Voorlezen en heksendrank brouwen met schrijfster Bosman Nijntje Dick Bruna leest voor uit Het feest van VVD vreest voor geloofwaardigheid van het college Het is tijd voor onze algemene vergadering Piano’s en Vleugels vanaf Ruim duizend inschrijvingen voor Waddinxveen Wandelt vanaf 680,- Sponsorloop Unicef tegen kinderarbeid Voorjaarsopruiming van zowel nieuwe als gebruikte 9 3000,- Herkansing ballonnenfestival op zaterdag 31 mei Wandeltocht voor senioren Automobilisten maken amok Jongen beroofd Ongeval Danny Blind op rozenkwekerij WADDINXVEEN - Rozenkwe kerij Porta Nova aan de Abra ham Kroesweg kreeg afgelopen zaterdagavond onverwachts bezoek van voetballer Danny Blind. Hij overhandigde namens de leverancier Jenbacher offi cieel een energievoorziening aan de kwekers Nico vanVuur- en en Leon Dukker. Deze ener gievoorziening werkt op een gasmotor, waarmee eigen elek triciteit en warmte opgewekt kan worden. „Dit is voor ons een bijzonder project, want Porta Nova deelt de op te wekken warmte met diverse tuinders. Daarvoor hebben we een aangepaste technische in stallatie gemaakt”, aldus de le verancier. Omdat Leon Dukker een groot Ajaxfan is, besloot de leverancier het bijzondere pro ject door een voetballer offi cieel te overhandigen. ■e y Rabobank MMT K K HU -51 Art PAGINA 13 WOENSDAG 21 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Na het luisteren, was het tijd voor zelf een heksendrankje brouwen. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Dick Bruna: „Tekenen is spannend, maar ik vind het ook spannend om voor te lezen” (Foto: Liesbeth van der Vis.) Hieronder vindt u de verkorte agenda: PIANOHANDEL Het bestuur Coöperatieve Rabobank Gouwezoom U.A. gevestigd te Waddinxveen. WD ziet er geen heil in om in zo’n college deel te nemen en vreest voor de geloofwaardig heid van het college.” Omdat in het ’oude’ college programma het onderdeel cen- trumontwikkeling zeker gro tendeels gehandhaafd wordt, Dinsdag 10 juni 2003 is het tijd voor de algemene vergadering van Rabobank Gouwezoom. Vanaf 19.00 uur bent u van harte welkom in de kleine zaal van de Goudse Schouwburg in Gouda. De vergadering begint om 19.30 uur. De volledige agenda, de notulen van de vorige algemene vergadering, de jaarrekening 2002, de tekst van de voorgestelde wijzigingen van de statuten en het huishoudelijk reglement en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage op onze vestigingen aan de Kerkweg 159 te Waddinxveen en aan de Kleiweg 90 te Gouda. Maakt u dinsdag 10 juni tijd vrij voor onze algemene vergadering? WADDINXVEEN - Op de eer ste dag van de voorinschrijving voor het jaarlijks terugkerende wandelevenement ’Waddinx veen Wandelt’ hebben zich al ruim duizend wandelaars aan gemeld. Komende donderdag is de tweede inschrijfmogelijkheid in de kantine van Be Fair. Het Waddinxveense wandelevene ment is dit jaar van I0 tot en met 13 juni. Waddinxveen Wandelt loopt dit jaar voor het eerst ook digi taal via www.waddinxveenwan- delt.nl. Naast informatie over inschrijvingen, start en finish- Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2002 Décharge Wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement Benoeming lid bestuur en samenstelling raad van toezicht Mededelingen en rondvraag stond sneuvelde een autoruit. De politie moest er aan te pas komen om de gemoederen te bedaren. Beide automobilisten De politie maakt proces-ver- baal op. St. Victorplein 2 - 2741 JN Waddinxveen-Zuid tel.: (0182) 611697 WADDINXVEEN - Op de Fa- zantdreef ontstond op vrijdag I6 mei rond I9.40 uur ruzie tussen twee automobilisten. was dat een 22-jarige automobilist uit Gouda de weg voor een 46- jarige automobiliste uit Wad dinxveen blokkeerde. De Gou wenaar liet iemand uit zijn auto WADDINXVEEN - Op verzoek van Kinderdag verblijf Kwiebus was afgelopen week kinderboe kenschrijfster Brigitte Bosman aanwezig om voor te lezen. Dit keer niet uit eigen werk, dat niet geschikt is voor deze leeftijd. Maar de aandacht was er niet minder om. Een hele schare kleintjes verzamelde zich al snel om de schrijfster om te luisteren naar het verhaal ’Nieuwsgierige Lotje’, geschreven door collega-schrijfster Lieve Baeten. Over een klein heksje die op bezoek gaat in een groot heksenhuis. De