Volleybalsters Nesselande houden spanning er in V' 58e Sportweek van Waddinxveen van start Volleybaldames winnen thuiswedstrijd Afhalen luilakformulieren Luilakvoetbaltoernooi 2003 Laatste wedstrijd in verenigings- competitie jeu de boules Voorbereiding RoParun in volle gang Flyersdames I nog steeds zonder winst V T X V J Grootenboer DrieTOOS-turnsters naar NK Biljart kampioenschap eerste bij rolrinckels A Strafschop noodlottig voor Be Fair Rob Jenner hengel- kampioen HSW WADDINXVEEN - Bij Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) is Rob Jenner kampioen geworden van de wintercom petitie. Drie overwinningen in een zeer slecht winterseizoen wat de vangsten betreft, legden de basis voor de eindoverwin ning. Inschrijving sportweek- voetbal r Inlichtingen: tel. (0172) 21 55 22 Op 7 juni 2003 wordt het 48e Luilakvoetbaltoernooi gehouden De inschrijfformulieren kunnen op woensdag 2 april tussen 19.00 en 20.00 uur afgehaald worden op de volgende adressen: 1. Noordeinde 237, Boskoop 2. Galerij 80, Boskoop L 1 «rf i fel tl. SA f asm® i i rri njmjh f i r tfci-C.Lj’-ï S ”S~S I PAGINA 23 WOENSDAG 26 MAART 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door Bert Hertog in de laatste set verzuimden de Zevenhuizensen het af te maken. I Twee dingen vielen het vaste thuisclubpubliek, dat zowaar de yell Nesselande, Nesselan de weer van stal haalde, op. Ten eerste de goede blokke ring aan Zevenhuizense kant, ten tweede de slagkracht van Karin Vermeulen, die heel wat punten bijeen sloeg.Verder is Aafke Verbrugge nog altijd een kracht van betekenis. Dat zelf de geldt voor de Belgische Els Vindenvoghel. punt. De laatste tijd zijn we degelijker gaan volleyballen. Met name het blok is beter geworden. Sinds 8 februari missen we Monique Bijl door een blessure. Maar zij wordt goed vervangen door Eva Mal- schaert 17). Ook al had zij op het laatst last van spanning. Maar dat is een kwestie van ervaring". dames 2. Op papier een wed strijd die Keukencentrum Be Fair zou kunnen winnen omdat Leyton onderaan in de promo tieklasse staat. De thuisploeg moest het doen zonder speel sters Marion van Wilgen en Eva Tuik en ook zonder coach Mi chael van Maaren.Theo van Eijk I-I-3+. De resterende teams blijven op nul winstpartijen staan. supporters nog niet waren ge arriveerd, keek Nesselande te gen een 0-3 achterstand aan. Nadat Karin Vermeulen het eerste punt had gescoord werd het korte tijd later 5-5 waarna de tegenpartij op nieuw uitliep. Eerst bij 16-15 kwamen Zevenhuizensen aan de goede kant van de score. Na een time-out van Boeg- heim bij de stand 18-16 werd de geest vaardig en won de thuisclub met een beslissend punt van Aafke Verbrugge via het net met 25-19. In de tweede set had Nesse lande steeds de leiding. Met een mooie klap van Aafke Ver brugge, goed blokken en een meer informatie: loop eens bin nen in Het Wapen van Moerka pelle of bel naar Marcel Drost (079 5932722). Door een aantal slimme ballen te spelen werd de setwinst toch nog binnen gehaald met 26-24. De derde set bleek een voor bode van de vierde set. Er werd slordig gespeeld door de thuis- 2.Nel Bockom slim tikje van Anke Boerefijn liep de ploeg uit naar 11-19. Uiteindelijk werd het 25-15 en ging het applaus naar Nes selande. De derde set verliep niet anders al moest Nesse lande toen bij 6-10 een ach terstand wegwerken. Een geluksballetje van Eva Malschaert bezorgde de thuis club weer een voorsprong, die daarna verder werd uitge bouwd. Het beslissende punt werd gescoord door Karin Vermeulen: 25-21In de vierde set nam