Minister geeft goedkeuring voor Gebiedsperspectief Eendragtspolder Woonwagenbewoners Boutensstraat verhuisd naar de Zuidplasweg Van bijzondere auto’s tot over de kop fietsen op Koninginnedag Kinderen beschilderen eieren van de wereld Date biedt podium voor alleenstaanden Win een bloemetje voor de allerliefste mama Dodelijk verkeersongeval bij spoorwegovergang Wijk- en Buurtbeheer eist gesprek met politici over voortgang aan ■I Zilveren SAM Award voor website Automobilist Inbreker steelt Politie houdt geweldpleger geldbedrag rijdt onder invloed RUIM1OOO KOSTUUMS IN VOORRAAD jPoonokker SO Koninginnedag- koppelkaarten Mylene D’Anjou in theater Gewapende overval op bank Open atelier bij Anke Mensink WADDINXVEEN - Mensink stelt op zaterdag zondag 26 en 27 april haar ate lier open voor bezoek. Haar collega Ina Slieker, plateelschil- deres, is gastexposant. Anke Mensink volgde lessen ’decore ren in Delfts Blauw’ bij Slieker. Wethouder Dijksterhuis is erg geschermd met de woorden Anke Mensinks schilderijen verbaasd en zegt geen enkel ’geen budget’ of er moet wor- gaan de laatste tijd vaak over tafels. Swingende dansende, soms wankele tafels. ’DeVreug- de’ is de titel voor de nieuwe serie doeken. Matisse en Kand insky zijn haar grote voorbeel den. Met dit open atelier viert de winnares van de Goudse Kunstprijs bovendien dat zij voor de honderdste keer haar werk exposeert. Slieker ver leende diverse malen haar me dewerking aan promotionele activiteiten, presentaties, docu mentaires en tv-programma’s. Het atelier van Mensink is ge vestigd aan de Peppelhorst I 10 en is op beide dagen open van 12.00 tot 17.00 uur.Voor meer informatie: tel. 615551 mm De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek A Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel! 0172 21 37 15 info@loo.nl VAN DER LOO HYPOTHEKEN V£ffZ£K£R/NCEN PAGINA 17 WOENSDAG 23 APRIL 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN "1 Telefoon: Pieter van derLoo ADVIES b BEMIDDELING Anke en meente in de praktijk niet, moeizaam of tenminste onvol doende meewerkte aan het succesvol laten functioneren van het wijk- en buurtbeheer. verbaasd en zegt geen enkel signaal te hebben gehad dat er nomen, werd weer ten tonele gevoerd, maar kon zich weinig vrijmaken voor wijk- en buurt- Het bestuur heeft daarbij ove rigens een zware adviserende had juist de indruk dat het con tact met de ambtenaren uitste kend verliep.” buurt wat leuker maken. De projecten of aandachtspunten De verdachten zijn vermoede lijk op de Hollevoeterlaan in een andere auto gestapt. Het En stuur dit voor 3 mei naar: Gouwe Koerier/Weekblad voor Waddinxveen Zijde 30.2771 EN Boskoop of e-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl De winnaars krijgen bericht over de uitslag en komen dan met hun zin in de Gouwe Koe rier/Weekblad voor Waddinxveen in de uitgave van woensdag 7 mei. Zevenhuizen-Moerkapelle heeft nadat de Woonwagenwet (in 2001) is opgeheven geen verplichting meer om in het bestemmingplan woonwagen standplaatsen op te nemen. Dat is vanaf 2001 bij Woning wet geregeld. Iedere woonwa genbewoner kan net als iedere andere woningzoeker via het reguliere aanbodmodel reage ren op vrijkomende woningen of standplaatsen. WADDINXVEEN - Op zondag 20 april tussen 20.45 uur en 22.30 uur heeft een inbraak plaatsgevonden in een woning aan de Eikenlaan. Toegang tot de woning werd verschaft door forceren van sloten van de ach terdeur. Weggenomen werd een geldbedrag. ZEVENHUIZEN - De politie hield op donderdag 17 april rond 00.25 uur op de Swanla- weg een 50-jarige automobilist uit Rotterdam aan. De man