Papaverveld krijgt grote opknapbeurt Echtpaar Den Os vertelt over vertrek voor zendingswerk PvdA Zuid-Holland gaat voor werk en veiligheid wonen 1! kunnen van start Drumband Cormula’s opgeheven Cursus In de put, uit de put Werkgroepen van Seniorenraad x k\ id Collecte Geert Houtekiet in theater Erepenning voor Suurland- PROVINCIALE STATEN VERKIEZINGEN n MAART Koppelklaver- jassen Jeugddienst Jantje Beton Bromfietser aangehouden voor rijden onder invloed Regionale vergadering SGP ’t Gilde JQ w 7: J r 7 Ruimtedruk Veiligheid 4 srfr Zülü t WOENSDAG 26FEBRUARI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 vertegenwoordiger Man breekt Bewoners konden meedenken over de opknapbeurt. (Foto: Liesbeth van der Vis.) e.mail.tfcdenos@fol.nl. - Marnix Norder met een miniatuur-lightrail (Foto: Marianka Peters) TT l WADDINXVEEN - Nadat bewoners van de Papaverveld hun wensen konden uiten op een communicatieavond, heeft de ge meente een plan gemaakt voor het op knappen van deze straat. Zo zal deze her- bestraat worden, komt er een kruispuntpunaise op de aansluiting met de Groene Zoom, komen er grasklinkers in enkele bochten en komen er twee con- tainerverzamelplaatsen. Ook worden twee bomen gekapt en elders opnieuw twee aangeplant. De wens van de bewo ners voor extra parkeerplaatsen, wordt REGIO/GOUDA - Binnenkort starten opnieuw twee cursus sen In en uit de put, voor men sen die zelf hun somberheid willen overwinnen. De ene cur- ZEVENHUIZEN - Geert Hou tekiet brengt op zaterdag I maart zijn programma ’Nonkel Goesting’ in het theater. Houte kiet valt niet onder één noemer te plaatsen. Maar als hij dan toch in een vakje moet worden gestopt, dan is ’genotsmiddel’ het meest geschikte. Houtekiet dat is humor, hartstocht. Dat is een imposant lijf vol muziek dat niet ingewilligd. Dat gaat namelijk ten kos te van het groen en het groene karakter van de buurt moet niet aangetast wor den, zo stelt de gemeente. Ook kunnen bewoners binnenkort een brief verwach ten met het verzoek om het speeltuintje in oorspronkelijke staat te herstellen en om voertuigen die langdurig geparkeerd staan te verwijderen om het straatbeeld te verbeteren. De twee bomen die gekapt moeten worden, zorgen nu voor ernstige beschadigingen door de wortelgroei. Ook staan ze op de riolering waardoor ze den donateur worden of hen fi nancieel steunen. De gemeen- teavond vindt plaats in de ’RANK’ (Dorpsstraat 17). De sus is voor 55 minners en de andere voor 55 plussers Op dinsdagochtend I april start de cursus voor 55-plussers; in to taal gaat het om 11 bijeenkom- geen groeikansen meer hebben. Met de aanleg van twee verzamelplaatsen voor huisafvalcontainers, hoeft de huisvuilwa- gen niet meer over het straatje langs een rijtje woningen. Dat is een stuk beter voor de klinkers. De grasklinkers in en kele bochten moet voorkomen dat auto mobilisten het groen kapot rijden. Met de opknapbeurt is een bedrag van bijna 55.000 euro gemoeid. De bewoners die op de communicatieavond aanwezig wa ren, ontvangen een brief van de gemeente over dit besluit. REGIO - De SGP houdt op dins dag 4 maart in verenigingsge bouw De Ontmoeting te Bent huizen een verkiezingsavond. Dit wordt gedaan door de kiesver enigingen van Alphen a/d Rijn, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Rijnwoude, Waddinx- veen, Zevenhuizen-Moerkapelle en Zoetermeer. De avond staat in het teken van de verkiezingen voor de Provinciale Staten van 11 maart. Op de verkiezings- WADDINXVEEN - De majoretten/drumband