Mini graafmachine gestolen op schoolplein Waddinxveens tintje aan THUIS TRAINEN Slank en fit de zomer tegemoet. 599.- optreden in Pelhrimov Lightrail op het nippertje gered van fiasco 99 Gouden eieren in de Passage Organisatie werkt hard aan komende autocross Rolstoelvierdaagse vanuit Souburgh viert dit jaar het eerste lustrum ^^b i Geraniummarkt Lionsclub Bestel- en www.elmed.nl Pogingen tot inbraak in I I I I I I I I I I I I I I I I Politie treedt op bij ongeregeldheden personen- auto botsen één nacht R3 Rijbewijs ingenomen Opbrengst collecte Simavi I I I I I I I I I Dief steelt I vijverpompen I - I Geen jeugd- I dienst e K KETTLER PRIMUS KRACHT/DRUKBANK Oefeningen voor alle spiergroepen in één (opklapbaar) multifunctioneel oefenstation. Meeneemprijs van €219,- PROFORM CROSSTRAINER 1150 RXW Trainen met armen en benen. V Volledig computergestuurd. 6 Programma's, lil volledig hartslaggestuurd. Magn. geremd, I robuuste staalconstructie. Meeneemprijs van €699,- PROFORM LOOPBAND 6.75 O Uniek! Van 0-16 km/u. Au torn. Loopvlakverstelling, opklapbaar, geveerd loopvlak! Meeneemprijs €1099,- Q JF JF PAGINA 15 (Foto: Liesbeth van der Vis.) KETTLER mer 0900 - 8844 (lokaal tarief). is op I juni met als thema ’Wie mov. Het orkest daarvan staat onder leiding van Waddinxve- ner René Gulikers. Het orkest speelde werken van onder an- wordt uitgewerkt door Ds.We- strik uit Den Haag. De lightrailproef tussen Gouda en Alphen is op 2 maart van WADDINXVEEN - Dolgelukkig zijn de leden van de bouwcommissie, van de Koningin Beatrix- en de Kardinaal Alfrink school, als de mededeling komt dat het opleidingsinstituut SPG borg zal staan voor de aanleg van het nieuwe school- plein. Het SPG, dat staat voor Samen werkingsverband Praktijkopleidingen Grond, Weg- en Waterbouw, leidt leer lingen onder meer op tot stratenmaker en machinist. Het opleidingsinstituut stuurt acht leer lingen en professioneel materiaal richting de beide scholen. Dit ontlast de ouders, die overigens heel gemotiveerd zijn, om ProRail hebben op 23 april be kendgemaakt dat de belangrijk ste oorzaken van de vele sto ringen waarschijnlijk gevonden zijn. Deze werden inderdaad veroorzaakt door het beveili gingssysteem. Gedeputeerde Norder liet weten dat de pro blemen structureel aangepakt kunnen worden nu de oorzaak bekend is. „De afgelopen dagen zijn er nagenoeg geen storingen meer geweest, dat is een hoop vol teken. Maar als het uitvallen van treinen voor onaanvaard bare vertraging voor de reizi- weekendenlang aan de slag te gaan met betegelen en versjouwen van grond. Maar ook is de uitbesteding positief voor de kwaliteit van het plein, dat nog zeker dertig jaar mee moet, zo betogen Betty van den Assem en Jacqueline van Dijke die beide lid zijn van de bouwcom missie. Toch werd onlangs roet in het eten ge gooid.Toen de stagiaires van de SGP op een donderdagmorgen om 7.00 uur aan kwamen, bleek dat een mini graafmachi ne is gestolen. Niet alleen vormt dit een enorme schadepost, de twee leerlingma- chinisten missen door deze diefstal de PROFOPM schrijvingen ook via internet www.actd.nl Het crossterrein is gelegen aan de Bierhoogtweg in Zevenhui zen, naast het industrieterrein. Zowel vanuit de richting Rot terdam (A20 afslag Zevenhui zen) als de richting Den Haag Utrecht (Al2 afslag Zevenhui zen) de borden Zevenhuizen volgen en vervolgens de bor den P-CROSS volgen. Men kan alleen via de aangege ven route op het crossterrein komen. Dit in verband met éénrichtingsverkeer op wegen rondom het crossterrein. Dit is ingesteld om het