Eric de Bruijn geeft lezing over Tibetaans Dodenboek L KKOO T Waddir OP I >95 Filmhuis Kreater trekt steeds groter breder publiek Lokaal comité opgericht voor jaar van gehandicapten beurs Rommelmarkt De Gouwe- Mulder Mulder concerteren in Jgj r# Braderieën en buurtfeesten vrijgesteld van precario Cursus en clownerie voor kinderen Inbraak in www.elmed.nl Poppenhuizen en miniatuur- Open dag kunstschilder woningen I| ll ll ll ll ll ll ll ll 1^ I ll I I I I I 11 bloem BOKSZAK 100 CM Jan Neven SALSA 12 Lamps, MET GEZICHTSBRUINER. treedt op repareren de Morgenster Besmetting MRSA in GHZ onder controle I I I I I I I I I I I I Gratis ruit I I I I I I I I I reparatie qj J I Gevuld en met ketting MEENEEMPRIJZEN MUSUN 3 Jaar garantie. Stuntprijs€592,- - F/ 1.1% UVB/100W NU €14,45 I I WOENSDAG26FEBRUARI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Lightrail voertuig bijna in gebruik k k 11 1 k 1 k Fi 50 WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Op zater dag I maart is er een poppen huizen- en miniaturenbeurs van 10.30 uur tot 16.30 uur in het Anne Frank centrum (Jan van Bijnenpad). De entree bedraagt 3 euro, voor kinderen tot 12 jaar 150 euro. Poppenhuizen voor jong en oud, duizend miniaturen voor de inrichting van poppen huizen. NIEUW ADRES J den. De MRSA (Meticilline Resis tente Staphylococcus Aureus) is een resistente bacterie, wat wil zeggen dat deze niet reageert op de gebruikelijke antibiotica. De bacterie heeft in de regel alleen effect op mensen met een sterk verminderde weerstand. Bezoe kers en patiënten met een rede- WADDINXVEEN - Stichting De Gouwebloem houdt op za terdag I maart een rommel markt in het eigen gebouw aan de Tollenslaan 161. Deze rom melmarkt wordt gehouden van 09.30 tot 14.30 uur. Ook is er verkoop van bayborn en Bar bie kleding, eigen handwerk en hobbymateriaal. Ook een olie- bollenkraam is aanwezig. Voor meer informatie: tel. 0182- 616203. De opbrengst komt ten goede aan het werk van St.de Gouwebloem. WADDINXVEEN - De realis tische stillevens van Jan Neven zijn zaterdag I maart te be zichtigen. Op deze dag stelt hij zijn atelier weer open voor publiek. De nieuwste schilde rijen van Jan Neven tonen ge reedschap en andere gebruiks voorwerpen. Een van deze schilderijen staat tevens afgebeeld in de nieuw ste aflevering van het kunst tijdschrift Tableau. In de schilderijen van Jan Ne ven gaat het vooral om de compositie en het licht. Licht associeert hij bovendien met het Licht van God. Het atelier van Jan Neven be vindt zich op de eerste verdie ping van het hoge gedeelte van het zakencentrum aan de Sta- ringlaan. Het gebouw heeft nummer 21 en het atelier in het gebouw heeft nummer 16. De open dag is te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur.Voor meer informa tie: www.janneven.nl of tel. 0182-610198. Geldig bij inlevering van deze bon ZOMMIBANKIM WADDINXVEEN/REGIO - De borden bij station Waddinx- veen en Waddinxveen Noord geven al aan dat er trams rij den op het spoor tussen Gouda en Alphen a/d Rijn, de sporen zijn verlengd, een groot infor matiebord vertelt over de proef met de lightrail en de werkzaamheden aan de per rons voor de komst van de lightrailvoertuigen, lopen lang zaam maar zeker ten einde. De proef start op zondag 2 maart, dan rijdt een tram tus sen Gouda en Alphen. Drie keer per dag rijdt er nog een stoptrein, de rest van de ver bindingen gaan per lightrail. Wie niet kan wachten tot zon dag, kan terecht op de Open Dag light-railproef RijnGouwe- Lijn op zaterdag I maart in