Wethouder de Jong opent nieuw rouwcentrum Karei van Soest wil nu burgemeester worden van Boxmeer in Addis Abeba Mensen met een onzichtbare handicap hebben vaak heel veel uit te leggen’ Sponsorloop in Waddinxveen én Massale belangstelling voor begrafenis van Sandrina van der Loo Sootjevisch zoekt sopranen en een accordeoniste is Oud-WD-Wethouder Jeugdexcursie weidevogels WADDINXVEEN - De werk groep Natuur- en Milieu Educa tie organiseert op zaterdag 19 april een weidevogelexcursie voor kinderen. De kinderen gaan onder begeleiding in een weiland op zoek naar nesten en zetten daar dan paaltjes om heen om ervoor te zorgen dat de boer de nesten niet kapot maakt met de maaimachine. Vertrek is om 10.00 uur en tus sen 12.00 en 12.30 uur is de groep weer terug. Opgeven kan bij Janny Vermeij, tel. 0182- 631082. theaterzaal Swanla Auto’s Thema avond meubilair aan Roemeense school Burgemeester Keijzerschool schenkt Liedjes van ’Ja zuster, nee zuster’ in de RUIM1OOO KOSTUUMS IN VOORRAAD ijPocinakker MARKT 32 GOUDA 0182-512509 meegenomen bij woning inbraak over vijvers Mannenontbijt ’Omgaan met werkstress’ Taizéviering Ophaaldag rommelmarkt Woord en Daad -I lift ft PAGINA 21 WOENSDAG 9 APRIL 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN y- - HL 4^1 1.w Ji- - 24 T ft I k.. en soms zelfs in de schouw- De kinderen zijn er al enkele weken in training. De loop ZEVENHUIZEN - Wethouder De Jong opende afgelopen zaterdag het nieuwe rouwcentrum op de Algemene Begraaf plaats (Zuidplasweg 3). De huurder van deze nieuwe uitvaartfaciliteit is Uitvaart verzorging R. in ’tVeld uit Waddinxveen. Precies een jaar geleden (I4 maart 2002) absoluut waar. Ze zoeken voor mij de kleine munten uit en dat je tegenwoordig in winkels ex- sloeg burgemeester J.D. Westendorp de eerste paal voor het rouwcentrum annex aula. Het rouwcentrum is in de plaats ge komen van de nabijgelegen aula bij Zorg centrum De Zevenster. Deze aula was te klein, minder goed bereikbaar en voldeed niet meer aan de eisen van deze tijd. De ZEVENHUIZEN - Viswijven koor Sootjevisch zoekt nieuwe leden, als enkele sopranen en een accordeoniste. De repeti ties zijn op donderdagavond: het combo van 19.15 tot 21.45 uur en het koor van 20.15 tot 2I.45 uur in dorpshuis Swanla (Burg. Klinkhamerweg 86).Voor sen met een handicap. Informa tie via Internet is snel en ge makkelijk beschikbaar en kan veelal zonder hulp of onder steuning binnen worden ge haald.Vermeij geeft aan dat het mogelijk is op de website let ters te vergroten en dat er een speciale tekstversie zonder kleuren of plaatjes is. „Dat is toch allemaal nuttige informa tie”, vindt Lous Oosterbroek. „Ik heb mezelf trouwens ook al allerlei handigheidjes bij ge bracht. Maar ja, precies goed plaats in het gebouw van de Gereformeerde kerk (Dorps straat 106) en duurt van 19.00 tot I9.30 uur. Vooraf wordt in gezongen vanaf I8.30 uur. De Taizé werkgroep bestaat uit le den van de RK Gemeenschap, Hervormde Gemeente en de Vrijzinnig Hervormde kerk van Zevenhuizen en de Gerefor meerde Kerk te Zevenhuizen- Moerkapelle. NAAST DE ZALM WADDINXVEEN - Enkele da gen voordat de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking in Waddinxveen een sponsorloop houdt, zal ook in de Ethiopi sche hoofdstad Addis Abeba ge lopen worden voor het goede doel. Daar rennen op 13 april zo’n driehonderd kinderen in de leeftijd van 10 tot 16 jaar op een parcours in het centrum van Addis Abeba rondom de ZEVENHUIZEN - In de nacht van maandag 31 maart op dins dag I april is ingebroken in een woning in de Dorpsstraat. Hierbij zijn mobiele telefoons en twee auto’s meegenomen die bij de woning geparkeerd stonden. Men is binnengeko men door een deur te force ren. groep de