College vindt ’zwaargewicht’ voor de functie van interim gemeentesecretaris Lek in gasvoorziening na aanrijding RUIM 1OOO KOSTUUMS IN VOORRAAD QRaonokker Gemeentelijk (wan)beleid Brandweer Hervormde Gemeente Auto te water neemt afscheid van kosters- r WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Wethouder verkeersproef Wielerronde Seniorenreis Uitslag jubileum- loten van de Open huisdag Van ’t Hof geeft startsein aan I8e PCW, CDA en D66 met PVDA LEZERS SCHRIJVEN geprolongeerd echtpaar Olie Jongeren mishandelen mens en dier PvdA wil kort fiestpad langs Groensvoorde PCW vergadert over normen en waarden B&W willen Zonnehof verkeersveiliger maken 0 Start vanaf 10.00 uur r Rabobank Tentoonstellingen I Fotowedstrijden I Fotopuzzeltocht El**5 op naar een nieuwe LOCATIE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) Fietroutes/wandelroutes Boerderijen bezichtigen Toneel- en muziekoptredens GAAN ER-. vooR, Voor meer informatie en startpunten: Dick en Margriet Sol (0172) 58 85 37 Renske Volwater (071) 580 63 17 www.polderdag.nl 'CONCO^IA PAGINA 13 WOENSDAG 14 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De heer Schrik. (Foto: pr.) ■i l UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Schrik (55) heeft ruime ervaring als leidinggevende in de top van gemeentelijke organisaties. Zo Heren Siemens,Van Dijk en Van Heel, indien u op de dag van de jaarlijkse wielerronde met de auto weg zou willen kunt u de ze toch op een eerder tijdstip buiten de afzetting parkeren, (het is maar 50 meter!)? U wilt de ronde verplaatsen naar de Coenecoop, dit zou wellicht ook iets voor dhr.Van Dijk zijn dan hoeft hij namelijk niet zoals nu het geval is de straten in het dorp als racecircuit te gebrui ken. Verder spreekt u over ’forse in breuk op de privacy en de for- Een aantal bewoners liet hun stem horen tijdens de vergade ring van de commissie Openba re Ruimte en Milieu. Zij pro beerden de commissieleden ervan te overtuigen dat afslui- voornemen is. Het wonen in dit deel van Waddinxveen werd destijds MARKT 32 GOUDA 0182-512509 NAAST DE ZALM Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - Als trends ettend makelaarskantoor is Van 't Hof de ’uitvinder’ van de ge slaagde en inmiddels zo ge waardeerde ’open huis dag’ formule. Op zaterdag 17 mei is het weer zover.Tussen 11.00 en 14.00 uur wordt geïnteresseer den vrije toegang verleend tot nagenoeg alle bij Van ’t Hof in verkoop zijnde woningen. Aspi- rant-huizenkopers kunnen op deze dag zonder afspraak bij een of meerdere woningen een kijkje gaan nemen. Na afloop van de bezichtiging(en) is het publiek welkom op de kanto ren van Van ’t Hof Makelaardij B.V. Men kan zich dan nader la ten informeren omtrent finan ciering, woonvergunning en alle mogelijke andere zaken. De kantoren zijn de hele zaterdag open van 8.30 tot 17.00 uur. Van 't Hof is in Waddinxveen gevestigd op de Zuidplaslaan 432, tel. Ol 82-618055. den van 3VO afd.Waddinxveen en vindt plaats op de ochten den van 20 en 21 mei. De voor lichting aan de zestig ouders is op maandag I9 mei in de raads zaal van het gemeentehuis van I3.30 uur tot 15.00 uur. Dit jaar verlaten 382 leerlingen de basisschool, de meeste gaan per fiets grotere afstanden naar het voortgezet onderwijs. 