Gewaardeerde dokter stopt praktijk na 32 jaar WeWa fractievoorzitter wil niet meer naar besloten vergaderingen Bloemschikken Oecumenische r Gemeentebestuur WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Streekaccordeon- orkest treedt op LEZERS SCHRIJVEN 0172 21 37 15 info@loo.nl Kinderdisco in ’de Boog’ Zaterdag 12 april afscheids receptie in het AF-centrum Patiënten van vertrekkend huisarts Peter J.E. van der Linde hebben voor hun geliefde dokter en zijn vrouw B.B. van der Linde-Bauer een afscheidsreceptie georganiseerd op zaterdag 12 april van 14.30 tot 17.00 uur in het Anne Frank-centrum (jan van Bijnenpad). Er is een afscheidscomité samengesteld, waarvan deel uitmaken mevrouw J.G. van der Eijk, mevrouw M. Sekeris,T.W.Verweij, R.P. Hendriksz en R.G. de Lange.Ten name van de heer R.P. Hendriksz stond in de afgelopen we ken bankrekeningnummer 322430399 open voor bijdragen aan het afscheidscadeau namens alle patiënten. Voor de be zoekers van de afscheidsreceptie is een kleine expositie inge richt met foto’s, brieven, krantenknipsels en andere docu menten uit het werkzame leven en de andere activiteiten van dokter Peter van der Linde in Waddinxveen en daarbuiten. Beatrixlaan afgesloten Huisarts Peter van der Linde (57): ’De patiënten waren mijn mensen’ bij CNV Herinneringen Mondige patiënten ■n Wethouders r "X P.J. Rietveld I Een hypotheek is een hele belangrijke financiële stap in je leven! 5 jaar vanaf 3.9% 10 jaar vanaf 4.5% Op Terschelling Veel dingen erbij Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel! Het begin VAN DER LOO HYPOTHEKEN f HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN £NSf0£NfN t RAADHUIS PAGINA 11 WOENSDAG 9 APRIL 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN John Verberk I mss?c ADVIES ti BEMIDDELING gebruik van bloemen en plan ten waarin de symboliek van Passie en Pasen centraal staat. schaad kan worden. Maar het houdt zeer snel op.” Achteraf gezien vraagt Bos zich af of de vergadering met de Peter van der Linde: "Ja, en toen was ik afgestudeerd. Een dag later trouwde ik.Vervol gens kon ik dus aan de slag als huisarts. Ik begon met waar te nemen voor huisartsen op Terschelling en in Dussen in de Biesbosch. Hoewel ik offi cieel op I januari 1971 in de praktijk van mijn vader zou beginnen werd besloten dat ik de dienst op 31 december 1970 al voor mijn rekening zou nemen. Mijn vader en zijn collega’s lieten mij die dag ge lijk voor hen waarnemen." Die Oudejaarsdag betekende het begin van negen jaar prima samenwerking tussen vader en zoon Van der Linde. Een leer zame tijd in een feitelijk al gauw ontstane tweemansprak- tijk. "Het oefenen was voorbij. Je moet er telkens opnieuw Er ontstonden wachttijden bij medisch specialisten en in zie kenhuizen, de papiermolen werd alsmaar groter en huis artsen raakten verstrikt in steeds meer vergaderingen. In tussen is er een groot gebrek Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. tergronden. Dat helpt mee bij de diagnose en de behande ling. De patiënt is voor mij na melijk meer dan een stukje tekst in de computer of op papier." "Je bent trouwens tegenwoor dig heel veel tijd kwijt met het organiseren en regelen", er vaart huisarts Peter van der Linde. "Het directe persoonlij ke contact met je patiënten heeft daar uiteraard onder te lijden. Ik wil graag regelmatig bij ze langs gaan, maar dat luk te niet altijd. Toch ben ik dat steeds blijven proberen. Als ik een weekendje weg was, wilde ik zondagavond weer terug zijn om nog even bij heel erg zieke mensen te zijn". Ondanks die grote betrokken heid bij ’zijn mensen', zette hij zich nog voor andere zaken in. Zo is zijn naam in Waddinx veen onlosmakelijk verbonden aan het