kinderen in de krot tenwijk op de hoogte brengen van de sponsorloop in Wad dinxveen en hen in staat te stellen ook hun steentje bij te dragen aan de verbetering van de levensomstandigheden in hun eigen wijk. De Kerngroep zoekt nog Waddinxveense be drijven die de kinderen in Addis Abeba willen sponsoren. In Waddinxveen vindt de spon sorloop plaats op 16 april, deel nemers zijn leerlingen van zo wel basisscholen als van het Coenecoopcollege. De loop vindt plaats rond de singel aan de Beatrixlaan. Om half zeven lopen de kinderen uit de groepen I t/m 4, om kwart over zeven zijn de groe pen 5 t/m 8 en de brugklassers aan de beurt. maar bijvoorbeeld ook burge meester Fedde Jonkman en de zanger Lee Towers met hun beide echtgenotes. In een bij de begraafplaats op gebouwd tijdelijk paviljoen wa ren alle aanwezigen onder het linnen dak getuige van een op vallende, indrukwekkende en respectvolle bijeenkomst met musici, zangers en zangeressen en met ontroerende toespra ken waarin het leven en werk van Sandrina van der Loo vaak op emotionele wijze werden verklankt en verwoord. De ge boren en getogen Boskoopse had zich tijdens haar leven bij zonder geliefd gemaakt bij ie dereen die zij in en buiten haar werk was tegengekomen. Ze was altijd positief, zag in het ge- Van 9.00 uur tot ca 13.00 uur worden de goederen opgehaald door comitéleden van Woord en Daad. Ook zoekt Woord en Daad nog een aantal verkopers van bij voorkeur zestien jaar of ou der voor de rommelmarkt. Wie daarvoor interesse heeft, kan zich aanmelden via tele foonnummer 079 - 593 6282 of 0182 - 619 893. Wie goederen heeft voor de rommelmarkt, kan dit kenbaar maken door op zaterdag 12 april ’s morgens vóór 9.00 uur de folder (of een stuk wit papier) op een duidelijk zicht bare plaats voor het raam te hangen. WADDINXVEEN - Aquarium- vereniging De Gouwe Vis houdt op maandag 14 april een vijver- lezing. Nu de lente in aantocht is komt de vijver weer tot le ven. De lezing wordt verzorgd door de heer L. Brand uit Rot terdam. Centraal staat de na tuurlijke vijver waarbij aanleg en onderhoud aan bod komen. De avond wordt gehouden in Wijkgebouw Zonnig Zuid (St. Victorstraat 2). De lezing be gint om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 2,50 euro. Voor meer informatie: van- ko@hetnet.nl meer informatie: Annie van Oostrom, tel. 0180-631634 of Lia Eiting, tel. 0180-632798. Sootjevisch is in de zes jaar van haar bestaan een begrip gewor den in Nederland en zelfs daar buiten. Het koor treedt op op havendagen, visserijdagen, vlag getjesdag, festivals, braderieën tra geld kunt pinnen vind ik ge weldig.” In zijn antwoord legt ambte naar Vermeij uit dat de moge lijkheden van de gemeente Waddinxveen om zaken voor visueel gehandicapten beter te regelen beperkt zijn. Wel wijst hij op de landelijke patiënten vereniging, die in de richting van de landelijke overheid zou kunnen lobbyen als het om kranten, bijsluiters en dat soort zaken gaat. Het gedrag van weggebruikers komt in de vele waarden- en normendiscussies aan de orde, schrijft Vermeij. Tevens wijst hij erop dat de gemeentegids een standaard boekje is, dat door gespecialiseerde uitgeverijen wordt gemaakt en verspreid. Waddinxveen heeft het overi gens als eerste gemeente voor elkaar gekregen dat voor het hoofdstuk Ouderen een grote re letter wordt gebruikt. De hele gids in grote letters uit te voeren is volgens hem finan cieel niet haalbaar. Burgemeester Jonkman heeft onlangs een intentieverklaring getekend, waarin de gemeente belooft de eigen website toe gankelijker te maken voor men- op de straatstenen, want ik ben als de dood om te vallen.” Dat lopen stuit echter weer op andere problemen. „Tal van mensen fietsen over de