ver keerde onder invloed van alco hol. De uitslag van de ademana lyse was 430 ug/l. limiet is 220 ug/l.) De politie maakt proces verbaal op tegen de verdachte. men met de gemeente verant woordelijk te zijn voor de buurt.” (A.B.) MARKT 32 GOUDA 0182-512509 NAAST DE ZALM Wijk- en vrijwilligersorganisatie prima Naam: Adres: Postcode Het Weekblad Voor Waddinxveen en de Gouwe Koerier plaatsen een speciale moe- derdagpagina op 7 mei. Wil jij je moeder via de krant laten weten hoe geweldig ze is maak dan de volgende zin af: Mijn mama is de allerliefste mama van de wereld omdat: ten voor de ontruiming op de bewoners te verhalen. Zover heeft het niet hoeven komen nu overeenstemming is bereikt over de inrichting van de tijde lijke woonwagen locatie aan de Zuidplasweg, die in totaal drie standplaatsen mogelijk maakt. Na het vonnis van de rechter op 26 maart heeft de gemeen te met de bewoners afspraken gemaakt over de verplaatsing. In samenwerking met de poli- king te worden gevonden. Lukt dit niet dan zal het plan zodanig worden aangepast, dat ten min ste 300 hectare wordt gereali seerd. Het rijk verwacht van de ge- biedspartners dat zij: een aan- koopstrategieplan opstellen; voor I januari 2004 aangeven of geld beschikbaar is voor de 175 extra hectares; zo spoe dig mogelijk het gebiedsper- spectief verankeren in een be stemmingsplan en het Gebieds perspectief Eendragtspolder ui terlijk in 2010 hebben gereali seerd. De gelden komen vanaf I januari 2004 beschikbaar. Het Gebiedsperspectief Eendragts polder is te downloaden van de website van de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle (www. zevenhuizen-moerkapelle.nl) meerijden of meedoen met een mammoetskelterrace. Ook het Trucktrekken vindt dit jaar weer plaats. Het team moet bestaan uit vijf mensen en men kan zich opge ven bij kantoor Veerman; 0180- 631866. Er is honderd euro te winnen. Leden van scouting St. Victor uit Waddinxveen is met allerlei activiteiten aanwezig en als klap op de vuurpijl kan men tot 12 meter hoog kratten sta pelen. Bezoekers kunnen kijken naar de ’Beer’ een bus van de Gel- dersche Tramwegen uit 1936 en een gele postbus uit 1950 uit Zwitserland. Naast deze ou- Burnout show. Ze starten de auto’s en gaan met piepende banden op de plaats, zodat de rook er vanaf komt. De heer Makumba geeft samen met zeven andere percussionis ten een swingend en uniek op treden op de Djembé (Afri kaanse trommel). Dit jaar is het weer mogelijk een helikopter- en Rodenrijs is op donderdag 17 april overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval op de Noordelijke Dwars weg. De automobiliste reed even na 10.00 uur uit de richting Waddinxveen in de rich ting van Zevenhuizen. Op de bewaakte spoorwegovergang reed de automobiliste de overweg op, op het moment dat de sneltrein naderde. De vrouw overleed ter plaatse aan haar verwondingen. De weg is tot ongeveer 14.00 uur afgesloten geweest. (Foto: Uesbeth van der Vis.) tie, èen intermediair en de be woners van de Zuidplasweg is de verplaatsing volgens de ge maakte afspraken goed verlo pen. Naar verwachting keren de bewoners terug naar de ge meente Waddinxveen, waar een nieuwe woonwagenlocatie in de nieuw te bouwen wijk Triangel zal worden opgele verd. Tot die tijd is de locatie aan de Zuidplasweg een tijdelij ke overbrugging. De gemeente aan burgemeester en wethou ders, de gemeenteraad en de commissies ORW en WEZ uit het bestuur van Stichting Wijk en buurtbeheer Oostpolder- wijk met een groep van circa dertig vrijwilligers, haar onge- Moerkapelle om de locatie aan de Boutensstraat te verlaten en te ontruimen werd