vereniging Cormula’s Waddinxveen bestaat vanaf 28 februari niet meer. Het teruglopende aantal leden, met name tamboers, is al lange tijd een probleem. Een tweede reden voor het opheffen van de vereniging is de huur van de leslokalen. De huur was niet meer op te brengen, waar door de vereniging in eerste instantie had beslo ten één van de lokalen af te stoten. Het lokaal dat nog wel gehuurd zou worden, bleek toch duurder dan verwacht De organisatie spreekt van een onbetaalbare huur. De Cormula’s vroe gen nog om steun aan de gemeente Waddinx veen en het Regionaal Katholiek Schoolbestuur Gouda, maar dit was tevergeefs.Vorig jaar nog vierde de Cormula’s haar veertigjarig bestaan. tiekamp of het aanschaffen van een nieuw speeltoestel. Met de andere helft van de opbrengst ten voor kinderen die in de ver drukking dreigen te komen. WADDINXVEEN - Een 28-jari- ge man uit Gouda heeft op zon dag 23 februari rond 01.25 uur na een val van een dak van een verenigingsgebouw aan de Sta tionstraat een been gebroken. De man wilde na afloop van een carnavalsavond feestverlichting van de gevel van het gebouw ha len en klom daarvoor over een het dak boven de ingang. De brandweer haalde het slachtoffer van het dak. Hij werd overge bracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. WADDINXVEEN - Op vrijdag 28 februari is er koppelklaver- jassen in buurtcentrum ’de Boog’. De zaal gaat open om 20.00 uur, het klaverjassen be gint om 20.30 uur. Het inschrijf geld bedraagt 5,- per koppel inclusief het eerste kopje kof fie. Iedereen is welkom op de C. Huygenslaan. Bij de viering van het dertigjarig bestaan van de Cormula’s in 1992. (Foto: archiefl’Sjaak Noteboom.) Wethouder Van der Torren wil graag een structuurgroep ’wo nen’ en daarvoor zou de werk groep wonen een goede plaats vervanger zijn. De Seniorenraad wil zich ook oriënteren op regio nale belangen. (A.B.) ZEVENHUIZEN - In de Her vormde Kerk wordt op 2 maart een jeugddienst gehou den. Deze zal om 19.00 uur starten met als thema ’Slaapt God?’. Dit thema wordt uitge werkt door Ds. van Duivenbo de uit Urk. Gospelkoor Come Together uit Rotterdam-Ze- venkamp zorgt voor de muzi kale medewerking. Na afloop is er voor iedereen koffie en thee. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Iedere bewoner van Zuid-Hol land heeft volgens de PvdA recht op een stukje van de ruimte en die ruimte moet ook nog eens prettig leefbaar zijn. Onvermijdelijk is dus het be grip veiligheid. Volgens Norder heeft de Provincie de helft van het veiligheidsbeleid in handen. De Jantje Beton Collecte loopt van 24 februari t/m 8 maart in het hele land. Een collecte voor en door het jeugdwerk waarbij 50 procent van de opbrengst be stemd is voor de deelnemende REGIO - Een weerbare en leef bare samenleving, het is het streven van de landelijke PvdA, maar de kreten komen ook te rug in de campagne van de Pv dA Zuid-Holland. De partij wil dit vorm geven door te werken aan drie speerpunten: wonen, economie en natuurlijk veilig heid. Drie vage begrippen die meer vorm krijgen in een ge sprek met de lijsttrekker van de PvdA Zuid-Holland Marnix Norder. het buitenland. In Parijs rijdt bijvoorbeeld een soortgelijke trein. „Tot nu toe bestond de verbinding tussen Gouda, Al phen en Leiden uit een boe- meltje, dus zijn we gaan kijken hoe we het vervoer in het Groene Hart kunnen verbete ren. Daarbij maak je wel ge bruik van de bestaande verbin dingen, want waarom zou je nieuw aanleggen als er al een goed spoor ligt? Het