Wethouders stellen hun portefeuille ter beschikking Informatieavonden over borstvoeding Van Thijn: ’Meer gesprekken gevoerd dan voorzien’ Victor kerk Concordia Vrouw beroofd van handtas Automobilist Wielerronde Plantenmarkt Klaverjassen voor de Sint rijdt onder invloed verzorgt aubade Jos Brink gaat voor in dienst /daar v/ÉER- Open brief aan de burgers van Waddinxveen Weidevogelexcursie inVoorofsche polder 33 snelheidsovertreders gepakt bij controle A 2% APRIL 2003... WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS LEZERS SCHRIJVEN I DINSDAG 29 APRIL 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 ders die ambitieus van start zijn IU L stellen”, sprak de heer Van Thijn op de eerste raadsvergadering dat er problemen zijn ontstaan in de uitvoering en de organisa- voor de inwoners. „Ik heb veel zorgen gehad, hoe het allemaal moet”, zei Van der Torren. Wet houder Barth sprak van en hij wil dat ook zo houden. „Overal staan de ruiten wel eens bol.” In de tweede ronde kwa men de fracties tot dezelfde conclusies en werd door de Pv dA een motie ingediend om het niet mogelijk. Mevrouw Stoffers (PvdA) kwam wat de financiële onderbouwing betreft tot de- kort over te nemen en uit te voeren. Deze motie werd ge- ZEVENHUIZEN - De politie heeft afgelopen twee weken la- sercontroles gehouden op het Zuideinde. Op donderdag 24 april werd gecontroleerd tussen 07.30 en 09.00 uur. Er werden in totaal twintig bestuurders be keurd. De hoogst gemeten snel- De Partij van de Arbeid vindt het nog steeds onbegrijpelijk dat met name Gerts, Barth en van der Torren zo lichtvaardig met deze crisis zijn omgespron gen. Door zich zo op te stellen hebben deze personen het zich onmogelijk gemaakt om op weer opnieuw. Het is niet ver plicht alle avonden bij te wonen. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. Er wordt een bijdrage van 2,50 euro gevraagd ter bestrijding van de onkosten. De bijeenkom sten starten om 20.00 op de Pr. elf bestuurders bekeurd. Op woensdag werden twee bestuur ders betrapt op te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid was 90 km/u. De politie zal binnen deze gemeente ook de komende tijd blijven controleren op snel heid. G. Siemons, F.F. van Dijk, W. A. van Heel stratencircuit in de Coenecoop waar de overlast veel minder zal zijn. Ook andere straatwed- strijden als kwart- of halve ma rathons zijn daar gehouden. De echte wielerliefhebbers zullen ook daar wel gaan kijken. Uw antwoord wachten wij met be langstelling af. Namens de fractie van de PvdA, Marjan Stoffers (fractievoorzitter). reerd heeft. Het belangrijkste is nu zo snel mogelijk uit deze situ atie te komen en de door Van ZEVENHUIZEN - De politie hield op donderdag 24 april rond 00.05 uur op de Swanla- weg een 53-jarige automobilist uit Nieuwerkerk aan den IJssel aan. De man verkeerde onder invloed van alcohol. De uitslag van de ademanalyse was 550 ug/l. limiet 220 ug/l.) De politi maakt proces-verbaal op tegen de verdachte. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. daarvoor de aangewezen weg. Van der Torren gaf toe misschien te hard van stapel te zijn gelo- voor eigenbe- de Gouwe. Deze excursie valt samen met de landelijke actie van Vogelbescherming, onder het motto ’Hou de grutto in het gras’. Een deskundige gids geeft in formatie over de talrijke weide vogels die de polder als broed plaats hebben gekozen. De Voorofschepolder is één van de rijkste weidevogelgebieden uit de omgeving en staat vol met WADDINXVEEN -Voxjubilans houdt op 3 mei een markt van 10.00-14.00 uur in de Hoeksteen. hun heil elders te zoeken en naar familie of vrienden te gaan. Gezien genoemde toch forste inbreuk op de privacy en de forse sociale ontwrichting van meerdere wijken geven on dergetekenden uw college in overweging de Ronde naar el ders te verplaatsen; we hebben in Waddinxveen toch een prima Geacht college, Afgelopen Tweede Paasdag, 2I april 2003, heeft weer de tradi tionele Wielerronde van Wad dinxveen plaatsgevonden. In woners die