jeugdwedstrijd Degradatie Groeneweg, Moordrecht in nacompetitie Korbis wint thriller in de slotseconden Be Fair stelt degradatie uit Motiveer/ uw leerlingen! metkranterf Breakdancelessen Turnsters niet naar finale NK Voorschot Gerard van Ommeren op schaak titel Moerkapelle de Monsterzege voor Flyers bij drie tennis verenigingen n t te* gi1 Jf Stand Jeugd Bent u leraar en wilt u met kranten werken? Krant in de Klas helpt u met lesmateriaal en gratis kranten. Voor gratis informatiepakket: Tel. 020 - 430 91 90 Fax 020 - 430 91 99 i-maiï:kik@uitgeversverbond. nl i DINSDAG 29 APRIL 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN in welke club op de voorlaatste (degradatie)plaats eindigt. Al Duivesteijn en VOC moeten daarvoor een beslissingswed- Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - Een mirakel bleef uit in het sportpark Van ’t Verlaat. Groeneweg verloor de laatste competitie wedstrijd tegen Moordrecht met 0-1 en daardoor degra deerde de Zevenhuizense voetbalclub naar de vijfde klas se. Concurrent SMV/Hillegersberg redde zich en versloeg Swift Boys met 5-1. Moordrecht klasseerde zich voor de nacompetitie. gindeweij 1-0; Arno Luinenburg - Matthias Freeke 1-0; Maarten Pilgram - Boudewijn Weijer- mars 0-1; Christiaan Noorland - Dirk Molenaar 1-0; André Corpeleijn - Kevin Bakker 0-1; Gerrit van Meeteren - Jacques de Lange 0-1; Pieter Perdijk - Patrick Stam 0-1Wim Wester man - Freek Hofman I -0. De stand bovenaan: IWouter Vroegindeweij; 2. Arno Luinen burg; 3. Ron Droog; 4. Boude wijn Weijermars; 5. Michiel Rensen. pland bij TV Be Fair. Tijdens dit evenement staat niet alleen de sportieve prestatie voorop maar ook het versterken van de onderlinge contacten tussen de jeugdspelers van TV Be Fair, TVWaddinxveen en TV Gouwe Smash. PAGINA 19^ Al verder geen eer meer te behalen viel en er uiteindelijk met 7-22 verloren werd. Afge lopen dinsdag had de Al wel een prima prestatie geleverd door Albatros met 9-7 te ver slaan. De B3 won in Spijkenisse met 4-6 van Olympia. De C4 en de D3 waren beiden met 3-I te sterk voor respectievelijk Ni- kantes en Vanonta. Ook de EI bleef aan de goede kant van de score door Kinderdijk met 4-7 te kloppen. De Fl behield de ongeslagen status door Oranje Wit met 2-0 kansloos te laten. Tenslotte waren er gelijke spe len voor de C2, de E2 en de Wl. pessy, maar in beide gevallen bracht doelman Gert Haan uit stekend redding. Moordrecht, dat moest winnen om de nacompetitie te berei ken, drong jn de tweede helft meteen aan. Groeneweg raakte in de verdrukking. Schoten van Michael Matitahatiwen werden echter tot hoekschop omgebo gen. Aan de andere kant redde Elroy Groeneveld bij een kans van Guido Stuurman. Na een kwartier wisselde trainer Ha- zebroek Dennis van Vliet voor Alex Vroegop. De laatste was niet helemaal fit hetgeen duide lijk werd nadat hij een duel was aangegaan. Om meer druk te Bij de jeugd werd in de finale- groep de negende ronde ge speeld. De nek-aan-nekrace tussen Matthias Freeke en Pie ter Perdijk zet zich voort. Uitslagen: Daniel Vente - David Bontenbal I-0; Dirk-Jan van den Berg - Remco Vollebregt I- 0; Jojanneke Weijermars - Mat thias Freeke 0-I; Daniel Noor land - Pieter Perdijk 0-I; Job Noorland -Thijs van derTorren 0-I. De stand aan kop: I en 2. Mat thias Freeke en Pieter Perdijk 8 uit 9; 3 en 4.Thijs van derTor ren en Dirk-Jan van den Berg 7 uit 9. Stefan van der Zalm, (5), is nog kansrijk met 6 uit 7. Uitslagen groep 2: Stephan Noorland - Walter van den Berg I-0; Arjan