heid zijn hinderlijk beperkend Zijn leven verloopt goed, maar vervoer en toegankelijk Waddinxveense Kunst Kring viert 15-jarig jubileum GLOBAL uit aan Stichting Wireles Hennepkwekerijen opgerold op woonwagencentrum poppenspel van Kindermarkt op Koninginnedag komt naderbij Automobilist onder invloed r voor senioren Auto weg na woninginbraak WNF organiseert excursie naar Grevelingenmeer Jeugddienst met FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur 140,- 375,- €69,- 375,- €89,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten Ipropn vel Rora waddinxveen - Ook dit JCI UCI I Y.U. DCI g jaar staan de kjnderen centraa| WADDINXVEEN - De SoW tijdens de 24e Kindermarkt,ge- jeugddienstcommissie organi seert op zondagmiddag 27 april een jeugddienst met een poppentheatervoorstelling van Jeroen van den Berg. Jeroen speelt dan zijn theatervoor stelling’OOST WEST’, dat gaat opbrengst van de Kindermarkt over het wilde westen waarin gaat al jaren voornamelijk naar ’cowboy-Boy’ een aantal avon turen beleeft. Beatrixlaan). De toegang is gra- VOSkO Te! kt VOSkO Trofee tis en is voor alle belangstellen den van alle leeftijden. WOENSDAG 23 APRIL 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Tim van den Wijngaard:‘volwassenen benaderen je subtieler’. (Foto: Liesbeth van der Vis.) I De politieactie nam ongeveer zes uur in beslag. (Foto: Liesbeth van der Vis) i ari 1988 plaatsvond. Binnen een week telde de Kunst Kring al „Het was een hele fijne tijd. Al die jaren werd ik als een gewo ne leerling en een normale jon gen behandeld. Ik kon op beide locaties gebruik maken van lif ten, aangepaste toiletten, brede deuren. Nu ga ik dagelijks met voed. Wat voor de broer gold ging ook voor hem. In de kleu terklas kreeg Tim de realiteit van zijn handicap onder ogen. „Kinderen zijn eerlijken dan volwassenen. Voor hen was het duidelijk dat ik aan bepaalde spelletjes niet kon meedoen. Volwassenen benaderen je sub tieler. Daar houd ik niet van en ik prik daar ook vrij snel door heen. Maar laat ik even zeggen notaris de trekking van de lote rij. Tijdens de markt zijn nog enkele loten a 1,50 per stuk verkrijgbaar. werd enkele uren in verzeke ring gezet omdat hij amok maakte. Hij is na de actie weer vrijgelaten. Een sectie ME was op het woonwagenkamp aan wezig maar hoefde niet in actie te komen. Om de actie rustig te laten verlopen, werd de BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein E>8®[?®oq Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - Het is dit BOXSPRING OP WIELEN VERMIST: Waddinxveen: zwarte poes zonder wit, vl.band bruin (Schubert- hof). Zwarte kater, witte tenen, bef en buik, volwas sen (Vondellaan).Twee grij ze valkparkieten, één is ge pareld (Mercuriusweg). Twee blauwwitte graspar kieten (Mercuriusweg). Twee roodrugparkieten (Mercuriusweg). Roze Boerske (Mercuriusweg). Grijs effen konijn, staande oren (Piet Heinstraat). Ze venhuizen: Rode kater, ge vlekt met wit, klein van stuk, mager, (Goudsbloem straat). Moerkapelle: Cy perse kater zonder wit, lit teken op rechteroog, last van kapot traanbuisje, jong, is gechipt (Van Swaanswij- ckstraat). GEVONDEN: Witte kater (Moerkapelse Zijde, Moerkapelle). Zwar te poes met veel witte af tekeningen (Noordeinde, Waddinxveen). Bruine sier- kip (Noordelijke Dwars weg, zevenhuizen). Voor gratis registratie en infor matie: tel. 0186-601199 of via www.dierencentrale.nl ICT Networking Event/de Nationale ICT Week. De win naars kregen de trofee en een geldbedrag van 7000 euro voor hun succesvol draadloze inter- netinitiatief in Leiden. Vosko Networking stelt de trofee en