Gouda, spoor 9 of in Alphen a/d Rijn, spoor 4.Van 12.00 tot 16.00 uur presenteert de pro vincie Zuid-Holland, NS, HTM en ProRail op feestelijke wijze deze nieuwe vorm van ver voer. Een team van light-rail- deskundigen staat met een presentje klaar om geïnteres seerden rond te leiden in het voertuig en vragen over light rail en de proef te beantwoor den. Light rail op bestaand spoor is op deze manier uniek en innovatief in Nederland. Light-rail houdt het midden tussen een tram en een trein. Tijdens de proef kunnen reizi gers kennis maken met de voertuigen. De proef levert daarnaast veel ervaring op met geschikte systemen en proce dures om zowel gewone trei nen (heavy rail) als light-rail- voertuigen op hetzelfde, bestaande spoor te laten rij den. De opgedane ervaringen kunnen een doorbraak beteke nen in de verdere invoering van light rail in Nederland en worden benut in de totstand koming van de RijnGouweLijn (zie www.rijngouwelijn.nl). Schwerinlaan doet ook dit jaar weer mee aan de landelijke boekenweek en heeft Eric de straling, wijk-, buurt- en straat feesten, kindermarkten hoeven voortaan geen precariobelas- ting meer te betalen. Dat stel len burgemeester en wethou ders voor. De wens voor dit voorstel kwam vanuit de poli tiek. De gemeente verliest met dit voorstel een stukje inkom sten. Een braderie in de Dorp straat levert de gemeente in de oude situatie nog 750 euro op, dit komt in het nieuwe voorstel te vervallen. De kos ten voor de gemeente voor het leveren en plaatsen van af zettingen, grijze containers, verkeersborden en het con troleren van wegafzettingen zijn dusdanig laag, dat de kos ten uit een ander potje betaald kunnen worden. Nu nog rijdt een trein elk half uur uur over het spoor tussen Gouda en Al phen a/d Rijn, vanaf aanko mend weekend wordt de trein voor het grootste deel van de dienstregeling vervangen door een tram. (Foto: Pro Rail.) kosten. Voor de juiste verzekeringsge- gevens moet bij reparatie wel de laatste groene kaart wor den meegenomen. Klaar ter wijl u wacht/winkelt! Let op: deze aanbieding geldt niet voor verzekerden van Cen traal Beheer. U kunt op vrijdag van 09.00 tot 17.30 uur te recht. Bij regen kunt u rustig in de auto blijven zitten. Let op de gele tent van Automark. »- mensen infecties aan beeld de luchtwegen of slijmvlie zen veroorzaken. screening bleken nog enkele pa tiënten en een aantal medewer kers besmet te zijn. Het Groene Hart Ziekenhuis heeft vervol gens onmiddellijk strenge maat regelen ingesteld om verdere be smetting te voorkomen. Er wordt in het GHZ gewerkt met draaiboeken en protocollen die aangeven hoe moet worden ge handeld in geval van besmetting met resistente bacteriën. De be smette patiënten werden in iso latie verpleegd en op de twee betreffende afdelingen werden korte tijd geen nieuwe patiënten opgenomen. Het operatiesche- ma kon normaal doorgang vin- nisten.Jan Mulder is de laatste tijd vooral actief met het com- van werken voor orkest. Het aanvangs- van het concert (s een eeuwenoude mondelinge overlevering van dodenverzen, geschreven door Padma Samb- hava, een yogaleraar die het Boeddhisme naar Tibet bracht. De teksten leren dat het ster ven onverbrekelijk met de zin van het leven is verbonden. Bij de informatiebalie van de bi bliotheek zijn voor deze lezing kaarten te koop voor vier eu ro. Op de avond zelf kosten de kaarten vijf euro. Voor meer informatie: balie of tel. 0182 640572. In de avond van vrijdag 21 februari werd er ingebroken in een wo ning aan de Busken Huetlaan. Vermoedelijk