De zoektocht van pastor Van der Helm naar de juiste keuzes Brand in loods aan de Wilhelminakade Nationale Scoutingdag op de Passage Gered Gereedschap helpt mee aan transport naar Tanzania WADDINXVEEN - Voor Ge red Gereedschap is het woens dag 26 maart een grote dag. De afdeling in Kaatsheuvel start dan een groot transport van gereedschap, materialen voor sportartikelen en muziekins trumenten. Commissieleden voelen zich in lastig pakket zitten over omzetting Cyclus in NV SL Rechtvaardigheid Verstandigheid Verdeeldheid Koffieochtend in de Hoeksteen Matigheid Kracht Schade aan auto, bedrijfswagen of caravan? WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS y 23 Vrouw beroofd van handtas I350 Euro voor Concordia Inbreker forceert slaapkamerraam Rommelmarkt bij De Paddestoel 800 Euro voor SintVictorkerk SCHAOgENT^^^ Bijbellezing door J. Braaksma Van Chiliberry tot Chakalaka tapenade bij Wereldwinkel WADDINXVEEN - Bij de we reldwinkel Waddinxveen (Ko ningin Wilhelminaplein) is het dit voorjaar smullen van nieu we kookproducten als Chili berry en Chakalaka tapenade, Rooibos ijstheesiroop en een specerijenmolen gevuld met zongedroogde tomaat, peper korrels en olijven. Met tiental len nieuwe en originele smaak makers van Fair Trade zet wereldwinkel Waddinxveen on dernemende vrouwen in Azië, Enkelletsel na aanrijding Workshop paaseitjes maken De drie dorpsregels van Van der Helm: 1 .s\ j WOENSDAG 26 MAART 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Ad van der Helm. (Foto: Liesbeth van der Vis.) mer 0900 - 8844 (lokaal tarief). I „Ik ontzeg me bijvoorbeeld een grote auto die veel benzine slurpt. Want dat is een aantasting van de natuurlijke hulpbronnen. Nee, ik ontzeg me niet het autorijden, maar ik matig wel, ik beperk me in mijn vrijheid om een luxe auto te ko- „Je mag trots op jezelf zijn, je me ning laten horen. Maar dat is niet PROFILE REPAIR „Denk na bij wat je zegt en wat je doet”, geeft Van der Helm mee. „Verdiep je in een ander. Zo vaak ontstaan er misverstanden. We moeten nadenken, verplaatsen in de positie van een ander, denk na over je woordkeuze.” Van der Helm er vaart dit zelf, nu hij bij het comité voor verstandelijk gehandicapten zit. „Ik probeer te kijken wat voor hen de blokkades zijn in een ge meente, waar ik zelf niet bij stil sta.” Ook heeft het te maken met gren zen. „Juist als je leert omgaan met grenzen, dan groei je in je vrijheid. Je kunt het je veroorloven om twee keer per jaar op vakantie te gaan, maar kies er ook eens voor om een skivakantie te laten zitten en met je kinderen op pad te gaan. Verstandig heid betekent dat je het automatis me om bepaalde zaken te doen, wilt doorbreken. fietsers van ongeveer 16 jaar aangereden kwamen. Een van hen trok de handtas weg waar na de twee wegfietsten in de richting van station Noord. De Groensvoorde door de Prins Alexandertunnel in de richting van de Noordkade toen uit te- WADDINXVEEN - Een 58-jari- ge Waddinxveense is op don derdag 20 maart omstreeks 19.45 uur beroofd van haar Welke keuzes maak je en waarom? Durf je elkaar op keuzes aan te spreken? Voor Pastor Van der Helm is het een dagelijkse uitdaging om met vraagstukken als deze om te gaan. Een zoektocht. „Je kunt zeg gen: je moet elkaar respecteren”, geeft Van der Helm als voorbeeld. „Maar dat is los zand. Dat is een roep om vrijheid, maar welke waar de heeft vrijheid? Vrijheid is be perkt, het grenst aan die van een ander. Welke waarde heeft je eigen vrijheid als het ten koste gaat