geldprijzen ieder jaar beschik baar om bijzondere initiatieven op het gebied van internet te kansen komen. Handicaps zijn nu bespreekbaar, komen naar buiten. Het is niet meer: Oh, wat ergen verder stilte. Na tuurlijk is een handicap verve lend, maar je bent wie je bent. Ik pleit voor toegankelijkheid van gebouwen en het openbaar vervoer. Voor minder bureaucratie bij allerlei vergoedingen. Dan ko men mensen met een handicap naar buiten en kunnen vaker meedoen in de maatschappij. Nu zitten nog veel te veel ge handicapten binnen, terwijl ze in hun rolstoel of op een ande re manier met ons allemaal kunnen meedoen.” mezelf zijn en ik rijd er zelf naar toe. Elders is dat anders. Veel restaurants hebben te smalle deuren en scherpe hoe ken bij hun ingang. Dan is het stappen met vrienden in een stad altijd maar afwachten of ik binnen kan komen. En als je vooraf moet bellen is de spon- dat de Waddinxveense Kunst Kring is opgericht. Dit heuglijke feit wordt gevierd met een grootse Kunstmarkt in het An ne Frankcentrum op 30 april, oftewel: Koninginnedag. Het initiatief tot het oprichten van de Kunst Kring ontstond ooit na een expositie in het Trefpunt, waarbij werk van amateur-kunstenaars geballo teerd moest worden. „Je moet exposeren wat je leuk vindt”, riep Lies van Straalen, initiatief nemer en inmiddels erevoorzit ter. Samen met dhr. Kloet be reidde hij de eerste organiseerd op 30 april door Lionsclub Waddinxveen-Bo- skoop. Op het Raadhuisplein bij het Gemeentehuis stallen de kinderen tussen 7 en 15 jaar hun overtollige spullen uit. De keer per jaar geëxposeerd on der andere in gemeentehuis en bibliotheek, is er Kerstmis in de Kunst bij Van Berkesteijn, Open Huis Kunstenaars en een keer per twee jaar een lente-exposi- tie in de Remonstrantse kerk. Uiteraard zijn er ook nog ten toonstellingen van de individu ele leden. „Onze kracht ligt in de kwaliteit”, benadrukt Van Straalen. Eens in de twee jaar vindt de Kunstmarkt op Koninginnedag plaats, dit jaar extra feestelijk in verband met het jubileum. Van 10.30 tot 16.00 uur tonen 25 werkende leden hun kunnen en ook zullen ter plekke kunst werken worden gemaakt. Er is een uniek optreden van kun stenares Corrie Korven Het geheel wordt opgeluisterd met live-muziek van de muzikanten- groep Zap Chanky Chank. Kempkes: „We zijn er voor de leden en dit bieden we de Wad dinxveense bevolking aan als cadeau van de Kunst Kring.” ’s Avonds is er, tevens in het An ne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad I, het solo to neelstuk Prinses Marianne van Nel Kars, over dwarsliggers binnen de koninklijke familie. Aanvang 20.30 uur. Kaarten vooraf verkrijgbaar voor vijf euro bij de bibliotheek. POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT tenland. Zelfs meerdaagse bus reizen naar bijvoorbeeld Mos kou en Petersburg stonden op het program. Maandelijks ver schijnt de nieuwsbrief met in formatie over buurtexposities en de komende onderwerpen van lezingen. „We haken vaak in op de grote landelijke tentoon stellingen”, vertelt Kempkes, „het onderwerp van zwarte fa rao’s trok veel belangstellen den, dan zit er al gauw honderd man in de zaal.” Ook wordt veel aandacht besteed aan werk van verstandelijk gehandi capten. „Zij hebben een heel ei gen vorm van kunst, we werken graag met ze samen.” Daarnaast wordt drie tot vier malig televisiepresentator Wim van Baarle opende op 14 april de eerste tentoonstelling. Het aantal leden vermeerderde snel, binnen enkele jaren telde men al zo’n 70 a 80 amateurte- kenaars en -kunstenaars. Van Straalen vertelt: „De ge meente liet ons ieder jaar ex poseren