Glasservice voor glasbakgebruiker B en W stellen minder ambitieuze variant beeldkwaliteitplan voor Lustrumconcert El Jakim Gehandicapten zijn hele gewone mensen met enige vorm van een ongemak aan Symboliek achter de Mattheus Passion Chuck Memphis brengt cd uit Woord en Politie houdt geweldpleger Auto’s Kunstkring organiseert reis naar Rusland Ophaaldag rommelmarkt Sjofar houdt twee Israël avonden RUIM1OOO KOSTUUMS IN VOORRAAD iJPoonokker Jeugddienst ’Wat kan jij doen?’ weggetakeld na aanrijding Daad Historisch centrum zaterdag open Politie waarschuwt voor oplichters bij pinautomaten Kleurscheiding Ingezameld glas PAGINA 17 WOENSDAG 26 MAART 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Uesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN Heemskerk denkt dat veel mensen dicapt zijn precies betekent. „Zij parkeren bijvoorbeeld hun auto precies voor het afritje bij een stoep, waar ik dan dus met mijn scooter niet meer of af kan. Maak je ze daarop attent, WADDINXVEEN - Wethouder Van der Stee stond donderdagochtend te wach ten op de eerstvolgende glasbakklant van die morgen. De eerstvolgende die lege flessen in de bak kwam deponeren, kreeg van de wethouder een achttiendelig glas servies van Royal Leerdam uitgereikt. Het servies werd ter beschikking gesteld door de Stichting Kringloop Glas in het kader van de actie Glas voor Glas. Deze stichting is de brancheorganisatie van in stanties en ondernemingen die zich be zighouden met de inzameling, overslag, recycling en productie van verpakkings- glas. Zij maken hiermee een gebaar van dank richting alle trouwe Glasbakgebrui- kers in Nederland. De actie heeft het karakter van een lote rij: een notaris, heeft in een willekeurige volgorde gemeenten geloot, waar weke lijks het servies gaat ’vallen’. In de be treffende gemeente is de eerste glasbak gebruiker die na een tevoren afgesproken tijdstip zijn glas in de bak dan kijken ze soms heel ver baasd en bieden ook vaak hun verontschuldiging aan. Ze zien gooit de gelukkige. Nederland is de ba kermat van de inzameling van eenmalig verpakkingsglas, dat wil zeggen alle ver- pakkingsglas waar geen statiegeld op zit. Van oudsher was Nederland dan ook koploper waar het ging om inzamelper centage. De afgelopen jaren echter wordt ons land in kwantiteit en kwaliteit voorbijgestreefd door de omringende landen. In 2001 werd in Nederland desalniette min 78% van al het gebruikte eenmalig verpakkingsglas hergebruikt. In onze ge meente werd over datzelfde jaar 186 ton glas ingezameld en in 2002 maar liefst 197 ton De inzet van gebruikt glas scheelt grondstoffen en levert een aan zienlijke energiebesparing op. Recycling van glas tot glas is ook voor het milieu de beste keuze; door het glas in de glasbak te gooien voorkomen wij dat er jaarlijks miljoenen kilo’s glas op vuilstortplaatsen belanden en dat er grondstoffen aan het milieu worden ont trokken. deze projecten zal het college nog nadere voorstellen doen. In de komende I0 jaren zullen re gelmatig gelden beschikbaar worden gesteld voor de uitvoe ring van dit plan. De commissieleden Openbare Ruimte en Milieu toonden zich erg teleurgesteld dat de finan ciën weer de oorzaak zijn van het snijden in bepaalde plan nen. D66 sprak zelfs van een treurige situatie. Wethouders Dijksterhuis kon niets anders Museum een bezoek te bren gen tussen I3.3O uur tot 16.00 uur. Entree is gratis. Momenteel zijn drie tentoon stellingen ingericht: 'verenigin gen en haar leden in de 20e eeuw’,’droogmakerijen rond de Rottemeren; en een foto ex- gehouden in Moerkapelle. De nieuwe cd bestaat naast een song door Chuck Memp his zelf geschreven en een song van Garry Moore, hoofdzakelijk uit de door Chuck Memphis zelf bewerk te Elvis songs. componist/tekstschrijver/diri- gent Remco Hakkert, onder meer als solist.The Passion ver telt het Paasverhaal. Het con cert vindt plaats op 5 april in de Hervormde Kerk (Dorpsstraat 170), aanvang