verkeer zo soepel mogelijk af te handelen. Er is parkeergelegenheid aan wezig. Het evenement wordt georga niseerd door muziekvereniging De Kleine Trompetter. De ver eniging financiert met de op brengst van de cross de oplei dingen van de jeugd, aanschaf en onderhoud van instrumen ten, de aanschaf van bladmu ziek etc. Het draaiend en finan cieel gezond houden van een muziekvereniging is een dure aangelegenheid. gers zorgt, zal ik opnieuw over wegen maatregelen te nemen. De kwaliteit voor de reizigers is uiteindelijk het belangrijkst, ook op korte termijn.” ProRail, de verantwoordelijke organisatie voor het beveili gingssysteem, heeft drie proble men gevonden, waarvan er in middels twee zijn opgelost.Aan een oplossing voor het derde probleem wordt nu gewerkt. Dat is de interactie tussen het assentellersysteem en het nieu we type trein. Omdat de pro blemen nu gelokaliseerd zijn, WADDINXVEEN - De politie kwam op vrijdag 25 april rond 23.50 uur op de Kerkweg-Oost nabij de Hefbrug tussenbeide bij een vechtpartij tussen een groep jongeren. In een uitgaansgelegen heid was ertussen de jongeren onenigheid ontstaan en buiten kwam het tot een handgemeen. Een 18-jarige jongeman uitWad- dinxveen liep averij aan de tan den op. Hij mist er enkele van. Hij deed aangifte van dit geweld. De politie hield twee inwoners van 20 en I9 jaar aan, als ver dacht van dit geweld. Na hun verhoor werden ze weer op vrije voeten gesteld. Daarbij deed één van hen aangifte van geweld door het eerder ge noemde slachtoffer. De politie heeft de zaak in onderzoek. problemen niet kunnen vermij den. Het heet niet voor niets een proef. Maar voor de toe komst brengt de lightrail voor al beter vervoer voor de reizi ger.” Provinciebestuurders, NS en op storingen vind ik tot op ze kere hoogte ook acceptabel, maar die moet niet zodanig groot worden dat de reiziger de dupe wordt. Dan zal ik in nemen door in de praktijk te testen. Dat levert ook voor an dere lightrailprojecten in ons ZEVENHUIZEN - Op zondag 27 april omstreeks I6.30 uur vond een aanrijding plaats op de Swanlaweg tussen een per sonenauto en een bestelauto. Een 34-jarige automobilist uit Voorburg reed over de Swanla weg in de richting van Moerka- pelle. De automobilist sloeg linksaf naar een tankstation;>ah de linkerzijde van de weg. De automobilist reed hierbij óver de doorgetrokken streep op de weg. Een 26-jarige bestelauto- bestuurster uit Zoetermeer reed achter de auto en zag te laat dat deze afremde. Een aan rijding was het gevolg. Een 29- jarige vrouw uit Voorburg, een inzittende van de automobilist werd voor controle overge bracht naar het Lange Land Ziekenhuis in Zoetermeer. meentehuis en bij een horeca gelegenheid oip de laatste dag, als we ook als altijd de markt aandoen. Dat is hartverwar- Verduijn mend. Lekker gewone mensen onder elkaar." Vorig jaar waren er, verdeeld over vier dagen, veertig deelnemers. „Natuurlijk ZEVENHUIZEN - De traditio nele autocross op Hemel vaartsdag (29 mei) wordt ook dit jaar gehouden. De crossvereniging die de cross begeleidt heeft aangekondigd een razendsnelle baan aan te leggen: dat belooft weer veel spektakel en rondvliegende baggerspetters. Dit jaar doen wederom veel regiorijders mee, zo verwacht de organisa tie. De regiorijders komen voornamelijk uit de regio Ze venhuizen,Waddinxveen, Nieu- wérkerk, Bleiswijk en Berkel. Vanwege het verwachte grote aantal deelnemers begint de cross om 11.00 uur. De cross zal tot ongeveer 17.00 uur du ren. Deelnemers kunnen zich vanaf 2I mei telefonisch opgeven bij