3VO vindt het daarom heel belang rijk om de jeugd middels deze proef nog eens op het belang van een verkeers veilig gedrag te wijzen. De start is vanaf het parkeer terrein achter het politiebu reau waar de fietsen voor ver trek gekeurd worden. ZEVENHUIZEN - Op zondag II mei omstreek 03.15 uur kwam de politie ter plaatse op de Strandweg. Bleek een auto met zijn linkerzijde in het wa ter van de Zevenhuizerplas te liggen. De 32-jarige bestuurster uit Rotterdam wilde niet uit het voertuig komen. De brand weer heeft hierop het voertuig uit de Zevenhuizerplas getrok ken waarna de bestuurster uit het voertuig is gehaald. De vrouw weigerde mee te wer ken aan een ademanalyse. Te gen de vrouw wordt proces verbaal opgemaakt ter zake rijden onder invloed en gevaar of hinder veroorzaken. Haar rijbewijs is ingevorderd. was hij langdurig werkzaam als gemeentesecretaris in de ge meenten Veendam enVelsen.De Wethouder Dijksterhuis be toogde dat in 2000 en 2001 het communicatieproces met de bewoners al heeft plaats gevon den en dat er brede discussie avonden met de hele wijk zijn gehouden. Zoals zo vaak waren ook hier twee geluiden te horen, zowel voor als tegen en heeft het col lege een keus moeten maken. Dijksterhuis zei, mede op aan dringen van de fracties, wel be reid te zijn te kijken naar een andere oplossing, maar de vei ligheid gaat voor. Tenslotte kwam een inwoner met de suggestie om een paal bij de kop van huis nummer 32 te plaatsen om onnodige ver keersbewegingen te voorko men en dan is iedereen in prin cipe tevreden. Dijksterhuis deed de toezegging dit voorge stelde advies van de bewoners te onderzoeken, maar herhaal de nogmaals dat veiligheid voor alles gaat. (A.B.) gens een prima oplossing, maar niet voor de fietsers. Dit bracht Lottie van den Berg (PvdA) we derom ter sprake in de verga dering van de commissie Openbare orde en Milieu. Ge bleken is dat deze bocht le vensgevaarlijk is voor fietser als een vrachtauto deze bocht neemt terwijl hij naast een fiet- WADDINXVEEN - Wethouder Dijksterhuis geeft op dinsdag 20 mei om 8.30 uur het start sein voor de I8e Praktische verkeersproef. De Kardinaal Alfrinkschool mag als eerste vertrekken, omdat ze vorig jaar het minste fouten hebben ge- de afsluiting zal moeten wor den teruggereden via de Ster- WADDINXVEEN - De plaatse lijke PCW belegt donderdag I5 een openbare vergadering. Deze bijeenkomst, dje^voor ie dereen toegankelijk is, vindt plaats in de ontmoetingsruimte van de Bethelkerk (Bilderdijk- laanl). De vergadering begint om 20.00 uur. Zoals gebruikelijk heeft de avond een thema, dit keer is dat:‘De burger moet weer mores leren’. De heer P. van der Sluis, wethouder te Gouda, leidt dit onderwerp in. Hij wil spreken over de stads- WADDINXVEEN - Er zijn nog wat plaatsen beschikbaar voor de seniorenreis van 4 juni. Aan melden kan bij T. Ververs sr. Te lefoon 0182-614216. De eigen bijdrage bedraagt 32,50 euro per persoon. se sociale ontwrichting’. Vallen hier ook elk weekend de hoc keywedstrijden en het luiden van de kerkklokken onder? We kunnen ook dit verplaatsen naar de Coenecoop tezamen met de scholen, winkels en alle overige evenementen en voor zieningen. Waddinxveen zal dan nog saaier worden dan nu al het geval is, maar we hebben wel rust! Heren Siemens, van Dijk en van Heel, schaamt u! F. M. de Graaff Waddinxveen renlaan of de Zuidplaslaan om alsnog aan de oostzijde van de ze straten te kunnen parkeren. Aan de oostzijde wordt door bewoners en bezoekers van de Zonnehof geparkeerd. Gevolg is dat door onnodige verkeersbewegingen onveilige verkeerssituaties ontstaan in deze kindvriendelijke wijk. Bo vendien wordt door uitvoering van dit voornemen het gevaar voor de kinderen groter vol gens de bewoners, omdat er in de berm of straat wordt gepar keerd waardoor de kans op on gelukken toeneemt. Ook me nen de bewoners dat door de verhoogde verkeersbewegin gen richting de Zuidplaslaan langs een winkel- en schoolrou te moet worden gereden waar bij overstekende fietsers en schoolkinderen de kans op on gelukken vergroten. Tevens klaagden de bewoners erover niet tijdig te zijn ingelicht door de gemeente over de plannen. hadden drie zware kandidaten, het was moeilijk kiezen. We kozen uiteindelijk voor de heer Schrik omdat hij de meeste ervaring heeft in gemeenten”, aldus loco-burge- meester Dijksterhuis. bewoners