van den Bergh - Thomas Roest I-0; Bas Schoe- maker - Wietse van Leeuwen 0- I; Gerben Kooij - Robin Visser I-0. De stand: IStephan Noorland; 2. Jan van den Hoek; 3. Arjan van den Bergh; 4. Arno Oudijk; 5. Walter van den Berg. voor promotie gezorgd. De strijd om het kampioenschap in de vierde klasse F is nog niet Korbis over het algemeen het beste van het spel. Vooral ver dedigend speelde Korbis sterk, aanvallend ontbrak het vooral het tweede aanvalsvak aan doeltreffendheid. HetWaddinx- veense achttal had halverwege de tweede helft een 10-7 voor sprong bewerkstelligd, maar moest toezien hoe de Braban ders weer op gelijke hoogte kwamen (I2-I2). Een bloed stollende slotfase, waar beide ploegen alles uit de kast haal den om te winnen, kreeg een apotheose in de laatste secon den toen Marco van Leeuwen van zeer grote afstand een alles of niets schot loste, dat doel WADDINXVEEN - In een zeer enerverend duel heeft Korbis afgelopen zaterdag op het korf- balcomplex aan de Dreef goe de zaken gedaan door de direc te concurrent voor het kampioenschap, DSO uit Klun- dert, met I4-I3 te verslaan. Beide ploegen stonden voor aanvang van de wedstrijd bo venaan de ranglijst van de der de klasse, nadat DSO vorige week in Klundert te sterk was voor Korbis (8-7). De Wad- dinxveense korfballers wisten derhalve dat de return gewon nen moest worden om weer al leen aan de leiding te komen. Gedurende de wedstrijd had klasse, vergelijkbaar met de vroegere hoofdklasse in de af- een voorsprong (66- deling Gouda, is FC Perkouw, dat met I-2 verloor van BVCB. Het kampioenschap in de der de klasse is veroverd door Soc cer Boys. De Bleiswijkers, die met 2-I van WK wonnen, spe len volgend seizoen in de twee de klasse. Be Fair heeft hard voor de l-O overwinning op Rohda’76, dat zich een week eerder in veilig heid had gespeeld, moeten trof en Korbis de overwinning bracht: 14-13. Deze zege brengt Korbis weer alleen aan de lei ding met nog drie competitier- ondes te gaan. Ook Korbis 2 was succesvol en won met 13-I I van Nikantes 2; hierdoor blijft ook Korbis 2 zicht op de titel houden. Over winningen waren er ook voor Korbis 3 (met 7-I7 tegen ZKV 2) en Korbis 5 (met 3-5 tegen Maassluis 7). Korbis 4 moest met I2-3 capituleren voor Ni kantes 3. Bij de jeugd was de Al niet opgewassen tegen OZC. De ploeg uit Rotterdam stond binnen enkele minuten al met 8-0 voor, waardoor er voor de WADDINXVEEN - De drie tennisverenigingen Waddinx- veen, Be Fair en Gouwe Smash organiseren een Jeugdkam pioenschap op donderdag I en vrijdag 2 mei. Deze tenniswed strijden voor de jeugd worden De ploeg wordt dit seizoen ge- wegens succes voor de derde traind door Piet de Jong en die keer gehouden. Op donderdag heeft bij andere clubs al eerder I mei speelt de jeugd de singles en op vrijdag 2 mei spelen ze de jongens en meisjes dubbel. Alle wedstrijden worden in vier beslist. De Rotterdamse clubs klassen en verdeeld over de drie parken gespeeld. Op vrij dagmiddag zijn de finales ge- strijd spelen. Voor Groeneweg was het de derde degradatie in de afgelopen tien jaar. - In I996 en 2001 degradeerde de Zevenhuizense club eveneens I uit de vierde klasse, maar\ was toen na een jaar weer terug. Of Groeneweg dat volgend seizoen weer gaat lukken is on gewis. „Dat hangt er ook vanaf of alle spelers blijven", liet voorzitter Adriaan Roos weten. WADDINXVEEN - De compe- Volgend jaar bestaat Groene- titie zit er bijna op. Afgelopen weg 75 jaar. Bij Groeneweg doet zich het Opvallend merkwaardige