Kinderbijslag kan dat gevolgen hebben voor de hoogte van de kinderbijslag. Elke ochtend... Voorlichtingsavond en kraammarkt voor zwangeren Dthter bij Zes verkeersregelaars van TZM gecertificeerd verkeersregelaar mizipk o o Swan la-Cats burg overgedragen aan Woonpartners Waddinxveen van start met herwaardering onroerende zaken WADDINXVEEN - Gemeen ten zijn wettelijk verplicht om elke vier jaar opnieuw de waar de vast te stellen voor alle on roerende zaken. Deze week starten de voorbereidende werkzaamheden voor de her waardering van alle onroeren de zaken voor de periode 2005-2009. Commissaris van de M;n en vrouw In-fenZ UIT DE PRAKTIJK VAN DE SOC. RAADSVROUW Rijden onder invloed treedt op Raadsgriffier (37) leidt WD-fractie van de provincie -* xx sckiep hij hen 2 Leerlingen expositie in Artistique Mintelzorgcafé Lokale Rabobanken bundelen hun beleggingsspecialismen Koningin bezoekt Zevenhuizen-Moerkapelle PAGINA 17 Rijn en Gouwe van TZM Het bestuur had een aankondi- (Foto: Liesbeth van der Vis.) Naam: Adres: Postcode: Plaats: K W$HH Tel.: (toot controle op de bezorging} Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 12,95. (gitar) en Patrick Verdegaal (basgitaar). Entree: 2 euro. op een peildatum twee jaar voor het begin van het tijdvak I januari 2005 tot en met 31 de- bij de politie moesten gaan vol gen. De cursus zou op I april digd: Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle, Hart van Holland, Oriongemeenschap, pelle, Zorgcentrum Beth-San, Zorgcentrum De Zevenster, Vrienden van de Zevenster, Be langen Vereniging Oud Verlaat, Wijkgebouw De Vierkap, Bewo nerscommissie Moerkapelle, Be wonerscommissie Zevenhuizen, door de datumkeuze en door dat de brief niet op officieel briefpapier maar op een kopie werd toegezonden, dat het een aprilgrap betrof. De vrijwilligers Eersteling, Bewonderscommissie Burg. Klinkhamerweg, Rolling ’90, De Algemene Kinderbijslag Wet is een volksverzekering. Iedereen die in Nederland woont en aan de voorwaarden voldoet, heeft recht op kinderbijslag voor ei gen, stief- of pleegkinderen. Een van de voorwaarden is dat men zijn kinderen verzorgt of onder houdt. Van belang hierbij is de hoogte van de inkomsten van het kind. Heeft een kind dat 16 jaar of ouder is eigen inkomsten, dan 89 huur- en koopwoningen en een parkeergarage met 66 plaatsen. De bijeenkomst vond plaats in de raadszaal van het ge meentehuis in aanwezigheid van onder andere burge meester J.D. Westendorp, wethouder M. Zijderhand, di- recteur-bestuurder R.J. Masci- ni van Woonpartners, Perdijk Reeuwijk-Brug is gevestigd, be dienen de adviseurs hun relaties uit onder meer Boskoop, Gouda, Reeuwijk en Waddinxveen. Die klanten voor wie deze aanpas sing gevolgen heeft, zijn inmiddels per brief over dit initiatief geïn formeerd. Met de oprichting van een bo venlokaal beleggingsadviesteam spelen beide Rabobanken in op de sterk toegenomen complexi teit en intensiviteit binnen de ef- totaal 48 eengezinswoningen, maisonettes, herenhuizen, meegroeiwoningen en twee- onder-één-kap woningen. De architect heeft gekozen voor een ontwerp in de stijl van de Amsterdamse school. Op I juli van dit jaar wordt een feestelijke start gemaakt met de bouwwerkzaamhe den. BertVermuIm van de Trekkers vereniging Zevenhuizen. Voor Vermulm was vooral de infor matie over de verzekering van belang. Met zo’n trekker zit een ongeluk immers in een klein hoekje. Ook alle deelnemers van TZM ontvingen een certificaat. Het zal voor TZM nog een hele hijs worden