Australische zege in Waddinxveense wielerronde Verlies voor poloheren r WJ wgs Antilopers lopen marathon A/a 30 jaar stoppen wij definitief met onze meubelwinkel. Daarom mogen alle overgebleven meubelen, spiegels, klokken e.a. accessoires verkocht worden met 30% echte korting. Topschakers zorgen voor geslaagde schaakhappening Uitslagen en inschrijvingen Sportweek w1 m k X de '•LX Be Fair heeft Hoofdtrainers WSE Nipte nederlaag Korbis Grote clubs op C-toernooi WSE nog kleine kans, WSE veilig Trimloop 40? x T ft Vrijdag Zaterdag Dinsdag 29 april LEIDSESTRAATWEG 227 3443 BT WOERDEN TEL. (0348) 430470 Let op gewijzigde openingstijden:^ 10.00-21.00 uur 10.00- 17.00 uur 10.00- 18.00 uur I’ WOENSDAG 23 APRIL 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Door Bert Hertog (Foto: Liesbeth van der Vis.) jkmhhrmik seizoen. Trainer Anton Heiden had alle jeugdspelers op de bank gezet, zodat zij vast kon den proeven aan het wedstrijd niveau van heren I in het vol gende seizoen. In de eerste periode was het Peter Bergen- henegouwen (2x) en Marc Fa ber die voor een 3-3 tussen stand zorgden. Beide ploegen waren duidelijk aan elkaar ge waagd. In de tweede periode was het wederom aanvoerder Peter Bergenhenegouwen die zijn ploeg in de wedstrijd hield (4-4). In de derde periode was het Alliance dat de wedstrijd Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Duinmayer (Scheveningen), vijfde Cor Baas (Ouderkerk aan den Amstel), zesde Ronald Hofman (Gouda) en zevende Martin Vrij (Hellevoetsluis). De Lekkerkerker Eric Nieu- werth, die op het laatst nog uit het peloton wegreed, werd achtste. De koers bij de vrouwen werd gewonnen door Janny Kleinjan uit Wierden. Zij ver sloeg in de eindsprint mede- vluchtster Pauline van Benne- kom (Ermelo). Op de derde plaats eindigde Kristy Miggels uit Belfeld. De Oudewaterse Regina van Zuy- len werd vierde. Patricia Moons uit Waddinxveen reed de wedstrijd niet uit. De jeugd kon zich weer uitle ven in de Rabobank Dikke bandenrace. In groep A gingen de prijzen naar Joost van den Burg, Martijn Markus, Sandra Heuvelman en Inge Willemsen en in groep B naar Jan Paul Hunink, Nancy van den Burg, Jannes Berghout en Bouke Wiersma. leden werd een wielercomité in het leven geroepen, dat nu al weer de elfde editie organi seerde. Piet Versluis kon na afloop van de juniorenwedstrijd de door het gemeentebestuur aange boden beker uitreiken aan de rappe Levi Heimans uit Die men. Hij won de sprint van een kopgroep van vijf renners, die met nog 22 van de 36 ronden te gaan ontstond. De overige renners in de kop groep waren Jos van Emden (Schiedam), Niels Pieters (Hoofddorp), Leander Pronk stol) reden in het peloton mee. De laatste is een zoon van vroegere schaatsmara- thonkampioenen Jan en Ineke Kooiman. Jan Kooiman: „Doordat Erik-Jan ’s winters schaatst heeft hij nog niet veel kilometers bij het wielrennen in de benen. In het peloton kan hij goed meekomen, maar meegaan met een ontsnapping is er nog niet bij. Het seizoen is echter nog lang". De koers voor de amateurs A waar liefst I 10 renners aan de start kwamen onder wie veel streekcoureurs leverde met tien ronden te gaan eveneens acht koplopers op.Van hen reed de Hagenaar Ruud Wen- nekes drie ronden