revalidatiezwemmen, EHBO-cursussen, Reddingsbri gade en de Waddinxveense serviceclubs. Hij fietste na een jarenlange training met ande ren voor De Gouwe Bloem non-stop van Parijs naar Wad dinxveen. Daarbij gesteund door zijn vrouw zamelde hij bij zieken huizen en bedrijven koffers vol medische instrumenten, ge neesmiddelen, babykleertjes en schoenen in voor zieken huizen, dokters en patiënten op u de beloften van de ver kiezingen waar te maken. Gevonden: Cyperse kat, witte snuit, borst, buik en sokjes, ma- De huisarts en zijn vrouw krij gen van hun dankbare patiën ten zaterdag 12 april een af scheidsreceptie aangeboden. Peter van der Linde is blij met alle belangstelling en waarde ring die vanuit dit initiatief spreekt. Hij voelt een grote Toen vader Piet van der Linde in 1935, komend uit Bleiswijk, zijn huisartsenpraktijk in een huis met kamer-en-suite aan de Oranjelaan 14 begon, telde Waddinxveen drie huisartsen. Dat zijn er nu elf. Onder hen ook huisarts S. Beeker die de drukke praktijk van Peter van der Linde heeft overgenomen. Hij heeft zich gevestigd in een nieuwe praktijkruimte aan de Kanaalstraat.Totdat huisarts E.H. Bac hem op I juni komt versterken zal Peter van der Linde desgevraagd nog wat hand- en spandiensten in deze praktijk verrichten, maar dat is dus maar voor heel eventjes. Dokter Peter van der Linde begon officieel op I januari 1971 in de huisartsenpraktijk de kwestie. „Ik heb ze gevraagd of er inderdaad met asbakken naar eikaars hoofden wordt ge gooid. Daarop zeiden ze dat dat niet zo was”, aldus Bos. De ge slotenheid over de kwestie brengt verschillende verhalen tot leven. Eén daarvan is dat het centrum opnieuw in de problemen is gekomen. „Ik weet zeker dat dat verhaal niet waar is, het gaat juist heel goed met de voortgang van het cen trum. Ik zoek de oorzaak nog steeds in het ambtelijk appa raat. Neem het voorstel over de hockeyvelden. Daarin moest één passage veranderd worden, dat duurde een week. Dat kan veel sneller.” Bos is niet van plan om net als de PvdA een extra ledenverga dering uit te schrijven en ook niet om het college te vragen over een voortgangsrapporta ge. „De raad heeft ingestemd met een inventarisatie van Van Thijn. Laten we dat eerst af wachten”, licht Bos toe. weer achterkomen wat de pa tiënt werkelijk mankeert en wat er aan te doen valt. Ge lukkig kon ik zonodig terugval len op de kennis en ervaring van mijn vader, maar je staat er uiteindelijk toch alleen voor. In vergelijking met die begintijd hebben de huisartsen van nu veel meer inhoudelijke bagage dan ik toen had, maar dat betekent volgens mij niet dat ze direct veel meer in de gaten hebben." En dat kan Peter van der Lin de goed weten, hij was ook met hart en ziel betrokken bij de opleiding van in totaal 27 huisartsen en zag van nabij hoe de huisarts^oude-stijl de laatste decennia snel is veran derd. aan huisartsen. Bovendien werd de samenleving harder, hectischer en haastiger en zijn patiënten een stuk mondiger én zelfstandiger geworden.Van der Linde: "Dat laatste heb ik nooit als een probleem erva ren. Mondigheid is alleen lastig als je eigen kennis onvoldoen de is. Het is juist goed dat meer uitleg wórdt gevraagd en dat er over de voor te schrij ven medicijnen of de te kiezen behandeling kan worden ge discussieerd". Ook ervaart de vertrekkende Waddinxveense huisarts dat mensen in deze tijd minder vertrouwensper sonen hebben. Omdat het ge loof niet altijd meer een be langrijke plaats inneemt is de dominee en de pastoor in die rol buiten beeld geraakt. "Als huisarts had ik het voordeel dat je door zo’n lange tijd in dezelfde gemeente actief te zijn vaak het nodige van de patiënt wist. Ik weet meestal wat ze doen en waar