kinderen praatten mee met het verhaal en bekeken vol belangstelling de tekeningen in het boek. Daarna was het tijd voor actie. Wel 26 peuters mochten voor kookheks spelen en een ware heksendrank brouwen. Na dat ze ervan geproefd hadden, konden ze alle maal écht toveren.Tenslotte was het tijd voor een broodje en moest de schrijfster afscheid ne men. Maar niet nadat iedereen een foto met handtekening had gekregen, wat het wel heel echt maakte. Schrijfster Brigitte Bosman schreef het boek 'De Liedmaker’, voor kinderen van 8 jaar en ouder, over muisje Salomee en kikker Robinson die sa men een spannende reis in een luchtballon ma ken. Salomee komt uit een liedmakersfamilie en moet haar lied maken, maar door luchtziekte van de kikker zijn ze gedwongen te landen en komen dan in een heel vreemd wereldje terecht. WADDINXVEEN - De jaar lijkse Unicef sponsorloop met als motto ’Help een handje met je voeten’ wordt op 10 juni, tijdens de eerste avond van de wandelvierdaag se gehouden. Elk jaar koppelt Unicef haar activiteiten aan een bepaald project. Dit jaar is dat de bestrijding van de kinderarbeid in Bangladesh. Vorig jaar liepen ruim 50.000 kinderen voor Unicef. In Waddinxveen is het de be doeling dat de schoolkinde ren, die de avondvierdaagse lopen, zich eveneens inschrij ven voor deze sponsorloop. Na inschrijving ontvangen zij van hun leerkracht een spon- sorenveloppe. Hiermee kun nen zij trachten familie buren en kennissen tot hun per soonlijke sponsor te verwer ven. De enveloppen worden door de leerkrachten weer ingezameld en aan Unicef me dewerkers overhandigd. De deelnemende kinderen wor den beloond met een extra Unicef medaille. De Unicef sponsorloop in Waddinxveen is tijdens de eerste avond van heel positief voor”, aldus G.van Ringelenstein, voorzitter van de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen (SNFW). „Het maximum aantal ballonnen, 25 stuks, komt naar Waddinxveen en ook de parachutistenshow staat nog steeds op het pro gramma.” Een aantal ballonnen heeft een bijzondere vorm. In totaal gaan I 15 personen het luchtruim in. De parachutistenshow wordt de wandelvierdaagse op dins dag 10 juni. Voor meer infor matie: UnicefWaddinxveen, Irene Alma (tel. 61 1580,) Hennie Hordijk (tel.613024), Joke Zevenbergen (tel. 610335). Ruim zesenhalf miljoen kinde ren in Bangladesh gaan niet naar school, maar verrichten dagelijks zware arbeid.Tien uur per dag stenen bikken, stalen buizen lassen, of vuil verzamelen voor een loon van I euro, wordt door de kinderen als normaal ervaren. Unicef helpt met vakoplei ding, met stages en probeert werkgevers te overtuigen van de noodzaak van opleiding van kinderen. In de sloppen wijken, waar de kinderen wo nen worden wijkcentra ge bouwd met voorzieningen voor onderwijs, medische zorg en schoon drinkwater. De Resultaten van al deze in spanningen worden zichtbaar. De komende jaren gaan me de door deze activiteiten 350.000 kinderen minstens twee uur per dag naar school. WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W) houdt op dinsdag 27 mei een wandeltocht voor se nioren. Vooraf opgeven is niet nodig, u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank acti viteiten centrum (jan van Bij- nenpad). Daar is tevens gele genheid om koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting Zevenhuizen. De tocht van ca. 10 kilometer voert langs de Rottemeren. Bij herberg ’De groene kikker’ wordt een kof- fiestop gehouden. Bij terugkomst is er in het An ne Frank-centrum nog gelegen heid met elkaar na te praten. De tocht gaat alleen door bij goed wandelweer. Deelname kost 2,60 euro, inclusief con sumpties. Aan deelnemers die meerijden wordt een kleine bij drage aan de autokosten ge vraagd. Informatie: S.W.W, tel 0182 - 615555 of 631932. De volgende wandeltocht is ge pland op dinsdag 24 juni. WADDINXVEEN - De politie heeft donderdag 15 mei op de Prinses Beatrixlaan een 25-jari- ge man uit Waddinxveen aange houden. Hij wordt ervan ver dacht de zaterdag daarvoor een 17-jarige plaatsgenoot te hebben bedreigd en beroofd op de Kerkweg-Oost. De verdach te is in verzekering gesteld. Hij had ook nog twee onbetaalde verkeersboetes open staan. Binnenkort wordt hij voorge leid aan de officier van justitie. zal