van Rotterdam naar Parijs. Enkele jaren geleden kwa men ze op het idee om een dansmara thon te houden. Dat begon in Rotter dam en in de jaren erna sloten steeds meer dansscholen zich aan. Zo ook de Waddinxveense Dansschool van Guus en Renée van der Lubbe. „Om de dans marathon levendig te houden, vonden wij het een goed idee om elk jaar een wisseling te houden van locatie”, vertelt Guus van der Lubbe, „Toen wij met dat voorstel kwamen werd er meteen posi tief op gereageerd door de organisatie en nu wordt de dansmarathon dus in Waddinxveen gehouden. We hebben er enorm veel zin in en hopen dat het net zo’n succes gaat worden als in Rotter dam, want toen deden ruim zestig kop pels mee! Hoeveel mensen er dit jaar bij ons komen durf ik niet te zeggen, maar ik hoop nog veel meer.” Zelf zullen Guus en Renée niet meedan sen. „Daar hebben we het te druk voor”, aldus Guus, „We beginnen de vrijdagavond ervoor al met de voorbe reidingen. Op de dag zelf zijn we volop bezig met het regelen van de muziek en het ontvangen van de gasten. We hebben begrepen dat zelfs de burgemeester komt. We zullen in ieder geval genoeg in beweging zijn en houden op die manier onze eigen marathon.” Het is de bedoeling dat mensen die mee willen dansen zelf hun sponsors zoeken. De sponsors moeten een vast bedrag per dans afspreken en daarmee de dan sers steunen tijdens deze dag. De op brengst gaat vervolgens via Roparun naar het goede doel. De sponsors kun nen bijvoorbeeld familieleden, vrienden of bedrijven zijn. De deelnemers moeten uiteraard zoveel mogelijk geld bij elkaar proberen te swingen. Ze mogen in die twaalf uur tijd zoveel dansen als ze wil len.Tussen het dansen door zal er ook nog tijd zijn voor ander vermaak. Er worden verschillende demonstraties en optredens verzorgd. Ook zijn er prijzen te verdienen voor degenen die het meeste sponsorgeld heeft binnenge bracht en degenen die er in slaagt om de hele marathon uit te dansen. Ieder een die kan dansen, mag meedoen, van beginner tot vergevorderde. Om in te schrijven kan er contact opgenomen worden met Dansschool Guus en Renée van der Lubbe, tel. 0182 - 610365 of email naar at.vdlubbe@wolmail.nl. „Het belooft een leuke dag te worden”, zegt Guus, „dus twijfel niet en doe mee! Hoe meer zielen, hoe meer vreugde.” eerste etage in de nieuwbouw naast het voormalige politie bureau aan de Mozartlaan. De seniorenactiviteiten van SWW vinden hoofdzakelijk plaats in het Anne Frankactiviteitencen- trum. „Het is een voordeel dat de SWW-locaties op loopafstand van elkaar zijn gelegen”, aldus de heer Korving. Voor meer informatie zie: www.schadecenter.nl Perfect schadeherstel voor elk merk auto en caravan met originele onderdelen! Vb/gende aflevering: De Beatrix laan. J ■«sa focwA gakwikbedhuf Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen Tel: (0182) - 38 99 77, fax (0182) - 63 79 29 E-mail: info@schadecenter.nl X NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds.W.J. Dekker, Reeuwijk 17.00 uur ds. J. Westland, Ber gambacht Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg I38 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0I82) 69 88 20 www.dam-mh.nl GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Advertenties Telefoon 0I72-2I I73I E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: I0.00 uur leesdienst I8.30 uur leesdienst GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur leesdienst I6.30 uur ds. J.M. Batteau, Den Haag centrum/Scheveningen J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36,Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79,Wad dinxveen en Hoge Gouwe 2I, Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of Ol 82-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-III63246, voor minder dringende vragen: vragen@die- renkliniekzevenhuizen.nl. KZS REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag I0.00 uur ds.A.S. Lense- link, Leiden RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 15.30 uur doopdienst in het gebouw van de Christen- gem. Bethel, Boomgaard 2I te Boskoop uur zijn