WADDINXVE Afscheid Maja Roder OFFICIËLE BEKENDMt EN MEDEDELINGEN! Klup Waddinxveen zoekt vrijwilligers 50.000 euro voor Gehandicapten R R U B N T E E G E M E OPSCHOONACTIE OP 17 MEI BEZWAAR GEMEENTELIJKE BELASTINGEN GROEN MILIEUZAKEN VERGADERINGEN BOUWZAKEN (08-05-2003) x START MET HERWAARDERING f ONROERENDE ZAKEN VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN OVERIGE VERGUNNINGEN K PAGINA 3 WOENSDAG 14 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN de collegeonder- dakkapel op het asbest dakplaten de Verordening pre- noodkop BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: de VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN n- Bloemendaalseweg/Zwarteweg/Ótweg. Aanvraag handhaving art. 2.4.23 APV (duiven) vergroten van de woning (09-05-2003) alle daarbij COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur eenmalig kre- het Centrum 62 47 67 61 25 70 werden de basisvorming en de tweede fase van het studiehuis geïntroduceerd, veranderde het VMBO en werd de financierings wijze van het onderwijs totaal gewijzigd. Succesvol was het ge vecht van Maja Roder om op het Einstein College het gymnasium te kunnen behouden. Baanbrekend was destijds ook haar benoeming in de top van het onderwijs. Landelijk is het Groensvoorde 124, 1 boom in de voortuin Jan Luykenstraat 17, 1 ceder in de achtertuin Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 624 624 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: De aan de Peuleyen wonende Waddinxveense heeft een op merkelijke loopbaan van 34 jaar in het onderwijs achter de rug. Voordat Maja Roder in Rotter dam aan de slag ging was ze twaalf jaar conrector van de sa menwerkingsschool voor HA- VO-Atheneum aan de Dreef en acht jaar lerares geschiedenis aan het Dalton Lyceum in Voorburg. In haar Rotterdamse periode OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. en het VERLEENDE SLOOPVERGUNNING De volgende sloopvergunning is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20030127 Noordeinde 38, het verwijderen van Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids van asbest dakplaten OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond gangspuien bij de portiekwoningen (29-04-2003) 20030130 Poolster 23, het oprichten van een garage (29-04-2003) de gehandicapten in te brengen in de Waddinxveense samenle ving, waarbij getracht wordt de te nemen initiatieven niet alleen te laten gelden voor het jaar 2003, maar ook voor de toe komstige jaren. Het plan van aan pak gaat echter eerst naar B&W ter goedkeuring alvorens het aan de raad wordt aangeboden voor het verkrijgen van het krediet In het voorstel moeten de kaders worden aangegeven, van wat in het plan wordt opgenomen.Wet- houder Gerts stelde de fracties gerust Het subsidie wordt niet eerder uitgekeerd alvorens er een goed en goedgekeurd plan van aanpak is. Na deze uiteenzet ting ging de commissie unaniem akkoord. (A.B.) BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAAG De volgende sloopaanvraag is ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20030127 Noordeinde 38, het verwijderen (02-05-2003) Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl Centraal meldpunt: voor al uw meldingen 62 45 00 -54 75 00 die er werken. Tenslotte doen mensen vrijwilligerswerk omdat het leuk is en iets voor hen ople vert Al tien jaar organiseert De Klup activiteiten voor mensen met een verstandelijke handicap in wijkgebouw het Zuidhonk in Waddinxveen. Het programma wordt georganiseerd door de vrijwilligers en is afgestemd op de deelnemersgroep. Iedere keer wordt een ander programma aangeboden zoals knutselen, spel activiteiten, playbackshow, disco, themamiddagen en nog veel meer. In september zal Klup Waddinxveen haar jubileum uit gebreid gaan vieren met een op treden van een Kindercircus. Doordat er steeds meer belang- WADDINXVEEN - Burgemees ter en wethouders hebben be sloten een bedrag van 50.000,- beschikbaar te stellen ten