feit voor dat het eerste elftal is gedegradeerd, maar dat het tweede team pro motie gaat spelen voor een plaats in de reserve eerste klas se. Een niveau dat niet door veel reserve-elftallen uit de Goudse regio wordt gehaald. Trainer Cor Hazebroek had de zich intussen wel in veiligheid. Het zesde elftal van oudgedien den werd opnieuw kampioen. Volgend seizoen wil de Wad- dinxveense club beginnen met damesvoetbal. Daarvoor die nen zich zestien dames aan te melden. Na de laatste competitiewed strijd Moerkapelle-WSB (2-2) is afscheid genomen van trainer Andre Ramsteijn en elftalleider Teun Vermulm. Ramsteijn, die voor volgend seizoen geen club heeft, is drie jaar trainer ge weest van Moerkapelle. Ver mulm (65) heeft er achttien jaar als elftalleider opzitten. Beiden werden toegesproken door voorzitter Leo Moerman en ontvingen cadeaus van de vereniging en de spelers. Tegen WSB nam Moerkapelle de lei ding door een doelpunt van Pe ter Paul Breedijk. Door twee goede reddingen van doelman Mark Huisman was dit ook de ruststand. In de tweede helft rondde Rob van Leeuwen een aanval met Lennaert Visser af wat 2-0 betekende. Een kwar tier voor tijd werd het na een verdedigingsfout 2-1 en in de laatste minuut 2-2. WSE besloot de competitie met een 4-1 overwinning op het gedegradeerde Alphen. Op het terrein van WSE blijven de activiteiten doorgaan. De voetbalwedstrijden in de spor tweek hebben er plaats evenals de zeven tegen zeven-wedstrij- den. Tevens wordt op zaterdag 24 mei het jeugdtoernooi met jeugdteams van gerenommeer de clubs (betaald voetbal en hoogste klasse amateurs) weer gehouden. Op Koninginnedag stijgen er weer ballonnen op bij WSE. zetten en in elk geval een doel punt te scoren wisselde Haze broek Arjen Klein en Kevin Zij- derhand voor Martin Zijderhand en Rick vanYperen. Op het moment dat Alex Vroegop aangaf dat het echt niet meer kon waren alle wis sels bij Groeneweg verbruikt en moest de thuisclub met tien man verder. Inmiddels was Moordrecht op 0-1 gekomen door Jason Souisay, die een strafschop benutte. Deze was door de goed leidende scheids rechter Gerard van der Stelt uit Stolwijk toegekend nadat de doorgebroken Michiel Bloots hoofd, die ooit in de jeugd van den een groot deel van de competitie op de laatste plaats. Al vrij snel vertrok trainer Pe ter Kerkhof en met hem verlie ten ook zes Alphense spelers Rohda’76. Bij de Bodegraafse club keerde vroegere trainer Andre Eggerding terug en met hem slaagde de blauwwitte for matie er in het degradatiege- vaar af te wenden. Eggerding deed een beroep op de oudge dienden Kees en Dick de Jong en enkele jonge spelers. De broers De Jong werden na af loop met bloemen bedankt evenals aanvoerder Paul Koois- tra, die met voetballen stopt. Kerkhof gaat in het nieuwe sei zoen als trainer aan de slag in Moerkapelle als opvolger van Andre Ramsteijn. Be Fair kreeg in de eerste helft de beste kansen om de score open te breken. Nadat William Hoogeveen na een pass van Raymond Oldenburg net voor langs het doel had geschoten, Raymond Schijff een kopbal zag gestopt door doelman Dennis De stand in de finale: I. Gerard van Ommeren, 2 uit 2; 2 en 3. Ben van Geffen en Maarten Vroegindeweij, 1,5 uit 2; 4. Hu go van Elteren, I uit 2; 5 en 6. Marcel de Haan en André Nieuwlaat, 0,5 uit 3. Bij gelijk eindigen (na vijf ron den) beslist de eindstand in de voorronde (I.Gerard, 2.Ben, 3.Hugo, 5.Maarten). Uitslagen groep I, ronde 32: Arie Hoogduijn - Wouter Vroe- WADDINXVEEN - Be Fair is nog niet