van bijvoorbeeld de derde wereld? Vrij heid is soms teveel het recht van de sterkste.” En dan komen we bij vier pijlers uit de moraal van het geloof. Vier kern begrippen die nadere invulling geven aan het mens zijn, het burger zijn in de samenleving. „We willen elkaar allemaal respecteren en aardig voor elkaar zijn. Maar dit is niet voldoen de, dit is te vrijblijvend. De vier be grippen zijn handvaten om na te denken wat nu echt waardevol is in je leven.” pen”, geeft Van der Helm als voor beeld. „Stel je zelf grenzen om ruimte te maken voor een ander. „Als wij ons in het westen zouden matigen, dan kunnen andere landen zich beter ontwikkelen. We gebrui ken met twintig procent van de be volking tachtig procent van de hulp bronnen.” Matigheid geldt ook op het gebied van tijd nemen voor jezelf, zo vindt Van der Helm. „Neem tijd voor stil te, ontspanning en vriendschap. Neem ook tijd voor een ander.” Kijk kritisch naar je eigen tijdsbe steding, zijn we met zinnige dingen bezig? „Bij sommige mensen zit er geen beweging meer in, leven teveel op de golven die onze samenleving aanreiken”, vervolgt Van der Helm. „Neem Idols. Dat is opgefokt. Kijken we niet, dan kunnen we niet meepraten. En wat is de waarde voor een jongen van zestien om be roemd te zijn? Ik zou niet blij zijn als het mijn zoon was. Mijn waarde voor de jeugd is om ze bewust te maken van de samenleving, maar dan zonder competitiedrang.” Niet dat Idols alleen slechte kanten heeft, vindt Van der Helm. „Het kan ook een stimulans zijn voor jonge mensen om zich te ontwikkelen.” ber vlam hadden gevat, ont stond hevige rook.Vermoede lijk is een storing in de accu van een trilplaatmachine de oorzaak geweest van de brand. Nadat de rook naar buiten kon gaan, had de brandweer de brand snel on der controle. Daarbij kreeg ze assistentie van de band- weer in Gouda, die met een autoladder op de melding af was gekomen. onbegrensd, je mag anderen niet beschadigen”, is de toelichting die Van der Helm bij het begrip ‘kracht’ geeft. Maar kracht is ook een moei lijk begrip. Heb je de kracht om ie mand erop te wijzen als hij een blikje uit het raam van zijn auto gooit? „Ik denk niet dat ik er altijd wat van zeg, misschien .krijg ik wel een klap voor mijn kop.” De basis in de gemeenschap is soms weg, het zou collectief veel sterker moeten worden om wel anderen te wijzen op gedrag, aldus de pastor. „Daar ligt ook een rol voor de kerken, om binnen een gemeenschap het collec tief vast te houden. Mensen komen naar de kerk om iets te horen, we hebben het bijvoorbeeld over onze schepping. Dat deze niet voor ons is, maar dat we er nu mogen leven om het daarna door te geven naar de toekomst.” Het gemeenschappelijke, dat ont breekt veelal in Waddinxveen, vol gens Van der Helm. „Allereerst al omdat we van oudsher drie centra hebben: de Dorpstraat, het dorp en de Victorwijk.We kennen hier ook de confessionele verdeeldheid: soms gaat het moeizaam om met alle christenen op te trekken. En dan nog de samenleving. Het is hier heel moeilijk om grote projecten te or ganiseren. Neem het centrum, daar mee is al zovaak tegen de haren in gestreken, dat velen nu hun hakken in het zand hebben staan.” Wadd’ LekkeR is hier weer een uitzonde ring op, zo benadrukt de pastor. WADDINXVEEN - In een loods van de firma Baas aan de Wilhelminakade is afgelo pen zondag rond 14.00 uur brand uitgebroken. Door de hevige rookontwikkeling kon de brandweer in beginsel moeilijk de oorzaak van de brand vinden. Later