binnen de grenzen van het circuit wonen, of aan grenzend wonen, kunnen tus sen I0.30 en 18.00 uur niet met hun auto buiten de afzet ting komen tenzij in noodsitu aties; dit wordt via huis aan huis WADDINXVEEN - Een 64-jari- ge vrouw uit Waddinxveen is op woensdag 23 april rond I 1.45 uur van haar schoudertas beroofd door een nog onbe kende man die zich op een fiets verplaatste. De vrouw liep over het Jan van Bijnenpad toen de man hinderlijk om de vrouw heen ging fietsen. Plotseling pakte hij de schoudertas van de vrouw en reed er mee weg. Een inderhaast ingesteld onderzoek door de politie leverde tot op heden nog geen resultaat op. De politie stelt een nader on derzoek in. nieuw voor een positie als wet houder in aanmerking te ko men. Mensen die publiekelijk niet onder ogen kunnen zien dat ze er met z’n allen een puin hoop van hebben gemaakt en daar geen verantwoordelijkheid voor durven, kunnen en willen nemen, kunnen ook geen pu blieke functie innemen. De conclusies van dit heldere rapport zijn éénduidig: de ver houdingen in het college zijn structureel verstoord en een college waarin deze vier men sen zitting hebben heeft geen toekomst. Op voorstel van de PvdA heeft de raad middels een motie be sloten het rapport Van Thijn over te nemen en uit te voeren. Gelukkig hebben daarop ook de wethouders hun onontkoomba re conclusie getrokken en zijn afgetreden. Daarmee acterend volgens stap één uit het rapport. Alleen de fractie van Weerbaar Waddinxveen (Wewa) stemde tegen het voorstel.Vreemd voor een partij die "politieke helder heid wil voor de gewone bur gers". Maar ja, WeWa-fractie- voorzitter Bos heeft het nog eens speciaal bij de heer Van Thijn nagevraagd, en nee hoor: er is niet met asbakken gegooid, dus dan is er niets aan de hand en daarom kunnen deze 4 com petente wethouders gewoon doorgaan met hun goede werk. Alleen de burgemeester heeft het verkeerd gedaan. Dat ook zijn wethouder de bur gemeester zeer ten onrechte al le tekortkomingen van het amb telijk apparaat in de schoenen schoof weigert hij te zien. Ook al stond dit met koeienletters in het rapport van Van Thijn. Over politieke helderheid en WADDINXVEEN - Moeders en aanstaande moeders kunnen maandelijks terecht op de infor matiebijeenkomsten van Borst- voedingorganisatie LLL. Deze worden gehouden bij Nel Veen man. Ook baby’s zijn welkom. Alle facetten van het geven van borstvoeding komen aan de or de en er is ruimte voor het stel len van vragen of ervaringen te vertellen. Binnenkort start een serie van vier informatie-bijeen- komsten. Per avond komt een onderwerp aan bod. De eerste avond is op dinsdag 6 mei en gaat over het belang van borst voeding. Tijdens de tweede avond (donderdag 5 juni) wordt gesproken over de kraamtijd en De meeste raadsleden spraken lovend over het rapport van Van Thijn. Van Thijn kreeg compli menten als ’buitengewoon hel der’, ’inzichtelijk’ en ’hier was zelf. Met andere woorden, en zo heb ik het ook in de raad ge zegd, een van de kernoorzaken van de crisis is dat collegeleden in hun gedrag volstrekt over de schreef zijn gegaan. Heeft dit misschien te maken met het feit dat de politieke groeperingen waartoe de Collegeleden beho ren nooit tot een constructieve samenwerking in staat zullen zijn. Dat daartoe de bloedgroe pen echt te veel verschillen en de belangen te divers zijn? Dat blijkt in feite ook al uit de manier waarop alle acteurs in deze droevige soap hun rol spe len. Dit is een aanfluiting van de democratie. Alleen wethouder Dijksterhuis geeft in het kort aan dat hij mogelijk fouten heeft gemaakt, dat hij al eerder aan de bel heeft getrokken, maar uit eindelijk niet in staat is geweest iets aan de situatie te doen. Hij verschaft inzicht in zijn eigen onvermogen en neemt daar de verantwoordelijkheid voor. De andere drie wethouders echter geven de indruk alsof het om een akkefietje gaat, een vlekje waar even overheen gestapt moet worden. De een (Gerts) wil niet achterom kijken naar over de inhoud van het rapport. Waarnemend