de crossvereniging, tel: 06 - 40162022. Gastrijders (niet-le- den van de ACTD kunnen zich op woensdag 28 mei van 19.00 tot 21.00 uur op het crossterrein aan de Bierhoogt weg te Zevenhuizen inschrij ven. De organisatie wijst erop dat ongekeurde auto’s niet mee kunnen doen. Info en in- maar je moet zelf de routes verkennen, kijken of er geen obstakels zijn, elk jaar opnieuw. We gaan immers alle wijken in. Dit jaar zijn er weer stopplaat sen met iets te drinken bij de Victorkerk in de Victorwijk, Woonpartners Midden-Hol- land in Coenecoop, het ge- wordt weer een geweldige hap pening.” Wie nadere informatie wil heb ben: René Wildschut en Marjan van de organisatie commissie zijn te bereiken via telefoonnummer 0182 614366 en Els Voogt via 06 28561843. dere twee Tsjechen Dvorak en Teml. Na zijn studie in Maast richt volgde René Gulikers 1961diverse dirigentencur sussen. Bij een dirigentencon cours in Salzburg behaalde hij de eerste prijs voor jonge diri genten (I985) en in I992 was hij prijswinnaar in Besan^on (Frankrijk). Er volgden vele uit nodigingen; als gastdirigent diri geerde hij orkesten in Zuid-Ko- rea, Japan, Rusland en Chili; hij werkte o.a. met het Moskous Philharmonisch Orkest, het Ne derlands Philharmonisch Or kest en het Nederlands Kamer orkest. Bij het Sloveens Radio en Televisie Symfonie Orkest is hij sinds I997 een regelmatig terugkerende gast. Sinds I988 is René Gulikers muzikaal leider van het in hedendaagse kamer muziek gespecialiseerde Ensem ble '88. Tevens is hij als dirigent verbonden aan de Musikhoch- schule van Münster. Enkele le den van het bestuur van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov woon den op 29 april in Pelhrimov het concert bij. ZEVENHUIZEN - In de nacfjt van zaterdag 26 op zondag 27 april zijn meerderde pogingen tot inbraak en inbraken ge pleegd. In de Leliestraat hoorde een bewoner ’s nachts gelui den. Toen hij poolshoogte nam, zag hij dat er ingebroken was door een deur te forceren. Er was echter niemand meer te zien. Vooralsnog mist hij niets. Elders in de Leliestraat bleef het bij een poging. In de Aster- straat werd ook door een deur te forceren ingebroken. Ook hier zijn geen goederen meege nomen. Op de Noordelijke Dwarswetering en in de Goudsbloemstraat bleef het bij een poging. kunnen deze grotendeels voor komen worden. Daar waar sto ringen optreden, kunnen deze snel worden verholpen. Norder: „De lightrailproef op bestaand spoor is uniek in Ne- grijpen.’ derland. Dat betekent dat je met een aantal onzekerheden te maken hebt. We proberen start gegaan. Na drie weke te- juist deze onzekerheden weg te strijden, rijden de lightrailvoer- tuigen sinds begin april een be perkte dienstregeling op zondag en in de avonduren. Als land waardevolle informatie op. de komende weken alles goed Daarbij kunnen dingen fout blijft gaan, zal de dienstregeling gaan dat realiseer ik mij. Kans stapsgewijs worden uitgebreid. Aan de lightrailvoertuigen lag het niet, de problemen werden veroorzaakt door het beveili gingssysteem. De computer weigerde de assen mee te tel len zodat regelmatig het sys teem een gevaarlijke situatie signaleerde en overeenkomstig reageerde. Wissel- en seinsto- Nederland, dat we de aanloop- ringen waren praktisch aan de orde van de dag. Om die reden was al besloten de lichtrail- voertuigen alleen nog in de avonduren en op de zondag te laten rijden. Pro Rail heeft de ’kinderziek- WADDINXVEEN/REGIO - De lightrailproef is op het nipper tje gered van een fiasco. Nadat gedeputeerde Marnix Norder had aangekondigd