bleek deze te liggen in enkele machines die in brand stonden. Omdat hierbij ook een benzinetank, olie en rub- Dat is niet hetzelfde als recht heb ben op, benadrukt de pastor. Ook niet dat we allemaal even veel heb ben. „Maar dat wat je nodig hebt om te ontwikkelen.” Hij neemt het voorbeeld van het leven in kloos ters. „Sommige bezoekers zien hoe kloosterlingen met bijna niets leven en hebben daar medelijden mee. Maar soms is dat wat de wereld zwak vindt, heel krachtig. Deze kloosterlingen hebben een veel gro tere vrijheid dan veel andere men sen omdat ze met bijna niets leven.” Praat elkaar niet na, maar ga op on derzoek uit, adviseert de pastor. „Geloof is een ontdekkingstocht, de bron van levensgeluk ligt in wat je ontdekt.” WADDINXVEEN - Bijbelleraar J. Braaksma uit Baarn houdt maandagavond 31 maart een bijbellezing over het onder werp ’wat na deze dingen ge schieden moet’ gebaseerd op Openbaringen hoofdstuk 4 ge plaatst in de tijd waarin we nu leven. De lezingen worden gehouden PAGINA 13 het standpunt van haar fractie als volgt: „We zitten op een rij dende trein, waar we niet meer van af kunnen.” Ook de andere fracties deelden deze mening. De fracties willen meer invloed kunnen uitoefenen op de afval verwerking. Van Went wenst een gebrui kersraad, waarin van elke ge meente twee leden van de raad zitting moeten hebben om enig inzicht te kunnen hebben hoe alles bij Cyclus reilt en zeilt.Van Hoek (PvdA) wenste waarbor gen waarbij de kwaliteit van dit bedrijf ten aanzien van de afval verwerking gehandhaafd blijft. Bij de andere fracties bestond enige ongerustheid over de fi nanciële risico’s, hoe is de sa menstelling van de raad van commissarissen en hoe groot is WADDINXVEEN-Jeannet van Duuren spreekt op woensdag 2 april op de koffieochtend in de Hoeksteen (Esdoornlaan I) van 9.30-1 1.30 uur over het onder werp ’Hoe gaat God om met Israël.’ Jeannet komt regelmatig in Israël, waar zij veel over te vertellen heeft. Er is ook open huis van Israelproducten van 9.00-17.30 uur. Voor meer in formatie: Ans v.d. Berg 0182- 618855 of Esther v. Staveren 0I82-6II37I. Omdat alle afdelingen van Ge red Gereedschap hebben mee gewerkt aan dit transport, ko men velen op 26 maart naar Kaatsheuvel. Het transport gaat naar vluch telingen in Tanzania. Hierna gaat de Waddinxveense afdeling ver- WADDINXVEEN - Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel houdt op zaterdag 29 maart van 9.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt. Bezoekers zijn welkom in het pand aan de Lijsterbesstraat I8. Perfect schadeherstel voor elk merk auto en caravan met originele onderdelen! Volledige afwikkeling met alle verzekeringsmaatschappijen 24-uurs service Focwa garantie van twee jaar Geen eigen risico (afhankelijk van uw vetzt GRATIS vervangend vervoer ISO en KZS gecertificeerd Ook voor caravan wandherstel en uitdeuken zonder spuiten! De brandweer had vooral te maken met een Vermist: zwarte kater, witte buik, sokken en wit rond neus, jong, halsband blauw met re flecterende poezenpootjes bel, is gechipt (v Mecklenburg Schwerinln Waddinxveen). Ro de kater, witte bef en tenen, ge ringde staart (Nijverheidscen trum, Zevenhuizen). Gevonden: Zwarte kater met witte afteke ningen, wit aan staartpunt (Coenecoop, Waddinxveen). Voor gratis registratie en infor matie: tel. 0186-601 199 of kijk op www.dierencentrale.nl. WADDINXVEEN - Terwijl de bewoner afwezig was werd in een woning aan de De Visser- hoeve op vrijdag 21 maart in de avond