Politie stelt alcoholverbod voor in bebouwde kom Koude rillingen tijdens de Elfsteden Dans Tocht Woonvorm Kerkweg-Oost feestelijk opgeleverd I Verkiezingsbijeenkomst van de ChristenUnie I Man verwondt vrouw met 1900 en 2000 zin r Dierencentrale Inbreker steelt apparatuur Nederland videoclip op Jeugdmarathon Reddingsbrigade kokend water Het aantal woninginbraken daalde in 2002 Rockband In-TenZ neemt Lezing: beeldende Politie ontmantelt twee hennepkwekerijen kunst tussen B Wft WK ft PAGINA 9 WOENSDAG 19 FEBRUARI WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN niet alleen een nieuwe start in hun woning, maar ook een nieuwe start met het leven in de samenleving. Ik kan alleen maar zeggen: uitstekend idee! Buiten vroor het, diezelfde winterse stemming was binnen te voelen bij de dans voorstelling van TOOS. (Foto: Liesbeth van der Vis.) politie stelt nog een onderzoek in naar de verdacht(en). In het pand trof de politie 805 planten aan, er waren geen personen aanwezig. Naast de planten werd ook apparatuur als assi- milatielampen, koolstoffilters en dergelijke in beslag geno men. Een bedrijf dat gespeciali seerd is in ontmantelen van hennepkwekerijen heeft beide panden leeggehaald. Alle goede ren zijn inmiddels vernietigd. jazzmeisjes die het vreselijk koud hadden. Op weg naar Sloten danste groep 7/8 met een speciale schaatstechniek, de Tumba. Vanuit Slo ten volgden de toeschouwers de tienergroep die de blaren op hun voeten dansten op Like I love you, waarbij de mutsen, wanten en sjaals zwierend over het toneel flitsen. De FoKus demogroep draaide gleden stijlvol dansend naar Hindeloopen. In Workum dans ten de meiden van groep 4 een griezelige Halloweendans in evenzo griezelige outfits. In Bolsward hadden de FoKus II meiden namen de meiden skistokken ter hand en swingden los opTLC-SKI.In Harlingen danste de FoKus demogroep een komische ijsschotsendans. Groep 7/8 bracht de kerstsfeer terug in Fra- neker. En uiteindelijk na een barre maar snelle tocht van een uur is in Leeuwarden de finish met de baanvegende tieners die een mooie dans ten beste geven op It’s ehso quiet. Bij de Finish komen uiteindelijk alle dansers nog maals op .ze hebben het allemaal gehaald en hun Elfstedenkruisje verdiend. De laatste voorstelling uit deze TOOS Danst ..Anders serie is gepland op zaterdag 8 maart om I9.30 uur. Dan is de zomer het thema van de dansavond.Voor meer informatie over de kaarten 2,50), of deelname aan één van de jazz/streetdance lessen:TOOS, tel. 0182 - 640277. WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag 14 op za terdag 15 februari werd er ingebroken in een woning aan de Acaciastraat. Om binnen te komen werd een deur opengebroken. Uit de woning is een televisie, een dvd-set, zijn dvd’s, een mo biele telefoon en een aantal bescheiden gestolen. De politie stelt een nader on derzoek in. WADDINXVEEN - TOOS danste op zaterdag 15 februari de tweede van een serie van drie dansvoorstellingen: de wintervoorstelling van TOOS Danst .Anders. Alsof de organisatie van tevoren wist dat het zou vriezen op de dag van het optreden, was gekozen voor het the ma Elfsteden Dans Tocht. De bezoekers meld den zich bij de stempelpost en alleen een af gestempelde kaart gaf toegang tot de theaterzaal aan de Staringlaan. „Welkom bij de start van de Elf Steden (dans) Tocht. Wij hopen dat u warm genoeg gekleed bent. Het is koud, erg koud! En wie weet wat u gedurende deze Elf Steden Tocht nog te wachten staat. In ieder geval elf steden. Mis schien hier en daar ook nog een dorpje. Er wordt in iéder geval van u verwacht, dat u de dansers aanmoedigt." Zo begon de show van de Elfsteden Dans Tocht, die werd becommen tarieerd door televisiereporter Margreet Ga- lavazi en het Friese Rayonhoofd Peter Bitter De show ging van start in een symbolisch Leeuwarden met het startbewijs en stempel kaart in de aanslag.Tegen een achtergrond van sneeuwpoppen, besneeuwde bomen, Friese vlaggen, een heuse stempel- en EHBO-post ging de eerste groep van stare Achtereenvol gens worden de volgende plaatsen aan gedaan: In Sneek danste de demogroep FoKus II op ’You can