om de eindjes aan el kaar te knopen, maar het be stuur is vastbesloten om alles in het werk te stellen om volgend jaar de trimloop door te laten gaan. Makelaardij en Architectenbu reau Drost van Veen. Swanla-Catsburg, gelegen tus sen de Knibbelweg, Zorgcen trum De Zevenster en de Boutensstraat, is voorlopig de laatste grote bouwlocatie in Zevenhuizen-Moerkapelle. Het hele bouwplan bestaat uit 89 huur- en koopwonin gen; 41 appartementen en in Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - De gemeente Zevenhuizen/Moerkapelle heeft afgelopen dinsdag de grond voor de bouwlocatie Swanla-Catsburg overgedra gen aan Woonpartners Mid- den-Holland, waarbij tevens een start werd gemaakt met de verkoop van woningen. Voor de woningcorporatie is de aankoop van de grond een belangrijke stap voor de realisatie van het bouwplan, dat bestaat uit ten met zich mee. Zo schakelt Comité voor de Avondvier daagse ruim 40 vrijwilligers als verkeersregelaar in. Die moe ten allemaal de officieel goed gekeurde hes dragen. Het lijkt dan ook raadzaam dat de ver tegenwoordigers van de be trokken groeperingen met de autoriteiten in overleg tr.eden om te bekijken hoe hier even tueel een mouw aan te passen is.Aan het einde van de cursus, reikte de heer Elzinga de certi ficaten aan de deelnemers uit. Het eerste certificaat kreeg me. Als manager is John Wolff verantwoordelijk voor de werk zaamheden van dit team. De be leggingsadviseurs zijn Carolien Groeneweg, Richard Bronkhorst, Han Muurling, Michael Scholte, Wim van der Sluijs en ElvinVonk. Allen hebben ruime ervaring in de effectenbranche en zijn volle dig DSI gecertificeerd. Het team wordt ondersteund door 3 me dewerkers van de commerciële binnendienst. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe”. Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. een bevalling op de afdeling Verloskunde. Aansluitend zijn er nieuwsflitsen te zien over de Kraamsuite. Een verpleegkundi ge vertelt over het verblijf op de afdeling. Medewerkers van De Vierstroom en het Kraam- centrum gaan in op de periode na de bevalling. Op de kraam- markt is informatie te vinden onder meer over borst- en flesvoeding, babyverzorgings- producten, kraamzorg, zwan- mate door de aanvrager van kin derbijslag moeten worden on derhouden. Hieraan wordt vol daan indien het kind een inkomen heeft van minder dan 1.135 per kwartaal (voor een thuiswonende) of 1.606 per kwartaal (voor een uitwonende). De onderhoudsbijdrage van de aanvrager moet ten minste 373 per kwartaal zijn. Bestaat recht op studiefinanciering, dan is er geen recht op kinderbijslag. Voor kinderen van 18 en ouder bestaat, met uitzondering van en kelen die vallen onder een over gangsregeling, geen recht meer op kinderbijslag maar op studie financiering of op de wet tege moetkoming onderwijsbijdrage ZEVENHUIZEN - De politie heeft op zaterdag 10 mei omst reeks 01.45 uur een 17-jarige bromfietser uit Moerkapelle aangehouden wegens rijden onder invloed. De bestuurder die niet in het bezit is van een bromfietscertificaat droeg ook de helm niet en hij reed onver zekerd rond. Agenten zagen de bromfietser met hoge snelheid en zonder helm slingerend rij den over de Beijerincklaan.Toen agenten de bestuurder wilden staande houden is hij er vandoor ge gaan. Na een korte achtervol ging werd de bestuurder op de Bredeweg aangehouden. Een blaastest gaf een uitslag aan van 595 ug/l terwijl 220 de limiet is. Tegen de bestuurder wordt proces verbaal opgemaakt voor het rijden onder