stoep. Electro scooters komen, zon der een signaal te geven, met een behoorlijke vaart om hoe ken rijden en voor tal van win kels staan allerlei rekken en zuilen met reclame artikelen, antwoordde. „Heel snel”, Wat ik ook gênant vind is dat ik mensen voorbij loop omdat ik ze niet herken en zij dan den ken dat ik ze niet wil zien.” Een grote ergernis is voor Lous Oosterbroek ook de jaarlijkse gemeentegids, die zij door het kleine lettertype niet kan lezen, net zomin als de namenlijst voor de Provinciale Statenver kiezingen en de bijsluiters van medicijnen, „leder tijdschrift en elke krant maakt gebruik van verschillende kleuren op weer anders getinte achtergronden. Ondanks mijn bril en mijn loep moet ik voortdurend in winkels en elders de hulp van het per soneel inroepen. Iedereen is altijd vriendelijk als bouw van het rouwcentrum is gefinan cierd door de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle.Van 15.00 tot 18.00 uur konden belangstellenden het nieuwe rouwcentrum bezichtigen en kennisma ken met de facetten van uitvaartverzor ging- burg: zo’n dertig optredens per Cursus jaar. Het repertoire bestaat grotendeels uit liedjes van en over de zee, over hun mannen, Ierse en F ties; al zingend beelden zij de tekst van hun liederen op ludie ke wijze uit. Z’HUIZEN/M’KAPELLE - Co mité Mannen in Beweging Ze- venhuizen- Moerkapelle houdt zaterdag 12 april een mannen ontbijt. Na het ontbijt kan men met elkaar nadenken over een Bijbels thema. Het ontbijt wordt gehouden in het Her vormd Centrum (naast de Her vormde Kerk in Zevenhuizen). Het ontbijt is van 8.00 uur tot 10.15 uur. Aanmelden kan tot en met uiterlijk donderdag avond 10 april bij Mark van de Lagemaat (tel. 079-5931520 of per e-mail: mib@solcon.nl. De kosten bedragen 5,-. Betaling op het ontbijt. luk van anderen haar geluk en voelde zich bij veel mensen in tens betrokken. In haar gezin met drie kinderen, uitgebreide zijn; de laatsten met het voor- familie en bedrijf was zij een onmisbare spil. Wat zij voor velen heeft bete kend valt ook af te leiden uit de enorme zee van bloemen die haar graf bij het begin van de begraafplaats nu siert. Sandrina’s man en kinderen hadden tijdens de afscheidsbij- GOUDA - Steeds meer men sen hebben last van stress op het werk. Voor wie daar iets aan wil doen organiseren de Riagg Midden-Holland en de Vierstroom de cursus ’Omgaan met werkstress’. Voor de cur sus die binnenkort start zijn nog plaatsen. De cursus is be doeld voor mensen die stress ervaren op het werk en aan het werk zijn of korter dan drie maanden met ziekteverlof thuis ZEVENHUIZEN - De for matie DRUKverBAND brengt in haar programma ’Niet ingewikkeld’ onder meer liedjes ’Ja zuster, nee zuster’ ten gehore. De for matie bestaat uit acht muzi kale fanaten, te weten Wim van Oostrom (contrabas), Haatem van der Burg (gi taar), Ben Verbakel (accor deon), Ernst de Vogel (piano), Matthijs Sijbrandij (percussie en zang), Carla Bink (zang), Geert van der Burg (zang) en Marjan Pacuk (zang). Gevoed door muzi kaal materiaal en beschrij vingen van deTv-serie ging deze groep twee jaar gele den aan de slag. Nu staan ze in het theater om het genot te delen van de opnieuw be kend geworden woorden en klanken uit deTv-serie ’Ja zuster, nee zuster’. uitzicht weer aan de slag te gaan. Vaak komt iemand er al leen niet uit; het vraagt namelijk bepaalde vaardigheden om goed met stress op het werk om te kunnen gaan. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten op maandagavond en één te- rugkombijeenkomst. Het is eenkomst al aangegeven dat zij geen therapie. Deelnemers krij- deze vrouw en moeder onmo gelijk konden missen, maar dat ze zullen proberen overeen komstig haar positieve levens opvatting, grote zorgzaamheid en tomeloze energie verder te gaan in de moeilijke tijd die nog aanmelding bij Renske gaat komen. Door Bert J. Woudenberg WADDINXVEEN - Waddinx- veens oud-VVD-wethouder Karel WTh. van Soest (51), sinds januari 1996 burgemees ter van het Midden-Limburgse Heel, wil nu burgemeester worden van het Noord-Bra- bantse Boxmeer. Hij gaat daar voor volgende maand een ver kiezingsstrijd aan met een andere kandidaat voor dat bur gemeesterschap, de Zoeter- meerse CDA-wethouder mr. J.C.G. Fijen. De nog niet lang geleden her benoemde burgemeester Karei van Soest is ruim zeven jaar burgemeester Heel, een ge meente met vier kernen en ruim 8.300 inwoners. Het noordelijker langs de Maas ge legen Boxmeer telt elf kernen, waaronder Overloon en Vier- lingsbeek, en circa 30.000 inwo ners, bijna de grootte van Wad dinxveen. In verband met de komende verkiezingsstrijd is Karei van Soest een eigen website en al lerlei afspraken met groepen inwoners aan het maken om de kiezers voor zich te winnen en te laten zien ’wat voor vlees zij in de kuip’ krijgen. „Ik sta bekend als iemand die goed benaderbaar is, open en communicatief”, houdt hij ie dereen voor. Om zichzelf goed Door Bert J. Woudenberg WADDINXVEEN - Onder massale belangstelling kreeg za terdagmiddag Sandrina van der Loo-Visser op de algemene be graafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan haar laatste rust plaats. De Waddinxveense was donderdag 27 maart op 50-jari- ge leeftijd overleden aan de ge volgen van een herseninfarct tijdens een vakantie in haar ge liefde Thailand. Sandrina van der Loo gaf met haar man Gertjan op inspirerende en in voelende wijze leiding aan hun in de loop der jaren fors ge groeid cateringbedrijf aan de Staringlaan dat ze, evenals alle andere bedrijfsactiviteiten die daaraan in de afgelopen dertig jaar voorafgingen, samen door ZEVENHUIZEN - Zondag avond 13 april wordt weer een oecumenisch avondgebed ge houden in de traditie van Taizé. In deze vieringen staan stilte, inkeer en meditatie centraal. Er wordt gebeden, gelezen uit het krottenwijk waarin ze wonen. Evangelie en er worden Taizé- liederen gezongen, begeleid door fluitspel. De viering vindt vindt plaats in samenwerking met de plaatselijke Atletiekfe- deratie en het Onderwijsbu reau. Vorig jaar al heeft de Kerngroep geprobeerd in Addis een schaduwloop te houden, toen bleek de voorbereiding stijd te kort. Zo wil de Kern- hard werken van de grond af hebben opgebouwd. Gertjan van der Loo is mede dankzij de bijzondere inzet van zijn vrouw een succesvol en veelgevraagd cateraar en organisator van klein- en grootschalige zakelijke en particuliere evenementen in binnen- en buitenland gewor den.Voorafgaande aan haar be grafenis was er zaterdagmiddag een ’afscheidsceremonie ter ere van het leven van Sandrina’. Ongeveer duizend mensen woonden deze tot in elk detail perfect georganiseerde bijeen komst, die bijna twee uur duur de en door een ingetogen Manon Thomas werd geleid, bij. Onder hen bevonden zich niet alleen veel familieleden, vrien den, kennissen en zakenrelaties, gen elke bijeenkomst opdrach ten en leeswerk mee naar huis (ongeveer I uur per week). Er kunnen maximaal 12 mensen deelnemen en de kosten zijn 45 euro. Folder, inlichtingen en van Rooijen, telefoon 0182-682326. thee inschenken lukt me soms niet en ik kan evenmin voorko men dat ik me regelmatig stoot. Wel vraag ik mijn schoondoch ter regelmatig in zes naalden zes verschillende kleuren garen te doen, zodat ik tenminste zelf een knoop kan aanzetten, net jes of niet. Boven aan de trap heb ik een oude tas staan, waar ik mijn strijkgoed in doe en dan ga ik naar beneden en zet de tas steeds een paar treetjes lager, zodat