is om 20.00 uur. Kaarten voor het concert (a 6,50) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Reisburo de Zwaluw (Dorpsstraat I49) en bij E. van Apeldoorn (van Ho gendorpstraat 16, Moerkapel le), telefoon 079 593 3320. postie van de industriemolens van Amsterdam en omstreken. Het Historisch Centrum ’Ons Verleden’ zit aan de Tweemans- polderweg I5. Voor meer informatie: J. Otte- vanger 06-53385372 of jomo- len@cistron.nl Ds. Van der Giessen uit Bo skoop. Het jeugddienstcombo zorgt voor muzikale medewer king. Na afloop is er voor ie dereen koffie en thee. Voor het jaar 2005 streven Nederlandse gemeenten en de Stichting Kringloop Glas naar een herverbruik van 90%. Een groot deel daarvan moet op kleur ge scheiden worden ingezameld. In Neder land staan ongeveer 25.000 glasbakken. Daarvan is iets meer dan de helft ge schikt voor kleurscheiding. Inzameling op kleur is noodzakelijk voor de recycling. Van bonte scherven (alle kleuren door elkaar) kan namelijk geen wit glas wor den gemaakt en daar is juist zo veel vraag naar. De Stichting Kringloop Glas zal de kleurscheiding dan ook verder op gaan voeren. ZEVENHUIZEN - Voor velen is het bijwonen van een uitvoe ring van Bach’s Mattheus Pas sion een jaarlijks terugkerende belevenis in de weken voor Pa sen. Dit monumentale werk uit de late barok kan men nog in tenser en ook anders beleven als men kennis heeft van de achtergronden en onderliggen de structuren daarvan. Daarom organiseert De Zeven door kunsthistorica drs. Ma- rie-Therese ter Haar, die jaren in Rusland gewoond heeft. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Belangstellenden kunnen tot I april contact op nemen met de Commissie Meerdaagse Reizen, tel. 0182- 613045. MARKT 32 GOUDA 0182-512509 NAAST DE ZALM WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Kunstkring bestaat vijftien jaar. In het kader hier van organiseert de Kunstkring een reis naar Rusland van 16 t/m 25 augustus. Moskou, de Gouden Ring en St. Peters burg staan op het programma. Niet alleen de highlights zul- naast hem kwam staan pro beerde zijn pincode mee te le zen. Vervolgens bleek dat de pas in de automaat bleef zitten. Op het moment dat de man de pinautomaat verliet kwamen er twee mannen bij die enkele handelingen verrichten bij de pinautomaat en vervolgens met de pinpas en de twee vrouwen ervandoor gingen. mensen met een handicap dat eveneens dóen. En dat ze van de gelegenheid gebruik zullen maken hun stem te laten horen op elk gebied dat voor hun be langrijk is.” len worden bezocht, maar ook activiteiten buiten de ge baande wegen zijn er vol op, zoals theaterbezoek, een or- thodoxse lithurgie in een klooster, Repino, waar Repin een groot deel van zijn leven doorbracht, enz. Deze reis wordt begeleid About The Good Times’. De bekende country impresario Cor Sanne presenteerde een exemplaar tijdens de show van Chuck Memphis. Chuck zong tijdens de show een aantal van de cd. Na afloop werd een feestje Hij woont dertig jaar in Wad- dinxveen en zat samen met zijn vrouw Nel in de oprichtings groep van het zwemmen voor gehandicapten. Hij heeft veel gewerkt in orga nisaties voor gehandicapten, WADDINXVEEN - De politie hield op dinsdag 18 maart in het politiebureau een 16-jarige jongen uit Waddinxveen aan. De jongen wordt er van ver dacht eerder die dag rond 12.50 uur op de hoek Fazant- dreef met de Kievitdreef een 16-jarige jongen uit Waddinx veen te hebben mishandeld. De verdachte sloeg en schopte het slachtoffer. Deze liep daar on dermeer een gebroken neus bij op. Wat de aanleiding voor dit geweld was is nog niet bekend. De politie onderzoekt dit. De verdachte is ingesloten. in mindere mate. Het te stich ten hoofdwinkelcentrum wordt voorlopig buiten beeld gehou den, gezien de discussies die hierover nog steeds worden gevoerd. Daarnaast is tijdens het planproces meerdere ma len gebleken (schouw, works hop en info-avond) dat de Wad- dinxveners de lat