het nieuwe college de ko mende jaren weer nieuwe cen- trumplannen onderzoeken. De WD is daar sterk op tegen. „Wij willen in deze collegepe riode een snelle upgrading van de huidige passage op basis van de bestaande samenwerkings overeenkomst en zien niets in opnieuw jarenlang touwtrek ken over locaties en financiën. De WD investeert geld en menskracht liever in andere onderwerpen, zoals openbare orde en veiligheid, wijk- en buurtbeheer, jeugdbeleid en de realisatie van de Triangel.” WADDINXVEEN - Een 45-jari- ge automobiliste uit Gouda kwam op zondag 18 mei rond 20.55 uur met haar auto op de kant te liggen aan de Be- ijerincklaan. Door nog onbe kende oorzaak raakte de vrouw de macht over haar stuur kwijt en raakte in een slip. De auto kwam op een zij kant tot stilstand. Voor onder zoek is de vrouw naar een zie kenhuis gebracht. Let op: slechts 2 dagen: vrijdag 30 mei 9.00 - 21.00 uur zaterdag 3 I mei 9.00 - 17.00 uur De Gouwenaar wordt verdacht van het vernielen van een auto ruit en de vrouw van het rijden onder invloed. Aan het bureau onderging zij een ademanalyse. De uitslag was 475 ug/l. (limiet 80 wat grotere kinderen zitten is 220 ug/l.) wordt hij spontaan toegezon gen. buiten deelnemen. Dat steeds meer mensen de weg weten te vinden naar dit wandelfestijn blijkt wel uit het jaarlijks toene mende aantal deelnemers. Dit jaar verwacht de organisa tie van Waddinxveen Wandelt 2003 de grenzen verder te ver leggen en het aantal van 2000 deelnemers te bereiken. De wandelaars kunnen evenals voorgaande jaren per groep of per individu kiezen uit de 5 en 10 kilometerroute. De start en finish liggen op het terrein van de voetbalvereni ging Be Fair bij het Burg. War- naarplantsoen. Gevonden: Reu, Labarador, zwart, halflangharig, mist tan den, oude hond, ketting, Noor- deinde Moerkapelle. Kater, cy pers, witte onderkaak, Zuideinde Zevenhuizen. Kater, Britse korthaar, cypers, licht van kleur, witte borst, donkere poten, Onderweg Waddinx veen. Voor gratis registratie en infor matie: tel. 0186 - 601199 of www.dierencentrale.nl al, zegt een meisje, er zit een schaar in dat pakje en in het groene zitten potloden.” Na het feest van Nijntje leest Dick het spook van Nijntje en Boris en Barbara. „Ik ken ook een Boris”, zegt Dominique „maar dat is de hond van mijn Oma.” „Nou maar mijn Boris is een beer”, zegt Dick en wanneer het boekje uit is klappen de kinderen spontaan in hun han den. Voortdurend betrekt Bru na de kinderen bij het voorle zen door het stellen van vragen. De antwoorden komen direct, alleen bij de vraag wat er uit het ei kwam wist er maar eentje dat het een eendje was. Menno Wijnen is op de Voor leesdag jarig en tracteert Dick Bruna op wat lekkers.Voor zijn verjaardag heeft hij een ham- sterkooi gekregen. Menno zegt: „Ik vind het boekje ’Nijn tje huilt’ het leukste, want aan het eind wordt ze weer geluk kig en dat vind ik leuk.” Menno heeft vier boekjes van Nijntje en regelmatig leest hij daaruit zijn bijna tweejarig broertje Remco voor. Dick Bruna ver telt dat hij dikwijls brieven van kinderen met 12 getekende plaatjes krijgt. „Ze vragen dan of ik er een omslag om wil ma ken zodat het een boekje wordt.” Over een boekje van Nijntje doet Bruna 2 tot 3 maanden. De reden dat Nijntje in binnen- en buitenland zo veel gelezen wordt is volgens de illustrator de directe manier waarop Nijntje de lezer aan kijkt en de eenvoud van de te kening, ze is daardoor direct herkenbaar. „De rijmende tekst gegeven door het parachutis tenteam van Rotterdam Air port. Een tiental ervaren springers verzorgen een uiterst boeiende show boven de voetbalvelden van WSE. 