gedegradeerd. De (16- Waddinxveense voetbalclub won de laatste competitiewed strijd tegen Rohda’76 met 1-0 en eindigde daarmee gelijk met Floreant op de voorlaatste plaats. De Boskopers verloren de laatste wedstrijd met 1-3 van Spirit. Be Fair moet met Floreant een beslissingswed- grijpelijk, gezien het spelpeil in strijd spelen om uit te maken de derde periode, dat de Wad- dinxveners de eerste vier mi nuten van de vierde periode gedegradeerd naar de vierde geen enkele score hadden. Bin nenland scoorde duidelijk wel en nam 88). Deze werd niet meer uit handen gégeven, wel werd de jacht geopend op de honderd punten grens en ook behaald. Uitslag 78-101. Topscoorder: Sebastiaan Overdam met 31 punten. Jongens Mini’s I trad aan tegen Jumpers en maakte er een pun- tenfestival van. Jumpers was niet compleet en kon daardoor geen enkele tegenstand bieden, werken. De Bodegravers ston- Onder aanvoering van Remco Anker, topscoorder met 44 punten, kwam een monsterze ge tot stand. Uitslag 139-4. Dames 2 had als taak de be zoekers, Lokomotief, van het kampioenschap te houden. Dit lukte, in een spannende strijd, bijna. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, waarbij de start van Lokomotief beter was en de eerste periode afge sloten werd met een 10-17 voorsprong. In de tweede en derde periode kwam Flyers, via 14-14 en 8-6, iets terug. De be slissing moest dus vallen in de vierde periode. Hierin kwam Flyers terug tot 38-39. Deze stand bleef lange tijd gehand haafd, maar een kleine opleving van de gasten werd als nog be loond met het kampioenschap. Uitslag 42-46.Topscoorder: Su san Tholenaar met 13 punten. Jongens Junioren 2 trad aan te gen de kampioen Jumpers. Het werd een leuke wedstrijd, waarbij de bezoekers iets ster ker waren, maar Flyers lange tijd wist bij te benen. Uitslag 59-71. Topscoorder: Edwin Geers met 15 punten. Jongens Aspiranten 3 deed het meer dan goed tegen het hoog geklasseerde Juventus, maar het was niet genoeg voor de overwinning. Uitslag 38-68. Topscoorder: Gerlof Fokkema met 16 punten. Op vrijdag 2 mei spelen in de Duikelaar om 21.00 uur de Jongens Junioren I tegen Argon. MOERKAPELLE - In de finale- groep om het clubkampioen- schap is de tweede ronde ge speeld. De meest in het oog springende partij was die tus sen Hugo van Elteren (met wit) en titelverdediger Gerard van Ommeren. Beiden zijn bezig aan een sterk seizoen en Hugo had zelfs nog geen enkele partij verloren. Aan die status kwam een eind. Gerard profiteerde met een sterke voorbereiding van iets minder spel in de Ca- ro-Kann van zijn opponent en won in een zeer fraai gespeelde eindfase. In ook al een Caro- Kann maakte Maarten Vroegin deweij, met zwart, korte met ten met het zwakke openingsspel van Marcel de Haan. Toen de zwarte Dame binnendrong was het over. Ge lukkig week André Nieuwlaat (onder het motto: niet drie keer de Caro-Kann?) af. Maar met zijn Scandinavisch had Ben van Geffen weinig moeite. Een centrumdoorbraak leverde wit een kwaliteit op en de rest was een formaliteit. FC Groningen speelde, was vastgehouden door Marco Terpstra. Blootshoofd en Mar cel Prive waren in het veld ge komen voor Gerard vanVelzen en Jan de Joode. Het toch al niet blakende zelf vertrouwen van Groeneweg liep door de treffer een forse deuk op. Er kwamen toch nog kansen op de gelijkmaker. Bart Eindhoven zag echter in de slotfase een inzet gepareerd door doelman Groeneveld en een kopbal van Ed Boudewijn werd door invaller Marcel Prive niet weest". Groeneweg