de nieuwe treinstellen aan de kant te zet ten als de technische proble men niet opgelost werden, zijn technici daar afgelopen week grotendeels in geslaagd. Na de veelbelovende start van de proef dreigde een reeks van storingen roet in het eten te gooien. Keer op keer sloeg het beveiligingssysteem op hol en bleven de treinen staan. tes’ erkend en liet weten er al les aan te doen om ze onder de knie te krijgen. „We vinden het erg vervelend voor de reiziger dat ze te maken hebben met die storingen, we zullen geduld en begrip van ze moeten vra gen. Het is zo’n uniek project in ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 26 april omstreeks 12.00 uur hield de politie een 54-jarige man uit Zevenhuizen aan op de Dorpsstraat. De man was even tevoren tegen een geparkeerde auto aangereden. Van de man werd een ademanalyse afgeno men waarbij de uitslag 965 ug/l was (limiet 220 ug/l). Van de man werd zijn rijbewijs inge vorderd. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod van I2 uur. WADDINXVEEN - ’Geef schoon water’ was het thema van de nationale collecte van Simavi, die werd gehouden van I6 t/m 22 maart. De opbrengst in Waddinxveen bedroeg 4164,27 euro. NIEUW ADRES J elmed^ Haarlem Slachthuisstraat 1 Tel. 023 - 545 03 13 Alphen a/d Rijn SHOWROOM: Pr. Marijkestraat 8 Tel. 0172 - 47 94 85 ZEVENHUIZEN - Lionsclub Zevenhuizen houdt op zater dag 3 mei de tiende Geranium markt op het Gemeentehuis plein. Een week voor moederdag staan duizenden ge raniums en andere tuin- en perkplanten te kijk en te koop. In alle vroegte worden de plan ten rechtstreeks van een ge renommeerde kweker vers aangevoerd en uitgestald. Het kleurenspektakel is van 8.00 tot 15.00 uur. Lionsclub wil hier mee geld vergaren ten behoeve van het project ’Herinrichting Poliklinieken Suriname’, waar voor dit jaar een aantal koel kasten op het programma staan, en waaraan de medische zending in het gebied langs de Suriname rivier zeer dringend behoefte heeft. Dit soort pro jecten wordt ondersteund door Stichting Cordaid die hiervoor de opbrengst verdub belt. Leerlingen van de SPG werken aan een nieuw schoolplein, nu zonder graafmachine. mogelijkheid om vaardigheden te kunnen op doen. Daarnaast brengt het voorval de beide basisscholen in verlegenheid, zeker omdat het opleidingsinstituut te gen sterk gereduceerde kosten haar diensten heeft aangeboden. Aangifte bij de politie is inmiddels gedaan, maar de schrik zit er wel in. Hopelijk blijft dit project verdere ellende bespaard en kunnen de kinderen nog voor de zomer vakantie genieten van een mooi school plein waaraan zowel de school, de ouder, de gemeente, maar in het bijzonder ook, het bedrijfsleven van Waddinxveen, een belangrijke bijdragen heeft geleverd. WADDINXVEEN - De rol- maar je moet zelf de routes ons geld voor een heel leuk en stoelvierdaagse van Waddinx- verkennen, kijken of er geen zeer bruikbaar presentje voor veen viert het alweer het eer- obstakels zijn, elk jaar opnieuw, deelnemers en duwers en de ste lustrum! Dinsdag 3, We gaan immers alle wijken in. firma Doove hier in Waddinx- woensdag 4, donderdag 5 en Dit jaar zijn er weer stopplaat- veen is een geweldige sponsor vrijdag 6 juni rollen de stoelen sen met iets te drinken bij de in verband met de extra rol- met deelnemers en vrijwillige Victorkerk in de Victorwijk, stoelen. En of de zon nu schijnt duwers weer in alle richtingen Woonpartners Midden-Hol- of het regent pijpenstelen, het door Waddinxveen. „Het is de vijfde keer en daar om brengen wat extra versier seltjes