de ploeg uit Nieuwe- gein meteen een voorsprong. Na 10-10 leek Zevenhuizen de zaak weer onder controle te krijgen. Karin Vermeulen en Anke Boerefijn scoorden, maar daarna zorgden fouten toch weer voor 15-15. Op nieuw bouwde de thuisclub een voorsprong op. Bij 24-20 leek het laatste puntje een routineklus. Dat pakte echter anders uit. Ook bij 25-24 misten de Ze venhuizense volleybalsters de kans om de set uit te maken. Dat lukte welVrevok met de score 33-31 op vrijdag 29 maart een avond je klaverjassen aan de W. de Rij- kelaan. Ook niet-leden zijn wel kom. Het inschrijfgeld is 1,50 euro en de aanvang is 20.00 uur. Het eerste kopje koffie is gratis. 7.75 te behalen. Op Balk werd door alle drie de turnsters net jes gewerkt. Ingeborg kreeg een score van 7.30, Desiree 7.20 en Carmen behaalde een score van 7.10. Op het onder deel Vloer wist Desiree een erg hoge score te halen van 8.50. Met een eindtotaal van 32.000 punten eindigde Desiree op een 15e plaats, Carmen werd 22e met een totaal van 30.975 punten. Ingeborg werd met een totaal van 29.950 punten 26e en door deze resultaten gaan alle meisjes door naar de finale. WADDINXVEEN - Drie turn sters van TOOS mogen naar de finale van het Nederlands kam pioenschap. Desiree den Ou den, Carmen Venema en Inge borg Droge komen uit in de categorie Pupil I NWS en wis ten zich afgelopen weekend prima te handhaven in het ster ke deelnemersveld. Hoge scores werden op sprong behaald door Desiree en Car men: resp. 8.90 en 9.075. Brug werd door de jury erg streng beoordeeld maar Ingeborg wist hier nog een hoge score van ploeg met veel persoonlijke fouten. Leyton zag kans om punten te pakken en won dan ook de vierde set. Toch is Keu kencentrum Be Fair blij met deze punten die zij goed kun nen gebruiken. via 14-14 gehandhaafd. De der de periode ging het bij Flyers mis. Flyers scoorde weinig, de gas ten deden dit aanzienlijk beter en via 10-25 werd de voor sprong zodanig vergroot, dat de wedstrijd al beslist was. Toch werd in de vierde periode door beide teams goed gespeeld en ontstond een echte strijd, al kwam Rowic niet meer in ge vaar. Via 21-21 kwam de eind stand 57-76 tot stand. Tops coorder: Anita van Unen met 19 punten. Heren I ging op bezoek bij Gr een Eagles in Maassluis. Altijd een gevaarlijke tegenstander, Gouwebad De Sniep. Deze ’scholenstrijd’ begint om 19.00 uur. Dinsdagavond 27 mei vindt het traditionele visconcours plaats met als inzet het kampioen schap van Waddinxveen. Dit evenement wordt vindt plaats in het Gouwekanaal aan de Broekweg vanaf de Julianaslui- zen richting Waddinxveen. De wedstrijd begint om 19.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Op woensdag 28 mei kan men van af 19.30 uur inschrijven voor WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van ttv Kwiek heeft verrassend met 6-4 de thuiswedstrijd gewonnen van het ZoetermeerseTaverzo-lIn de promotieklasse van de re gionale afdeling Holland-West betekende dit de eerste winst voor Kwiek. Werd in de eerste competitiehelft nog met 8-2 verloren, Kwiek ging in de thuiswedstrijd voortvarend van start. Kees Vos. Ronald Verboon en Wim van Wageningen begonnen ie der met een winstpartij waar door Kwiek op 3-0 kwam te staan, een goed begin. Het dub bel werd verloren, maar Wim van Wageningen won nog een partij en Ronald Verboon bleef, met drie overwinningen, onge- mei zijn vanaf 8.00 uur de groe pen 7 en 8 aan de beurt. Even eens op woensdag 14 mei kun nen 60-plussers vanaf 13.30 uur klaverjassen in het Anne Frankcentrum. Op maandag 19 mei wordt van af 