voorzitter M. Wientjens lette daarbij goed op dat geen waardeoordelen wer den gegeven, dat mocht pas donderdagavond. WADDINXVEEN - Koningin nedag begint voor Concordia vroeg in de ochtend.Vanaf 9.30 Maar ik heb de gesprekken, uur, begeleidt het harmonieor- waaronder twee keer met alle kest o.l.v. Jeroen Wentel, een aubade bij het gemeentehuis. Kinderen van diverse basis scholen zijn hiervoor uitgeno digd. Tijdens deze aubade wor- WADDINXVEEN - Pastor Jos Brink, bekend van radio en te levisie gaat op zondag 4 mei voor in een dienst van de Re monstrantse Gemeente (Zuid- kade 59). Aanvang van de dienst is om 16.00 uur. Belangstellen de buitenstaanders zijn van harte welkom. Het kerkge bouw van de Remonstrantse Gemeente is echter niet zo groot, dus wie deze dienst wil meemaken, moet er vroeg bij zijn. De kerk is open vanaf half niseert op zaterdag 10 mei vier. de toekomst veel belangrijker acht. De anderen spreken over verschillen in temperament en incasseringsvermogen (Barth) en van last hebben van zenuwen waardoor wel eens heftig gere- eenvoud van geest gesproken. Stap twee in het plan van aanpak is nu dat de vier collegepartijen moeten kijken of ze een nieuw college kunnen vormen. En of het collegeprogramma realis tisch gemaakt kan worden.Want ook die conclusie heeft de raad overgenomen: er moet een col legeprogramma komen dat met de beschikbare ambtelijke menskracht en financiële midde len uitgevoerd kan worden. Dit betekent dat er nu echt moet worden onderhandeld en dat er echte compromissen moeten worden gesloten. Ook moeten de 4 coalitiepartijen met goede wethouderskandidaten op de proppen komen. De PvdA ver wijt de vier collegepartijen dat ook zij de zaak te lang hebben laten doorwoekeren (zieken) en niet hebben ingegrepen. Deze partijen maar eens laten zien dat ze het vertrouwen van de kiezer echt waard zijn. In het belang van de Waddinx- veense samenleving en van het aanzien van de politiek doen wij een sterk beroep op hen om met nieuwe mensen te komen, die wel in staat zijn met gezag de bestuurlijke verantwoorde lijkheden op zich te nemen. Dit kunnen in het nieuwe politieke bestel ook kandidaten van bui ten de raad zijn. Misschien zou dat in deze situatie het beste zijn: onbesmette, deskundige personen. Echter het feit dat de collegepartijen nu al in de krant beginnen te roepen dat het ze ker niet aan hun wethouder ge legen heeft belooft weinig goeds. duidelijk een schrijver aan het werk’. Alleen WeWa-fractie- voorzitter Bos was minder complimenteus over het rap port. „Ja, het is helder geschre ven, maar het roept een hele boel vragen op.” De vragen gingen bijvoorbeeld over de gevolgen voor de wet houders, of het grensoverschrij dende gedrag voor alle wethou ders gold, of de burgemeester weer terug kan komen en of dit het topje van de ijsberg is. Van Thijn gaf in zijn beantwoording aan dat hij juist gekozen heeft om alle incidenten te beschrij ven, maar het hele conflict van uit een helikopterview te belich ten. „Anders zou het rapport veel dikker zijn”, aldus Van Thijn. „Alle wethouders zijn verant woordelijk dat het zover geko men is. Maar ik ga geen etiket ten plakken, het is aan de raad om zelf politieke conclusies te trekken. Ik geef daar bouwste nen voor aan. Ik denk in ieder folders altijd keurig bericht. De Wielerronde zelf gaat altijd ge paard met een zodanige hoe veelheid lawaai vanuit luidspre kers aan lantaarnpalen, dat omwonenden nauwelijks in de tuin kunnen zitten of deuren open kunnen hebben. Meerde re gezinnen voelen zich ge dwongen op Tweede Paasdag ven als de bal op de man ge speeld wordt, terwijl afgesproken was dat ze eikaars mening zouden respecteren. „Vorig jaar ben ik over deze si tuatie een week ziek geweest”, aldus Dijksterhuis. De overige drie wethouders gaven geen commentaar. Voor dat deze be slissing viel kwamen eerst de fractievoorzitters van de partij en aan het woord. De heer Bax (PCW) vond het rapport van Van Thijn verhelderend. De heer Neutel (CDA) merkte