een plan te ontwik kelen om zulke ’ongelukjes’ te voorkomen. De locale politie spreekt telkens weer haar on genoegen uit over het gemeen- teijke verkeers(wan)beleid. Maar de desbetreffende ge meenteambtenaren zijn niet thuis, wanneer de politie op- of aanmerkingen heeft aangaande de verkeersveiligheid of wan neer je zelf schade hebt of pro blemen die hen betreffen. ‘Ga maar naar de politie’, wordt je gezegd, waarop de politie weer zegt dat dit een zaak is voor de gemeente. Waar staan we dan als burgers? Nog een voorbeeld, de ver keersdrempels worden zomaar neergelegd, maatvoeringen zo als hoogte en de op- en afritten verschillen allemaal. Je zal maar in een ziekenwagen liggen, ern stige rugklachten of een whi plash hebben, dan weet je pre cies hoe het niet moet. Wie betaalt de schadekosten aan schokbrekers, carterpannen en spoilers? Juist, de bestuurder van het voertuig. De agressie in het verkeer neemt alleen maar toe en dat is dan de schuld van de automo- WADDINXVEEN - De Her vormde Gemeente nam op vrijdag 2 mei afscheid van Gré en Arie Olie als kostersecht- paar van De Hoeksteen. Na ruim 22 jaar moest wegens ge zondheidsredenen gestopt worden met dit werk. Op deze avond werden zij toegesproken door de kerkvoogdij en de ker kenraad van Wijk West en wer den zij bedankt voor het vele en veelomvattende werk het geen zij voor de kerk en de ge meente gedaan hebben. Met dit dienstverband van ruim 22 jaar waren zij ook het langst van al le kosters verbonden aan De Hoeksteen. Namens de kerk voogdij werd als dank voor hun trouwe zorg en inzet een reis- cheque overhandigd, vergezeld met een bloemenhulde namens de wijkgemeente. functie van interim-gemeente- secretaris vervulde hij in Rijs wijk, Oegstgeest, stadsdeel Am sterdam Zuid Oost (Amsterdam), stadsdeel Geuze- veld/Slotermeer (Amsterdam), Spijkenisse en Veenendaal. Schrik is aangesteld als interim- gemeentesecretaris, hij wordt eveneens algemeen directeur. Zijn opdracht is om op korte termijn maatregelen te treffen om een vernieuwingstraject op gang te brengen in de gemeen telijke organisatie en de slag vaardigheid van het ambtelijk apparaat te vergroten. Dijkster huis: „Hij gaat mogelijk ook kij ken naar de top van de ambte naren en naar de structuur. Over zes of zeven weken zal hij zijn plan van aanpak presente ren, de goedkeuring daarvan ligt bij B&W, vervolgens kan hij aan de slag.” De benoeming geldt voor maximaal zes maanden. Na deze periode moet een vas te gemeentesecretaris in dienst treden. „We starten met zoe ken naar een vaste gemeentese cretaris over een drie of vier maanden, zodat niet weer een gat ontstaat”, aldus Dijkster huis. Schrik begon zijn werk zaamheden op I2 mei. Vorige week maakte hij al kennis met de Ondernemingsraad. WADDINXVEEN - Iedereen die een bluspoging gedaan heeft in de bluscontainer tij dens de feestweek van de brandweer, kreeg een lotnum mer. De winnende lotnummers zijn: 09-17-21-43-217-220. bilisten? De politie zegt dat de gemeente niet naar haar wil lui steren, naar wie luisteren ze dan wel? Misschien wel naar het bosje wortelen wat voor hun neus wordt gehouden in de vorm van een etentje o.i.d. De scha des zijn door deze achterlijke ideëen erorm toegenomen, diegenen die er beter van wor den, zijn de garages. Het geld dat de gemeente uit Den Haag ontvangt, kan mijns inziens op andere manieren besteed wor den om de verkeersveiligheid te verbeteren, als je je huiswerk maar doet. Externe bureaus worden aan getrokken om een verkeers plan te ontwikkelen, alleen ko men die bureaus niet uit de regio. Misschien onder het maakt. De organisatie is in han- mom van ‘wat je van ver haalt is lekker’. Zo zie je maar dat een wanbeleid ook een beleid is. Gemeente in ieder geval be dankt voor alles, ik kan een an dere auto gaan kopen en u, u