en verleende veel me de juiste uitvoering van de hulp. Op de markt zelf wordt het goed toeven. Eerst is er een aubade tussen 9.30 en 10.00 uur met muzika le ondersteuning van Concor dia. Om 10.00 uur wordt de kindermarkt officieel geopend. Naast de verkoop van bomen en planten, snoep, tweedehands kleding, curiosa en oranje arti kelen en nog veel meer, kan men ook de inwendige mens versterken met allerlei lekkers. Ook het Rad van Avontuur is present. Verder kunnen de kinderen een taxi naar Leiden voor mijn studie en ook daar zijn alle toe passingen voorhanden. Je moet het natuurlijk zelf doen, maar het is fijn dat mede studenten, docenten, ondersteunend per soneel, er ook nu weer alles aan doen mij te helpen. Een deur openhouden, om iets te noemen. Je weet dat je eigen instelling alles te maken heeft met acceptatie. Laten zien dat je ondanks je handicap iets voor anderen wilt en kunt be tekenen.” Tim komt heel relativerend over als hij over zijn leven spreekt. „Kijk, ik heb nooit an ders geweten en heb niets moeten inleveren. Mijn leven heb ik opgebouwd met mijn handicap. Ik kom minder en an dere problemen tegen dan mensen die op een latere leef tijd in een rolstoel belanden. Die zien een echte breuk in hun leven, hun verwachtingen. Wat ik wil is mijn studie afma ken en een baan vinden die bij mij past. Daarom heb ik een opleiding gekozen die maakt. Later hoop ik op een leuk gezin en wil ik doorgaan met een prettig leven leiden. WADDINXVEEN - De politie hield op 16 april rond 02.50 uur op de Dreef een 33-jarige automobilist uit Leiden aan. De man verkeerde onder invloed van alcohol. De uitslag van de ademanalyse was 390 ug/l. (li miet 220 ug/l.) De politie maakt jaar alweer vijftien jaar geleden proces-verbaal op tegen de verdachte. WADDINVEEN - Tim van den Wijngaard is 19 jaar, liep bij zijn geboorte een hersenbloeding op, kan zijn benen en zijn lin kerarm niet optimaal gebruiken en maakt gebruik van een elek trisch gestuurde rolstoel. Hij is tweedejaars student informati ca aan de Hogeschool van Lei den en redt zich uitstekend. Zijn wensen: betere toeganke lijkheid tot het openbaar ver voer en tot tal van gebouwen, dat die rolstoel op de kleuter- vooral gelegenheden waar hij kan uitgaan, voor mensen in een heeft tot gevolg dat ik spastisch ben. Dat is voor de buitenwe reld niet makkelijk te zien, al leen mensen heel dicht om mij heen ervaren dat. Mijn benen en mijn ene arm zijn niet ver lamd, maar zijn aangetast en functioneren niet zoals het hoort”, zegt Tim. Tim woont bij zijn ouders in Waddinxveen en heeft een 22- jarige broer, met wie hij op pre- coop College, cies dezelfde manier is opge- school ook voordelen had. Die stoel gaf mij het gevoel dat ik rolstoel. „Mijn aandoening speciaal was op een positieve manier. Als klein kind was het alles of niks. Later pik je zelf de dingen op die je wilt of juist niet. Je gaat dan dingen anders benaderen, zoekt minder naar een confrontatie.” Tim, die een perfecte gezond heid geniet en al jaren niet ziek is geweest, bezocht de basis school en behaalde daarna zijn havo diploma aan het Coene- 'Echt rijk hoef ik niet te wor den. Ik wil ook niet voortdu rend op mijn tenen lopen, of in mijn situatie op zachte wielen rijden. Wel wil ik meedoen in de maatschappij en uit mijn le ven halen wat er inzit.” Hij weet dat hij geen leven kan leiden zoals zijn broer en vele vrienden. Maar mijn kansen zijn niet kleiner. Met een goede instelling moet het lukken. Ik heb mijn beperkingen verwerkt en aanvaard. Natuurlijk heb ik momenten dat ik het niet meer zie zitten. Er zijn vervelende dingen