helemaal niet zo hoog leggen. Geen luxe, doe maar gewoon. Maar wel graag aanpak van het achterstallig on derhoud. Dit heeft ertoe geleid Muzen in samenwerking met de werkgroep Samen Leren van de Gereformeerde Kerk een informatieve avond over de Mattheus Passion op woensdag 2 april. Speciale kennis van mu ziek is niet vereist. automaat in zijn woonplaats waarna later bleek dat deze au tomaat door de vier verdach ten onklaar was gemaakt. De man bemerkte dat het pinnen niet lukte waarna hij werd aan gesproken door een vrouw. Deze vrouw deelde hem mede dat hij de toets correctie in moest toetsen en opnieuw zijn pincode. Een tweede vrouw die tenmakers gevraagd daar ook iets aan te doen en dat gebeur de prompt. Een paar scheppen zand zorgden voor een toegang die heel geleidelijk oploopt. Wat ik graag zou willen dat ook iets aan de toegankelijkheid van het hoofdgebouw van Kreater in de Kerkstraat wordt gedaan. Ik zit daar in de raad van be stuur, maar zelfstandig kom ik daar echt niet naar binnen. Je voelt je dan beperkt in je zelf standigheid. En zeker waar het openbare gebouwen betreft zou dan niet mogen." De bibliotheek, het gemeente huis, het politiebureau en het postkantoor leveren geen en kel probleem op. „De laatste twee gebouwen hebben zelfs knoppen waarmee ik zelf de deuren kan openen”, meldt hij. „Over de bestrating in Wad dinxveen ben ik lang niet altijd tevreden. Neem het stuk van de bibliotheek naar Boonstop- pel en de overkant langs Sou- burgh. Dat is echt verschrikke lijk. En de Willem de Zwijgerlaan richting Gouwe is ook hard aan verbetering toe. Ik reed met mijn kar altijd graag over het pad langs het dijkli- ZEVENHUIZEN - In de Her vormde kerk wordt op 6 april een jeugddienst gehouden. De ze start om 19.00 uur met als thema ’Wat kan jij doen?’ Dit thema wordt uitgewerkt door trainingen gevolgd en adviezen Waddinxveen. Ik hoop dat veel gegeven. „Ik red dat nu niet meer, maar ik blijf me wel voor alles dat er gebeurt interesse ren. Ook voor de activiteiten in het kader van het Europees jaar. voor de gehandicapten in Men maakt kennis met de ken merkende aspecten van de Mattheus Passion, zoals de bij zondere samenhang tussen tekst en muziek, de theologie, de symboliek en dramatiek en de muziekhistorische betekenis uur. De toegang is gratis. den. Het is bepaald niet zo dat mijn ziekte mijn leven be heerst", zegt Heemskerk, ge trouwd, vader van drie kinde ren en opa van vier kleinkinderen. „Gehandicapten zijn hele gewone mensen met enige vorm van een ongemak. Ik denk daar zo min mogelijk aan. Mijn vrouw en ik gaan met vakantie met onze eigen aange paste bus. We maakten ook rei zen per schip en met het vlieg tuig. Omdat je zoveel hulp krijgt is dat echt genieten. Ik heb er geen probleem mee me chaam, maar dat doe ik niet meer omdat het pad erg ver zakt is en ik bang ben ik het wa ter te belanden.” Cees Heemskerk raadt ieder een die met een probleem zit waar de gemeente iets aan kan doen te beginnen met het schrijven van een brief. „Ge beurt er niets, probeer dan een wethouder of de burgemeester te pakken te krijgen.Via de ba lie kom je niet verder is mijn ervaring. Met burgemeester Jonkman heb ik over diverse zaken contact gehad en daarna is eraan gewerkt. Bij wethouder Dorenda Gerts is welzijn in goede handen. Toen zij nog in de raad zat was zij een keer de enige die voor gehandicapten opkwam toen het gemeentebe stuur uit bezuinigingredenen de vergoedingen voor scooters sterk wilde inperken. Die scooters zijn wel onze benen.” „Gehandicapten hebben even veel rechten op voorzieningen als mensen die valide zijn", is de overtuiging van Cees Heems kerk. „Je moet niet het onmo gelijke vragen, maar je mag best een beetje doordrammen en je moet je niet laten intimideren." heen hebben verschillende mensen het koor regelmatig begeleid op dwarsfluit of drums.Tijdens het lustrumcon cert wordt voor de pauze een impressie gegeven van het re pertoire