kunt weer rustig gaan slapen en gaan dromen wat de eerst vol gende misstap van zal zijn. Droom maar lekker! Een bedroefde inwoner ser rijdt.Van den Berg drong er wederom op aan een kort fiets pad naast de bocht aan te leg gen. Hiervoor is alle ruimte. Wethouder Dijksterhuis deed de toezegging te onderzoeken of de gevraagde fietsroute no dig is. In de volgende vergade ring hoopt hij hierover uitsluit sel te geven. (A.B.) /WE W’VEEN/BOSKOOP - De poli tie heeft in april zeven jongeren in de leeftijd van I4 en I5 jaar aangehouden op verdenking van dierenmishandeling, mis handeling van een 20-jarige Boskoper en vernieling van een telefooncel. De verdachten, zes Waddinxveners en een Bosko per, zouden in de periode janu ari tot en met april 2003 regel matig dieren van een kinderboerderij en van een schaapsweide hebben mishan deld en hebben gedood. De politie kwam de verdachten na een onderzoek en extra sur veillances op het spoor. Door buurtbewoners werd ook re gelmatig gepost. De verdachten werden tevens gehoord over de mishandeling van een Bos koper. De Boskoper sprak op vrijdagavond I4 maart enkele van de jongeren aan toen zij een steen tegen een ruit van een woning aan de Zijde gooi den. De Boskoper werd vervol gens geslagen en geschopt. De verdachten bekenden ook de vernieling van een telefooncel op de Parklaan. De politie heeft mei proces verbaal opgemaakt te gen de verdachten. WADDINXVEEN - Een 22-jarige automobilist uit Waddinxveen verleende op maan dag I2 mei rond I9.I0 uur op een wegkruising op de Coenecoop geen voorrang aan een van rechts komende vrachtauto bestuurd door een 37-jarige man uit Waddinx veen. Bij de aanrijding liep de 22-jarige Waddinxvener vermoedelijk een schouder fractuur op. Hij werd overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Door de aanrijding ramde de vrachtauto een lichtmast, reed door een hek heen en raakte een gasvoorziening. In de gasvoorziening ontstond daardoor een lek. De brandweer wist het lek te dichten. (Foto: Uesbeth van der Vis.) Start o.a. Station Boskoop/Café de Egelantier, Raadhuisplein 1 Hazerswoude-Dorp Mede mogelijk gemaakt door: WADDINXVEEN - Om het onnodige hard rijden in de Groensvoorde aan banden te leggen is -naast het invoeren van een 30 kilometerzone- in de weg ter hoogte van de Pep- pelhorst een bocht gemaakt, zodat automobilisten verplicht zijn hier af te remmen. Voor de personenauto’s en vrachtwa- regels die in Gouda worden in gevoerd in het kader van de landelijke aandacht voor waar den en normen in onze samen leving. Na de pauze is er volop aandacht voor de plaatselijke politiek. De plaatsvervangend fractievoorzitter, B. van der Roest, stelt de hoogtepunten van het afgelopen jaar aan de orde. De aanwezigen krijgen alle ge legenheid om hun vragen en opmerkingen aan het adres van de PCW-fractie naar voren te brengen. De PCW, het plaatse- WADDINXVEEN - Burge meester en wethouders zijn voornemens de route Zonne- singel-Zonnehof af te sluiten om de verkeersveiligheid in dat gedeelte van die wijk te verbe teren. Er wordt over de Ster renlaan veel te hard gereden, de weg lijkt af en toe wel een racebaan. De bewoners zijn te il! onderhandeling gen de afsluiting. Zij hebben dat al laten weten in een brief aan WADDINXVEEN - PCW, CDA burgemeester en wethouders, en D66 hebben besloten om de collegeonderhandelingen uit te breiden met de PvdA. Dit be sluit is genomen naar aanleiding van oriënterende gesprekken met achtereenvolgens de PvdA en de WD. Het gesprek met de ting een verkeerd PvdA leverde voldoende aan- sluitingspunten op om samen door te gaan. DeWD heeft la- aantrekkelijk gemaakt door de ten weten geen belangstelling goede bereikbaarheid en ont- te hebben voor deelname aan sluiting. Bovendien ontstaan er een college. PCW, CDA, D66 parkeerproblemen