invloed van al cohol, het rijden zonder certifi caat, het onverzekerd rijden, het rijden zonder de helm. De bestuurder kreeg een rijverbod van zes uren. fectenwereld. Door bundeling van kennis en mankracht en het gebruik van de meest geavan ceerde apparatuur en program matuur brengen zij de kwaliteit van advisering op een hoger ni veau en kunnen zij hun klanten verzekeren van een professio neel en deskundig advies.Voor nu en voor in de toekomst. Het beleggingsadviesteam be staat uit tien medewerkers met ieder zijn of haar eigen specialis- den van TZM vertrokken dan ook op 6 mei richting politie bureau in Nieuwerkerk aan den Ijssel waar zij met open armen ontvangen werden door de, hen inmiddels welbekende wijkagent, Roelof Elzinga. In to taal namen zo’n dertig aspirant- verkeersregelaars deel aan het evenement, allen lid van een vereniging of groepering be trokken bij het organiseren van evenementen. Coördinator Vollebregt wees er op dat elke groepering die een evenement organiseert MORKAPELLE - De Waddinx- veene band In- TenZ introdu ceer zaterdag 17 mei de on langs opgenomen video-clip tijdeis een live optreden in Oprroer. Dit gebeurt vooraf- gaancaan het optreden op een special plasma scherm in de zaal. )eze videoclip geeft een compeet beeld van de band. Tijdes het optreden wordt een antal gesigneerde exem- plare weggegeven. Om 21.00 De waardebepaling vindt plaats uur tart de drive-in show van DJ Tinar, gevolgd door een op- tredin van In-TenZ, met een grot! licht/geluidsinstallatie. De cember 2008. In dit geval is de peildatum dus I januari 2003. De taxateurs dienen de waarde van de onroerende zaken per I januari 2003 vast te stellen. De ze waarde wordt door de ge meente gebruikt voor de Rapmund heffing van de onroerende- (zan), Keith Schoonderwoerd zaakbelastingen. De belasting dienst en de waterschappen ge bruiken dezelfde waarde voor hun belastingheffing (dit is al- WADDINXVEEN - Mr. Frede- rikW.van der Dussen (37), grif fier van de gemeenteraad in Waddinxveen, is de nieuwe voorzitter van de WD-fractie in de Provinciale Staten van Zuid-Holland in Den Haag. De Rotterdammer neemt die plaats over van Huub B. Hiel tjes, die lijstaanvoerder van de liberalen was bij de verkiezin gen van I I maart jl. Frederik van der Dussen is sinds 1995 Overschrijden de inkomsten een bepaalde hoogte, dan heeft dit gevolgen voor het recht op kin derbijslag van de ouders. Slechts inkomsten uit werk worden in aanmerking genomen Voor in komsten uit vakantiewerk geldt een speciale regeling (zie hierna). Onder inkomsten vallen ook sta gevergoedingen en betaling in na ture, zoals kost en inwoning bij au pairs. Voor kinderen jonger dan 16 jaar die nog thuis wonen, hebben ei gen inkomsten geen gevolgen. De ouders hoeven ze niet op te geven. Voor kinderen van 16 en 17 jaar geldt dat zij in belangrijke ban< is eind 2001 gestart en hee: inmiddels een flink aantal optjsdens op haar naam staan. De succesvolle 4-mansforma- tie, dien uit Waddinxveen e.o. bestat uit Bas van Gooien (druis), Nicole stoestand van die woning op het moment van aankoop, de ligging etc. Het kan zijn dat een koopsom afwijkt van de reguliere waar de, omdat er sprake is van bij zondere omstandigheden die de aankoopprijs hebben beïn vloed (b.v. verkoop binnen een familie). Dergelijke uitzonderin gen tellen niet mee. De bruik bare gegevens kunnen de ge schatte waarde van enigszins vergelijkbare panden onder bouwen. Na het aanbrengen van correcties op de P.M.A. vindt de taxatie