20.00 uur in Het Zuidhonk het individuele klaverjascon- cours gehouden. De bingo voor 60-plussers wordt gehouden op dinsdag 20 mei vanaf 19.45 uur in het Anne Frankcentrum. Het schoolzwemmen wordt op donderdag 22 mei gehouden in op de vijfde plaats. Zij kenden een slechte start, maar kwamen tijdens de competitie goed te rug. De stand in het clubkam- pioenschap 4 tegen 4 is gewij zigd omdat op de eerste speeldag, ondanks aanmaningen van de wedstrijdleiding en aan dringen van de tegenstander, een team weigerde te spelen wegens de in hun ogen ongun stige weersomstandigheden. Het team Jan Kooistra/Hans Cammeraat/Roy Hulskamp/Leen Roos is hier voor uit de competitie geno men en voor verdere deelname veel punten op de buitenkant. Met 25-19 werd de tweede set afgesloten. In de derde set had Keukencentrum Be Fair het moeilijk. Er werd niet gecon centreerd gespeeld en er wer den veel fouten gemaakt. MOERKAPELLE - Ook dit jaar organiseert Biljartvereniging Moerkapelle een kampioen schap waaraan iedereen mee kan doen. Ook niet-leden zijn welkom, evenals biljarters die de sport nog niet heel goed be oefenen. Wie biljarten leuk vindt, kan mee doen. De start van het Biljartkampioenschap van Moerkapelle is in de twee de week van april. Opgeven kan tot 3 april. De eerste ronde be staat uit minimaal vier wedstrij den verdeelt over twee avon- rende partijen om 20.00 uur weer verwacht voor de evalu atie in een nog nader te bepa len lokatie. Over de diverse evenementen, hoe en waar inschrijven, wor den regelmatig mededelingen gedaan in de regionale dag- en weekbladen. ZEVENHUIZEN - De volley balsters van Capricon/Nesse- lande speelden tegen het op de tweede plaats staande Van As/Vrevok een prima wed strijd. Nadat de eerste drie sets waren gewonnen met resp. 25-19, 25-15 en 25-21 leek de vierde set een kwestie van tijd. Maar dat viel tegen. Lange tijd keken de Zeven huizensen tegen een ach terstand aan. Bij I 5- I 5 keerden de kansen, via 18- 21 en 21-24 had de thuis- I club de vierde set naar zich toe kunnen trekken. Maar het lukte maar niet het be slissende punt te scoren. Ook niet toen Nesselande door goed werk van Els Vindenvog hel met 28-29 voorkwam. Uit eindelijk won Vrevok de laat ste set met 33-31. Nesselande verzuimde dus in de competi- tiestand in de eerste divisie op gelijke hoogte te komen, want voor de wedstrijd in de sporthal Swanla stond het team uit Zevenhuizen vier punten achter. Met nog drie wedstrijden te spelen is er echter nog van al les mogelijk. In de laatste wed- In de eerste set, toen al de strijd moet Nesselande naar Aaftink Verwarming in Abcou de, dat in de afgelopen weken de eerste plaats van Vrevok overnam. Trainer/coach Wim Boegheim: „Het zal nog span nend worden.Vooraf had ik getekend voor de uitslag te gen Vrevok, maar achteraf hebben we verzuimd de wed strijd met 4-0 te winnen. In de eerste drie sets speelden we met een goede instelling en onbevangen. Daarna speelde de spanning in de vierde set ons toch parten. Er werden achteloze foutjes gemaakt. Hoewel Vrevok kansloos was heeft de ploeg toch de kans gegrepen voor het laatste WADDINXVEEN - In de Ver- enigingsCompetitie 6 tegen 6 heeft Waddinxveen I ook de laatste wedstrijd winnend afge sloten. Het team van Wout Ver sluis, Elly Nieuwland, Leen Roos, Fred, Rob en Ron van Dijken heeft daarmee alle wed strijden in hun afdeling gewon nen. Ook Waddinxveen 2, be staande uit Barend en Corrie Monster, Herman Verwaal, Harm Maille.Toon van der Vel den en Henry van Wageningen wonnen hun laatste wedstrijd. Zijn wonnen 4 van de 7 wed strijden en eindigden daarmee MOERKAPELLE - Voor Rol- ling’90 stond de tweede rol- rinckelwedstrijd van het sei zoen op het programma. Ook nu waren er veel debutanten. Bij de rolrinckels A wist Cha- relle Grootenboer de eerste plaats te behalen. Drie sets waren volleybalsters van Nesselande tegenVrevok in de meerderheid.Alleen (Foto: Liesbeth van der Vis.) Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. de nachtrit van de Gouwe Rij ders bij De Unie. Het koppel- klaverjassen in De Unie vindt plaats op zaterdag 14 juni, van 10.00 tot 17.00 uur. Op woens- PPSC. Floreant en Rohda’76 dag 4 juni worden de organise- verloren. Be Fair speelt de ko mende weken nog tegen Flore ant (thuis), Bergambacht (thuis), BVCB (uit) en Rohda’76 (thuis). Moerkapelle won met 2-4 in Linschoten. De blauw- witten speelden een prima tweede helft waarin zij driem aal scoorden. Moerkapelle staat nu op vijf punten van de pro- motiekandidaten. Vijf minuten voor de rust nam Linschoten de leiding. Direct na de hervat ting zette Moerkapelle de ach terstand om in een 2-1 voor sprong. Eerst kopte Lennaert Visser uit een voorzet van Danny Pols in, daarna scoorde Rob van Leeuwen op aangeven van Martin Lekkerkerk. Twintig minuten voor tijd werd het ge- lijk, maar acht minuten later be nutte Van Leeuwen opnieuw een assist van Lekkerkerk: 2-3. Met een kopbal maakte Van Leeuwen er daarna nog 2-4 van.WSE verloor op eigen veld met 1-3 van Bodegraven. De Waddinxveners opende nog wel de score de score door een doelpunt van Guido Hack, maar daarna scoorden Rues- sink, De Haan en Romeijn voor de Bodegravers. De koplopers even eens beide een nederlaag. DONK met 3-4 tegen Floreant en Woerden met 2-1 bij Nico- laas Boys. In de vierde klasse F behaalde Groeneweg een punt- uitgesloten. Aan de competitie nemen nu 6 in plaats van 7 teams deel. Dit heeft tot gevolg dat de winstpartij van het team Wout Versluis/Elly in de vierde klasse leden Nieuwland/Stephan eens beide een Tabben/Toos Wubben als niet gespeeld wordt beschouwd en er daardoor een nieuwe stand is ontstaan. I.lmca Matla/Ar- nold en Marco Janssen/Harm je in de uitwedstrijd tegen Swift Maille I-I-7+; 2.Nel Boys: 0-0. Haastrecht hield Oudijk/Wim van Bockom door een 2-1 zege SMV/Hille- Maas/Rob en Fred van Dijken gersberg op de laatste plaats. In de vijfde klasse verspeelde Waddinxveen zijn laatste kans door met 3-0 van Ommoord te verliezen. Doelman Aart Riet veld voorkwam een hogere score. Het voetbalprogramma voor zaterdag 29 maart is: Be Fair-Floreant (wedstrijd van de week), LSW-Moerkapelle, zon dag 30 maart: Woerden-WSE, Groeneweg-SMV/Hillegers- berg, Bergambacht-Waddinx- veen. nemers vingen in totaal 20 kilo witvis, qua vangst de beste wedstrijd van deze compëtitie. De uitslag: I. Frans van Steen deren 3.110 gr, 2. Martin van Leeuwen 2.740 gr, 3. Rinus Rei chard 2.150 gr. De hoogst drie in het eindklassement: I. Rob Jenner 18.420 gr, 2. Wim Hout man 14.820 gr, 3. Herman Kraan 10.990 gr. Enkele HSW’ers deden mee aan de vierdaagse van John Kooij Hengelsport, een natio nale hengelcompetitie over vier zondagen in maart, gevist in de Oude Rijn tussen Alphen en Nieuwerbrug.Van de 240 deel nemers eindigde Rinus Rei chard op een dertiende plaats. Komende zaterdag wordt de afsluitende wedstrijd van het winterseizoen gehouden. Er wordt gevist in de Amstel. Vertrek vanaf het station NS om 06.00 u. WADDINXVEEN - De jaarlijk se Waddinxveense Sportweek gaat op vrijdag 4 april van start met het traditionele Spor- tweekvoetbal. De wedstrijden