materieel is alleen aangepast. De lightrail past zowel beter bij de stad als bij het landelijke gebied. In de stad heb je meer het metro- idee. De trein rijdt langzamer en perrons zijn laag zodat je makkelijker met kinderwagens en rolstoelen in de trein kan komen. Zodra je de stad ver laat, gaat de knop om en krijg je weer het idee van de trein.” Het idee kost wel wat, maar op deze manier heb je wel goed openbaar vervoer in de Provin cie, meent de lijsttrekker. Het geld komt zowel van de provin cie als de betrokken gemeen ten. De komende tijd rijdt de nieu- ZEVENHUIZEN - Een 17-jarige bestuurder van een bromfiets werd op zondag 23 februari op het Zuideinde in de vroege ochtend staande gehouden voor een controle. De Rotter dammer blies 385 ug/l waarna hij een proces verbaal kreeg en een rijverbod van drie uren. stuurt bij de gemeenten. Uit eindelijk geven zij zelf hun jon geren een plekje in de samenle ving. Op deze manier wil de PvdA na de statenverkiezingen door gaan: problemen signaleren en deze samen met gemeenten aanpakken zodat er in de toe komst in Zuid-Holland meer werk is, men beter kan wonen en kan leven met een veilig ge voel. clubs besteden aan activiteiten of spelmaterialen voor kinderen, waar normaal gesproken geen geld voor is. Bijvoorbeeld voor het arbeidsbureau omdat ze geen werk kunnen vinden. Als Provincie kun je omstandighe den creëren om bedrijven aan te trekken.” Goed openbaar vervoer en een gevarieerd woningaanbod zijn volgens de PvdA ook van groot belang voor Zuid-Holland. „Er moet een goed woningaanbod komen, dus ook voor jongeren. De voorwaarde dat iedereen een dak boven zijn hoofd moet hebben, lijkt een open deur, maar is hard nodig als je ziet dat de wachttijd voor een wo ning in sommige steden al acht jaar is.We hebben daarom hard getrokken aan de komst van Westergouwe in Gouda. Daar moet dan wel gevarieerd ge bouwd worden; sociale wo ningbouw en woningen voor jongeren en ouderen. Demis sionair minister Remkes wil de markt zijn werk laten doen. Dat moet je niet doen, want dan zullen alleen nog dure wonin gen gebouwd worden.” we trein nog als proef, maar als het aan de PvdA ligt, komt de Rijn Gouwe Lijn er zeker en dan ook over het hele traject tot Noordwijk. „Ik ben er niet bang voor dat de proef niet gaat slagen. We moeten nu ge bruikers gaan uithoren over hoe het beter kan, maar ook niet-gebruikers zien te verlei den om over te stappen”, aldus Norder. week even praten met die mentor, zo krijg je eigenlijk het grote broer-effect.” Volgens Norder heeft de aan pak succes, omdat jongeren een plaats krijgen in de maat schappij. Nu hangen ze soms doelloos op straat en veroor zaken daarmee, meestal zonder dat ze het zelf willen, een ge voel van onveiligheid bij ande ren. Het is de bedoeling dat de provincie de jeugdzorg aan- avond zijn diverse SGP-fractiele- dak. Daar gleed hij weg en viel op den aanwezig. Ir M. Houtman, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en lijstaanvoerder bij de komende verkiezingen, spreekt daar over ’Een waar- de(n)vol Zuid- Holland’. Het fo rum bestaat verder uit de Sta tenleden C.L Freeke, S.Stoop en J. Slingerland. Wethouder H. van der Smit uit Reeuwijk leidt het forum. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ’1-1 sten van 9.30-12.00 uur. Ook start in april op de maandag avond de cursus voor de 55 minners. Dit zijn in totaal 12 bijeenkomsten van twee uur. Beide cursussen worden geor ganiseerd door de afdeling Pre ventie en Dienstverlening van RIAGG Midden-Holland. Plaats: RIAGG-gebouw aan de Rons- seweg 225 te Gouda. Kosten: voor 55 plussers €25,-. De cur sus voor 55 minners: €50,-. Vooraf hebben de deelnemers een individueel kennismakings gesprek met de cursusbegelei ders. Voor meer informatie of aanmeldingen: Janine Dolk, tel. 0182-516422 of Renske van Rooijen, tel. 0182-682326. avond begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: 079- 5932813 of Aan de ene kant moet overal weer stevig opgetreden wor den tegen overtredingen. „We hebben het de laatste tijd flink laten versloffen. Dat betekent niet dat we nu weer terug moeten naar ’zero tolerance’, maar het moet wel een stuk minder worden dan die bijna 100 procent tolerance’ van de laatste jaren”, meent Norder. De andere helft van het veilig heidsbeleid, is het voorkomen dat ’rottigheid ontstaat’, zoals Marnix Norder het uitdrukt. „Het begint met spijbelen. Jon geren die geen ’zit in de kont hebben’, zoals mijn oma het zou zeggen, gaan ai snel spijbe len. Dat betekent niet dat ze dom zijn. Ze passen alleen niet in dit onderwijssysteem. Met jeugdzorg kun je die jongeren op tijd opvangen.” Sinds kort is de jeugdzorg de verantwoordelijkheid van de Provincie en de PvdA wil die verantwoordelijkheid dan ook graag nemen. „Organisaties we ten wat ze met jongeren aan moeten, die kennis moeten we nu samenbrengen. Bij het aan pakken van problemen gaat het in veel gevallen om maatwerk. Er ligt ook verantwoordelijk heid bij de ouders. Soms moet je ook hen betrekken. Wat goed werkt zijn mentoren. Er is een voorbeeld van een school in Rotterdam waar slechts twintig procent van de leerlin gen de eindstreep haalde. Met MOERKAPELLE - De zendings- commissie van de Hervormde Gemeente organiseert een ge- meenteavond op 7 maart. Op deze avond vertellen Martijn en Annemieke den Os -Huurman over hun komende vertrek en werk naar en bij de Surinaamse Zendings Vliegdienst. Martin gaat als piloot, van de MAF (Mission Aviation Fellowship), vliegen bij deze dienst. Komend voorjaar hopen zij uitgezonden te worden naar Suriname. Het vliegveld ’Zorg en Hoop’ in Pa ramaribo wordt de thuisbasis. Uitzendingen naar de zendings- velden kosten veel geld. In de uitzendende gemeente worden dan ThuisFrontCommissies op gericht voor ondersteuning. Ook voor Martijn en Annemie ke is er vanuit de Hervormde Gemeente Zevenhuizen een thuisfrontcommissie opgericht om onder meer geld in te za melen voor uitzending en ver blijf van Martijn, Annemieke en de kinderen. De zendingscom- WADDINXVEEN - De eerste avond van de voorbereidings commissie Seniorenraad zit er op. Uit verschillende belangen groepen zullen vier werkgroepen worden samengesteld, die de be langen van de senioren gaan be hartigen. De gemeente steunt het voornemen financieel met €1100,-. De werkgroepen om vatten vier onderdelen namelijk zorg, wonen, verkeer en vervoer en sociaal cultureel werk. Ook de conclusies uit de Ouderennota staan op de agenda voor de vol gende bijeenkomst op 5 maart. Daarbij zal aan de wethouders Gerts en Van der Torren het rap port ’Woningen voor ouderen in Midden-Holland’ worden aange boden. De belangenorganisaties willen graag dat de gemeente ou deren betrekt bij te maken beleid dat hen aangaat Er is een kleine beleidsgroep ingesteld bestaande uit een voorzitter en penning meester met Stichting Waddinx- clubs. Deze opbrengst kunnen de veens Welzijnwerk als secretari aat en een notulist vanuit het SWO. De samenstelling van de werkgroepen is tamelijk ver