aan", belooft René Wild schut, hoofd van de facilitaire dienst van Zorgcentrum Sou burgh. „Vanaf 5 mei kan ieder een zich inschrijven. Onze ei gen bewoners, die van de seniorenwoningen bij Souburgh hopen we op meer, maar het en de bezoekers van de afde ling dagverzorging krijgen in schrijf formulieren. Deelne mers kunnen daarop onder meer aangeven op welke dagen ze willen meedoen en of zij zelf een duwer hebben geregeld. Mensen die elders in Waddinx veen wonen zijn eveneens wel kom en kunnen een inschrijf formulier (laten) afhalen bij de receptie. Het is voor ons be langrijk te weten of zij zelf over een rolstoel of een scootmo- biel beschikken. Kosten voor mensen buiten Souburgh zijn vijf euro voor deelneming en drie gulden voor de huur van een rolstoel.” „Uiteraard hebben we ook een fiks aantal vrijwilligers nodig die één of meer dagen de stoelen willen duwen. Ook voor hen liggen er inschrijf formulieren bij onze receptie aan de Prins Bernhardlaan, hoek Juliana van Stolberglaan.Wij vertrekken el ke dag om twee uur bij ons zorgcentrum en komen daar tussen half vier en vier uur weer terug. Het zou fantastisch zijn als bij de intocht op vrijdag 6 juni familieleden en buurtbe woners aanwezig zouden zijn om daar met applaus een extra feestelijk tintje aan te geven. Wij zorgen die vrijdagmiddag voor deelnemers en vrijwilli gers in onze Marchandzaal voor een hapje en een drankje. Onze keukenbrigade en vrijwil ligers in de bediening doen daar van harte aan mee." Zoals ieder jaar rijden Marjan Verduijn en Els Voogt (in een rolstoel) de route ettelijke ma- W’VEEN/PELHRIMOV - Flos Campi uit Nijmegen gaf op 29 evenement staat, hoort echt bij Waddinxveen”, zegt Wildschut enthousiast. „Omdat dit ons eerste lustrum is hebben we extra versiering met een span doek en ballonnen, dat soort dingen. We hebben de gemeen te in het kader van het jaar van de gehandicapten om een sub sidie gevraagd, de Vereniging april een concert in de Wad- Vrienden van Souburgh geeft dinxveense zusterstad Pelhri- WADDINXVEEN - De Passagewinkeliers hielden negen dagen lang een paasactie, len zelf.Toen dat de eerste keer waarbij Passagebezoekers gouden eieren konden tellen. Zaterdag 19 april was de uit gebeurde kreeg Els verschillen- slag. Onder de mensen die het juiste aantal van 99 stuks telden, heeft de organisatie de verschrikte reacties. „Kind, drie winnaars getrokken. De eerste prijs ging naar de familie Kemper, de tweede naar wat is er met jou gebeurd?", José Broos en de derde naar Judith Verheijen. Allen zijn de troste eigenaar van een werd haar herhaaldelijk ge- prachtige chocoladekip geworden, speciaal voor deze actie gemaakt door gebackerij vraagd. „Niks dus gelukkig, van de Berg. (Foto:sjaak Noteboom.) DINSDAG29 APRIL 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I ZEVENHUIZEN - In een bedrijf aan de Bredeweg is tussen don derdag 24 april 18.00 uur en vrij dag 25 april 09.45 uur ingebro ken. Men heeft een voordeur geforceerd om binnen te ko men. Vervolgens kon hierna een roldeur worden geopend. Bin nen werden diverse ruimten doorzocht. Er werden onder an dere vijverpompen en geld weg genomen. Getuigen die iets ver dachts gezien hebben worden verzocht contact op te nemen met de politie via telefoonnum mer 0900 - 8844 (lokaal tarief). ZEVENHUIZEN - De jeugd dienst op 4 mei in de Her vormde kerk gaat niet door in verband met dodenherdenking. De eerst volgende jeugddienst CV is op I juni met als thema ’Wie heeft de macht?’ Dit thema

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 15