voor het einde lek. Van de overige zeven reed een ontketende Ton van Dijk als eerste de finishstraat op. De rijder uit Hillegom werd echter in de laatste meters verslagen door zijn plaatsge noot Peter van de Reep. Der de werd Andre Grootveld (Zoetermeer), vierde Michel WADDINXVEEN - De jeugdaf deling van WSE is voor volgend jaar voorzien van een trainers- staf. Na maanden zijn alle on- derhandelingen afgerond. De hoofdtrainers van het volgend seizoen zijn: A-jeugd: Marko van Bemmel. B-jeugd: Justin Sterk. C-jeugd: Hishee Berhane. D- jeugd: Koen Borg. E-jeugd: Pa trick Dorresteijn. F-jeugd: Mo- niek Kester. wilde beslissen. Zij liepen een voudig uit naar een 4-8 voor sprong en de wedstrijd leek ge speeld. Het was dan ook zeer verrassend dat de heren door twee fraaie goals van Remko Overdam en een van Wouter Steller terugkwamen tot 7-8. Helaas zat er niet meer in en moesten de heren genoegen nemen met deze nipte neder laag. In de laatste periode wer den de spelers Jeroen van Tol en Remko Overdam bedankt voor hun inzet, zij hebben be sloten te stoppen met hun ac tieve waterpolocarrière. WADDINXVEEN - Nadat op 4 januari het zaaltoernooi van de C-junioren in de Dreef al een groot succes was door een sterk deelnemersveld, zal dit jaar op zaterdag 24 mei ook een thuistoernooi voor de C- junioren plaatsvinden onder het motto ’tijd voor kwaliteit’. Hierbij is weer een groot aantal Betaald Voetbal Organisaties (BVO’s) aanwezig. Er wordt ge speeld in twee poules van 4 teams met kruisfinales. De vol gende clubs zijn al zeker van deelname: Sportclub Feye- noord,FC Den Bosch,Ado Den Haag, Telstar/Stormvogels, W Eindhoven en de Waddinxveen se clubs Be Fair en WSE. De laatste twee BVO’s zijn volgen de week pas bekend. Het toer nooi begint om 10.00 uur en de entree is gratis. in 3.47.00 en Cees van der Harst in 3.46.35. Verder finish ten Jos van Leeuwen in 3.30.00, Hans Blokland in 3.34.35, Matt Kaptein in 3.44.34 en Anja Dijk huizen in 3.57.00. Cor Broek huizen en Frans van der Brule moesten door maagkrampen na 20 respectievelijk 25 kilome ter opgeven. Drie lopers na men deel aan de Leidsche-Rijn marathon in Utrecht op Twee- WADDINXVEEN - Een twaalf tal atleten van Antilope ver scheen afgelopen twee week enden aan de start van de Rotterdam Marathon dan wel de Leidsche-Rijn Marathon in Utrecht. In Rotterdam kwamen zeven van de negen lopers over de fi nish. Drie van hen liepen een persoonlijk record: Ron Moons in 3.28.40, Bert van der Knaap WADDINXVEEN - Na de l-O nederlaag tegen BVCB in Berg- schenhoek heeft de voetbalclub Be Fair nog een kleine kans om aan de degradatie naar de vier de klasse te ontsnappen. De Waddinxveners dienen in elk geval zaterdag de laatste thuiswedstrijd tegen Rohda’76 te winnen en zijn daarnaast af hankelijk van de resultaten van de andere clubs. Positief voor Be Fair was dat FC Perkouw met 0-I won van Bergambacht. De stand onder aan in de derde klasse is daar door: Rohda’76 2I-25, Floreant 21 -20, Bergambacht 21 -19, Per kouw 2I-I8, Be Fair 2I-I7. Twee clubs degraderen rechtst reeks, de nummer tien speelt pd-wedstrijden. Tegen BVCB keek Be Fair, dat nu ook de verdedigers Arnold Noorlander en Johan Scheuier- man moest missen, al na vier minuten