say’. Daarna kwam bij Ijlst de groep 4 In 2002 registreerde de politie 186 woninginbraken, net zo veel als in 2001. Ook het aantal aanhoudingen bleef gelijk. Wel was er in de laatste vier maanden van 2002 sprake van een daling in verge lijking met dezelfde periode in 2001. Het aantal certificaten voor het Politiekeurmerk Veilig Wo nen bleef met 207 duidelijk achter op het aantal in 2001. Het resultaat loopt ook achter op de resultaten in andere ge meenten in de regio. In decem ber 2002 is er wel een eerste overleg geweest tussen de re levante partners in de ge meente Boskoop. Een zelfde overleg voor de partners in Waddinxveen staat gepland. Wanneer een woning voldoet aan het politiekeurmerk is de kans op een inbraak fors klei ner dan zonder keurmerk. In 2003 organiseert de politie daarom weer preventieavon- den. „Doorgaans worden die avonden niet goed bezocht. Mensen komen pas, als ze al een inbraak hebben meege- ten en de Stichting Jeugd en Jongerenwerk. In de gemeente Boskoop is op initiatief van het politieteam een sociaal signale- ringsoverleg ingesteld. Om alle facetten van de jeugd binnen de gemeente beter in beeld te krijgen is in december 2002 be sloten een Signaleringsoverleg jeugd in te stellen. De eerste bijeenkomst onder regie van de gemeente vond plaats in janu ari. Voor Waddinxveen moet het alcoholverbod de politie meer handvaten geven om op te tre den. „Bij het instellen van een dergelijk verbod is het nuttigen van alcohol op straat verboden, een geopende fles is voor ons al voldoende om iemand een boete op te leggen”, aldus Pen ders. De politie acht dat nodig names binnen een dag klaar moesten zijn. Fans kunnen wel massaal terecht op het volgen de live optreden op zaterdag 22 februari om 22.00 uur in zaal Ridderhof te Koudekerk a/d Rijn en op zaterdag 8 maart in deTunnel te Boskoop. Binnen vier weken komt een cd uit met drie nummers die in de studio zijn opgenomen en een extra nummer live, dit nummer zal tevens als videoclip op de cd staan. De band speelt zowel covers van onder andere Anouk, Live, No Doubt, K’s Choice als zelf geschreven nummers. t In Waddinxveen is sprake van spreiding van het probleem over de gemeente. „Daarnaast heeft ook een groep zich ver plaatst. Eerst hing een groep vooral in de Passage, bij de kerk, na gesprekken met de jeugd en ondernemers zijn ze verplaatst naar het Warnaar- plantsoen. Daar veroorzaken ze minder overlast omdat er geen huizen direct naast staan”, aldus dis trictchef F. Penders. Om de problemen rond jonge- renoverlast tijdig te signaleren en effectief aan te pakken on derhoudt het politieteam con tacten met diverse instellingen en maatschappelijke organisa ties. In de loop van 2002 is ook een informeel overleg tot stand gekomen tussen de wijkagen- Vermist:Waddinxveen: Cyperse poes, witte borst, buik, poten en wit in snuit, voelbare kron kel in staart (Brugweg). Blauwe parkiet, witte borst, tam (Graanakker). Gevonden: Kalij parkiet, groene gloed, witte rug, is geringd (Zuringveld, Wad dinxveen). Wit zeebravinkje ((Kratonlaan, Zevenhuizen). Voor gratis registratie en infor matie: tel. 0186-601199 of www.dierencentrale.nl de ontwikkeling van de beel dende kunst in de afgelopen honderd jaar. Ook op het ge- Naast de planten werd ook ap- bied van beeldende kunst staan ongetwijfeld veel veranderin gen te wachten in de net aan gebroken eeuw. Die ’goeie ou we tijd’, wat was, komt nooit weer??? Schrijft Yvonne Neder- lof aan de Waddinxveense Kunst Kring. Aan de hand van dia’s kijkt ze met de aanwezigen naar de ontwikkeling van de beeldende kunst tussen 1900 en 2000. Van expressionisten tot de fotorealisten en van Pi casso en Dali tot Scholte en Kieffer. Omdat de Waddinx veense Kunst Kring weer veel bezoekers verwacht, wordt de dialezing gehouden in de kerk- zaal van de Immanuelkerk. Aangvang: 19.30 uur, toegang gratis. geopend, is complex”, zo staatssecretaris in haar toe spraak. „In de eerste plaats het project. „Ik ben blij dat vanwege de goede en snelle samenwerking tussen de drie betrokken partijen: woning corporatie maakt”, aldus de politie. Met name particulieren