door de bewoners niet voldaan. De ge meente besloot dat inschake len van de rechter noodzakelijk was om ontruiming wettelijk op te leggen. Per I april dien den de bewoners de locatie te verlaten en zelf te ontruimen. De gemeente was na deze da tum gemachtigd zelf tot ontrui ming over te gaan en alle kos- WADDINXVEEN - K.J.V. De Springplank houdt op woens dag 30 april Koninginnedagkop- pelkaarten in tenniscentrum Waddinxveen (Sniepweg). Er worden zes ronden koppelkla- verjassen gespeeld waarmee prijzen te winnen zijn. Ook is er een verloting. Kosten: tien euro per koppel, inschrijven dient vooraf te ge beuren via tel. 616947 (Henny Montanje). De activiteit is van 10.00 uur tot 16.00 uur. Maxi maal 52 deelnemers kunnen zich inschrijven. ZEVENHUIZEN - De politie hield op zaterdag 18 april rond 02.15 uur in een uitgaansgele genheid aan de Zuidplasweg een 17-jarige jongeman uit Bo degraven aan. De man uit Bo degraven werd er van verdacht kort daarvoor met een bierglas te hebben gegooid. Dit bierglas raakte een 18-jarige man uit Rotterdam in het gezicht. In het Groene Hart Ziekenhuis moest hij aan een wond gehecht wor den. De politie heeft de zaak in onderzoek. stuur. „We hadden iemand aan gesteld die, zo bleek een dag la ter, toch een andere functie had aanvaard”, is de reactie van Dijksterhuis. De tijdelijk coör- dewerking van alle betrokken ambtenaren. Het bestuur eist daarom een gesprek met de politici en alle bij wijk- en buurtbeheer betrokken ambte naren om bij de bewoners weer geloofwaardig te worden. in het bijzonder zijn welkom. Aanmelden kan bij beide con- sulentes via de telefoonnum mers 0182-584764 of 070- 3678618. Telefonische aanmelding van te voren is noodzakelijk, er wor den geen kaarten aan de zaal verkocht. Aangezien de organi satie er alles aan doet wat in hun vermogen ligt om geen mensen binnen te krijgen die al een relatie hebben of alleen uit zijn op 'avontuurtjes' moeten deelnemers zich van te voren melden. Op de avond staat een warm-, koud-, en dessertbuffet klaar. helft van de grondaankoop via een vastgesteld normbedrag. Daarnaast wordt ook via normbedragen aan de inrich ting van het gebied meebetaald, ondermeer het graven van de plas, de aanleg van fiets -en werk laten zien en te koop aan bieden. Op het dorpsplein zijn demonstraties Streetdance. Stichting Veteraan autobussen is aanwezig met twee bussen. ZEVENHUIZEN - Mylene D’Anjou treedt zaterdag 26 op in het theater. Met een stem als een klok en ’t hart op d’r tong zingt en swingt ze in deze try- out de avond door. Een diva in de dop. Gierend, scheurend, jankend en zeurend zet ze liefdevol haar nagels in uw hart. Ze mag er wezen, dus zal ze er zijn. Humor en in een lekkere jurk op sloffen. Aanvang: 20.00 uur, entree tien euro. Kaarten kunnen worden gekocht bij reisbureau De Zwa luw, tijdens openingsuren. de bewoners werd in verband met de tijdelijkheid van de lo catie aan de Boutensstraat een andere en wederom tijdelijke locatie aan de Zuidplasweg in gericht. Deze locatie kwam in oktober 2002 gereed. Gelijktij dig verliet een gezin de locatie aan de Boutensstraat en ver huisde naar de tijdelijke plaats op de Zuidplasweg. De overige bewoners verhuisden echter niet .naar de locatie aan de Zuidplasweg. Het aanbod van een huurwoning als alternatief sloegen de bewoners af.Aan verzoeken en sommaties van de gemeente Zevenhuizen- WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveense bedrijf Madocke in teractive media heeft een zilve ren SAM Award ontvangen voor de website ’wegaanver- der.nu’. De website was een be sloten site voor de 55.000 me dewerkers