er twee naprogram- ma’s: in het eerste wordt gos pelmuziek ten gehore gebracht en daarna wordt de serie ’Men sen hebben hun verhaal’ ver volgd.Voor de microfoon zit dit keer de heer G. Strubbe, pasto raal medewerker van wijk oost. De frequenties van de RTW zijn: 105.8 FM (ether) en 93.1 FM (kabel). ==at4 Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag I0.00 uur heer A. Heuting ifcGas, m3Zjaar g Elektriciteit, kWu/jaar TO 1030 2312 TO 2143 3369 TO 1182 3420 TO 1200 2720 PSOF/LE REPAfH en het regelen van alle zaken met betrekking tot de verhui zing.” Het kantoor zit op de Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van I7.30 uur 's middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: WADDINXVEEN - Als tweede in de serie over energiegebruik in Waddinxveen presenteert het Platform Duurzaam Wad dinxveen de gegevens van de Molenring in de Oostpolder wijk. Eén van de jongere wijken, waarin twee typen woningen staan: het eerste type is ge bouwd rond I980 en zijn ge kenmerkt door de puntdaken, het tweede type is van enkele jaren daarna. De vloer, het dak en de muren van de woningen in deze wijk zijn goed geïso leerd, ze zijn standaard voor- middeld. Aangezien alle woningen goed geïsoleerd zijn is er op bouw kundig gebied niet meer zoveel te bereiken. De enige effectieve (en economisch verantwoorde) maatregel is het vervangen van het gewone dubbele glas bene den en het enkele glas op de bovenverdiepingen door HR++ glas, dat ruwweg een factor twee beter isoleert dan ge woon dubbel glas. Daarnaast kan het gebruik van -een rela tief dure- zonneboiler (één deelnemer) het gasgebruik nog met ca 250 m3/jaar terug drin gen. Beide voorzieningen wor den door de overheid gesubsi dieerd. Het grote verschil in elektrici teitsgebruik laat zich nog niet zo eenvoudig verklaren. Grote boosdoeners hierbij zijn veelal de apparaten die gebruikt wor den voor elektrisch verwarmen zoals (close in) boilers, water bedden en elektrische radiato ren voor bijverwarming. Deze apparaten vergen niet alleen voetganger stak over nadat hij van een automobilist een sein kreeg om over te kunnen ste ken. De voetganger zag hierbij de Waddinxveense die van rechts kwam over het hoofd waardoor er een aanrijding ont stond. De Waddinxveense ging met haar scooter onderuit en liep een gebroken sleutelbeen op. Ze werd overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Leden van Maskerade en de St. Vicorparochie zetten in de cember vorig jaar gezamenlijk het theater-, zangspektakel A Christmas Carol op de plan ken. Om Waddinxveen een on vergetelijke kerst te bezorgen én om geld in te zamelen voor de St.Victorkerk. Zo’n tweedui zend mensen bezochten de vier voorstellingen, door deze grote opkomst bleef een aan zienlijk bedrag over voor de kerk. Vrijdagavond werd tijdens een feestelijke bijeenkomst in de St. Victorkerk voor de ruim hon derd medewerkers de op brengst van het project bekend gemaakt en symbolisch over handigd. Maskerade-voorzitter Roelof Schut deed dit door een cheque aan te bieden aan de Victor Activiteiten Commissie, de VAC. Deze organisatie is verantwoordelijk voor alle ac ties die worden ondernomen ten bate van de restauratie van de kerk. „Zonder de honderd vrijwilligers was het megapro ject nooit tot een goed einde gekomen. Twee jaar lang is een steeds groter wordende groep vrijwilligers bereid geweest om veel, heel veel vrije tijd op te offeren voor alles wat er voor, achter en op het toneel moest gebeuren. Met name de enor me respons uit de katholieke gemeenschap in Waddinxveen is van grote betekenis geweest voor het hele project”, sprak Schut. Namens de VAC nam Magda Sirre de symbolische cheque in ontvangst. Zij roemde in haar dankwoord de goede samen werking tussen Maskerade en de Victorparochie. „We hebben elkaar de afgelopen twee jaar heel goed leren kennen en er is echt iets heel moois tussen ons gegroeid.” Een speciaal dank woord was er voor regisseur Rob de Graaf die het idee voor een ’grootse en meeslepende serie voorstellingen’ heeft ont wikkeld. De vaste regisseur