PCW: centrum- Burgemeester achter stuur antieke tractor Echtpaar Van der Linde schenkt Waddinxveen een lindebankje ontwikkeling blijft topprioriteit Voorbereidingen autocross in volle gang Uitrit Doelwijk afgesloten Politie registreert record aantal aanhoudingen in 2002 J o - SS Politiek café op RTW FM 46e nachtrit Inbrekers vasthoudend Overval in Fietsen Mode- Rommelmarkt aan de Dreef presentatie Doorduyn Aanrijding met shovel Opbrengst Collecte 50-jarig bestaan RUIM1OOO KOSTUUMS IN VOORRAAD ijPoonokker Opsporing Verzocht De Paddestoel U koopt toch ook niet het eerste het beste huis? door polder Stepmarathon I Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 0172 21 37 15 info@loo.nl VAN DER LOO HYPOTHEKEN 1 jaar:,. 2,90% 5 jaar:,. 3,75% 10 jaar:,..4,45% 3 PAGINA 15 WOENSDAG 21 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het echtpaar Van der Linde nam zelf ook al even plaats op het Lindebankje. (Liesbeth van der Vis) John Verberk De cross is een begrip in de regio. (Foto: PK) ADVIES k BEMIDDELING UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN venhuizen richting Tweemans- polder waar gepauzeerd wordt De politie is redelijk tevreden met de cijfers over 2002. Vol gen, steeg ook het aantal aangif ten dat opgehelderd werd met tien procent. Het totaal aantal bij het Openbaar Ministerie aangeleverde processen-ver- baal daalde wel licht, binnen dat aantal steeg echter wel het aan- ter. De vereniging financiert met de opbrengst de opleidin gen van de jeugd, aanschaf en onderhoud van instrumenten, aanschaf van bladmuziek etc. WADDINXVEEN - De jaarlijk se collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, die gehou den is in de week van 20 tot en met 26 april, heeft in Waddinx- veen 2946,03 euro opgebracht. Hiervoor zijn 54 collectanten op pad gegaan. Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) MARKT 32 GOUDA 0182-512509 NAAST DE ZALM heeft de beheerder van Doel- wijk de procedure tot afsluiting van de inrit versneld. Ook de gemeente had de beheerder kenbaar gemaakt dat zij de in- rit/uitrit zo spoedig mogelijk gesloten wilde zien. MOERKAPELLE - Naar aanlei ding van een gewapende over val op dinsdag 22 april op een WADDINXVEEN - De in/uitrik van bedrijventerrein Doelwijk naar de Bredeweg is definitief afgesloten voor alle verkeer. Reden voor de afsluiting is de onveilige verkeerssituatie die voor nogal wat problemen HYPOTHEKEN (verzekeringen^^ PENSIOENEN Vanwege het verwachte grote aantal deelnemers begint de cross om 11.00 uur. De cross duurt tot ongeveer 17.00 uur. Deelnemers kunnen zich vanaf 21 mei telefonisch opgeven bij de crossvereniging, tel: 06 - 40162022. Gastrijders (niet-le- den van de ACTD kunnen zich op woensdag 28 mei van WADDINXVEEN - Op zater dag 24 mei houdt de Gerefor meerde Kerk haar jaarlijkse rommelmarkt op het evene mententerrein aan de Dreef. De markt begint om 9.00 uur en sluit om 16.00 uur. In meer dan 50 kramen wordt van alles aangeboden en eEr zijn spelle tjes voor kinderen en een rad van avontuur. Ook de horeca is vertegen woordigd. De netto-opbrengst gaat voor 40 procent naar goe de doelen en voor 60 procent naar het kerkenwerk. Tevens houdt de Crea-doeclub een verkoping op deze rommel markt. De club verkoopt aller lei zelfgemaakte spullen, als kle ding van baby- tot herenmaten, wenskaarten en houten artike len. voor de lunch. Vanaf hier gaat het weer terug richting Moer- kapelle waar de rit om 15.00 uur eindigt bij het dorpshuis, waar gelegenheid is om