van Rabobank Nederland en diende ervoor de dienstverlening te verbete ren. Medewerkers konden ideeën inbrengen, na zestien weken waren 12000 ideeën binnengekomen. Madocke ont ving de Award omdat ze met de site op een ultieme manier de doelgroep wist te bereiken, zo oordeelde de jury. variabel:4,04% 5 jaar:v.a. 3,65% 10 jaar:va 4,35% Dijksterhuis: „We zullen eind april of begin mei een gesprek hebben, ik hoop dat ik dan de Het bestuur heeft de indruk te werkelijke reden hoor van het worden zoet gehouden met ongenoegen. Ik snap namelijk kleinschalige projecten die de werkelijk niet wat er aan de hand is. Natuurlijk gaat er eens iets niet die binnen de gemeente blijven goed, daar willen we ook graag gemaakt. Allereerst is tegen de liggen worden opgeschoven of zin van het bestuur een coördi nator aangesteld. Deze hield het na een week al voor gezien, zo zegt het be- georganiseerd en dat heeft de gemeente niet voorzien. Het bestuur wil nog één poging bij hun woonomgeving, om sa- doen om het wijk- en buurtbe heer vlot te trekken, maar dan is het wel nodig dat de samen- MOERKAPELLE - Op dinsdag 22 april omstreeks 09.40 uur vond een gewapende overval plaats op een bank aan de Dorpsstraat. Twee gemaskerde mannen kwamen de bank bin nen en eiste onder bedreiging van een op een vuurwapen ge lijkend voorwerp geld van een medewerkster. De verdachten zijn er vervolgens met een on bekend geldbedrag vandoor ge gaan met de auto en in de rich ting van de Herenweg weggereden. HYPOTHEKEN bewoners uit Waddinxveen en bood- daarmee de buurge meente en de bewoners de helpende hand. De locatie aan de Boutensstraat was per di rect, maar wel tijdelijk beschik baar. Per I juli 2002 zou de grond ten behoeve van het nieuwbouwplan Catsburg bouwrijp moeten worden ge maakt. De gemeente sloot met de bewoners een tijdelijke ge- bruiksovereenkomst voor de periode van I I oktober 2001 tot 30 juni 2002. De bewoners zijn met toestemming van de gemeente tot I september 2002 aldaar blijven staan.Voor WADDINXVEEN - Stichting Date houdt op zaferdag 10 mei vanaf 20.00 uur in Het Trefpunt (Stationsstraat 18) een ont- moetingavond voor alleen staanden. Doel van dit evene ment is om niet leden en leden van relatiebemiddelingsbureau Stichting Date met elkaar ken nis te laten maken. Dat gebeurt onder het genot van een drankje, hapje en met de mu ziek van drive-in discotheek The Flying Dutchman. De ont- moetingsavond is een regionaal evenement. Alleenstaanden uit het hele land en uit de regio’s Gouda, Woerden en Den Haag ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Het Gebiedsperspec tief Eendragtspolder is op 10 april jongstleden goedgekeurd door de Minister van Land bouw, Natuur en Visserij. In zijn goedkeuringsbrief geeft de Mi nister aan waaruit de mede werking van het rijk bestaat en wat van de gebiedspartners - de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle, de provincie Zuid-Holland, het Hoogheem- den van Stichting Wijk- Buurtbeheer Oostpolderwijk vanaf heden niet deelnemen aan enig overleg totdat het ge vraagde gesprek is gevoerd en den nagegaan of er ’politiek heeft geleid tot voor de stich- iets scheef zou zijn. „Echt, ik draagvlak’ is. Dijksterhuis: „Ik ting werkbare afspraken. ben verrast”, aldus Dijkster huis. Hij wil graag in gesprek met de briefschrijvers. Volgens het bestuur heeft de vorige portefeuillehouder, wet houder Dijksterhuis, in novem ber toezeggingen gedaan in een commissievergadering, maar heeft daarvan nog niets waar- mee aan de slag. Maar er gaat niet goed opgepakt. Stichting ook heel veel wel goed. Het F Buurtbeheer heeft de