kwam men de woning binnen met een zoge heten 'valse sleutel’. Uit de woning is een mobiele tele foon gestolen. Tussen vrijdagavond 21 en za terdagmiddag 22 februari werd geprobeerd in te breken in een woning aan de Haverakker door de schuifpui open te bre ken. Dit lukte niet door aange brachte veiligheidsmiddelen op de schuifpui. ma in Midden-Holland, inclusief de Krimpenerwaard. Het thema van deze boeken week is Styx-leven en dood in de letteren. Styx staat voor een waterstroom in de Griekse on derwereld. Godin Styx - een dochter van Oceanus - blijft trouw aan oppergod Zeus en wordt hiervoor beloond met een prominente plaats in de onderwereld. Zij mag daar haar eigen stroom beheren en ie dereen die erover heen wil zal een muntstuk moeten betalen aan de stoïcijnse veerman. Hierbij is te denken aan: Wie betaalt de veerman/Who pays the ferryman. Met deze achtergrond informa tie en hieraan toegevoegd het thema leven en dood in de let teren betrekken op het heden daagse leven, kunnen alle leden van de bibliotheek hun creativi- communicatiebevordering, ar beid, festiviteiten en religie. Voor de realisatie van de te ma ken plannen heeft de gemeente Waddinxveen al een bedrag van 55000,- gereserveerd. Het lokaal comité zal ook subsidie aanvragen bij het Nationaal Fonds in het kader van het Eu ropees jaar van personen met een handicap en bij de provincie Zuid-Holland in het kader van het actieplan Cultuurbereik. Het lokaal comité bestaat uit wethouder Gerts gehandicap tenbeleid), mevrouw D. Voogd orgel en vleugel ten gehore brengen. Beide musici genieten nodigd vanwege hun veelzijdige muzi kale capaciteiten en activitei ten nationale en internationale Kreater is toegankelijk voor rolstoelgebruikers en heeft een toilet voor lichamelijk gehandicap ten. Het Filmhuis heeft elk seizoen een heel geva rieerd programma. Drama, humor en avontuur wisselen elkaar af. „Wij krijgen publiek van alle leeftijden binnen”, vertelt Hermien de Valk. „De bezoekers zijn blij dat ze in Waddinxveen een goede film op een groot scherm kunnen zien. In de herfst en de winter vinden zij het prettig maar een klein stukje te hoeven lopen, fietsen of autorijden.” De toegangsprijs bedraagt voor de films voor volwassenen vijf euro. Houders van een pas 65+ of CJP betalen vier euro. Kinderen betalen twee euro per persoon. Menigmaal wordt gebruik ge maakt van de mogelijkheid het bekijken van een kinderfilm te combineren met een etentje in Het Ouwe Dorp in de Dorpstraat, pal om de hoek bij Kreater. Die combinatie kost 4,50 euro. Reserveringen kunnen worden gedaan via Kre ater, telefoon 0182 614422. Dit seizoen draaien nog twee films voor vol wassenen: Chocolat op 14 maart en There’s so- meting about Mary op 4 april. De kinderen kun nen 5 maart kijken naar 102 echte Dalmatiërs. De filmcommissie is inmiddels druk doende met het programma voor het komende seizoen. „Wij hebben alweer diverse mooie films gese lecteerd", zegt Hermien de Valk tevreden. lijk tot goede weerstand kunnen Pommodoro de bacterie na direct contact met een besmette patiënt wel korte tijd bij zich dragen, maar zullen er niets van merken. Een dinxveense bibliotheek krijgbaar. Tevens is er een boekenlegger het orgel in de met het boekenweek program- WADDINXVEEN - Het Filmhuis van Kreater staat voor de afronding van een goed verlopen seizoen en trekt een steeds groter en breder publiek.Vier jaar geleden werd begonnen in sa menwerking met het Filmhuis Gouda, maar na een jaar ging Waddinxveen zelfstandig verder. Er is