tegen een l-O achters tand aan. Uit een pass van de prima spelende Wibaut van der Wees kreeg Rob Schijff kans op de gelijkmaker, maar werd de voet dwars gezet. In de tweede helft was Be Fair sterker, maar scoorde niet. Trainer Cees Fransen (,we misten meer dan de helft van onze basisspelers’) was tevreden over de inzet. „Jammer genoeg heeft het geen punten opgeleverd". Zaterdag speelt Be Fair thuis tegen Roh da’76 dat veilig is. Moerkapelle verloor in Lisser- broek met 7-0 van Kagia, dat nu samen met Kamerik met veer tig punten bovenaan staat. In het eerste kwartier was Moer kapelle gelijkwaardig, maar een fout in de verdediging leverde Kagia een l-O voorsprong op. De ruststand was 2-0 en na de pauze werd de score regelma tig opgevoerd naar 7-0. WSE blijft vierdeklasser. De Waddinxveners wonnen de voorlaatste wedstrijd tegen NSV’46 met 2-I. De rust brak aan met l-l door een doelpunt van Tobias Wolfgram. Tien mi nuten voor tijd scoorde Guido Hack de winnende treffer voor WSE. Kickers en GSV zijn met nog een wedstrijd te gaan nog niet veilig. Alphen is gedegra deerd. In de vierde klasse F verloor Groeneweg met 4-I van Duivesteijn. De ruststand in Rotterdam was l-O. Na 3-0 scoorde Alex Vroegop tegen. SVS, Swift Boys en Lekkerkerk speelden zich in veiligheid. Groeneweg moet zondag win nen van Moordrecht. Ook SMV/Hillegersberg en Alexand ria zijn niet veilig. Trainer Cor Hazebroek: „Moordrecht heeft de punten ook nodig omdat de derde periodetitel nog kan worden behaald". In de vijfde klasse won Kamerik met l-O van Stolwijk en werd daardoor kampioen. Het programma voor zaterdag is: Be Fair-Roh- da’76, Moerkapelle-TSB, zon dag: Alphen-WSE, Groeneweg- Moordrecht (wedstrijd van de week),Waddinxveen-Kamerik. uur. De inschrijving voor het klaverjasinstuif is geopend. De instuif vindt plaats in het Zuid- honk op maandag I9 mei. Het klaverjassen begint om 20.00 uur. De inschrijfkosten zijn 2.50, 65-plussers betalen 1.50. Tevens is de inschrijving voor het hengelkampioenschap geopend. De wedstrijd is op 27 mei in het Gouwekanaal van 19.00 de Paasdag. Er viel niet tegen de warmte op te drinken. Na 2I km gaf de eerste Antiloper, Bert Kuiper, het vanwege de warmte op en vanaf het 35 km punt moesten de twee overige Antilopers behoorlijk gas terug nemen. Uiteindelijk finishten beiden even boven de 4 uur. Piet Graafland eindigde in 4.00.10 uur en Emmy Molhoek in 4.18.00 uur. WADDINXVEEN - De elfde wielerronde van Waddinxveen voor elite en beloften leverde een overwinning op voor Gerald Trevor Poad. De 25-ja- rige Australiër, die vanuit Bel gië was overgeko men, maakte deel uit van een kop groep van acht ren- ners die halfkoers was ont staan.Voor het ingaan van de vijftigste en laatste ronde zette Poad een felle de marrage in. De overige zeven slaagden er niet meer in het gat te dichten. Juist tevoren had Wilco Zuijderwijk, de winnaar van vorig jaar, het fietsen voor gezien gegeven en het parcours stilletjes ver laten. De overige vluchters restte slechts de tweede en derde plaats op het erepodium en de kussen van rondemiss Od ette Bongers, die op 8 sep tember in het huwelijk treedt. Jurriën van Duuren uit Pols broek, lid van het Goudse Ex celsior, legde fraai beslag op de