van de andere panden plaats. De gemeente heeft voor de P.M.A. en de taxatie twee taxa tiebureaus ingeschakeld, één voor woningen en één voor be- drijven.Voor de woningen is dat Kafi BV te Woerden en voor de (meeste) bedrijven Schoutax te Schoonhoven. Voor de uitvoe ring van de P.M.A. kan het nodig zijn dat de taxateur -om een goed oordeel te kunnen vor men- een pand moet betreden. In zo’n geval wordt de bewoner hierover van tevoren benaderd. Meestal kan worden volstaan met een buitenopname en kan gebruik worden gemaakt van het gemeentelijk bouwarchief. De werkzaamheden vinden overdag plaats. De medewer kers van de taxatiebureaus kunnen een gemeentelijk legiti matiebewijs tonen. De P.M.A. en de hertaxatie zijn geregeld in de Wet Waardering Onroerende Zaken (Wet WOZ). In de meeste gevallen betreft het woningen, maar ook bedrijven, grond, etcetera val len hieronder. Meer informatie over de taxaties is telefonisch verkrijgbaar via de sectie ge meentelijke belastingen van de afdeling Financiën. Op werkda gen zijn de medewerkers hier voor bereikbaar tussen 9.00 en 12.00 uur onder telefoonnum mer (0182-) 624530. Z’HUZEN/MOERKAPELLE - De verkgroepen ’Mannen in Bewging’ en ’Vrouwen voor God Koninkrijk’ organiseren wedrom een thema-avond voormannen en vrouwen. Op vrijdg 23 mei spreekt Ds J. Hoe, Nederlands Hervormd preckant te Veenendaal, over ’maren vrouw schiep hij,hen 2’. D. Hoek is ’de man van’Alie derwerpen met de Commissaris Hoe-van Kooten. Zij sprak op de erste avond over ’man en vrouv schiep Hij hen’ en zij heeft met name de fysieke en psyclische verschillen tussen manm vrouw besproken. Ook de sKsualiteit kreeg hierbij rui me andacht. Ds.J. Hoek zal het huwlijk meer vanuit de theo logie belichten. Hij laat op 23 mei loren wat de Bijbel zegt overhet huwelijk. Enkele facet ten ce aan de orde komen zijn: echüreuk en echtscheiding, homohuwelijk, hertrouwen etc. De ?ond wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk (Donsstraat 106, Zevenhui- zen)Aanvang is 20.00 uur. En tree:!,- euro.Voor meer infor matie Mark Ineke van de Lagenaat, tel.nr 079-593152Ö of m>@solcon.nl. MOERKAPPELE - Tijdens de openingsuren van Artistique zijn t/m 7 juni kunstwerken te bezichtigen van cursisten van Ingrid Bovekerk-v.d. Vlugt. In oktober hebben de cursisten zelf een doek opgespannen, om vervolgens naar eigen idee het doek te beschilderen met acryl- of olieverf. Voor de meeste van hen was het de eerste keer dat ze dat ze op doek schilderden. Drie maal in een seizoen ma ken de cursisten een gezamen lijke opdracht zodat ze de wer ken met elkaar kunnen vergelijken en ook van elkaar leren. De resterende lessen werkt iedereen individueel on der begeleiding van Ingrid. Openingstijden: maandag 9.00- 12.00 u., dinsdag 9.00-16.30 u., woensdag en donderdag 19.30- 22.15, vrijdag 18.30- 20.00 u., zaterdag 9.00- 12.00 u.Vrijdag 6 juni is Artistique ook open van 20.00 t/m 22.00 u. Artistique, Kerkewater 4, Moerkapelle, 079-5931708/ 06-22638817. schrokken dan ook toen zij be zoek kregen van Coördinator Basispolitiezorg Ron Vollebregt en wijkagent Roelof Elzinga met de vraag om de certifica ten van de verkeersregelaars te tonen. De lopers waren inmid dels al onderweg. Na langdurige onderhandelin- gen en de toezegging dat een zo' groot mogelijk aantal TZM’ers de cursus zouden gaan volgen streken de politie mannen hun hand over het hart en kon de trimloop ongehin derd doorgang vinden. Zes le- REGO - Het Steunpunt Man- telzcrg organiseert op vrijdag 16 