ze wer- ken.Vrijwel altijd ken ik het gezin, de familie, de leefomge ving en de persoonlijke ach- Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. fijn. Het is zo nutteloos en niet leuk, als je wakker wordt een spiegel kapt of een deuk. Mis schien kunnen de ouders ook wat betekenen, als ze vragen wat hun kinderen uitvreten. Ik hoop dat deze brief voldoende is, anders gaat het misschien een keer mis! Voor gratis registratie en infor matie: tel. 0186-601 199 of kijk op www.dierencentrale.nl van zijn vader. Binnen twee jaar was er sprake van een of ficiële tweemanspraktijk. In 1980 stopte Van der Linde sr. als huisarts in het karakteris tieke pand op de hoek Kerk- weg-Oost-Juliana van Stol- berglaan, waarnaar hij in 1953 was verhuisd. Zijn zoon ging door met zijn praktijk aan huis in de Souburghlaan en werkte vervolgens samen met huis arts B. Glaser. Aan die samen werking kwam in 1995 een einde omdat beiden besloten met een eenman- spraktijk door te gaan. Hoewel het beroep van huis arts Peter van der Linde met de paplepel is ingegoten, ging zijn grote belangstelling in eer ste instantie het meest uit naar een universitaire studie weg- en waterbouw. De dok- terszoon zat toen op de Rijks HBS in Gouda (1958-1963). Maar op de valreep koos hij uiteindelijk toch heel bewust voor de studie geneeskunde, die hij volgde aan de Rijksuni versiteit Leiden (1963-1970). Peter van der Linde studeerde af op 25 september 1970. Door Bert J. Woudenberg WADDINXVEEN - Met het afscheid van huisarts Peter J.E. van der Linde (57) van de Souburghlaan komt er officieel een einde aan een dokter spraktijk van meer dan 32 jaar. Samen met wijlen zijn vader Piet van der Linde, die voor zijn verdiensten in I960 werd benoemd tot tweede ’Erebur ger van Waddinxveen’, over bruggen de Van der Lindes in ’hun’ Gouwedorp een huisart senperiode van bijna zeventig jaar. „Mijn patiën ten heb ik altijd mijn mensen genoemd. Mijn uitgangspunt was steeds dat een huisarts er is voor zijn pa tiënten en niet andersom. Dat is zeker zo als je ernstige be richten hebt over te brengen. Zulke nare boodschappen ver gen tact, tijd en het juiste tijd stip. Ik denk wel eens dat een goede menselijke aanpak op zulke momenten een positieve invloed heeft op het latere rouwproces, omdat daardoor meer rust en acceptatie bij de nabestaanden kan ontstaan". Aan het woord is de geboren en getogen Waddinxveense huisarts Peter van der Linde. Hij zegt dit als het tegen het eind loopt van een lang en plezierig gesprek in de sfeer volle woonkamer van zijn huis aan de Souburghlaan. Een mooi huis dat uiteraard zowel binnen als buiten de sporen draagt van de bewo ners. Hun liefde voor de ope ramuziek, het koken, het tui nieren, modelauto’s (Alfa Romeo) en het maken van verre reizen is er dan ook vo lop zichtbaar. WADDINXVEEN - Op vrijdag 11 april wordt in ’de Boog’ een kinderdisco georganiseerd. Van 19.30 - 23.00 uur zijn kinderen van 9 t/m 15 jaar welkom in het buurtcentrum (C. Huygens- laan 2). Entree bedraagt 2,- inclusief één consumptie. Deze activiteit wordt elke tweede vrijdag van de maand gehou den. De beslissing die genomen is ten aanzien van de inschakeling van bureau Boer Croon om de bestuurlijke crisis te onder zoeken bevreemdt ons zeer. De Gemeenteraad heeft inge stemd met de besteding van gemeentegelden voor een on derzoek waarvan u de juiste strekking en inhoud niet kent en zal vervolgens door het college worden geïnformeerd, afhankelijk van de inhoud van de aanbevelingen. Dit zelfde college is ook opdrachtgever, dus kan de informatie naar ei gen inzicht al of niet of slechts gedeeltelijk doorgeven. Het bedrag van 15.000 voor 7 tot 8 werkdagen zal bijna ze- ten weten geen