een aparte filmcommissie, waarvan Hermien de Valk vanaf het begin lid is. Na enkele wisselin gen in de groep bestaat die naast De Valk uit Dirk Toet en J. Koopmans. De techniek verzorgt Solomon Tsegai. Eén keer in de veertien dagen draait tussen oktober en april een volwassenen film op de vrijdagavonden en in diezelfde perio de zijn kinderen op de woensdagmiddagen wel kom. Kreater geeft elk jaar een apart programmaboekje met beide filmprogramma’s uit De voorstellingen worden gegeven in de grote zaal van het Kreatergebouw op een groot scherm. Zij beginnen om acht uur. „Ons Film huis heeft een duidelijk gezelligheidelement”, zegt Hermien de Valk. „De bezoekers komen rond half acht binnen en drinken samen een gratis aangeboden kop koffie of thee. De sfeer is heel ongedwongen. Iedereen praat met ieder een. Duurt een film langer dan negentig minu ten, dan lassen we een pauze in en dan wordt opnieuw door het Filmhuis koffie of thee aange boden. Na afloop is er de mogelijkheid tegen betaling nog iets te drinken en na te praten.” teit tot uiting laten komen. In de bibliotheek in de boeken week een bijzondere tentoon stelling, waarin dit thema volle dig aan bod zal komen. Hierbij valt te denken aan een origine le en niet alledaagse kijk op le ven en dood. Daarnaast is als centraal on derwerp het Tibetaans Doden boek gekozen. Hierover zal Eric de Bruijn om 20.00 uur in de bieb een lezing houden en zijn visie geven. Het Tibetaans Dodenboek is WADDINXVEEN - Cabaretge- ziekenhuisbacterie kan bij zieke zelschap Pommodoro treedt bijvoor- dinsdag 4 maart op voor de culturele commissie van Stich ting Waddinxveens Welzijns werk in het Anne Frank Cen trum. Dit gezelschap komt bijna ieder jaar naar Waddinxveen vanwege het grote succes. Het programma dat ze 4 maart brengen is getiteld ’De Radio- Revue’, waarin aandacht wordt aan radioprogram ma’s uit de dertiger jaren. Het wordt een vrolijke show waar bij bekende artiesten als Pierre Palla, Eddie Christiani, de Sky- masters en tal van andere ar tiesten de revue zullen passe ren. Voor de senioren een welbekend programma uit de oude doos, waar Pommodoro een geestig en sfeervol geheel van heeft gemaakt. De avond begint om 20.00 uur en de en tree is 3.10, inclusief een kop koffie of thee. De zaal gaat open om 19.30 uur. (A.B.) WADDINXVEEN - In het ka der van de Brede School in de wijk Zuid, starten er in maart twee cursussen.Voor kinderen van 4 t/m 8 jaar is er de cursus ’poppenkastpoppen maken’ en voor kinderen van 8 t/m 12 jaar wordt de cursus ’clowne rie’ georganiseerd. In deze cur sus leren de kinderen hoe zij een clown kunnen worden. Beide cursussen vinden plaats op dinsdag I 118, 25 maart en I april in basisschool De Ka meleon (Kanaalstraat 2-4). De kinderen worden om 15.30 uur verwacht bij de ingang van de school aan de St. Victor- straat. Om 17.00 uur kunnen ze daar weer worden opge haald. Kosten: 2,- voor de hele cursus, inclusief materiaal. Kinderen uit de wijk ’Zuid’ kunnen zich opgeven bij S.W.W, tel. 0182 - 631932 of via e-mail sww@stww.nl. (naam, adres en leeftijd ver melden). Per cursus is een be perkt aantal plaatsen, dus wacht niet te lang met opge ven. V Vermist: blauwe parkiet, witte borst, tam (Graanakker, Wad dinxveen). Gevonden: Wad dinxveen: I groene en I bruine fazant, kalij, witte rug, is ge ringd (Zuringveld). Rode kater met witte aftekeningen (Ko ningin Wilhelminasingel). Moerkapelle: cyperse kater (Moerkapelse Zijde). Cyperse kat met witte aftekeningen (Moerkapelse Zijde). Grijze kat