op dat de geval dat de burgemeester kan terugkeren, maar dat is uiteinde lijk aan u. Ik denk ook dat de nieuwe gemeentesecretaris een zwaargewicht moet zijn. En ja, ik denk dat burgemeester Jonk man het nodige aan de sfeer heeft gedaan, maar dat hij niet aan een dood paard kan sleu ren.” Van Thijn zal waarschijnlijk Wad dinxveen niet definitief verlaten, nu het rapport gepresenteerd is. Hij is bereid de taak van onaf hankelijke buitenstaander te vervullen, om de nieuwe colle geonderhandelingen te voeren. Dat verzoek kreeg hij van de raad Deze keuze hangt mede samen met zijn kennis van de voorgeschiedenis en de dossie rs. De heer Van Thijn heeft dit verzoek in beraad genomen. Het rapport en de aanbevelin gen van de heer Van Thijn kunt u vinden op de website van de ge meente Waddinxveen, www.Waddinxveen.nl. bloeiende dotterbloemen. Ver- tek is om 8.00 uur van de par keerplaats bij gebouw De Sta- ringh (Staringlaan) in Waddinxveen. Deelname is gra tis. Goede wandelschoenen en laarzen zijn nodig, een verrekij ker nuttig. Vooraf aanmelden is noodzakelijk op werkdagen tussen 9.00 en 13.00 uur tel. (0I0) 2722222 of via www.zuidhollandslandschap.nl voor de Sint Victorkerk. Op de pastorie (Zuidkade I76) is ruimte voor zo’n tachtig kaar ters, die daarmee bijdragen aan het restauratiefonds van de Sint Victorkerk. De organisatie is in handen van de Victor Acti- Wethouder Dijksterhuis gaf toe viteiten Commissie (VAC), de vrijwilligersgroep van de Stich ting tot behoud van de SintVic- tie en dat hij er niet mee kan le- torkerk. Deelname kost 4,50 p.p. De kaarten voor de eerste ronde worden om 20.00 uur geschud. Ervaren kaarters zijn aanwezig om minder ervaren spelers bij te staan. Aan het eind van de serie van acht avonden worden de punten ge teld, maar kaarters die af en toe willen meedoen zijn even welkom. Op vrijdag 7 maart werd voor de zesde keer ge speeld en wordt de ranglijst nu aangevoerd door: I. Frans Steenland, 28477 pnt., 2. Wessel Oorschot, 27300 bejegeningproblemen als een ro- pnt., 3. Corrie Mulleman, 24188 de draad door het rapport gaan, pnt. De opbrengst is, na zes Het CDA wil het rapport inte- avonden, inmiddels 1.600,00. graal overnemen. De heer Bos De VAC heeft de laatste klaver- (WeWa) vond het rapport flin- jasavond gepland op vrijdag 6 terdun. Door de verkiezingsuit- juni.Voor meer informatie:Joop slag kwamen nieuwe wethou- Brosens, tel. 0182-615719. collegeleden, bijzonder gewaar deerd. Ze waren openhartig en inzichtelijk. Des te triester is het te moeten besluiten alle wet houders aan te bevelen om hun den hedendaagse vaderlandse portefeuilles ter beschikking te liedjes gespeeld en gezongen. Om I0.00 uur vindt de opening plaats van de kindermarkt afgelopen woensdagavond. Op waarna Concordia tot onge- deze avond konden de partijen veer 10.45 uur nog een geva- verduidelijkende vragen stellen rieerd muzikaal programma ten gehore zal brengen. De verhoudingen in het College van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen zijn slecht, dat weet intussen heel Nederland. Daartoe is er door organisatiedeskundige en oud- politicus Ed van Thijn een rap port over de ontstane situatie gemaakt. Dit rapport -onder dwang van de Commissaris van de Koningin in opdracht van het ruziënde College- opgesteld, werd vorige week in de Ge meenteraad van Waddinxveen besproken. Een dag later moch ten de wethouders zich voor e.e.a. verantwoorden (het Col lege was immers niet voltallig, de burgemeester is i.v.m. deze toestand met ziekteverlof ge gaan). - - Het tekent de sfeer binnen het College -en het feit dat men van dit rapport en alle commotie eromheen niets heeft geleerd- dat men niet met één mening naar buiten kwam, maar dat alle vier de wethouders op per soonlijke titel de eigen mening over dit rapport gaf. Ook is het symptomatisch te noemen, dat er geen voortschrijdend inzicht te bekennen viel bij de dame en de drie heren: zelfkritiek was er bijna niet te bespeuren. En dat is haar rol in het geheel, omdat zij