vertrouwelijke bijeenkomsten meer bij te wo nen, tenzij van tevoren duidelijk is aangegeven waarom een bij eenkomst niet openbaar zou Commissaris van de Koningin besloten had moeten zijn. „We kregen heel weinig informatie, het gesprek ging met name om procedures, niet over iets we reldschokkends. Ik vind dat er rigide mee is omgegaan.” Over politiek functioneren zegt Bos: „Juist dan dient men te alle tij den in het openbaar verant woording aan de burgers van Waddinxveen te willen afleg gen. De raad zit er namens de burgers, dus als mijn buur vrouw iets niet mag weten, wil ik het ook niet weten. Daar breng ik mezelf mee in de pro blemen.” Bos nam dit besluit op persoonlijke titel, al kan hij zeg gen dat de fractie achter het besluit staat. Overigens is een volgende besloten vergadering nog niet uitgeschreven. Bos heeft wel een rondje met de wethouders gebeld om meer te weten te komen over (Foto: Liesbeth van der Vis.) Peter van der Linde kijkt met zijn echtgenote terug op een welbesteed en lang werkzaam leven als huisarts. Ze weten zeker dat ze hun patiënten gaan missen. Maar voor beiden wenkt een nieuw en ongetwij feld rustiger leven. Wat nu blijft zijn de herinneringen. Mooie herinneringen zoals ’zijn mensen’ die tijdens de ko mende afscheidsreceptie zeker in geuren en kleuren zullen ophalen. WADDINXVEEN - De Beat rixlaan is op woensdagavond 16 april van 18.00 tot 20.30 voor alle verkeer afgesloten. Dit in verband met de sponsorloop voor leerlingen van de basis scholen en brugklassers van het Coenecoopcollege georga niseerd door de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het Streekaccordeonorkest Kre- ater verzorgt op dinsdag 15 april, aanvang 20.00 uur, een voorspeelmuziekavond in de grote zaal van Kreater. Dit mi niconcert duurt ongeveer an derhalf uur. Onder leiding van Paula van Wanrooy (docent ac cordeon) wordt een gevarieerd programma ten gehore ge bracht. Tussendoor treden leer lingen en groepjes uit het or kest op. Geïnteresseerden mogen altijd een kijkje komen nemen bij de repetities, iedere dinsdagavond vanaf 20.00 uur. Het orkest kan namelijk nog enige aanvulling gebruiken.Voor meer informatie: tel. 0182 - 614422 (Kreater) of 0182 - 616462 (Tiny de Wit). WADDINXVEEN op Sulawesie (Celebes) in In donesië. Heel bijzonder was ook de ja renlange periode dat de huis arts ouders die in Seoel kinde ren hadden geadopteerd op de heen- en terugreis met kennis, zorg en aandacht begeleidde. "Zo heb ik eens de hele lange vlucht een miezerig kind met tbc op schoot gehad voordat zij bij aankomst in Londen met een ambulance naar het zie kenhuis kon. Ze is nu een vol wassen Groningse vrouw waarmee we nog steeds con tact hebben", vertelt Van der Linde. In de Goudse regio begeleidde hij huisartsen in opleiding, gaf hij support aan beginnende jonge huisartsen, zat hij in de besturen van het ziekenfonds Trias en van het Regionaal Dis trict van de Landelijke Huisart sen Vereniging (LHV) en was hij voorzitter en cursusleider van de bijscholingscursus voor Vertrekkend huisarts Peter J.E. van der Linde met zijn echtgenote B.B. van der Linde-Bauer nemen na meer dan der- huisartsen. tig jaar samen afscheid van een bloeiende dokterspraktijk in Waddinxveen ker een vervolg kennen in het advies van Boer Croon om een nieuwe externe begelei ding te hulp te roepen. Wij maken ons grote zorgen dat de inwoners van Waddinx veen opnieuw, na het winkel centrum debacle, worden ge confronteerd met grote kosten besteed aan adviesbu reaus, interim managers en dergelijke. Dat er bij kennelijk ernstige bestuurlijke problemen iets moet gebeuren is duidelijk, maar start dan met een duide lijke omschrijving van het pro bleem en wat er onderzocht dient