gezel lig wat te drinken en na te pra ten. De deelnemers van de tocht komen niet alleen uit Moerka pelle en Zevenhuizen maar uit de wijde omgeving. Deelname als bestuurder staat open voor personen van 25 jaar en ouder. Meerijden op een trekker is mogelijk voor personen van 16 jaar en ouder. Deelname is voor eigen risico en deelne mers moeten tegen wettelijke aansprakelijkheid zijn verze kerd. Voor deelname en inlich tingen: A. Vermulm, tel. 0180 - 633213. WADDINXVEEN - Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel bestaat op 11 juni vijftig jaar. De vereniging organiseert daarvoor een feestweek met activiteiten voor jong en oud. Wie nog leuke verhalen of fo to’s heeft over de afgelopen 50 jaar, kan contact opnemen met mevr. M. Bouma, tel: 636184. WADDINXVEEN - Een 18-jari- ge automobilist uit Zevenhui zen is er wonderwel goed van af gekomen toen hij op 13 mei door een shovel werd ge schept. Het ongeluk gebeurde rond 7.15 uur op de Zuidelijke Dwarsweg. De automobilist reed over de Beijerincklaan in de richting van de Kanaaldijk. Ter hoogte van de kruising met de Zuidelijke Dwarsweg werd hij geschept door de massieve voorzijde van een shovel. Deze werd bestuurd door een 27-ja- rige man uit Nieuwerbrug. Door de botsing gleed de auto schuin over de weg, reed door een hek en kwam via het fiets pad aan de andere kant van het spoor.Via de graskant kwam de auto in de sloot terecht. Om standers hebben de automobi list uit zijn auto geholpen. Beide bestuurders zijn met de schrik vrijgekomen. wordt georganiseerd Woord Daad. Men heeft een route uitgestippeld die mooi is maar niet langer dan 25 km, zo dat gezinnen met kinderen er aan kunnen deelnemen. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan er ge start worden op een aantal korps heeft voor de toekomst ambitieuze plannen om te vol doen aan het kabinetsplan ’Naar een veiliger samenleving’. Het aantal gevallen van crimi naliteit en overlast moet hier voor nog verder omlaag. De zware en georganiseerde crimi naliteit had de politie vorig jaar redelijk onder controle. Negen criminele organisaties die zich bezighielden met de handel in soft- en harddrugs, zijn opge pakt en ontmanteld. on- derhandelingen tussen PCW, CDA, D66 en PvdA voorspoe- een nieuw college wordt gevormd, wil de redactie van het Politiek Café van RTW de luisteraars daarover berichten in de maan delijkse uitzending op donder dag 22 mei tussen 21.00 en 22.00. houden dan ooit tevoren. In totaal werden meer dan 10.000 verdachten aangehouden. Dat is 500 meer dan in 2001Daartegenover staat wel dat in er 2002 meer mel dingen binnenkwamen van straatroof en bedreiging. met de fanfare voorop vertrokken, kwam iedereen aanrazen om het te installeren. Dat was een gigantische klus. Gaten hak ken, leidingen aanleggen, enfin, ronduit fantastisch." De witte jassen, die Van der Linde nu niet meer nodig heeft, waren aangetrokken door de leden van het co mité. „Ons tweede cadeau was een prachtig beeld van een vrouw, een kera miek van Ada Stel.” Het kreeg een per fecte plaats in de zitkamer van het echt paar. „En toen was er nog een cadeau. Eigen lijk‘te gek', vindt Van der Linden. „Een klimaatkast voor het bewaren van wijn. Zijn vrouw zegt: „Dat is nu iets dat je zelf niet zomaar aanschaft Heel bijzon der.” Afgelopen zaterdagmiddag vindt de be zoeker geen echtpaar dan op de lauwe ren rust. Mevrouw Van der Linden is al dagen bezig met het verven van een gro te schuur. Haar man zet op het terras achter een houten