behoe ve van het Lokaal Comité Euro pees jaar van mensen met een handicap 2003. De plaatselijk commissie werd al eerder dit jaar geïnstalleerd. Het bedrag komt ten laste van de reserve burgerinitiatieven. Alvorens het fiat werd geven wilde de PvdA weten of er al een plan van aan pak is samengesteld en de WD wilde weten of er dekking is voor dit bedrag en strookt het subsidie wel met het doel van de 'reserve. Wethouder Gerts zei dat het lokaal al hard aan het werk is aan het opstellen van een plan van aanpak. De bedoeling is WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De Waddinxveense Maja Roder (60) neemt vandaag officieel afscheid als rec tor van het Einstein Lyceum in Rotterdam-Hoogvliet. Ze is sinds 1989 aan die school verbonden geweest. De toen malige onderwijswethouder Hans Simons (PvdA) be noemde haar in die functie als ’gewoon de beste’. BEZOEK CLUSTER BOUWTOEZICHT ALLEEN OP AFSPRAAK U kunt alleen bij de cluster Bouwtoezicht van de afdeling VROM terecht wanneer u daarvoor telefonisch een afspraak heeft gemaakt. Telefoon 624832 of 624835. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. van twee silo's (09-05- Gemeenten zijn wettelijk verplicht om elke vier jaar opnieuw de waarde vast te stellen voor alle onroerende zaken. Deze week starten de voor bereidende werkzaamheden voor de herwaar dering van alle onroerende zaken voor de periode 2005-2009. Na afweging van deze zienswijzen, en voortgezet onderwijs het aantal vrouwen licht gestegen, maar nog altijd bescheiden met 10,1 procent van de directeuren en 16,2 procent van de adjunct-di- recteuren in 2002. De Waddinxveense, die op haar school de aandacht trok met een wekelijks open spreekuur naast dat van de wijkagent, maakte naam in het bemiddelen en op lossen van allerlei onderwijscon- flicten. Vandaar ook dat ze een cursus mediation ging volgen waarna ze besloot zich nu te gaan vestigen als zelfstandig me diator, bemiddelaar bij conflicten op het terrein van onderwijs en daarbuiten. Vanwege blikseminslag wordt door middel van op de volgende locatie een boom verwijderd: Nesse, 1 populier in het gras langs de Gouwe Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Arrondissements rechtbank 's-Gravenhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningenrechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gra venhage. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n ver zoek zijn kosten verbonden. WADDINXVEEN - De Klup or ganiseert allerlei vormen van vrijetijdsactiviteiten voor men sen met een verstandelijke han dicap in Gouda en omliggende gemeenten, waaronder Wad dinxveen. Klup Waddinxveen be staat tien jaar en zoekt nieuwe vrijwilligers. Belangstelling om naar Klup Waddinxveen te gaan is er ge noeg. Eens in de twee weken be zoeken zo’n 25 tot 30 mensen met een verstandelijke handicap op zondagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur Klup Waddinxveen. Deelnemers komen er graag. „De sfeer is er geweldig en er is altijd iets’ leuks te doen.” Dat geldt ook voor de vrijwilligers BESCHIKKING MILIEUVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergun ning verleend: - Brugweg 121, Boete Machinefabriek bv, inzake een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een machinefabriek. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij de clus ter Bouwtoezicht, tel. 624832 of 624835. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Enkele omwonenden van het adres Onderweg 81 hebben het gemeentebestuur gevraagd om de overlast door duiven tegen te gaan. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, land- schap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afcleling Beheer Open bare Ruimte. - Anna de Waalhoeve 10, 1 es (noodkap) Graanakker 45, 1 ceder in de achtertuin van een krediet om de de Stationsstraat op een drie- de lum moge- De waardebepaling vindt plaats op een peildatum twee jaar voor het begin van het tijdvak 1 januari 2005 tot en met 31 december 2008. In dit geval is de peildatum dus 1 januari 2003. De taxateurs dienen de waarde van de onroerende zaken per 1 januari 2003 vast te stellen. Deze waarde wordt door de gemeente gebruikt voor heffing van de onroerende-zaakbelastingen.'De belasting dienst en de waterschappen gebruiken dezelfde waarde voor hun belastingheffing (dit is alleen van belang eigenaren). stelling bestaat om Klup Wad dinxveen te bezoeken, kan het team versterking gebruiken van één of twee vrijwilliger(s). Om vrijwilliger te worden is geen speciale opleiding vereist Vrijwilligers moeten het vooral leuk vinden om met mensen met een verstandelijke handicap te communiceren en samen te wer ken in een team.Voor meer vrij blijvende informatie kun je te recht bij De Klup (het kantoor), Bloemendaalseweg 68 in Gouda. Je kunt de Klup telefonisch be reiken onder nummer 0182- 527566 en vragen naar Laura Damen. De Klup is te béfteiken op werkdagen tussen 9.Ö0 en 17.00 uur. OP 17 MEI VINDT DE DERDE OPSCHOONDAG PLAATS IN WADDINXVEEN In tegenstelling tot in vorige jaren doen dit jaar alleen die wijken mee waar de afgelopen twee jaar een relatief grote deelname was. Dit zijn de Bomenwiik, de Petteplas, Groenswaard 1, Wijk Zuid en de Oostpolderwijk. Woont u in een van deze wijken, dan kunt u zich voor deelname opgeven bij de contactpersonen van de wijken via de nieuwe coördinator wijk- en buurtbeheer Annemieke Daling (tel 0182-624 506). De bewoners van de woon vorm Nesselanden doen voor het eerst mee. Zij maken de omgeving van het Raadhuisplein schoon. Deelnemende kinderen krijgen een bon voor een ijsje, die zij kunnen inleveren bij een snackbar/ijssalon in de betreffende wijk. Natuurlijk kunnen ook bewoners van andere wijken zich cpgeven bij Annemieke Daling. Als er voldoende deelne mers zijn in een wijk, kunt u met haar contact opnemen voor deze actie, zodat ook uw wijk er weer als door een ringetje gehaald uitziet. U hoeft het niet alleen te doen: de gemeentelijke opschoonwagen komt met materialen bij u langs ter ondersteuning. Wissel bokaal Vanuit Wijk- en buurtbeheer Oostpolderwijk is het idee geopperd om een wisselbokaal in te stellen voor de schoonste wijk gedurende een heel jaar lang. De wijk teams jureren met ingang van 17 mei een aantal keren per jaar tot de volgende opschoonactie in 2004. Dan wordt de beker uitgereikt. Het Wvg-loket in de publiekshal van het gemeentehuis is alleen op maandag en vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur geopend. U kunt alleen op deze dagen terecht bij de Wvg-consulent voor inhoudelijke vragen over de Wet voorzieningen gehandicapten en lopende aanvra gen. De Wvg is wel iedere ochtend telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 624 715. van een bedrijfsruimte en een warmteopslagtank (09-05- 2003) 20020491 Abr. Kroesweg 17, het oprichten van een bedrijfs ruimte (09-05-2003) 20030077 g. van Dort Kroonweg 6, het oprichten van twee warmteopslagtanken (09-05-2003) 20030099 Schuberthof 9, het plaatsen van een voorgeveldakvlak (09-05-2003) 20030107 Coenecoop 27, het plaatsen 2003) De volgende vergunningen o.g.v. A.P.V. of andere wettelijke regelgeving zijn verleend: Immanuëlkerk Gemeente: loterijvergunning. Verkoop loten in het tijdvak juni t/m 3 oktober 2003. Trekkingsdatum 4 oktober 2003; Secretariaat Scouting St. Victor: toestemming nacht van 16 op 17 mei 2003 leden van "Bevers" te laten overnachten in het clubhuis Willem Frisoweg 73 te Waddinxveen; Secretariaat Scouting St. Victor: toestemming nacht van 24 op 25 mei 2003 leden van "Esta's" te laten overnachten in het clubhuis Willem Frisoweg 73 te Waddinxveen; De gemeente heeft voor de P.M.A. en de taxatie twee taxa tiebureaus ingeschakeld, één voor woningen én één voor bedrijven. Voor de woningen is dat Kafi BV te Woerden en voor de (meeste) bedrijven Schoutax te Schoonhoven. Voor de uitvoering van de P.M.A. kan het nodig zijn dat de taxateur -om een goed oordeel te kunnen