tweede plaats gevolgd door Emiel van Dijk (Helle voetsluis), Matthijs Deelen, Erik Bos (Rotterdam), Conny Stevenson (Australië) en Ro land Rozenveld (Numans- dorp). „Van zo’n wedstrijd droom je. Het publiek was fantastisch", glunderde Gerald Trevor Poad na afloop. De Australiër heeft internationale ervaring want eerder won hij de ronde van China en werd hij tweede in het kampioenschap van Austr alië. Het wielercomite Wad dinxveen, dat op Tweede Paas dag de weersomstandigheden erg mee had waardoor er veel renners en toeschouwers waren, had in Poad een ijzer sterke winnaar. Jurriën van Duuren verraste met zijn tweede plaats. „Ik had niet ge dacht dat ik op het podium zou belanden. In de laatste ronde gokte ik goed". Het tempo in Waddinxveen lag ondanks het mooie weer knap hoog. Heel wat ren ners raakten V achterop en 1 moesten J opgeven. Dennis de Jong, de jon ge Waddinx- vener, knokte achter het peloton moedig door.Voor zijn inzet werd De Jong beloond met een extra premie. Van een groepje van drie dat in de finale snel naderbij de acht koplopers kwam was Ni co Vuurens (Meerkerk) het rapst gevolgd door de Stolwij- ker Alfred de Bruin, die een dag eerder clubkampioen bij Excelsior was geworden en Bert Dekker (Ouderkerk aan den IJssel). Bij de eerste vijf tien klasseerden zich verder Tom Coordes, Wilco van Gu- lik, Lennart van Drimmelen (Haastrecht), twee jaar terug winnaar in Waddinxveen, en Pim van der Zanden. In 1950 werd voor veel pu bliek de eerste wielerronde van Waddinxveen gehouden op een kort parcours aan de Sniepweg. De Waddinxvener Frans Versluis eindigde als ne gende bij de amateurs en zijn broer Piet, nog altijd betrok ken bij de organisatie van de wielerronde, als tweede bij de nieuwelingen. Later vormde de wielerronde een onder deel van de jaarlijkse Spor tweek. Tussen 1977 en 1985 koersten de profrenners in Waddinxveen als onderdeel van de regionale wielerzes- daagse. Daarna was het een poosje stil, maar tien jaar ge- WADDINXVEEN - In Klundert is Korbis er afgelopen zaterdag niet in geslaagd een belangrijke stap richting het kampioen schap te zetten. Het als tweede geklasseerde DSO maakte het de Waddinxveense koploper dusdanig moeilijk dat er voor Korbis in het inhaalduel niet meer inzat dan een 8-7 neder laag. Voor de wedstrijd had Korbis twee punten voor sprong op DSO in het klasse ment. Een overwinning van de Waddinxveense korfballers in Klundert zou betekenen dat Korbis alle concurrenten op een duidelijke achterstand zou zetten. Gevolg van deze 8-7 ne derlaag is dat Korbis en DSO nu samen bovenaan staan in de derde klasse. Op 26 april treffen beide ploe gen elkaar weer voor een voor de titel waarschijnlijk beslis send duel. g MOERKAPELLE - Tafeltennis vereniging T.Z.M. houdt op Ko ninginnedag haar 24e trimloop. In dorpshuis Op Moer kan men zich verkleden en na afloop douchen. De startplaats is in de Jhr. v/d Welstraat hoek Ber- nardstraat. De loop gaat gro tendeels door de polder op verharde wegen en een stuk door het dorp, waar ook de start en finish is. Er kunnen vijf afstanden gelopen worden: 2,5, I0, I5 en 2I.I km. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur in Op Moer (Raadhuisstraat 40). Starttijd 2 km. om I0.00 uur. Starttijd an dere afstanden 11.30 uur. Deelnemers t/m I2 jaar beta len 2,- inschrijfgeld, alle ande ren 4,-Voor nadere inlichtin gen: Coerd van Kasteel tel. 079-5932742 of Dick v. Vliet tel. 079-5931460. uur tot 2I.30 uur. Aanmelden kan tot 24 mei bij M. Reichard, tel. (0I82) 6I7I I9. Deelnemen kan zowel individueel als in teamverband. Het inschrijfgeld is 5. De kantnummers kunnen op 27 mei vanaf 18.00 uur bij het Gouwekanaal aan de Broekweg worden afgehaald. De prijsuit reiking is direct na de wedstrijd aan de waterkant. (Warmenhuizen) en dorpsge noot Jochem Nannes, die la ter in deze volgorde over de eindstreep gingen. Zij hadden een straatlengte voorsprong op het peloton waaruit op het laatst Sebastiaan Lange- veld ontsnapte en. na een mooie solo zesde werd voor Mike van der Putten (Haar lem). Langeveld ontving ook de prijs van de strijdlustigste renner. De leidersprijs ging eveneens naar Levi Heimans, die eerder in de ronde van Heeswijk tweede was geworden achter Niels Pieters. Pieters rekende ook nu op zijn eindspurt, maar werd derde. „Als je veel werk doet kom je toch stuk te zitten", verklaarde hij de winst van Levi Heimans. Om I I uur ’s morgens gingen er in Waddinxveen 8I junio ren van start. Onder hen ook verscheidene leden van het Goudse Excelsior. Zijn eindig den niet bij de eerste twintig. Arjan Molenaar (Moerkapelle) en Erik-Jan Kooiman (Ammer- WADDINXVEEN - De bonds- teams van de Z&PC Van Uden- De Gouwe speelden in het weekend van 12 april thuiswed strijden. Heren I verloor met 7-8 van Alliance en heren 2 met 3-4 van Dexxon BZ&PC 3. Het enige succes kwam van dames 2 dat Livo I met I2-0 huis waarts stuurde. De laatste thuiswedstrijd voor de heren van Z&PC Van Uden- De Gouwe was tegen kam pioen Alliance uit Zaandam. Al le kaarten waren al geschud. De wedstrijd stond dan ook meer in teken van het volgende Topschakers Tea Lanchava en Johan van Mil namen het op tegen de schakers van WSV en tegen een groot aantal schakers van bevriende verenigingen uit de wijde omgeving. (Foto: Liesbeth van der Vis.) De elfde Waddinxveense wielerronde trok door het mooie weer niet alleen veel renners, maar ook volgden veel toe schouwers de wedstrijden. WADDINXVEEN - Bij het 7 tegen 7-toernooi zijn vrijdag 18 april weer wedstrijden ge speeld. Opmerkelijk was het eerste puntenverlies van Yildi- rim Spor. Zij speelden met 3-3 gelijk tegen Team Wesseling (7 punten uit 5 wedstrijden) dat al eerder wat steekjes had laten vallen. Doordat Yildirim Spor met 2-8 van Le Mirage won staat de ploeg nog ongeslagen bovenaan met I0 punten uit 4 wedstrij den, gevolg door Alno/GJV met 7 punten uit 3 wedstrijden. Alno/GJV won met 4-2 van Fu ture en speelde met 2-2 gelijk tegen De Tegenstander dat tot nu toe eveneens 7 punten ver gaarde, maar dan uit 4 wedstrij den. Baxmeier behaalde het eerste punt door met 2-2 gelijk te spelen tegen De Rozebottel. De uitslagen van 11 april wa ren: De tegenstander vs Le Mi rage 0-5, Yildirim Spor vs Bax meier I0-I, GT Turbo vs De Rozebottel I -8,Team Wesseling vs Alno/GJV I-4 en Baxmeier vs GT Turbo 5-7. De volgende wedstrijden worden 2 mei ge speeld bij WSE. Aanvang 19.00 V ^ELBURG IESK i BEILEN

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 19