van maskerade was ook verant woordelijk voor de toneelbe werking van het oorspronkelij ke verhaal A Christmas Carol van Charles Dickens. De forse opbrengst van de se rie uitvoeringen was ook te danken aan de vele Waddinx veense bedrijven die ervoor zorgden dat de productiebe- groting van de uitvoeringen voor een groot deel uit spon- sor-bijdragen betaald kon wor den. Na de overhandiging van de opbrengst werd de film van de voorstelling gedraaid. De vi deoband komt over ongeveer drie weken in de verkoop. Een exemplaar is te reserveren. De band kost 17 euro en is te be stellen via R. Schut, tel. 0182 - 640419 of stuur een e-mail naar info@maskeradeweb.nl. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel I7, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0I82- 6I3II2. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. zien van dubbel glas op de be nedenverdieping. De rest van de woning - dakramen uitge zonderd - hebben enkel glas. De eengezinswoningen zijn ge schakeld gebouwd en zijn ei gendom van de bewoners. Vijf Molenringbewoners heb ben aan de enquête en een ver volgonderzoek meegedaan. De gebruiksgegevens van deze mensen staan vermeld in de bij gevoegde tabel. Omdat de deel- VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 19 februari I9.45 uur ds.J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur kand. G.J. Blankers woensdag 26 februari 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg WADDINXVEEN - De opvoering van A Christmas Carol in december vorig jaar heeft 17.000 euro netto opge bracht. De Victorparochie nam afgelopen vrijdag een waardecheque met dit bedrag erop vermeld in ont vangst. Het geld is bestemd voor de restauratie van de katholieke St.Victorkerk aan de Gouwe, zo lekt het dak en moet de dakgoot vervangen worden. Volledige afwikkeling met alle verzekeringsmaatschappijen 24-uurs service Focwa garantie van twee jaar Geen eigen risico (afhankelijk van uw verzekeringsmaatschappij) GRATIS vervangend vervoer ISO en KZS gecertificeerd Ook voor caravan wandherstel en uitdeuken zonder spuiten! veel energie maar zijn in ver houding ook duur in gebruik. Hierop komen we in een apar te aflevering van deze rubriek nog nader terug. Daarbij zullen we eveneens wat dieper ingaan op het gebruik van PV panelen voor opwek king van een gedeelte van de ei gen elektriciteitsbehoefte met behulp van de zon zoals nu al door twee deelnemers in de Molenring wordt gedaan. Om een beter beeld te krijgen van eigen energiegebruik en de mogelijkheden tot besparen kun u zich laten bijstaan door een EPA adviseur. De kosten hiervan worden door de over heid vergoed. Kijk hiervoor op www.epadesk.nl of op onze website www.duurzaamwad- dinxveen.nl of bel uw energie bedrijf of het secretariaat van de Werkgroep Energie van het Platform Duurzaam Waddinx veen (tel. 612192). Hier kunt u ook terecht met overige vra gen over uw energiegebruik en mogelijke suggesties. op de ontwikkelingen in Wad dinxveen met betrekking tot de huisvesting van de grote stichtingen, heeft het bestuur vastgesteld dat dit een tijdelij ke huisvesting betreft, in af wachting van die ontwikkelin gen. De heer Van Stel vervolgt: „Het bestuur heeft ook vast gesteld dat de nieuwe huisves ting niet ten laste mag komen van de activiteiten van de stichting.” De heer Korving, directeur van de stichting is erg ver heugd over het besluit van zijn bestuur: „De ruimte in Kre ater werd echt te klein. Ieder een die daar wel eens is langs geweest, zal dat beamen. We gaan nu hard werken aan de indeling van de nieuwe ruimte ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Woord Communieviering, pastor M. Ameling dinsdag 25 februari 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm treerd bij de deelnemer met een gewone CV-Combiketel, ondanks het feit dat deze be woners nog beschikken over een open haard. Een deel van dit hoge gasge bruik kan verklaard worden door het type ketel dat wordt gebruikt.Vervanging van die ke tel door een HR kan al snel lei den tot een besparing van zo’n 300-400 m3 per jaar. Meest