nei tussen 10.00 en 12.00 uur het mantelzorgcafé. Men sen lie zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, heblen hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Man- telzirgers kunnen zo hun ver- haa bij elkaar kwijt, elkaar sten geven en kunnen er even uit ijn in een gezellige omge ving Het doel van deze bijeen komt is het bieden van een plekaan mantelzorgers waar zij elkar ondersteuning kunnen biedn, waarbij lotgenotener- varigen en informatie uitge- wissld kunnen worden, onder begteiding van een deskundi ge. Je bijeenkomsten worden iedee derde vrijdag van de maaid gehouden en vinden plaat ir^ café Réstistance, bij het 'erzetsmuseum in Gouda, Turfiarkt 30. Aanmelden hoeft niet. lid van de Provinciale Staten. Hij stond derde op de kandida tenlijst. Voorts was hij vier jaar lid van het fractiebestuur van de Zuid-HollandseWD-staten- leden. Voordat de oud-student Nederlands recht aan de Eras mus Universiteit in Rotterdam vorig najaar in Waddinxveen ging werken was hij juridisch beleidsmedewerker op de afde lingen Milieu en VROM in het Zeeuwse stadje Veere. een WA-verzekering moet af sluiten en dat alle personen die als verkeersregelaar optreden een officieel goedgekeurde fel oranjegekleurde jas of hes moeten dragen. De bevoegdheid om het ver keer te regelen geldt alleen voor de duur van het evene ment, de aanwijzingen van de verkeersregelaars moeten ove rigens wettelijk wel opgevolgd worden. Op weigeren staat een boete van 60 euro. Een en ander brengt voor de verenigingen aanzienlijke kos- en schoolkosten. Inkomsten uit vakantiewerk van een kind in de zomervakantie die lager zijn dan netto 1.050 hebben geen in vloed op de hoogte van de kin derbijslag. Alles wat een kind meer verdient, wordt als eigen inkomsten beschouwd en kan gevolgen hebben voor de aan spraken van de aanvrager van kinderbijslag. Van inkomsten uit vakantiewerk is geen sprake als het werk niet alleen in de zo mermaanden (juni, juli, augustus) maar ook er voor en/of na wordt gedaan. Met vragen over dit onderwerp maar ook andere onderwerpen kunt u van maandag tot en met donderdag terecht bij het Insti tuut Sociaal Raadslieden Wadinx- veen, telefoon 624 767. Spreek uur alleen op afspraak. gerschaps- en borstvoedings- kleding, babymassage en kin deropvang. Verpleegkundigen zijn aanwezig voor het beant woorden van vragen. De kraammarkt vindt plaats in het GHZ-restaurant. Aanmelden voor de gratis voorlichtingsavond of voor meer informatie: tussen 9.00- 12.00 uur bij de afdeling Verlos kunde, telefoonnummer: (0182) 505445. leen van belang voor eigena ren). De taxateurs kijken zoveel mo gelijk naar verkopen van on roerende zaken die daadwerke lijk hebben plaatsgevonden. Deze verkopen dienen als ijk punt om de waarde van soort gelijke woningen uit af te lei den. De gemeente is verplicht om zoveel mogelijk van deze werkelijke verkoopcijfers ge bruik te maken en houdt daar om voortdurend alle marktge gevens bij, zoals die van de verkoop van woningen. De ver zamelde en geregistreerde ge gevens worden geanalyseerd. Dit is de zogenaamde Perma nente Markt Analyse (P.M.A.). De voorbereidende werkzaam heden betreffen de controle en analyse van alle verkoopcijfers van onroerende zaken. Het gaat dan om de aankoopprijs van b.v. een woning, de onderhoud- WADDINXVEEN/REGIO - Ra bobank Gouwezoom en Rabo bank Boskoop-Reeuwijk hebben op het gebied van de advisering voor een grote groep beleggen de klanten de handen ineengesla gen. Vanaf 2 mei vormen zij één