met witte aftekeningen (Moerkapelse Zijde). Zwarte kat (Moerkapelse Zijde). Rode kat met witte aftekeningen (Moerkapelse Zijde). Voor gratis registratie en in- WADDINXVEEN - Vrijdag 28 februari komt de Mobiele Ser vice van Automark op de par keerplaats van winkelcentrum Groensvoorde (Beethoven laan) voor een actie Ruit Repa- reren/Kenteken Graveren. Op verzoek van de klant wordt de voorruit ter plekke geïnspec teerd en krijgt men een des kundig en vrijblijvend advies m.b.t. eventuele beschadigin gen. Men hoeft niet van te vo ren een afspraak te maken, voorVoorruitinspectie of Ruit- meldt men zich di rect bij de reparateur. Repara tie van de voorruit is voor WA-Plus, Casco en All-Risk Haarlem Slachthuisstraat 1 Tel. 023 - 545 03 13 Alphen a/d Rijn SHOWROOM: Pr. Marijkestraat 8 Tel. 0172 - 47 94 85 WADDINXVEEN - De biblio- WADDINXVEEN - Klaas-Jan theek in de Van Mecklenburg Mulder en Jan Mulder geven op zaterdag I maart een uniek dubbelconcert in de Morgen ster (Sterrenlaan I). Zij zullen Bruijn, psychodynamisch thera- een gevarieerd programma op peut, schrijver en Tibetkenner, op donderdag 20 maart uitge- een lezing te houden over het Tibetaans Doden boek. De boeken’week’ loopt van bekendheid. Klaas-Jan Mulder woensdag 12 maart tot en met is al tientallen jaren één van de zaterdag 22 maart. bekendste Nederlandse orga- Stichting Propaganda van het Nederlandse Boek heeft tal van activiteiten op het programma poneren van werken voor staan, zo geeft de NS die dit piano en orkest. Het aanvangs- jaar de boekenweek spon- tijdstip van het concert fs soren, speciale boekenleggers 20.00 uur, de toegangsprijs be- uit. Deze zijn ook in de Wad- draagt 7,- en 3,- voor kin- dinxveense bibliotheek ver deren t/m I2 jaar. De op brengst is bestemd voor de voltooiing van Morgenster. en mevrouw Paling namens het geschonken Platform Gehandicapten Wad dinxveen, mevrouw T. Kooij na mens De Bruggen, mevrouw L. Hartman namens de Openbare bibliotheek Waddinxveen, de heer A.C. Koremans namens Kreater, de heer J. Korving, na mens Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, de heer A. van der Helm pastor, de heren C. Havelaar en A.J. Ammerlaan na mens Industrieel Contact Wad dinxveen en mevrouw B. Jonk man, echtgenote van de burgemeester. (A.B.) WADDINXVEEN - Brade rieën groter dan 25 kramen en met een gemeentebrede uit- WADDINXVEEN - Burge meester Jonkman heeft dinsdag I8 februari het startsein gege ven voor het Waddinxveense jaar voor personen met een handicap. Op initiatief van bur gemeester en wethouders is hiervoor een lokaal comité op gericht, dat een plan gaat ont wikkelen gericht op de integra- tiebevordering van de gehandicapten in Waddinxveen. Exponenten zijn onder meer voorzieningen, infrastructuur- ontwikkeling, aanbod op het ge bied van cultuur, sport en spel, GOUDA/REGIO - De besmet ting met de resistente bacterie MRSA in het Groene Hart Zie kenhuis in Gouda is onder con trole. Geen van de in totaal vijf besmette patiënten verblijft op dit moment nog in het zieken huis. De twee verpleegafdelingen waar besmette patiënten hebben gelegen zijn grondig gereinigd erf gedesinfecteerd en weer volledig opengesteld voor nieuwe opna men. De behandeling van de be smette medewerkers verloopt succesvol. Rond de kerstdagen werd bij twee patiënten een be smetting met de MRSA-bacterie geconstateerd. Na uitgebreide formatie: tel. 0186-601 I99 of www.dierencentrale.nl. verzekerden geheel zonder ëL i«M I 1 I’

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13