stellage in elkaar, waar een tentzeil overheen komt. „Wij zitten heel graag buiten in de zomer, maar met de zon pal op het terras moet je wel een beetje bescherming hebben. Dit ding is al vrij oud, dus het in elkaar passen kost elk jaar meer moeite. Weggaan uit Waddinx veen? Nee, daar denken wij absoluut niet over. Wij hebben het hier prima.” Het warme afscheid heeft het echtpaar van der Linden heel veel goed gedaan. „Wij willen iedereen heel hartelijk be danken. Het is onmogelijk dat bij meer dan 2500 mensen persoonlijk te doen. En onze dank voor al die goede jaren die wij hier hebben gehad hebben we willen uitdrukken in het lindezitje. Het staat bij het bruggetje achter Souburgh. De firma Wijsman heeft een fraai plateau gelegd en daarop staat rond de lindeboom een teakhouten bank. Tal van mensen hebben in de loop der jaren heel veel voor ons gedaan. Mijn vader en ik hebben samen bijna zeventig jaar als dokter in Waddinx veen gewerkt. Het leuke van zon ronde bank is dat iedereen zowel in de zon als in de schaduw kan zitten. De lindebank werd door het echtpaar officieel aangeboden. Van der Linde be dankte de firma Wijsman, de leden van het comité en alle goede gevers. Simon de Jong, locaal manager van Zorgcentrum Souburgh, nam de lindebank in ontvangst. Hij zei dat hij grote waardering had voor de Waddinxveense situatie, waarin huis artsen en zorgcentrum heel goed samen werken. In de grote steden is dat naar hij uit ervaring weet beduidend minder. „Mijn collegas en ik, de oudere generatie, hobbelden vier dagen per week door het zorgcentrum, zegt de voormalige huis arts. „Wij kenden alle bewoners en de zusters, die altijd blij waren dat ze met vragen of probleempjes bij ons terecht konden. De tijden zijn veranderd, maar Souburgh heeft nog altijd een speciaal plekje bij mij. bank aan de Dorpsstraat zal de WADDINXVEEN- Als de Politie Hollands Midden een getuigenoproep doen in het AVRO programma ’Opsporing dig verlopen en daaruit Verzocht’ van maandag 26 mei. Die dag kwamen twee gemas kerde mannen omstreeks 09.40 uur de bank binnen en eisten onder bedreiging van een op een vuurwapen gelijkend voor werp geld van een medewerk ster. De verdachten zijn er ver volgens met een auto vandoor gegaan. De verdachten zijn ver moedelijk op de Hollevoeter- laan in een andere auto gestapt. Het eerste voertuig werd daar aangetroffen. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de Politie Hollands Mid den. Het telefoonnummer wordt tijdens de uitzending be kendgemaakt. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Tijdens de jaarlijkse rondrit met oude an antieke tractoren op 7 juni zullen bur gemeester Westendorp en wethouder Zijderhand een an- tal processen-verbaal voor mis drijven. Het is dus iets veiliger geworden voor bewoners van de hele regio. Het risico om het slachtoffer te worden van een inbraak daalde verder naar 11. Het aantal inbraken daalt al sinds 2000. Dit is onder andere te danken aan het Politie Keur merk Veilig Wonen, maar de veiligheid nam ook toe dankzij het tweesporenbeleid, dat de politie al een aantal jaren voert. Het beleid gaat uit van een In dat geval zal met vertegen woordigers van de partijen en/of de verantwoordelijke wethouders worden ingegaan op het beleidsplan voor de ko mende jaren. RTW FM is in Waddinxveen te beluisteren via de kabel op 93.1 FM en/of 105.8 FM via de ether. Voor omliggende gemeenten: alleen via de ether op 105.8 FM. WADDINXVEEN - Op een discussieavond van de PCW, zei