ik me goed kan vasthou den aan de leuning. In de dou che hebben wij nu een hendel om het raam open te doen, zo dat ik niet meer op een krukje hoef te stappen. En op elke eta ge staat een stofzuiger. Onder de keukenkastjes zijn over de hele lengte tl-buisjes aange bracht, ideaal.” De ergotherapeute die na een verzoek bij de gemeente en De Vierstroom bij de familie Oos terbroek kwam kijken was heel tevreden over deze en andere oplossingen die zij constateer de. Iedereen die wil weten of het eigen huis of appartement zo veilig mogelijk is, kan zon be zoek aanvragen. voor het voetlicht te brengen schakelt hij hiervoor ook zijn vrouw Mieke en hun drie kin deren Marlies, Anneke en Eve lien in. Karei van Soest werd in 1951 in Zeeuws-Vlaamse Terneuzen uit Limburgse ouders geboren. Hij woonde vervolgens in Ven lo, Roermond, Leiden, Breda en Zoetermeer voordat hij als be leidsmedewerker recreatie en toerisme van de provincie Zuid-Holland neerstreek in Waddinxveen. Na eerst vijf jaar WD-gemeenteraadslid in het Gouwedorp te zijn geweest ging hij op 34-jarige leeftijd tien jaar lang voor zijn partij deel uitmaken van het college van B en W onder leiding van burge meester C.M. van der Linden. Het grotere Boxmeer noemt Karei van Soest een bewuste keuze in het vervolg van zijn loopbaan als ’burgervader’ en ’burgemeester van de mensen’. „Al een tijdlang heb ik Box meer op mijn netvlies. Uit ver halen, gesprekken en publica ties ontstond bij mij het beeld van een gemeente waar veel gebeurt, waar een aantal hele goede ontwikkelingen tot stand is ge bracht, maar waar ook de nodige problemen bestonden, veelal door gebrek aan goede onderlinge verhoudingen en communicatie.” WADDINXVEEN Lous Oos- terbroek-Waagmeester las het bericht over de oprichting van het lokaal comité Waddinxveen voor het Europese jaar voor mensen met een handicap en schreef meteen een brief aan de gemeente. Die brief kwam in handen van de web- en com municatiemedewerker, Wim Vermeij, die binnen twee weken een prijst oud-wethouder en ere burger van Waddinxveen Oos terbroek. „Bovendien is het een hele aardige brief en Ver meij heeft rekening gehouden met mijn visuele handicap en een grote letter gebruikt.” Toen zij zeven jaar geleden snel slechter ging zien werd de diag nose macula degeneratie ge steld, een aandoening die vlek ken midden op het netvlies brengt en waar niets aan te doen is. „Mensen die mij niet kennen zien niet dat ik behoor lijk gehandicapt ben en dan moet je dus vaak heel veel uit leggen. Ik weet inmiddels dat veel ouder wordende mensen aanzienlijk minder gaan zien. Ik ik uitleg wat ik mankeer, dat is kan niet meer autorijden, durf niet te fietsen en dus doe ik al les lopend, mijn blik gefixeerd MOERKAPELLE - Woord en Daad haalt op zaterdag 12 april goederen op ten behoeve van de jaar-lijkse rommelmarkt op Koninginnedag. De opbrengst is bestemd voor een landbouwproject in Hy- drabad (India). Lous Oosterbroek ziet slecht, waardoor ze uiterst voorzichtig is op straat. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Een jaar geleden werd de eerste paal geslagen, afgelopen weekend konden bezoekers het nieuwe centrum bezich tigen. (Foto: Liesbeth van der Vis.) MOERKAPELLE - Open bare basisschool de Burge meester Keijzerschool heeft sinds maandag 31 maart nieuw schoolmeubi- lair. De leerlingen van groep 8 mochten een handje meehelpen met het uitladen van het meubilair. De school schenkt het oude meubilair aan scholen in Roemenië. Het transport naar Roe menië vindt naar verwach ting eind dit jaar plaats, ook dan mogen de leerlingen van de Burgemeester Keijzerschool een handje helpen. K -< ft* 3 26^ 12 8 r

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 21