met begeleiding van dwarsfluit. Na de pauze wordt The Passion gebracht met be geleiding van het R.O.V. Rijn lands Symfonie Orkest aange vuld met basgitaar, elektrische gitaar, synthesizer en drum.Aan deze avond werkt ook mee, de WADDINXVEEN - Cees Heemskerk was 26 jaar toen hij met reuma werd geconfron teerd. Een voortgaand proces, het gewoonweg niet.” waardoor hij vijftien jaar gele- Dat je als mens met een licha- den gebruik moest gaan maken melijke handicap om veel din gen moet vragen is een feit, waar Cees Heemskerk mee heeft leren leven. „Ik volg al vijf jaar cursussen tekenen bij Aleid Abels, in de dependance van Kreater in de Peter Zuidlaan. Dat is een oude kleuterschool, waarin de kindertoiletjes, het aanrecht en de wasbakken nooit zijn aangepast. Nog erger was de bestrating. Die was ze ker ’s avonds voor iedereen echt gevaarlijk. Een aangepaste ingang was er evenmin. Mijn medecursisten legden voor mij elke keer een achttien centime ter dikke loodzware plank neer, anders kon ik niet naar binnen." Aleid Abels en Heemskerk zelf dat, na het maken van keuzes, de investeringen kunnen wor den teruggebracht tot een be drag van 1.374.000,- in plaats van 2.839.000,-. In het beleidsplan 2003-2006 is een budget opgenomen. Door de aangebrachte wijzigingen stelt het college nu voor om in 2003 35000,- te besteden aan voorzieningen voor oude ren en invaliden. Deze investe ring heeft te maken met de ver harding, zoals inritbanden, ZEVENHUIZEN - Het Inter- kerlijk Gospelkoor El Jakim viert op 5 april haar derde lus trum met de uitvoering van The Passion van Adrian Snell. Het koor is 15 jaar geleden opge richt, in die tijd heeft het een gevarieerd repertoire opge bouwd dat bestaat uit gospel- liederen, negro spirituals, The Young Messiah, en klassiekers als het Hallelujah. Al die jaren is Ben Kramer dirigent van het koor geweest. Door de jaren WADDINXVEEN - De uitvoe ring van het beeldkwaliteitplan, waarin de beeldkwaliteit voor de komende jaren van Wad dinxveen is omgeschreven, gaat 2.839.000 euro kosten, zo liet bureau Oranjewoud weten. Daar zijn de middelen niet voor, zo liet B en W weten en stellen voor de ambities te ver lagen en dus om keuzes te ma ken. Het beeldkwaliteitplan werd samengesteld door een projectgroep bestaande uit verbreden trottoirs, verwijde ren obstakels etc. en zal voor namelijk meeliften met recon structies; 50.000,- te besteden voor reconstructies openbaar groen. Deze investe ring is noodzakelijk om verou derd groen te vervangen in Groenswaard en in beperkte mate ook in de Vondelwijk en de Oranjewijk en 50.000,- te besteden voor de vervanging van de oude speeltoestellen. Over de concrete invulling van van het werk. De presentatie (met klinkende muziekvoor beelden) wordt verzorgd door drs. Arie Eikelboom, docent aan de Hogeschool voor de Kun sten te Utrecht en cantororga nist van de Maranathakerk in Den Haag. De avond wordt gehouden in de Gereformeerde kerk (Dorpsstraat 106) om 20.00 wethouder Dijksterhuis, raads leden op persoonlijke titel, ad viseurs van Oranjewoud, amb tenaren en vertegenwoordigers van het wijk- en buurtbeheer. In het plan worden vijf structuurge- bieden onderscheiden namelijk woongebieden, centra, grote groengebieden, hoofdwegen en bedrijventerreinen. Voorgesteld wordt de nadruk nu te leggen op woongebieden, hoofdwegen en groengebieden WADDINXVEEN - Op vrijdag 21 maart omstreeks 07.50 uur vond op de Coenecoop een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Een 20-jarige bestuurder uit Waddinxveen reed over de Coenecoop ko mende uit de richting van de Kanaaldijk. Op de kruising ver leende hij geen voorrang aan een voor hem van links komen de 24-jarige automobiliste uit Den Haag waardoor er een aanrijding ontstond. Beide voertuigen raakten zwaar be schadigd en moesten worden weg getakeld. De bestuurders bleven ongedeerd. MOEKAPELLE - Woord en Daad haalt op zaterdag 12 april goederen op ten