omdat door en PvdA beschikken gezamen lijk over 14 van de 21 zetels. De onderhandelingen worden in de komende weken voortge zet. We kennen allen (bewoners van Waddinxveen) de huidige situatie van de gemeentelijke bestuurders, het gehele reilen en zeilen van de wethouders en andere gemeentelijke ambtena ren. Wel nu, wat hebben wij als inwoners eigenlijk te vertellen? Ik noem bijvoorbeeld inspraak omtrent bouwplannen en aan leg van wegen. Helemaal niets, want wij hebben gekozen voor een gemeenteraad en daar heb ben we alle vertrouwen aan ge schonken, toch? Het wegenbeleid is zodanig verkracht dat er meer ongeluk ken gebeuren dan voorheen (de gemeente zal dit ten allen tijde tegenspreken). Neem nu de wegafsluitingen, verkeers drempels, de Passage en het weren van vrachtvervoer. Maar op de Oranjelaan klagen de be woners nog steeds over de overlast die door het vracht vervoer wordt veroorzaakt. De Kanaalstraat is afgesloten over een afstand van vijftig meter. De rotondes (rot rondjes) zijn allemaal te klein of te nauw voor het vrachtvervoer. Het Koningin Wilhelminaplein met z’n vluchtheuvels, de wegen die te smal zijn het vrachtvervoer, het is allemaal fantastisch om de verkeers(on)veiligheid te la ten toenemen, of niet!. Mijn au to stond daar geparkeerd. Niets aan de hand, zolang de snelheid laag blijft en de auto’s niet breder zijn dan 2.20 meter. Maar die vrachtwagen met be stuurbare trailer was breder en reed mijn auto total-loss, door de smalle rijbaan welke ont staan is door de verkeersheu vels tussen de rijbanen in. De tegenpartij heeft zijn schuld in deze gelukkig toegegeven, maar het had voorkomen kunnen worden door een JUIST ge meentebeleid te voeren en in samenspraak met de politie en in het land van Wijk en Wouden WADDINXVEEN - Het college van burgemeester en wethouders heeft de heer mr. J. Schrik uit Doorn be noemd tot interim-gemeentesecretaris. Hij vervangt de onlangs opgestapte secretaris mevrouw drs. I.P.W.I.Wij- ers. Met de benoeming komt het college tegemoet aan De bluscontainer en de prijzen de aanbeveling van VanThijn om op korte termijn een in zijn beschikbaar gesteld door de firma BRANDTRAP oplei lijk samenwerkingsverband van Hervormde Kiesvereniging, Staatkundig Gereformeerde Partij en ChristenUnie, wil op deze avond opening van zaken geven over het gevoerde beleid en zich hiervoor verantwoor den. De combinatie van aan dacht voor waarden en nor men met de onrustige plaatselijke politieke situatie is deze avond bijzonder. De bur gers van Waddinxveen hebben op deze bijeenkomst de gele genheid om hierover mee te spreken. Vermist in Waddinxveen: Kat, cypers,zonder wit, klein en tenger, oude kat, Papaverveld. Blauwe parkiet, kale plek op borst, Castor. GEVONDEN: Waddinxveen: zwarte poes met veel witte af tekeningen (Noordeinde). Zwarte kat met witte afteke ningen (Coenecoop). Cyperse kater (Henegouwerweg). Witte kat (Lindengaarde). Poes, ZWART,met witte aftekenin gen (Bloemendaalseweg). Bruin konijn, wit op borst, zwarte vlek op kop (Schuberthof). Ze venhuizen: Reu, MECHELSE HERDER, pup (Rottekade). Ka ter, CYPERS, Witte onderkaak (Zuideinde). Moerkapelle: Reu, LABRADOR X, ZWART, half- langharig, mist tanden, oude hond, ketting (Noordeinde). Kater, CYPERS (Van Swaanswij- ckstraat). Kater, GRIJS,met veel witte aftekeningen (Dorps straat). Poes, GRIJS, gevlekt met wit (Moerkapelseweg Voor gratis registratie en informatie: tel. 0186-601199 of via www.dierencentrale.nl. terim-gemeentesecretaris te benoemen. Ook legde Van Thijn de nadruk op het begrip ’zwaargewicht’ dat dan ding en advies. De prijzen kun- ook een belangrijke afweging was bij de benoeming. „We nen tijdens kantooruren wor den afgehaald bij de Brandweerkazerne aan de Noordkade. p,

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13