die je niet kunt ontlo pen. Als ik bijvoorbeeld drie keer achter elkaar ergens niet naar binnen kan in mijn rol stoel. Dan word je echt met je neus op de feiten gedrukt. Maar dan zijn er altijd mensen dicht om mij heen met wie ik kan praten en die mij weer met beide benen op de grond zet ten.” „Ja, het hindert mij geweldig dat er veel openbare gelegen heden zijn, waarvan ik tevoren niet weet of ik er met mijn rol- dat mogelijk stoel in kan komen. Hier in Waddinxveen ga ik graag naar Hot Shots. Het is daar gezellig, ik voel me welkom, ik kan er Tweede Blokweg deels afgezet Wandeltocht voor al het verkeer. Aan de ac tie werkten ruim dertig politie mensen mee, onder wie het team Waddinxveen/Boskoop, WADDINXVEEN - Op dinsdag de ME en politiespecialisten op het gebied van verdovende middelen. BEDBODEMS VANAF 29 april organiseert afdeling se- niorenwerk van Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk een wandeltocht voor senioren. In schrijven kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur in de foyer van het Anne Frank-activiteiten- centrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting Wassenaar. De tocht van 10 kilometer voert door het land goed Meijendell. Bij Boerderij Meijendell is een koffiestop. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum gelegenheid met elkaar na te praten. De tocht gaat door indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 2,60, inclusief 3 kopjes koffie/thee.Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de au tokosten gevraagd (max. 2,-). Voor meer informatie: S.W.W, tel. (0182) - 615555 of 631932. De volgende wandeltocht is op dinsdag 27 mei. gaat al jaren voornamelijk S.O.S.Kinderdorpen. Door de Lionsclub Waddinx- veen-Boskoop worden een tiental kinderen en dorpen on dersteund. De organisatie voor staanders een etiket: kansarm, maatschappelijk niet of moeilijk inpasbaar. Neem mij. Ik kan niet lopen en dat is lastig, maar verder heb ik alle mogelijkheden. En de doodenkele keer dat iemand denkt dat ik, in een rolstoel, niet helemaal bij de tijd ben, los ik dat heel snel op. Mensen die kunnen lopen vin den niet kunnen lopen gek. En daar verbinden zij soms andere verkeerde conclusies aan. Ik ben blij dat gehandicapten niet meer worden weggestopt, zo als in de jaren zestig en zeven tig. Ik denk dat er voor mensen met handicaps steeds meer taniteit er snel af. En als zij kaartjes hebben voor een eve nement en ik kan niet mee, dan baal ik echt. Dat geldt ook voor even de trein pakken.Voor een uurtje Gouda moet ik twee en een half uur van alles regelen. Natuurlijk wil de familie me rij den in onze aangepaste bus, maar ik wil het gewoon zelf kunnen doen.” Gehandicapten. Zij worden vol gens Tim in de publiciteit teveel gebundeld. „Mensen met een handicap hebben verschillende beperkingen. Dat komt niet goed over. Wellicht ongewild krijgen alle gehandicapten voor buiten- NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLAÉHTEN MATRASSEN VANAF REGIO - Het regioteam Gouda Alphen a/d Rijn van het We reld Natuur organiseert een excursie naar het grootste zoutwatermeer van Zuid-West Europa: het Grevelingenmeer op 21 juni. reidde hij de Per bus gaat de groep naar het vergadering voor, die in febru- bezoekerscentrum, gevolgd door een natuurwandeling met ervaren gidsen. Na de wande- dertig leden. Adviseur en toen- ling is er gelegenheid om te lunchen, 's Middags wordt de excursie voortgezet in een rondvaartboot. De kosten bedragen 21,50 p.p., inclusief een kopje koffie of thee. Maximum aantal deelne mers is honderd. Minimum leeftijd: 12 jaar. Aanmelden kan