fractievoorzitter Bart van der Roest dat de centrumontwik- keling een topprioriteit blijf. De PCW vindt dat er zo snel mo gelijk moet worden gewerkt aan een hart voor Waddinx veen bij voorkeur op de Passa- gelokatie. Pas als blijkt dat dit niet haal baar is komen andere locaties in beeld aldus PCW. Op een vraag of de PCW de bestuurlij ke problemen had kunnen voorkomen, gaf raadslid Erwin Korevaar aan dat wethouder Wiebrand Dijksterhuis reeds in december heeft geprobeerd de problemen bespreekbaar te maken. WADDINXVEEN Voormalig huisarts Pe ter van der Linden en zijn vrouw hebben afgelopen zaterdagmorgen op het terrein van Zorgcentrum Souburgh een linde bankje voor alle oudere Waddinxveners overgedragen aan locaal manager Simon de Jong van Souburgh. Dit gebeurde in gezelschap van onder anderen de leden van het comité dat de Van der Lindes op 12 april van dit jaar een schitterend afscheid bezorgde in het Anne Frankcentrum. „Een gigantische happening met ettelijke duizenden men sen, zegt Van der Linde. „Mijn vrouw en ik hebben de receptie aangeboden, maar voor alles eromheen heeft het comité gezorgd.Tot en met het lintje. Zij hebben de uitnodigingen geschreven en ver stuurd en de hele organisatie op zich ge nomen. Mijn vrouw was een beetje op de hoogte, ik wist niks.”Hij is nog steeds on der de indruk van zijn afscheid. „Wij zijn zo gul bedacht. Met bloemen, cadeaus, maar ook met heel warme post. Het was heel emotioneel. In 33 jaar maak je zo veel mee. Op de receptie stonden men sen soms te huilen. Gelukkig niet te veel achter elkaar, want dan had ik ook mee gedaan.” Na de receptie werd het echtpaar bij thuiskomst compleet verrast met een wedstrijd biljart in de voormalige wacht kamer. „Dat is die middag geplaatst. Ie mand heeft echt op de loer gelegen en op het moment dat wij in een open jeep, jongeren steeg echter wel. Het korps kreeg ruim 16.000 mel dingen binnen. Dat zijn er 500 meer dan het jaar daarvoor. Ook vielen meer jongeren in herhaling. De politie blijft zich daarom intensief richten op de jeugd. Het aantal controles op hang plekken en andere plaatsen werd al opgevoerd en het schooladoptieproject ’Doe effe Normaal’ wordt op steeds meer scholen aangeboden. Het ZEVENHUIZEN - In de nacht van dinsdag 13 op woensdag 14 mei is geprobeerd in te breken in twee woningen aan de Ro zenstraat. De inbrekers(s) kwa men niet verder dan gewrik in een sluitnaad van een deur. Bij een derde woning aan de Ro zenstraat lukte het een raam open te breken. Uit deze wo ning werd een fotocamera ge stolen. De politie stelt een na der onderzoek in. WADDINXVEEN - De 46e nachtrit wordt gehouden op 28 mei van 19.30 tot 20.15 uur. Het vertrek is bij Hotel Cafe Restaurant De Unie, Kerkweg Oost 226 ih Waddinxveen, van af 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Enkele tips: houdt rekening met andere wegge bruikers, denk aan eigendom men van een ander, zonder schrijfgerei gaat het moeilijk en neem een goed werkende za klantaarn mee. MOERKAPELLE - Fietsen voor hongerend Afrika, dat is de op- tieke tractor besturen. De zet van een fietstocht door de rondrit, die om 10.00 uur be- polders van het Groene Hart gint, wordt georganiseerd door op zaterdag 24 mei. De tocht Trekkervrienden. De start is bij door dorpshuis ’Op Moer’ in Moer- kapelle en gaat via de Molen viergang naar het Koornmolen- gat. Daar aangekomen wort gepauzeerd bij het Mc Cormick monument. Daar is ook een kleine verloting waarvan de op brengst in zijn geheel naar het plaatsen: in Boskoop achter het Mc Cormick fonds gaat. Daarna winkelcentrum bij de ingang gaat de tocht verder door Ze- van het Gouwebos, in Wad dinxveen bij de Polderkade, hoek Kerkweg-Dorpstraat. Ook in Gouda is er een start punt. Volwassenen betalen 2 eu ro voor deelname, kinderen I euro. 19.00 tot 21.00 uur op het crossterrein aan de Bierhoogt- weg te Zevenhuizen inschrij ven. Ongekeurde auto’s kunnen niet meedoen. Info en inschrij vingen ook via internet www.actd.nl De organisatie van het evene ment is in handen van muziek vereniging De Kleine Trompet- ZEVENHUIZEN - De traditio nele autocross in Zevenhuizen komt alweer dichtbij. De cross, een begrip in Zuid-Holland, wordt traditiegetrouw op He melvaartsdag (29 mei) gereden. De crossvereniging zal een ra zendsnelle baan aanleggen: dat WADDINXVEEN - Doorduyn belooft veel spektakel en rond- Seniorenmode BV uit Bodegra- vliegende baggerspetters. ven houdt vrijdag 30 mei om 10.00 uur een modepresentatie in het Anne Frank Centrum. In deze modepresentatie laat de firma Doorduyn zowel dames- als herenkleding zien. Daar naast tonen zij speciale aange paste artikelen, zoals de rol- stoelcape. De verkoop van de geshowde kleding vindt plaats na de modepresentatie tot on geveer 15.00 uur. zorgde op de Bredeweg. Enkele weggebruikers hebben dat bij de gemeente gemeld, al is het terrein geen eigendom van de gemeente. Toen onlangs een ernstig onge luk plaatsvond bij deze inrit strengere normhandhaving en een integrale aanpak van veilig heidsproblemen, waarbij per gebied bepaald wordt wat de beste aanpak is. Deze werkwij ze sluit aan bij het motto voor het optreden van het korps, na melijk ’Vriendelijk als het kan, streng als het moet’. In 2002 was er meer aandacht voor de jeugd. Het aantal jongeren dat in aanraking kwam met straf recht daalde licht. Het aantal meldingen van overlast door Ook de problematische ver keerssituatie was onderwerp van discussie. Het doortrekken van de Willem de Zwijgerlaan met een brug over de Gouwe werd als oplossing aangedra gen. Dijksterhuis die demissio nair de portefeuille verkeer be hartigt gaf aan dat de provincié het noord-zuid verkeer via de Henegouwerweg wil afrem men. Een extra brug met daar bij complexe op en afritten zag hij niet als een reële optie. Feit is volgens de wethouder dat bijna de helft van het verkeer door Waddinxveen een andere bestemming heeft. „Wij moe ten daarom ons hard blijven maken voor de westelijke rondweg.” o MOERKAPELLE - Het comité Moerkapelle van Stichting REGIO - De politie Hollands Midden, waaronder Wad- Woord Daad organiseert op dinxveen valt, heeft vorig jaar meer verdachten aange- vrijdag 23 mei weer een step- marathon. De opbrengst is be stemd voor het landbouwpro ject Canaan in India. Met verschillende stepteams van 8 tot 10 personen wordt per team de hele nacht door gere den op twee professionele gens de politie bewijzen de cij- steppen over een parcours van fers dat het de politie ernst is ruim 2 kilometer. Burgemees- met gericht toezicht op straat ter Westendorp lost om 19.00 en actief rechercheren. Naast uur het startschot. Op zaterdag het record aantal aanhoudin- 24 mei wordt de actie om 12.00 uur beëindigd en wordt een prijs worden uitgereikt aan het team dat de meeste ronden heeft gereden.Voor meer infor matie: M. Lindhout, tel 06 - 55106895 ofj. Mauritz.tel 06 - 53480964. Aanmelden als step per kan nog, zowel als team als individueel. F F «j» w- \qV.-

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 15