zijn moei lijk te bereiken voor dergelijke acties. Met 337 auto-inbraken in 2002 is sprake van een dui delijk daling in vergelijking met 2001 (404 inbraken). Het aan tal aanhoudingen bleef met tien wel gelijk, in verhouding tot de geringe pakkans een goed resultaat, zo meent de politie. De daling van het aantal inbra ken betreft vooral de gemeen te Boskoop. In september heeft het politie team in beide gemeenten een preventieve actie gedraaid. Door auto’s van folders te voorzien werden eigenaren bewust gemaakt van de eigen verantwoordelijkheid. In Waddinxveen en Boskoop zijn in 2002 relatief veel be- drijfscontroles uitgevoerd. Op basis van informatie van de Mi lieudienst Midden Holland werkt het Milieuhandhavings- team aan opsporing en maakt zij processen-verbaal op tegen overtreders. In de geimeente Waddinxveen WADDINXVEEN -Voor de politie in zowelWaddinxveen als Boskoop blijft de jeugd een zorgenkindje. Het aantal incidenten in de jeugdproblematiek steeg in 2002 naar 696 tegenover 612 in 2001. Met name de laatste vier maanden van 2002 laten een forse stijging zien: van 51 in 2001 naar I 14 in 2002. Om de overlast terug te dringen en om de aanpak van kennen en gekend worden uit te voeren is het aantal contacten met jeugd de laatste vier maanden verdrievoudigd. „Ook hebben we de gemeente Waddinxveen voorgesteld om een alcoholverbod in te stellen voor het deel binnen de bebouwde kom”, aldus districtchef F. Penders. De gemeente heeft het advies van de politie in beraad, de burgemeester staat er vooralsnog positief tegenover. is onderzoek gedaan naar ver boden groene afvallevering en -verwerking, waarbij tientallen verdachten zijn gehoord. In de cember is een teamonderzoek uitgevoerd naar illegale handel in vuurwerk. Dit onderzoek heeft afgelopen zaterdag een li ve videoclip opgenomen bij Winner Trading Company te Waddinxveen. De video-opna- mes waren compleet met een ambiance van licht, rook en ge luid. Er was een beperkt aantal twaalf eenheden. Vier van de twaalf bewoners hebben een kamer op de Ie etage met 24- uurs verzorging én begeleiding van medewerkers van ASVZ Zuid West. Vier anderen heb ben een appartement op de 2e etage en wonen wat meer zelf standig. Zij kunnen echter wel door middel van een inpandige trap een beroep doen op de medewerkers en gebruik ma ken van de gezamenlijke woonkamer. De overige bewo ners wonen in losse apparte menten verspreid over het complex. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense rockband In-TenZ zo weinig geld over heeft voor dergelijke projecten. Als we straks een soortgelijke voor ziening mogen bouwen in Triangel, zijn er subsidies waar we aanspraak op kunnen ma ken. Maar voor het aanpassen van bestaande complexen voor.mensen met een verstan delijke handicap wordt amper geld beschikbaar gesteld. En dat ondanks de hoge investe ringen. Dat vind ik onbegrijpe lijk”, aldus Mascini. Tijdens de feestelijke opleve ring kregen de bewoners een cadeaucheque aangeboden ter waarde van 1500 euro, van REGIO - Stichting Gouds Seni- orenwerk en Hulpdienst onveiligheidgevoel (SGSH), Algemeen Maatschap pelijke Werk Vierstroom en RIAGG Midden-Holland afde ling Preventie en Dienstverle ning organiseren samen de cur sus ’Op zoek naar zin; een cursus rond het eigen levens verhaal voor 50-plussers’. De cursus is bedoeld voor oude ren die op zoek zijn naar de zin van het voorbije leven en die zich afvragen hoe ze om moe ten gaan met de tijd die nog voor hen ligt. Voor als iemand het moeilijk heeft met het ver lies van een naaste(n), als ie mand zich met tijd geen raad weet, als iemand te vaak som ber en treurig is. De cursus be staat uit 12 wekelijkse bijeen komsten op woensdagochtend van 9.30-1 1.30 uur. De start is op woensdagochtend 2 april. De kosten zijn 35,- inclusief een cursusboek en veel materi aal. Voor meer informatie en aanmelden: Henk Westhoff, tel 0182-510322, op werkdagen van 9.00-11.00 uur, m.u.v de woensdag.Voor de start van de cursus is er een kennismakings gesprek met de twee begelei ders. heeft geleid tot de aanhouding van twee verdachten. Het aan tal verkeersongevallen