ingebroken. Er werd een slaapkamerraam geforceerd om binnen te komen. Het is nog niet bekend wat is weggeno men. WADDINXVEEN - In Waddinxveen start binnenkort, op initiatief van de PCW, een discussie over normen en waarden. Komt na Gouda ook Waddinxveen met dorpsregels? En welke regels moeten dat dan zijn? Wat vinden Waddinxveners belangrijke normen en waarden? Het Weekblad voor Waddinxveen interviewt de komende weken een aantal Waddinxveners over dit onderwerp. Deze week: pas tor Ad van der Helm (SintVictorkerk). WADDINXVEEN - Alle scou- tingroepen doen zaterdag 29 maart mee aan de Nationale Scoutingdag. De deuren staan open voor niet-scouts, om eens een kijkje te nemen bij de ver eniging. De scouting Klimop- groep is deze dag te vinden op de Passage van 10.00 tot 17.00 uur. Zij organiseren daar een aantal spellen, je kunt er pan nenkoeken eten, foto’s bekijken en natuurlijk de Klimopgroep leren kennen. De Klimopgroep in de aula van Chr. Basisschool Bethel (Heggewinde 22a) en beginnen om 20.00 uur en zijn voor een ieder vrij toeganke lijk. De navolgende avonden zijn steeds de. eerste avond van de maand, dus 5 mei en 2 juni. Voor meer informatie: fam. De Pater, tel. 0182-615180. hevige rookontwikkeling. (Foto: Liesbeth van der Vis.) der met een Gouds project, voor Stichting Orphan Training Centre in Malawi. Een trans port naar dat gebied start in ju ni. Een andere activiteit van GG Waddinxveen wordt een ten toonstelling in de Openbare Bi- rommelmarktspullen liotheek. worden afgegeven. Uiteindelijk zijn drie of vier machines getroffen door de brand, maar de grootste scha de zit in de rook- en roet- schade. „De hele hal zit on der een zwarte vettige roetlaag”, vertelt M. van de Kroef, hoofd technische dienst een dag na de brand. „Alles is pikzwart. De hal is waarschijnlijk vier weken on bruikbaar.” De schade in eu ro’s is nog niet bekend. WADDINXVEEN - Een 13-ja- rig meisje uit Waddinxveen is op woensdag I9 maart rond 08.00 uur bij het oversteken van de Beethovenlaan aangere den. Het meisje stak met haar fiets de weg over. Zij werd daarop aangereden door een 26-jarige automobiliste uit Waddinxveen. Het meisje is met enkelletsel overgebracht naar het Groene Hart Zieken huis in Gouda. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen Tel: (0182) - 38 99 77, fax (0182) - 63 79 29 E-mail: info@schadecenter.nl WADDINXVEEN - Gebackerij van den Berg geeft paaschoco- lade-workshops. Klanten kun nen zich voor deze workshops, op I en 8 april, opgeven en ma ken dan hun eigen gevulde paaseitjes. Deze paaseitjes wor den in een paaschocolade de coratie verwerkt. Ook enkele technieken van marsepein be werken komen aan de orde. Dus al met al een zeer leerza me avond en leuk om eens een kijkje te nemen achter de schermen van de banketbakke- rij.Vroeger deed de banketbak kerij vaker workshops voor klanten en verenigingen. Dhr. Ton van den Berg vond het daarom leuk, nu de draad weer eens op te pakken. „Zeker een paaschocoladestuk maken is erg leuk”, aldus Ton Van den Berg. Het is ook mogelijk om een workshop met een groep te doen op een afgesproken avond, voor bijvoorbeeld een vereniging of vrijgezellenparty. is een watergroep voor jong en oud. De activiteiten zijn geva rieerd en afhankelijk van de leeftijd. De kabouters en wel pen (7 t/m 11 jr) spelen op het land en gaan zo’n twee keer per jaar het water op. De zee verkenners (II t/m I5 jr), de wilde vaart 15 t/m 18 jr) en de loodsen (I8 t/m 23 jr) zijn 's zomers te vinden op de