gezamenlijk en gespecialiseerd beleggingsadviesteam. Vanuit het nieuwe BeleggingsAdviesCen- trum, dat op de eerste etage van het bestaande Rabobankkantoor aan de Raadhuisweg 43 in weer zo’n driehonderd deelnemers hun krachten kunnen me ten op de verschillende afstanden. Een aantal leden houdt elk jaar de wacht op strategische kruisingen om de loop ij muziek’. Tijdens deze in goede banen te leiden. Echter, dit jaar scheelde het niet voorracht improviseert Wou- veel of de trimloop kon niet doorgaan. ter Bacquière, organist van de Paraqskerk in Rotterdam op het Vn Leeuwen orgel en op ging gekregen dat de verkeers- pianc Hans Bouma presenteert regelaars een verplichte cursus vier ’collages’ uit zijn werk, waaonder ’Vriendschap is ge luk hbben’ en ’In de schaduw plaatsvinden. De bestuur dacht, van e psalmen’. Na afloop gaat HansBouma met het publiek in gespek over zijn werk en de betebnis van poëzie en muziek in de liturgie. Tevens is er een boekntafel en zal de dichter boekn en bundels signeren. HansBouma: „er is een nieuwe taal nodig om religieuze en menelijke essenties weer te geve. Poëzie en muziek raken de nens in het diepst van hun bestan.” De bijeenkomst be gint om 19.00 uur, toegang is vrij. Voor Woonpartners Midden Holland is de grondoverdracht een belangrijke stap voor de realisatie van Swanla- Catsburg. WADDINXVEEN /GOUDA - Op woensdag 21 mei vindt in het Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlocatie) een voorlich tingsavond plaats voor zwange ren én hun partners. Deze bij eenkomst duurt ongeveer twee uur. De eerste groep start om 19.30 uur, de tweede groep start om 20.30 uur in de Ge hoorzaal. Tijdens deze avond wordt een videofilm vertoond over de gang van zaken rond WC^NSDAG 14 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door Walther Micke ZEVNHUIZEN - Dichter MOERKAPELLE - Al sinds mensenheugenis organiseert HansBouma draagt op zondag Tafeltennisvereniging Zevenuizen- Moerkapelle (TZM) I8 mi gedichten voor uit eigen op Koninginnedag de trimloop. Ook dit jaar hebben werk in de Gereformeerde Kerk'Dorpstraat 106) van Ze- venhizen onder de titel ’Dich ter van de Koningin en de gebieds- gedeputeerde worden bespro- Dorpshuis Op Moer, Dorpshuis ken. De onderwerpen hebben Swanla en Stichting Dorpsstraat ondermeer betrekking op de be- Ons Dorp. De Kleine Trompet stuurlijke toekomst van de ge- ter verzorgt een optreden. Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - meente,de ruimtelijke ontwikke- Op maandag I9 mei brengt de lingen in de Zuidplaspolder en de Commissaris van de Koningin Eendragtspolder, de leefbaarheid van Zuid-Holland, de heer J. in de kernen en de relatie tussen Franssen, een werkbezoek aan het provinciebestuur en het ge- de gemeente Zevenhuizen- meentebestuur. Vanaf I7.30 uur Moerkapelle. Naast een ontmoe- presenteren lokale groeperingen ting met het college van burge- zich op een zogenaamde belan- meester en wethouders en de genmarkt De volgende groepe- gemeenteraad zal de heer Frans- ringen zullen zijn vertegenwoor- sen ook contact leggen met lo kale groeperingen. Daarnaast staat een rondrit door de ge meente op het programma. De Gezinsvervangende Tehuis De heer Franssen zal namens de provincie Zuid-Holland worden vergezeld door gebiedsgedepu- Winkeliersvereniging Moerka- teerde mw. H.M.C. Dwarshuis (WD). Tijdens de ontmoeting met het college van burgemees ter en wethouders en de ge meenteraad zal een aantal on- I

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 17