vinden plaats op het WSE-ter- rein en beginnen in de regel om 19.00 uur. De overige wed strijddagen zijn op II en 18 april, 2, 9, 23 en 30 mei. Op woensdag 14 mei wordt om 13.00 uur op het terrein van WSE een begin gemaakt met het schoolvoetbal voor de groepen 5 en 6. Op zaterdag 17 wedstrijd te coachen en hij had het in de eerste set gemakke lijk. Keukencentrum Be Fair overklaste Leyton en liet goed volleybal zien. het Lange servesbeurten, rake klap pen aan de buitenkant en mooie ballen door het midden, dit alles resulteerde in een 25- I I overwinning. I n de tweede set werd er we derom aanvallend gespeeld en scoorde vooral Sandra v.d. Berg WADDINXVEEN - Een aan vechtbare strafschop, die drie minuten voor de rust door scheidsrechter R Platteschor uit Capelle aan den IJssel werd toegekend aan Spirit werd Be Fair noodlottig. Kees van Gils benutte het buitenkansje voor de Ouderkerkers: 1-0. Protes ten van Be Fair hielpen niet. Na een voorzet van links pakte de Waddinxveense verdediger Rob den Adel de bal met beide handen vast. Den Adel dacht een vrije trap mee te krijgen omdat hij werd vastgehouden door SanderVrijhof. Dat laatste werd niet door de scheidsrech ter gezien. Sneu voor Be Fair dat juist tevoren drie man zag missen op een voorzet van rechts. Spirit was de meest aan vallende ploeg, maar kwam niet verder dan een schot van Van Gils tegen de lat. Aan de ande re kant werd de bal na een in zet van Rob Schijff uit de doel- mond gehaald. In de tweede helft trok Be Fair meer ten aan val. Andy Koele nam de plaats in van Raymond Oldenburger en later ging verdediger Rob den Adel naar voren. De gelijk maker bleef uit. Spirit raakte nog een keer de lat na een slechte uittrap van Richard Bit ter. Be Fair speelde zonder Jo han Scheuierman (ziek), Ron van Tol en Wim van der Starre (geblesseerd). Bergambacht liep een puntje uit op Be Fair door met 2-2 gelijk te spelen tegen PPSC. Floreant en De 14e en laatste wedstrijd werd gevist in de Oude Rijn na bij Bodegraven. Veertien deel- slagen. Kwiek-2 won, in de 2e klasse van de Goudse afdeling, met 7- 14 km/uur. De lopers hebben gelijk ervaring opgedaan met het‘lopen, rusten, lopen’ ritme. Naarmate er meer gelopen is, wordt het opstarten van een volgende deel steeds lastiger door stijf wordende spieren. De 10 a 12 minuten rust wor den bijna helemaal gevuld met instappen en doorrijden naar de volgende wissel en weer een plaats zoeken waar de wissel veilig plaats kan vinden. Welke positie zij hadden in de totaalstand van deze testloop is nog niet bekend, ook bij deze estafette waren de teams in groepen opgedeeld die met tussenpozen van een kwartier van start gingen, zodat de volg orde van binnenkomst niet veel zegt over de rangschikking in WADDINXVEEN - Flyers Da mes I was niet opgewassen te gen Rowic uit Dordrecht. He ren I deed goede zaken in uitwedstrijd tegen Green Eag les. Verder was er alleen nog winst voor Dames 3. Jongens Junioren I en 2 verloren, zo ook Heren 3, Meisjes Aspiran ten I, Jongens Mini’s 2 en Jon gens Aspiranten 2. Dames I gaf goed partij tegen Rowic. Vooral de eerste helft liep het naar behoren en was er niet veel krachtsverschil tus sen beide teams. De eerste periode ging naar Rowic (12-16). In de tweede periode bleef deze achterstand WADDINXVEEN - Het Run ningteam Waddinxveen is volop in voorbreiding voor de ko mende RoParun. Inmiddels is een voertuig beschikbaar voor de rustperiodes, waarin de lo pers en begeleiders weer opge lapt worden voor de volgende etappe. De deelnemers lopen in twee groepen van vier