's Middags tussen vijf en zes uur moeten de deelnemers aan de Ballonvaart zich inschrijven, di rect daarna wordt een begin gemaakt met het opzetten en opblazen van de ballonnen. speelt ook een belangrijke rol, want hierdoor blijven de woor den beter hangen. Het is wel heel moeilijk om de tekening zo eenvoudig mogelijk te krij- Aanleiding voor de ruzie gen. Het rondje vind ik nog steeds moeilijk. Nijntje is in de loop der jaren echter wel ver anderd. In het begin stonden de oren alle kanten op en was het niet te zien of het een meisje of stappen. Bij de ruzie die ont- jongetje was. Op een gegeven moment heb ik haar een jurkje aan gedaan en toen is het een meisje geworden”, vertelt Bru na. Directeur Aat Kuiper vraagt zijn aangehouden, of Dick volgende groep wil voorlezen. „Want voorlezen is heel belangrijk, niet alleen nu, maar ook gisteren en morgen.” En als Bruna opnieuw de gym zaal inkomt waar nu wel en hoe dat er precies uit zou moeten zien, moest de WD al aangeven of zij in een nieuw college wilde deelnemen. Dat is voor de WD de verkeerde volgorde.” Daarnaast vindt de WD dat er onvoldoende lering wordt getrokken uit het onder zoeksrapport van Van Thijn. „Van Thijn meende dat de on derlinge bejegening in het col lege de belangrijkste oorzaak was van alle bestuursproble- men. Het ziet er echter naar uit, dat PCW CDA en D66 de zelfde personen in het nieuwe college zullen afvaardigen. De sierd met tekeningen van Nijn tje gemaakt door leerlingen. Een stapel boekjes ligt gereed om uit voor te lezen.Voor Dick Bruna’s stoel liggen uitnodigend kussens en staan bankjes klaar om op te gaan zitten. Groep I en 2 van het basisonderwijs komt binnen. De kinderen lo pen hand en hand en zijn eerst nog een beetje timide, maar al gauw komen ze los. „Hij lijkt wel een beetje op Aat” zegt Nigel (5) verbaasd. „Ik teken en schrijf al heel lang”, vertelt Bruna aan de kin deren. „Ik heb eerst allemaal omslagen voor grote mensen- boeken gemaakt en toen dacht ik op een keer, ik ga ook voor kinderen wat maken en nu te ken ik al 50 jaar voor kinde- Door Paula van Doorn WADDINXVEEN - „Daar is ie”, zegt Sylvia, een van de hulpouders van de Dick Bruna- schooj. Naast directeur Aat Kuiper loopt de met spanning verwachte schrijver en teke naar Dick Bruna. Ter gelegen heid van de Nationale voor leesdag lazen tientallen bekende Nederlanders voor in peuterzalen, basisscholen en kinderdagverblijven. Prinses Lau rentien was in Utrecht, on derwijsminister Maria van der Hoeven in Den Haag en in Waddinxveen las Dick Bruna (75) voor op de naar hem ge noemde school. In de gymzaal staat een met ballonnen versierde stoel voor hem klaar en het lokaal is ver- plaats, routes, sponsors en kleurplaatwedstrijd is er vanaf de site het inschrijfformulier voor deelname aan de wandel vierdaagse te downloaden. Inschrijven moet nog wel fysiek gebeuren, bijvoorbeeld op don derdag 22 mei van 19.00 tot 21.00 uur in de kantine van voetbalvereniging Be Fair. Na-inschrijving, tegen een ho ger starttarief, kan ook op de eerste dag van de wandelvier daagse tussen 17.00 tot 18.00 uur in de commissiekamer van de voetbalvereniging Be Fair. Aan de tocht kunnen wande laars uit Waddinxveen en daar- WADDINXVEEN - De WD bereidt zich liever voor op een rol in de oppositie dan in het college plaats te nemen. Dat heeft deze partij Van Thijn mee gedeeld, toen de formateur zo wel de PvdA als de WD vroeg of ze bereid was mee te doen aan een nieuw college. Eén van de argumenten voor een rol in de oppositie is voor de WD, dat er eerst gepraat moet worden over de inhoud, dan over deelname en niet an dersom. „Voordat er overleg mogelijk was over een aanpas sing van het collegeprogramma ren.” Bruna tekende meer dan 100 boeken, waarvan er 23 over Nijntje gaan. „Tekenen is heel spannend, maar ik vind het ook spannend om voor te le zen, uit welk boekje zal ik voor lezen?” vraagt Dick Bruna. Dan buitelen de titels door het lo kaal. De meeste kinderen kie zen voor het feest van Nijntje en als het boekje opengaat wordt het stil in het lokaal en terwijl Bruna voorleest wordt het nog stiller. Ongeveer 60 kinderen zitten aandachtig te luisteren en als de schrijver stopt bij een regel, vullen ze spontaan de volgende regel aan. Het lijkt wel of alle kinde ren uit hun hoofd de boekjes kennen. Bruna laat een plaatje met pakjes zien. „O, ik weet het N p m b www. mosenspetterpiano. nl WADDINXVEEN - Het ballon nenfestival zoals dat in eerste instantie gepland was op Ko ninginnedag dit jaar, krijgt een herkansing op zaterdag 31 mei. Op Koninginnedag was het on stuimige weer de spelbreker voor het festival. Hoe het weer op de uitwijkdatum is, valt nu nog niet te voorspellen, maar de organisatie is in ieder geval enthousiast over de planning. „De organisatie staat er nu K li "7

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13