des te cynischer als uit het Rap port Van Thijn blijkt, dat in de re laties binnen het college en tus sen college en ambtelijke staf de grenzen van respect, fatsoen en eigenwaarde zijn overschreden. Er zijn te veel voorvallen ge- ageerd wordt (van der Torren), weest waarin te veel mensen op hun ziel zijn getrapt. Ook het ontslag van de gemeentesecre taris en het ziekteverlof van de burgemeester moeten in dit licht worden gezien en de ont hutsende brief van de gemeen tesecretaris staat niet op zich- W’VEEN/BOSKOOP - Het Zuid-Hollands Landschap orga- om 8.00 uur een twee uur durende wandelexcursie rond en in de Voorofschepolder. De wande ling gaat langs een opvallende natte polder tussen Waddinx veen en Boskoop waar veel planten- weidevogels hun stek hebben gevonden. Op de terugweg komt u langs het Gouwebos en heid was 114 km/u, terwijl de maximumsnelheid 60 km/u is. Het rijbewijs van de 31 -jarige be stuurder uit Capelle aan den Ijs- sel werd ingevorderd. Op don derdag 17 en woensdag 16 april werd eveneens ’s morgens ge controleerd. Donderdag werden het gezin en de baby. De derde avond (dinsdag I juli) staat in het teken van het voorkomen en oplossen van problemen. De laatste avond (na de zomderva- kantie) gaat over gezonde voe ding en het afwennen van de de borst. Daarna begint de serie WADDINXVEEN - „Ik heb meer gesprekken gevoerd dan ik aanvankelijk had voorzien. Beatrixlaan 98. Tijdens de avon den zijn boeken te leen, elektri sche kolven te huur en handkol- ven te koop. Voor telefonische hulp en/of in formatie over borstvoeding: Nel Veenman, telefoon 0182- 619964. WADDINXVEEN - Het college van burgemeester en wethouders en de raad hebben het plan van aanpak aan- WADDINXVEEN - Op vrijdag vaard van bemiddelaar Prof. Drs E. van Thijn. In dat plan 2 mei wordt, voor de zevende wordt voorgesteld dat het wenselijk is dat alle wethou- zelfde conclusie als de WD, keer dit seizoen, geklaverjast ders in beginsel hun portefeuilles ter beschikking stellen, maar voegde daaraan toe dat er zodat de weg wordt vrijgemaakt voor nieuwe collegeon- nooit sprake is geweest van een derhandelingen onder leiding van een onafhankelijk bui- goede samenwerking. De heer tenstaander. Het beste is dat de huidige collegepartijen in Zoodsma (D66) vond het rap- de onderhandelingen het voortouw nemen. Aan dit voor- port richtinggevend en drong stel werd door alle vier de wethouders voldaan. aan op een spoedige aanstelling van een interim gemeentesecre taris. Wethouder Gerts had er gegaan. De heer Bos vond de rol geen behoefte aan te vertellen van de burgemeester onderbe- hoe fantastisch of minder fantas- licht. Naar zijn mening heeft ook tisch zij in deze kwestie geope- de burgemeester gefaald in de eerste zes jaren dat hij porte feuillehouder financiën was. De heer Bax (PCW) merkte op dat Thijn aangewezen weg lijkt haar het niet juist is de figuur van de burgemeester er op deze ma nier bij te halen. Het gaat over de periode na de verkiezingsuit- pen. Hij zei niet slag en het rapport vermeldt dat lang wethouder te zijn, maar de burgemeester weinig te ver wijten valt. De heer Snelleman (VVD) betreurde het dat er nu al een paar jaar iets mis is. De houder Barth sprak van een WD heeft steeds geroepen dat goede ploeg met hoge ambities het beleidsplan te hoog gegre pen was. Er is geen financiële on derbouwing en er is te weinig capaciteit bij de ambtenaren voor de uitvoering van dit be leidsplan. Het liefst zou de WD nieuwe verkiezingen willen uit- plan van aanpak in het rapport schrijven, maar dat is wettelijk van prof.Drs.E.van Thijn onver- Ed van Thijn kwam afgelopen dinsdag met zijn rapport over de bestuurscrisis. Loco-burgemeester Dijksterhuis was daarbij ook aanwezig. (Foto: Liesbeth van der Vis.) steund door alle fracties, met (WeWa) benadrukte nog eens meester en de huidige wethou- uitzondering van WeWa. Bos dat zijn fractie met deze burge- ders verder wil gaan. (A.B.) YV wtrf'

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13