lopers plus begeleiding. In blokjes van 2,5 km worden etappes van een kleine 90 km afgelegd. Op een afgesproken punt ontmoe ten zij de andere ploeg die het stokje overneemd. Hierna heeft de ploeg ca 6,5 uur om bij te tanken. Ook de lopers zijn druk bezig hun conditie op het juiste peil te krijgen. Zo hebben ze zater dag een trainingsestafette van die vaak voor verrassingen zorgt. Flyers begon goed aan de wed strijd en bepaalde de gang van zaken, maar kon dit nog niet omzetten in een voorsprong (15-15). Dit lukte wel in de tweede periode. In de laatste minuut liep Flyers weg naar 33- Klaverjassen bij WSE Ook in de derde periode bleef WADDINXVEEN - WSE houdt Green Eagles aandringen, maar Flyers bouwde de voorsprong via 15-18 verder uit. In de vier de periode werd de wedstrijd rustig uitgespeeld. Uitslag 68- 76.Topscoorder: Coen van Wil gen met 16 punten. WADDINXVEEN - De in schrijving voor het sportweek- voetbal, het ’7 tegen 7-toer- nooi’ is geopend. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van v.v. WSE. Deelname staat open voor spe lers van 16 jaar en ouder, Het inschrijfgeld is 25 euro. De speeldagen zijn vrijdagavond 4 april, I I april, 18 april, 2 mei, 9 mei, 23 mei en 30 mei. De aan vang is om 19.00 uur. Teams bestaan uit zes spelers en een keeper, de wedstrijden duren 2 x 20 minuten zonder rust. Er wordt gespeeld op een half veld met kleine doelen. Twee wisselspelers mogen con tinu gewisseld worden. Na een doelpunt wordt in het midden opnieuw afgetrapt. Een gewon nen wedstrijd levert drie pun ten op en een gelijkspel een punt. Na elke avond worden standenlijsten opgemaakt. Op gave voor dit toernooi: lever een inschrijfformulier met 25 euro in bij de toernooileiding: André Disseldorp, tel. 619539 of Joop van der Lans, tel. 616673 of in de commissieka mer van WSE, alwaar de formu lieren verkrijgbaar zijn. De ui terste inleveringsdatum is zondag 30 maart. 107 km gelopen van Capelle a/d IJsssel naar Port Zeelande aan de Grevelingen dam. Deze loop georganiseerd door de stichting RoParun, heeft als doel de verwachte snelheid van de ploegen vast te stellen. Dit jaar vindt de start van de loop in Rotterdam gefaseerd plaats, om de overlast en verkeershin- der te verminderen. Aan de hand van de resultaten van de estafette van afgelopen zater dag, en nog een 15 km loop in april wordt de startvolgorde van de ploegen bepaald. Voor het team Waddinxveen is deze eerste test prima gelopen. In 7 uur en ruim 10 minuten is de afstand afgelegd, wat neer komt op bijna 15 km/uur, ruim boven hun eigen prognose van den (I avond per week).Voor Kwjgk WÏïlt V6 t*t*clSS61*1 Cl WADDINXVEEN - Het eerste --i-u:_ damesteam van Keukencen- 3 van het Haastrechtse TOP-2, trum Be Fair nam het afgelopen Een belangrijke winst omdat zaterdag thuis op tegen Leyton Kwiek de vierde plaats verruil de met TOP. Coen van der Laan bleef ongeslagen, Frank van der Laan en invaller Paul van der Hart wonnen beiden twee keer. Kwiek-4 won, in de 2e klasse van de Goudse afdeling, opnieuw en blijft hierdoor ste vig aan kop. In Gouda werd met 3-7 gewon- werd bereid gevonden om de nen van lantaarndrager llac-5. Rob Kappé bleef ongeslagen, Jacques Brand won twee keer, Adri Berckenkamp won lx. Kwiek-10 won in de 4e klasse degr. opnieuw, ditmaal van Goudse Vriendenschaar-19. Kwiek verstevigt hiermee de koppositie. Hessel van der Zee bleef ongeslagen, Arie Eikelen- boom won twee keer en inval ler Hans van der Linden nam één punt voor z’n rekening. «te A

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 23