te worden. Indien dit wel is gebeurd missen wij als bur gers van Waddinxveen de openheid hierover. Het is ons ook niet duidelijk of er bij meerdere gerenommeerde bureaus offerte is aangevraagd. Vorig jaar hebben wij met ons allen u als gemeenteraadsleden gekozen in het vertrouwen dat u voor onze belangen opkomt en duidelijkheid zou geven. Maar helaas moeten wij nu constateren dat alles bij het oude is gebleven. Wij doen een dringend beroep ger, band zwart (Tesselschade- laan). Zwarte kater met veel witte aftekeningen (Regulus). Cyperse poes met witte afteke ningen (Tesselschadelaan). Ro de kater (Molenviergang, Ze venhuizen). Bruine sierkip jpVP IPIIqH (Noordelijke Dwarsweg, Ze- i-icvc jcugu venhuizen).Witte sierduif, brui- nit one rlorn? ne kop en vleugels, zwarte on- UIL '-'II o UUI [J. derkant, heeft kuifje, is geringd Is het moeilijk als jullie uitgaan, (Gerstakker). om de auto’s aan de Brugweg zonder schade te laten staan? Denk eens na als je zelf een auto koopt, en een ander hem voor je sloopt. Met elkaar kan je baldadig zijn, maar een an- der zijn spullen slopen is niet Paasklaverjassen WADDINXVEEN - Biljartver eniging Sportvrienden houdt op 14 april de achtste in de reeks van negen klaverjasavon- den van het seizoen 2002/2003. Voor een ontspannen avondje kaarten is een ieder vanaf 20.00 uur welkom op Kerk straat I I.Aan het einde van de avond vindt een verloting Een Brugweg bewoner plaats. =>j.i :i 1 y binding tussen hem en zijn pa tiënten en zijn werk en praat dan ook graag over zijn leven als een huisarts. In het gesprek vult zijn echtgenote de terug blikken, opgediepte herinne ringen en ervaringen van haar man regelmatig aan met spre kende voorbeelden en leuke situaties. Beiden zijn er klaar voor om van een welverdien de rustige periode te gaan ge nieten. Hoewel rust; er is thuis, in de grote weelderige tuin om het huis en daarbui- ten, maar ook nog eventjes in de praktijk van zijn opvolger, nog genoeg te doen. „Huisarts zijn beheerst je hele leven. Overal waar je komt, ben je de huisarts. Nu even niet, gold niet voor mij.” Het zijn typerende zinnen voor Pe ter van der Linde. Nog zo’n paar: "Huisarts zijn doe je niet alleen. In mijn geval doe je dat met zijn drieën, namelijk met een fantastische vrouw die ook altijd voor de praktijk klaar heeft gestaan en met een geweldige assistente, die meedenkt met wat goed is voor onze patiënten." WADDINXVEEN - De Chris telijke Maatschappelijke Vrou- WADDINXVEEN - WeWa- wenbeweging Passage afdeling fractievoorzitter Frans Bos Waddinxveen houdt haar bij- heeft de overige raadsleden la- eenkomst op woensdag 16 april in De Hoeksteen (Es- doornlaan 2). De avond begint om 19.45 uur. Deze avond komt mevr. J. Zwanenburg- de Pater lithurgisch bloemschik- kunnen zijn. „Ik had en heb al ken. Daarbij maakt de groep tijd grote moeite met collectie ve vertrouwelijkheid van som mige bijeenkomsten”, aldus F. Bos. In sommige gevallen kan Gasten zijn welkom, zij betalen Bos best begrijpen dat een bij- 2,30. eenkomst besloten is. „Soms is vertrouwelijkheid gewenst of vereist. Bijvoorbeeld als het om persoonlijke omstandigheden of zaken gaat van publiek ope- ViCrin? rerende personen. Maar alleen o als de relevantie tussen om- WADDINXVEEN - De volgen- standigheden en functioneren de Taizé-viering is op vrijdag 11 niet is vastgesteld. Of als het april in de Sint Victorkerk. Het om onderhandelingen gaat, inzingen start om 19.30 uur, om waarbij 'de openbare zaak' ge- 20.00 uur start de viering. In gang is via de zijdeur. Na de vie ring is er gelegenheid voor een kopje koffie/thee. l j - S-4 i» ED HOE WAS HET OOK WEER.... DE O VAN....

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 11