behoeve van de jaarlijkse rommelmarkt op Koninginnedag. De opbrengst is bestertid voor een landbouw project in Hydrabad (India). Een informatiefolder wordt begin april huis aan huis bezorgd. In woners van Moerkapelle en di recte omgeving, die goederen hebben voor de rommelmarkt kunnen dit kenbaar maken door op zaterdag 12 april ’s morgens vóór 9.00 uur de fol der (of een stuk wit papier) op een duidelijk zichtbare plaats voor het raam te hangen. Van 9.00 uur tot ca 13.00 uur wor den de goederen opgehaald door comitéleden van Woord en Daad.Tevens vraagt de orga nisatie hulp de rommelmarkt in de vorm van verkopers.Wie op 30 april enkele uren vrij kan maken, kan contact opnemen via telefoonnummer 079 - 593 6282 of 0182 - 619 893. Be langstellenden dienen bij voor keur 16 jaar of ouder te zijn. Cees Heemskerk bij de ingang van de tekencursisten in de dependance van Kreater aan de Peter Zuidlaan, die na herhaaldelijke verzoeken aan de gemeente door de straten makers voor hem werd aangepast. (Foto: Uesbeth van der Vis.) ZEVENHUIZEN - Het Histo risch Centrum is op zaterdag 29 maart open voor publiek. Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle,Vereniging Molen vrienden en Stichting Jan C. Lu nenburg heten iedereen welkom om het Zevenhuizens MOERKAPELLE - Zanger Chuck Memphis heeft zijn eerste cd op het Rarity Re cord label uitgebracht en pre senteerde deze tijdens een tweedaags Country Wes tern Festival in Nieuwkoop. De titel van de cd luidt: 'Talk van een elektro scooter. „Ik Mevrouw heb altijd geprobeerd een zo H. Sanders uit Israël spreekt op normaal mogelijk leven te lei- donderdag- en vrijdag 3 en 4 april in Het Trefpunt (Stations straat 18) over de wederkomst Jezus Christus. Alhoewel de wederkomst volgens stichting Sjofar niet passend is in het tijdsbeeld, staat het volgens Sjofar juist nu te gebeuren. ’De bijbel leert, dat de vijgenboom het symbool is voor Israël als natie. Dit is de reden, waarom het ge beuren in het Midden -Oosten de wereldpolitiek beïnvloedt en steeds meer op indringende wijze aandacht vraagt”, aldus Sjofar. De lezing wordt onder- te laten helpen als het nodig is.” trokken herhaalde malen bij de steund door een flanelbord en Heemskerk denkt dat veel gemeente aan de bel. Nadat ander beeldmateriaal. mensen niet weten wat gehan- burgemeester Jonkman zich Het onderwerp wordt over dicapt zijn precies betekent, met de zaak bemoeide werd twee avonden verdeeld, die een „Zij parkeren bijvoorbeeld hun het pleintje na de laatste zo- aaneensluitend geheel vormen, auto precies voor het afritje bij mervakantie keurig bestraat. Belangstellenden wordt ver- een stoep, waar ik dan dus met Alleen bleef er een stoepje zocht een bijbel mee te nemen, mijn scooter niet meer of af voor de ingang van de teken- Aanvang: 19.30 uur. kan. Maak je ze daarop attent, cursisten. „We hebben de stra- doen dan de commissie in het gelijk te stellen dat in het plan flink gesnoeid is, maar ook met het huidige plan, na verwerking van de besnoeiingen, wordt de burger nog goed bediend. Prioriteit wordt gesteld aan groen, straatmeubilair, spelen en reiniging van de straat. Naast deze extra impuls wordt het normale onderhoud in de gehele gemeente gewoon uit gevoerd. (A.B.) REGIO - De politie waar schuwt voor oplichters in de regio die zich bij pinautomaten ophouden en proberen pinpas sen met pincodes te bemachti gen. Bij de politie zijn inmiddels aangiften en meldingen gedaan van situaties waarbij de aange vers geld wilden pinnen en de pinpas bleef vastzitten in de au tomaat. Als de aangevers de bank binnengaan om de ’sto ring’ te melden en vervolgens bij de automaat terugkeren blijkt de pinpas verdwenen te zijn. Eind februari heeft de poli tie in Katwijk al twee mannen en twee vrouwen aangehouden op verdenking van dergelijke oplichting. Een man uit Katwijk maakte gebruik van een pin- Z'.Z^

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 17