Reeuwijkse Plassen. Voor meer informatie: 610091 of www.klimopgroep.nl. WADDINXVEEN - De com missie van openbare werken en milieu heeft woensdagavond uitvoerig gediscussieerd over het voorstel van burgemeester en wethouders tot het wijzigen van de gemeenschappelijke re geling van het Vuilverwerkings- bedrijf Midden-Holland en Rijn streek (Cyclus) en deze om te zetten in een overheids N.V Uit de discussie bleek dat de commissie er niet veel voor voelt dit voorstel zonder meer over te nemen. Het probleem is onder meer dat van de ne gentien gemeenten in Midden- Holland er al dertien gemeen ten instemming hebben betuigd met de omzetting en het dus weinig zin meer heeft of Wad dinxveen nu ja of nee zegt. Van Went (D66) verwoordde WADDINXVEEN - De boe kenmarkt, die zaterdag 22 maart werd gehouden in de Sint Victorkerk, heeft een be drag van 800 euro opgeleverd. Deze markt wordt twee keer per jaar gehouden t.b.v. het res tauratiefonds van het ruim 120 jaar oude Sint Victor kerkge bouw. ZgCTWg GARAWEBEMUF WADDINXVEEN - De rom melmarkt bij Concordia op za terdag 22 maart heeft 1350 eu ro opgebracht. De opbrengst is bestemd voor de realisering van de nieuwbouwplannen van een nieuw repetitielokaal c.q. clubgebouw. Om die reden wordt er geen najaarsrommel- markt gehouden en dus kunnen in het huidige clubgebouw geen meer de invloed van de gemeente Waddinxveen straks als aan deelhouder. Wethouder Dijk- sterhuis deed zijn uiterste best handtas. De vrouw liep over de om de fractieleden gerust te stellen. Hij gaf toe dat Wad dinxveen als veertiende ge meente in een lastig parket is genovergestelde richting twee beland om een besluit te ne men tot oprichting van een N.V. Als Waddinxveen niet met het voorstel instemt dan moet Waddinxveen met een eigen ophaaldienst beginnen. Aan- politie is op zoek naar getuigen, vaarding van het voorstel bete- Zij kunnen contact opnemen kent dat Waddinxveen minder met de politie via telefoonnum- risico’s loopt dan bij niet-aan- vaarding, ook op financieel ge bied. De commissie bracht geen advies uit en vandaag (woensdag) neemt de raad een besluit over dit voorstel. (A.B.) Afrika en Latijns-Amerika in de spotlights. In de campagne ’Zij maakt ’t!’ gaat het om inspire rende vrouwen, die met opval lende initiatieven kansen creë ren voor hun gezin, hun omgeving of zelfs voor de hele regio, als ze de kans krijgen. Want vrouwen in ontwikke lingslanden hebben het in fa brieken en op plantages vaak zwaar. Ze werken hard en heb ben nauwelijks rechten. (A.B.) Een discussie over normen en waarden in Waddinxveen is dan ook no dig, vindt Van der Helm. „Maar wat willen we ermee? Of tien dorpsre gels echt nut hebben betwijfelt hij. Wel kan het een goede kapstok zijn om de discussie in de publiciteit te brengen? Toch weet hij met gemak zijn top drie van dorpsregels samen te stellen: 1. Luisteren naar elkaar. Als iemand op straat iets tegen je zegt, reageer dan niet gelijk met: ’Hou je mond’, maar denk erover na en vraag bij voorbeeld: ’wat bedoelt u daarmee?’ 2. Draai het spreekwoord 'wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet’ eens om en zeg: ’doe een ander wat jij zou willen’. Stuur eens een kaart naar iemand die ziek is, ga eens langs bij mensen die daar behoefte aan hebben. Heb het vermogen om bewust te zijn van de ander. 3. Blijf van andermans spullen af. Voor meer informatie zie: www.schadecenter.nl l -sSL'lSsa f/T” 'TT HOE NU VERDER...

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13