vormen- een pand moet betreden. In zo'n geval wordt de bewoner hier over van tevoren benaderd. Meestal kan worden volstaan met een buitenopname en kan gebruik worden gemaakt van het gemeentelijk bouwarchief. De werkzaamheden vinden overdag plaats. De medewerkers van de taxatiebu reaus kunnen een gemeentelijk legitimatiebewijs tonen. De P.M.A. en de hertaxatie zijn geregeld in de Wet Waar dering Onroerende Zaken (Wet WOZ). In de meeste gevallen betreft het woningen, maar ook bedrijven, grond etc. vallen hieronder. Meer informatie over de taxaties is telefonisch Verkrijgbaar via de sectie gemeentelijke belastingen van de afdeling Financiën. Op werkdagen zijn de medewerkers hiervoor bereikbaar tussen 9.00 en 12.00 uur Ondér telefoonnum mer (0182-) 624530. om in de de speltak aan de Jan Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. De besluiten liggen vanaf donderdag 15 mei gedurende zes weken ter inzage bij de Gemeentebalie, op werk dagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (telefoon 01 82-624838, de heer W. van Valen). Tegen deze besluiten kunt u t/m donderdag 26 juni 2003 beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening doen bij de voorzitter van de afde ling bestuursrechtspraak, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Beroep kunt u instellen als u eerder bedenkingen hebt ingé bracht tegen een ontwerpbesluit of wanneer u redelijker wijs niet in staat was bedenkingen in te brengen tegen een ontwerpbesluit. In de raadsvergadering van 26/31 maart 2003 zijn de volgende belastingverordeningen vastgesteld: - Verordening tot eerste wijziging van de Legesverordening 2003; - Verordening tot eerste wijziging van cariobelasting 2003. De taxateurs kijken zoveel mogeliik naar verkopen van onroerende zaken die daadwerkelijk hebben plaatsgevon den. Deze verkopen dienen als ijkpunt om de waarde van soortgelijke woningen uit af te leiden. De gemeente is ver plicht om zoveel mogelijk van deze werkelijke verkoópcij* ters gebruik te maken en houdt daarom voortdurend alle marktgegevens bij, zoals die van de verkoop van wonin gen. De verzamelde en geregistreerde gegevens worden geanalyseerd. Dit is de zogenaamde Permanente Markt Analyse (P.M.A.). De voorbereidende werkzaamheden betreffen de cóntrole en analyse van alle verkoopcijfers van onroerende zaken. Het gaat dan om de aankoopprijs van b.v. een woning, de onderhoudstoestand van die woning op het moment van aankoop, de ligging etc. Het kan zijn dat een koopsom afwijkt van de reguliere waarde, omdat er sprake is van bijzondere omstandigheden die de aankoopprijs hebben beïnvloed (b.v. verkoop binnen een familie). Dergelijke uit zonderingen tellen niet mee. De bruikbare gegevens kun- nen de geschatte waarde van enigszins vergelijkbare pan den onderbouwen. Na het aanbrengen van correcties op de P.M.A. vindt de taxatie van de andere panden plaats.- Kabelexploitatiemaatschappij Rijnland BV. (referendum i i niuxurvic^o mmiuiii. 20020279 Dorpstraat 59, het oprichten van drie woningen (09-05- 2003) 20020449 P.C. Hooftstraat 11het gedeeltelijk veranderen vergroten van de woning (09-05-2003) 20020452 Koningin Wilhelminasingel 44, het plaatsen van een schutting en fietsenstalling (09-05-2003) 20020465 G. van Dort Kroonweg naast nr. 12, het oprichten BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen «■e. .u. »un uc mmiiicm vuii uiuiMiuieiiiiM haakjes vermelde datum: het Noordeinde (westzijde), Heneqouwerweq (Zuide- 20030128 Middelburgseweg 13, het oprichten van een proef- 1 I'1 11 kas/opslagruimte (02-05-2003) 20030129 St. Victorplein 1 t/m 15, 4 t/m 26 en Ringvaart- singel 10 t/m 48, het gedeeltelijk veranderen van toe- GEMEENTERAAD op woensdag 21 mei, aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: Voorstel tot het beschikbaar stellen van een financiële bij drage aan het Lokaal comité Europees jaar van mensen met een handicap. Voorstel tot het verstrekken van een éénmalige subsidie aan de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubi- lans voor het concert op 5 mei 2003. Voorstel tot het verlenen van gemeentegarantie aan Muziekvereniging Concordia. Voorstel tot ontrekking uit de reserve werkgelegenheid van een bedrag van 307.835 ten behoeve van trajecten en flankerende voorzieningen voor bijstandsscliënten. Voorstel tot vaststelling van de herziene grondexploitaties 2002. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een diet ten behoeve van de ondersteuning van voor Kunstzinnige Vorming Kreater. Voorstel tot vaststelling van het Onderwijsachterstanden plan 2002-2006. Voorstel tot het nemen van besluiten over de planschade- verzoeken. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied van het bedrijfsterrein Noordkade, globaal gelegen tussen de Noordkade en de Ringvaart, vanaf het weidegebied Gouwebos tot de Souburghlaan. (referen dum mogelijk) Voorstel tot het (opnieuw) nemen van een voorbereidings besluit voor het perceel Brugweg naast nr. 96a. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de locatie aan de Zuidelijke Dwarsweg 13bis (deels). Voorstel ex artikel 13, eerste lid van ae Wet op de Ruim telijke Ordening om ten principale medewerking te verle nen aan de aanvraag om bouwvergunning voor het oprichten van een bedrijfsgebouw voor het aldaar geves tigde loonwerkersbedrijf op het perceel Zuidelijke Dwars weg 13bis. Voorstel tot bekostiging van de aanleg van drukriolering aan I lijk deel) en (referendum mogelijk) Voorstel tot het beschikbaarstellen riolering in de omgeving van tal plaatsen te repareren, (referendum mogelijk) Voorstel tot vaststelling van de 8e serie wijzigingen van Modelbouwverordening 1992. (referenai- lijk) Voorstel tot het beschikbaar stellen van een werkkrediet ten behoeve van uitgaven bodemsanering 2003 en 2004. Voorstel tot het uitbreiden van de bebouwde kom van Waddinxveen, als bedoeld in artikel 20a van de Wegen verkeersweg 1994. (referendum mogelijk) Voorstel tot het beëindigen van de overeenkomst met I I I .1 I 1 nv t f I mogelijk) Voorstel tot verzelfstandiging Bestuursacademie Zuid-Hol- land, het verstrekken van een financiële slotbijdrage en de liquidatie van de gemeenschappelijke regeling Bestuurs academie Zuid-Holland. Voorstel om de lokale rechtspositie van de gemeente Wad dinxveen van toepassing te verklaren op de griffie. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten Deze verordeningen treden in werking op de eerste, respectievelijk de achtste dag na de datum zoals vermeld op dit weekblad. Genoemde verordeningen liggen kosteloos ter inzage bij de Gemeentebalie van het gemeentehuis. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges vanaf vandaag een afschrift verkrijgen van deze belas- tingverordeningen. Deze aanvraag ligt met de bijbehorende stukken gedu rende vier weken na deze bekendmaking op het gemeen tehuis ti dens kantooruren ter inzage. U wordt verzocht hiertoe telefonisch van te voren een afspraak te maken met de afdeling Personeel, Organisatie en Bestuursondersteuning (ROB), tel. 624633. Belanghebbenden kunnen binnen deze vier weken schrif telijk hun zienswijze over deze aanvraag aan het gemeen tebestuur kenbaar maken. Deze procedure is gebaseerd op afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht. betrokken belangen en de eventuele reactie van de oor spronkelijke aanvragers zal het gemeentebestuur een definitief besluit op deze aanvraag nemen. behoeve van externe begeleiding van handelingen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de Gemeente balie ter inzage. Tijdens bovenstaande vergadering kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Nadere informatie over de hierboven genoemde mogelijkheden van een referendum op basis van de tijdelijke referendumwet kunt u inwin nen bij de afdeling POB, tel. 624 633. om in de de speltak aan ae Jan de na- de voor 'b ïb 'b

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 3