verzuimde jj de eerste helft t op een voor- f sprong te ko men. Kansen wa- ren er wel. Na twintig minuten kopte de lange verde diger Bart Eindhoven de bal na een voorzet van Guido Stuur man over. Zeven minuten later verscheen Maurice Eckhardt moederziel alleen voor doel man Elroy Groeneveld. Het schot van Eckhardt was te zacht om Groeneveld te ver ontrusten. Daarna kopte Arjen Klein uit een hoekschop naast. Moord recht speelde zonder de broers Arjan en Paul Overeijnder (va kantie). Ook zonder hen was de opbouw bij Moordrecht, mede dank zij de inbreng van de terriër Rob Donker op het middenveld, beter verzorgd. Maar het duurde geruime tijd voor er mogelijkheden voor de blauwwitten ontstonden. Vlot combinatiespel leverde goede kansen op voor Daniel Matita hatiwen en Simoes Lekatom- WADDINXVEEN/BOXTEL - Afgelopen weekend werd in Boxtel de halve finale gehou den van het NK-turnen. Voor de Waddinxveense Jazzdans-en Turnvereniging TOOS kwamen Ingeborg Droge, Desiree den Ouden en Carmen Venema uit in de categorie Pupil I NWS. Ingeborg en Desiree moesten op zaterdag een plekje verove ren in de finale en Carmen draaide haar wedstrijd op zon dag. Desiree en Ingeborg hadden een goede start. Desiree scoorde op Sprong een 9.20 en voor Brug een 9.10 zodat zij na deze twee toestellen op een derde plaats stond. Door een zwakke Balkoefening waarvoor zij een 6.233 haalde zakte ze in het klassement. Met een 7.667 op Vloer bereikte ze met een eindtotaal van 32.200 een 30e plaats. Ook Ingeborg draaide een goede wedstrijd met hoge sco res op Brug (9.35) en Sprong (8-65) Op Balk kreeg ze voor haar keurig uitgevoerde oefening een 8.367. Na deze drie toe stellen had Ingeborg nog uit zicht op de finale maar door een mindere Vloeroefening waarvoor ze een score kreeg van 6.60, behaalde ze met een puntentotaal van 32.967 een 25e plaats wat niet genoeg was voor een finaleplaats. Carmen draaide een erg goede wedstrijd. Vloer werd erg net jes uitgevoerd en hiervoor kreeg ze een 8.567. Ook 'öp Sprong een hoge score van 9.10. Met goede scores vO'ör Brug(8.667) en Balk (7.40) be haalde Carmen met een hoge eindscore van 33.733 de 31e plaats in dit sterke deelne mersveld wat 0.7 punt tekort was om door te gaan naar de finale. Ook werd op zaterdag de kwartfinale gehouden in de ca tegorie Junioren en Senioren NWS. Bij de Junioren kwam Marleen Heikens voor Toos uit. Op Sprong behaalde Marleen voor haar overslag een 7.15. Op Brug ging het minder goed en behaalde ze een score van 6.70. Ook op Balk had ze een aantal mislukkingen waardoor ze niet hoger kwam dan een 6.833. Voor haar Vloeroefening kreeg Marleen een 7.133 waardoor ze met een eindscore van 27.817 niet verder kwam dan een 29e plaats wat niet genoeg was om door te gaan naar de halve finale. Bij de Senioren kwam Nelleke Droge voor Toos uit. Op Sprong behaalde Nelleke een 6.925 en voor haar netjes uit gevoerde Brugoefening kreeg ze een score van 7.45. Op Balk had Nelleke een mislukking maar de rest van de oefening werd netjes uitgevoerd en kreeg ze een score van 7.35. Met een hoge score van 8.133 op Vloer behaalde Nelleke met een eindscore van 29.858 de 28e plaats wat niet voldoende was om door te gaan naar de halve finale. weekend waren nog enkele thuiswedstrijden. was de grote zege van Jongens Mini’s I. Meisjes Aspiranten I, Jongens Junioren IJongens Ju nioren 2, Dames 2 en Jongens Aspiranten 3 verloren. Jongens Junioren I kreeg de kampioen Binnenland op be zoek. Het werd een rommelige wedstrijd. Beide