waarschijnlijke verklaring voor de rest van het verschil is het stookgedrag. Naast de thermo staat het bekende graadje lager zetten kunnen een klokther- mostaat in het woonvertrek en thermostaatkranen op de ra diatoren van de overige ver trekken een flinke zet in de goed richting geven. Tevens kan een kritisch maar verantwoord gebruik van de mechanische ventilatie het warmteverlies uit de woning aanzienlijk beper ken. Het totale warmteverlies via de ventilatielucht is goed voor een (extra) gasgebruik van zo’n 200 m3 per jaar ge- Hu is Artsen Post Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0I82) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) WADDINXVEEN - Een 16-jari- ge scooterrijdster uit Waddinx veen is op donderdag 13 febru ari omstreeks I3.45 uur gewond geraakt na een aanrij ding met een 34-jarige man uit Goor. De man stond op de stoep op de Kerkweg-Oost en wilde oversteken richting de bank. De Waddinxveense reed over de Kerkweg-Oost in de richting van de hefbrug. De WADDINXVEEN - De Cen traal Hervormde Gemeente verzorgt zondagmorgen 23 fe bruari de uitzending van de kerken bij RTW. Zoals gewoon lijk wordt om 9.00 uur begon nen met het programma voor de kleintjes. Om half tien volgt de uitzending van de kerkdienst vanuit de Morgenster. Voorgan ger is ds. J.de Jong. Tot twaalf ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK DeVierstroom Spreekuur; Maandag t/m donder dag van 09.00 tot I0.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12,2741 HS Waddinxveen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u auto matisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw bood schap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatiebu- ro Waddinxveen per I-1-2001: maandag 11.00-12.30 uur. WADDINXVEEN - Het be stuur van Stichting Waddinx veens Welzijnswerk heeft be sloten de kantooractiviteiten per I mei te verhuizen van de Kerkstraat naar de Mozart laan. De heer Van Stel, voorzit ter van de stichting: „De stich ting is de laatste jaren voor wat betreft de personele be zetting en het aantal vrijwilli gers dat zich voor de stichting inzet, flink gegroeid. Daardoor werd de kantoor ruimte aan de Kerkstraat te klein voor het aantal mensen dat er moet werken.” In eerste instantie is aan het bestuur van de C.K.V. ’Kreater’, de ver huurder van het pand waarin het kantoor nu is gevestigd, gevraagd om extra ruimte, maar dat bleek niet mogelijk. Omdat bovendien de arbeids omstandigheden niet optimaal zijn, is het bestuur op zoek ge gaan naar andere locatie. Uit eindelijk is de keuze gevallen op een ruimte in het kantoor pand aan de Mozartlaan. Gelet nemers allemaal in een tussen woning (T) wonen, die bouw kundig gezien vergelijkbaar zijn, zou het gasgebruik globaal ge nomen hetzelfde moeten zijn met gemiddeld zo’n 1650 m3/jaar. Desondanks zijn de verschillen enorm met gemiddeld iets meer dan 1000 m3/jaar als mi nimum en ruim 2140 m3/jaar als maximum. Ook het verschil in elektriciteit is aanzienlijk met een minimum van 2312 kWu per jaar en bijna het dubbele (4449 kWh/jaar) als maximum. Het gemiddelde elektriciteitsgebruik voor deze bescheiden steekproef is verge lijkbaar met het landelijk ge middelde. Alle woningen zijn voorzien van CV (Combi) ke tels. Het gasgebruik van vier deelnemers met allen een HR ketel bleek, ondanks het grote verschil in gezinssamenstelling, het laagst en bovendien onder ling redelijk vergelijkbaar (1030-1200 m3/jaar). Het hoogste gebruik werd geregis- Guus en Renée van der Lubbe dansen zelf niet mee, maar houden zich volop bezig met het regelen van muziek en het ontvangen van gasten. TO 1096 4449 JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat I0.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king kWu, 2500 m3/iaar 2000-'X/Z 1500 1000 500 X T/2 T/2 T/5 T/3 T/2 Type woning/Aantal personen DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag I I.00 uur drs.J.L. Del- haas, geestelijk verzorger De Bruggen, 7e zondag na Epifanie 1 I 1 i V - FF 1 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 7