wijk- en buurtbeheer is een kwetsbaar proces, maar ik blijf ZEVENHUIZEN - Een 43-jarige automobiliste uit Berkel het een prachtige filosofie vin den om bewoners te betrekken ZEVENHUIZEN - De woon wagenbewoners van de tijdelij ke woonwagen locatie aan de Boutensstraat zijn onlangs ver huisd naar de tijdelijke locatie aan de Zuidplasweg. De ge meente kan nu voortvarend van start gaan met het nieuw bouwplan Catsburg. Hiermee is een einde gekomen aan een periode waar een constructie ve oplossing niet al te gemak kelijk voor het grijpen lag. Op verzoek van de gemeente Wad dinxveen inzake een openbare ordeprobleem stemde in 2001 de gemeente in met het tijde lijk toelaten van woonwagen rondvlucht boven Zevenhuizen en omgeving te maken. De ver eniging 3VO is aanwezig om verkeerskennis van bezoekers te testen. Er kan een spaceflight worden gemaakt en er kan zeven meter over de kop worden gefietst. De kinderen kunnen met een ouderwetse bokkenwagen ZEVENHUIZEN - Op Koning innedag is er in Zevenhuizen weer heel veel te doen. Zo is er een schilderijenexpositie waar een veertiental mensen hun Bij Pasen horen beschilderde eieren, en daarvoor konden kinderen terecht op kinder boerderij Dierendal. Op de vrijdag en zaterdag voor Pasen stonden op de boerderij verf, kwasten, water en eieren klaar om eieren creatief mee te versieren. (Foto: Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - In een brief dinator, die eerder al het wijk- werking, daadkracht en com- en buurtbeheer op zich had ge- municatie met de gemeente be ter wordt. Evenzeer is nodig een coördinator met vergaan de taken, bevoegdheden en ver- beheer. Dijksterhuis: „We heb- antwoordelijkheden en de me- ben nu net de vacature op nieuw vervult, Annemieke noegen over de slechte mede- Daling komt ons versterken. werking van de gemeente voor een goede uitvoering van dit werk. De groep vindt dat de ge- rol gehad.” Alle projecten lopen, volgens het bestuur, vast op onvoldoen- In ieder geval zullen bestuursle de steun van zowel de ambte- den van Stichting Wijk- en naren als de betreffende wet houder en vaak wordt de autobussen zijn er ook Amerikaanse auto’s en low-ri- ders, waaronder een Chevro let, Oldsmobile, Cadilac en Ford. Een lowrider is een lage auto die allerlei kunstjes kan, als bewegen voor of achter omhoog en links en rechts om hoog en omlaag. De gewone Amerikaanse auto’s geven een raadschap van Schieland en het .475 hectare. Het rijk zal de Recreatieschap Rottemeren - aankoop van 200 hectare wordt verwacht. De Een- rechtstreeks betalen. Voor 100 dragtspolder is aangewezen als hectare financiert het rijk de recreatiegebied. De goedkeuringsbrief van de Minister komt niet geheel on verwacht maar is wel een zeer belangrijke stap op weg naar de realisering van het Gebiedsper spectief Eendragtspolder. Het Gebiedsperspectief Een- wandelpaden en natuuraanleg. dragtspolder gaat in totaal over Voor 200 hectare stelt het rijk het volle normbedrag voor de inrichting beschikbaar en voor 100 hectare betaalt zij de helft. De gebiedspartners hebben reeds 4 miljoen euro aan het project toegezegd. Met de medewerking van het eerste voertuig werd daar ook rijk is de financiering van 300 aangetroffen. hectare dus rond.Voor de ove- Uit onderzoek is gebleken dat rige 175 hectare dient nog dek- beide voertuigen afkomstig zijn van diefstal. De politie heeft di rect in de omgeving een onder zoek ingesteld maar geen per sonen aangehouden. De politie zoekt getuigen. Zij kunnen con tact opnemen met de politie via tel.nr 0900 - 8844 (lokaal tarief).

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 17