teams speel- degradatie zien aankomen. Ha den erg wisselvallig, waarbij de zebroek: „Degraderen doe je wisselvalligheid van Binnenland niet alleen in de laatste wed- geen gevolgen had voor de strijd. Wij hebben uit de eerste overwinning. Flyers begon zes, zeven wedstrijden te wei- goed aan de wedstrijd en de nig punten behaald. We hebben gasten werden flink onder teveel kansen nodig om doel- druk gezet. Jammer was het punten te maken. Er is over het dat het verschil niet groter gehele seizoen genomen te werd dan 18-16. In de tweede periode kwam de wisselvallig heid van Flyers tot uitdrukking. De thuisploeg rende zichzelf voorbij en was meer bezig met de tegenstander dan met het eigen spel. Binnenland maakte daar gretig gebruik van. 37). Toen kwam de derde pe- riode. Die gaf een heel ander beeld. Binnenland werd wegge speeld. De Flyers-junioren etal eerden nu wel het basketball waartoe zij in staat zijn en via 32-19 kwam men terug tot zes punten. Het is dan ook onbe- weinig gescoord". Vergeleken met het vorige sei zoen miste Hazebroek dit jaar Klien van Dam en Wesley van Maaren, die naar respectievelijk Maastricht en Feyenoord ver trokken. Gebrek aan inzet kon trainer Hazebroek zijn spelers niet verwijten. Elftalleider Ferry Polder, die als speler nooit met Groeneweg degradeerde: „De - inzet van vandaag is er in weken niet ge- Groeneweg kreeg in de laatste competitiewedstrijd tegen Moordrecht verschillende goede mogelijkheden om te sco ren, maar deed dat niet. Het gevolg is degradatie naar de vijfde klasse. Foto.-Liesbeth van der Vis Lutjes, werd het na veertig mi nuten 1-0 door een doelpunt van Marco Verzijl. Schijff kreeg de kans om de score te verho gen, maar schoot over. In de tweede helft probeerde Be Fair verder uit te lopen, maarWibaut van der Wees zag de bal na een vrije trap op de vuisten van doelman Lutjes be landen. Door het uitblijven van een tweede treffer bleef de wedstrijd spannend. Dank zij goed werk van doelman Ri chard Bitter en de overige ver dedigers bleef de nul gehand haafd. Bekend is dat Be Fair, dat het zonder vier basisspelers moest stellen, moeilijk tot sco ren komt. In 22 wedstrijden werd er 20 keer gescoord. Al leen FC Perkouw deed het met negentien goals nog slechter. Be Fair moet nu winnen van Flore ant om vervolgens via pd-wed- strijden het derdeklasserschap veilig te stellen. Bij een gelijk spel geeft het betere doelsaldo van Floreant de doorslag. Be Fair 2 en Be Fair 3 speelden van de doellijn gehaald. Terecht konden de supporters van Groeneweg de opmerking ma ken dat het niet meezit als je onderaan staat. Opstellingen: Groeneweg: Haan, Crielaard, Terpstra, Eind hoven, Lekkerkerk, Kevin Zij derhand, Klein, Boudewijn, Eck hardt, Stuurman, Dennis van Vliet, Moordrecht: Groeneveld, Daniel Matatihatiwen,Vink,Ten- sen, Souisay, Michael Matitahati wen, Donker, Van Velzen, Kas bergen, Lekatompessy, De Joode. V r~ l. 48 «*•<<- i WADDINXVEEN - Breakdancecrew GotSkillz geeft vanaf 8 mei lessen voor alle leeftijden in breakdance. GotSkillz is Nederlands Kampioen 2000 en 2001 en geeft verschillende theatervoorstellingen op internationaal gebied en vele workshops. De lessen vinden elke donderdagavond (tussen 20.00 en 22.00 uur) plaats in de gymzaal aan de Johannes Postlaan.Voor deelname wel eerst bellen, want er is een maximum van 25 cursisten. Aanmelding en informatie via tel: 06-41630459/ 0647226546 en/of e-mail: gotskillz 100@yahoo.com

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 19