ge vorderd, hoewel de raad nog op het organiseren 'van een vakan- zoek is naar een vertegenwoor diger uit de diaconieën van de kerken en een vertegenwoordi ger namens de Zonnebloem of ondersteunt Jantje Beton projec- het Rode Kruis. De beleidsgroep Verkeer, vervoer en veiligheid is nagenoeg compleet. Ook de werkgroep ’wonen’ kan van start, al zou een namens de Vrouwen Advies Commissie nog welkom zijn, begn Piel Veil ZEVENHUIZEN-MOERKA PELLE - Tijdens de viering van het 20-jarig bestaan van wijkge- bouw ’DeVierkap’ te Oud Ver laat is door burgemeester Wes tendorp op 19 februari de erepenning van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle uit gereikt aan mevrouw J. Suur- land-’t Gilde. Jannie Suurland is twintig jaar bestuurslid van het jeugd- en jongerenwerk in de kern van Oud Verlaat. Zij kreeg de erepenning omdat ze een drijvende kracht is, die alles op zij zet om een bijdrage aan de sociaal- en culturele activitei ten te verlenen. Vanaf de inge bruikname van het gebouw is zij ook beheerder. Voor het grootste deel verricht zij haar werkzaamheden op vrijwillige basis. Zij regelt de planning van de activiteiten, de inzet van vrij willigers voor de bardienst, de inkoop en het schoonmaken van het gebouw. Voorts organi seert zij in de kern Oud Verlaat al 22 jaar de collecte voor de kankerbestrijding. Reeds 25 jaar is zij zelf collectant. missie van de Hervormde Ge meente Moerkapelle wil daar ook graag aan mee werken. Daarom kunnen geïnteresseer- o in z’n eentje op een podium kruipt. Dat zijn teksten uit het betere hout die worden be werkt met een schuurpapieren stem van de grofste soort. Aan vang: 20.15 uur, entree: 10 euro. Voor meer informatie: www.driestenen.nl Kaarten kunnen dagelijks worden ge kocht tijdens de openingsuren bij reisbureau De Zwaluw. Het verbeteren van het open baar vervoer in Zuid-Holland is één van de middelen die de partij inzet om de provincie tot een prettig verblijfsgebied te maken. Dat is geen makkelijke klus. Op de kleine ruimte hier moeten mensen kunnen wo nen, werken, reizen en recreë ren. De ruimtedruk is dus een groot probleem. Daarom geeft de PvdA in haar verkiezings programma aan dat er harde voorwaarden gesteld moeten worden om de leefbaarheid van bewoners te garanderen. Die leefbaarheid wordt ge creëerd op verschillende ma nieren. Zo is werkgelegenheid een belangrijk punt waar de Pv dA zich voor wil inzetten. Ook op dit gebeid kan de Provincie haar invloed laten gelden. „De werkgelegenheid loopt enorm terug. Op dit moment schijven duizenden jongeren zich in bij „Wat doet de Provincie? On der meer zorgen voor goed openbaar vervoer, ondanks be zuinigingen van het Rijk”, zegt lijsttrekker Marnix Norder. Het meest concrete en meteen ook meest recente voorbeeld hier van gaat komend weekend voor het eerst rijden: de light- rail op de Rijn Gouwe Lijn. Het is min of meer het kindje van de PvdA en met name van Norder. Voor hem op zijn bureau in het Provinciehuis in Den Haag staat een model van het treinstel. Het idee is overgenomen uit f de inzet van mentoren haalde tachtig procent zijn diploma. Het is een extreem geval, maar je ziet dat het werkt. De men tor hoeft niet eens iemand te zijn met een geweldige oplei ding. Eigenlijk pak je het olie- kannetje om een oud mecha nisme weer op gang te helpen. Een mentor is namelijk iemand die een paar jaar ouder is en al een plek heeft in de maatschap pij. Een jongere gaat iedere - k

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 17