is in 2002 licht gestegen. Daarbij vielen drie doden en 47 gewonden (ziekenhuisopna me), tegenover respectievelijk fans toegelaten, omdat de op- twee en 49 in 2001. Hoewel elk verkeersslacht offer er een teveel is, is er vooralsnog geen sprake van kruisingen en wegvakken waar meer ongevallen met letsel plaatsvinden dan volgens de geldende normen. Het aantal alcoholcontroles is in 2002 sterk opgeschroefd, met als resultaat 92 proces sen-verbaal voor rijden onder invloed. In 2003 zullen alcoholcontro les elke nachtdienst worden uitgevoerd, en ook het georga niseerde aantal controles zal toenemen. f WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Reddingsbrigade organiseert vrijdagavond 21 fe bruari haar jaarlijkse jeugdma rathon in Gouwebad de Sniep. Vanaf 19.15 nemen de jeugd- teams het tegen elkaar op. Tot 21.45 hebben de teams de tijd om een zo groot mogelijke af stand in estafettevorm af te leg gen. Tijdens de jeugdmarathon vindt ook de trekking van de jaarlijkse jeugdloterij plaats. Dit jaar zijn driehonderd loten meer verkocht dan voorgaande jaren. De opbrengst van de lo tenverkoop wordt besteed aan het organiseren van allerlei jeugdactiviteiten. WADDINXVEEN - De politie heeft op dinsdag I I februari een professionele hennepkwe kerij aan de Henegouwerweg aangetroffen en ontmanteld. Een 34-jarige vrouw uit Wad dinxveen werd aangehouden. De politie kwam de kwekerij op het spoor na politie-infor- WADDINXVEEN - De politie hield op zaterdag 15 februari rond 06.30 uur op de Willem de Zwijgerlaan een 21-jarige man uit Rotterdam aan. De man werd er van verdacht kort daarvoor een 17-jarige vrouw in haar woning aan de Willem de Zwijgerlaan te heb ben mishandeld. De man drong de woning binnen en verwond de de vrouw met kokend wa ter. Na zijn daad vluchtte de ver dachte. Alerte getuigen wisten te voorkomen dat de verdach te in een auto kon stappen om daarmee weg te komen. Zij hielden hem in bedwang tot de komst van de agenten. De vrouw werd met diverse brandwonden overgebracht naar het Groene Hart Zieken huis in Gouda. Slachtoffer en dader kenden elkaar. Tussen beiden waren al enige tijd spanningen. De verdachte is in gesloten. Hij wordt op dinsdag 18 februari bij Justitie voorge leid. MOERKAPELLE - De lokale unie van de ChristenUnie orga niseert op maandag 24 februari een avond in dorpshuis Op Moer, aanvang 20.00 uur. Deze avond zal in het teken staan van de provinciale verkiezingen. Het centrale thema van deze avond zal zijn: ’Wordt het nu tijd voor echte plannen die uit gevoerd worden?’ Sprekers van den geplaatst en een staalcon structie, nieuw tegelwerk en verlaagde plafonds aange bracht. Daarnaast werd het hele pand van binnen en buiten opge knapt en geschilderd en creëerde Van Wijnen West een gemeenschappelijke eetkeuken en zitkamer en een kantoor, een logeerkamer en een com plete nieuwe entree voor de zorgwoningen op de binnen plaats. In totaal wonen er in het com plex twaalf verstandelijk ge handicapten, verdeeld over omdat er veel alcohol op straat Op zoek naar wordt genuttigd door de jeugd. „Kijken we naar de ervaringen in de Passage, dan werden daar regelmatig flesjes kapot ge gooid. Dat versterkt het sub jectieve voor omwonenden.” Boven dien wil de politie met het ver bod op het nuttigen van alco hol binnen de bebouwde kom de normen en waarden aan trekken. Een samenscholings verbod is zo goed als onmoge lijk om in te voeren. De gemeente heeft het ver zoek van de politie nog maar net ontvangen en kan daarmee nog geen definitief antwoord geven op de vraag of ze zal in stemmen met het verzoek van de politie. „We zullen het seri eus overwegen, maar mijn eer ste reactie is positief”, aldus burgemeester Jonkman. „Ook ik denk dat dit thuis hoort in het onderwerp van normen en waarden. Eigenlijk valt roken daar ook onder.” De burge meester ziet de wens van de politie ook als verlengde van de actie om ondernemers er op te wijzen geen alcohol aan jeugd beneden de 16 jaar te verko pen. „Maar vooralsnog hebben we nog geen duidelijke mening, we gaan eerst de wens goed bestuderen.” WADDINXVEEN - Kunsthis torica en medewerker van mu seum Boymans-van Beuningen geeft dinsdag 25 februari een lezing over ’die gouwe ouwe tijd? Of niet.’ Een terugblik op matie. In het pand trof de poli tie 380 planten aan en 6.6 kilo henneptoppen. In het complex aan de Kerkweg Oost wonen twaalf verstandelijke gehandicapten verdeeld over twaalf eenheden. (Foto: Liesbeth van der Vis.) paratuur zoals assimilatielam- pen, afzuiginstallatie, koolstoffil ters en dergelijke in beslag ge nomen. De politie stelt een verder onderzoek in. Ook heeft de politie op zater. dag 8 februari een professione le hennepkwekerij in een be drijfspand aan de Brugweg aangetroffen en ontmanteld. De politie kwam deze kwekerij on der meer op het spoor door een hoge energierekening. De deze avond zullen o.a. zijn de statenleden, Joop Evertse en Andries van Dijk. Ook zal ingegaan worden op: de bestemmingen van de pol ders. Het wel of niet een Bentwoud, fietspadenplannen langs de Rotte, rondweg langs Zeven huizen. Voor meer informatie: J Evers tel 079 5936923. meentehuis. Daar hielden staatssecretaris Ross-van Dorp, burgemeester Jonkman, R.J. Mascini en WJ. Kos van ASVZ Zuid West een korte toespraak. Aan het einde van het officiële gedeelte volgden nog twee optredens van men sen met een licht verstandelij ke handicap: theatergroep Im puls en de Jostiband. Voor Woonpartners en ASVZ Zuid West is het project aan de Kerkweg-Oost het tweede grote project waarbij ze sa menwerken. Eerder hebben de organisaties al woonvoorziening Wou- brecht in Waddinxveen opge zet. Om de lange wachtlijsten in de regio Midden-Holland weg te werken, heeft ASVZ Zuid West aan Woonpartners gevraagd of de woningcorpo ratie de organisatie kon helpen aan kleinschalige woonunits. Omdat Woonpartners huis vesting voor bijzondere doel groepen heel belangrijk vindt, besloot de corporatie mee te werken. Al snel viel de keuze op een bestaand complex aan de Kerkweg-Oost. Begin 2001 is er een plan op gezet voor wonen en zorg aan de Kerkweg-Oost. Dit in sa menwerking met ASVZ Zuid West, de zittende bewoners en de gemeente Waddinxveen, die welwillend tegenover de plannen stond. In maart 2002 kon AannemersbedrijfVan Wij nen West met de werkzaam heden beginnen. Dit bedrijf heeft onder meer het interi eur van 10 woningen (gedeel telijk) gesloopt, nieuwe wan- WADDINXVEEN - Staatsse- mensen met een verstandelijke cretaris C. Ross-van Dorp handicap wonen. Zij maken (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) heeft dinsdag 18 febru ari een Waddinxveense woon vorm voor verstandelijk ge handicapten feestelijk in gebruik genomen. Zij deed dit Want op deze manier breng je door een ballonnennet, een gehandicapte en niet-gehandi- symbolische scheiding tussen capte mensen letterlijk heel wonen en zorg, door te knip- dicht bij elkaar. Integratie in pen. De feestelijke oplevering optima forma, dunkt me. Ik werd bijgewoond door bijna hoop dan ook dat dit Wad- 150 genodigden. dinxveense model elders na- „Het complex dat ik net heb volging krijgt." een bijzonder Ook directeur René Mascini benadrukte de van Woonpartners Midden- Holland is enthousiast over we deze woonvorm hebben kun nen realiseren. Ik vind het alleen wel spijtig Woonpartners dat het Ministerie vanVolksge- Midden-Holland, zorginstelling zondheid, Welzijn en Sport ASVZ Zuid West en de ge meente Waddinxveen. In de tweede plaats vanwege de cre ativiteit. De woningmarkt is krap. Dan is het voor gemeenten en wo ningcorporaties lastig om vol doende woonruimte te vinden voor alle inwoners van een ge meente, inclusief mensen met een handicap. Nieuwbouw was, zo heb ik begrepen, geen optie. Daarom is naar een an dere oplossing gezocht. En die werd gevonden door een be staand complex voor starters op de woningmarkt aan te pas sen”, aldus Ross-van Dorp. De staatssecretaris vindt het aannemersbedrijf Van Wijnen, project aan de Kerkweg-Oost Woonpartners en de gemeen- een goed voorbeeld voor de te Waddinxveen. Daarna ver rest van Nederland. „Aan de plaatste het gezelschap zich Kerkweg-Oost kunnen nu ook naar de raadszaal van het ge-

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9