bij dhr. De Frankrijker (0182 - 532102) dewerking. In 1990 bestond het t/m 25 april. Anjerfonds 50 jaar en werden we door de gemeente gevraagd een aantal activiteiten te ver- zich uitleven op het springkus sen en is er een optreden voorzien van een boerenkapel. Omstreeks 12 uur verricht de zorgen.” Vol trots toont hij zijn map met 15 jaar krantenartike len en uiteraard de foto van de drie levende schilderijen van de Petteplas. Geven om cultuur die je lief is, was het uitgangs punt. Momenteel kent de Kunst Kring ca. 100 werkende leden, hobbyisten en zelfs beroeps kunstenaars, en bijna 200 dona teurs. Dit ongekend hoge aantal is volgens dhr. Kempkes, huidige voorzitter, te danken aan het aantrekkelijke programma dat de leden wordt geboden. Acht (dia-)lezingen per jaar, busrei zen (liefst gekoppeld aan de on derwerpen van de lezingen) naar musea in binnen- en bui- stimuleren. De prijs is met na me bedoeld om jonge netwerk- strijders te steunen en aan te moedigen door te gaan met hun vaak baanbrekende werk. Eervolle vermeldingen bij de uitreiking van de trofee, waren voor Clustervision (bouwer van supercomputerclusters op basis van Linux), de wereldwijde nieuwsdienst Euromedia van Monique van Dusseldorp, CO AX: een gebruikersvereniging van internet via KabelTV en Te- lebaby (een internet doorkijk op couveusebaby’s in UMC). De initiatiefnemers van deze pro jecten ontvingen een oorkonde en een bedrag van 2000 euro. specialiseerd bedrijf ontman teld. De planten zijn afgevoerd naar de afvalverwerking in Rot terdam. De apparatuur, waar onder assimilatielampen en af- zuigers, is in beslaggenomen en zal worden vernietigd. De actie verliep rustig, één bewoner WADDINXVEEN - De politie heeft dinsdag 15 april een inval gedaan in een woonwagencen trum aan de Pater Jornaweg. Het vermoeden bestond dat er hennepkwekerijen aanwezig waren. Ter plaatse trof de poli tie vijftien kleine hennepkweke rijen aan. Veertien bewoners worden verdacht van het kwe ken van hennep. Zij worden de komende dagen op het politiebureau ontboden voor verhoor en een proces verbaal volgt. De actie van de politie begon dinsdag om 9.15 uur en nam ongeveer zes uur in beslag. De hennepkwekerijen bevonden zich in schuurtjes en in een on bewoonde woonwagen. Ook werden er vier droogplaatsen voor de planten aangetroffen. Het vermoeden van de aanwe zigheid van de teelt ontstond onder meer door een hoog stroomverbruik. Ook werd bij het woonwagenkamp een hen- neplucht waargenomen.Tijdens de actie bleek dat illegaal stroom werd afgetapt. Eneco vordert de kosten van de stroom bij de verdachten te rug. De hennepkwekerijen zijn tijdens deze actie door een ge- Op deze creatieve manier ver telt hij de gelijkenis van de ver loren zoon. De dienst duurt dersteund. De ongeveer tachtig minuten, met S.O.S.Kinderdorpen zorgt pauze en start om 12.00 uur in de Immanuëlkerk (Prinses W’VEEN/AMSTERDAM - Het Waddinxveense bedrijf Vosko Networking, leverancier van datacommunicatie netwerken, WADDINXVEEN - Terwijl de heeft onlangs in de RAI de Vos bewoners sliepen is in een wo- ko Trofee voor Jonge Netwerk- ning aan de Antaris in de nacht strijders 2003 uitgereikt aan van donderdag 17 april inge- Stichting Wireless Leiden. Dat broken. Men kwam de woning gebeurde tijdens het jaarlijkse binnen door middel van het zogenoemde gaatjes boren in het raamkozijn. Uit de woning werd naast een mobiele telefoon en een hor loge ook de autosleutel weg genomen. Vervolgens is de da der er ook met de auto, een Mercedes C 270 CDI Sedan, vandoor gegaan. i

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13